DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Brak systemu HSA

Grego - 2023-06-12, 22:30
Temat postu: Brak systemu HSA
Witam,

Wybieram się na pierwszy przegląd z Dusterem, przeglądając dokumenty po roku trafiłem na dokument z pierwszej konfiguracji pojazdu, wydruk z salonu.
Pozycja: Bezpieczeństwo - "ESP+ system wspomagania ruszania pod górę HSA"
Konfiguracja 28/11/2021
Wersja Dacia Duster Prestige 1.0 TCe 100 LPG f.2
Data produkcji pojazdu 14.03.2022

Pytanie do użytkowników Dusterów, z datą produkcji w podobnym okresie, czy w waszym wyposażeniu jest system HSA ?

Z góry dziękuję

piotrek400 - 2023-06-13, 05:56

Stań pod wzniesiem, naciśnij i przytrzymaj hamulec. Puść i jeśli auto przez kilka sekund będzie stało, to znaczy, że to masz. Tylko wciśnij mocno hamulec!
Dymek - 2023-06-13, 07:11

piotrek400 napisał/a:
Stań pod wzniesiem, naciśnij i przytrzymaj hamulec. Puść i jeśli auto przez kilka sekund będzie stało, to znaczy, że to masz. Tylko wciśnij mocno hamulec!
Ale to tak nie działa, bo warunkiem jest poza tym, żeby samochód był na biegu i z wciśniętym sprzęgłem (gotowy do ruszenia)- wtedy po puszczeniu hamulca przez chwilę nie stoczymy się do tyłu.
Rozważanie "czy ma HSA" raczej nie ma już racji bytu- teraz HSA to ma już chyba każda Dacia, nie tylko Duster.

laisar - 2023-06-13, 10:15

Grego napisał/a:
Pozycja: Bezpieczeństwo - "ESP+ system wspomagania ruszania pod górę HSA"

Ale że niby który konkretnie fragment miałby świadczyć o _braku_ HSA?

Grego - 2023-06-13, 19:35

Z góry dziękuję za próby pomocy.

Wiem jak działa system HSA i do czego służy - mam w innym aucie (Fiat).

"ESP + HSA" pojawił się w wydruku z salonu jako wyposażenie przy tworzeniu konfiguracji pojazdu i wstępnej wycenie.

Jeśli posiadam ten system w swoim aucie, to niestety nie działa lub jest nie aktywny. Jeśli nie mam to chciałbym wiedzieć, od innych użytkowników ze zbliżonego okresu produkcji, że również nie posiadają.
Szykuje się na roczny przegląd i nie wiem czy to zgłaszać jako nie działający system.

Zamawiałem pojazd w okresie dużego zawirowania rynkowego (sam czekałem na elementy wyposażenia domontowane już w Polsce) nie zdziwi mnie fakt, że mogło zabraknąć elementów do HSA i nikt mnie o tym nie poinformował przy odbiorze auta.
Przykład funkcja bezprzewodowego podłączenia telefonu - przy zamówieniu dostępne, przy odbiorze pojazdu już nie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group