DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Regulacja oparć przednich foteli

ian - 2007-12-05, 10:13
Temat postu: Regulacja oparć przednich foteli
Tego akurat w Loganie się spodziewałem. Oparcie fotela przedniego ma niewielki luz, większy po stronie kierowcy, pod naciskiem dłoni przesuwa się w przód, i do tyłu. Sprawdziłem w innych samochodach-oparcia są sztywne (nawet w maluchu). Czyli gdzieś trzeba jakąś śrubkę dokręcić w mechanizmie regulacji?
Black Eryk - 2007-12-05, 12:08

Mechanizm jest bodajże ślimakowy i nic ci nie da dokręcanie żadnych śrubek - to częsty mankament renówek - przynajmniej tak słyszałem.
psur - 2007-12-05, 12:49

A tak apropo to u mnie mocno skrzypią te fotele... jak się ruszę czy mocniej oprę...
Gregosa - 2007-12-05, 13:54

psur napisał/a:
A tak apropo to u mnie mocno skrzypią te fotele... jak się ruszę czy mocniej oprę...

Ale chyba skrzypi tylko ta imitacja skóry boczków foteli, która ociera się o plastiki osłony prowadnic i pokrętło regulacji... bo co innego?

KaS602 - 2007-12-05, 14:07

Gregosa napisał/a:
psur napisał/a:
A tak apropo to u mnie mocno skrzypią te fotele... jak się ruszę czy mocniej oprę...

Ale chyba skrzypi tylko ta imitacja skóry boczków foteli, która ociera się o plastiki osłony prowadnic i pokrętło regulacji... bo co innego?


Moze takze byc to gabka ocierajaca o metalowy stelarz fotela, na starym forum chyba ktos o tym pisal...

andwod - 2007-12-07, 16:26

Miałem podone jak tu opisywane skrzypienie foteli
zgłosiłem to na ASO przy przeglądzie ale jak na złość
przy panach z ASO nic nie skrzypiało
Nie dawało mi to spokoju i...........
Okazało się że to nie były fotele tylko zapięcie pasów bezpieczeństwa
(nie mogło skrzypić w ASO bo nie zapinają tam na jazdy testowe
po placu pasów)
Jeśli skrzypią ci fotele odepnij pasy i jeśli skrzypienie ustanie wiesz co to
Apropos nie rozwiązałem jeszcze problemu jak te skrzypienie zapięć
pasów wyeliminować

Pablo78 - 2007-12-07, 19:35

Pasy rzeczywiście trochę skrzypią :-)
Gregosa - 2007-12-07, 20:30

Pablo78 napisał/a:
Pasy rzeczywiście trochę skrzypią :-)

Nie tyle pasy, tylko zapięcie pasów, u samej nasady ocierające o o plastikowy ogranicznik, w pozycji max wychylenia do tyłu :-/ . Chodzi o to "ramię", w które wpinasz metalowy zatrzask zapinając pasy bezpieczeństwa. Jest ono ruchome i może skrzypieć / piszczeć, gdy ociera o ogranicznik wbudowany w fotel. Miałem ten sam problem - teraz sobie przypomniałem. Strasznie mnie to irytowało. Smarowanie albo wstawienie jakiejś sprytnej podkładki (kartonik, cienka guma) 100% załatwia sprawę.

Pablo78 - 2007-12-08, 00:05

Cytat:
Nie tyle pasy, tylko zapięcie pasów, u samej nasady ocierające o o plastikowy ogranicznik, w pozycji max wychylenia do tyłu . Chodzi o to "ramię", w które wpinasz metalowy zatrzask zapinając pasy bezpieczeństwa. Jest ono ruchome i może skrzypieć / piszczeć, gdy ociera o ogranicznik wbudowany w fotel. Miałem ten sam problem - teraz sobie przypomniałem. Strasznie mnie to irytowało. Smarowanie albo wstawienie jakiejś sprytnej podkładki (kartonik, cienka guma) 100% załatwia sprawę.
_________________


he he, zgadza się przeciez nie taśma :mrgreen:

ian - 2007-12-17, 12:43

Najlepsze rozwiązanie:
"mam ergonomiczny, i inteligentny fotel dopasowujący się do kształtów kierowcy"

Przy fotelu zebrało się kilku mądrych Polaków, i zaczęło się zastanawiać, czy z tym oparciem warto coś zrobić. No wiesz, jak go wyjmiesz, to ponowny montaż może spowodować, że zacznie się kiwać na prowadnicach. Szkoda, że nie można go lekko unieść jak w 3 drzwiowym hatchbacku. E, lepiej go zostaw po co ci ta regulacja...
I tak jakoś doszliśmy do wniosku, że fotele w Loganie są robione najtańszym, i najprostszym z możliwych sposobów... Brr, byle tylko tapicerka się nie przetarła zbyt szybko....


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group