DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Kredyt, leasing, ubezpieczenie - Nordea TU

Beckie - 2010-03-22, 09:18
Temat postu: Nordea TU
Potrzebuję zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia w Nordea za 2003 rok. W związku z tym mam pytanie: czy Nordea jeszcze istnieje jako TU ewentualnie kto przejął ich sprawy związane z ubezpieczeniami komunikacyjnymi?
ZeneC - 2010-03-22, 09:55

Trochę wody w Wiśle upłynęło...

Mam takie oto informacje:

2002 – W strukturach Grupy Nordea zaszły zmiany kapitałowe, w wyniku których Grupę opuścił pion ubezpieczeń majątkowych i osobowych. W połowie roku 2002 podmioty należące poprzednio do Nordea weszły w skład nowej grupy finansowej specjalizującej się w ubezpieczeniach majątkowych i osobowych – Tryg Vesta Group.

2003 – W lutym 2003 roku Spółka zmieniła nazwę na Tryg Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

2004 – 1 grudnia 2004 roku w Warszawie została podpisana umowa przedwstępna pomiędzy HDI International Holding AG z siedzibą w Hanowerze (Niemcy) a skandynawskim ubezpieczycielem Tryg Vesta dotycząca nabycia akcji Tryg Polska TU S.A.

2005 – 1 kwietnia 2005 roku, w wyniku zawartej umowy ostatecznej, HDI International Holding AG nabył od Grupy Tryg Vesta (Dania) 100% akcji Tryg Polska TU S.A. Konsekwencją zmian kapitałowych była nowa nazwa – HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna. Od momentu zmiany właściciela HDI Asekuracja TU S.A. stała się Spółką siostrzaną HDI SAMOPOMOC TU S.A., która od września 2002 roku jest w posiadaniu HDI International Holding AG. Niemiecki inwestor zaplanował przeprowadzenie konsolidacji obu Spółek.


Tak więc wynika z powyższego,m że powinieneś skontaktować się z HDI Asekuracja TU S.A.

gubler - 2010-04-26, 15:02

Właśnie z tego powodu jestem ubezpieczony w pzu....
krakry1 - 2010-04-26, 15:55

Fakt te zmiany właścicieli to makabra - współczuję koledze Beckie'mu.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group