DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Duster tylna wycieraczka (większa)

esdziewiaty - 2011-12-03, 21:27
Temat postu: Duster tylna wycieraczka (większa)
Witam wszystkich.
Dacka na urodziny (wczoraj minął rok użytkowania) dostała nową wycieraczkę do tyłu. W sklepie jednak obok UM 26 Valeo , była UM 27, 50 mm dłuższa. Szybki spacerek do auta, i eureka , zmieści się większa!
Tak też sie stało jestem szczęśliwym posiadaczem dłuższej po 25mm na stronę wycieraczki z tyłu.
Zalety?
Jedna z najważniejszych to to , że trzecie światło stopu jest teraz oczyszczane w 100%, a nie jak było przedtem w maksimum 50%.
Dodatkowo widzę więcej, co ważne docisk jest na tyle dobry , że nie ma żadnych smug na końcach czy w innych miejscach pracy wycieraczki, jak to się czasami dzieje w "za dużych" wycieraczkach.
Cena ta sama więc wybór był oczywisty, w szczególności mając na uwadze doświadczenia i wspomnienia z fabrycznymi rozmiarami wycieraczek z przodu :evil: .

Mam fotki , są podłej jakości , ale była to jedyna okazja aby zrobic zdjęcie przed i po;)

Przed:


Po:( zalane płynem więc gorzej widac) Po kliknięciu w miniaturkę powiększy się;)





Jak widać nowa wycieraczka nie jest idealnie profilem ramienia, ale nie odcina się znacząco, to drobniutki szczególik , który nie wpływa absolutnie na prezencję Dustera. Polecam modyfikację wszystkim , ponieważ możemy tylko zyskac, a sama wymiana odbywa się na zasadzie "plug n' play" :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2011-12-04, 13:07 ]
W sandero: http://www.daciaklub.pl/f...p=109730#109730.

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2011-12-04, 17:41 ]
W. przednie są takie same we wszystkich modelach: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=179.

piotrres - 2011-12-04, 00:36

Dzięki za wskazówkę, bo myślałem o podobnej modyfikacji
Karenzo - 2013-06-24, 21:43

Motgumy płaskie bardzo dobrze się spisują . Teraz czekam na dłuższą tylną wycieraczkę .
Trochę to głupie że za przednie zapłaciłem tyle co za jedną tylną z przesyłką .
Takie pytanie na przyszłość czy do tyłu można wpasować zwykła wycieraczkę ?
bo taka specjalna jak producent polecił kosztuje 3 razy więcej niż zwykła o tej samej długości.

Karenzo - 2013-06-27, 10:49

Polecam wszystko fajnie śmiga . Nawet zastawiam się czy większa by nie wlazła .
Jak by ktoś szukał pasujący model to BOSCH H353 .

laisar - 2014-12-16, 00:36

Karenzo napisał/a:
czy do tyłu można wpasować zwykła wycieraczkę?

W starej MCV-ce - tak, więc jest duża szansa, że w pozostałych modelach też zadziała.

Lajkonik - 2016-04-26, 06:19

Wczoraj wymieniłem wycieraczki na nowe, w tym założyłem z tyłu wycieraczkę polecaną przez Karenzo. Dzięki za info - super zbiera. Może posłuży z 5 lat jak fabryczna. :mrgreen:
Visena - 2017-05-04, 10:33
Temat postu: Wiceraczka tył
Chłopaki - HELP...
Poproszę jak dla blondynki ;-)
Jaka wycieraczka ma być na tył ?
Piszecie, że "wchodzi dłuższa" i ja bym była taką zainteresowana, ale poproszę o podanie i długich i krótkich tak dokładnie czyli: marka i symbol.
(marki i symbole - jeśli ktoś zna więcej niż jedną)
Może coś znajdę na stacji benzynowej...
Karenzo pisze o modelu BOSCH H353 - proszę potwierdź, że właśnie chodzi o tył...
Nie ukrywam, że im taniej tym fajniej ;-)
I trochę pilne bo podczas mycia wczoraj zauważyłam, że mi się pióro "łoberwało" już prawie do połowy :(
Dziękuję z góry !

shrek - 2017-05-04, 10:50

Bosch pasuje do dustera
https://allegro.pl/listing?string=Wycieraczka%20tyl%20duster&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-uni-1-2-0222

Wcale nie sa takie drogie.

Dar1962 - 2017-05-04, 13:24

ramię zapewne jako gratis? :-P a może wychodzą z założenia, że podczas kolejnych nieudanych prób zmiany ramki z piórem klient tak się wkur......i, że połamie i pogyzie ramię? :mrgreen:
Visena - 2017-05-04, 13:47

Chłopaki :roll:
Ja nie wiem o czym Wy piszecie :shock:
Nazwa firmy i jakiś numer...pliz...
Oczywiście pod pojęciem "wycieraczka" rozumiem to coś co się odpina z machającego ramienia ;-) takie METALOWE z czarną gumką która jeździ po szybie :-P

shrek - 2017-05-04, 14:33

Visena napisał/a:
Chłopaki :roll:
Ja nie wiem o czym Wy piszecie :shock:
Nazwa firmy i jakiś numer...pliz...
Oczywiście pod pojęciem "wycieraczka" rozumiem to coś co się odpina z machającego ramienia ;-) takie METALOWE z czarną gumką która jeździ po szybie :-P

Na masz link do wycieraczek na alledrogo.
I ta z boscha co pisalas to pasuje

Fruxo - 2017-05-04, 20:07

Karenzo napisał/a:

Jak by ktoś szukał pasujący model to BOSCH H353 .


2 posty wyżej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group