DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Sprawy klubowe - Lajki na forum?

jan ostrzyca - 2015-01-28, 14:58
Temat postu: Lajki na forum?
Koleżanki i Koledzy, chodzi mi po głowie taki oto pomysł. Czy można wprowadzić na forum kciuki jak na FB, mogą być plusy-minusy.
Dlaczego?
Dlatego, że czasem człek chce poprzeć głos przedmówcy bez wpisywania tych samych argumentów kolejny raz. Kciuk w górę lub plus.
Bywa, że komuś (np. mnie ;) trzeba pokazać, że jego wypowiedzi nie są akceptowane merytorycznie lub z powodu nadmiaru emocji. Wtedy kciuk w dół lub minus.
Żeby było jasne to nie przejaw lenistwa, jak wiecie swoje już napisałem i napiszę jeszcze więcej (to jest groźba poważna). Chodzi o oszczędność czasu i miejsca.

kicia - 2015-01-28, 15:15

Też czasem mam ogromną ochotę dać upvota. Ale niestety podejrzewam, że na tym silniku nie ma możliwości oceniania postów - jest tylko przycisk "pomógł" dostępny dla osoby zakładającej wątek.

Za to na jednym z forów widziałam użycie "+1" jako treść posta (z ewentualnym cytatem popieranej wypowiedzi).

laisar - 2015-01-28, 16:13

FB i G+ obsysają, bo trzeba mieć osobne konto - ale jest też nadzieja: są specjalne moduły dołączane do oprogramowania forów, które oferują podobną funkcjonalność.

Nie wiem co prawda, czy nasz obecny silnik, Starszy Od Węgla™, obsłużył by coś takiego, ale za to Mityczny Nowy™ niemal na pewno (;

bebe - 2015-01-29, 01:38

Mityczny nowy ma wbudowany "rating", cokolwiek by to nie było - można przyznawać ocenę (posta? Człowieka?) od -2 do +2, z pisemnym uzasadnieniem. :) Planowałem to na dzień dobry wyłączyć i poszukać jakiegoś plugina do zwykłych "pomuków", ale jak jest wola w narodzie, to mogę obczaić, co dokładnie ocenia ten wbudowany oceniator, względnie poszukać plugina który będzie robił to co chcemy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group