DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Sprawy klubowe - Propozycja: Dobre rady

laisar - 2009-01-11, 13:36
Temat postu: Propozycja: Dobre rady
Może warto by dołączyć do listu powitalnego dla nowozarejestrowanego na forum użytkownika krótkie rady? Albo wysłać jako drugi, albo jeszcze lepiej jako poprzedni? (;

Moja propozycja:

Cytat:
Jeśli chcesz poruszyć jakąś sprawę, to:

1. Sprawdź czy temat już się nie pojawił.

2. Nie łącz różnych kwestii w jednym poście - lepiej załóż dla każdej nowy temat (w razie czego będzie go można połączyć z już istniejącym).

3. Trzymaj się danego tematu - jeśli poruszasz nowy wątek, to patrz pkt. 2.

4. Cytuj tylko to co niezbędne.

5. Lepiej przeedytować swój post, niż pisać pod nim kolejny (a już zwłaszcza jeśli nikt jeszcze na niego nie odpisał).

6. Pisz starannie - czytelnie i ortograficznie.

Te zasady są dobrowolne, ale dzięki nim ułatwisz sobie i innym utrzymanie porządku na forum - a co za tym idzie, odnajdywanie odpowiednich informacji.


Jakby się to dało jeszcze bardziej skrócić, to tym lepiej, wiadomo że im więcej tekstu tym mniej osób go przeczyta... <:

wox - 2009-01-11, 13:54

Dobry pomysł, bo - niestety - prawie każdy nowy użytkownik robi na początku trochę zamieszania.
Pablo78 - 2009-01-11, 18:18

dobry pomysł, jestem za 8-)
psur - 2009-01-11, 20:42

Jestem za.
Marek1603 - 2009-01-12, 09:39
Temat postu: Re: Dobre rady
laisar napisał/a:

6. Pisz starannie - czytelnie i ortograficznie.



To jest moim zdaniem priorytet, bo spróbójcie sobie przetłumaczyść (google) stronę bez ś ć lub jakimś slangiem napisany tekst itp. to zobaczycie jakie głupoty wychodzą.

laisar - 2009-01-12, 11:34

O tym nie pomyślałem, ale rzeczywiście coś w tym jest...

To może tak - ponieważ nie ma co ukrywać, że naród mamy jednak jakby nie było co nie co warcholski (; ("a dlaczego tak? a właśnie że ja będę robił jak chcę!"), a z drugiej ludzie (już jako ogół) są dość leniwi i elaboraty ich najczęściej odstraszają, to proponuję "dobre rady" skrócić jeszcze o nawiasy, a dodać linkę do obszerniejszego wyjaśnienia:

Cytat:
Jeśli chcesz o czymś napisać, to:

1. Sprawdź czy temat już się nie pojawił.

2. Trzymaj się danego tematu - nowy wątek lepiej poruszyć w nowym temacie.

3. Cytuj tylko to co niezbędne.

4. Lepiej zmienić swój post, niż pisać pod nim kolejny.

5. Pisz starannie - czytelnie i ortograficznie.

Te zasady są dobrowolne, ale dzięki nim ułatwisz utrzymanie porządku - a co za tym idzie, wyszukiwanie informacji.

Więcej: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1556


Woooodzu? ((;

Beckie - 2009-08-06, 13:32

ShoutBox napisał/a:


[Wczoraj 14:43] Beckie: Odnośnie: http://www.daciaklub.pl/f...090cc62a7#37072
[Wczoraj 14:44] Beckie: (dobre rady)
[Wczoraj 14:45] Beckie: Może warto aby poprosić forumowiczów aby przy cytowanym tekście ujawniali jego autora?
[Wczoraj 14:47] laisar: w zamysle "dobre rady" mialy byc minimalne - osobiscie nie wydaje mi sie to az takie istotne
[Wczoraj 14:48] laisar: oryginalny post i tak jest przeciez dostepny
[Wczoraj 14:49] laisar: ale jak znaczaca liczba poprze wniosek, to oczywiscie mozna poprawic (;
[Wczoraj 14:53] Beckie: Post (oryg.) jest dostępny, lecz trzeba go poszukać nie znając autora.
[Wczoraj 14:53] Beckie: A dodanie autora postu przecież można zrobić automatycznie.
[Wczoraj 14:54] Beckie: I jest to przecież szybsze i łatwiejsze niż: skopiowanie wycinka, wklejenie, wpisanie kodu na cytat.
[Wczoraj 14:55] Beckie: Mam na myśli: cytowanie selektywne.
[Wczoraj 14:55] Beckie: Dla mnie to jest łatwiejsze.
[Wczoraj 15:37] laisar: Pewnie, ze latwiejsze, ale "dobre rady" to nie podrecznik obslugi forum - od tego jest np FAQ
[Wczoraj 15:56] Kratylos: jak wujo dobra rada wam mowi to go sluchajcie :P
[Wczoraj 20:21] Beckie: Chyba za dużo się udzielam.
[Wczoraj 20:21] Beckie: Sory. Obiecuję poprawę.
[Wczoraj 20:29] Beckie: Po za tym może to nie podręcznik ale jak na samym początku dostaję "dobrą radę", że żeby zacytować muszę coś tam zakombinować z jakimiś nawiasami kwadratowymi, jakimś / i quote to już bym wolał w ogóle nie cytować.
[Wczoraj 22:10] laisar: nie badz taki delikates (; i napisz - najlepiej w http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1553 - co i jak zmienic


Proponuję w punkcie 3 aby zamiast:

laisar napisał/a:
(Początek każdego cytatu oznacza się następująco: Kod:
[quote ]To jest cytat[/quote ]

napisać, że można użyć funkcji Quote lub Cytowanie selektywne w oknie Szybka odpowiedź.

Po za tym FAQ również nie jest podręcznikiem bo nie ma tam mowy o cytowaniu (chyba, że przeoczyłem) jest natomiast:
Cytat:
Pamiętaj, że zwykli użytkownicy nie mogą usunąć postu, na który ktoś już odpowiedział.

Co mija się z prawdą.
Chyba, że chodzi o cudze posty.

Beckie - 2009-10-09, 09:50

Zauważyłem, że nie można usunąć postu, na który ktoś odpowiedział i ... zgłupiałem. Zawsze tak było, czy zostało zmienione cichaczem :?:
wox - 2009-10-09, 21:22

Beckie napisał/a:
Zauważyłem, że nie można usunąć postu, na który ktoś odpowiedział i ... zgłupiałem. Zawsze tak było, czy zostało zmienione cichaczem :?:

Tak było i jest.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group