DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Nowe Radio - ktoś już ma?

tomszafa - 2012-06-19, 13:24
Temat postu: Nowe Radio - ktoś już ma?
Witam,

Czy może ktoś ma już u siebie nowe radio w Dusterze? Może ktoś się podzielić wrażeniami jak działa? Jak działa Bluetooth? Bo jeszcze sie zastanawiam czy nie zrezygnowac i nie kupić czegoś innego.
Za przemawia do mnie sterowanie w kierownicy.

Chodzi mi o takie radio


Dar1962 - 2012-06-19, 14:33

wygląda 10xlepiej niż poprzednik, ale jeśli nadal kosztuje półtora koła, to nigdy bym się nie zdecydował. Za połowę tej kwoty można mieć porządny sprzęt plus nagłośnienie
Crusher - 2012-06-19, 14:56

U siebie w Dusterze mam zamontowane Sony CDX GT650UI i jestem z niego bardzo zadowolona. Fabryczne radio wygląda fajnie + sterowanie przy kierownicy, ale pytanie czy warto wydawać tyle pieniędzy?
tomszafa - 2012-06-19, 14:58

Crusher napisał/a:
U siebie w Dusterze mam zamontowane Sony CDX GT650UI i jestem z niego bardzo zadowolona. Fabryczne radio wygląda fajnie + sterowanie przy kierownicy, ale pytanie czy warto wydawać tyle pieniędzy?


No właśnie to jest pytanie.
Dlatego chętnie poznałbym opinie kogoś kto używa tego radia. Bo w ja się jeszcze mocno zastanawiam. Mam zamówione auto właśnie z tym radiem ale jeszcze mogę to zmienić...

czaju - 2012-06-19, 15:13

Radio ma wszystko czego przeciętny (a nawet dość wymagający) użytkownik oczekuje (BT, USB...) w połączeniu ze sterowaniem z kierownicy - kiedyś zawzięcie twierdziłem, że nie warto, ale wychodzi na to, że trochę te radia się w Daćkach zmieniły...
bebe - 2012-06-19, 15:37

Jeśli to nadal ma kosztować półtora koła, to o wiele taniej wyjdzie kupić normalne radio o podobnych możliwościach, oryginalnego pilota Renault/Dacia i sterownik gadający z powyższymi.
czaju - 2012-06-19, 16:08

z tym o wiele bym nie przesadzał, bo samo radyjko będzie kosztować >500zł (aby było niezłej jakości), nie wiem jak z głośnikami, robocizna (nie każdy chce grzebać przy nowym samochodzie)...
kwestia gustu

stempik - 2012-06-19, 21:18

I pewnie odbiera telefony. Już mi się podoba
:-P

Crusher - 2012-06-19, 22:46

Fakt, że za radio Sony troszkę dużo dałam, ale za głośniki zapłaciłam 150 zł (tylko z przodu) a montaż w nowym autku (przez serwis) miałam gratis. Tak więc i tak kosztowało mnie to mniej niż fabrycznie :-) A co do sterowania przy kierownicy, to do radia miałam pilota, więc też sobie mogę posterować :mrgreen:
TD Pedro - 2012-06-19, 22:48

Crusher napisał/a:
więc też sobie mogę posterować

taka jest kobieca natura... (ciągle sterować) :lol:

McRap - 2012-06-20, 06:29

tomszafa napisał/a:
Dlatego chętnie poznałbym opinie kogoś kto używa tego radia. Bo w ja się jeszcze mocno zastanawiam. Mam zamówione auto właśnie z tym radiem ale jeszcze mogę to zmienić...


Też mam zamówione autko z tym radiem. Tylko że odbieram dopiero za miesiąc i dopiero wtedy będę mógł podzielić się wrażeniami. Jeśli odbierasz swoje później to może coś Ci da moja opinia :-)

okey32 - 2012-06-20, 07:24

Ja nie jestem jakimś melomanem i mi to radyjko odpowiada. ma taki sam kolor podświetlania jak i cała deska . Ma wbudowany system głosnomowiacy, zapamietuje chyba 5 urządzeń blutuf i ma ksiazke telefoniczną oraz sterowanie telefonem przez pilota przy kierownicy. Jeśli ktos dzwoni automatycznie przechodzi na głosnomówiacy. Funkcja audio gdzie automatycznie znajduje muzyke z nośników zewnętrznych czyli jesli masz muzyke w telefonie to sobie samo odtworzy .
tomszafa - 2012-06-20, 07:43

McRap napisał/a:
tomszafa napisał/a:
Dlatego chętnie poznałbym opinie kogoś kto używa tego radia. Bo w ja się jeszcze mocno zastanawiam. Mam zamówione auto właśnie z tym radiem ale jeszcze mogę to zmienić...


Też mam zamówione autko z tym radiem. Tylko że odbieram dopiero za miesiąc i dopiero wtedy będę mógł podzielić się wrażeniami. Jeśli odbierasz swoje później to może coś Ci da moja opinia :-)


Tez odbieram za miesiąc :lol:

tomszafa - 2012-06-20, 07:44

okey32 napisał/a:
Ma wbudowany system głosnomowiacy, zapamietuje chyba 5 urządzeń blutuf i ma ksiazke telefoniczną oraz sterowanie telefonem przez pilota przy kierownicy. Jeśli ktos dzwoni automatycznie przechodzi na głosnomówiacy.


Masz takie radyjko?
Jak wyglada jakość rozmów telefonicznych przez to radio?

okey32 - 2012-06-20, 10:30

Nie mam porównania z innymi ale wedłóg mnie jest dobrze. Mozesz podgłaśniac ściszać tak jak w czasie słuchania radia. Mikrofon jest kolo lusterka wstecznego . Normalnie mówisz bez podnoszenia glosu i jestes słyszalny przez rozmówce. Niestety nie ma Polskiego menu ale jest polska instrukcja, obsługa jest prosta tak że nie ma wiekszych problemów .
tomszafa - 2012-06-20, 10:35

Ok dzieki wielkie za informacje. Czyli jednak pozostaje przy tym wyborz ;)
akofreda - 2012-06-20, 11:02

okey32 napisał/a:
sterowanie telefonem przez pilota przy kierownicy


Czy pilot jest inny niż dotychczasowe? Może jakieś zdjęcia.
Ciekawe czy możnaby wymienić dotychczasowe radio na to nowe?

tomszafa - 2012-06-20, 11:53

akofreda napisał/a:
okey32 napisał/a:
sterowanie telefonem przez pilota przy kierownicy


Czy pilot jest inny niż dotychczasowe? Może jakieś zdjęcia.
Ciekawe czy możnaby wymienić dotychczasowe radio na to nowe?


Pilot jest inny.
Ma dodatkową funkcje odbierania telefonu.
A wygląda tak jeżeli sie nie myle



okey32 - 2012-06-20, 20:25

U mnie jest cos takiego
[URL=]sterowanie [/URL]




tomala72 - 2012-06-21, 14:16

http://allegro.pl/alpine-...2417261412.html

Nic dodać nic ująć:)

bebe - 2012-06-21, 14:35

tomala72 napisał/a:
http://allegro.pl/alpine-ida-x311-ida-x311rr-usb-czytnik-sd-i2417261412.html

Nic dodać nic ująć:)

Dodać ewentualnie moduł BT za kolejne 5 stów. :D

tomala72 - 2012-06-21, 18:00

ups, nie doczytałem:)
toms57 - 2012-06-24, 20:16

przełącznik mam taki jak okey32
radio nie jest złe - zresztą nie miałem wielkiego wyboru : zamawiając Logana MCV wersja STORY - chcąc mieć klimę musiałem zamówić pakiet "komfort" czyli klimę + radio :-|
ładnie wygląda nocą z tym pomarańczowym poblaskiem :lol:

McRap - 2012-07-05, 14:01

U mnie pilot pod kierownicą taki jak zamieścił na zdjęciach tomszafa. A radio bardzo fajne, gra naprawdę nieźle. Dobrze łączy się z telefonem i zestaw głośnomówiący też bez zastrzeżeń. Troche się go obawiałem, ale teraz zdecydowanie nie żałuję :-)
pioor - 2012-07-14, 08:56

Też mam fabryczne radio. Sterowanie jak na zdjęciach okey32. Gra przyzwoicie. Po podłączeniu telefonu przez BT można też słuchać muzyki z niego (po wciśnięciu media, jeśli się nie mylę). Parowanie urządzeń i obsługa (w tym książka telefoniczna czy lista ostatnich połączeń) jest właściwie intuicyjna. Brakuje mi jedynie możliwości przeszukiwania listy kontaktów przez pilota (albo jeszcze jej nie znalazłem :mrgreen: ). Moim zdanim, jak nie chcesz zdejmować panela przy każdym parkowaniu, jest to dobry wybór. Osobiście pamiętanie o panelu już mnie znudziło. :lol:
jackthenight - 2012-07-14, 10:28

pioor napisał/a:
Moim zdanim, jak nie chcesz zdejmować panela przy każdym parkowaniu, jest to dobry wybór. Osobiście pamiętanie o panelu już mnie znudziło. :lol:

To akurat żadna zaleta. Wyciągnąć to radio można w 5 sekund, a czasy kryzysu są biedne, więc radio z panelem na stałe może bardzo kusić złodzieja, który od razu zauważy, że 4 otwory po bokach radia służą do demontażu radia, a system demontażu jest jak w każdym radiu Renault.
Także ja jednak wole radio ze zdejmowanym panelem.

pioor - 2012-07-14, 16:11

jackthenight napisał/a:
Także ja jednak wole radio ze zdejmowanym panelem.

Każdy lubi co innego. Generalnie z panelem, jest tak, że zwykle zostawia się go w samochodzie. Nie jest to więc żadne zabezpieczenie, tym bardziej, że amatorzy tych radii dobrze o tym wiedzą. Takie dodatkowo montowane radia wyjmuje się jeszcze prościej i popyt na nie nieco większy. Teraz porównujemy, stoi samochód z radiem fabrycznym i obok z dokładanym (panel oczywiście gdzieś schowany), jak myślisz, na które chętniej połaszczy się złodziejaszek?

kapelusznik - 2012-07-14, 17:24

problem w tym, że to radio z BT od Dacii nie jest typowym fabryczniakiem którego w innym aucie nie zamontujesz, więc złodzieje będą je kradli tak samo jak każde zwykłe radio DIN1, a nawet bardziej, bo przecież nie można zabrać panelu ze sobą do domu
pioor - 2012-07-14, 20:33

kapelusznik napisał/a:
nawet bardziej, bo przecież nie można zabrać panelu ze sobą do domu

Mam nadzieję, że nie będzie aż tak źle. Generalnie wiadomo, że to Dacia więc i popyt może być znacznje mniejszy 8-)

jackthenight - 2012-07-14, 21:21

pioor napisał/a:
jak myślisz, na które chętniej połaszczy się złodziejaszek?

Oczywiście, że bardziej połaszczy się na radio z BT z Dustera, z dużym wyświetlaczem, z prostym demontażem - widzi od razu co kradnie, a będzie wiedział, że to radio ma i BT i USB.
To żadne fabrycznie montowane radio, to jest zwykłe radio DIN - a jego demontaż jest równie prosty jak demontaż radia ze zdejmowanym panelem.

A teraz widzi obok auto z radiem bez panela - nie wie co to za radio, nie wie czy na pewno jest panel w aucie i nie wie czy aby właściciel tego radia czasem dodatkowo na jakieś śrubki nie przykręcił radia.

Jak sądzisz co wybierze ?
Radio z BT które zna z Dustera czy radio nie wiadomo jakie bez panela ?

pioor napisał/a:
Takie dodatkowo montowane radia wyjmuje się jeszcze prościej

A sądzisz, że twoje radio się wyciąga trudniej ? :) Niestety bardzo łatwo i szybko się je wyciąga.

pioor - 2012-07-14, 21:30

jackthenight napisał/a:
Jak sądzisz co wybierze ? Radio z BT które zna z Dustera czy radio nie wiadomo jakie bez panela ?

Zdziwiłbyś się co można powiedzieć o radiu widząc wyłącznie jego tył, szczególnie jak siedzisz w tym temacie. Radio z Dustera nie jest moim zdaniem tak łamomym kąskiem jak inne, firmowe itp. Teudniej na takie radio znaleść amatora, szczególnie że twn kolor podświetlania jest mniej popularny. Oczywiście takie dyskusje można prowadzić długo i namiętnie i każdy z nas pozostanie przy swoim zdaniu. Mam po prostu nadzieję, że nie będzie mi dane przekonać się o tym o czym piszesz :->


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group