DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Zmieści mi się PAX z ikei do MCV II?

Kauris - 2023-04-27, 17:42
Temat postu: Zmieści mi się PAX z ikei do MCV II?
Ma ktoś doświadczenie z pakowaniem wysokiej szafy PAX z ikei (w kartonach 245x60cm) do drugiej generacji MCV? :)
eio - 2023-04-27, 18:29

PAX nie przewoziłem w MCV. Ale kilka lat temu przewoziłem starą lodowkę - wymiary z głowy: 60x60-70x180-200 cm. Zmiesciła sie na boku (na dwóch deskach, na ktorych jak na szynach wsuwałem lodowkę do środka) z malym luzem od podsufitki i ze składnym wózkiem ręcznym obok. Tutaj było ok. 2 m długości. Przewozilem też cieńsze przedmioty i dluższe, do max 2,2 m. Wtedy siedzenie pasażera było max zsunięte. Dłuższe przedmioty (i szerokie) nie wejdą z zamknietą klapą bagażnika.
Dymek - 2023-04-28, 12:25
Temat postu: Re: Zmieści mi się PAX z ikei do MCV II?
Kauris napisał/a:
Ma ktoś doświadczenie z pakowaniem wysokiej szafy PAX z ikei (w kartonach 245x60cm) do drugiej generacji MCV? :)
Takiej długości Ikeowe meble przewoziłem kiedyś masowo za pomocą Tico, ale paczki miały ok. 42cm szerokości... A tu problemem będzie właśnie nie długość a szerokość paczki- po położeniu oparcia pasażera paczka na leżąco wejdzie między fotel kierowcy a słupek (tam jest ok. 70 cm), ale nie wiadomo jak dalej. W Sandero mam od tylnej klapy do początku siedziska pasażera mniej więcej 2m i coś długie na 2,5m wchodzi, ale pod warunkiem, że da się to wsunąć głębiej pod deskę a więc pod skosem. Ale 60cm to za dużo, bo tam gdzie nogi pasażera jest ledwo 50cm szerokości. Zmierz długość wnętrza MCV od końca bagażnika do deski i będziesz wiedział.
Michał B24 - 2023-04-28, 12:54

Wiozłem PAXa w Sandero Stepway II kilka lat temu, ale sam jechałem. Nie pamietam czy zamknąłem tylną klapę.

Ale przewiozłem 15 km, tylko nie przez miasto.

eio - 2023-04-28, 20:38

Krawędziaki 3 m dlugie (5x10 cm) moglem przewieźć z zamknietą klapą bagażnika. Jeden koniec krawędziaka oparty był o tył (klapę zasłoniętą jakąś tekturą), a drugi koniec na kokpicie (albo blisko), nad drążkiem zmany biegów. Kilka krawędziaków na raz tak przewiozlem. Ale tam masz 60 cm, to tak chyba nie wejdzie. Pozostaje wykręcenie przedniego siedzenia pasazera. Nigdy tego nie robiłem. Nie wiem ile z tym zabawy.
Michał B24 - 2023-04-29, 13:13

Ja położyłem tylne oparcia, przednie oparcie i chyba nawet wyjąłem przedni zagłówek, ale PAX wszedł. Fotel pasażera do przodu i oparcie potem do tyłu. Nie dało się jechać w dwie osoby
Kauris - 2023-05-21, 12:17

Tak to wyglądało. Zero problemu.
Wyjęta kanapa pozwala na bardziej płaskie ułożenie tylnych oparć, ale szkoda, że nie można dać fotela do przodu jeszcze o 2cm, żeby jego oparcie licowało się z tyłem. Akurat brałem dużo półek i było co podkładać, tam gdzie brakowało kontaktu z podłożem. Miejsca na machanie biegami wystarczająco, ale mniej już bym nie chciał. Gdyby kartony miały sięgać dalej do przodu (sandero), to wystający z boczku drzwi uchwyt, powodował by mocniejsze przytulenie kartonów do lewarka.

eio - 2023-05-21, 12:35

Kauris napisał/a:
Wyjęta kanapa pozwala na bardziej płaskie ułożenie tylnych oparć, ale szkoda, że nie można dać fotela do przodu jeszcze o 2cm, żeby jego oparcie licowało się z tyłem.

Gratuluję sukcesu. Nie wiedziałem, że oparcie przedniego siedzenia można położyc tak płasko - 180 st. Czy coś musiałeś wykręcać z fotela, czy jego regulacja to umożliwia bez zbędnej gimnastyki? Muszę to przećwiczyć w swoim aucie, gdyby byla taka potrzeba w przyszłości.

Kauris - 2023-05-21, 22:26

Bez gimnastyki (nie licząc wyjęcia kanapy, która blokuje dalsze odchylanie).
Michał B24 - 2023-05-22, 08:33

eio napisał/a:
Kauris napisał/a:
Wyjęta kanapa pozwala na bardziej płaskie ułożenie tylnych oparć, ale szkoda, że nie można dać fotela do przodu jeszcze o 2cm, żeby jego oparcie licowało się z tyłem.

Gratuluję sukcesu. Nie wiedziałem, że oparcie przedniego siedzenia można położyc tak płasko - 180 st. Czy coś musiałeś wykręcać z fotela, czy jego regulacja to umożliwia bez zbędnej gimnastyki? Muszę to przećwiczyć w swoim aucie, gdyby byla taka potrzeba w przyszłości.


Warto wyjąć zagłówek z przedniego fotela i to tyle. Mi się nie chciało nawet wyjmować kanapy. Też się dało

chrom6 - 2023-05-22, 09:24

do MCV to luzik skoro do DSSIII prawie się mieści PAX 236 cm :-)
Dymek - 2023-05-22, 09:38

Kauris napisał/a:
Tak to wyglądało. Zero problemu.
No i elegancko! Te MCV to jednak rewelacyjne modele były pod tym względem. Teraz niby jest Jogger, ale... to już nie to, nie ma takiej "lekkości i zgrabności" jak zwykłe kombi. ;-)
gfedorynski - 2023-05-22, 10:47

Cytat:
Te MCV to jednak rewelacyjne modele były pod tym względem.


Nie te, te poprzednie! ;)

No i jogger, mimo popsutych względem MCV I/lodgy wymiarów wciąż jest pakowniejszy od MCV II.

Dymek - 2023-05-22, 14:05

gfedorynski napisał/a:
Nie te, te poprzednie! ;)
No. w przypadku "jedynki" to taki post jak ten, to by się pewnie nawet nie pojawił :lol:
laisar - 2023-05-23, 01:08

https://www.daciaklub.pl/...opic.php?t=1332 (ale o PAX faktycznie nie było).
gfedorynski - 2023-05-23, 08:11

To jeszcze do akt podam, że w lodgy woziłem:
- szafy PAX niskie i wysokie
- regały BILLY wszelkich rozmiarów
- regały KALLAX
- materace 200x90 (trzy na raz)
- materac 200x180 zwinięty
- blaty z Ikei
- 4-metrowe listwy podłogowe

i mnóstwo mniejszych i większych gabarytów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group