DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - resetujący się komputer pokładowy

Gregosa - 2007-11-03, 19:55
Temat postu: resetujący się komputer pokładowy
W pewnych, bliżej nie namierzonych przez mnie okolicznościach resetuje mi się komputer w loganie. Tzn. zerują mi się wskazania dystansu dziennego i zużycie paliwa, a co za tym idzie średnie zużycie. Dziś przytrafiło mi się to po raz trzeci. Czekałem na żonę ok. 10 min. i słuchałem muzyki z kluczykiem w stacyjce przekręconym na pierwsze położenie. Po ruszeniu zerknąłem na średnie spalanie i... zapis średniej z ostatnich kilkuset km poszedł w las :-| Opisuję to, bo może nieświadomie wykonałem jakąś kombinację kluczykiem resetując zapisy.
Może ktoś z Was miał podobne doświadczenia i wie o co chodzi?

KaS602 - 2007-11-03, 20:39

Mialem ten sam problem (moze nadal mam bo w chwili obecnej zuzyte paliwo po ostatnim "samoresecie" to ~250 litrow). Zglaszalem to w ASO i nie stwierdzili zadnych bledow ani nie znalezli sposobu na zalatwienie tego problemu.
U mnie komp resetowal sie dosc losowo, choc ostatnio ma to miejsce coraz rzadziej i nie stwierdzilem zadnej sytuacji w ktorej mozna by owo restetowanie powiazac z jakas "kombinacja" wykonana kluczykiem.

Sprawa "przepelnienia bufora" jest nawet opisana w instrukcji. Tylko, ze raz ma to miejsce po 30 litrach zuzytego paliwa a raz po 300. Dziwne...

Trzeba sie chyba przyzwyczaic... :-/

Reigner - 2007-12-11, 20:18

Rozumiem, że wyzerowanie wskazań kompa dotyczy tylko danych liczbowych a nie wskazań ilości (kreskowej) paliwa?
piotrres - 2008-03-04, 18:15

Hmm, dzisiaj przerabiałem ten numer:
1. Pojechałem w delegację (2x90 km). Przed wyjazdem skasowałem licznik, aby przekonać się ile pali w trasie wyszło 6.3 L/100 km. dystans: 182.3 km (z powrotem fordewind)
2. W godzinę po powrocie krótki kurs po mieście i... zbaranialem dystans: 3.2 km spalanie: 10.2 L/100 km.
Znaczy się komputer sam zresetował ten przebieg !
Dziwne, nie rozumiem o co chodzi :-?

Black Eryk - 2008-03-05, 06:43

Gregosa chcesz wiedzieć czemu się to resetuje i kiedy ?
To Ci powiem ;) , bufor przechowuje informacje które są potrzebne do wyświetlania wartości na komputerze i teraz załóżmy że zaczniemy strasznie ostro jeździć to nasz komputer będzie dostawał co chwilę nowe sygnały/impulsy z danymi do zmiany wartości w buforze co powoduje jego zapełnianie, natomiast jadąc stabilnie i spokojnie komputer nie dostaje aż tylu impulsów o zmianie np spalania itp, dlatego też wtedy rzadziej się resetuje. Dlatego jeżeli tego jeszcze nie zauważyliście to spróbujcie wyjeździć cały bak bez samoczynnego resetu jeżdżąc ostro i agresywnie, dla mnie nierealne zazwyczaj po 400 do 600km sam sie resetuje, natomiast gdy jeżdżę spokojnie to nawet ponad 1000km na jednym baku i nic sie nie resetuje.

KaS602 - 2008-03-05, 11:38

Black Eryk napisał/a:
jeżdżę spokojnie to nawet ponad 1000km na jednym baku i nic sie nie resetuje


mi raz sie skasowal po 60 kiloetrach spokojnej jazdy. Teraz mam zrobione ponad 1800 i resetu nie bylo. Zwiazku ze stylem jazdy nie widze u siebie. Zreszta ostatnio w ogole on sie nie resetuje. Ostatnio zrobilem 2800 i tez sie nie zresetowal.

Black Eryk - 2008-03-06, 07:27

KaS602 napisał/a:
Black Eryk napisał/a:
jeżdżę spokojnie to nawet ponad 1000km na jednym baku i nic sie nie resetuje


mi raz sie skasowal po 60 kiloetrach spokojnej jazdy. Teraz mam zrobione ponad 1800 i resetu nie bylo. Zwiazku ze stylem jazdy nie widze u siebie. Zreszta ostatnio w ogole on sie nie resetuje. Ostatnio zrobilem 2800 i tez sie nie zresetowal.


No to dziwne bo mi zawsze się resetuje gdy ostro jeżdżę, sprawdzałam kilkukrotnie i zawsze się sprawdzało, ale nie będę się upierał, bo mogę sie mylić...

kier - 2008-06-01, 21:04
Temat postu: samoczynne resetowanie komputera (top depard)
Witam!

Wiem, ze temat był poruszany, ale...
dzis zresetował mi się komputerek, a dokładniej część licząca statystyki jazdy - srednia predkosc, spalanie, przebieg, ilosc kilometrow do przejechania na zbiorniku paliwa.
Czesc zliczajaca przebieg - całkowity i czesciowy - zachowała wartosc.
Przebieg 4900 km

Stawiam hipoteze: Bezpośrednia przyczyna bylo przegrzanie samochodu - stał kilka godzin w pełnym słońcu.

Czy ktos jest wstanie to potwierdzic bądź zaprzeczyć?

--
pozdrawiam
kierek

KaS602 - 2008-06-02, 01:09

kier napisał/a:
Czy ktos jest wstanie to potwierdzic bądź zaprzeczyć

Ja zaprzeczam. U siebie nigdy nie widzialem zwiazku z niczym...
Resetowal sie kiedy chcial (zazwyczaj przy okolo 1500 2000km)
Bez powiazania z temperatura (resetowal sie tak latem jak i zima), krotkiego wlaczania zaplonu, stylu jazdy etc...

Przyzwyczaic sie... ;-)

Paf - 2008-06-02, 13:49

Zresztą w instrukcj napisali, że bufor jest mały i po przepełnieniu może sie zresetować. Tak więc pretensji miec nie można... Proponuje po prostu resetować samemu po każdym tankowaniu. Tyle na pewno wytrzyma.
kier - 2008-06-02, 16:09

aaaaa, przebieg calkowity 4900, resetuje po kazdym tankowaniu
Od ostatniego wcisniecia przycisku bylo jakies 400 km.
Zastanawiam się o jaki bufor chodzi, tak naprawdę w pamięci komputerka pewnie jest przechowywane tylko kilka liczb. To wystarczy zeby wyzwietlić te wszystkie dane ;)

--
pozdrawiam
kier

jacek - 2008-06-02, 19:09

Ja też kasuję za każdym razem i raz też mi się zdarzyło że się wykasował
Gregosa - 2008-06-02, 20:16

jacek napisał/a:
Ja też kasuję za każdym razem i raz też mi się zdarzyło że się wykasował

Być może jest to zaadoptowany przez Dacię licznik rowerowy średniej klasy. Ma podobną ilość i rodzaj funkcji :mrgreen:

Paf - 2008-06-02, 20:36

Jak to jest z tym buforem to sam nie wiem, jest to chyba słodka tajemnica producenta. Po pierwsze cena pamięci jest w tej chwili pomijalna, po drugie istotnie - dobrze napisany program jest w stanie bardzo mało jej zużywać. No chyba że jest beznadziejnie napisany i np. pamięta wszystkie odzczyty co 15 sekund lub np. co 200 m. Wtedy może być gorzej. Jak jest naprawdę nie wiem.
Ale jeśli często jest resetowany ręcznie, to raczej nie o to chodzi i sprawa jak zwykle przy elektronice - samemu nic się nie poradzi. Radzę w takim wypadku niestety wizytę w ASO, choć przekonac ich będzie zapwne niezwykle trudno.

jacek - 2008-06-02, 20:58

Cytat:
Radzę w takim wypadku niestety wizytę w ASO, choć przekonac ich będzie zapwne niezwykle trudno.


Szczerze to ten komputer jest mi potrzebny jak wrzód na d....pie. W poprzednim aucie bawiłem się nim do puki nie wyczaiłem jak auto spala w konkretnych warunkach, później przestałem używać.
Gdyby miał jeszcze temp. zewnętrzną i wewnętrzną to może.

kier - 2008-06-02, 21:30

jacek napisał/a:
W poprzednim aucie bawiłem się nim do puki nie wyczaiłem jak auto spala w konkretnych warunkach, później przestałem używać.


Dokładnie :] Chociaz jeszcze przez jakis czas chciałbym go pouzywać, bo z każdym tankowaniem coraz mniej pali ;)

--
pozdrawiam

KaS602 - 2008-06-02, 21:39

kier napisał/a:
bo z każdym tankowaniem coraz mniej pali

Kwestia wyczucia samochodu, ale komputerek w tym sie przydaje.
Daj zanc jak Ci zacznie przybywac paliwa w zbiorniku... ;-) :mrgreen:

PS. Moj tez sie niedawno zresetowal po przebiegu ~1600 km ze srednim 6.4 l/100 km, a tak ladnie wygladalo...

jurek - 2008-06-03, 07:44

pali coraz mniej, bo jest coraz cieplej. jak sie skonczy lato, zauwazysz jak pali coraz wiecej. pozdr
piotrres - 2008-06-03, 08:46

Paf napisał/a:
Zresztą w instrukcj napisali, że bufor jest mały i po przepełnieniu może sie zresetować. Tak więc pretensji miec nie można... Proponuje po prostu resetować samemu po każdym tankowaniu. Tyle na pewno wytrzyma.

Takoż i czynię :mrgreen:

wox - 2008-06-03, 15:39

jurek napisał/a:
pali coraz mniej, bo jest coraz cieplej. jak sie skonczy lato, zauwazysz jak pali coraz wiecej. pozdr

Ja mam najmniejsze zużycia (wczesną) wiosną i jesienią, bo latem jeździ się z klimatyzacją.

Konrad - 2008-06-03, 17:27

Ja nie mam problemów z komputerkiem ... bo go nie ma w mojej wersji
Paf - 2008-06-03, 18:45

KONRAD napisał/a:
Ja nie mam problemów z komputerkiem ... bo go nie ma w mojej wersji

Może to i najlepiej? Ja się jeszcze czasami bawię, ale tak naprawdę to sensowne by było pokazywanie przez kompa zużycia chwilowego i trochę diagnostyki.

Pablo78 - 2008-06-03, 18:48

KONRAD napisał/a:
Ja nie mam problemów z komputerkiem ... bo go nie ma w mojej wersji


he, he u mnie jako u Kolegi :mrgreen: :mrgreen:

GeRRaD - 2008-06-03, 19:25

Tyle że spalanie chwilowe to też bajer - a pokazuje wartości że głowa boli :lol: i wahania są nawet na jednostajnej długiej trasie. Nie będę przecież wstrzymywał wyprzedzania bo mi chwilowe skoczy :-P
Black Eryk - 2008-06-04, 06:54

Paf napisał/a:
Zresztą w instrukcj napisali, że bufor jest mały i po przepełnieniu może sie zresetować. Tak więc pretensji miec nie można... Proponuje po prostu resetować samemu po każdym tankowaniu. Tyle na pewno wytrzyma.


Tyle też może nie wytrzymać - mi gdy ostro jeżdżę zdarza się przepełnienie bufora po nawet 400 - 600 km.

Paf - 2008-06-04, 07:57

To ciekawa że przy ostrzejszej jeździe, znaczy że chyba nie jest synchronizowany czasowo tylko raczej przebiegiem. Ale ciekawe jak to naprawdę wygląda, czy ktoś może wie?
kier - 2008-06-04, 10:48

hieh, to ja wtrace swoje trzy grosze, co ma ostra jazda do tego komputerka?
Ja akurat jezdzilem bardzo spokojnie !!!!!!!! :)
Stala predkosc 80 km/godz ;)

--
pozdrawiam

paulus - 2008-07-30, 22:10
Temat postu: Reset komputera
Zerowalem kompa po kazdym tankowaniu (raz na 800-900 km). Kontrolowalem spalanie, śr. prędkość, itd. Od dwóch tankowań po przejechaniu ok. 400-600 km komputer ni stąd ni zowąt się resetuje. Pytanie czy ktoś ma podobne problemy i czy zgłaszal to do serwisu?
kier - 2008-07-31, 17:30

ja mam takie cos
nie zglaszalem problemu
podejrzewam, ze komputerek resetuje sie wtedy, gdy nie chodzi silnik, tzn. w czasie postoju ze zgaszonym silnikiem (wlaczanie badz wylaczanie zaplonu).
jesli zauwazysz, ze restartuje sie w czasie jazdy daj znac ;)

tomaszgebala - 2008-10-06, 20:46

... a ja Was przebiję wszystkich - mi się samoczynnie zresetował kompik już przy przebiegu całkowitym 170 km i też nie wiem dlaczego...
marekwoj - 2008-10-07, 08:25

Mi komputer zresetował się kilka razy w sytuacji kiedy włączyłem na chwilę zapłon, czyli kilka sekund (np aby zobaczyć godzinę) bez uruchamiania silnika. Jak nic nie "kombinuję" to nigdy resetu nie miałem, raz mi się nawet zdarzyło nie resetować komputera przez ponad 3 tyś kilometrów. Czyli to przepełnienie bufora jeśli nawet występuje, to raczej na pewno nie przy przebiegu kilkaset km.

Proponuję test, włączyć na sekundę czy dwie zapłon, wyłączyć i sprawdzić czy był reset :)


Pozdrawiam Marek.

jackthenight - 2008-10-07, 11:37

marekwoj napisał/a:
Mi komputer zresetował się kilka razy w sytuacji kiedy włączyłem na chwilę zapłon, czyli kilka sekund (np aby zobaczyć godzinę) bez uruchamiania silnika. Jak nic nie "kombinuję" to nigdy resetu nie miałem, raz mi się nawet zdarzyło nie resetować komputera przez ponad 3 tyś kilometrów. Czyli to przepełnienie bufora jeśli nawet występuje, to raczej na pewno nie przy przebiegu kilkaset km.

Proponuję test, włączyć na sekundę czy dwie zapłon, wyłączyć i sprawdzić czy był reset :)


Pozdrawiam Marek.


Ja wykonywałem takie wyłączania zapłonu i włączania przy okazji
programowania alarmu i żadne resety się nie wykonywały.

wox - 2008-10-07, 17:39

U mnie bez resetowania od zakupu (8 mies., prawie 20 tys. km)
Gregosa - 2008-10-07, 21:07

wox napisał/a:
U mnie bez resetowania od zakupu (8 mies., prawie 20 tys. km)

A u mnie resety (rzadkie) mają miejsce przy bardzo krótkich przejazdach. tydzień temu podjechałem na pocztę. Tylko 400m, ale musiałem autem - paczka była ciężka, i kalkulator pokładowy postanowił się odświeżyć :-D

tomaszgebala - 2008-10-07, 21:58

ja mam nówkę auto - jeżdżę jako kurier, i mam wrażenie iż reset zależy od ilości uruchomień silnika. Poobserwuję i ew. dam znać. Tak myślę, gdyz dziisiaj mniej więcej w takim samym czasie komp dokonał resetu. A dodam, że odpalam auto nawet ponad 100 razy dziennie

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2011-11-27, 02:16 ]
Odpowiedź ws częstego uruchamiania diesla: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=18434#18434.

tomaszgebala - 2008-10-09, 21:07
Temat postu: Re: resetujący się komputer pokładowy
u mnie dzisiaj dokonał resetu już po niecałych 20 km - co za cholera. W czym tkwi przyczyna ?

Czy nikt jeszcze nie był z tym problemem w serwisie ????

KaS602 - 2008-10-10, 00:01

tomaszgebala napisał/a:
u mnie dzisiaj dokonał resetu już po niecałych 20 km - co za cholera. W czym tkwi przyczyna ?

Nikt nie wie...
tomaszgebala napisał/a:
Czy nikt jeszcze nie był z tym problemem w serwisie ????

Ja bylem. Na poczatku tematu cos o tym pisalem...

kier - 2008-10-10, 08:43

Hmmmm......
A może obstawić skoki napięcia?

Komputerek, czułe ustrojstwo, więc może mu cos szkodzic
tylko... dlaczego nie resetuje się całkowity przebieg, a tylko top depart

--
pozdrawiam
kierek

tomaszgebala - 2008-10-18, 18:40

u mnie od kilku dni ani razu się nie zresetował - oby tak było nadal...
kier - 2009-08-28, 19:38

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=38164#38164
mike napisał/a:
- tablica wskaźników (samoczynne zerownie przegiebu i spalania auta)

U mnie problem występuje tylko jak auto zostawiam latem na słońcu (musi się k...ewsko nagrzać) i wtedy się resetuje.
Wiec pewnie problem "mechaniczny" :D Wymiana jakiegoś modułu???

czaju - 2009-08-28, 20:53

kier napisał/a:
U mnie problem występuje tylko jak auto zostawiam latem na słońcu (musi się k...ewsko nagrzać) i wtedy się resetuje.

a u mnie przeciwnie - zerowało się po zimowej nocy :D i to zdarzyło się raz i to po wymianie oleju :P

kier - 2009-08-28, 21:03

czaju napisał/a:
a u mnie przeciwnie - zerowało się po zimowej nocy

A latem też??? (może jakiś element wyginając się pod wpływem temperatury powoduje restart?)

Jeszcze jedna rzecz - jeden z kolegów, opisując elektryczne sterowanie szybami:
Cytat:

3. Podpiąłem się więc pod UCH... i skończyło się tym, że jak dzisiaj sobie opuściłem i podniosłem szyby na parkingu, to po odpaleniu okazało się, że komputer zaczął liczyć spalanie itp. od nowa (jak się tam wpinałem, to po wyjęciu bezpiecznika UCH (15A) też miałem ten efekt).


Latem opuszczam i szyby jak jest gorąco zanim włączę silnik, czasami też na postoju czekając w samochodzie. A co Ty włączasz w zimie przed uruchomieniem silnika, albo po jego wyłączeniu? Może przyczyną są skoki napięcia.... (teorię przepełniania bufora odrzucam na wstępie - zimą problem u mnie nie występuje ;)

--
pozdrawiam
kierek

czaju - 2009-08-28, 21:17

u mnie od przynajmniej pięciu miesięcy się samoczynnie nie wykasowało. Zdarzyło się to raz albo dwa w pierwszych miesiącach używania samochodu - pierwszy raz na pewno po 1255km (wiem, bo 9km od serwisu mieszkam, a olej wymieniony przy 1246km), po powrocie zostawiłem samochód na zimną noc i rano wyzerowane...
mike - 2009-08-29, 08:43

kier napisał/a:
mike napisał/a:
- tablica wskaźników (samoczynne zerownie przegiebu i spalania auta) - z tego akurat cieszę się bo mam teraz spalanie chwilowe czego nie było wcześniej - ok. 12 tys. km;

Ja też chcę, jak to dokładnie zrobili.?
czaju napisał/a:
wgrali Ci starszego softa czy jak? też mi brakuje spalania chwilowego ;/

U mnie problem występuje tylko jak auto zostawiam latem na słońcu (musi się k...ewsko nagrzać) i wtedy się resetuje.
Wiec pewnie problem "mechaniczny" :D Wymiana jakiegoś modułu???/


wymieniono cały moduł i jak na razie 1 zdarzyła się taka przypadłość w ciągu ponad 2 lat

RWw - 2009-10-13, 20:18

Chyba macie rację, że komputer mi się resetuje. Na początku zdarzyło się to kilka razy, ale zacząłem kasować go przy każdym tankowaniu i było ok. Teraz zdarza się to praktycznie za każdym razem. Mam jeszcze gwarancję, więc przy okazji zgłoszę to w serwisie.
eplus - 2011-03-05, 19:43

Wyjęcie bezpiecznika 60A nie pamiętam F61 czy F62 zeruje zegar, przebieg częściowy i spalanie. Znaczy to, że zapis nie jest w pamięci EEPROM, ale w RAMie podtrzymywanym napięciem. Być może krótkotrwałe zaniżenie napięcia (włączenie dużego odbioru w gałęzi akcesoriów bądź jakiś zaśniedziały styk) powoduje reset.
Lukas87 - 2011-03-05, 21:33

raz to zauwazylem jadac ze sam sie zresetowal
jacusb - 2011-03-05, 22:21

Dzisiaj rano zauważyłem wyzerowany komputer w Dusterze po ok 1k km. Jedyną niestandardową rzeczą jaką robiłem wieczorem, to podłączenie radia CB - do gniazda zapalniczki. Po przeczytaniu wątku znalazłem jedno zdanie w instrukcji, mówiące o możliwości automatycznego resetowania po przepełnieniu jednej z pamięci. Dla mnie to porażka, rozumiem dacię z ubogim wyposażenie itp. ale to już przegięcie. Co to za korzyść z komputera, który się resetuje tak szybko/często w losowych dla kierowcy momentach.. Rozumiem co 20tys km. ale po 1tys? Niestety, pierwszy duży minus dla Dustera.
tomaszgebala - 2011-03-05, 22:21

a ja zauważyłem, że resetuje się w momencie gdy np przekręcę kluczyk do pozycji START ale go nie uruchamiam a jednak wyłączam na OFF
wox - 2011-03-05, 22:48

A mnie się nigdy nie zresetował (trochę ponad 3 lata i 90 tys. km) - oczywiście nie piszę tego by się chwalić ;-) ale dlatego, że może działać prawidłowo.
jacusb - 2011-03-05, 23:01

To, że może działać prawidłowo a może się resetować co 100km jest właśnie najgorsze i świadczy o badziewności rozwiązania. Gdyby reset był przewidywalny to jeszcze ok, np. co 10tys km.
laisar - 2011-03-05, 23:02

U mnie przez 60 tys. km też nigdy się to nie zdarzyło.


jacusb napisał/a:
rozumiem dacię z ubogim wyposażenie itp. ale to już przegięcie.

Bez przesady - przecież to i tak funkcja z rodzaju "paciorki i błyskotki" (; Auto ma jeździć - czyli sprawne mają być koła, silnik, buda, światła itp. A komp nawet jakby się resetował 100x dziennie to jest tylko jakąś pierdułką...

jacusb - 2011-03-05, 23:23

Tak samo byś powiedział, jakby radio wyłączało się co 5 min? Albo wycieraczki wariowały? Chodzi o "zaufanie" do samochodu. Po to jest komputer, żeby mierzył średnie spalanie itp. Jadę w trasę i chciałbym wiedzieć jakie będzie spalanie i średnia prędkość to komp. powiniem mi to umożliwić. A w tym przypadku może się zrestartować w dowolnym momencie. Więc aby znać to spalanie średnie musisz zapisywać sobie na kartce to i owo. Ale bez przesady, przecież jedzie, prawda...

Bez przesady - w samochodzie dobrze powinno działać wszystko, co w nim jest a nie tyko koła, silnik, buda światła. To tak jabyś powiedział, że buty mają być z dobrej skóry i mieć dobrą podeszwę, a że sznurówki rozwiążą się 100x dziennnie, to jakaś pierdułka...

jackthenight - 2011-03-05, 23:31

eplus napisał/a:
nie pamiętam F61 czy F62 zeruje zegar


Takich numerów bezpiecznika nie ma w aucie.
Liczniki zasilane są z dwóch bezpieczników : F28 - (15A) - zasilanie non stop, czyli podtrzymanie pamięci, F2 - (5A) - zasilanie po stacyjce, włączające licznik.
A bezpieczniki wielkości 60A znajdują się w skrzynce przekaźników pod maską i taki jeden bezpiecznik zasila z połowę auta :)

laisar napisał/a:
U mnie przez 60 tys. km też nigdy się to nie zdarzyło.


U mnie przy przebiegu 25tyś. licznik zresetował się może ze trzy razy i to tylko wtedy jak coś robiłem przy aucie, gdzie konieczne było odłączenie akumulatora.

TD Pedro - 2011-03-05, 23:33

laisar napisał/a:
Bez przesady - przecież to i tak funkcja z rodzaju "paciorki i błyskotki" (; Auto ma jeździć - czyli sprawne ...


słusznie, auto ma być sprawne... :lol: , podzielił bym pogląd o "paciorkach i błyskotkach" pod warunkiem, że komputer byłby standardowym, bezpłatnym wyposażeniem każdej wersji samochodu (nawet "golasa") - tak niestety nie jest... :-(

laisar - 2011-03-05, 23:58

jacusb napisał/a:
Tak samo byś powiedział, jakby radio wyłączało się co 5 min? Albo wycieraczki wariowały?

Pierwsze tak (bo to tylko dodatek do auta, właśnie jak komp), drugie nie (bo to dość ważna część, odpowiedzialna za dobrą widoczność).

Oczywiście - masz prawo do własnego zdania, ja jedynie prezentuję swoje...


Cytat:
buty mają być z dobrej skóry i mieć dobrą podeszwę, a że sznurówki rozwiążą się 100x dziennnie, to jakaś pierdułka

Nie pierdułka, bo się można potknąć (; - ale np odpadnięcie skuwek, owszem, uznałbym za pierdułkę.



TD Pedro napisał/a:
podzieliłbym pogląd o "paciorkach i błyskotkach" pod warunkiem, że komputer byłby standardowym, bezpłatnym wyposażeniem każdej wersji samochodu (nawet "golasa") - tak niestety nie jest

Oczywiście, że może być trochę irytujące, gdy rzecz, za którą się zapłaciło ekstra, źle działa - rozumiem to, naprawdę. Tyle że... nie podzielam, więc po prostu sugeruję nie przejmować się za bardzo. Stosunkowo niska cena to nie cud - czasem się zdarzają jakieś problemy, i dobrze, jak są tylko takie drobne /:


Na pociechę: u większości osób komp działa bez najmniejszych problemów, a u części udało się naprawić - więc tak w ogóle wydaje się to możliwe do zwalczenia. Tak więc: dotknięci problemem - zachowajcie nadzieję (; i każcie ASO naprawiać. W końcu po to się kupuje nowe auto, żeby takie kłopoty rozwiązywał kto inny <;

eplus - 2011-03-06, 06:32

jackthenight napisał/a:
... licznik zresetował się może ze trzy razy i to tylko wtedy jak coś robiłem przy aucie, gdzie konieczne było odłączenie akumulatora.

No to chyba Kolega sam go sobie zresetował 3x. :mrgreen:
Chodziło mi o te duże. Numery oczywiście pomyliłem. F01-02.

Auto Krytyk - 2011-03-06, 09:59

Kompy w autach z 2010 roku resetują się automatycznie po 10 tys.km, u mnie 2 razy się zresetował sam po przekroczeniu 9999km.
tomi - 2011-03-06, 18:38

U mnie w ciągu prawie trzech lat zresetował się kilka razy.
Xrzysioo - 2011-04-17, 20:15

a mi dzisiaj się zresetował (przebieg 1150 km) podjechalem na odkurzacz, posprzątałem autko, wsiadam, odpalam, a tu zonk :mrgreen:
Beckie - 2011-04-17, 20:28

A radio miałeś włączone?
Xrzysioo - 2011-04-18, 05:25

radio? nie i tak bym nie słyszał przez ten odkurzacz :mrgreen:
radar - 2011-04-18, 20:13

U mnie zresetował się 2x zimą raz za razem. Teraz już nie.
Piotrek721015 - 2011-04-19, 06:23

radar napisał/a:
U mnie zresetował się 2x zimą raz za razem. Teraz już nie.

Dokładnie tak samo miałem. Myślałem,że jest jakaś usterka, ale teraz jest ok.

Artus - 2011-05-22, 19:03

tomaszgebala napisał/a:
... a ja Was przebiję wszystkich - mi się samoczynnie zresetował kompik już przy przebiegu całkowitym 170 km i też nie wiem dlaczego...


U mnie było to po ok. 10 km :shock:

leo - 2011-05-24, 02:02

radar napisał/a:
U mnie zresetował się 2x zimą raz za razem. Teraz już nie.


U mnie zdarzyło się to raz po jakichś 6 tys. km. Obecnie jest 8 kkm przebiegu i powtórki nie było.
Resetuję ręcznie po każdym tankowaniu.

Matthias[Wlkp] - 2011-05-24, 18:16

Mi się zdarzyło drugi raz po tym jak mi zgasł i... nie chciał odpalić... Pokręciłem trochę silnikiem, zaskoczył i problemu nie ma. Mam nadzieję...
Nikita_Bennet - 2011-05-25, 17:07

miałem takie skasownanie licznika "dziennego" czy jak to nazwał dwa razy.
Z racji że chcę wymienić teraz olej w silniku i umawiałem sie na wymianę w ASO to zapytałem o to - przyjedzie pan i przeprogramujemy sterownik .....

123tomek - 2011-10-04, 12:49

Nikita_Bennet napisał/a:
miałem takie skasownanie licznika "dziennego" czy jak to nazwał dwa razy.
Z racji że chcę wymienić teraz olej w silniku i umawiałem sie na wymianę w ASO to zapytałem o to - przyjedzie pan i przeprogramujemy sterownik .....


I coś to dało?
Bo ja mam także problem resetów i to na bardzo krótkich odcinkach (po niecałych 200km).
Już po raz drugi zauważyłem, że wskazania komputera pokładowego a konkretnie ilość spalonych litrów paliwa oraz średnie spalanie na 100km zostało samoistnie zresetowane. Ja kojarzę, że przy pierwszym razie reset nastąpił gdy kilka razy z rzędu samochód mi zgasł (noga się nie przestawiła jeszcze ze starego auta) a drugi raz gdy wyłączyłem silnik, i przejechałem na luzie jakieś 3-4 metry. Być może to nie było przyczyną ale akurat z tym kojarzę te resety.
To dopiero moje drugie tankowanie baku i jak na razie drugi reset (po jednym razie na tankowanie).

Nikita_Bennet - 2011-10-05, 13:06

po przeprogramowaniu chyba raz się zrestetował a robili to dawno temu.
antropolog - 2015-03-13, 10:20
Temat postu: Średnie spalanie - zanikający odczyt
Witam,

Ja mam taki przypadek, że raz kiedy jechałem to mi się wskazania spalania zmieniły na same kreski i zaczęły migać. Po resecie przyciskiem powrócił pomiar średniego spalania, ale kreski wyskakują co jakiś czas, by po 2 sek. nadal pokazywać wartość spalania. Wkurzające jest taki miganie co kilkadziesiąt sekund. Ktoś wie, co to za usterka? jak ją naprawić ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group