DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - Dokker Artura

arczi_88 - 2015-09-12, 15:03
Temat postu: Dokker Artura
No hej :)

Trochę czasu już minęło odkąd się tu ze mną męczycie a jakoś się nie złożyło, żeby stworzyć swoją galerię. Oszczędzę Wam czytania historii jak, dlaczego i po co, wiec do rzeczy:

silnik: 1.6 MPI
moc: 84 KM (podobno)
wersja: Ambiance Plus
kolor: blue navy
salon: Auto-Zięba Katowice
przebieg na dzień dzisiejszy: 8972 km
spalanie: średnio 7 litrów

Kupiony na wyprzedaży rocznika 2014. Na początku trochę przeszkadzało mi umiejscowienie klaksonu i widok we wstecznym lusterku - słupek z tylnych drzwi - w sumie się już do tego przyzwyczaiłem :mrgreen: Klima działa, fotel nie buja - może dlatego, że nie regulowany na wysokość(?) :-P nie jest to demon przyspieszenia ani prędkości - wiadomo ale robi robotę. Hak zamontowany w salonie, szyby przyciemniłem sam.

mojo - 2015-09-12, 21:48

Świetne auto, gratuluje. Patrze na różne auta i ten model uważam za najbardziej uniwersalny samochód. Pakowny a nie taki duży jak choćby VW T, osobowy a zarazem dostawczy bez problemu parkujący na miejscach dla osobówek. Dla mnie koncepcja idealna. Wizualnie jest nowoczesny a zarazem konserwatywny. Miłej jazdy :)
arczi_88 - 2015-09-13, 08:54

Dzięki :-) z parkowaniem po przesiadce z Matizka to było różnie, czyli przeważnie musiałem się poprawić ale bestia już została ujarzmiona.
Ajgor - 2015-09-13, 10:41

Fajnie Ci to przyciemnienie szyb wyszło ! Wygląda jak auto gangsterów z Bronksu !!! ;-)
arczi_88 - 2015-09-13, 20:43

Za to przyciemnianie zabierałem sie jak pies do jeża, nigdy tego nie robiłem a szkoda mi było kasy na oklejanie w profesjonalnym warsztacie. Ale też jestem zadowolony z efektu - podkreśla charakter auta to raz a dwa jednak dałem radę we własnym zakresie i z ładnym skutkiem ;-)
Ajgor - 2015-09-13, 21:06

Zawsze to frajda, jeśli zrobisz coś samemu i w dodatku Ci wyjdzie.
BogdanK - 2015-09-13, 21:51

Arczi_88 fajnie Dacia się prezentuje, gratulacje :-) (to jest wersja osobowa czy towarowa?).
arczi_88 - 2015-09-14, 05:15

BogdanK to jest wersja osobowa ;-)
arczi_88 - 2015-10-04, 18:56

Pierwsze 10000 km już za nami! Z tej okazji główny bohater tego tematu dostanie w najbliższym czasie pełny program na myjni, nowego wunderbauma oraz vervy do baku pod sam korek. Czas szybko leci, kilometry jakby też(?). Generalnie z autka jestem zadowolony :-) wypady na działkę czy współpraca ze starszą ode mnie przyczepą Niewiadów 410b mu niestraszne. Z rzeczy, które mnie trochę wkurzają - po każdym myciu - to zbierająca się woda w tych wnękach w dosuwanych drzwiach gdzie chowają się zawiasy i rolki. Mogli tam pomyśleć nad jakimś dopływem czy coś, żeby ta woda tam nie stała. No i jeszcze tylne drzwi mogłyby się zamykać niezależnie od siebie - i to chyba tyle jeśli chodzi o takie spostrzeżenia/uwagi ;-) Przy okazji kilka fotek Dokkera z Clio mojego seniora, skoro już się spotkały na jednym placu to dlaczego nie? ;-) Tak, tak wiem, brudas - to przez wszechobecne lędzińskie remonty wszystkiego jest upaprany w 5 minut po umyciu... Na szczęście niedługo koniec i moje miasteczko wzbogaci się o kolejne rondo, nowe chodniki i piękne, równiutkie drogi ;-)
arczi_88 - 2015-11-20, 18:31

Jako, że jestem osobą, która z większością rzeczy czeka na ostatni moment to w ramach walki z tym przyzwyczajeniem oraz korzystając, że jeszcze jest w miarę ciepło postanowiłem zabrać się za wymianę kół na zimowe. Wybrankami zostały "polskie" Dębice Frigo 2 - w sumie to nie ja je wybrałem tylko dostałem do auta ale nieważne ;-) Przy okazji przedmuchałem kompresorem przednie hamulce i popodziwiałem zmieniające swą barwę bębny z tyłu. Mycie letnich zostawię sobie już na jutro tak samo jak szorowanie całego auta i uzupełnianie odprysków na masce :-P

Przebieg: 12100 km.

arczi_88 - 2015-12-24, 10:02

Chwilka wolnego w tym świątecznym zamieszaniu, więc postanowiłem coś więcej naskrobać :-) a raczej Dokker chciał koniecznie pochwalić się gwiazdkowym prezentem, który bardzo mu się przyda (nieco wcześniej go dostał niż tradycja nakazuje) - mata do bagażnika znanej i polecanej na forum firmy Rezaw-Plast. Ładnie pasuje, wysokie brzegi, lekka i co ważne nie śmierdzi tak jak potrafi śmierdzieć guma. Reszta fotek z sierpnia jakoś przed urlopem. Może uda się coś, kiedyś pstryknąć w zimowej scenerii :-)

Pod koniec stycznia szykuje się pierwszy przegląd. Nie ma się do czego przyczepić i nadal jestem zadowolony.

Przebieg na teraz: 13513 km
Średnie spalanie z 23 tankowań: 7,1 l

Tyle - nie męczę Was już dalej... Wesołych i zdrowych Świąt :-)

Dar1962 - 2015-12-24, 12:35

koło zapasowe w bagażniku, to godna pochwały przezorność :-P , przy tych gabarytach bagażnika utrata cennego miejsca nie grozi a w razie potrzeby użycia gdzieś w trasie, wyciąganie koła z tego miejsca wymyślonego przez szatana, czyli spod podłogi bagażnika to prawdziwy koszmar :-D . Pomijając już fakt,że felga koroduje a całe koło po pewnym czasie takiego podróżowania wygląda jak kupa nieszczęścia - z przewagą kupy...
MZ000 - 2015-12-24, 14:52

Ładnie spalanie ma kolega.
Jam w Kangoo DCI mam zaledwie 1l mniejsze.

Zadowolenia z bolidu i Wesołych Świąt życzę.

arczi_88 - 2015-12-25, 18:06

Dar1962 napisał/a:
koło zapasowe w bagażniku, to godna pochwały przezorność


Wynikło to z faktu, że nie miałem zapasu tylko zestaw naprawczy - widać go w lewym górnym rogu zdjęcia bagażnika. W planach było kupienie zapasu i podwieszenie go tak jak powinno być ale skończyło się na planach :mrgreen: Na zapasie ląduje letnia albo zimowa i raczej tak to już zostanie, bo dokładnie jak pisałeś - pojemność bagażnika nie ucierpiała znacząco ;-)


MZ000, tego spalania trochę się bałem a okazało się apetyt ma jak moje poprzednie autko mimo, że jest duuużo większy ;-)

arczi_88 - 2016-01-07, 19:42

Elo, to znowu ja :-D jestem właśnie po pierwszym przeglądzie autka. Miało być pod koniec stycznia ale nie wiem jak to będzie z czasem, więc teraz. Padło na ASO Pietrzak filia w Świętochłowicach. Wizyta na 16, moment i zlecenie wypisane i po 10 minutach auto stało już na podnośniku. Robota standard: filtr kabinowy i oleju, olej, uszczelka korka spustowego oleju. Części ASO. Przy aucie pracowało dwóch panów, choć miałem wrażenie, że było dwóch na cały serwis... Ale z zapowiedzianych 2/2,5 godzin zrobiła się 1,45.

Generalnie dziś wyparowało z konta niecałe 730 zł. Sam przegląd to 334 zł. Gratis dostałem płyn do spryskiwaczy Elfa i... dolewkę płynu do chłodnicy (dolane jest a na fakturze nie ma).

Filtr powietrza wymieniłem sam. Po niecałych 14000 km wygląda jak wygląda to po 60000 według instrukcji to w ogóle byłaby tragedia.

Aha cena za sam przegląd Dokkera u Zięby to 400 zł - jak dzwoniłem z pytaniem ile za przegląd ze swoimi częściami to przed podaniem ceny to w słuchawce pojawił się śmiech jakby typ usłyszał dowcip życia :/

Przebieg: 13840 km

Sorki za podłą jakość zdjęcia :mrgreen:

gregorisan - 2016-01-07, 20:26

Samych radości z pociechy - na drugi rok życia :mrgreen:
arczi_88 - 2016-01-07, 20:34

Dziękuję :-)
majkel - 2016-01-09, 12:38

Bardzo ładne autko :-)
Nie wiem czemu mi się podobają takie auta, ale podobają mi się bardzo (chyba jestem jakiś inny). Ilekroć podjeżdża do mnie kurier Dokkerem to zawsze mu się przyglądam. :mrgreen: Śmiało mógłbym takie mieć.. hmmm...
Szkoda tylko, że nie ma fotek wnętrza.
I jednak nie wszystkie Dacia mają takie same zegary - Twój wskaźnik poziomu paliwa jest umieszczony poziomo, a mój pionowo :mrgreen: .
BTW co to za naklejka z czołgiem ? :lol:

arczi_88 - 2016-01-09, 17:46

Dzięki :-) to jest nas przynajmniej dwóch innych, mi segment K od zawsze się podobał (jego osobowo-użytkowy charakter) i w końcu stałem się właścicielem takiego. Nagle też rozwiązał się problem wyjazdu gdzieś dalej - 3 osoby + 3 rowery + fura bagażu to absolutnie żaden problem xD

Jak tylko trochę ogarnę wnętrze to zrobię parę zdjęć i wrzucę :-)
Tylko wyświetlacz jest trochę inny - mniejszy - gdyż i ponieważ to nie jest topowa wersja (zależało mi na czarnych zderzakach). Pokazuje tylko podstawowe info.

Co do naklejki... jak pewnie każde duże dziecko uwielbiam te potwory na gąsienicach xD

gregorisan - 2016-01-09, 19:28

arczi_88 napisał/a:
Co do naklejki... jak pewnie każde duże dziecko uwielbiam te potwory na gąsienicach xD

http://worldoftanks.eu/
;-)

arczi_88 - 2016-01-09, 19:51

gregorisan, znam, mam zainstalowane i jak czas pozwala to zamieniam się w jednoosobową załogę xD
majkel - 2016-01-10, 09:34

Ciekawe są bębny w Dokkerze - nigdy nie widziałem takich ożebrowanych. :-)
To dla lepszego oddawania ciepła czy co ??

arczi_88 - 2016-01-10, 13:30

Yyyy nie mam pojęcia czy lepiej oddają ciepło... Lodgy też ma takie a cała reszta normalne, gładkie z tego co się orientuję.
route2000 - 2016-01-11, 13:08

majkel napisał/a:
Ciekawe są bębny w Dokkerze - nigdy nie widziałem takich ożebrowanych. :-)
To dla lepszego oddawania ciepła czy co ??

Pewnie tak dla oddawania ciepła, bo ja też tak mam ożebrowane bębny. ;-)

arczi_88 - 2016-01-14, 18:31

Idąc wzorem kolegów z forum sprawiłem sobie ledowe byrny do świateł dziennych. Generalnie myślałem o nich już dużo wcześniej ale nie wiedziałem czy będzie działać - ta daciowa odwrócona polaryzacja - a skoro kolega Marek1603 podrzucił linka i pokazał, że działają to się zdecydowałem :-) Nowe świecą hmm... mocno i to za 1/4 mocy poprzednich i nie grzeją tak jak włóknowe. Efekt poniżej (na żywo wyglądają lepiej, foto robiłem jak już się ściemniało):
majkel - 2016-01-14, 18:46

arczi_88, a jak włączasz postojówki to dzienne przygaszają (bo nie wiem jak to jest w dokkerze) ??
Podrzuć linka :mrgreen: pooglądam sobie.

arczi_88 - 2016-01-14, 18:56

Tak, jak się włączy postojowe to dzienne gasną. A żaróweczki z tej aukcji dokładnie - http://allegro.pl/show_item.php?item=5557349200
gregorisan - 2016-01-14, 19:40

arczi_88 napisał/a:
A żaróweczki z tej aukcji dokładnie

Chyba czeka mnie kolejna inwestycja ;-)

route2000 - 2016-01-14, 22:20

...... a potem Policja z drogówki zainteresuje się takim autem co tak mocno świecą. :-P :mrgreen:
arczi_88 - 2016-01-14, 22:25

Mocno w porównaniu z poprzednimi ale chyba nie mocniej niż w autach z seryjnymi ledami. W każdym razie te wyciągnięte żarówki schowałem do popielniczki, ot żeby losu nie kusić :mrgreen:
Maciek911 - 2016-01-14, 22:37

Fajnie to wygląda :mrgreen:
arczi_88 - 2016-01-23, 14:01

Szorowałem go jeszcze przed tymi mrozami i był czysty w miarę dopóki nie wjechał na A4 - tak pięknie posolona, że miejscami pasów na asfalcie nie widać, 300 km i mamy takie coś - cały tak wygląda :cry:
gregorisan - 2016-01-23, 18:01

Co tam fajnego chowasz pod tym prześcieradłem ;)
arczi_88 - 2016-01-23, 18:52

Rambler 8.0 :mrgreen: trafiła mi się sztuka po okazyjnej cenie nie cały miesiąc temu, nie pojeździłem też za dużo ale zdążyłem się przekonać o mocy hydraulicznych hamulców xD
gregorisan - 2016-01-23, 19:33

arczi_88 napisał/a:
Rambler 8.0

Już konkretny sprzęcior :-)
Pilnuj, pilnuj - nam w listopadzie 2014 roku jakaś "menda społeczna" zaj.....ła z piwnicy dwa dofinansowane, z pełnym osprzętem Giant- y. Pod choinkę dostałem od naszych "kochanych stróżów prawa" zawiadomienie o umorzeniu sprawy :evil: Ewidentnie kradzież na zamówienie - tylko nasza piwnica. Na szczęście dostałem tam jakieś odszkodowanie od ubezpieczyciela.
Teraz trzymam rowery w mieszkaniu ;-)

arczi_88 - 2016-01-23, 19:51

Ooo współczuję, oni umarzają ale nie zdziw się jak przyjdzie pisemko, żebyś przyjechał zgubę zidentyfikować ;-) ja mam garaż na podwórku naprzeciw domu, więc cały czas jest na niego widok ale i tak go zamykam na klucz choć okolica spokojna raczej gdzie mieszkam.
Cendra - 2016-01-24, 09:44

arczi_88 napisał/a:
Szorowałem go jeszcze przed tymi mrozami

Jak nie umyjesz to za chwilę zamieciesz na szufelkę :P

Żart ;)

arczi_88 - 2016-01-24, 10:04

No hahaha czekam na odwilż (ma być jutro albo we wtorek) i zaraz pod dokładny prysznic idzie, bo faktycznie może być jak piszesz xD
arczi_88 - 2016-02-01, 16:27

majkel, sorki, że tak późno ale lepiej tak niż wcale :mrgreen:
majkel - 2016-02-01, 16:46

arczi_88, dzięki :-) .
Fajne schowki i bardzo przyjemne wnętrze zwłaszcza te jasne plastiki ;-) .
Bardzo mi się podobuje !

arczi_88 - 2016-02-01, 16:52

Jednego schowka nie znajdziesz na zdjęciach - całkiem sporej półki pod sufitem :-D
dacia - 2016-02-02, 23:00

Zazdroszczę Ci spalania bo mój ostatnio to z 10 litrów/lpg żłopie:)
arczi_88 - 2016-02-21, 12:44
Temat postu: relingi
Zamówiłem w ASO w poniedziałek, odebrałem w środę*. Zamontowane wczoraj w jakieś 40 minut na spokojnie. Wszystko co było potrzebne to klucz nasadowy 13, torx 40 albo płaski śrubokręt do odkręcenia zaślepek z dachu, drabinka i chęci do roboty. Dodatkowo, żeby nie było później jaj, wokół otworów w dachu dodatkowe uszczelnienie silikonem sanitarnym. Obyło się bez cudawianek typu wiercenia i wcale nie skomplikowane jak to było innym tu wpierane - a sorki, były komplikacje - przednia osłona nie chciała wskoczyć na miejsce ale jak poleżała chwilę grzejniku to potem jej się odwidziało. No i jest teraz niecałe 7 cm bliżej sufitu w garażu i cięższy o 6 kg.

*)
Oczywiście cyrk z ASO musiał być a jakże - tajle przyszły w 3 pudłach pozaklejanych rocznym przydziałem na taśmę klejącą, odpakowuję w domu i... normalnie to ciężko mnie z równowagi wyprowadzić ale lekko mi ciśnienie podskoczyło. Gamoń na zamówieniu wpisał 2 sztuki śrub zamiast 6. Dzwonię do ASO a on mi, że przecież na rysunku tylko dwie były. No tak, były z tym, że odnośników do pozostałych już nie łaska było zauważyć. Jak można było sie domyślić w Polsce nie ma takich śrub - bo to taki to unikatowy/specjalistyczny super-extra model z klejem na gwincie i trzeba czekać tydzień aż przyjadą z Francji. Na całe szczęście coś co w ASO trwa tydzień Panowie z PROCAR Tychy ogarnęli w jeden dzień i ściągnęli brakujące 4 śruby.

gregorisan - 2016-02-21, 14:29

Teraz tylko dobrać fajne belki i będzie cacy :-)
arczi_88 - 2016-02-21, 18:38

A, że będzie cacy to jestem przekonany na 100% :mrgreen: już tak wstępnie wybrane beleczki mam - http://www.e-bagazniki.pl...e-p2,10990.html

Ale to pieśń przyszłości. Narazie mam w planach jakoś podświetlić schowek ale tak, żeby krańcówka wyłączała jak zamknięty jest :-)

mojo - 2016-02-23, 15:55

Tak pojemne auto i jeszcze box potrzebny?
Lza - 2016-02-23, 16:32

Box to nie jest jedyna rzecz którą można na dachu wozić :-)
arczi_88 - 2016-02-23, 17:33

Mam okazję czasami dorobić a nie mam jak drabiny przetransportować tudzież innych długich przedmiotów ;-) ale kto wie - może jakby tak w 5 osób gdzieś pod namiot to box by się przydał...
trybik - 2016-02-23, 18:28

witam
pozdrawiam , również jeżdżę dokerem , fajne auto i co nade wszystko pakowne , może do codziennej jazdy po mieście ciut za wielkie ale są dłuższe auta ,
osobiście zainwestowałem w podstopnice , syn kupił mi kamerkę , a ostatnio w siatkę na tylne oparcie tę podwójną kanapę
mam pytanie , chodzi o tylne drzwi suwane , czy zamiast tych boczków z wnękami może coś wypatrzyłeś np. z kieszeniami? myślę że dobrze by jednak by tam jakiś schowek choćby na butelkę wody był
pozdrawiam i życzę dobrego ujeżdżania

arczi_88 - 2016-02-23, 19:07

trybik napisał/a:
mam pytanie , chodzi o tylne drzwi suwane , czy zamiast tych boczków z wnękami może coś wypatrzyłeś np. z kieszeniami? myślę że dobrze by jednak by tam jakiś schowek choćby na butelkę wody był


Jak narazie to wiem, że wersja Laureate ma kieszonkę w odsuwanych drzwiach, więc jakby to podmienić... Nie myślałem o tym nigdy ale faktycznie by się przydało.


Dzięki i niech Twoja fura sie sprawuje. Pozdro ;-)

mojo - 2016-02-24, 18:58

trybik napisał/a:
siatkę na tylne oparcie tę podwójną kanapę


Jaką siatkę? Tę pionową oddzielającą pasażerów od części ładunkowej? Wg katalogu tylko Stepway ma tę opcje.

arczi_88 - 2016-02-24, 20:39

Napisał, że w to zainwestował a nie miał w standardzie. Napewno można dokupić jako akcesorium, bo przecież skoro do Stepwaya pasuje to do każdego innego Dokkera też :-)
mojo - 2016-02-25, 12:49

arczi_88 napisał/a:
Napisał, że w to zainwestował a nie miał w standardzie. Napewno można dokupić jako akcesorium, bo przecież skoro do Stepwaya pasuje to do każdego innego Dokkera też :-)


W standardzie z tego się dowiedziałem to nie ma żadna wersja natomiast dokupić można tylko do Stepway co by mogło sugerować że np inne wersje nie maja mocowań w dachu i o to pytałem :-D

arczi_88 - 2016-03-12, 13:51
Temat postu: światło w schowku
Ostatnio miałem trochę czasu i pobawiłem się ze schowkiem. Zasilanie z gniazda 12V, źródłem światła jest taśma lumax led a całości dopełnia krańcówka z Cinquecento - kurde nie wiem czy nie za mocna ta sprężyna w środku, bo troszkę ciężko chodzi... No chyba, że się wyrobi, zobaczymy jak będzie. W razie czego podmienię krańcówkę albo skrócę sprężynę. Trochę kombinacji a koszt to cały majątek 7 pln za krańcówkę - resztę czyli taśmę led, kabelek i rurki termokurczliwe nazwijmy odpadami z pracy :-P a przy okazji poprawiłem trochę gniazdo zapalniczki, bo nie w każdej pozycji stykało ładowarkę do telefonu.
Lza - 2016-03-12, 14:30

Lepiej niż by to fabryka zrobiła.
W mojej starej astrze mam fabryczne podświetlenie wymyślone tak mądrze, że lampka nie jest od góry, tylko z lewej strony. Wystarczy włożyć atlas (bądź inny przedmiot) i całe światło jest zasłonięte.

gregorisan - 2016-03-12, 20:26

Pozwolisz, ze podpatrzę w kwietniu ten patent ;-)
P.S.
Ale bajzel w schowku :mrgreen:

arczi_88 - 2016-03-12, 21:14

Lza, tu oświetlenie od góry było jedynym rozwiązaniem, bo schowek jest cały ruchomy. Taśma ma może z 3 mm grubości, więc nic nie będzie przeszkadzać.

gregorisan, pozwalam, żaden problem :-D

majkel - 2016-03-13, 08:14

arczi_88, warto jeszcze wyścielić schowek filcem samoprzyplepnym - wtedy bajzel w chowku nie trzaska się na dziurach :-P .
arczi_88 - 2016-03-13, 10:53

Panowie, to tylko niepozwijane kabelki aux i od ładowarki do telefonu a nie żaden bajzel xD

majkel, mam cos takiego w planach oczywiście :-)

arczi_88 - 2016-03-28, 15:46

Korzystając z ładnej piątkowej i sobotniej pogody i wolnego w robocie spożytkowałem czas na doprowadzenie autka do stanu, kiedy to nie będzie żal na niego patrzeć. Dokładnie wymyty i wysprzątany po zimowym sezonie, gumy zmienione na letnie - w sumie nie widzę sensu już jeżdżenia dalej na zimowych, przy okazji wzrokowy przegląd podwozia i nadwozia i... żadnych niepokojących rzeczy nie zauważyłem. Z rzeczy dziwnych - po otwarciu okna prawych drzwi dmucha powietrze z przycisków w drzwiach lewych :-D

Dziś mała wycieczka i kilka zdjęć póki widać, że czysty :-D

Przebieg: 17662 km
Spalanie w okolicach 7,18 l

podsiar - 2016-03-28, 19:38

Fajny, taki czysty i dopieszczony :-)

arczi_88 napisał/a:
Z rzeczy dziwnych - po otwarciu okna prawych drzwi dmucha powietrze z przycisków w drzwiach lewych


hahaha :mrgreen: :shock: umarłem czytając.

Lza - 2016-03-29, 09:46

@arczi_88, a co to za skałki na pierwszym zdjęciu? (czy to są skałki czy tylko tak się wydaje?)
arczi_88 - 2016-03-29, 09:58

Heh znajomo coś wyglądają? Foto zrobione pod opactwem w Tyńcu, drugie tak samo - za tą łączką jest już Wisła :-)
gregorisan - 2016-03-29, 10:17

Skałki jak skałki, ale drugie zdjęcie też ciekawe :mrgreen:
Lza - 2016-03-29, 10:22

Moje detektywistyczne zdolności podpowiadają mi, że drugie zdjęcie zostało wykonane w tym samym miejscu co pierwsze.
Lza - 2016-03-29, 10:24

arczi_88 napisał/a:
Heh znajomo coś wyglądają


Ano znajomo :-)

arczi_88 - 2016-03-29, 10:28

Lza napisał/a:
Moje detektywistyczne zdolności podpowiadają mi, że drugie zdjęcie zostało wykonane w tym samym miejscu co pierwsze.


Brawo Ty, możesz się u Rutkowskiego zatrudnić :mrgreen:

Lza - 2016-03-29, 11:22

Własnie się umówiłem do fryzjera 8-)
parcink - 2016-04-04, 17:01

arczi_88 napisał/a:
Tak, jak się włączy postojowe to dzienne gasną. A żaróweczki z tej aukcji dokładnie - http://allegro.pl/show_item.php?item=5557349200


O widzisz już Twoje "fanaberie" jak to nazwałeś, się zrekompensowały :-D właśnie byłem na etapie szukania ledów do dziennych ;-)

arczi_88 - 2016-04-04, 17:52

Tak czy inaczej - zgodnie z obietnicą xD
parcink - 2016-04-04, 17:56

arczi_88 napisał/a:
Tak czy inaczej - zgodnie z obietnicą xD

podziękował :->

arczi_88 - 2016-04-20, 18:33
Temat postu: podłokietnik
Usprawnień wewnątrz ciąg dalszy - podłokietnik, ten oryginalny do Dokkera/Lodgy, taki powiew luksusu. Zawsze mi tego brakowało w poprzednich autach i tu też dlatego podziałałem w tym kierunku i jeeest :-D montaż zajął jakie pół godzinki na spokojnie robiąc według instrukcji (no prawie, bo kazali tam fotel odkręcać xD) i pięknych zdjęć kolegów, którzy już mają takie bajery. Przejechałem się z nim zaraz troszkę i jest całkiem dobrze i to o to mi chodziło.

Na następny ogień chyba pójdzie siatka ochronna na chłodnicę ale to muszę mieć dłuższą chwilę wolnego czasu - trzeba pokombinować, bo nie chce mi się zderzaka odkręcać :-P

gregorisan - 2016-04-20, 18:53

S-Klasse :mrgreen:
arczi_88 - 2016-04-20, 19:21

Nooo xD przynajmniej będę miał teraz co z prawą ręką zarobić, bo przeważnie lądowała na fotelu obok albo bawiłem się tym przyciskiem z ręcznego.
Lza - 2016-04-20, 20:01

+100 do lansa, +1000 do wygody :-)
route2000 - 2016-04-20, 20:49

Oooo.... widzę, że już masz podłokietnik identyczny jak mój. ;-)
Niech się sprawuje jak najlepiej. :-D

arczi_88 - 2016-04-20, 20:55

Dzięki, dzięki dlatego też wcześniej się pytałem o niego :D mam tylko pytanko - u Ciebie też jest tak przytulony do fotela pasażera czy jednak muszę coś poprawić? Nie przeszkadza w niczym tylko go dotyka.
route2000 - 2016-04-20, 21:28

U mnie jest tak, bo podłokietnik jest na stałe przykręcony do tunelu, a siedzenia są ruchome (ustawiane wzdłuż pojazdu) i tak wyglądają jakby były przytulone.
Przesuń siedzenia do przodu i do tyłu i wtedy je porównasz z moim :-)

arczi_88 - 2016-04-20, 21:39

A może faktycznie masz racje. Zobaczę co i jak, znając życie to jest ok a cierpi tylko mój zmysł estetyczny :-D
arczi_88 - 2016-05-21, 19:59

Dzisiaj stuknęło 20000 km na liczniku. Szybko to jakoś zleciało, mam Dokkera już prawie półtora roku. Nie licząc tej ostatniej wpadki z pasami pasażera to jeździ jak złoto i mam nadzieję, że będzie tak dalej. Jeszcze przez wiele tysięcy kilometrów :-) reszta fotek z weekendowych prac na działce i nawet znalazłem jedno przedpotopowe z przyczepą. Żadne tam spektakularne ładunki i zapięta z 6 razy może... częściej jeździłem z nią na pusto jak uczyłem się cofać xD
Lza - 2016-05-21, 21:00

A gdyby rzymianie ileś tam tysięcy lat temu nie przyjęli systemu dziesiętnego za jedyny słuszny, to świętował byś - powiedzmy 4E20 na liczniku? Nie kilometrów. Łokci? ;-)

Czy to niewiadów N520, czy jakiś bliźniaczy model?

eplus - 2016-05-22, 05:52

A to Rzymianie wymyślili system dziesiętny :?: Zawsze myślałem, że Arabowie... :-D :-D :-D
majkel - 2016-05-22, 07:19

arczi_88 napisał/a:
Nie licząc tej ostatniej wpadki z pasami pasażera


Możesz rozwinąć co to się działo bo nie jestem w temacie ? :-)

arczi_88 - 2016-05-22, 07:27

Co rusz dowiadujemy się czegoś nowego :-D


Lza napisał/a:
Czy to niewiadów N520, czy jakiś bliźniaczy model?


Według dowodu rejestracyjnego to N410b, rocznik '86.

Lza - 2016-05-22, 07:45

eplus napisał/a:
to Rzymianie wymyślili system dziesiętny


eplusie, czytamy mój powyższy post jeszcze raz, a może nawet przeczytaj kilka razy. :)

arczi_88 napisał/a:
N410b, rocznik '86.


A bardzo podobna do N520 - dużo wspólnych elementów ;)

eplus - 2016-05-22, 07:55

Zapomniałem, że w Sevres pod Watykanem jest zakopany wzorzec łokcia. Nerona.
Arczi - zadowolenia z auta, przynajmniej aż dojdzie jeszcze jedno zero na końcu (w systemie dziesiętnym). :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

arczi_88 - 2016-05-22, 08:09

Lza napisał/a:
A bardzo podobna do N520 - dużo wspólnych elementów ;)


A no może, nigdy nie oglądałem innych modeli a ten stoi w garażu w tym samym kącie odkąd pamiętam, wyciągany od czasu do czasu :-D wymaga małego malowania tylko, bo oś i podłoga juz są nowe - z resztą jak się z tym uporam to na pewno pokaże xD

eplus, dzięki wielkie ;-)

arczi_88 - 2016-05-22, 09:49

majkel napisał/a:
Możesz rozwinąć co to się działo bo nie jestem w temacie ? :-)


Akcja, gdzie piszczałka od pasów nie dawała żyć :-D http://www.daciaklub.pl/f...1696960#1696960

Kauris - 2016-05-22, 23:19

Co to za folia na szybach? 30%?
majkel - 2016-05-23, 06:01

arczi_88, dzięki :mrgreen:
arczi_88 - 2016-05-23, 06:40

Kauris napisał/a:
Co to za folia na szybach? 30%?


Na opakowaniu pisze tylko "bardzo czarna". Firma krzak z lokalnej hurtowni, 50 pln za arkusz 3 m x 0,5 m. Na takie proste i małe szyby jakie mam to lepszej mi nie trzeba a po roku od oklejenia jeszcze nie wyblakła i nie odłazi. Dobry biznes :-D

arczi_88 - 2016-06-18, 20:15

Mała podmiana źródła światła w schowku - taśma ledowa została zastąpiona takim modułem powerled jak na foto niżej. Powód? Pod wpływem temperatury i czasu taśma bezczelnie odklejała się a to to nowe ma fabryczne otwory na wkręciki i tak też zostało zamontowane. 3 ledy z tego modułu świecą lepiej niż taśma na całej długości schowka.
arczi_88 - 2016-07-23, 15:01

Tym razem nie o Dokkerze, bo ten ma się świetnie ale o współlokatorce z garażu - Jawa 50 typ 20 :-D kiedyś należała do seniora, 100% oryginał, silnik po kapitalce, całe 2,5 KM, 3 biegi i v-max 50 km/h w porywach do 55 przy dobrym wietrze i z górki. Wyciągnięta dziś po chyba 3 latach stania odpala za drugim razem, miewa swoje humory (nie lubi żarówek, bo notorycznie je przepala albo jak nie ma ochoty zapalić to nie zapali :-/ ) i nie wygląda zbyt estetycznie ale jak na swój wiek - 39 lat - to nie ma tragedii. Już kilka razy chciałem sprzedać ale mam chyba jakiś sentyment a jazda i wzrok oglądających się za nią ludzi bezcenny :-D
gregorisan - 2016-07-23, 17:08

Jakoś tak w połowie czerwca wchodziliśmy z żoną na Pradziada i w czasie zejścia szliśmy przez jakiś czas asfaltową drogą, która prowadzi na sam szczyt - i jakie było zdziwienie......był zorganizowany jakiś rajd takich właśnie "komarów" i za zadanie mieli wjechać właśnie na Pradziada - a to 1491 metrów ( tam akurat, gdzie można wjechać pojazdem silnikowym jest nieznacznie niżej ) ;)
Mam nawet fotki:


Lza - 2016-07-23, 20:04

arczi, takich klasyków się nie sprzedaje! :-)
arczi_88 - 2016-07-23, 20:40

gregorisan, Ha! Super sprawa taki zlocik a w sumie nie słyszałem albo raczej nie zainteresowałem się czy gdzieś nie jest organizowane coś podobnego, tylko kapkę bliżej bo z chęcią bym się wybrał :-D

Lza, zostaje w domu, dołożone jest w nią więcej niż jest warta a utrzymanie to w sumie 30 pln za OC i te trochę paliwa :-) Wymaga tylko wizualnego dopieszczenia, bo mechanicznie jest naprawdę ok. No i jak będzie czas to wymienię całą elektrykę (łącznie chyba 6 kabelków), bo nie zarobię na te żarówki - dziś w 4 km jazdy padły obie.

A i niech nie zmyli Was ten przebieg 11 tys. - linka od licznika zerwała się jeszcze zanim się urodziłem :lol: Jak ją wymieniałem to na liczniku było najechane koło 7 tys. a ile jest naprawdę to ch... usteczka wie xD

Marek1603 - 2016-07-24, 09:41

Najlepiej to wymień cewkę od oświetlenia na początek na magnecie. Coś mi się wydaje, że ona daje popalić. Albo najprościej sprawdź miernikiem jakie daje napięcie na wyższych obrotach. Instalacje i żarówki masz chyba 6V.
Potem kabelki i żarówki ewentualnie.

No i żebyś mi się nie ważył tego sprzedać. Zrobisz największą głupotę.

arczi_88 - 2016-07-24, 11:36

O z tą cewką to może być dobry trop, aż mi głupio, że jako elektryk sam na to nie wpadłem :-D niedługo mam urlop to posprawdzam co i jak a jak wpadnie jakaś dodatkowa gotówka to może odwiedzimy jakiegoś lakiernika.
wlodarek1 - 2016-07-24, 12:10

Ja miałem 2 motorowery ; polski KADET i nrd-owski skuter simson

Wg mnie to wschodnoniemiecki 1-ślad był znacznie lepszy od naszego krajowego .
W polskim kadecie - cewka zapłonowa upchana w magnecie razem z pozostałymi elementami układu zapłonowego . Skutek - częste przebicia prądu o wysokim napięciu na masę i konieczność pchania motoroweru nieraz kilka km do domu :!:
2 rzecz ; gaźnik . W simsonie - gaźnik z pływakiem i języczkiem .
Nawet jeśli się zapomniało zakręcić kranika , to tai gaźnik nie ulegał zalaniu :lol:
A w polskim kadecie - gaźnik iglicowy . Zapomniałem akręcić kranika - zalanie gaźnika gotowe . I pchanie do domu też :!: :roll:
3 sprawa - łańcuch ; w simsonie łańcuch osłonięty , nie łapał brudów z ulicy ,
sporo km wytrzymywał :lol: Polski łańcuch w kadecie - nieosłonięty , szybko się zużywał i ... zrywał . Pamiętam jak raz przez zerwanie łańcucha pchałem kadeta do domu .... 7km :!:
Skuter Simsona miał jedną wadę ; po tej stronie gdzie jest skrzynia biegów 1 z kontr miała źle pomyślany kierunek dokręcania - i odkręcała się podczas jazdy :roll:
Trzeba było przewiercić oś na której ta kontra była i wsadzić zawleczkę.
Wtedy już był z tym spokój :mrgreen:
No i do tego ; 3-kołowy DUO 4 - też był motorowerem .
Silniczek o tej samej mocy co w 1-śladzie a sama samego już pustego 3-kołowego wehikułu - 2 razy większa . Szkoda słów :!:

arczi_88 - 2016-07-24, 12:39

Hehe coś wiem o tym pchaniu i nieszczęsnym kraniku. Raz miałem przypadek - urwała się linka z gazu i to tak głupio, że nie dało się jej nawet w paluchy złapać. No i heja na piechotę :-D przy kraniku skleroza zakazana a o niezakręceniu przypominał zapach benzyny po otwarciu garażu następnego dnia.

Można by pisać i pisać. Od czasu zrobienia karty motorowerowej potrafiłem wyjechać z domu na cały dzień i wrócić z rezerwą w baku :-P a potem zrobiłem prawo jazdy to bidulka jakoś powoli była spychana w kąt garażu i teraz to wyciągam czasem na kilka rundek po okolicy, żeby się nie zastała.

arczi_88 - 2016-07-30, 18:38

Kiedyś tam wspominałem o nowym nabytku (trochę z mojego polecenia :-D ) w firmie gdzie pracuje a nie było okazji zrobić autkom zdjęcia razem. Ta trafiła się dziś, bo nie opłacało mi się jechać do firmy a miałem bliżej w miejsce docelowe z domu.

Białas od Pietrzaka w Katowicach w wersji Confort z silniczkiem 1.5 dCi 90, rocznik 2016, z zapasówką, elektrycznymi szybami i lusterkami, radio + klima. Za to ma tylko poduchę na kierownicy i nie ma S&S. Porównując wnętrze zauważyłem, że Biały ma lepsze oparcia foteli - głębsze i lepiej trzymają.

Zaraz po przyjeździe z salonu zaopatrzyłem go w naklejkę I love my Dacia :-P

gregorisan - 2016-07-30, 20:52

Trzeba było zrobić podmianę na białego - nikt by się nie zorientował ;)
arczi_88 - 2016-07-30, 21:27

Wolę mojego mimo wszystko :-P w ogóle to myślałem, że dziś mi go zajumali jak byłem w galerii katowickiej - później się jednak okazało, że zlazłem na niewłaściwy poziom parkingu hehe :-D następnym razem zrobię zdjęcie gdzie go zostawiłem.
majkel - 2016-07-31, 08:28

arczi_88 napisał/a:
w ogóle to myślałem, że dziś mi go zajumali


Znam to uczucie napływającej fali gorąca :mrgreen: :mrgreen: .

wat - 2016-07-31, 14:12

ja tez coraz częściej zapominam gdzie zaparkowałem i coraz częściej zwiedzam połowę parkingu :-P
arczi_88 - 2016-07-31, 14:48

To była fala gorąca plus coś czego nawet nie da się opisać :-D jak się o tym opowiada to jest kupa śmiechu ale wtedy wesoło nie było xD
gregorisan - 2016-07-31, 15:06

arczi_88 napisał/a:
w ogóle to myślałem, że dziś mi go zajumali jak byłem w galerii katowickiej

Możecie sobie wierzyć lub nie, ale ubiegłej nocy śniło mi się, że ukradli mi auto...a potem rower :-) Pewnie pod wpływem Twojego posta coś się zagnieździło w podświadomości :-)

majkel - 2016-07-31, 16:48

gregorisan, podświadomość daje ci obraz Twoich przeżyć z codziennego życia i na moje oko przeżywasz ostatnio jakieś obawy dotyczące Twoich spraw ;-) .

Wracając do tematu jestem ciekaw arczi_88, czy jakaś flaszeczka w domu była po tym przeżyciu. :mrgreen:

arczi_88 - 2016-07-31, 16:59

gregorisan, nie wiem czy mam się cieszyć z tego, że tak się przejąłeś moją historią czy współczuć snów :-D szukałem w senniku i masz uważać na nieznajomych, ktoś chce Cię oszukać.

majkel, nawet i bez tego by była - jak co sobota :) człowiek musi się zresetować przed następnym tygodniem pracy.

gregorisan - 2016-07-31, 17:31

arczi_88 napisał/a:
szukałem w senniku i masz uważać na nieznajomych, ktoś chce Cię oszukać.

To pewnie ASO bo zbliża mi się pierwszy przegląd :mrgreen:

arczi_88 - 2016-07-31, 17:32

Hahaha to uważaj :-D
Marcinbzyk - 2016-07-31, 19:52

Dobre. :-P
Lza - 2016-08-01, 09:44

gregorisan napisał/a:
śniło mi się, że ukradli mi auto...a potem rower


O ja! pieprzyć auto, ale rower !?!?!? koszmar!! ;D

arczi_88 - 2016-08-01, 11:50

Każdy ma swoje priorytety ;-)
gregorisan - 2016-08-01, 17:54

Lza napisał/a:
O ja! pieprzyć auto, ale rower !?!?!? koszmar!! ;D

Przy aucie się nie wybudziłem ( wiadomo AC ), ale gdy zgrzytnęli rower to już się obudziłem zlany potem :mrgreen:

arczi_88 - 2016-08-29, 18:28

Człowiek jak się nudzi to chwyta się różnych rzeczy. Dodatkowo znalazłem w szufladzie jeszcze kawałek modułu powerled, z którego robiłem oświetlenie schowka:



Noooo i stwierdziłem, że warto by popełnić oświetlenie tylnego rzędu siedzeń. Nie jest to tak spektakularne jak u niektórych kolegów ale według mnie jest całkiem, całkiem i teraz nie trzeba przynajmniej świecić telefonem :-D Zamontowałem to to nad przesuwanymi drzwiami.

Najbardziej bałem się przeciągania kabelków nad podsufitką ale poszło sprawnie z pomocą żyłki z kosy jako pilota :-P

Moja Nokia nie pozwala na zrobienie lepszego zdjęcia przy sztucznym świetle także ten no... :-D

arczi_88 - 2016-09-26, 18:17

Dwie fotki przedzlotowe - http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=13780 .Takie małe porównanie gabarytów xD przy okazji nadrobiłem braki życia i mogłem zrobić rundkę po wsi. Fiacik ma kilka bajerów takich jak elektryczne szyby i centralny zamek :-D


Maluch by Ździchu.

gregorisan - 2016-09-27, 09:17

Widzę, że już skompletowałeś cały ten model maluszka ;-)
arczi_88 - 2016-09-27, 13:02

No nie ja niestety, inny maniak, który wsadził w niego już więcej niż jest warty :-D
arczi_88 - 2016-11-11, 17:25

Skorzystałem z wolnego dnia i przygotowałem autko do zimy. Wymyty, odkurzony, nawoskowany (spodziewajcie się deszczu w najlepszym wypadku :-P ) i na zimowych oponkach. Przy okazji mały przegląd podwozia. Kilka dni temu, przeglądając internety znalazłem podstopnicę. W sumie nie opieram tam nigdy nogi ale fajnie wygląda i zamówiłem. Doszła wczoraj, założyłem dziś, fajna sprawa :-D

Aha okazało się, że ASO wcisnęło mi ciemnotę odnośnie tych czujników w oponach. Wniosek po dziś - auto ma wyj#$%ne czy koła przednie ma z tyłu i odwrotnie. Tak samo jak miałem założone dwa letnie i dwa zimowe nie wyświetliło żadnego błędu.

mareckimarekk - 2016-11-12, 09:31

Hej Artur.

Podrzucisz linka do podstopnicy? Miałem to kiedyś w aucie i używałem.. w jaki sposób jest to montowane ? Wygląda jakby było przyklejone zamiast przykręcone..

arczi_88 - 2016-11-12, 10:53

Link od tej konkretnej jest nieaktywny, nie wiem o co kaman...


mareckimarekk napisał/a:
w jaki sposób jest to montowane ?


Przyczepione do wykładziny - na całej powierzchni od dołu jest rzep, trzyma bardzo mocno.

shrek - 2016-11-20, 09:38

arczi_88 napisał/a:
Link od tej konkretnej jest nieaktywny,




Nie chce sie podzielic :-P ;-)

arczi_88 - 2016-11-20, 11:02

No, bo właśnie nie dostałem kasy jeszcze za reklamę :-P

Macie ale i tak bezużyteczny :arrow: http://lm.facebook.com/l....h=uAQEpHiOD&s=1

EDIT: nie wiem czy to pomoże w czymkolwiek ale to u niego kupowałem: http://allegro.pl/show_user.php?uid=9140776

shrek - 2016-11-20, 12:40

arczi_88 napisał/a:
No, bo właśnie nie dostałem kasy jeszcze za reklamę :-P

Macie ale i tak bezużyteczny :arrow: http://lm.facebook.com/l....h=uAQEpHiOD&s=1

EDIT: nie wiem czy to pomoże w czymkolwiek ale to u niego kupowałem: http://allegro.pl/show_user.php?uid=9140776


Zartowalem :!: :mrgreen:

arczi_88 - 2017-01-07, 13:08

Przegląd po dwóch latach zaliczony. Z tym, że dla odmiany pojechałem do Auto-Zięba w Katowicach a nie do Pietrzak-Świętochłowice i na swoich filtrach i oleju (generalnie porównując oba salony mogę stwierdzić, że przyjemniejsza atmosfera jest u Zięby, no i darmowa, dobra kawka. Jakość serwisu chyba porównywalnie, czyli po prostu robią swoje). Pojawiłem trochę wcześniej i na spokojnie pogadałem z Panią wypisującą zlecenie, potem to tylko folia na siedzenie i kierownicę i na podnośnik. Po 2 godzinach porobione i nieumyte z powodu dużego mrozu autko czekało na parkingu. Fakturka na kwotę 309,65 pln. Noooo i przy okazji okazało się, że na pierwszym przeglądzie u Pietrzaka panowie specjaliści urwali jeden zaczep z pokrywki filtra kabinowego - ja rozumiem, zdarza się ale wypadałoby powiedzieć. Wymianę filtra powietrza popełnię już sam w garażu.

Zestaw serwisowy do mojego Dokkera składający się z filtrów powietrza, kabinowego, oleju i podkładki z przesyłką to koszt 118 pln na http://www.renault-czesci.pl/ . Olej 6 dyszek, czyli lekko licząc jakieś 260 pln zostało zaoszczędzone :-)

W czasie trwania przeglądu ogarnąłem ubezpieczenie na następny rok - w PZU za pakiet OC/AC popłynęło z konta 1799 pln.

Autko ma przejechane w tej chwili 28427 km. Spalanie średnie po dwóch latach wychodzi w granicach 7,21 l. Najniższe zanotowane dotąd spalanie średnie to 6,67 l a najwyższe 7,90 l. Hamulce i zawieszenie w porządku. Nic nie cieknie, stuka, puka czy piszczy a to co słychać to wiem skąd dobiega i nie jest to nic ważnego. Rdzy też nie widzę. I tak, nadal go lubię :-D

Lza - 2017-01-07, 17:27

Czyli razem ~440zł? Tragedii nie ma, jak Ci się skończy gwarancja pewnie to samo zrobisz za połowę tej ceny a może i mniej. Olej masz jakoś wyjątkowo tanio. Za czasów astralnych nawet na allegrozie więcej płaciłem za syntetyka. A teraz do stodoły to już wogóle kosmos, 60zł będę płacił za litr jakiegoś ultra-mesjasz-ford oleju do silnika diesla z euro 6. (Chyba będzie zbawiał wszechświat za tą cenę)
arczi_88 - 2017-01-07, 19:13

Dokładnie 487 z paroma groszami kontra ponad 700 za pierwszy przegląd na częściach ASO. Dodam tylko, że filtry miałem oryginalne Renault. Co do oleju to miałem po znajomości załatwiony, nie dociekałem co tak tanio ale chyba nie przyfarci się już tak w przyszłym roku. Myślałem czy jeszcze jednego nie kupić ale nie wiem czy olej w ogóle ma jakiś termin przydatności?
gregorisan - 2017-01-07, 19:19

arczi_88, za ile policzyli Ci samo OC ? Jaka zwyżka w stosunku do zeszłego roku?
Lza - 2017-01-07, 19:19

Cytat:
czy olej w ogóle ma jakiś termin przydatności?


jakiś tam chyba ma, ale jak jest w zamkniętym opakowaniu to przez rok na pewno by mu nic nie było. ja czasami kupowałem na alle 2 baniaki oleju na dwie wymiany, (wcześniej do astry, teraz tylko do chevyego i kosiarki) żeby dwa razy nie płacić za przesyłkę i jeden stoi sobie i czeka na swoją kolej.

arczi_88 - 2017-01-07, 20:20

gregorisan napisał/a:
arczi_88, za ile policzyli Ci samo OC ? Jaka zwyżka w stosunku do zeszłego roku?


Samo OC to 465 pln - 65 pln drożej niż w zeszłym roku. Z AC wyszło 234 pln drożej. Generalnie straszny ten miesiąc jest, zarówno jeśli chodzi o finanse jak i temperatury :-D


Lza, no nic, nie pomyślałem w ten sposób ale mniejsza o to. Reszta z przeglądu jak znalazł właśnie do kosiarki ale poczekam na jakieś ludzkie warunki pogodowe :-D

Lza - 2017-01-07, 22:35

Jak to? Nie kosisz trawnika w tym tygodniu?
jas_pik - 2017-01-07, 23:19

W tym tygodniu zamienia się nóż koszący na wirnik odśnieżający :mrgreen:
arczi_88 - 2017-01-08, 09:37

Lza napisał/a:
Jak to? Nie kosisz trawnika w tym tygodniu?


No nie, gdzieś popełniłem błąd w pielęgnacji i teraz tam gdzie było zielono jest biało i nie wiem o co chodzi :-/ :-/


jas_pik napisał/a:
W tym tygodniu zamienia się nóż koszący na wirnik odśnieżający


Teraz mam rzecz do sprawdzenia - czy da radę zbierać śnieg do kosza :-D bo np. do zbierania liści na jesień dawno zamieniłem grabie na kosiarkę

shrek - 2017-01-08, 13:49

arczi_88 napisał/a:


np. do zbierania liści na jesień dawno zamieniłem grabie na kosiarkę


Tez tak mam.

arczi_88 - 2017-01-08, 20:34

Dokker miał dziś mały test swojego powera a ja nerwów :-D jak wracałem do domu zatrzymała mnie dama w opresji - zaniemógł jej Opel Mokka. Twierdziła, że akumulator, ja skłaniałem się do zamarzniętego paliwa, bo mówiła, że to diesel a rozrusznik kręcił super. Mniejsza o to, nie chciało mi się za bardzo myśleć po ciemku i przy -20, więc holowanie. Pozapinaliśmy linę i w ogóle wszystko jak trzeba, okazało się, że laska nigdy nie była holowana - już się zastanawiałem ile może tylny zderzak kosztować. No nic szybkie przeszkolenie i powolutku ruszamy. Iiiiii dojechaliśmy bez szkód pod jej dom, więc pojętna. No tam potem podziękowania, wymieniliśmy się numerami telefonów i pojechałem do domu. I puenta - chwilę temu dostałem od niej smsa - okazało się, że zatankowała ropę a silnik jednak Mokka miała benzynowy :-P
Lza - 2017-01-08, 21:34

to może chociaż ładna była?
arczi_88 - 2017-01-08, 21:46

Śliczna wręcz tylko, że z GPSem na palcu :-D
Lza - 2017-01-08, 21:53

Po takiej akcji, to chyba GPS już utracił sygnał. Za kilka tygodni po rozprawie będize wolna ;) A zresztą kto wie, może już teraz jest bezdomna, o ile jeszcze żyje ;)
arczi_88 - 2017-01-08, 21:56

Przygarnąłbym ale felga i patyk, bo auta by nie dostała :-D
route2000 - 2017-01-09, 12:18

arczi_88, jak ją już będziesz miał to jeszcze musisz uważać, żeby Ci nie nalała przez pomyłkę czy przez niewiedzę do Twojego auta ropy. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
arczi_88 - 2017-01-09, 17:18

Nie śmieję się - chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe (pół biedy, że jest jak jest a nie odwrotnie). Ale silna babka, bo nie tak łatwo wcisnąć pistolet diesla do wlewu benzyny :-D
Lza - 2017-01-09, 22:07

Na stacjach bywają pomylone. Wiem bo ford ma bezkorkowy system wlewu paliwa, zapobiegający wsadzeniu złego pistoletu. Nie mam korka. Mam tam taki śmieszny system klapek, które otwierają się gdy wsadzam pistolet. One są jakieś figlarne i nie powinny się otworzyć, jeśli pistolet nie jest od diesla (i odwrotnie w autkach benzynowych). Tymczasem raz jedyny raz mi się zdarzyło, na stacji carrefour w Krakowie, że nie mogłem wsadzić pistoletu od diesla. Byłem wtedy zarówno trzeźwy jak i nie farbowany na blond. Musiał być zamieniony pistolet, chociaż był czarny. (może pomalowany?) Musiałem zmienić dystrybutor.
walter_g - 2017-01-10, 01:03

W Bielsku na Orlenie ostatnio również kilka aut nie ruszyło ponieważ zatankowane zostało złe paliwo. Problem w tym, że to nie wina kierowców, a dostawcy paliwa - okazało się, że cysterna zrzuciła paliwo do złych zbiorników. To były jaja, jak po wyjechaniu ze stacji wszystkie auta stały na poboczu :-)
parcink - 2017-01-23, 10:19

Tak patrzę na Twoje ceny i stwierdzam ze Łyko Kraków nawet mnie bardzo nie oskubał
Za wymianię oleju (olej mój 62 zł 4 litry ELF EVOLUTION 900 NF 5W40 4L) filtr oleju oraz kabinowy i podkłada z serwisu plus dolewka płynu chłodniczego 450 zl. :-D

Natomiast PZU chciała się na mnie dorobić lub sobie odbić za zeszły rok gdzie miałem ubezpieczenie za złotówkę w tym roku zaśpiewali 4800 zł. :roll: Skończyło się na Warcie za 1700 zł ;-)

route2000 - 2017-01-23, 12:38

parcink, za cały pakiet ubezpieczenia czy tylko OC?
arczi_88 - 2017-01-23, 17:53

parcink, widocznie lepiej się u Was cenią. W zeszłym roku u Zięby za przegląd na moich częściach chcieli 400 pln, ostatecznie pojechałem gdzie indziej. W tym chciałem u nich koniecznie i bez żadnego przegadywania zażyczyli sobie tyle ile wyżej, mi to pasowało - liczyłem, że zapłacę więcej. Kilka dni później telefon, czy wszystko ok, czy zadowolony jestem z obsługi, że dziękują i polecają się na przyszłość i takie tam - a dałem im tą piąteczkę w opiniach na FB :-D

Babka od ubezpieczeń też humor miała, bo wyliczyła mi na 1800 pln ale żeby to nie wyglądało tak tragicznie (chyba widziała moją minę po usłyszeniu ceny) to zrobiła 1799 :-/

parcink - 2017-01-23, 18:36

route2000 napisał/a:
parcink, za cały pakiet ubezpieczenia czy tylko OC?


AC-OC-NW bez asistance, bo to ponoć Dacia daje ;-)

cenę mocno obniżył zamontowany nadajnik GPS w samochodzie plus 10 letnia bezszkodowa ciągłość ubezpieczenia AC przy wycenia samochodu na 42 tyś

parcink - 2017-01-23, 18:42

arczi_88 napisał/a:
parcink
Babka od ubezpieczeń też humor miała, bo wyliczyła mi na 1800 pln ale żeby to nie wyglądało tak tragicznie (chyba widziała moją minę po usłyszeniu ceny) to zrobiła 1799 :-/


rozumiem że zostawiłeś 1 pln napiwku :mrgreen: :lol:

arczi_88 - 2017-01-23, 18:52

Nie no, może jakby się bardziej postarała to kto wie... A tak to zabrałem ten blankiet i zrobiłem przelew z domu :-D
parcink - 2017-01-23, 18:56

arczi_88 napisał/a:
Nie no, może jakby się bardziej postarała to kto wie... A tak to zabrałem ten blankiet i zrobiłem przelew z domu :-D


pokerowa zagrywka :-D

gregorisan - 2017-01-24, 09:45

arczi_88 napisał/a:
Nie no, może jakby się bardziej postarała to kto wie... A tak to zabrałem ten blankiet i zrobiłem przelew z domu :-D

Najlepiej sobie założyć konto w banku, które oferuje zwrot za płatność kartą - na chwilę obecną można zyskać 2-3% od każdej transakcji. Także przy kwocie 1800 zł zawsze to jest jakiś mały rabacik - akurat osobiście bawię się w to już od bodajże 5 lat w różnych bankach ;-)

A zakres drugiego przeglądu jest taki sam jak pierwszego?

route2000 - 2017-01-24, 09:57

gregorisan, zajrzyj do karty przeglądu na stronie mojadacia.pl i tam wszystko jest opisane. ;-)
Jeśli II przegląd jest taki sam jak w I przeglądzie to cena powinna być taka sama.

arczi_88 - 2017-01-24, 11:00

gregorisan, no nie byłem przygotowany i nie miałem tyle hajsu na karcie :-D

Zakres przeglądu ten sam co za pierwszym razem - olej i filtry.

gregorisan - 2017-01-24, 11:38

route2000 napisał/a:
zajrzyj do karty przeglądu na stronie mojadacia.pl i tam wszystko jest opisane.

Niby to samo co po pierwszym roku, ale zawsze dodatkowo można zasięgnąć języka u kogoś świeżo po przeglądzie ;-)

Ircys - 2017-01-24, 12:30

parcink napisał/a:
PZU chciała się na mnie dorobić lub sobie odbić za zeszły rok gdzie miałem ubezpieczenie za złotówkę w tym roku zaśpiewali 4800 zł. :roll: Skończyło się na Warcie za 1700 zł ;-)


Coś faktycznie przesadzili u Ciebie z tą stawką. Widzę, ze mamy te same autka i ja też w zeszłym roku miałem cały pakiet za złotówkę w PZU. Teraz w PZU wyszło mi 2200. W Warcie było więcej. Widzę, że to zależy od ... tworzącego ofertę.

Pozdrawiam

parcink - 2017-01-24, 12:53

gregorisan napisał/a:
arczi_88 napisał/a:
Nie no, może jakby się bardziej postarała to kto wie... A tak to zabrałem ten blankiet i zrobiłem przelew z domu :-D

Najlepiej sobie założyć konto w banku, które oferuje zwrot za płatność kartą - na chwilę obecną można zyskać 2-3% od każdej transakcji. Także przy kwocie 1800 zł zawsze to jest jakiś mały rabacik - akurat osobiście bawię się w to już od bodajże 5 lat w różnych bankach ;-)

A zakres drugiego przeglądu jest taki sam jak pierwszego?


Dochodzi kwestia przebiegu samochodu, jeżeli na drugim przeglądzie będziesz miał nalotu 20 tyś to dochodzi filtr powietrza

arczi_88 - 2017-01-24, 13:32

Według rozpiski filtr powietrza wymieniają po 4 latach/60 tys. kilometrów.
gregorisan - 2017-01-24, 14:06

parcink, mam kupiony filtr powietrza z myślą o pierwszym przeglądzie, ale do tej pory ten oryginalny od nowości bardzo dobrze wygląda, więc zapewne poczekam z wymianą do drugiego przeglądu i wtedy też pojeżdżę dwa lata i wymienię na czwartym przeglądzie.
Dobra już nie zaśmiecajmy koledze wątku bo mu jeszcze kartek zabraknie :-D

route2000 - 2017-01-24, 14:19

arczi_88 napisał/a:
Według rozpiski filtr powietrza wymieniają po 4 latach/60 tys. kilometrów.

To zależy od warunków atmosferycznych. Taki filtr miałem po 20 tys. km. :shock:

arczi_88 - 2017-01-24, 14:32

Ja miałem podobny po niecałych 14 kkm. Z resztą jestem nauczony wymieniać przy każdej wymianie oleju i tego się trzymam.
gregorisan - 2017-01-24, 14:45

No to mój po 16 tysiącach wygląda przy tych waszych jak nowy - może mu służy czeskie powietrze bo ponad połowę z tego dystansu przejechałem zapewne u naszych sąsiadów ;-)
parcink - 2017-01-24, 16:10

arczi_88 napisał/a:
Według rozpiski filtr powietrza wymieniają po 4 latach/60 tys. kilometrów.

w SCe po 20 na rozpisce ;-)

arczi_88 - 2017-01-24, 17:23

No i wszystko jasne :)
route2000 - 2017-01-24, 18:14

Zapchany filtr powoduje większe zużycie paliwa.
arczi_88 - 2017-02-18, 21:52

Tak w ramach podtrzymania tradycji - pękło następne 10000 km przebiegu. No doszło 250 km, bo foto zrobione 2 dni temu. Ogarnąłem sobie też przedłużkę do gniazdka 12V (i w końcu mogłem podpiąć ładowarkę z kamerki do gniazdka pod podłokietnikiem, bo jest czy raczej było niewykorzystywane i tak) i pastę Tempo, bo jakaś menda na parkingu miała za mało miejsca na otwarcie drzwi. Nie wiem jeszcze co z tego wyjdzie ale jestem dobrej myśli :-D
walter_g - 2017-02-20, 00:48

arczi_88 napisał/a:
i pastę Tempo, bo jakaś menda na parkingu miała za mało miejsca na otwarcie drzwi. Nie wiem jeszcze co z tego wyjdzie ale jestem dobrej myśli :-D


:evil:

Też mnie jasna chol...a bierze jak mi ktoś przerysuje samochód.
Ostatnio nauczyłem się parkować dalej od wejścia, gdzie nikt inny nie stoi. Może to przypomina nerwicę natręctw, ale za to mam mniej rys i zawsze to jakiś spacerek w ciągu dnia :mrgreen:

arczi_88 - 2017-02-20, 08:33

Ale ja zawsze zostawiam auto na odludnej części parkingu. Naiwny myślałem, że nikt nie wpadnie na ten pomysł. I co? Przychodzę a Dokker obstawiony ze wszystkich stron a reszta parkingu jak była pusta tak jest. Czaisz? Mieć do dyspozycji 2 hektary miejsca i stanąć przy kimś i obić mu auto. Logika lvl nieskończoność :-D
gregorisan - 2017-02-20, 08:50

arczi_88 napisał/a:
Mieć do dyspozycji 2 hektary miejsca i stanąć przy kimś i obić mu auto. Logika lvl nieskończoność

U nas ostatnio to nawet ciężko jest zostać idiotą bo taka wokół konkurencja ;-)
W przyszły poniedziałek mamy z żoną rozprawę w sądzie w charakterze świadka bo dokonaliśmy zatrzymania obywatelskiego na takim własnie idiocie, który dodatkowo był pijany :-/

arczi_88 - 2017-02-20, 11:34

gregorisan napisał/a:
... który dodatkowo był pijany :-/


Myślcie sobie co chcecie ale według mnie osobniki powinny kończyć jako pasza dla bydła.

walter_g - 2017-02-20, 14:39

arczi_88 napisał/a:
gregorisan napisał/a:
... który dodatkowo był pijany :-/


Myślcie sobie co chcecie ale według mnie osobniki powinny kończyć jako pasza dla bydła.


Popieram

TTramp - 2017-03-04, 21:47

Witam
Chciałbym kupić Dokkerka rodzinnego
Ten Twój kolorek i szyby przyciemniane mi się podobają.

Blue Navy z tego co wiem to nie metalik.
Jakies uwagi? porysowania itp
bo nie wiem czy kupić metalik czy nie
A o LPG nie myślałeś ? Bo taki mi chodzi po glowie

arczi_88 - 2017-03-04, 22:57

Cześć :)

Jeśli chodzi o lakier to jest trochę delikatny ale da się z tym żyć. Miałem ryski od krzaków i od drzwi sąsiada na parkingu ale spolerowałem je. Poza tym jest trudny do utrzymania w czystości, widać każdy syf :-/ ale za to ładnie komponuje się z czarnymi zderzakami.

Folia na szybach - popełniłem to własnymi siłami, mój debiut. Obejrzałem kilka filmików co i jak, kupiłem folię (chyba taką ale nie pamiętam dokładnie):



i z pomocniczką ogarnęliśmy to w 3 godzinki.

O LPG nie myślałem, bo jakoś nie jestem fanem tego paliwa i spalanie na poziomie 7-7,5 litra średnio mnie nie rujnuje ale koledzy mający ten silnik napewno potwierdzą, że świetnie nadaje się pod gaz.

Żadnych poważnych awarii jak dotąd, autko dobrze służy.

shrek - 2017-03-05, 11:32

Cytat:
Folia na szybach - popełniłem to własnymi siłami, mój debiut.


Osobiscie dwa razy probowalem oklejac szyby i dwa razy mi nie wyszlo. :-( Do trzech razy sztuka.

arczi_88 - 2017-03-05, 11:50

Dokker jest o tyle wdzięczny, że ma male i płaskie szyby, no i nie otwierają się w dół co też ułatwia bardzo. W innym aucie też by mi chyba nie wyszło :-D
shrek - 2017-03-05, 20:57

Robota moze nie trudna, ale cierpliwosc trzeba miec a u mnie brak.
arczi_88 - 2017-06-05, 19:24

Dawno cisza w temacie ale żyjemy, mamy się dobrze a tak ogólnie to stara bida a nowej nie widać :) na liczniku prawie 33 tysiące nakręcone i parę przypadkowych fotek.

Ostatnim czasem wymieniałem ze znajomym tarcze i klocki w jego Dokkerze (tym o na dole :) ), poszło na tyle szybko, że żaden nie pomyślał nawet, żeby jakieś fotki pstryknąć. No ale sugerowaliśmy się zdjęciami i opisem z forum z Logana chyba.

shrek - 2017-06-05, 20:20

A to moim opisem to juz nie laska. Trzeba szukac gdzie indziej ;-)
Ja tu foty robie, a wy po obcych forach szukanie ? ;-)
Nieladnie, mam focha. ;-)

Prosze do naszych aut :
http://www.daciaklub.pl/f...91bd2eef4efbc35

arczi_88 - 2017-06-05, 20:47

Źle napisałem tak patrzę - forum nasze, opis z Logana :)

Twój opis też czytałem ale te Twoje zaciski inaczej wyglądają, tu żeby zacisk zdjąć wykręciłem dwie śruby na 13 kluczyk. My nie mieliśmy tam takiego druta zabezpieczającego, nie używaliśmy imbusów, kształt samego klocka też jest inny a on sam u nas ślizga się po takiej blaszce a u Ciebie jej nie ma :-D Dokker, w którym to robiliśmy jest z 2012 z dCi 75.

arczi_88 - 2017-11-03, 17:44

Pora troszkę odkurzyć temat. Na liczniku zdążyło pojawić się kolejne 10000 km, parę weekendowych wypadów w góry, wreszcie zaliczona EnergyLandia w tym roku. Reszta "w koło komina", autko spisuje się bezproblemowo.
Wycieraczki, które były założone od nowości w aucie w końcu się zużyły ( :-P ) i w ich miejsce wskoczyły Goodyeary. Wiedziałem, że robią opony, miałem buty z ich logo ale wycieraczki? Skusiłem się z ciekawości i ceny (2x Goodyear = jedna od Boscha). Póki nowe to ścierają ładnie. Dodatkowo chyba coś się stało z kokpitem - jakby pękła jedna spinka czy nie wiem jak to się razem trzyma jedno do drugiego, trochę się rozwarstwiło, jeśli można tak napisać i teraz mi to brzęczy. Zobaczymy co powiedzą na przeglądzie. Wypadałoby też ogarnąć auto przed zimą i pomyśleć nad zmianą kół.

W styczniu wybieram się na 3 przegląd w ASO i pierwszy przegląd na SKP.

Marek1603 - 2017-11-03, 19:12

A co przeskrobał, że go za kratki wpakowałeś?
arczi_88 - 2017-11-03, 19:36

On jest po właściwej stronie, to ja... no wiesz, błędy młodości :-D
Marek1603 - 2017-11-03, 20:36

No chyba, że na widzenie przyszedł. ;-) :mrgreen:
arczi_88 - 2017-11-25, 17:39

Przyszły wczoraj chlapacze. Wczoraj zrobiłem też przygotówkę do montażu - wycinanki, otwory według instrukcji, ogólnie fajna zabawa. Właśnie skończyłem montować. Uwagi? Generalnie spoko. Przód raz-dwa i po krzyku, dwa kołeczki i dwa wkręty. Z tyłem wyszły jajca trochę. Robimy według załączonej instrukcji:
- lewarek w ruch i heja, zdejmujemy koło
- przykręcamy chlapacz pilnując, żeby trzymał poziom
- koło na swoje miejsce i to samo z drugiej strony

Na koniec przed otwarciem browara sprawdzamy efekty pracy i rybka. Tył krzywo, że się nie da patrzeć. Nieźle co? Najlepiej montować przy podniesionym tyle z obu stron :lol:

arczi_88 - 2018-01-05, 17:41

Przegląd auta po 3 latach można odhaczyć. Podobnie jak w ubiegłym roku w ASO Auto-Zięba Katowice. Chwilka na formalności i wypisanie zlecenia i ja po kawkę a auto na podnośnik. Popłakałem im też na głośnik w drzwiach kierowcy, który sobie robi przerwy w graniu. Części ogarniałem we własnym zakresie - olej, podkładka i komplet filtrów by Renault - koszt 210 pln nie licząc przesyłki. Za 2,5 godziny pracy mechaników z konta popłynęło 431,73 nowych polskich złotych. Rozbijając to na drobne to: przegląd 247 zł, wymiana filtra kabiny 38 zł i ozonowanie klimy 66 zł i 80,73 zł vatu ( xDD ). Wymianę filtra powierza popełniłem już sam po powrocie do domu.
Jak widać całość imprezy to 641,73 zł. Całkiem fajnie :)

We wtorek mam podjechać na wymianę głośnika i odebrać resztę oleju, którego "zapomnieli" wrzucić po przeglądzie do auta.

Przebieg: 42731 km

Wcześniej złożyło się tak a nie inaczej i mam prawie trzytygodniową przerwę między przeglądem w ASO i na SKP, tak więc czeka mnie jeszcze pierwsze badanie okresowe. To to plus do ogarnięcia mam jeszcze ubezpieczenie auta ale to już po weekendzie :)

shrek - 2018-01-05, 20:01

arczi_88 napisał/a:
Za 2,5 godziny pracy mechaników z konta popłynęło 431,73 nowych polskich złotych.


To nawet ja na fuchy mniej zarabiam w FR.

arczi_88 - 2018-01-05, 20:34

Ja tam fuchy robię drożej niż mi za to samo w firmie płacą a roboty mam do czerwca :-D

Filtr kabiny mogłem w sumie sam wymienić (tak, tak umiem choć może nie wyglądam na takiego xDD ), czyszczenie klimy i tak miałem w planach - wypadało po 3 latach - co prawda nie na przeglądzie ale skoro zaproponował to za jednym zamachem załatwione. Tego złodziejskiego 23% vatu nie przeskoczysz :/

shrek - 2018-01-05, 20:55

arczi_88 napisał/a:


Filtr kabiny mogłem w sumie sam wymienić


No kto bogatemu zabroni. ;-)

mojo - 2018-01-05, 21:42

shrek napisał/a:
arczi_88 napisał/a:
Za 2,5 godziny pracy mechaników z konta popłynęło 431,73 nowych polskich złotych.


To nawet ja na fuchy mniej zarabiam w FR.


To się zabierz za serwisowanie Peugeotów, mnie za wymianę kpl sprzęgła ASO zaśpiewało 2700,00, wg nich to 11 h pracy. Chłopaki z warsztatu obok zrobili to w 1 dzień za 550,00 :-D

shrek - 2018-01-05, 21:59

Dokladnie tak jest w moim przypadku. Nie bede pisal o kwotach, ale zawsze u nich jest w tysacach (nie zawsze poprawna diagnoza) u mnie stowka lub pare dych zalezy co i jak.
Przyklad:
Espace 3 nieswiecacy (a raczej slabo) licznik. Tam jest elektroniczny. ASO 2000 euro wymiana licznika, skrzynki bezpiecznikow i cs tam jeszcze. Auto warte 2500 ( w dobrym stanie.).
Przeciaglem nowy przewod ze skrzynki bezpiecznikow do zegarow. 2h roboty+1,5m kabla+ dwa luty+troche tasmy.
Masakra tak traktuja tu klientow. Cale szczescie maja Shreka ;-)

gregorisan - 2018-01-05, 23:03

Ubezpieczenie zaboli bardziej :mrgreen: :evil:
arczi_88 - 2018-01-05, 23:10

Umiesz człowieka na duchu podnieść :-D mniej więcej wiem czego się spodziewać i nie będzie to kwota poniżej 2000 jak ostatnio. Dam znać jak już podpiszę umowę.
arczi_88 - 2018-01-09, 18:55

No i po wizycie w ASO. Głośnik wymieniony, olej oddany, ubezpieczenie załatwione. Grzesiek miał rację, że zaboli - pakiet OC/AC/NNW w PZU 2096 nowych polskich złotych, 3 stówki drożej niż w zeszłym roku za to samo.

Czekam jeszcze na awarię manetki od świateł. Ludzie z młodszymi autami już wymieniali, inni wymieniali po kilka razy a u mnie wszystko działa dalej. I teraz albo mam taką dobrą albo znając moje szczęście padnie po gwarancji :/

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2018-01-11, 00:03 ]
O ubezpieczeniu - http://www.daciaklub.pl/f...1746169#1746169.

O manetce - http://www.daciaklub.pl/f...1746261#1746261.

arczi_88 - 2018-01-26, 18:29

Pierwsze badanie okresowe zaliczone. Pierwsza stacja (dość nowa w sumie) na jakiej byłem, że nie wzięli pełnej stówki, tylko tyle ile się należy xDD fajna atmosfera, kawka, gratisy. Pozytywnie bardzo. Schizy mam jakieś - kurde jest coś takiego, niby wiem, pewny jestem, że wszystko jest z autem ok a czuję się jak na egzaminie na studiach. A okazało się, że jak to ujął diagnosta - choćby chciał to nie ma się do czego przyczepić.
arczi_88 - 2018-04-10, 18:05

Po zaje@#$%ej niedzieli przyszedł poniedziałek, kiedy to dach Dokkera stał się celem nalotu dywanowego gołębi. Ale to było nic w porównaniu z dzisiaj - na przedniej szybie wylądował kamień spod koła auta przede mną. JEB! I odprysk, duży i za blisko krawędzi i już wiedziałem, że konto będzie trochę odchudzone, szybko pojawiło się pęknięcie jak słońce przygrzało szybę. Na razie ma z 15 cm :-/

Podjechałem do znajomego po robocie, żeby zamówić nową, ma być na czwartek. Szyba Pilkingtona + wymiana to koło 5 stówek.

Przy takim poziomie szczęścia to strach wyjeżdżać jutro z garażu.

shrek - 2018-04-10, 18:08

Wspolczuje.
Kauris - 2018-04-10, 19:16

:(
Marek1603 - 2018-04-10, 19:23

Współczuję.
Jest w tym tez jeden pozytyw. Będziesz miał nową szybę.

gregorisan - 2018-04-10, 19:32

A z AC nie chciałeś zrobić ?
arczi_88 - 2018-04-10, 19:54

Marek1603 napisał/a:
Będziesz miał nową szybę.


Z moich statystyk wynika, że w każdym z 3 aut, które miałem wymieniałem szyby 😕

gregorisan napisał/a:
A z AC nie chciałeś zrobić ?


Taka była pierwsza myśl ale jak potem gadałem o tym ze znajomymi to każdy odradzał, że za mała szkoda, to zwątpiłem. Była też opcja z OC sprawcy ale tu też dupa, bo to ewidentnie spod koła poleciało. Co innego gdyby jakaś wywrotka to była czy coś podobnego to można by pościemniać a to był bus blaszak.

eplus - 2018-04-10, 20:41

Musiałby jakiś Samarytanin być, żeby się przyznał. Kamień nie był podpisany, równie dobrze można frajera tydzień szukać mając pękniętą szybę. Ja bym nie wziął na siebie, bo skąd mam komuś wierzyć, że dostał ode mnie kamieniem. A jak ja dostanę, to nawet się nie zastanawiam, od kogo, przecież nie będę za nim gonił.
gregorisan - 2018-04-10, 20:53

Mam u siebie w pakiecie ubezpieczenie zniżek przy jednej szkodzie zarówno w OC jak i AC, więc nie wiem jak jest u Ciebie - może masz jakiś zapis odnośnie szyb.
arczi_88 - 2018-04-10, 21:11

eplus napisał/a:
Musiałby jakiś Samarytanin być, żeby się przyznał.


Nie musi. Jedziesz za taką wywrotką z nieposprzątaną paką po rozładunku i spada z niej kamień, masz nagranie czy tam świadka. To nie Czelabińsk, że takie rzeczy w powietrzu latają same od siebie. Poza tym tego busa przecież nie goniłem, sprawa była jasna.

gregorisan napisał/a:
może masz jakiś zapis odnośnie szyb.


Nie znalazłem takiego.

Lza - 2018-04-10, 22:34

To wcale nie jest rzadkie zjawisko, o czym świadczy ilość warsztatów specjalizujących się w wymianie przednich szyb a także ubezpieczenia na przednie szyby.

Też wymienialiśmy jakiś czas temu w aveo.

arczi_88 - 2018-04-17, 15:23

No i po bólu. Szyba co prawda była w czwartek jak obiecali ale załapałem się dopiero dziś. Przed robotą zawiozłem auto, po robocie odebrałem. Jak pisałem wcześniej wziąłem szybę Pilkingtona zamiast tej co była czyli Saint-Gobain Sekurit, bo CZAS. Musiałbym czekać na nią jeszcze tydzień a to już proszenie się o kłopoty xD a są w tej samej cenie.

Fabryka podobno pożałowała kleju.

Szyba 300 pln, wymiana 100 pln.

route2000 - 2018-04-18, 08:00

A masz zdjęcie pękniętej szyby? Warto je zachować na przyszłość jak będziesz kiedyś sprzedawał te auto, będziesz miał taki dowód, dlaczego ta szyba jest inna niż pozostałe. ;-)
Dymek - 2018-04-18, 08:25

arczi_88 napisał/a:
Jak pisałem wcześniej wziąłem szybę Pilkingtona zamiast tej co była czyli Saint-Gobain Sekurit, bo CZAS.

No właśnie- a jak wygląda Pilkington od wewnątrz w porównaniu do pozostałych szyb fabrycznych? Chodzi o stopień przyciemnienia i jego barwę?

arczi_88 - 2018-04-18, 09:58

route2000 napisał/a:
A masz zdjęcie pękniętej szyby? Warto je zachować na przyszłość jak będziesz kiedyś sprzedawał te auto, będziesz miał taki dowód, dlaczego ta szyba jest inna niż pozostałe. ;-)


Mam zdjęcie. Jest nawet tutaj, stronę wcześniej. I wszystkie nadprogramowe naprawy i wizyty w ASO sobie odnotowuję w książce gwarancyjnej w miejscu na notatki z datą i przebiegiem. Choć podejrzewam, że psu na budę, bo następnym właścicielem będzie stacja demontażu pojazdów xDD

Dymek napisał/a:
No właśnie- a jak wygląda Pilkington od wewnątrz w porównaniu do pozostałych szyb fabrycznych? Chodzi o stopień przyciemnienia i jego barwę?


Nowa jest tak samo zielona jak stara. Ja osobiście nie widzę różnicy między przednią a bocznymi z przodu a jestem wyczulony na takie szczegóły.

wuju - 2018-04-19, 20:07

Pilkinkgtona jakością nie odbiega od oryginałów. W budzie miałem kilka razy wymienianą przez nich i byłem zadowolony. Na pewno lepsza jakościowo niż Nord Glass.
arczi_88 - 2018-08-18, 18:28

Pyk! Minęło dziś 50000 km przy okazji wycieczki do wsi Dębowiec koło Cieszyna, pokibicować znajomej, która startowała w zawodach jeździeckich. Była to też niezła okazja, żeby przegonić gdzieś dalej auto, które ostatnio śmiga głownie w koło komina. Żadne awarie nas nie trapią (tfu, tfu!), lejemy i jeździmy. Nadal bardzo lubię to auto :D Dobra tam, mam jakieś zdjęcia - dwa z dziś a dwa z kiedyś tam xD
Marek1603 - 2018-08-18, 19:29

No i tak trzymać.
dudu$ - 2018-08-18, 21:34

Przy tym przebiegu to awarii raczej nie uświadczysz. Poleca Tobie wymianę świec zapłonowych oraz wyczyszczenie pyłu z hamulcy bębnowych.
arczi_88 - 2018-08-20, 07:51

Niby nie ale jak się tak przegląda forum to już wcale tego taki pewny nie jestem :)
arczi_88 - 2018-11-15, 18:56

Było ciepłe lato, choć czasem padało... No i się przypałętała jedna taka co spokojnie nie ustoi ani chwili xD
wat - 2018-11-15, 19:09

przecież stoi spokojnie tylko trochę drogę Ci zasłania :-P
arczi_88 - 2018-11-15, 20:43

No ok, nie doprecyzowałem. W czasie jazdy nie stoi spokojnie ^^ i nie zasłania nic, foto robione z bliska, więc może tak wyglądać.
gregorisan - 2018-11-15, 21:51

arczi_88 napisał/a:
i nie zasłania nic

To teraz już Twoje motywacje są jasne :-P

defunk - 2018-11-15, 21:53

Coś tam zasłania, ale czy stoi ("chyba pingwinowi")

;-)

shrek - 2018-11-15, 21:58

Nie moze zaslaniac, zeby dobrze stalo. Nie, nie ,nie
arczi_88 - 2018-11-16, 17:35

gregorisan napisał/a:
arczi_88 napisał/a:
i nie zasłania nic

To teraz już Twoje motywacje są jasne :-P


Spodziewałeś się czegoś innego? Haha :D

arczi_88 - 2018-12-16, 12:14

Nooo Dokkera i mój pecha ciąg dalszy. Lód na drodze, piesek i krawężnik to nie jest to co lubimy najbardziej. Wyskoczył mi na drogę taki sierściuch, no i cóż. Z tego co widać to narazie uszkodzona jest felga ale może da radę wyprostować. Zobaczymy jutro co wulkanizator powie, odwiedzę też stację kontroli pojazdów. Niby luzy żadne ręką nie są wyczuwalne, auto jedzie prosto i wygląda ok ale lepiej sprawdzić. Opona też wygląda ok.
wat - 2018-12-16, 18:10

było walić w sierściucha szkoda auta
arczi_88 - 2018-12-16, 18:35

Taki głupi odruch no. Resztę zrobił lód 😕
arczi_88 - 2018-12-18, 14:16

Wiem już wszystko - felga nowa (typ powiedział, że nie podejmuje się prostowania, ja to rozumiem, ochota na prostowaną przeszła mi już wcześniej), kontrola zawieszenia na stacji diagnostycznej i pomiary geometrii nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Auto dużo wybacza ale wolałbym już tego nie testować xD koszt imprezy to 217 pln za felgę i robotę koło niej, kontrola zawieszenia i geometrii gratis dla stałych klientów.
arczi_88 - 2019-01-04, 22:41

Dziś zaliczony 4 przegląd w ASO Auto-Zięba w Katowicach. Na tapecie oprócz standardowej wymiany oleju i filtrów była wymiana płynu hamulcowego i ozonowanie klimy. Części wszystkie ogarniałem we własnym zakresie w znanym na forum Moto-Dynamic. W sumie za części 276 pln. Przegląd i wszystkie wymiany to 616,97 pln. Na 60000 km wymienimy jeszcze świece zapłonowe i cacy. Na Wojnach Magazynowych (tak, lubię to xD ) w TV i dobrej kawce spędziłem 2,5 godziny. Z autem wszyyyyystko ok, ja dalej zadowolony :)

Przebieg: 54530 km.

Lza - 2019-01-04, 23:50

Czyli przegląd z częściami ~9 stówek? Za conectosa płaciłem 1026.88 przy 40000km, z tym że wszystkie części i olej z ASO
arczi_88 - 2019-01-05, 00:41

No bez 7 zł jak mamy być dokładni. A zakres przeglądu jaki miałeś? Wyszło mi tu trochę więcej ale to jak pisałem było trochę więcej roboty niż na poprzednich, bo wymiana płynu hamulcowego + ozonowanie klimy. Z resztą walić to, jeszcze jeden przegląd w ASO, kończy się gwarancja i wracam do mojego mechanika a co będzie mi się chciało to sam podłubię 😁
Lza - 2019-01-16, 14:02

Zakres miałem zbliżony do Twojego, tylko bez obsługi klimy. Niedługo, gdzieś na wiosnę wskoczy 60000 i wtedy będę kwiczał bo będzie wymiana oleju w PowerShifcie, a sam olej coś koło 800zł kosztuje :(
arczi_88 - 2019-06-14, 20:42

Z okazji, że dziś wskoczyło na liczniku 60000 km, przerzucę temat trochę do góry. W sumie nie ma się o czym rozpisywać, bo nic niepokojącego się nie dzieje. Tydzień temu auto miało planową wymianę świec zapłonowych i zniknęło szarpanie silnikiem jak był zimny. Pasuje chyba napisać, że 60 kkm na jednych świecach to jednak stanowczo za dużo i trzeba skrócić czas między kolejnymi wymianami. I cóż no - kulamy się dalej ^^
Marek1603 - 2019-06-14, 21:53

I tak dalej trzymać.
Belphegor - 2019-06-15, 09:01

AK 47? Ulubiony sprzęt mojego syna. ;-)

Fajne porównanie czysty-brudny. :mrgreen:

toka93 - 2019-06-15, 09:13

Te szyby tak fabrycznie ciemne czy delikatnie ściemnione?
No i dokkerow osobowych tutaj jak na lekarstwo.

arczi_88 - 2019-06-15, 10:06

Belphegor napisał/a:
AK 47? Ulubiony sprzęt mojego syna. ;-)

Fajne porównanie czysty-brudny. :mrgreen:


Modernizowaliśmy kiedyś oświetlenie na strzelnicy. Poza naklejkami mogliśmy sprawdzić "jak to jest" min. z AK, choć wolę zachodnią broń - mniej kopie.
Hah właśnie nie kojarzę teraz czy on jest bardziej brudny czy to ta trawa się tak odbija. W każdym razie od zrobienia obu zdjęć umyty był dopiero wczoraj. Foto pod Expo Silesia - targi survivalowo-militarne xD

arczi_88 - 2019-06-15, 10:10

toka93 napisał/a:
Te szyby tak fabrycznie ciemne czy delikatnie ściemnione?


Szyby przyciemniane własnoręcznie, nawet nie wiem jak bardzo, bo na opakowaniu z folii pisało "czarna".

toka93 - 2019-06-15, 11:31

No to Cię oszukali :p
arczi_88 - 2019-06-15, 11:58

Kupowałeś kiedyś farbę? xD tam niebieski, nie nazywa się niebieski i też czasem mało go przypomina. Inna sprawa, że trochę przez 4 lata jej się wyblakło.
toka93 - 2019-06-15, 15:02

Daciowy niebieski morski to dla mnie granatowy xD
wat - 2019-06-15, 23:57

niebieski to nie granat
arczi_88 - 2020-01-26, 16:30

No ok, daaawno mnie nie było. Miałem małe zamieszanie w życiu zawodowym i osobistym ale chyba to ogarnąłem i nadrabiam powoli zaległości. Nieważne. Ważne jest to, że Dokker za parę dni kończy 5 lat! Łoo Jezu, kiedy to zleciało? W sumie to nie ma się zupełnie nad czym rozpisywać, auto spisuje się znakomicie i bezproblemowo. Na początku stycznia był na przeglądzie w ASO Auto-Zięba, czyli standardowe miejsce. Na tapecie wymiana oleju, filtrów, płynu chłodzącego i czyszczenie klimy. Części rzecz jasna swoje. Wczoraj wizyta na SKP i jak to ujął pan diagnosta - perfekt, jak z salonu - żadnych luzów, wycieków i wszystko jak trzeba. Pieczątka w dowód i kulamy się dalej. Najechane ma do tej pory leciutko ponad 67 tys. km. Oby tak dalej ^^
wat - 2020-01-26, 16:35

fajne dwie przyczepy ;)
arczi_88 - 2020-01-26, 16:39

Kemping od znajomego, kupił a nie ma go gdzie jeszcze trzymać to stoi koło budowy :)
wat - 2020-01-26, 16:42

myslałęm że to twój dom na kołach ;)
arczi_88 - 2020-01-26, 16:55

A no wiesz, ja nie mówię nie. Pewnie kiedyś sobie zrobię taki prezent ^^
arczi_88 - 2024-05-05, 18:59

O Jezuuuu. Ostatni post ponad 4 lata temu. Bardzo intensywne 4 lata, zmieniło się w życiu bardzo dużo, czasem na lepsze, czasem na gorsze, ale Dokker jest cały czas w moim garażu. Totalnie nudne auto (to żadne narzekanie z mojej strony) i fajnie jakby tak było nadal. Oleje, filtry i taka tam bieżąca i nic więcej nie trzeba. Jakieś 2 lata temu na zderzaku wylądowały mini LED bary Hella, z racji większej ilości jazd w nocy. Z osobnym, niezależnym wyłącznikiem, bo oczywiście wiecie, only offroad hehe. W zeszłym roku zrobiłem full serwis klimatyzacji, bo już słabo z tym było. Na przeglądzie diagnosta gadał o korozji na przewodzie hamulcowym obok baku, nie wygląda to jakoś tragicznie, ale wymiana tych 30 cm to jakieś grosze, przy okazji wymiany oleju do ogarnięcia. Poza tym ruda tańczyła wokół korka wlewu paliwa, w opór dziwne miejsce, no ale ok. Zabezpieczone. W tej chwili nalatane 125 kkm, tylko albo aż. Nie wiem, nigdy nie miałem auta tak długo.
Michał_ZS - 2024-05-11, 20:29

Zgrabne te ledy. Mocne ?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group