DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Różnice w wersjach Nowy Duster 2x4

luckan - 2019-01-19, 11:41
Temat postu: Różnice w wersjach Nowy Duster 2x4
Jakie są różnice (bardziej szczególowe) w wersjach Essence i Comfort. Przeglądałem cennik i konfigurator Nowego Dustera. Znalazłem np. klimatyzacje, lusterka elektryczne, tylnie szyby elektryczne, tapicerka foteli , wyglad klamek zewnętrzynych, swiatła przeciwmgielne

Jednak po wizycie w salonie zauważyłem kilka różnic, które przynajmniej tak mi się wydaje nie byly nigdzie opisane tj.

* światełko w podsufitce z przodu (essence jedno), comfort (dwa)
* klamki wewnętrzne (essence czarne tworzywo), comfort (aluminium)
* rączka zamykania drzwi (essence czarne tworzywo), comfort (czarne tworzywo z metaliczną obwódką)
* deska rodzielcza (essence szare wstawki), comfort (jednolicie czarna)

Może ktoś z Was zauważył coś jeszcze?

Belphegor - 2019-01-19, 12:09

Jeszcze okleina na słupku B na zewnątrz. W Acces i Essential jej nie ma. Plus większe możliwości konfiguracji/opcji.
luckan - 2019-01-19, 12:59

Ok, dzięki. Tego nie zauważyłem. Dopiero teraz na wizualizacji widzę tą różnicę.
Useless - 2019-01-19, 13:57

Na forum dedykowanym Dusterowi poprosiłem o radę w wyborze wersji wyposażenia i podrzucono mi poniższy link z bardziej szczegółowym opisem:

https://www.dacia.pl/cont...uster-price.pdf

To co mi się jeszcze rzuciło w oczy:
- pokrętła od klimy bez chromowanych wstawek *
- brak podświetlenia schowka pasażera
- wydaje mi się, że przy zakupie Media Nav na kierownicy nie uświadczy się przycisku do wywołania komend głosowych, ale ktoś by to musiał potwierdzić.

* Na youtube można odszukać testy, gdzie takie wstawki są, mimo że to ewidentnie Essential (lusterka na patyki). Czyżby wersja spreparowana pod testy :)?

luckan - 2019-01-21, 10:10

Cytat:
wydaje mi się, że przy zakupie Media Nav na kierownicy nie uświadczy się przycisku do wywołania komend głosowych, ale ktoś by to musiał potwierdzić

Czy ktoś ma Essentiala z Pakietem Plus fabrycznym?
Czy jest w nim działający przycisk komend głosowych?

Belphegor - 2019-01-21, 11:36

Useless napisał/a:
- wydaje mi się, że przy zakupie Media Nav na kierownicy nie uświadczy się przycisku do wywołania komend głosowych, ale ktoś by to musiał potwierdzić.


Jeśli masz iPhone to może Ci się przyda ten przycisk. W innym przypadku nie ma różnicy, czy jest czy nie.

Useless - 2019-01-21, 13:55

luckan napisał/a:

Czy ktoś ma Essentiala z Pakietem Plus fabrycznym?
Czy jest w nim działający przycisk komend głosowych?


Tu widać brak na kierownicy takiej funkcji:
https://www.youtube.com/watch?v=6QfuztsHGHo

Jeśli nie zmięknę to potwierdzę gdzieś w lutym :).

Obywatel MK - 2019-01-21, 13:55

Ciekawe czy nowej wersji MNE będzie działał ten przycisk z androidem?
dabaz - 2019-01-21, 15:18

Mój essencial z media naw nie ma na kierownicy tego przycisku wywołania. Nie mam też lusterka w osłonie przeciwsłonecznej pasażera. Kierowca ma lusterko.
Dymek - 2019-01-21, 15:21

dabaz napisał/a:
Nie mam też lusterka w osłonie przeciwsłonecznej pasażera. Kierowca ma lusterko.
Dziwny układ... Zazwyczaj jeśli jest jedno lusterko, to właśnie u pasażera :shock:
Nowe Dustery mają odwrotnie?

eplus - 2019-01-21, 16:10

Gender, panie, gender :!:
luckan - 2019-01-21, 16:21

Na przycisku komend głosowych zależałoby mi dlatego, że otrzymałem dziś odpowiedź z autosalonu dotyczącą MediaNav z androidem:
Cytat:
Odpowiadając na Pańskie pytanie, modele które aktualnie są produkowane są już wyposażone w system MediaNav z Androidem.


Bardzo zależałoby mi na tym wynalazku. W pierwszej fazie myśli o zakupie chciałem zostawić zwykłe radio i zapiąć tablet z andkiem. Ale zostawiać taki tablet w samochodzie to ryzyko, a zabierać zawsze ze sobą to z kolei niemały kłopot (przypominają mi się czasy kieszeni i paneli :mrgreen: )

Rzuciłem też temat w dziale technicznym o przerobieniu lusterek w essentialu na elektryczne, ale widzę, że nie cieszy się powodzeniem. Może, ktoś kto zagląda w ten wątek wie czy takie kombinacje są łatwe do zrobienia?

Useless - 2019-01-21, 20:34

Belphegor napisał/a:

Jeśli masz iPhone to może Ci się przyda ten przycisk. W innym przypadku nie ma różnicy, czy jest czy nie.


Jeśli nowy system będzie obsługiwał Android Auto taka funkcja może być przydatna, ale wydaje mi się, że asystent google też zadziała?

maugu - 2019-01-21, 22:36

luckan napisał/a:
...

Rzuciłem też temat w dziale technicznym o przerobieniu lusterek w essentialu na elektryczne, ale widzę, że nie cieszy się powodzeniem. Może, ktoś kto zagląda w ten wątek wie czy takie kombinacje są łatwe do zrobienia?

Ja też zabiegałam o elektryczne lusterka, ale ktoś użytkowników Dustera (z forum) b. słusznie zauważył, że raz ustawionych lusterek już nigdy się nie dotyka. To jest prawda. Lusterka są na tyle duże, że nawet jak inni członkowie rodziny okazjonalnie korzystają z DD to nie ruszają "moich" ustawień.

dabaz - 2019-01-31, 14:37

Dokładnie. Elektryczne ustawianie lusterek jest zbędne w DD, ale brak podgrzewania czasem dokucza. Z tym lusterkiem w osłonie przeciwsłonecznej to żona się cały czas nabija że jakiś lewy ten duster :)
Dymek - 2019-01-31, 15:42

dabaz napisał/a:
Elektryczne ustawianie lusterek jest zbędne w DD...

Nie wiem, może w Dusterze, bo ja korzystam z regulatora, przeważnie po myciu ciśnieniowym na samoobsługowej myjni- woda czasami przesuwa lustro.
Poza tym czasami jestem zmuszony parkować "na żyletkę" wzdłuż, przy bardzo wysokim krawężniku i wtedy dając prawe lusterko w dół widzę tylne koło... kołpaków szkoda. Taki substytut kamery 360*... :mrgreen:

Kubuch - 2019-02-01, 23:01

O a auta grupy VW i nie tylko potrafią same to prawe lusterko obniżać po wbiciu wstecznego :shock: Cuda Pany cuda...
eplus - 2019-02-02, 13:52

Dymek napisał/a:
dabaz napisał/a:
Elektryczne ustawianie lusterek jest zbędne w DD...

Nie wiem, może w Dusterze, ..... parkować "na żyletkę" wzdłuż, przy bardzo wysokim krawężniku ... :mrgreen:


Dla Dustera nie istnieją "bardzo wysokie krawężniki". :idea: :lol: 8-)

Dymek - 2019-02-03, 01:57

eplus napisał/a:
Dla Dustera nie istnieją "bardzo wysokie krawężniki".

A co się dzieje z alufelgą Dustera przy tarciu bokiem o granitowy krawężnik wyższy od profilu opony?

eplus - 2019-02-03, 09:04

Felga fabryczna z 2010 jest schowana w oponie, chyba, że jedziesz na gołej feldze.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group