DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - problem z włączaniem biegów - 2-3, 4

tabbert - 2014-09-05, 19:11
Temat postu: problem z włączaniem biegów - 2-3, 4
Witam, mam problem z wrzucaniem biegów z 2 na 3 i czasami na 4. Lewarek "wchodzi" tylko do połowy skoku tak jakby synchronizatory nie działały prawidłowo. Czy ktoś spotkał się z tym problemem i jak temu zaradzić?
Marek1603 - 2014-09-05, 20:43

Najpierw sprawdź poziom oleju.

Następnie użyj funkcji szukaj i znajdziesz dwa tematy kolegów którzy mieli problemy ze skrzynią, poniekąd na własne życzenie.

Andrzej Zajczuk - 2014-09-05, 20:50

Czy biegi wchodzą lepiej przy wyłączonym silniku lub po kilkakrotnym po pompowaniu pedałem sprzęgła?
Jeżeli tak obstawiam wysprzęglik (siłownik hydrauliczny sprzęgł). Czeka Cię demontaż skrzyni biegów i wymiana. Wypada też sprawdzić również stan tarczy sprzęgła.
W w moim Dusterze ( przebieg mam 47000 km i odpukać nie mam takiej usterki na razie ) ale przećwiczyłem to w Daewoo Nexia gdzie sprzęgło też jest hydrauliczne.

kali - 2014-09-06, 07:38

Prawdopodobnie zewnętrzny mechanizm ci się rozlatuje, czyli lewarek i linki.
tabbert - 2014-09-06, 08:30

Hmm...teraz mnie zmartwiliście, mam przebiegu dopiero 33k km. Będę musiał chyba jechać do serwisu i wykorzystać dodatkową gwarancję.Dziękuję wszystkim za pomoc.
stykowski - 2014-09-06, 09:02

Jak masz gwarancję jeszcze to jedź i niech działają bo potem Cię koszty zjedzą.
Ja też zauważyłem, że coś mi "haczy" przy wrzucaniu 2 3 i 5 biegu... Nie wiem o co chodzi, ale 2 miesiące mam samochód, 6700km przebiegu... Więc też muszę się do nich udać.
Nie wahaj się tylko jedź do ASO.

tabbert - 2014-10-09, 01:31

No i po bólu... lista naprawy była długa. Wymiana wodzików i zębatek biegu 3 i 4 uszczelniacz itd. więcej nie pamiętam. Koszt naprawy 3.000zł,dzięki FORMULE NON STOP-gratis, dziwi mnie tylko fakt że po tak krótkim przebiegu takie uszkodzenia. Pozdrawiam i jak tylko zauważycie takie objawy u siebie to jak najprędzej do serwisu.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group