DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Na każdy temat - pytanie o czeską winietę

Martens - 2010-08-04, 21:18
Temat postu: pytanie o czeską winietę
Mam pytanie do znających okolice Zwardonia - wybieram się tam niebawem przez Cieszyn, czeski Cieszyn i Słowację - to taki myk drogowy przez kawałek kraju Pepików. Od granicy w Cieszynie można jechać lokalną drogą przez wioski albo dwupasmówką E-coś tam do granicy ze Słowacją. Pytanie brzmi - czy ten odcinek E-coś tam jest płatny dla samochodów osobowych? Mam tylko wielką prośbę o jednoznaczną odpowiedź a nie rozważania typu "wydaje mi się, że...".
Kristoff - 2010-08-04, 22:23
Temat postu: Re: pytanie o czeską winietę
Martens napisał/a:
Pytanie brzmi - czy ten odcinek E-coś tam jest płatny dla samochodów osobowych? Mam tylko wielką prośbę o jednoznaczną odpowiedź a nie rozważania typu "wydaje mi się, że...".


Na 100% nie jest potrzebna winieta - jedziesz od granicy w Cieszynie drogą ekspresową E75, która jest obwodnicą najpierw polskiego, a potem czeskiego Cieszyna i po kilku kilometrach odbijasz na Słowację - tablice drogowe ładnie to pokazują, kierować należy się na miejscowości Trzyniec (Triniec) i Jabłonków (Jablunkov) drogą nr 11. Przetestowałem osobiście 2 tygodnie temu. Ale nie polecam aktualnie - na drodze nr 11 jest sporo robót drogowych i ruch wahadłowy w dwóch miejscach - tworzą się korki i tak z pół godziny na jednej mijance trzeba odstać. Przez Zwardoń jazda płynna, acz męcząca, po przez kilkadziesiąt kilometrów wąską i krętą szosą przez niekończące się wioski. Tak więc generalnie przez Cieszyn i Jabłonków szybciej, ale nie w tej chwili, na oko te roboty jeszcze kilka miesięcy potrwają/

Martens - 2010-08-04, 22:32

Z tego co pamiętam z zeszłego roku, dwupasmówka (E-75) dojeżdża aż do granicy ze Słowacją. Równolegle do niej biegnie stara droga, której właśnie chcę uniknąć.
Kristoff - 2010-08-05, 09:59

Martens napisał/a:
Z tego co pamiętam z zeszłego roku, dwupasmówka (E-75) dojeżdża aż do granicy ze Słowacją. Równolegle do niej biegnie stara droga, której właśnie chcę uniknąć.


To mam gorącą prośbę o jakieś wskazówki, jak znaleźć ową dwupasmówkę. żeby z Czeskiego Cieszyna dojechać nią aż na Słowację. Dwa tygodnie temu nigdzie takowej znaleźć nie mogłem, ale może jest jakoś sprytnie ukryta i tylko miejscowi o niej wiedzą - może ktoś mieszkający blisko granicy napisze coś więcej.

Zdravim,
Kristoff

astropl - 2010-08-05, 10:16

Kristoff napisał/a:
Martens napisał/a:
Z tego co pamiętam z zeszłego roku, dwupasmówka (E-75) dojeżdża aż do granicy ze Słowacją. Równolegle do niej biegnie stara droga, której właśnie chcę uniknąć.


To mam gorącą prośbę o jakieś wskazówki, jak znaleźć ową dwupasmówkę. żeby z Czeskiego Cieszyna dojechać nią aż na Słowację. Dwa tygodnie temu nigdzie takowej znaleźć nie mogłem, ale może jest jakoś sprytnie ukryta i tylko miejscowi o niej wiedzą - może ktoś mieszkający blisko granicy napisze coś więcej.

Zdravim,
Kristoff


Dwupasmówki przez całe Czechy na tym odcinku nie ma, będzie dopiero w latach 2014-15. Z obwodnicy Cieszyna należy zjechać zjazdem nr 70 na Żylinę (Zilina, bardzo dobrze i wyraźnie oznakowany) i dalej jechać cały czas drogą krajową nr 11 (E75). Droga ta, miejscami nieco rozszerzająca się, doprowadzi aż do przejścia granicznego w miejscowości Svrcinovec, niedaleko Czadcy. Do zjazdu nr 70 obwodnica jest bezpłatna, więc nie należy się na nim skierować na Frydek-Mistek.

Martens - 2010-08-05, 17:02

astropl napisał/a:
Droga ta, miejscami nieco rozszerzająca się, doprowadzi aż do przejścia granicznego w miejscowości Svrcinovec, niedaleko Czadcy.


Dokładnie o tę drogę mi chodzi.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group