DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

ASO - POZNAŃ-Komorniki - Rosiak i syn

Reigner - 2008-06-12, 08:04
Temat postu: POZNAŃ-Komorniki - Rosiak i syn
Pomimo, że posiadam Thalię, wrażenia z serwisu zawsze mogą być pomocne, bo jak wiemy serwis mamy wszyscy "wspólny".

Do rzeczy. Autem przyjechałem zgłaszając usterkę w postaci wycieku oleju i słabszego działania hamulców - 28 maja 2008r. Hamulce po zbadaniu uznano za działające prawidłowo - nie będę się kłócił, że nie - podkreślałem jedynie, że działają wyrażnie słabiej niż podczas pierwszego 1000 km (teraz jest ponad 4000 km naliczniku).
WYciek oleju ocniono jako pochodzący z przekładni kierowniczej, w związku z czym auto pozostało w serwise. Poinformowano mnie o orientacyjnym czasi naprawy, który miał zamknąć siew tygodniu (konieczność sprowadzenia pzrekładni z Francji). Po tygodniu dzwoniąc w sprawie odbioru auta (serwis z własnej inicjatywy nie kontaktował się ze mną wcale) uzyskałem w środę informację, że przekładnię wymieniono, ale wówczas stwierdzono wyciek oleju z przewodu doprowadzającego olej z pompy do przekładni. Kolejne zamówienie do Francji (sic!) i kolejny tydzień czekania.
Wczoraj (11 czerwca) odebrałem auto. Samochód był umyty, posprzątany w środku - czym mnie ujęli, ponieważ zważywszy na to, że stałym pasażerem jest mój 2-letni labrador, wyczyśzczenie stosów sierści było nie lada wyczynem (nawet kocyk dla psa dokładnie odkurzono i złożono w kostkę ;) ).

Plusy - czyste i naprawione (mam nadzieję!) auto. Nie wiem, czy 2 tygodnie naprawy potraktować jako + czy -. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że tego rodzaju części muszą być ściągane z zagranicy. Niezbyt to miła perspektywa w razie ewentualnych awarii w przyszłości...

Minusy - zero kontaktu ze strony serwisu. Moje telefony przed umówionymi terminami trafiały w pustkę ("... może będzie na środę"... "może będzie w piątek"... "nie dojechał, może jutro"), dopiero irytacja z mojej strony i konkretna rozmowa spowodowały załatwienie sprawy na następny dzień. Swoją drogą ciekawe, jak można zamówić towar i potem nie wiedzić, czy przyjedzie dziś, czy za dwa dni?? Gubili te części, czy jak transport granicę przekroczył, to kolejne warsztaty brały na zasadzie kto pierwszy ten lepszy...? No nie rozumiem.

I najważniejszy MINUS - odmówiono mi jakiegokolwiek potwierdzenia na piśmie dokonanych napraw. Owszem, zostawiając auto dostałęm kiopię zlecenia, ale odbierając dostałęm jedynie pisemną informację, że powinienem stawić się na przegląd okresowy, a auto jest sprawne. Zero informacji, że wymieniono przekładnię kierowniczą i wspomniany przewód doprowadzający. Na moje żądanie potwierdzenia tego na piśmie poinformowano mnie, że "wszystko jest w systemie komputerowym ujęte". Paranoja jakaś... W mojej ocenie jest to naruszenie praw klienta. Zapytam chyba mailem centralę Renault, czy takie są ich praktyki i zażądam od nich wydriku z dokonanych napraw w aucie.

Czy ktoś z Was może potwierdzić taką praktykę? Spotkaliście się z tym?

KaS602 - 2008-06-12, 08:09

Za naprawy gwarancyje nie otrzymujesz faktury (potwierdzenia; tak przynajmniej jest rowniez w Olsztynie jak i w Elblagu) koncowej. Zostaje Ci tylko zlecenie naprawy.
laisar - 2008-06-12, 08:17

Cytat:
Zostaje Ci tylko zlecenie naprawy.

...ale odpowiedni wpis powinien też się chyba znaleźć w książce serwisowej samochodu?

KaS602 - 2008-06-12, 13:30

laisar napisał/a:
ale odpowiedni wpis powinien też się chyba znaleźć w książce serwisowej samochodu

Mozesz zazyczyc sobie dopisanie adnotacji w ksiazce serwisowej... ale po co?

laisar - 2008-06-12, 14:07

Cytat:
po co?

Dla miecia (:

KaS602 - 2008-06-12, 16:09

laisar, chyba dla "mania" ? :mrgreen:
Pablo78 - 2008-06-12, 18:51

"za niemanie świateł"... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
wox - 2008-06-12, 19:49

Pablo78 napisał/a:
"za niemanie świateł"... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Serio - moja koleżanka z pracy dostała taki mandat parę lat temu. Czyżbyś znał pewną Jadzię W.?

Pablo78 - 2008-06-12, 21:50

He he to oczywiście ze starego dowcipu wox... ;-)
wox - 2008-06-12, 22:49

Pablo78 napisał/a:
He he to oczywiście ze starego dowcipu wox... ;-)

Dowcip znałem, ale ja serio widziałem ten mandat

Marek1603 - 2008-06-13, 16:25

Co do tego mandatu, to co innego się można po nich spodziewać jak chodzą we dwoje, bo jeden umie czytać, a drugi pisać :lol: .
DUCATI - 2009-01-23, 17:06

Standardowa praktyka... Improter tez cie splawi... Trzeba sie mozno klocic przy odbiorze auta i stanowczo zadac potwierdzenia na pismie !
Matthias[Wlkp] - 2010-06-17, 10:59

Czy ktoś z Was kupował/serwisował autko u tego Dealera? Opinie są raczej stare i jestem ciekaw, czy coś się zmieniło.
AndrzejW - 2010-06-17, 21:26

Ja tam kupiłem auto i byłem 2 razy na przeglądach. Z kupnem nie było żadnego problemu, takie auto jakie chciałem kupić mieli akurat na stanie i sprzedali mi o 2 tys. zł taniej niż wynikało to z cennika. Do przeglądów też nie mam żadnych uwag. Na drugim przeglądzie zgłosiłem dziwne dźwięki (brzęczenie) dochodzące z prawej strony. Okazało się, że był to błąd montażu rurek od klimatyzacji i zostało to od ręki poprawione.
Po drugim przeglądzie (20 tys. km) samochód odebrałem umyty i wyczyszczony nawet w bagażniku.
Kilka dni temu dostałem od nich zaproszenie na Piknik Daci, który odbędzie się w sobotę 19 czerwca.
Trudno powiedzieć, co by było w razie poważniejszych usterek, ale na chwilę obecną nie mam do serwisu żadnych zastrzeżeń.

Beckie - 2010-06-18, 20:31

AndrzejW napisał/a:
Na drugim przeglądzie zgłosiłem dziwne dźwięki (brzęczenie) dochodzące z prawej strony.

Na Kazimierza Wielkiego w Auto Compol powiedzieli, że nic się z tym nie da zrobić ("dokręcilim obejmę ale nic to nie dało" więc TTTM).
Jeśli nie będzie mi bardzo nie po drodze pojadę na serwisowy po 45kkm do Rosiaka.

Xrzysioo - 2012-07-17, 12:40

Dziś podjechałem do tego serwisu na przegląd przy 30 000 km (autko też tam kupowałem).
Przegląd wykonano w 3 godzinki, (wymiana oleju, filtrów itp.) autko (na moją prośbę) nie było myte. Koszt 631 PLN.
Wszystko ok, zużycie klocków hamulcowych oceniono na 10%.
Mam adnotacje o przeglądzie w książce przeglądów, dostałem też świadectwo kontroli pojazdu.
Z usług tego serwisu jestem zadowolony.
Pozdrawiam

TD Pedro - 2012-07-17, 14:02

chyba nie jest źle, bo kol. krakry1 za przegląd po 40 kkm skubnęli o 100 pln więcej, chociaż miał własny olej...
http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=885

Mariusz - 2012-07-17, 14:23

Ceny naprawdę są zróżnicowane. Podam przykład. Mój ojciec z nowym Suzuki pojechał do serwisu i zapłacił 280zł (z ich olejem).Kiedy zadzwoniłem do innego serwisu autoryzowanego w tym samym mieście (Łódź) za ten sam przegląd powiedziano mi 700zł. To jest dopiero przebitka
Xrzysioo - 2012-07-18, 08:59

Dzień przed wizytą otrzymałem smsa, z informacją, że przypominają o jutrzejszej wizycie, a dziś drugiego, że dziękują za skorzystanie z usług serwisu i życzą mi szerokiej drogi ;)
Olej jaki użyli to Elf Excellium Full Tech OW-30, wszyscy jeździmy na tym samym? (chodzi mi o użytkowników 1.2 16V) bo to specjalnie dobrany do tego silnika.

ceny brutto z faktury (na wszystkie usługi i części dostałem rabat 10%)

- przegląd okresowy (1,3 rbg) 215,86 PLN
- wymiana filtra kabiny (0,2 rbg) 33,21 PLN
- filtr oleju silnikowego 53,28 PLN
- uszczelka korka spustu 2,74 PLN
- filtr p/pyłkowy Clio III 69,86 PLN
- olej silnikowy Elf Excellium Full Tech OW 30 (4L) 216,97 PLN
- płyn chłodzący (uzupełnienie) 5,77 PLN
- zmywacz uniwersalny 33,59 PLN

razem 631 PLN

za 1 rbg liczą sobie 150 PLN. Przed przeglądem dzwoniłem i pytałem o ceny (powiedzieli, że koszt przeglądu ok 650 PLN) a kol. krakry1 nie pytał??? jedzie w ciemno? dziwne

krakry1 - 2012-07-18, 14:08

Tak kolega krakry nie pytał. Tylko co z tego? Przegląd i tak zrobić musiałem. Do Poznania to mam trochę daleko. A inne serwisy Daci poza Lublinem (120 km tam i z powrotem) najbliżej są: Kielce (300km) i Zamość (220 km).
McRap - 2012-07-18, 14:12

Xrzysioo napisał/a:

- zmywacz uniwersalny 33,59 PLN


A cóż to takiego?

krakry1 - 2012-07-18, 14:18

Jak to co? Jak sobie chłopaki z ASO manicure wybrudzą to trza czymś zmyć. ;-) :lol:
Xrzysioo - 2012-07-18, 19:08

Zmywacz to inaczej odtluszczacz sam go używam podczas naprawy/konserwacji maszyn i nie służy do mycia rąk ;)
McRap - 2012-07-19, 06:12

Wiem co to zmywacz ... po prostu zdziwiło mnie to, że coś takiego umieszczają na fakturze :-P
Xrzysioo - 2012-07-19, 11:13

no fakt mogli to ukryć w innej pozycji np. przegląd :-D
Xrzysioo - 2015-08-31, 13:43

Dziś dowiedziałem się, że Renault odebrano autoryzację firmie Rosiak (nie można już tam jechać z naprawą gwarancyjną). Hmm ciekawe dlaczego?
Piotrek721015 - 2015-08-31, 17:08

Xrzysioo napisał/a:
Dziś dowiedziałem się, że Renault odebrano autoryzację firmie Rosiak (nie można już tam jechać z naprawą gwarancyjną). Hmm ciekawe dlaczego?

Już dawno odebrali im autoryzację, około pół roku temu. Całej sieci dealerskiej Rosiak i Syn.

ADAM 12 - 2016-01-01, 18:28

W Poznaniu salon Rosiak też na sprzedaż.I bardzo dobrze,Pomimo tego że kupiłem u nich auto,to na przeglądzie byłem tam tylko raz i nigdy więcej,pomimo tego że mieszkam prawie za płotem.
Cav - 2016-01-01, 21:12

ADAM 12 napisał/a:
W Poznaniu salon Rosiak też na sprzedaż.I bardzo dobrze,Pomimo tego że kupiłem u nich auto,to na przeglądzie byłem tam tylko raz i nigdy więcej,pomimo tego że mieszkam prawie za płotem.


A ja ich żałuję.
Co prawda byli najdroższym salonem Dacii w Poznaniu, w sensie że najmniejsze upusty dawali, więc auto kupiłem gdzie indziej, ale weekendy z Dacią robili najlepsze.
Grill z mięchem i kiełbaskami, wiejski chleb ze smalcem z ogórkiem, soki - w innych w tym czasie dawali ciasteczka...

A koncesję stracili za długi, chyba kryzys źle się dla nich skończył.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group