DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Na każdy temat - yaris 1.33

nowy - 2022-01-24, 09:56

http://www.daciaklub.pl/f...1830060#1830060
leech10 napisał/a:
Ja miałem Yarisa 1.33 z wad± fabryczn±.


Który rocznik? bo ja miałem 2009 i jak sprzedałem to miał najechane 120 ty¶ i jedyne co padało to sondy. Oprócz tego jak zgasł na zimnym to trzeba było długo kręcić nim odpalił. Bodajże myk z tym był taki, że wystarczyło go pchn±ć pół metra i zaskakiwał od razu. Ostatnia rzecz, która go bolała to czasem i tylko na zimnym, co jaki¶ czas miał dziwne szarpanie przy ruszaniu.

leech10 - 2022-01-24, 22:43

nowy napisał/a:
leech10 napisał/a:
Ja miałem Yarisa 1.33 z wad± fabryczn±.


Który rocznik? bo ja miałem 2009 i jak sprzedałem to miał najechane 120 ty¶ i jedyne co padało to sondy. Oprócz tego jak zgasł na zimnym to trzeba było długo kręcić nim odpalił. Bodajże myk z tym był taki, że wystarczyło go pchn±ć pół metra i zaskakiwał od razu. Ostatnia rzecz, która go bolała to czasem i tylko na zimnym, co jaki¶ czas miał dziwne szarpanie przy ruszaniu.


Hej

2009. Sonda tez mi padła- to objaw tej usterki. Silnik pali olej i sondy padaja. To drugie to pewnie zbierajacy sie nagar tez klasyczna przypadlosc tej jednostki. Pier¶cienie tlokowe i nagar.

I tak, to ja go dobiłem ekojazd±. To na pewno przyspieszyło zużycie panewek ale to nie zmienia faktu, że to felerna jednostka i główn± przyczyn± jej usterek jest wada fabryczna.

nowy - 2022-02-02, 22:24

leech10 napisał/a:
Hej

2009.


Z tego co ja pamiętam, to rocznik 2009 miał już poprawiony silnik. Awarie dotyczyły pierwszych wypustów z tym silnikiem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group