DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - nagle zaczął ściągać

tomaszgebala - 2018-02-04, 21:20
Temat postu: nagle zaczął ściągać
Logan MCV VAN nagle wczoraj zauważyłem ściąganie w lewo i to tak silne, że nawet przy 20 km/h ucieka w lewo i to momentalnie. To nie jest, że lekko znosi. Ot tak hop w bok. Nawet czuć jakby ktoś Ci na siłę starał się obrócić kierownicę w lewo, dosłownie czuć to w ręku. A i kierownica nie jest prosto ustawiona tylko jak chcesz trzymać prosty tor jazdy to kierownica jakby miała oś przestawioną w okolice godziny 10.
Podnosiłem auto i nie ma luzów ani przy ruszaniu w osi pionowej ani w poziomej.
Nigdzie nie uderzyłem kołem, nie wpadłem w dziurę i nic nie było ostatnio robione, a problem pojawił się nagle wczoraj.
Dziwna sprawa. Dodam, że na maglownicy też nie słychać stuków. Luz nie jest wyczuwalny

Chyba będę zmuszony podjechać na diagnostykę celem sprawdzenia zbieżności, ale przecież zbieżność sama się nie przestawi ot tak natychmiast

Ajgor - 2018-02-04, 21:32

Zbrojenie którejś z opon nie strzeliło?
tomaszgebala - 2018-02-04, 21:42

Ajgor napisał/a:
Zbrojenie którejś z opon nie strzeliło?

nic nie widać

paul7 - 2018-02-04, 21:44

Zobacz dokładnie jakie masz ciśnienie w kołach.
Ja miałem przygodę podobną, na stacji paliwowej coś mi strzeliło do głowy sprawdzić ciśnienie w kołach. Jak pojechałem dalej, to samochód zaczął mi "tańczyć".. myślałem ślisko , lód na drodze, to trochę jechałem wolniej, ale po paru kilometrach jak mogłem się zatrzymać okazało się , że obie tylne opony prawie nie miały powietrza! Niestety Duster 2014 nie miał jeszcze czujników opon. A wszystkiemu winny był przewód w kompresorze powietrza na stacji, uszkodzony - uszkadzał zaworek opony.

vampiresku - 2018-02-04, 22:05

Miałem to w swoim DD.W serwisie,a było to jeszcze na gwaranci nie chcieli uwierzyć,że sama kierownica mi się przekręciła i w pozycji na wprost ściągało w lewo.W nic nie walnąłem tak sama z siebie się przekręciła.Samochód zrobili nie wyjaśniając co było przyczyną.Moja wina,że jak go odbierałem dobrze go nie obejrzałem.Nie wiem czym prostowali kierownice,ale była prosta tylko koło się skrzywiło") tzn. było pod kątem.Druga wizyta i diagnoza amortyzator.Oczywiście teraz juz musiałem w coś walnąć hehe.
tomaszgebala - 2018-02-04, 22:34

ciśnienie też ok. Różnica w jednym kole zaledwie o 0,1
keisyzrk - 2018-02-04, 22:46

Miałem opla i dokładnie takie objawy jak Ty. Do tego jeszcze strasznie po drodze pływało. Okazało się ze maglownica padła.
tomaszgebala - 2018-02-04, 23:03

keisyzrk napisał/a:
Miałem opla i dokładnie takie objawy jak Ty. Do tego jeszcze strasznie po drodze pływało. Okazało się ze maglownica padła.

na magłownicy po podniesieniu też nie widać luzów. Ruszaliśmy kołem we wszystkich płaszczyznach

route2000 - 2018-02-05, 09:51

Może zbieżność rozjechała minimalnie i daje takie efekty?
Trzeba bardzo porządnie sprawdzić wszelkie zawieszenie, maglownicę i koła czy są proste.
Miałem kiedyś przypadek, że Scenicem wjechałem w małą dziurę, a potem po jakimś czasie podczas hamowania ściągał na prawo, nic nie wskazywało na uszkodzenie ani na wszelkie luzy czy an skrzywione koła.
Dopiero po zdjęciu wahaczy, okazało się, że prawy wahacz lekko się skrzywił (na oko w ogóle nie było widać), a jak zdjęli wahacz i porównali z nowym wahaczem to już wtedy było widać. ;-)

michele - 2018-02-05, 13:58

może hamulec z lewej strony trzyma?
keisyzrk - 2018-02-05, 14:06

U mnie na maglownicy też nie było żadnego luzu.Wymieniłem całe zawieszenie a zbieżność dalej się rozjeżdżała.Dopiero wymiana maglownicy pomogła.
A objaw nie nastąpił po tym jak kręciłeś kołami stojąc w miejscu?

shrek - 2018-02-05, 16:42

A zona jjezdzi autem?
tomaszgebala - 2018-02-05, 18:24

shrek napisał/a:
A zona jezdzi autem?

nikt nie jeździ poza mną, ale już wiem co się stało.
Byłem dzisiaj na diagnostyce i okazało się, że pękł wahacz prawy przy mocowaniu do ramy podsilnikowej. Gdyby nie podparcie stabilizatorem to już nie byłoby żadnej jazdy. zostało dosłownie ok. 1 cm na którym całość trzymała się. Już odstawiłem do warsztatu na wymianę

SVENSON - 2018-02-05, 20:22

Aaaaaa nie zdążyłem , miałem napisać właśnie żebyś sprawdził wahacze .
W Lagunach tak bywało że tuleja wypadała z wahacza i nagle takie szarpniecie-ściągnięcie występowało . Sam to miałem jak wymieniłem tuleje na lemfordera ( wieczorem skończyłem ,a rano jedna wypada )

tomaszgebala - 2018-02-05, 20:41

SVENSON napisał/a:
Aaaaaa nie zdążyłem , miałem napisać właśnie żebyś sprawdził wahacze .
W Lagunach tak bywało że tuleja wypadała z wahacza i nagle takie szarpniecie-ściągnięcie występowało . Sam to miałem jak wymieniłem tuleje na lemfordera ( wieczorem skończyłem ,a rano jedna wypada )

wypadnięcie tulei nie jest aż tak niebezpieczne jak pęknięcie wahacza

BogdanK - 2018-02-05, 23:15

Znajomemu nagle auto zaczęło ściągać podczas jazdy, jak się później okazało, pękła mu sprężyna.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group