DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Znaczek Renault do Dacii

KOSA - 2010-08-09, 11:05
Temat postu: Znaczek Renault do Dacii
W rozmowie z Shrekiem dowiedziałem się, że można kupić w Rosji cały przedni grill ze znaczkiem RENAULT za jakieś 500 złociszy, jednak jest jeden problem z transportem i z tym czy zaczepy będą pasować oraz czy po wymianie nie straci się gwarancji. Wysyłki nie robią i można odebrać osobiście. Tylny znaczek można wymienić, bo jest chyba przyklejony (jeszcze do tego nie dotarłem), ale z tym nie problem, przecież tyle stoi Renówek na ulicach (mały śrubokręt i stajesz się szczęśliwym posiadaczem znaczek Renault).
Może ktoś jeździ dużym (TIR) do Rosji ? chętnie zakupię przedni grill ze znaczkiem Renault. Problem istnieje tylko ze znaczkiem na kierownicy i to podobno jest strasznie drogie (ponoć 2500 złociszy, czemu takie drogie? nie umiem odpowiedzieć, może ze względu, że jest to poduszka i samej atrapy nie można kupić.

krakry1 - 2010-08-09, 12:47

KOSA napisał/a:
(mały śrubokręt i stajesz się szczęśliwym posiadaczem znaczek Renault).
... tylko, żeby ktoś Cię nie potraktował później w ten sam sposób.
swissman - 2010-08-09, 13:31

Cytat:
Jak Kali ukraść krowę to jest dobrze, ale Kalemu ukraść krowę, to jest be...


kiedys czytalem takie slowa i sie zastanawialem jaki w nich sens....
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

teraz juz wiem mniej wiecej...

KOSA - 2010-08-09, 17:52

żadnego sensu w tym nie ma jedynie podłość. Jeśli ktoś ma już sobie pożyczyć znaczek to niech to zrobi bez niszczenia blachy. Rzeczywiście głupio napisałem. Sam straciłem znaczki jeszcze od Forda i poczułem jakby mi ktoś zadał cios w serce. Sam jakbym dorwał takiego to bym mu łapki połamał i to samo dotyczy się rysowania samochodów.
Znaczek na tył klapy można w salonie kupić za 50 złotych w sklepach nieautoryzowanych za 35 złotych.

marektbg - 2010-08-19, 16:51

KOSA napisał/a:
Może ktoś jeździ dużym (TIR) do Rosji ? chętnie zakupię przedni grill ze znaczkiem Renault. Problem istnieje tylko ze znaczkiem na kierownicy i to podobno jest strasznie drogie (ponoć 2500 złociszy, czemu takie drogie? nie umiem odpowiedzieć, może ze względu, że jest to poduszka i samej atrapy nie można kupić.

Trzeba było kupić 2 letniego Koleosa czy Qashqaia, a nie kombinować jakby tu ukryć, że jeździ się Dacią...

KOSA - 2010-08-19, 21:24

Troszku wstyd - Dacia gorzej brzmi niż Renault.
Dzięki za poświęcenie, ale już mam człowieka który mi to przywiezie. :-)

laisar - 2010-08-19, 21:41

Powspółczuć Ci tego wstydu...? <:
KOSA - 2010-08-19, 21:48

Chyba lepiej brzmi RENAULT niż Dacia, która jakoś kojarzy mi się z samochodem starego PRL i to na talony. Takie mam skojarzenie. :-(
laisar - 2010-08-19, 21:51

Obie nazwy brzmią dobrze + http://www.daciaklub.pl/f...p?p=59443#59443 + koniec karmienia <:
KOSA - 2010-08-19, 21:54

krakry1 napisał/a:
Co by nie mówić jednak wolałby mieć taki znaczek na masce niż ten obecny. :->

nie tylko ja jestem tego zdania ;-)
Nawet na kierownicę można zmienić :-) koszt 180 PLN

czaju - 2010-08-19, 21:55

A ja lubię słuchać wyrazów ździwienia "Jakaś ładna ta Dacia"
KOSA - 2010-08-19, 22:00

czaju napisał/a:
A ja lubię słuchać wyrazów ździwienia "Jakaś ładna ta Dacia"


"Jakaś" !!!! ??????
Chyba - Ta Dacia !!!
Myślę, że tak będzie lepiej.
Cieszy oczy, bo tak miała być - zadziwiać i to robi.

krakry1 - 2010-08-20, 12:21

czaju napisał/a:
A ja lubię słuchać wyrazów ździwienia "Jakaś ładna ta Dacia"
Jeszcze lepiej brzmi z zabarwieniem emocjonalnym: "O kur .. jaka ładna Dacia". :-D
straszna_maruda - 2010-08-22, 12:22

Bo nie czarujmy się... i Dusterka i Sanderka to bardzo ładne samochody jak je widzimy na ulicy. Trzeba przyznać że wygląd zewnętrzny mają fajny i rzekłbym nawet lanserski :-D
krakry1 - 2010-08-22, 18:46

straszna_maruda napisał/a:
Trzeba przyznać że wygląd zewnętrzny mają fajny i rzekłbym nawet lanserski :-D
Stuprocentowa racja. Jestem za, a nawet przeciw. Powiem więcej są nie tylko "lanserskie" - ale wręcz "boskie".
Marek1603 - 2010-08-22, 19:06

KOSA napisał/a:
Tylny znaczek można wymienić, bo jest chyba przyklejony (jeszcze do tego nie dotarłem), ale z tym nie problem, przecież tyle stoi Renówek na ulicach (mały śrubokręt i stajesz się szczęśliwym posiadaczem znaczek Renault).


Kolego, bez urazy, ale ty chyba jesteś nienormalny jak chcesz komuś niszczyć auto dla jakiegoś znaczka, który i tak nie ma znaczenia podczas jazdy.

Dobrze, że się chociaż przyznałeś, iz głupio napisałeś.

KOSA - 2010-08-22, 19:34

straszna_maruda napisał/a:
Bo nie czarujmy się... i Dusterka i Sanderka to bardzo ładne samochody jak je widzimy na ulicy. Trzeba przyznać że wygląd zewnętrzny mają fajny i rzekłbym nawet lanserski :-D

Tylko trzeba Dustera jeszcze zobaczyć na ulicy. Ostatnio myślałem, że tylko ja nią jeżdżę po Warszawie. Jakoś nie widać kuzynów - może siedzą i pucują swe Dusterki a w niedzielę ja dostojnie do kościoła ;-)
Niestety nie mogę tego zobaczyć, bo w niedzielę wyjeżdżam na działeczkę ciężko pracować. ;-)

krakry1 - 2010-08-22, 19:56

KOSA napisał/a:
w niedzielę wyjeżdżam na działeczkę ciężko pracować. ;-)
Pamiętaj, abyś dzień święty, święcił ... no bo nic Ci nie urośnie. :-P
KOSA - 2010-08-22, 20:01

jestem Ateistą :-)
dziś właśnie denerwowałem obrońców krzyża i to piłą spalinową :-)

U mnie nic nie rośnie - dopłaty biorę :-) i na Dustera przeznaczyłem na jazdę po polu i gnój rozrzutnikiem rozrzucam :-) :-)

Ryszard - 2012-03-08, 21:07
Temat postu: Duster ze znaczkiem Renault
Witam, ciekaw jestem opinii Kolegów :

Dealer Renault w Kaliszu oferuje na życzenie Klienta odbiór lub przeróbkę Dustera na znaczek Renault. Wiadomo, takie auta jeżdżą np we Francji czy Rosji. Oficjalnie dopłata to 1200zł - nowa atrapa z przodu, delikatna przeróbka z tył (bo inny rozstaw śrub znaczka Renault)
Zastanawiam się na tym wtedy, kiedy widzę jak zakompleksiony koleś , pewnie 18 letniego autka z silnikiem może 68 KM popisuje się i jak, chce szczytem swoich możliwości mnie wyprzedzić...i nie wiem, szkoda gościa, stwarza zagrożenie, może gdyby widział inny znaczek ? ...
Co myślicie ?
R

limo - 2012-03-08, 21:29

na wiochę i kompleksy nie ma rady, tyle w temacie. Na miejscu RP bym ukrócił coś takiego ale z drugiej strony jeśli są chętni to szczęść boże.
Stepway - 2012-03-08, 21:43

Naucz się olewać innych i nie podejmować rękawicy. Może na początku to być trudne, lecz im szybciej opanujesz sztukę ignorancji i braku współzawodnictwa, tym lepiej. Nie ma znaczenia czym jeździsz. Tym bardziej jaki ma to coś znaczek.

Dacia jako Renault, gości na rynku Wschodnim. We Francji nie ma problemu - Dacia to Dacia.

benny86 - 2012-03-08, 21:43

Celowo wydawać na to 1200zł - jak komuś nie żal proszę bardzo, jak dla mnie kompletnie bezcelowe. Komplet 4 felg stalowych chyba porównywalnie kosztuje, a pożytek z nich większy (np. gdy ktoś zamówił pakiet look, alusy na lato stalówki na zimę)
r_lukas - 2012-03-08, 21:46
Temat postu: Re: Duster ze znaczkiem Renault
Ryszard napisał/a:
Witam, ciekaw jestem opinii Kolegów :

Dealer Renault w Kaliszu oferuje na życzenie Klienta odbiór lub przeróbkę Dustera na znaczek Renault. Wiadomo, takie auta jeżdżą np we Francji czy Rosji. Oficjalnie dopłata to 1200zł - nowa atrapa z przodu, delikatna przeróbka z tył (bo inny rozstaw śrub znaczka Renault)
Zastanawiam się na tym wtedy, kiedy widzę jak zakompleksiony koleś , pewnie 18 letniego autka z silnikiem może 68 KM popisuje się i jak, chce szczytem swoich możliwości mnie wyprzedzić...i nie wiem, szkoda gościa, stwarza zagrożenie, może gdyby widział inny znaczek ? ...
Co myślicie ?
R


A w środku znaczek Dacii? :-D

czaju - 2012-03-08, 22:38

czemu RP miało by "ukracać"...

Przecież te części są ogólnodostępne i w sumie nie ma większego problemu ze zmianą, poza kasą.
Pamiętaj tylko, że zawsze jak ktoś będzie chciał później od Ciebie odkupić tego stwora to będzie miał obawę, że po prostu po dzwonie założyłeś inny przód, a dzwon był taki, że i tył jest inny...

Ja tam kocham swój otwieracz na masce <3

TD Pedro - 2012-03-08, 23:39

Twoja kasa Twój wybór... gdyby Duster nie występował ze znaczkiem Renault to byłoby nienaturalne ale występuje i jeżeli komuś to się podoba to czemu nie, ja też na początku o czymś takim myślałem :oops: ale szybko mi bezpowrotnie przeszło, teraz bawi mnie zdziwienie (już coraz rzadsze) oglądaczy gdy po chwili dostrzegają "otwieracz" na masce... :lol:
Seal - 2012-03-08, 23:57

Lepsze wrażenie i satysfakcja jest jak się jakiegoś gościa w "trupie" wyprzedza ze znaczkiem na masce Dacia niż Renault :mrgreen: :mrgreen:
mekintosz - 2012-03-09, 00:34

benny86 napisał/a:
Celowo wydawać na to 1200zł - jak komuś nie żal proszę bardzo, jak dla mnie kompletnie bezcelowe. Komplet 4 felg stalowych chyba porównywalnie kosztuje, a pożytek z nich większy (np. gdy ktoś zamówił pakiet look, alusy na lato stalówki na zimę)


popieram ;-) .. jednak z drugiej strony ludziska placa 1000 zl za spersonalizowane numery rejestracyjne ;-) np. SZEF99 ;-)

tomala72 - 2012-03-09, 06:19

A mi się po prostu atrapa z logotypem Dacia bardziej podoba od reni.
Ewentualnie popytaj ile biorą za sprowadzenie z RPA atrapy nissana:)
Gdzieś widziałem foty na forum, chyba że to była ściema jakaś:)

eplus - 2012-03-09, 15:27

Zainwestować 1200 w tuning sinika i pokazać łysemu w BMW chromowaną końcówkę rury na horyzoncie. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
czaju - 2012-03-09, 16:07

Cytat:
popieram .. jednak z drugiej strony ludziska placa 1000 zl za spersonalizowane numery rejestracyjne np. SZEF99

Ale ma to swój jakiś cel, np. to że w firmie FIRMA jest 10 samochodów których numery rejestracyjne to FIRMA0, FIRMA1, FIRMA2 ... FIRMA9

Analogicznie jeśli ktoś nie może zapamiętać numeru to również :D

wojtek_pl - 2012-03-09, 16:46

Generalnie grill Renault Dustera jest brzydki w porównaniu z Daciowym.
Ale ... bogatemu wolno...

Natomiast wolałbym wnętrze z Renault.

Dar1962 - 2012-03-09, 19:04

pomysł,żeby kupić Dacię Duster a potem za ileśset zł przerabiać go na Renault Duster jest o równie śmieszny, co bezsensowny. Jeśli ktoś chce posiadać Renaulta - niech wybierze się do Rosji i go po prostu kupi - sądzę,że da się to zrobić bez większych problemów Albo niech sobie kupi Koleosa
Marek1603 - 2012-03-09, 19:10

A mnie się po prostu wydaje, że serwis szuka naiwnych, którzy mają kompleksy dotyczące marki samochodu. Tylko po co własnie wtedy tacy ludzie kupują dacię?

Dacie kupują ludzie trzeźwo myślący, którym potrzebne jest auto które jeździ, a nie wygląda, jak to ktoś kiedyś powiedział na forum.

mim - 2012-03-09, 19:16

Oby wnętrze nowe się pojawiło to już będzie coś :lol:

Podobno planują to zrobić jakoś w okolicach wakacji lub września.

maciek - 2012-03-09, 19:37

Ja bym wolał już żeby oferowali Renault Duster 2,0 z Rosji z przeróbką na Dacia Duster :D
akofreda - 2012-03-09, 19:53

jestem za
chriskb - 2012-03-09, 20:06

Przypomina mi to historię z lat 70-tych. Kolega pracując w serwisie Daci, przerobił na Renault 12 (wszystkie znaczki i napisy Dacia zostały usunięte) i sprzedał. Wtedy Dacia nie miała w ogóle prestiżu u polskich klientów, a Renault był rozpoznawany jako dobre Francuskie auto.
robo1973 - 2012-03-09, 20:22

He co to za Dacia ze znaczkiem Renault. Wioska !!! Dacia to Dacia a nie jakaś pobróbka.
48piotr - 2012-03-09, 21:19

robo1973 napisał/a:
Dacia to Dacia a nie jakaś pobróbka

Dacia to brzm daciowo :!:
:mrgreen:

jurlong - 2012-03-09, 22:00
Temat postu: Duster ze znaczkiem Renault
A jak taki bolid jest rejestrowany dacia duster czy renualt duster ??? :roll:
TD Pedro - 2012-03-09, 22:21

Dar1962 napisał/a:
Albo niech sobie kupi Koleosa

to chyba jednak nie to samo...

czaju - 2012-03-09, 22:22

Cytat:
A jak taki bolid jest rejestrowany dacia duster czy renualt duster ???

jasne że wciąż to jest Dacia Duster. Przecież nie logo decyduje o marce pojazdu.
Szczególnie że na kierownicy wciąż zostaje "DACIA" także "przeróbka" wyglądać zawsze będzie tandetnie.

No ale jest popyt, jest podaż. Mi się np. przód Renault Sandero [nawiązujący m.in. do Clio III] przez chwilę się bardziej podobał, ale na szczęście mi przeszło (nie chodziło o logo samo w sobie)

Ryszard - 2012-03-09, 22:47

TD Pedro napisał/a:
Dar1962 napisał/a:
Albo niech sobie kupi Koleosa

to chyba jednak nie to samo...

Podobno Koleos ( opinia serwisu ) psuje się i przyjeżdża do serwisu a Duster nie (żaden) , o czy sza, bo koncern ma swoja politykę sprzedaży..

Ryszard - 2012-03-09, 22:58

Bardzo dziękuję za opinię KOLEGÓW która jest dla mnie najbardziej miarodajna.
Tak też myślę, DD to fajne auto, gdzie wykorzystano najnowsze technologie i sprawdzone silniki i płytę podłogową. Mamy auto na gwarancji które, ma tę przewagę "przed jakimś znaczkiem" że odpala i jedzie gdzie chcemy.
Pozdrawiam

czaju - 2012-03-10, 08:07

ja z jazdy próbnej po walce na jakiejś polnej drodze z dużymi hopami od sprzedawcy usłyszałem, że tam można zabrać chyba każdego niezdecydowanego klienta... nic nie trzeszczy, nic nie stuka, po czym dorzucił, że Koleosem by tu nie przyjechał ;D:D:d
chriskb - 2012-03-10, 08:26

czaju napisał/a:
Szczególnie że na kierownicy wciąż zostaje "DACIA" także "przeróbka" wyglądać zawsze będzie tandetnie.


Poduszkę ze znaczkiem Renault też można podmienić. No i wtedy ganc "Renault Duster".
Zmiana marki rodem z "Za..pia" :mrgreen:

jurlong - 2012-03-10, 13:59

czaju napisał/a:
Szczególnie że na kierownicy wciąż zostaje "DACIA" także "przeróbka" wyglądać zawsze będzie tandetnie.

Być może po zamówieniu tej opcji zmieniają też logo na kierownicy

tomala72 - 2012-03-10, 15:19

A mi się taka opcja designu deski nie podoba, wygląda jak kangoo, półeczka na papiery dla przedstawiciela handlowego. Oryginalna mimo swej prostoty i twardych plastików jest stylistycznie udana, okrągłe nawiewy z lekko sportowym stylingiem, zegary też, fajna, prosta, funkcjonalna i przejrzysta.
W tej nowej półeczka nad środkowymi nawiewami i schowkiem jest może i funkcjonalna ale psuje charakter starego designu.

Mariusz - 2012-03-10, 23:08

Ja tylko od siebie dodam, że zmiana znaczka na Renault ma sens w przypadku sprzedaży auta. Parę klocków więcej dostanie się za Renault. W innych przypadkach zmiana loga jest bez sensu, ale to takie moje skromne zdanie.
TD Pedro - 2012-03-11, 00:59

Mariusz napisał/a:
Parę klocków więcej dostanie się za Renault.

niekoniecznie... w papierach i tak będzie Dacia...

Zdzicho - 2012-03-11, 03:33

Oglądałem samochody, zastanawiałem się i wybrałem Dacię Duster.
Jako taka marka u nas funkcjonuje i to mi wystarczy.

Samo zmienianie znaczka dla znaczka, dla prestiżu, "mniejszej wiochy"?

Przepraszam, że spytam - a na grzyba to?

Wydaje mi się, że obecnie Dacia to już żaden obciach.

Mariusz - 2012-03-11, 13:26

TD Pedro napisał/a:

niekoniecznie... w papierach i tak będzie Dacia...


W takim wypadku zmiana znaczka jest bezsensowna, a wręcz śmieszna :lol:

TD Pedro - 2012-03-11, 18:03

Mariusz napisał/a:
zmiana znaczka jest bezsensowna, a wręcz śmieszna

dla zdecydowanej (chyba) większości userów Dustera pewnie tak ale... pewnie są też tacy co myślą inaczej... :lol:

faj3r - 2012-03-11, 18:51
Temat postu: Re: Duster ze znaczkiem Renault
Ryszard napisał/a:
może gdyby widział inny znaczek ? ...

to nic nie da :-) nie w Polsce.
Mam Renault Megane i to Coupe, żółte. Za każdym razem jak sobie jadę prawie każdy właściciel 20 letniego golfa czy starej audicy lub bm-ki musi mnie wyprzedzić. Nawet jak jest 40-stka i podwójna ciągła. Nie do honoru jechać za francuzem ;-)

Jak jadę moją octavią jest to samo. Mam wypasioną wersję (jak na tamte czasy), wszystko co fabryka dała w opcjach, z xenem włącznie (fabrycznym), fajne alusy, wielkie tarcze hamulcowe z RS-ki...i co? jakiś "respekt"? ;-)
...w życiu, przecież to taki biedniejszy VW, trza go wyprzedzić na przejściu dla pieszych lub na środku skrzyżowania.

...a jak byś miał M5 to każdy Golfiarz z zawiści próbował by Ci udowodnić, że to on jest górą i zajechał by ci drogę.

jak już kilak osób napisało, na wiochę i buractwo nie ma mocnych, ... no może poza innymi burakami.

Dar1962 - 2012-03-11, 20:08

zdarzyło mi się ostatnio (jadąc zresztą zupełnie rozsądną prędkością 110- 120 km/h) w trasie wyprzedzić kilka całkiem niezłych aut. Albo ich kierowcy byli normalni, albo im się nie spieszyło, wreszcie mogli być tak zdziwieni,że nie próbowali mnie ścigać i udowadniać wyższości technicznej swoich pojazdów :mrgreen:
jurlong - 2012-03-13, 11:04
Temat postu: Duster ze znaczkiem Renault
Czy po przeróbce będzie tak wyglądal ?
laisar - 2012-03-13, 11:23

Raczej tak:
Marek1603 - 2012-03-13, 12:13

A ja byłem wczoraj w salonie przejazdem i gość mi powiedział 750zł + koszt robocizny i nie wymieniają grila, tylko montują zamiast otwieracza. Podobno nawet ładnie się komponuje. Z tyłu oczywiście wymiana na klapie. Niestety zostaje logo na kierownicy za te pieniądze.
Jarosław P - 2012-03-13, 12:30

A mnie znaczek daci bardzo sie podoba , na pewno ładniejszy od vw albo fiata albo chewroleta - taki krzyz jak na aucie pogżebowym. Jestem dumny że mam nowe auto z salonu a nie wyklepanego i pospawanego rozbitka od helmuta.
Piotr_K - 2012-03-13, 14:18

TD Pedro napisał/a:
Mariusz napisał/a:
zmiana znaczka jest bezsensowna, a wręcz śmieszna

dla zdecydowanej (chyba) większości userów Dustera pewnie tak ale... pewnie są też tacy co myślą inaczej... :lol:


..I wystawiają sobie świadectwo.... ;)

Ja jeżdżę Dacią i ciągle czuję wielkie zadowolenie z wyboru. Wydaje mi się, auto już troszkę spowszedniało, zdarza się, że na np. myjni podchodzą inni kierowcy pytając o ...zadowolenie ..;) Na pewno już nie jest to Dacia, którą wszyscy starsi pamiętają z ubiegłych lat, konkurencja to piękna rzecz, wymusiła zmiany na plus. Młodzi często wybierają sami z rozsądkiem tę markę lub inną mniej znaną, mniej luksusową ale cenowo dostępną na kieszeń i utrzymanie.

Co do zachowań na ulicy i drodze... są kierowcy i są ...dzieci... ;)

Dar1962 - 2012-03-13, 16:57

Pojazdów Renault jest zatrzęsienie,opatrzyły się i pies z kulawą nogą się za nimi nie ogląda. A na Dustera, jak zauważyłem, gapi się co drugi kierowca. Parkując pod jakimkolwiek sklepem czy na parkingu zawsze mam widzów :-P .I jakoś nikt się nie śmieje.Za to wielu przyznaje,że to świetne autko. Duster rulez Niedługo stanie się autem kultowym jak garbus :mrgreen:
Hamil - 2012-03-15, 13:06

Francuzi powiedzieli nie dla dacii, pod logo francuskim już w chwili przejęcia. Dziwi mnie teraz zmiana znaczków. Dla mnie dotychczasowe logo jest właściwe.
chriskb - 2012-03-15, 13:26

Nie ma lepszego logo niż Dacia, wyjmujesz logo z auta otwierasz piwo albo kilka i świat jest piękny :mrgreen:
TD Pedro - 2012-03-15, 21:09

chriskb napisał/a:
wyjmujesz logo z auta otwierasz piwo albo kilka i świat jest piękny

i to lubię, tzn. takie proste, bezpośrednie postrzeganie rzeczywistości... :-P

jurlong - 2012-03-19, 10:23

Hamil napisał/a:
Francuzi powiedzieli nie dla dacii, pod logo francuskim już w chwili przejęcia.


No to proszę:Rosja, Ukraina, Ameryka Płd

Indie, RPA

Ryszard - 2012-03-24, 01:28

maciek napisał/a:
Ja bym wolał już żeby oferowali Renault Duster 2,0 z Rosji z przeróbką na Dacia Duster :D

jestem za ..

tomala72 - 2012-03-24, 12:08

Nissan nie jest zly, z przodu wygląda fajnie, ja tam nic nie będę zmienial ale jak bym tanio kupil atrapę na szrocie...:)))
Dar1962 - 2012-03-25, 13:40

http://www.youtube.com/wa...feature=related
TD Pedro - 2012-03-25, 18:08

dziwny ten "rosyjski" Duster Renault, napęd 4x4 a tylko 5 biegów ... :lol:
po chwili
koryguję powyższe: raz pokazują 5 a za chwilę 6 biegów...
vide. odpowiednio czas 3,40 i 3,54 prezentacji...
dlatego podtrzymuję - dziwny... ;-)

Dar1962 - 2012-03-25, 18:31

dokładnie - pokazują mieszankę dwóch aut :-D ale ten silnik 2,0 chętnie bym zaadoptował do swojego
TD Pedro - 2012-03-25, 18:45

Dar1962 napisał/a:
ale ten silnik 2,0 chętnie bym zaadoptował do swojego

już wcześniej byli chętni... (na tym forum) :lol:

Dar1962 - 2012-03-25, 19:11

tu bardzo obszerny i dość fajny test - i możliwość przypomnienia sobie rosyjskiego ;-)
http://www.youtube.com/wa...feature=related
13,45 - facet mówi o tym,co sam zauważyłem - że lock rozłącza tylny napęd w teorii przy 60 km/h (o 20 km/h więcej niż np w kaszkaju) a w praktyce przy 80

ciekaw jestem ile może kosztować wersja 4x4 2,0 w Rosji i na ile skomplikowany byłby zakup - o ile dobrze usłyszałem ok 450 tys rubli - to po kursie dnia 45 tys zł. Chyba wersja podstawowa? Za Laureata 4x4 2,0 to byłaby prawdziwa okazja :-P

chriskb - 2012-03-25, 19:28

Dar1962,

Dodam to tego kawał:

Dwóch nowobogackich Rosjan spotyka się na ulicy:

Jeden mówi "Zobacz mój krawat - ładny co? Kupiłem go wczoraj w Paryżu za 800 EURO.

,Drugi mu odpowiada: "Co ty. po co jeździsz do Paryża , tu za rogiem możesz dostać taki krawat za 2 000 dolarów." :-/

No comments.

Ryszard - 2012-05-05, 19:32
Temat postu: biały Duster...Renault
i jeszcze jeden spotkałem
Dar1962 - 2012-05-05, 19:41

trzeba było zerknąć na koło kierownicy i mielibyśmy jasność, czy to makijaż, czy rzeczywiście jakaś renówka :-P
monopios - 2012-05-05, 20:04

Fotki w powiększeni pokazują, że to raczej renault. A przynajmniej taki kształt rysuje się na kierownicy.
maciek - 2012-05-05, 20:27

Toż to Dacia, widać że nigdy nie widzieliście Renault Duster ;-)
jackthenight - 2012-05-05, 21:10

Widać że to Dacia po tylnej klapie, proszę :


czaju - 2012-05-06, 22:23

widocznie atrapa z poduchy też jest do wymiany..
Auto Krytyk - 2012-05-08, 15:58

Nie wiem jaki sens jest zmieniania znaczków jak w dowodzie i tak ma Dacia i nikomu kumatemu nie wciśnie kitu że ma Renault Duster. Kierownice też zmienił ciekawe?
Ludzie zmieniają znaczki chyba tylko po to żeby wstydu przed Ryśkiem nie było :mrgreen:

Ps. najlepsza jest ta podkładka pod tablicą rejestracyjną. :lol:

benny86 - 2012-05-08, 16:00

vulcanor napisał/a:
Ludzie zmieniają znaczki chyba tylko po to żeby wstydu przed Ryśkiem nie było

Otóż to - znaczek przechodnie/znajomi widzą, DR niekoniecznie.

czaju - 2012-05-08, 16:17

Tyle że Duster jest na tyle popularnym autem, że taki zabieg powoduje raczej śmiech niż wzrost prestiżu. Gdyby był problem spotkać DD na drogach może miałoby to jakiś sens...
TD Pedro - 2012-05-08, 18:08

ale jak się "kierownik" lepiej z tym czuje to ma do tego prawo :lol: a że dla większości z nas to śmieszne to inna sprawa... :-P
Seal - 2012-05-08, 22:44

Powiem Wam, że mi się chce z tego kamuflażu :-D
tomala72 - 2012-05-09, 09:09

Z drugiej strony, skoro sam Koncern Renault sprzedaje to samo auto pod kilkoma znaczkami to dlaczego mamy się śmiać jak ktoś se zapragnie je zmienić na własną rękę.
Co innego gdyby Duster nie funkcjonował na rynku jako renault lub nissan i wtedy ta przeróbka była by rzeczywiście śmieszna. Coś jak tuning golfa III na bmw (nerka na wlocie).
Mi się atrapa z logo dacii lepiej podoba niż renault ale jak by mi gratisowo zamienili w aso na nissana (ładna jest) to nie wiem.
Koledzy wy zobaczcie co macie napisane na silnikach...:)

laisar - 2012-05-09, 09:31

Koledzy śmieją się mniej z wyglądu (chociaż znaczek reno z tyłu w miejscu daciowego faktycznie trochę bardziej niż po chamsku jest wtryniony), a bardziej z potencjalnych motywów - no ale jeśli ktoś zmienił właśnie z powodu gustu, to podejrzenie o niskie pobudki zmiany jego akurat nie dotyczy [:
tomala72 - 2012-05-09, 14:20

Znaczek z tyłu chyba zaadaptowano w ramach przeróbki starego logo. Pewno otwory montażowe w klapie są inne i romb Renault by ich nie zakrył.
Swoją drogą to Dacia powinna się postarać o własne logo na osłonie silnika tak jak seat czy skoda w obrębie tego samego koncernu:)

Myślę, że dla tych posiadaczy Dustera którzy mają mentalny problem z renomą marki, koncern powinien oferować ten model jako renault czy w salonie nissana za np 5 tysi więcej i wtedy przykładowy buc malkontent mógłby być zadowolony:)
Ciekawe czy by się sprzedawały?

laisar - 2012-05-09, 14:43

tomala72 napisał/a:
Dacia powinna się postarać o własne logo na osłonie silnika

A to niby po co?

tomala72 napisał/a:
Ciekawe czy by się sprzedawały?

Jak świeże bułeczki! <<<:

A jakby miały znaczek VW, to w ogóle byłyby jeszcze "ochy" i "achy" nad cudowną gładzią, elegancką czernią i ultra-mega-praktycznością twardych germańskich plastików...

benny86 - 2012-05-09, 14:46

Niektóre modele Lancii (które wcześniej były chryslerami) można kupić ze znaczkiem Chryslera za dodatkowe 10kzł, ale OIDP wtedy homologacja jest również na chryslera wystawiona i jakieś niuanse w wykończeniu wnętrza inne. Przy cenie 200kzł za model 300C ta dyszka chyba nie jest problemem
tomala72 - 2012-05-09, 14:59

laisar napisał/a:
A to niby po co?


Jak to po co, żeby było więcej elementów do zmieniania dla amatorów znaczków renault:)

Tak na marginesie to ja przy zakupie dostałem breloczki do kluczy i etui na dowód rejestracyjny z logo renault i teraz nie wiem co zrobić, chyba też atrapy i znaczków poszukam:)

laisar - 2012-05-09, 15:12

tomala72 napisał/a:
żeby było więcej elementów do zmieniania dla amatorów znaczków renault

Już Ty lepiej nie poddawaj takich pomysłów Papie Reno... d;

skaktus - 2012-05-09, 15:34

Ja bym prędzej zaadoptował konsolę z radiem na 2DIN co dało by możliwość montażu stacji z GPS - dla mnie takie coś jest lepszym rozwiązaniem niż kilka znaczków...

Czy ktoś z was wie czy można gdzieś zdobyć dechę z wersji rosyjskiej ?

laisar - 2012-05-09, 18:01

skaktus napisał/a:
można gdzieś zdobyć dechę z wersji rosyjskiej ?

Zapewne w ASO - ref. 681005780R, cena ???.

laisar - 2012-05-09, 18:22

Kratylos napisał/a:
ten silnik z tego co wiem nie spelnia euro 5

Zależy od wersji - F4Rt spełnia (;

skaktus - 2012-05-09, 18:47

Znając życie cena pewnie zabójcza...
laisar - 2012-05-09, 20:00

"Nasza" 1300 zł brutto, więc tamta pewnie ociupinkę więcej - z 1,5 kzł, może max 2 tys.
mausi64 - 2012-05-11, 09:49

Stepway napisał/a:
Naucz się olewać innych i nie podejmować rękawicy. Może na początku to być trudne, lecz im szybciej opanujesz sztukę ignorancji i braku współzawodnictwa, tym lepiej. Nie ma znaczenia czym jeździsz. Tym bardziej jaki ma to coś znaczek.

Dacia jako Renault, gości na rynku Wschodnim. We Francji nie ma problemu - Dacia to Dacia.


no właśnie - ja widziałam takie na Ukrainie; czyżby nasi wschodni sąsiedzi nie lubili Rumunii????

laisar - 2012-05-11, 10:13

mausi64 napisał/a:
czyżby nasi wschodni sąsiedzi nie lubili Rumunii????

Nie - to Renault uważa, że mogą / powinni bardziej lubić Francuzów...

mausi64 - 2012-05-11, 10:36

aha, dzięki :-D
Dar1962 - 2012-05-11, 16:00

to raczej Rosjanie uważają Renaulta za auto prestiżowe a Dacię za furmankę dla ciemnych cyganów . "Prestisz" rzeczą najważniejszą - szczególnie u kacapów, więc renault dla zaspokojenia ich próżności zamienia znaczki, bo dacia zapewne sprzedawałaby się znacznie gorzej :-P
eplus - 2012-05-11, 16:34

Na Ukrainie marka Dacia jest powszechnie znana, części do Dacii są w każdym sklepie moto (przynajmniej tak wynika z szyldów).
bogdan_16 - 2012-05-11, 18:43

Dosc ciekawy wpis . Ja pracuje na Ukrainie juz ponad trzy lata ale nie bylbym sklonny napisac ze ta marka wogole jest znana na Ukrainie. Przepraszam kolege z regionu ale niestety mylisz sie bardzo.
bogdan_16 - 2012-05-11, 18:52

Chcialem jeszcze dodac ze moj kierowca ktory mnie zawsze zawozi na granice jezdzi na taxi w Lwowie i jak kiedys podczas rozmowy powiedzialem ze kupilem Dacie niestety tez nie wiedzial co to jest. Aczkolwiek miesiac temu jak znow jechalem z nim powiedzial ze tych renowek jezdzi coraz wiecej.
eplus - 2012-05-12, 07:05

Zobacz kolego, kto się myli. Zarzucam przypadkową fotkę z ulicy Lwowa z 2010 roku. Nie fotografowałem samochodu, lecz architekturę. Wtedy miałem Skodę i na Dacie nie zwracałem zbytnio uwagi, choć, jak się okazuje, wiedziałem o nich więcej, niż przeciętny Ukrainiec.
eplus - 2012-05-12, 12:16

Pewnie na innym postoju stoi, niż twój znajomek. :mrgreen: :mrgreen:


Tu jeszcze plon dzisiejszej wycieczki palcem po mapie przez parę google ulic - Lwów ul. Pokątna, adres niedokładny:

Ryszard - 2012-06-03, 21:13

Jeszcze ja na cyt:
"
tomala72 napisał/a:

Myślę, że dla tych posiadaczy Dustera którzy mają mentalny problem z renomą marki, koncern powinien oferować ten model jako renault czy w salonie nissana za np 5 tysi więcej i wtedy przykładowy buc malkontent mógłby być zadowolony:)
Ciekawe czy by się sprzedawały?


"Oj nie tak Panowie nie tak" ...

Problemu mentalnego nie mają właściciele DUSTERÓW. Problem w tym, iż coraz częściej kierowcy np 17 letniego BMW, VW itp stawiają sobie za ambicję wyprzedzić takiego "Rumuna". Co DACI nie wyprzedzisz ?. Coraz częściej spotykam to na drodze i są to manewry często niebezpieczne a i pozbawione sensu, bo dalej gość jedzie przede mną , albo stoimy obok na światłach. Ja nie zmienię Logo, ale czy koncern nie powinien popracować nad nowym wizerunkiem ?
Reklama w TV, gdzie po jeździe próbnej panienka z kwaśną miną odchodzi bo nie kupi takiego auta za 39 tys u twierdza w tych stereotypach, to antyreklama zwłaszcza dla młodych ludzi. (Od tego nie wzrośnie sprzedaż, ale marketing - jak znam życie idzie w zaparte że to był bomba spot).
Być może znaczek Renault z tył auta mniej prowokuje ...."buraka"
R

benny86 - 2012-06-03, 21:36

Ryszard, sory jeśli Cię uraże ale na nabuzowanego i niedojrzałego emocjonalnie dupka żadne logo ani żadna kampania PRowa nie zadziała :-) Taki typ musi wyprzedzić wszystko, wszędzie i za każdą cenę.
I to mówię ja, 26latek mający prawko od 8 lat oraz krótki etap w karierze kierowcy którego teraz się wstydzę (generalnie nie prowadziłem wówczas zbyt rozsądnie, łagodnie mówiąc choć akurat za wyprzedzanie brałem się dość rozsądnie bo pod maską tylko 71kucyków było)

laisar - 2012-06-04, 07:48

Ryszard napisał/a:
marketing - jak znam życie idzie w zaparte że to był bomba spot

Ale dlaczego by nie miał? Skoro większości daćkowców się podobała, tzn. że faktycznie trafiła do właściwych klientów - http://www.daciaklub.pl/f...p=102721#102721 i kolejne.

(No bo nikt mi nie wmówi, że ktoś zrezygnował z kupna przez tę reklamę d: ).

tomala72 - 2012-06-04, 08:08

W zasadzie Duster to tak po prawdzie Renault ze znaczkiem Dacii:)
mausi64 - 2012-06-04, 08:34

toć przecie ja to też stwierdziłam, po wycieczce na Ukrainę

http://www.daciaklub.pl/f...p=129158#129158

no i ja też nie mam żadnych kompleksów, że jeżdżę Daćką; co więcej, jestem dumna, kiedy zaczepiają mnie inni, pytając, co to za marka ( stojąc z boku ); i nie wierzą, że taki fajny, a Rumun... więc zawsze cierpliwie wyjaśniam, że to Rumun z francuskim rodowodem, albo raczej na odwrót: Francuz z rumuńskim rodowodem :lol:

i zgodzę się z twierdzeniem, że gdyby na masce widniał znaczek Renault, to DD w wersji podstawowej z pewnością nie kosztowałby poniżej 40 tys. A my wiemy, co ma pod maską, więc dla nas nie ma to znaczenia ;-)

monopios - 2012-06-04, 10:43

Ryszard napisał/a:
marketing - jak znam życie idzie w zaparte że to był bomba spot

I ma rację. Pierwsza zasada reklamy - zostań zauważony, zapamiętany i Ty jako "patrzyciel" na imaginarium, zapamiętałeś tą reklamę i utkwiła Ci w głowie. A tym samym reklama spełniła swoje zadanie.

Ryszard - 2012-06-28, 00:13

laisar napisał/a:
Ryszard napisał/a:
marketing - jak znam życie idzie w zaparte że to był bomba spot

Ale dlaczego by nie miał? Skoro większości daćkowców się podobała, tzn. że faktycznie trafiła do właściwych klientów - http://www.daciaklub.pl/f...p=102721#102721 i kolejne.

(No bo nikt mi nie wmówi, że ktoś zrezygnował z kupna przez tę reklamę d: ).


"Daćkowcy" to już Dacie mają, więc im się podoba, tak jak własna żona, niestety Laisar zapytaj sprzedawców czy wzrosła sprzedaż. Słyszałem odwrotnie.

R

Ryszard - 2012-07-24, 12:00

Dar1962 napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=w6dw4NYL9jw&feature=related


a komentarz poniżej "

Пипец!!! Неужели кто то покупает это ГАВНО......
(.. kto kupi takie g...no)
hmmmm Za wschodnią granicą mają lepsza wersję, np fajna półka z przodu i silnik, a jednak to mało. Nie wiem jak schodzą DD w Rosji, ale może by tak kilka takich wersji dla testu w Polsce sprzedać ?.
R

Prezes - 2012-07-24, 21:06

Dziś mijałem Renault Dustera. Napis DUSTER na chromie na tylnej klapie wygląda nawet fajnie, lepiej niż na zdjęciach. Z kolei przedni chromowy grill paskudny. Daćkowy dużo lepszy.
Ryszard - 2012-08-01, 08:09

tomala72 napisał/a:
Znaczek z tyłu chyba zaadaptowano w ramach przeróbki starego logo. Pewno otwory montażowe w klapie są inne i romb Renault by ich nie zakrył.
Swoją drogą to Dacia powinna się postarać o własne logo na osłonie silnika tak jak seat czy skoda w obrębie tego samego koncernu:)

Myślę, że dla tych posiadaczy Dustera którzy mają mentalny problem z renomą marki, koncern powinien oferować ten model jako renault czy w salonie nissana za np 5 tysi więcej i wtedy przykładowy buc malkontent mógłby być zadowolony:)
Ciekawe czy by się sprzedawały?

TD Pedro - 2012-08-01, 08:30

Ryszard napisał/a:
tomala72 napisał/a:
Znaczek z tyłu chyba zaadaptowano w ramach przeróbki starego logo. Pewno otwory montażowe w klapie są inne i romb Renault by ich nie zakrył.
Swoją drogą to Dacia powinna się postarać o własne logo na osłonie silnika tak jak seat czy skoda w obrębie tego samego koncernu:)

Myślę, że dla tych posiadaczy Dustera którzy mają mentalny problem z renomą marki, koncern powinien oferować ten model jako renault czy w salonie nissana za np 5 tysi więcej i wtedy przykładowy buc malkontent mógłby być zadowolony:)
Ciekawe czy by się sprzedawały?


:?: :?: :?:

Marcinho - 2012-11-06, 17:49

Dobry temat, uśmiałem się hahaha :mrgreen:
Dar1962 - 2012-11-06, 19:01

jeździć Dusterem ze znaczkiem Renault, to tak jakby nosić Rolexa kupionego na tureckim bazarze za 20 EU
tomala72 - 2012-11-10, 07:32

Nissan:

http://daciaduster4x4.blo...-duster-en.html

Dyziek - 2012-11-10, 08:20
Temat postu: ?
Dar1962 napisał/a:
jeździć Dusterem ze znaczkiem Renault, to tak jakby nosić Rolexa kupionego na tureckim bazarze za 20 EU

Jeslibys mial wybrac sposrod 2 samochodow rozniacych sie TYLKO znaczkiem i cena, to sie zgodze.
Jesli zas rynek narzucilby Ci taki wybor poprzez np. wyposazenie / silniki, to sie nie zgodze.

marszelest - 2012-11-10, 12:38

a tu inne zdjęcie :) tez z tego forum



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group