DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Sprawy klubowe - skandaliczne zachowanie laisara

Kratylos - 2014-01-20, 10:55
Temat postu: skandaliczne zachowanie laisara

jan ostrzyca - 2014-01-20, 11:04

Jeśli tak, to baaardzo nieładnie.
laisar - 2014-01-20, 11:14

Nikt nikomu nie odbiera zasług ani znikąd nie wyrzuca - admini i modzi to przecież jedynie funkcje techniczne, dotyczącego codziennego funkcjonowania forum. Ani to prestiż, ani jakiś nadzwyczajny powód do chwały...

Forum wymaga gruntownej reformy i przekonałem Marcina, że właśnie "daćkowość" osób funkcyjnych będzie temu sprzyjać. Wydaje mi się to dość naturalnym wnioskiem, patrząc po aktywności osób, które zmieniły auta na modele innych marek. (I zazwyczaj bardzo podobnie jest zresztą na innych forach).

I właśnie po to, żeby wszystko było przejrzyście, najpierw napisałem o tych zmianach publicznie: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9881

Ubiegłeś mnie z pytaniem na PW może o minutę lub dwie, Kratylosie.


Forum nikt nie "rządzi" - natomiast realnie zarządza ten, kto się nim faktycznie zajmuje. Jest najzupełniej normalne, że w różnych okresach są to inne osoby.


Natomiast jak zawsze, jeśli forumowicze dojdą do wspólnego wniosku, że powyższe decyzje należy zmienić, to tak się stanie.

Kratylos - 2014-01-20, 11:21


BoloSr - 2014-01-20, 11:37
Temat postu: Re: skandaliczne zachowanie laisara
ino pogratulować takiej zagrywki :(:(

rozumiem ze po cichaczu tez modów i adminów się ustali :):)

corrado - 2014-01-20, 11:38

Ja widziałem jeszcze inne chamstwa na innych forach samochodowych - byłem sam ich ofiarą i świadkiem braku odwagi i honoru adminów . Mnie już nic nie zaskoczy . ;-)

Ale, że to żadna "nobilitacja" i niewielka zasługa bycie adminem czy modem zgadzam się w zupełności i podpisuję obiema rękoma.

Marek1603 - 2014-01-20, 11:44

Kolego Kratylos z pełnym szacunkiem do twojej osoby jak i założyciela daciaklub ale moim zdaniem sam się o to poprosiłeś.

Chwalisz się że jesteś założycielem, twoje dziecko itd. ale jak prosiłem się o przestrzeganie zasad, które były ustalone przez was, jeszcze przed moim "urzędowaniem" na forum to ...... Nie będę cytował PW ale sam wiesz co mi napisałeś.
Moim zdaniem zacząłeś najnormalniej zlewać klub i mnie (nie wiem jak z pozostałymi funkcyjnymi)

Naprawdę nie na miejscu są twoje wypowiedzi zwłaszcza te wulgarne.



A to jest dobre " dacia klub polska to nie jest Twoj prywatny folwark ". Już coś podobnego słyszałem pod moim adresem od kogoś.

Kratylos - 2014-01-20, 11:50


Marek1603 - 2014-01-20, 11:59
Temat postu: Re: skandaliczne zachowanie laisara
BoloSr napisał/a:
rozumiem ze po cichaczu tez modów i adminów się ustali :):)


Z tego co pamiętam to user musi wyrazić zgodę być modem czy adminem.


Teraz będą się wypowiadać obrońcy uciśnionych.
Powtórzę po raz kolejny "zmiany zawsze będą boleć jak człowiek czuje się za pewnie".

Pamiętajcie, że logując się na daciaklub.pl jesteście gośćmi i obowiązują nas ustalone zasady.


Zastanawia mnie jedno.
Co zrobią osoby, którym nie podoba się regulamin jak dojdzie do jego wprowadzenia?
Odwaliłem z kilkoma osobami brudną robotę z min i wszystkim dziękuję za pomoc. Czekam teraz cierpliwie na jego wprowadzenie.

Z mojej strony mogę powiedzieć, że nie będę z niego korzystał jeżeli nie zostanę zmuszony. Myślę, że jesteśmy dorosłymi ludźmi i wszystko da się ustalić - dogadać bez radykalnych kroków.

laisar - 2014-01-20, 12:00

@Kratylos: Żądasz, żeby było publicznie, a potem się skarżysz, że najpierw nic nie było załatwiane "w kuluarach"...

Tak, uważam, że PW po publicznym ogłoszeniu jest fair - napisałem już poprzednio dlaczego.

DKPL nie jest niczyim "folwarkiem", ale albo ktoś się zajmuje forum na codzień, albo nie, i MSZ tylko to powinno być wyznacznikiem wykonywania obowiązków admina czy moderatora. Jeśli klubowicze uznają inaczej, to się podporządkuję - łącznie z rezygnacją z bycia adminem. _Mnie_ to do ego nie jest potrzebne...

Jeśli ktoś miał wkład w forum, to on pozostanie, bez względu na kolor loginu - więc nikt nikogo nigdzie nie kopnął. A "wcześniejsze dogranie" to już jakaś paranoja - rozmawiałem o tym tylko wczoraj i tylko z Marcinem... Na tym poziomie jednak dalej nie będę rozmawiał, EOT.

Kratylos - 2014-01-20, 12:02


Marek1603 - 2014-01-20, 12:02

No to widzę, że nie tylko mnie się stawiałeś. Ja tylko prosiłem jak pozostałych.

A teraz kolega się obrazi jak małe dziecko.


A tak w woli ścisłości dowiedziałem się dzisiaj jak zobaczyłem, że nie masz koloru więc nie pomawiaj jak nie masz dowodów.

Kratylos - 2014-01-20, 12:05


BoloSr - 2014-01-20, 12:10
Temat postu: Re: skandaliczne zachowanie laisara
Marek1603 napisał/a:
BoloSr napisał/a:
rozumiem ze po cichaczu tez modów i adminów się ustali :):)


Z tego co pamiętam to user musi wyrazić zgodę być modem czy adminem.


Teraz będą się wypowiadać obrońcy uciśnionych.
Powtórzę po raz kolejny "zmiany zawsze będą boleć jak człowiek czuje się za pewnie".

Pamiętajcie, że logując się na daciaklub.pl jesteście gośćmi i obowiązują nas ustalone zasady.


Zastanawia mnie jedno.
Co zrobią osoby, którym nie podoba się regulamin jak dojdzie do jego wprowadzenia?
Odwaliłem z kilkoma osobami brudną robotę z min i wszystkim dziękuję za pomoc. Czekam teraz cierpliwie na jego wprowadzenie.

Z mojej strony mogę powiedzieć, że nie będę z niego korzystał jeżeli nie zostanę zmuszony. Myślę, że jesteśmy dorosłymi ludźmi i wszystko da się ustalić - dogadać bez radykalnych kroków.


spokojnie nikogo nie bronie ale takich rzeczy tak się nie powinno załatwiać :(
wszystkiego nikt tu nie będzie wiedział tylko zainteresowani i między sobą powinno to być załatwione odpowiednio a nie ze ktoś kogoś załatwia w taki sposób ale róbcie jak uważacie :)

laisar - 2014-01-20, 12:12

BoloSr napisał/a:
po cichaczu tez modów i adminów się ustali

Do tej pory tak było, tym razem w przypadku modów będą konsultacje - to już jednak w innym temacie.

Kratylos napisał/a:
prosze wykasować moje konto z tego forum i wszystkie moje wiadomości

1. http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6349

2a. Większość sam usunąłeś jakiś czas temu.
2b. Jestem przeciwko usuwaniu postów.

Kratylos - 2014-01-20, 12:14


laisar - 2014-01-20, 12:37

Kratylos napisał/a:
nijak nie możesz nią rozporządzać

Zgadza się - nie mogę, brak mi uprawnień.

Laisar

Kratylos - 2014-01-20, 12:40


maciek - 2014-01-20, 12:41

ale jazda :lol: jak z gimnazjum :mrgreen:
corrado - 2014-01-20, 12:45

Właśnie ciekaw jestem kto zmienił Laisarowi ten podpis w Avatarze na taki "komiczny" ?
Marek1603 - 2014-01-20, 12:49

Jak dzieci w piaskownicy.

Nie ważne, że się w niej nie bawię ale ma być otwarta, żeby koty się tam załatwiały. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

BoloSr - 2014-01-20, 13:01

Dzieci w piaskownicy przynajmniej się bawią a wy nie :):)
Marek1603 - 2014-01-20, 13:05

Nie chodzi o zabawę ale o te koty srające.

Przepraszam jak kogoś uraziłem przypadkowo, a kto poczuje się urażony to znaczy, że bierze to do siebie i czuje się winny.

TD Pedro - 2014-01-20, 13:07

BoloSr napisał/a:
Dzieci w piaskownicy przynajmniej się bawią a wy nie

możesz to rozwinąć? - bo nie bardzo wiem do czego to odnieść... ;-)

BoloSr - 2014-01-20, 13:09

TD Pedro napisał/a:
BoloSr napisał/a:
Dzieci w piaskownicy przynajmniej się bawią a wy nie

możesz to rozwinąć? - bo nie bardzo wiem do czego to odnieść... ;-)


musiałbyś wiedzieć co i jak tu się kluło :)

PS proponuje wszystkie wątki powywalać i ustalić to między sobą co i jak a nie wyżalać się na forum :):)

DrOzda - 2014-01-20, 13:10

Idźcie na sanki z dziećmi lub bez. Odetchnijcie trochę świeżym powietrzem i wróćcie do dyskusji.
BLACHA_997 - 2014-01-20, 15:38

Kratylos napisał/a:
laisar napisał/a:
BoloSr napisał/a:
po cichaczu tez modów i adminów się ustali

Do tej pory tak było, tym razem w przypadku modów będą konsultacje - to już jednak w innym temacie.

Kratylos napisał/a:
prosze wykasować moje konto z tego forum i wszystkie moje wiadomości

1. http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6349

2a. Większość sam usunąłeś jakiś czas temu.
2b. Jestem przeciwko usuwaniu postów.


mozesz byc sobei przeciwko - moje posty to moja własność intelektualna i nijak nie możesz nią rozporządzać


Kratylos - z tą własnością intelektualną to chyba trochę przesadzasz. Wydaje mi się, że posty (nawet TWOJE) są własnością TEGO FORUM i nijak się to ma to Twojego żądania ich usunięcia. W przeciwnym razie za każdy wykorzystany pomysł z Twoich postów mógłbyś po prostu żądać zapłaty :) od osoby która go wykorzystała. Dokonując wpisu w poście godzisz się na fakt upublicznienia tego o czym piszesz i możliwość nieograniczonego wykorzystania Twoich przemyśleń lub pomysłów. Gdybyś z tym się nie godził po prostu musiałbyś nic nie pisać :).

Co do innych sytuacji opisanych w tym temacie sorki, ale nie wypowiem się - jesteśmy dorosłymi ludźmi więc bądźmy nimi.

Pozdrawiam :)

Kratylos - 2014-01-20, 15:50


BLACHA_997 - 2014-01-20, 16:01

Kratylos napisał/a:
BTW
jesli regulamin forum nie stanowi inaczej, posty na forum sa własnością osobistą jej twórców - nie ma znaczenia czy merytorycznie sa bardzo czy mniej bogate - zgodnie z panującym prawem o ochronie własności intelektualnej sa traktowane jako "utwory" i tak samo chronione. oczywiście nie musisz się ze mna zgadzać ale to co pisze to nie jest tylko moja teoria ale praktyka tez z zycia. Jak juz pisalem byciem Panem adminem zajmuje sie już od jakis 15 lat i rózne sytuacje widziałem...


Masz rację, ale tylko gdy po napisaniu postu zastrzeżesz iż "pomysł" stanowi Twoją własność. W przypadku późniejszego powielania "pomysłu" bez takiego zastrzeżenia nie skutkuje ewentualnymi roszczeniami Twojej osoby w przyszłości, w związku z jego wykorzystaniem. W ten sposób przez analogię można zastosować to do Tego Forum.

Pozdrawiam.

Kratylos - 2014-01-20, 16:13


czaju - 2014-01-20, 17:22

Cytat:
tu istotniejsze jest ze bedac autorem "utworu-postu" masz pelne prawo do okreslania sposobu publikowania go lub nie publikowania go w danym miejscu.

Stosując podobny ton wypowiedzi do Twoich:
No i opublikowałeś i o co jęczysz. Z archive.org też będziesz chciał żeby usuwali? Jak ktoś zapisał interesującą stronę z forum na dysku to też? Rzecz wrzucona do internetu na chwilę zostaje tam na zawsze!

Nie ładnie to wygląda, jedynie z tego powodu że nikt nie poinformował Cię chociaż godzinę wcześniej prywatnie, ale - Benhakker został wyrzucony w trakcie konferencji prasowej, także nie jest to jakąś dziwną praktyką.

TD Pedro - 2014-01-20, 18:00

Kratylos napisał/a:
tu istotniejsze jest ze bedac autorem "utworu-postu" masz pelne prawo do okreslania sposobu publikowania go lub nie publikowania go w danym miejscu.

- jeżeli te posty są takie cenne :lol: i nie do wykorzystywania (bez specjalnej zgody) przez innych to w każdej chwili możesz swoje posty usunąć z Forum (mam nadzieję, że tej możliwości kol. Laisar oraz żaden inny admin nie zablokował :-P )...

- ponadto, post kol. Laisara informujący o zmianach został dzisiaj o godz. 10,15 opublikowany na Forum w bardzo kulturalnej formie (łącznie ze stosownym imiennym podziękowaniem)
http://www.daciaklub.pl/f...hlight=#1628228
co w połączeniu z dodatkowymi "wyjaśnieniami"
laisar napisał/a:
Nikt nikomu nie odbiera zasług ani znikąd nie wyrzuca - admini i modzi to przecież jedynie funkcje techniczne, dotyczącego codziennego funkcjonowania forum. Ani to prestiż, ani jakiś nadzwyczajny powód do chwały...

Forum wymaga gruntownej reformy i przekonałem Marcina, że właśnie "daćkowość" osób funkcyjnych będzie temu sprzyjać. Wydaje mi się to dość naturalnym wnioskiem, patrząc po aktywności osób, które zmieniły auta na modele innych marek. (I zazwyczaj bardzo podobnie jest zresztą na innych forach).

I właśnie po to, żeby wszystko było przejrzyście, najpierw napisałem o tych zmianach publicznie: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9881

Ubiegłeś mnie z pytaniem na PW może o minutę lub dwie, Kratylosie.


Forum nikt nie "rządzi" - natomiast realnie zarządza ten, kto się nim faktycznie zajmuje. Jest najzupełniej normalne, że w różnych okresach są to inne osoby.


Natomiast jak zawsze, jeśli forumowicze dojdą do wspólnego wniosku, że powyższe decyzje należy zmienić, to tak się stanie.


skłania do postawienia pytania: o co te pretensje zwłaszcza wyrażane w takiej formie ? :roll:

eplus - 2014-01-20, 18:29

laisar napisał/a:
Do tej pory tak było, tym razem w przypadku modów będą konsultacje - to już jednak w innym temacie.

Marek1603 napisał/a:
Z tego co pamiętam to user musi wyrazić zgodę być modem czy adminem.


Uprzedzając propozycje - z przykrością muszę odmówić przyjęcia funkcji moda DKPL - po pierwsze w mojej subiektywnej opinii jestem zbyt mało obiektywny, po drugie - ciągły brak czasu... :-( :lol: :-D :lol: :mrgreen:

wieza - 2014-01-20, 19:39

Chłopaki Ja Lubie Laisar oraz Kratylosa przez którego tutaj zawitałem i zdecydowałem się na zakup dacii :)
Ps decyzje się podejmuje razem a nie Osobno ! TO jest moje zdanie !!!

mekintosz - 2014-01-20, 19:45

No to mamy niezła jatka na forum.. i to na najwyższych stopniach władzy ;-(
Dusterjack - 2014-01-20, 20:10

Myślę że niepotrzebnie tego typu dyskusje są prowadzone na forum. 3/4 forumowiczów nie wie nawet kto tu rządzi, forum jest przydatne, pomaga w wielu sprawach, wyjaśnijcie to między sobą jak dorośli ludzie, a nas poinformujcie o wynikach ustaleń.
zorkadar - 2014-01-20, 21:36

Dusterjack napisał/a:
3/4 forumowiczów nie wie nawet kto tu rządzi,

Trafiony zatopiony :mrgreen:

bebe - 2014-01-20, 21:39

TD Pedro napisał/a:
w każdej chwili możesz swoje posty usunąć z Forum

Nie było i nie ma takiej możliwości. Znaczy, nie można tego zrobić jednym kliknięciem. Można sobie pracowicie edytować posty po jednym, kasując treść, ale sensu w tym za wiele nie ma. :) Tak jak już napisał laisar - procedura jest taka, że po tygodniu od deklaracji pytam użytkownika, czy nadal ma życzenie żeby usunąć jego posty, i jeśli potwierdzi, to usuwam.

TD Pedro - 2014-01-20, 22:00

bebe napisał/a:
Można sobie pracowicie edytować posty po jednym, kasując treść

dokładnie to miałem na myśli... czyli zasugerowałem skorzystanie z możliwości dowolnego (wybiórczego) zarządzenia swoją własnością intetelektualną (?)... :mrgreen:

(oczywiście powinienem był napisać: usunąć treść swoich postów a nie posty :oops: )

leo - 2014-01-21, 00:13

bebe napisał/a:
TD Pedro napisał/a:
w każdej chwili możesz swoje posty usunąć z Forum

Nie było i nie ma takiej możliwości. Znaczy, nie można tego zrobić jednym kliknięciem. Można sobie pracowicie edytować posty po jednym, kasując treść, ale sensu w tym za wiele nie ma. :) Tak jak już napisał laisar - procedura jest taka, że po tygodniu od deklaracji pytam użytkownika, czy nadal ma życzenie żeby usunąć jego posty, i jeśli potwierdzi, to usuwam.

Znaczy... dobrowolnie godzicie się dziergać ręcznie dwieście postów jeden po drugim? :shock: Olaboga, już naprawdę nie macie, chłopaki, niczego ciekawszego do roboty? :-/ Moim zdaniem to przejaw współczesnego niewolnictwa, gdzie M jest przywiązany do klawiatury z powodu jednego zdania-zachcianki U (sorry, Kratylos - bo moim zdaniem jest to zachcianka powstała na gruncie emocji). Zastanówcie się poważnie nad sensem takiego podejścia, bo Wam życia może nie starczyć na podobne działania w przyszłości.
Osobiście wolałbym już w CP wydłużyć np. jednodniowo czas edytowania dla U i dać zainteresowanemu ten dzień, niech sam się zabawia kasowaniem własnych postów... a nie uzależniać gospodarkę własnym czasem wolnym od czyichś pomysłów wyartykułowanych w chwili wzburzenia. Jeszcze zrozumiałbym, gdyby to rzeczywiście czemuś konstruktywnemu i dobremu służyło... ale w tej sprawie uzasadnienia nie ma.

leo - 2014-01-21, 00:19

Kratylos napisał/a:
BTW

Kratylos - apeluję do Twojego rozsądku: daj spokój... Przecież nie ma sensu ani w kasowaniu własnego konta, ani w likwidowaniu treści postów. Efekt będzie taki, że w ten sposób ukarzesz tylko Bogu ducha winnych userów (no, bo my też tu jesteśmy, tak troszkę w cieniu jakby ;-) ) - przez takie działania wiele wątków bezpowrotnie traci sens, bo z całego kontekstu nieraz ucieka coś kluczowego.
Jeśli twierdzisz, że forum jest po części "Twoim dzieckiem" - nie wylewaj tego dziecka z kąpielą. Zostaw coś po sobie, a nie podchodź do całej sprawy tak: "byłem adminem, to było fajnie, ale po mnie choćby potop". A może przyjdzie Ci kiedyś ochota zalogować się kiedyś na forum i znowu pogadać? Tak na spokojnie, gdy emocje opadną? Po co niszczyć wszystko, co jest Twoim udziałem - czy naprawdę warto?
Wierz mi, tak to wygląda z naszej strony - biernych kibiców całej zadymy.

Panowie - proponuję odpocząć, nabrać lekkiego dystansu, wrócić do sprawy jutro lub pojutrze. Pogadajcie na własnym kanale. Wywalcie wszystko, co Wam na wątrobie leży, niezależnie od zakończenia sprawy. Niepotrzebny był ten topic, sami wiecie. Proponuję rozwiązać problem z klasą, pamiętając, że forum przetrwa chyba każdego z nas (w końcu każdy kiedyś zmieni samochód). ;-)

bebe - 2014-01-21, 02:12

leo napisał/a:
Znaczy... dobrowolnie godzicie się dziergać ręcznie dwieście postów jeden po drugim? :shock:

No nie, aż tak, to nie. :) Administrator może (o ile umie :) usunąć posty użytkownika jednym strzałem.

leo napisał/a:
Olaboga, już naprawdę nie macie, chłopaki, niczego ciekawszego do roboty?

Mamy. :) Ja na ten przykład rzeźbię sobie w Inkscape'ie nowe tarcze zegarów. :]

Marek1603 - 2014-01-21, 05:53

leo napisał/a:
w końcu każdy kiedyś zmieni samochód. ;-)


Na przykład na dacię. :mrgreen:

czaju - 2014-01-21, 15:28

Marek1603 napisał/a:
leo napisał/a:
w końcu każdy kiedyś zmieni samochód. ;-)


Na przykład na dacię. :mrgreen:

Nie no, może trzy Dacie pod rząd to już mała przesada... Aczkolwiek czemu nie...

bebe napisał/a:
No nie, aż tak, to nie. :) Administrator może (o ile umie :) usunąć posty użytkownika jednym strzałem.

Uspokoiłeś mnie, bo byłem bliski podrzucenia wam jakiejś sql'ki :)

WhiteDragon - 2014-01-21, 20:43

Polskie piekło! :evil:

Dejcie se po szlagu :-P

corrado - 2014-01-22, 12:12

To wszystko wina PO !
Marek1603 - 2014-01-22, 12:48

Polityki to już nie mieszajmy, bo wyjdzie awantura jak ze Smoleńskiem.
maciek - 2014-01-22, 12:50

Gender winne :lol:
monopios - 2014-01-22, 15:46

laisar napisał/a:
Właśnie o take Polske zawsze walczyłem...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

corrado - 2014-01-24, 20:40

No i co? Kto w końcu był winny : administrator czy kolega "pozbawiony w bezczelny sposób pracy i praw do rządzenia forum" ?
TD Pedro - 2014-01-24, 21:46

corrado napisał/a:
czy kolega "pozbawiony w bezczelny sposób pracy i praw do rządzenia forum

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-)

Mikele - 2014-01-25, 22:04

Pomijając kwestię stylu "podziękowania" za administrowanie, to czy nie można usunąć użytkownika, jednocześnie pozostawiając jego posty ? W miejsce loginu pojawiałaby się np. informacja "użytkownik usunięty", albo coś podobnego ?
laisar - 2014-01-26, 01:00

Można - i tak się zazwyczaj dzieje - ale w tym przypadku to kol. Kratylos sam usunął wszystkie swoje posty... dwukrotnie:

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5741
i
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=8176


Pozbawienie uprawnień administratorskich nie ma żadnego związku z kasowaniem konta użytkownika.


Co do "winy" ws usunięcia uprawnień: nie ma i nigdy nie było kwestii "kto" - oczywiście, że ja.

W kwestii "stylu": "Jeśli trzecia osoba mówi Ci, że jesteś osłem - idź i kup sobie siodło". Chociaż zupełnie nie rozumiem powodów, to mimo wszystko przyjmuję oczywiście do wiadomości, że może się to komuś nie podobać. Stąd też co najmniej tymczasowa rezygnacja z adminowania przeze mnie.

Nadal podtrzymuję natomiast intencje i celowość swoich działań - ale jeśli ktokolwiek życzy sobie ich zmiany, to cały czas istnieje taka możliwość. Proszę założyć nowy temat, ewentualnie z ankietą, i działać.



Ostatnią sprawę, "własności intelektualnej postów", pozwoliłem sobie przedstawić w osobnym temacie: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9911

Karenzo - 2014-01-26, 05:24

A ja byłem kiedyś świadkiem jak admin chciał postąpić honorowo i przed odebraniem uprawnień poinformował zainteresowanego .
Efekt był taki że ex admin uznał że forum utonie z nim i usunął wszystko co tylko mógł .

Kratylos - 2014-01-26, 07:09


TD Pedro - 2014-01-26, 11:39

Karenzo napisał/a:
A ja byłem kiedyś świadkiem jak admin chciał postąpić honorowo i przed odebraniem uprawnień poinformował zainteresowanego .
Efekt był taki że ex admin uznał że forum utonie z nim i usunął wszystko co tylko mógł .

w tym konkretnym przypadku nasze Forum z tego powodu nie utonie :mrgreen: ...

BLACHA_997 - 2014-01-26, 12:02

Kratylos napisał/a:
BTW
jesli regulamin forum nie stanowi inaczej, posty na forum sa własnością osobistą jej twórców - nie ma znaczenia czy merytorycznie sa bardzo czy mniej bogate - zgodnie z panującym prawem o ochronie własności intelektualnej sa traktowane jako "utwory" i tak samo chronione. oczywiście nie musisz się ze mna zgadzać ale to co pisze to nie jest tylko moja teoria ale praktyka tez z zycia. Jak juz pisalem byciem Panem adminem zajmuje sie już od jakis 15 lat i rózne sytuacje widziałem...


http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9911

No i wszystko jasne :)

Kratylos - w prawoznawstwie nazywa się to nadinterpretacją :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam

Marek1603 - 2014-01-26, 12:10

Kratylos nadal jesteś użytkownikiem tego forum i ponownie proszę o przestrzeganie waszych zasad obowiązujących na forum.

Przestań już płakać i obrażać innych publicznie, bo w końcu ktoś ci zrobi za to koło "pióra". Przyjmij to na klatę jak prawdziwy facet.

Powiedz mi tylko jedno. Jeżeli forum jest "twoim dzieckiem" to dlaczego do tak kaleczysz? Prawdziwy ojciec by dziecku tego nie zrobił.

W związku z twoimi wypowiedziami pozwolę sobie przytoczyć twoja odpowiedź na moją prośbę o przestrzeganie zasad.

Wysłany 2013-12-12, 06:17
"bo na blogu teksty sa wczesniej przygotowane na forum pisze na zywo 1 -2 zdania
daruj sobie dalsze uwagi bo zaczynasz mnie denerwowac nie zamierzam zmienic swojego stylu
to jest forum motoryzacyjne a nie dla polonisty ktory chce naprawiac świat a ę "

Kratylos - 2014-01-26, 12:19


Marek1603 - 2014-01-26, 12:37

Po pierwsze zaczynasz w końcu mówić z sensem.

"i tak już od dłuższego czasu bylem jedynie czytelnikiem forum"

Niesmaczne to jest to co ty robisz.

Nie grożę ci konsekwencjami regulaminu, bo jak sam zauważyłeś kiedyś to go nie ma. Są za to zasady, które sami stworzyliście, a których nie przestrzegasz.

"nie poczuwam sobie żadnych praw do pełnego decydowania o nim - w przeciwieństwie do współczesnego grona aminow moderatorów"

Pragnę zaznaczyć, że my też nie. Chociażby tutaj http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=8131
Co poskutkowało utworzeniem tego http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=8464
Kto chciał to się wypowiedział i zagłosował.

Kratylos - 2014-01-26, 12:51


Mariusz - 2014-01-26, 12:53

Stoję po stronie Kratylosa i jeżeli ktoś miałby zdjąć go z fukncji junior administratora to powinni to być zwykli użytkownicy forum, a nie drugi junior admin. Laisar kto dał Ci prawo do takiego postępowania??? MSZ to forum potrzebuje świeżej krwi z nowym zarządem na czele.
Marek1603,
W normalnej, zdrowej rodzinie nie zabiera się ojcu dziecka!!!!!!!

Marek1603 - 2014-01-26, 14:09

Kratylos przecież Laisar powiedział, że to jest jego decyzja więc sobie to wyjaśnijcie w cztery oczy.

Mariusz masz rację.Też jestem tego zdania. W normalnej i zdrowej rodzinie ale jak ojciec zaczyna okaleczać dziecko to już jest dyskusyjna sprawa więc bez komentarza.

krakry1 - 2014-01-26, 15:13

Nie wiem kto ma rację i o co poszło. Wiem natomiast, ze nikt nie zna forum jak Laisar. On Ci znajdzie wszystko ... pomarudzi trochę, że nie umiesz korzystać z wyszukiwarki, ale w końcu i tak pomoże. :mrgreen:
Kratylos - 2014-01-27, 09:09


Karenzo - 2014-01-27, 12:04

Napisze tak .Sprawa nas wszystkich nie dotyczy i pisze tylko od strony merytorycznej .
Po tych wszystkich słowach to oczywiste że dla dobra społeczności dacia klub nie może być dwóch powaśnionych adminów . Wiadomo jak by się to skończyło . Z drugiej strony laisar, który stracił u nie których (nie u mnie ) dobre imię niefortunną decyzje a właśnie władza to odpowiedzialność .
Najlepsze wyjście z tej sytuacji to wybranie nowego administratora tymczasowego głównego ale tylko spośród osób obecnych na spotach/zjazdach klubu (żeby nie była to osoba anonimowa ) . Nie musi ta osoba znać się na tym prowadzeniu forum bo może mieć od tego ludzi . Użytkownik Kratylos, laisar, powinni zostać zdegradowani do junior moderatorów tylko od obsługi forum (dla dobra społeczności ) . Po jakimś okresie okaże się komu zależy nad losem społeczności bo teraz każdy może rzucać złote słowa (jak politycy na wyborach ) . Na najbliższym zjeździe klubu zostanie spośród uczestników wybrany nowy administrator forum ( może być np najbardziej lubiany forumowicz ) oczywiście Kratylos, laisar, mogą kandydować bo pewne problemy przy wódeczce się po prostu same rozwiązują :lol: W interecie po prostu nie da się takich spraw załatwić . Obecność oraz zaangażowanie na zjeździe pokaże kto to jest dobrym organizatorem oraz komu zależy .

Marek1603 - 2014-01-27, 12:22

Kratylos napisał/a:

ps a przed chwilka dostałem potwierdzenie na pw ze dzis moje konto i wszystko to co pisze zostanie usunięte


No przecież tego chciałeś więc o co ci znowu chodzi.


Karenzo napisał/a:
Najlepsze wyjście z tej sytuacji to wybranie nowego administratora tymczasowego głównego


No przecież mamy Marcina i Bebe.

Karenzo napisał/a:
Na najbliższym zjeździe klubu zostanie spośród uczestników wybrany nowy administrator forum


Najbliższy to Ogólnopolski Renault 27-29.06 Wawrzkowice, a potem Zrębice 08/09.2014.

Jak zawsze obecny. Na kolorku mi nie zależy dla ścisłości. Robię to wszystko na forum, bo mi się po prostu chce.

Karenzo - 2014-01-27, 12:29

Mi chodzi o admina głównego
pana życia i śmierci na dacia klub to on już zadecyduje kto ma być adminem a kto nie
:mrgreen:

Marek1603 - 2014-01-27, 12:31

No właśnie głównym jest Marcin i z tego co wiem to on podejmuje strategiczne decyzje.
Kratylos - 2014-01-27, 12:38


leo - 2014-01-27, 13:19

Karenzo napisał/a:
Napisze tak .Sprawa nas wszystkich nie dotyczy i pisze tylko od strony merytorycznej .
Po tych wszystkich słowach to oczywiste że dla dobra społeczności dacia klub nie może być dwóch powaśnionych adminów . Wiadomo jak by się to skończyło . Z drugiej strony laisar, który stracił u nie których (nie u mnie ) dobre imię niefortunną decyzje a właśnie władza to odpowiedzialność .
Najlepsze wyjście z tej sytuacji to wybranie nowego administratora tymczasowego głównego ale tylko spośród osób obecnych na spotach/zjazdach klubu (żeby nie była to osoba anonimowa ) . Nie musi ta osoba znać się na tym prowadzeniu forum bo może mieć od tego ludzi . Użytkownik Kratylos, laisar, powinni zostać zdegradowani do junior moderatorów tylko od obsługi forum (dla dobra społeczności ) . Po jakimś okresie okaże się komu zależy nad losem społeczności bo teraz każdy może rzucać złote słowa (jak politycy na wyborach ) . Na najbliższym zjeździe klubu zostanie spośród uczestników wybrany nowy administrator forum ( może być np najbardziej lubiany forumowicz ) oczywiście Kratylos, laisar, mogą kandydować bo pewne problemy przy wódeczce się po prostu same rozwiązują :lol: W interecie po prostu nie da się takich spraw załatwić . Obecność oraz zaangażowanie na zjeździe pokaże kto to jest dobrym organizatorem oraz komu zależy .

Karenzo, pojechaaałeeeś... :mrgreen: Ale wiem, że w dobrej wierze. :-)
Tak krótko: oczywiście nie jest dobrze, jeśli coś złego kisi się "we władzach", jednak nie jest to odosobnione zjawisko na forach. I sprawy takie najczęściej same się rozwiązują - najlepszym zakończeniem jest dobrowolna rezygnacja tego, kto coraz rzadziej pojawia się i działa na forum lub zaczyna robić głupoty. Do tego potrzeba odpowiedzialności i dojrzałości - nie zawsze tak się dzieje, bo nieraz przeszkadzają sprawy... hmmm, że tak ujmę - ambicjonalne. Stąd ten wątek.
Problemy między administratorami były już od paru lat, więc nowością nie są. Piszesz, że decyzja Laisara była "niefortunna" - ja nie mam takiej pewności. Prawdopodobnie decyzja ta dojrzewała od dłuższego czasu, bo (znając Laisara z forum) nie posądzam go o pochopne, nieprzemyślane działania. Decyzja ta na pewno była czymś podyktowana - i mam wrażenie, że miał poważne powody. Moim zdaniem Laisarowi zależy na klubie i forum, stąd wynikają jego działania; gdyby mu nie zależało, nie robiłby niczego, tylko prażył się w promieniach chwały lokalnego admina - bo tak byłoby mu dobrze.
Przeciwny też jestem wybieraniu kogokolwiek na zjazdach, spotach, zlotach... Pomijamy wtedy wartościowych ludzi, którym akurat sytuacja zawodowa bądź rodzinna na dane spotkanie nie pozwoliła przyjechać. Zjazd trwa kilka dni, a my jesteśmy tu ze sobą okrągły rok, więc bez sensu jest uzależniać trwałość i jakość klubu od efektu dyskusji przez parę dni i jednego spotkania (jak napisałeś) "przy wódeczce".
Kwestię wyborów "najbardziej lubiany forumowicz na administratora głównego" pomińmy, bo to byłby początek końca klubu i forum. Ja lubię angielskiego Jasia Fasolę, ale to nie znaczy, że wybrałbym go jako prezydenta naszego kraju. Admin nie jest cukierek, żebyśmy go mieli lubić, tylko MA SIĘ ZNAĆ (choć pobieżnie) na obsłudze forum - stąd wie, co jest technicznie możliwe, a co nie, no i sam wprowadza w życie własne codzienne decyzje - i ma prowadzić czasem nie do końca popularne działania mające na celu dobro klubu, a nie koncentrować się na przypodobaniu się userom, żeby go czasem nie "znielubieli". Admin ma mieć dostęp do narzędzi, bo jeśli musi się przy tym wysługiwać innymi ludźmi, to adminem nie jest (lub jest tylko z nazwy); poza tym dostęp do tych narzędzi daje mu możliwość codziennego uczestniczenia w sprawach forum, a nie tylko siedzenia na tronie i wydawania poleceń (które mogą być różnie zinterpretowane i wykonane). Admin ma odpowiadać za forum, więc nie wiem, komu spodobałaby się wizja "ja odpowiadam, ale technicznie nie mam możliwości niczego robić".

W ogóle uważam, że sprawę nowych funkcyjnych i "władz" należy zostawić w rękach administracji forum (adminów i modów). Nie wyobrażam sobie robienia swoistego "targu", na którym "sprzedawaliby się" gawiedzi kandydaci do stołka (sorry, Karenzo - jak wszędzie, różni ludzie przeglądają to forum - na pewno są też tacy, z którymi nie chciałbyś mieć do czynienia); gdybym ja dostał propozycję wdzięczenia się na zlocie do uczestników, zrezygnowałbym od razu. Nie róbmy z funkcyjnych fircyków, bo w końcu przez fircyków klub będzie zarządzany.

Komu zależy na forum, dowodzi ten wątek i parę jemu podobnych. Jestem tu od prawie 4 lat i ze zwykłych rozmów na forum (choć nie bywam tu codziennie i nie czytam wszystkiego) dokładnie wiem, kto się udziela, kto ma wiedzę i chęci, z kim najczęściej dyskutuję, kto chce i potrafi pomóc. Myślę, że Ty również się orientujesz, więc zostawmy w spokoju pomysł "zróbcie zjazd, a my przyjedziemy, ocenimy organizację i wtedy wybierzemy szefa".
Jest kilku adminów i modów, mają możliwość dyskusji, mogą wyrazić swe zdanie, przegłosować coś, dogadać się. Nie wybierajmy MY za nich, bo nikt nie chciałby, żeby wybierać mu współpracowników (jeśli ma pracować za darmo, rzecz jasna).

IMHO temat, którego w ogóle nie powinno być, został wyczerpany i zaczyna się rozbebeszanie. Proponuję go zamknąć, podjąć we własnym gronie stosowne decyzje odnośnie funkcji i poinformować nas, maluczkich.

bebe - 2014-01-27, 14:57

Kratylos napisał/a:
ps a przed chwilka dostałem potwierdzenie na pw ze dzis moje konto i wszystko to co pisze zostanie usunięte

Nie. Dostałeś PW z pytaniem, czy nadal podtrzymujesz swoją decyzję o usunięciu konta i postów. Wiem, bo sam ją pisałem. :) Zgodnie z istniejącą procedurą (fakt, że nieoficjalną) odczekałem tydzień od oświadczenia o takiej decyzji i zadałem pytanie.

Kratylos napisał/a:
(co wcześniej bylo trudne?)

Nadal jest trudne. Ale nie niemożliwe. Administrator jest właśnie osobą od realizacji zadań trudnych, ale nie niemożliwych. Jakby było łatwe, to miałbyś guzik do kasowania. :)

Kratylos napisał/a:
- jak widać najlepiej uciąć sprawie łeb i wyciszyć? komuś nagle zaczęło zależeć na czasie? ... a świat będzie piękny i dobry....ehhh

Nie.

Kratylos napisał/a:
czy w ramach obecnej rewolucji nie postawić pytania po co nam admin ktory jest adminem pro forma (marcin) - nie jest kompletnie z dacia związany i jedynie jest "właścicielem" domeny i udostępnia serwer?

Według mojej najnowszej wiedzy Marcin nie jest adminem pro forma, a jak najbardziej adminem VAT. :) Znaczy, w sprawach technicznych jest do dyspozycji.

Tytułem uporządkowania - Kratylos jest założycielem tego forum, nic się w tej materii nie zmienia, nie przepisujemy historii, nie palimy ksiąg. :) Administratorzy i moderatorzy są funkcjami technicznymi. Pełnienie tych funkcji ma mniej więcej tyle prestiżu, co pełnienie funkcji wykwalifikowanego operatora miotły. ;) Tak się historycznie złożyło (były też względy techniczne), że osoby najbardziej zasłużone merytorycznie dla działalności Klubu i forum pełniły również funkcje techniczne. Nie jest to jednak regułą i obecnie dążymy do tego, żeby funkcje techniczne pełniły osoby, które najsprawniej machają miotłą. :] Zapewniam również, że dzień wyzwolenia jest bliski i w najbliższej przyszłości przedstawimy szczegółowy gryplan i możliwości do rozważenia. Cierpliwości. Poza Dacią Klub Polską mamy też rodziny, prace, obowiązki, a także silną, choć jakże bezproduktywną potrzebę snu. ;) Nie działamy tak szybko, jak sami byśmy chcieli.

corrado - 2014-01-27, 15:10

Ja wyrażam aplauz i zaakceptowanie dla słów powyższych zaprezentowanych przez poprzednika - "bebe" i jednocześnie wnioskuję o przedłużenie go na piastowanym stanowisku.
Mariusz - 2014-01-27, 19:00

Warszawka solidarna :mrgreen: :-P :mrgreen:
Mariusz - 2014-01-29, 16:42

Laisar się obraził :roll:
laisar - 2014-01-29, 17:12

Absolutnie - nigdy i na nikogo, taka skaza charakteru.

Piszę - rzeczywiście, powoli - odpowiedź.

Mariusz - 2014-01-29, 17:49

To bardzo się cieszę bo myślałem, że obraziłem Ciebie.
Marcin - 2014-01-30, 01:33

Kratylos napisał/a:
Ja ten klub współtworzyłem, można powiedzieć wymyśliłem, od poczatku ale nie poczuwam sobie żadnych praw do pełnego decydowania o nim - w przeciwieństwie do współczesnego grona aminow moderatorów.


bebe napisał/a:

Tytułem uporządkowania - Kratylos jest założycielem tego forum, nic się w tej materii nie zmienia, nie przepisujemy historii, nie palimy ksiąg. :)


Pozwole sobie zabrać głos i wyjaśnić pewną kwestię...
Skąd Pan Kratylos bierze pogląd, że to on jest założycielem tego forum i to on je wymyślił?
Na początku w 2006 roku było forum www.logan.fora.pl, które ja zapoczątkowałem i stworzyłem!
Od tego wszystko się zaczęło i funkcjonuje do dziś :idea:
Przedstaw proszę jakieś konkretne dowody mówiące o tym iż jesteś "ojcem tego forum" jak sam o sobie mówisz :!:

PS. Może mylisz pojęcia i masz na mysli Blog o Dacii Logan, który stworzyłeś? (a później usunąłeś - tak na marginesie :mrgreen: )

Kratylos napisał/a:

czy w ramach obecnej rewolucji nie postawić pytania po co nam admin ktory jest adminem pro forma (marcin) - nie jest kompletnie z dacia związany i jedynie jest "właścicielem" domeny i udostępnia serwer? jakie powinny byc funkcje takiego admina i jakie decyzje taka osoba może podejmować? - to taki moj maly offtopic...

Kolego sam fakt, że nie pisze na forum nie oznacza, że się nim nie interesuję i nie zajmuje.
Mam ciągły kontakt telefoniczny z Laisarem i na bieżąco uzgadniamy wszystkie sprawy.
Z Tobą nie rozmawiałem nigdy, albo przynajmniej sobie tego nie przypominam...
O czymś to chyba świadczy :roll:

Kratylos - 2014-01-30, 07:33


Marek1603 - 2014-01-30, 08:58

Człowieku, a pisz rzesz poprawnie, bo nie wiem co chcesz przekazać. Ile razy mam cię prosić.
corrado - 2014-01-30, 09:55

Cytat:
to ze sie zgadaliście przeciwko mnie - taka grupka z warszawy to ja już wiem


" Nie ma cwaniaka na warszawiaka " ;-)

Słucham tak i słucham ... i ...
Najlepiej jakbyście trzymali się faktów i mogli poprzeć jakimiś dokumentami swoje tezy, czyli dołączyć skany dokumentów, maile, linki do starych stron www, bo bez tego wasze tezy nie mają żadnej wartości. :-?

Marcin - 2014-01-30, 11:22

Kratylos napisał/a:
kłamiesz w żywe oczy człowieku

Proszę o dowody mojego "kłamstwa" :!:

Może troche wyjaśnień:
1. Mając Dacie szukałem info na jej temat w internecie. Nie było nic poza Twoim blogiem,
2. Postanowiłem założyć forum Dacii,
3. Korzystając z Twojego bloga skontaktiowałem się z Tobą na GG informując o MOIM POMYŚLE, a tym samym zapraszając Cię na forum,
4. Jako, że z Tobą miałem jakiś kontakt i byłeś jednym z pierwszych użytkowników forum nadałem Ci rangę "Junior Admin"
5. Zgodzę się z tym, że współtworzyłeś forum, ale akurat to robili wszyscy Klubowicze którzy pisali cokolwiek na forum

A teraz pytania do Ciebie:
1. Skoro pomysł był Twój to jakim cudem znalazłeś mnie w internecie przed założeniem forum? I czemu nie założyłeś go sam bez mojego udziału?
2. Skoro założyłeś forum to dlaczego na "starym" jesteś 3 zarejestrowaną osobą, a na "nowym" 6?

Kratylos - 2014-01-30, 12:53


laisar - 2014-01-30, 13:50

Kratylos napisał/a:
abyś nadal byl w stanie brać odpowiedzialność za swoje czyny a nie próbował przerzucać na innych (np txt niech użytkownicy zadecydują)

Pisałem już kilka razy, mogę powtórnie: nieustająco podtrzymuję własną odpowiedzialność za swoje czyny.

Nie mam się natomiast za udzielnego "Pana admina" (?!) na "zagrodzie" i uważam, że najważniejsze jest właśnie zdanie ogółu użytkowników. Dlatego niczego na nich nie "przerzucam", ale oczywiście dopuszczam zmianę przez nich wszelkich decyzji.


Kratylos napisał/a:
ty bez konsultacji z zainteresowanymi podejmujesz decyzje o osunięciu

To ja wpadłem na ten pomysł, ale najpierw przedstawiłem go głównemu zainteresowanemu - czyli naczelnemu administratorowi - i przekonałem Marcina do realizacji, uznając, że leży w zakresie przynależnych kompetencji.

Natomiast osąd, że Twoja zgoda nie jest potrzebna, wynika(ł) z oceny Twojego (braku) zaangażowania przez długi okres czasu w techniczną stronę działania forum - co nie jest zarzutem, a jedynie stwierdzeniem faktu.


Kratylos napisał/a:
z grona "redakcji klubu"

Administrator nie należy do żadnej "redakcji", bo niczego nie "redaguje" (ani nawet nie "wydaje") - w ramach swoich uprawnień zajmuje się jedynie kwestiami technicznymi.


Kratylos napisał/a:
nie było żadnych merytorycznych uwag do mojego funkcjonowania jako admina

Nie było, bo ostatnio w ogóle nie było owego funkcjonowania - co w końcu samo w sobie stało się właśnie swego rodzaju uwagą merytoryczną. Nie jest to jednak sprawa, za którą można kogokolwiek krytykować, bo to dość naturalna kolej rzeczy. Uważam natomiast, że można na jej podstawie wyciągać wnioski i podejmować decyzje.


bebe napisał/a:
Kratylos napisał/a:
dostałem potwierdzenie na pw ze dzis moje konto i wszystko to co pisze zostanie usunięte
Nie. Dostałeś PW z pytaniem, czy nadal podtrzymujesz swoją decyzję o usunięciu konta i postów

Jest to dla mnie przykład chyba głównego problemu: najwyraźniej czytasz tak samo jak piszesz, Kratylosie - byle jak... Wkładasz w palce rozmówców nieistniejące wypowiedzi, a potem wysnuwasz z nich paranoicznie intencje.


[Zawody w "genderowym" wymachiwaniu przyrodzeniem, w gdybologii mniemanej "gdybym-byłbym" oraz "kolesiowej" manii prześladowczej poddaję walkowerem - nie bawię się w takich piaskownicach].


Mariusz napisał/a:
Laisar kto dał Ci prawo do takiego postępowania???

Formalnie, w postaci uprawnień, umożliwiających takie działanie - główny administrator Marcin.

Prawo "moralne" - własny osąd sytuacji, moim zdaniem mieszczący się w kompetencjach czynnego administratora. (Chociaż cały czas podkreślam, że dla mnie administrowanie jest kwestią jedynie techniczną, a nie świadczącą o jakichkolwiek zasługach. "Moralność" uważam zatem za nie mającą zastosowania).


[O historycznych związkach między zasługami merytorycznymi a funkcjami technicznymi bardzo mądrze napisał bebe].


Kratylos napisał/a:
po co nam admin ktory jest adminem pro forma (marcin) - nie jest kompletnie z dacia związany i jedynie jest "właścicielem" domeny i udostępnia serwer?

Nie jest "pro forma" - od początku zawiaduje sprawami formalnymi domeny i hostingu forum, są na niego zarejestrowane i zajmuje się nimi na bieżąco oraz zawsze, gdy tylko wymagają tego wydarzenia.

Jest więc to sytuacja zupełnie odmienna od tej, gdy ktoś - tak jak Ty, Kratylosie - realnie zaprzestał dawno temu jakiejkolwiek działalności adminstratorskiej, co jest kluczowe w przypadku tej dyskusji. Łączy Was jedynie brak dacii, ale pozostałe aspekty są różne. Tobie zdarza się czasami podzielić doświadczeniem długoletniego użytkownika logana, a Marcin administruje forum.


O zmianie "właściciela" oczywiście można dyskutować. Gdyby jednak Marcin się zgodził i ktoś przejął "własność" forum, to taka osoba musiałby się z kolei liczyć z koniecznością dalszego przekazania "posiadania" w przypadku zmiany auta. To spore zamieszanie - a jaki byłby zysk? Skoro Marcin wciąż aktywnie działa na tym polu, to ja nie dostrzegam potencjalnej poprawy sytuacji, do której i tak nie mam żadnych zastrzeżeń.


bebe napisał/a:
Kratylos jest założycielem tego forum

Pomysłodawcą www.daciaklub.pl jest kol. Pablo78 - http://www.logan.fora.pl/...e,662.html#6430

Faktycznym założycielem technicznym obu forów jest Marcin - https://logan.fora.pl/memberlist.php oraz http://www.daciaklub.pl/forum/memberlist.php

Jak widać po zawartości starego forum, przez cały okres jego działalności Kratylos był jednym z najaktywniejszych użytkowników. Nie jestem w stanie wypowiedzieć się na temat jego działalności administratorskiej, ale zaangażowanie merytoryczne było wielkie i bezdyskusyjne.

I początkowo podobnie było w tej drugiej kwestii na obecnym forum, ale przez usunięcie przez kolegę własnych postów (a potem także tłumaczeń całej sytuacji) mogę polegać jedynie na własnej pamięci...


leo napisał/a:
uważam, że sprawę nowych funkcyjnych i "władz" należy zostawić w rękach administracji forum (adminów i modów)

Ja fundamentalnie jestem jednak za demokracją - czasami faktycznie lepiej (a niemal zawsze: sprawniej) jest podjąć jakąś decyzję w mniejszym gronie, ale uważam, że potem powinna ona podlegać kontroli ogółu społeczności, której dotyczą. Stąd moje przypominanie (nie tylko przy tej okazji) o możliwości zmian decyzji modów i adminów oraz niedawne pytanie o propozycje moderatorskie - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9877

boboo - 2014-01-30, 17:00

Marek1603 napisał/a:
Człowieku, a pisz rzesz poprawnie (...)
słodkie
krakry1 - 2014-01-30, 17:50

Pax, pax między chrześcijany ortodoksyjne - gender nie dotyczy. :lol: :mrgreen: :-P
Mariusz - 2014-01-30, 19:13

laisar napisał/a:



Mariusz napisał/a:
Laisar kto dał Ci prawo do takiego postępowania???

Formalnie, w postaci uprawnień, umożliwiających takie działanie - główny administrator Marcin.

Prawo "moralne" - własny osąd sytuacji, moim zdaniem mieszczący się w kompetencjach czynnego administratora. (Chociaż cały czas podkreślam, że dla mnie administrowanie jest kwestią jedynie techniczną, a nie świadczącą o jakichkolwiek zasługach. "Moralność" uważam zatem za nie mającą zastosowania).


[O historycznych związkach między zasługami merytorycznymi a funkcjami technicznymi bardzo mądrze napisał bebe].



Dziękuję za odpowiedź.
W takim razie nie mam pytań.

laisar - 2014-02-03, 09:10

http://www.daciaklub.pl/f...1629641#1629641
jan ostrzyca napisał/a:
pooskarżali

Czy mógłbyś zacytować któreś z moich "oskarżeń" pod adresem Kratylosa, bardzo proszę, bo sam jakoś nie mogę znaleźć?

jan ostrzyca - 2014-02-03, 09:17

laisar napisał/a:
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?p=1629641#1629641
jan ostrzyca napisał/a:
pooskarżali

Czy mógłbyś zacytować któreś z moich "oskarżeń" pod adresem Kratylosa, bardzo proszę, bo sam jakoś nie mogę znaleźć?


A mógłbyś odpowiadać w tym samym wątku, w którym jest wpis? Odpowiadanie w innych wątkach jest bez sensu bo roznosi dyskusję. I w ten sposób mamy kilka wątków o regulaminie, a regulaminu jak nie było tak nie ma. I to jest właśnie to regulaminowe brendzlowanie, które uprawiacie od miesięcy, a raczej od lat.

laisar - 2014-02-03, 09:35

jan ostrzyca napisał/a:
A mógłbyś odpowiadać w tym samym wątku, w którym jest wpis?

Oczywiście, że nie - w temacie o regulaminie jest to przecież OT.

jan ostrzyca napisał/a:
Odpowiadanie w innych wątkach jest bez sensu

Święte słowa, janie, święte słowa... Zatem w dyskusji "o regulaminie" roztrząsajmy wyłącznie regulamin, ale kwestia domniemanych oskarżeń należy do tego wątku.

corrado - 2014-02-03, 09:48

Cytat:
Czy mógłbyś zacytować któreś z moich "oskarżeń" pod adresem Kratylosa, bardzo proszę, bo sam jakoś nie mogę znaleźć?


laisar napisał/a:
Forum wymaga gruntownej reformy i przekonałem Marcina, że właśnie "daćkowość" osób funkcyjnych będzie temu sprzyjać. Wydaje mi się to dość naturalnym wnioskiem, patrząc po aktywności osób, które zmieniły auta na modele innych marek. (I zazwyczaj bardzo podobnie jest zresztą na innych forach).


Czyli chyba to, jednak to nie słowa , a czyny jakich dopuścił się Laisar, były tutaj przyczyną scysji z Krastylosem. Jest spór , który jak dotąd nie został rozstrzygnięty, w którym powódką jest Krastylos a pozwanym Laisar, w sprawie ogólnie nazywając "bezprawnego odebrania funkcji administratorskich na forum". Pozwoliłem sobie porównać do nomenklatury sądowniczej żeby wyjaśnić o czym mowa. :lol:

TD Pedro - 2014-02-03, 11:22

ale w treści wypowiedzi laisara - którą przytoczyłeś trudno dopatrzyć się oskarżeń czy choćby nawet "oskarżeń", ja bym to określił jako racjonalne uzasadnienie...
corrado - 2014-02-03, 12:00

Tak, jak pisałem oskarżenia wprost nie ma, tylko zaocznie do wspomnianego Marcina co pewnie jest nie małym powodem do wzburzenia emocjonalnego powoda - jednak wynika z cytuję :
i przekonałem Marcina, że właśnie "daćkowość" osób funkcyjnych będzie temu sprzyjać, Wydaje mi się to dość naturalnym wnioskiem, patrząc po aktywności osób, które zmieniły auta na modele innych marek
czyli zarzucono Krastylosowi , brak "daćkowości" jak to określił "pozwany" , czyli jak się domyślam chodziło o zmianę auta na pojazd innej marki ( z wpisu w avatarze powoda Renault Clio III Grandtour ) skutkiem czego było odebranie praw. :mrgreen:

Marek1603 - 2014-02-03, 12:39

Aktywność na forum wspomnianej osoby też.
monopios - 2014-02-03, 17:04

Ględzicie i ględzicie.
Laiasr spieprzył sprawę i już. Powinien takie posunięcia degradacyjne przeprowadzać Marcin, a nie Laisar, ponieważ teraz to wygląda jakby dyrektor jednego działu, zwalniał dyrektora drugiego działu, a prezes tylko przytakiwał. A gdyby takie posunięcie zrobił prezes i wyjaśnił dokładnie o co KAMAN, to byłoby dawno po sprawie. A tak smrod został i cuchnie coraz bardziej. 8-)

benny86 - 2014-02-03, 17:30

Panowie, za dużo osób by tu chciało decydować jak na moje oko. Marcin jako założyciel forum podjął taką decyzję, z sobie znanych przyczyn techniczne wykonanie zlecił/poprosił o to Laisarowi (a) i tyle. No ale jak to w Polsce bywa, każdy chce oceniać i krytykować innych zamiast patrzeć na swoją d**e i swojej roboty pilnować 8-)
mekintosz - 2014-02-03, 22:20

Tak z Ciekawości, kto ma prawa do domeny daciaklub.pl ? Ten jest Panem i władcą forum o tej nazwie.
bebe - 2014-02-04, 00:21

mekintosz napisał/a:
Tak z Ciekawości, kto ma prawa do domeny daciaklub.pl ?

Marcin. (W DNSie (WHOIS) zazwyczaj nie ma danych właściciela, jeśli ten jest osobą prywatną.)

laisar - 2014-02-04, 01:43

corrado napisał/a:
zarzucono Krastylosowi brak "daćkowości"

To stwierdzenie faktu, a nie zarzut - co dobitnie podkreślałem. (Tak samo z aktywnością).

...Ale pytanie o "oskarżenia" było skierowane do insynuącego ich istnienie jana ostrzycy, więc czy nie najprościej byłoby pozwolić mu odpowiedzieć, bardzo proszę? Na pewno nie potrzebuje do tego amici curiae...


monopios napisał/a:
Laiasr spieprzył sprawę

Przyznawałem się do tego od początku - zbrodniczo nie przyszło mi na myśl to, że zmiana koloru nicka urazi ambicyjkę osoby, która odcięła się od forum i straciła nim zainteresowanie.


monopios napisał/a:
gdyby takie posunięcie zrobił prezes

Wedle mojej wiedzy, Marcin podchodzi do tego trochę podobnie jak ja i mimo bycia głównym administratorem nie poczuwa się do takiej "prezesury".


monopios napisał/a:
[sprawa] cuchnie coraz bardzie

Mogę być nieobiektywny oraz zbyt optymistyczny, ale odnoszę przeciwne wrażenie - że moje wyjaśnienia zostały jednak w większości przyjęte ze zrozumieniem


benny86 napisał/a:
Marcin jako założyciel forum podjął taką decyzję [...] wykonanie zlecił/poprosił o to Laisarowi

http://www.daciaklub.pl/f...1629285#1629285
laisar napisał/a:
ja wpadłem na ten pomysł, ale najpierw przedstawiłem go głównemu zainteresowanemu - czyli naczelnemu administratorowi - i przekonałem Marcina do realizacji



mekintosz napisał/a:
kto ma prawa do domeny daciaklub.pl?

http://www.daciaklub.pl/f...1629285#1629285
laisar napisał/a:
[Marcin] od początku zawiaduje sprawami formalnymi domeny i hostingu forum, są na niego zarejestrowane

Kratylos - 2014-02-04, 06:06


TD Pedro - 2014-02-04, 09:31

wow!!!
szczegółów sprawy nie znam ale jakie by nie były to poczułem się zażenowany czytając tekst pisany takim językiem :evil:
(ale powszechnie wiadomo, że to co/jak piszę świadczy o mnie :-/ ...)

laisar - 2014-02-04, 10:37

@Kratylos: Odcięciem się od forum nazywam dwukrotne skasowanie przez Ciebie własnych postów - przy czym w tym drugim przypadku były to niemal wyłącznie tłumaczenia dlaczego zrobiłeś to za pierwszym razem.

Potem przez rok napisałeś ok 200 postów, wobec ponad chyba 7 tysięcy przez pierwsze 5 lat - odpowiednio rzadziej zaglądając na forum, co uważam właśnie za utratę zainteresowania. (Specjalnie dla niektórych osób powtórzę: to nie jest żadne oskarżenie - to zupełnie normalne i zrozumiałe zachowanie).

Niczego także nie pomniejszam - z technicznych uprawnień administratora po prostu niemal nie korzystałeś, więc żale wydają się dotyczyć właśnie jedynie koloru.

Za urażenie ambicji nie poczuwam się do przeprosin.


Staram się trzymać jedynie faktów, więc nie będę odpowiadał na pozostałe inwektywy i pomówienia.

corrado - 2014-02-04, 12:07

Cytat:
Ale pytanie o "oskarżenia" było skierowane do insynuącego ich istnienie jana ostrzycy, więc czy nie najprościej byłoby pozwolić mu odpowiedzieć, bardzo proszę? Na pewno nie potrzebuje do tego amici curiae...

Ja bym napisał Jana Ostrzycy, chyba to imię i nazwisko ;-)

Pozwoliłem sobie zabrać głos, by przyśpieszyć dyskusję ponieważ sprawa długo się ciągnie, a pewnie wszyscy żądni są jej zakończenia / finału , czyż nie ? Jeśli Jan miałby inne zdanie pewnie zabrałby głos, do czego szczerze zachęcam :)
Poza tym trochę nieprawdziwe jest stwierdzenie że omawiana sprawa, to tylko zmiana koloru przy awatarze, bo chodzi głównie o możliwości techniczne moderatorów. Lekka hipokryzja ? :roll:

Poza tym
Cytat:
przekonałem Marcina do realizacji

jak dla mnie przekonuje się osoby nie do końca przekonane do pewnych sądów, które są im przeciwne ; przestawia się jej pewne racje wywierając pewien wpływ na daną osobę - różnymi środkami przekazu itp.
z wiki ( słownika jęz. polskiego ):
zmieniać czyjś stosunek do czegoś przez wykazywanie pewnych racji, dowodzenie słuszności

Synonimy:
perswadować, tłumaczyć, agitować, nakłaniać, nawoływać, urabiać, wpływać, namawiać

Czyli jeśli Marcin był przeciwny, to można wnioskować że jednak były to zarzuty skierowane pod adresem K. a nie ambiwalentne i miałkie stwierdzenie faktu, że Krastylos nie bierze udziału w życiu forum.,bo to zaprzecza czasownikowi "przekonywać" ( synonimy powyżej ):roll:
Można po tym wnioskować dalej, że jednak pewna niechęć zrodziła się w Laisarze do K.
Może się myle, niech mnie ktoś poprawi...
Poza tym zastanawiające jest to dlaczego stało się to "pod osłoną nocy" bez oznajmienia wcześniejszego K. o dokonywanych zmianach na forum...

jan ostrzyca - 2014-02-04, 13:06

Cytat:
Ale pytanie o "oskarżenia" było skierowane do insynuącego ich istnienie jana ostrzycy, więc czy nie najprościej byłoby pozwolić mu odpowiedzieć, bardzo proszę? Na pewno nie potrzebuje do tego amici curiae...


Kto to napisał i w jakim wątku, i jakich moich słów ma to dotyczyć?

laisar - 2014-02-04, 15:19

corrado napisał/a:
Ja bym napisał Jana Ostrzycy

Nie mam pojęcia - z szacunku do autorów używam ich nicków bez przekręcania, w takiej formie, jaką sami wybrali.

corrado napisał/a:
przekonuje się osoby nie do końca przekonane do pewnych sądów, które są im przeciwne

To są 2 odrębne postawy - "nie wiem" oraz "nie". W tym przypadku chodziło o pierwszą.

corrado napisał/a:
chodzi głównie o możliwości techniczne moderatorów

Mnie - tak.

corrado napisał/a:
dlaczego stało się to "pod osłoną nocy"

http://www.daciaklub.pl/f...1628228#1628228 - 2014-01-20, 10:15.

(Ale kiedy nastąpiła faktyczna zmiana uprawnień to po prostu nie pamiętam - być może i w nocy, jak jakaś większa połowa moich działań na forum, albo chwilę przed wysłaniem postu. Czy to naprawdę cokolwiek zmienia?).

corrado napisał/a:
Może się myle, niech mnie ktoś poprawi

Uprzejmie więc poprawiam: mylisz się - a zamiast wnioskować, wystarczy po prostu przeczytać co pisałem od początku. Nie istniała - i nawet w dalszym ciągu jeszcze nie istnieje - żadna moja "niechęć" do Kratylosa. Proszę więc o niedoszukiwanie się drugiego, trzeciego i en-tego dna w moich wypowiedziach.


jan ostrzyca napisał/a:
Kto to napisał i w jakim wątku, i jakich moich słów ma to dotyczyć?

Ty, offtopicznie w temacie "Propozycja utworzenia regulaminu daciaklub-u.":

http://www.daciaklub.pl/f...1629641#1629641
jan ostrzyca napisał/a:
Chłopcy się [...] pooskarżali

Czy mógłbyś zatem zacytować któreś z moich "oskarżeń", proszę? Bo ja nie jestem w stanie - podkreślałem już, że starannie ich bowiem unikałem... Choć, być może, nieudanie - stąd moja prośba.

corrado - 2014-02-04, 15:23

Wogóle mnie Laisar nie przekonał.
Napiszę póżniej dlaczego, nie mam teraz czasu , wybacz.

laisar - 2014-02-04, 16:00

corrado napisał/a:
mnie Laisar nie przekonał

Nie jest to moim zamiarem - wyjaśniam jedynie różne kwestie, bo odpowiadam za rozpoczęcie tej sprawy, ale tylko tyle.

Decyzję podtrzymuję, krytykę stylu przyjmuję.

Udzielałem się jako zwykły użytkownik, udzielałem jako mod i jako admin - i zapewne dalej będę się udzielał, po dowolnym zakończeniu wydarzeń, w tym również jako zwykły użytkownik.

funyo - 2014-02-04, 22:10

Pozwolę sobie się wtrącić, choć nie jestem tu na forum zbyt aktywny, ba, nawet nie mam Dacii.
Ale właśnie te fakty uważam za istotne - wygląda bowiem na to, że to wystarczy, aby ktoś mnie z forum usunął bez mojej wiedzy i konsultacji.
@laisar - powody takiego Twojego działania są tak naprawdę mało istotne, ale liczy się styl, a ten, niestety, nie jest najwyższych lotów. Uważam, że powinieneś jednak o swoich zamiarach poinformować zainteresowanego przed. Za taki styl zdecydowanie należą mu się przeprosiny.

corrado - 2014-02-05, 14:16

laisar napisał/a:
corrado napisał/a:
Ja bym napisał Jana Ostrzycy

Nie mam pojęcia - z szacunku do autorów używam ich nicków bez przekręcania, w takiej formie, jaką sami wybrali.

Faktycznie zagapiłem się , użytkownik sam tak wybrał.

laisar napisał/a:

corrado napisał/a:
przekonuje się osoby nie do końca przekonane do pewnych sądów, które są im przeciwne

To są 2 odrębne postawy - "nie wiem" oraz "nie". W tym przypadku chodziło o pierwszą.

Być może . Tak czy inaczej należy uświadomić przyczynę Twojego przekonania o degradowaniu administratorów nieposiadających auta marki Dacia. Dlaczego wcześniej nikomu to nie przeszkadzało ? Jak widać byłeś odosobniony w tym sądzie skoro M. był innego bądz jak twierdzisz ambiwalentny co do nowych zasad. Założony nowy post z nowymi regulaminem jest tego skutkiem, by zachować związek przyczyno-skutkowy. Tylko dlaczego powstał po a nie przed dokonanymi zmianami ? :roll:

laisar napisał/a:

corrado napisał/a:
chodzi głównie o możliwości techniczne moderatorów

Mnie - tak.

Wcześniej pisałeś , że to tylko zmiana kolorystyki awatarów i nie wiele znacząca zmiana. Sam nie traktujesz jej poważnie , w sensie tych funkcjonalności administratora.

laisar napisał/a:

corrado napisał/a:
dlaczego stało się to "pod osłoną nocy"

http://www.daciaklub.pl/f...1628228#1628228 - 2014-01-20, 10:15.

(Ale kiedy nastąpiła faktyczna zmiana uprawnień to po prostu nie pamiętam - być może i w nocy, jak jakaś większa połowa moich działań na forum, albo chwilę przed wysłaniem postu. Czy to naprawdę cokolwiek zmienia?).



Nie chodziło mi o konkretną godzinę oczywiście , ale cieszę się że potraktowano mój post tak precyzyjnie :mrgreen: , Chodziło o przeprowadzeniu akcji bez poprzedniego powiadomienia głównego zainteresowanego sprawą.

laisar napisał/a:

corrado napisał/a:
Może się myle, niech mnie ktoś poprawi

Uprzejmie więc poprawiam: mylisz się - a zamiast wnioskować, wystarczy po prostu przeczytać co pisałem od początku. Nie istniała - i nawet w dalszym ciągu jeszcze nie istnieje - żadna moja "niechęć" do Kratylosa. Proszę więc o niedoszukiwanie się drugiego, trzeciego i en-tego dna w moich wypowiedziach.


No to elegancko. Natomiast przestać wnioskować nie zamierzam.

Karenzo - 2014-02-05, 15:05

dacia klub to chyba jedyne miejsce w internecie gdzie administrator musi tłumaczyć się przed użytkownikami .
1.Temat skasować
2.Skoro założyciel /właściciel forum nie troszczy się o forum (a niby dlaczego miał by to robić jak zmienił wóz ? )niech odda wszystkie swoje kompetencje wybranej osobie a nie jakiś pogaduchy na telefon .
3.Sprawa musi zostać rozwiązana tu i teraz a nie ciągnięta przez następne 5 lat .
4.Administratorom w końcu muszą "urosnąć jaja "(że tak kolokwializmu użyje ) , jak ktoś łamie regulamin dowiedzenia BAN , administrator ma zawsze racje a nie przepychanki co tam ktoś 5 lat temu napisał nikogo to nie interesuje .
5.Nie rozstrzygamy kto komu powinien zabrać uprawnienia "życie jest niesprawiedliwe " jak się komuś nie podoba to niech przekonuje głównego administratora żeby było na odwrót .
6.Robi się szambo i potrzeba szybkich radykalnych działań aby ogarnąć ten pieprznik a nie rozdrapywania starych ran .

Mam nadzieje że Marcin przeczyta moje postulaty i wyciągnie wnioski , wybierze swojego następce która ukróci te swawole .

Kratylos - 2014-02-05, 15:40


Karenzo - 2014-02-05, 16:11

nic mnie i pewnie 99 % tego klubu nie obchodzi przepychanki miedzy administratorami
ma być porządek i ład a odpowiedzialny jest za to właściciel serwera
Jeżeli nie wywiązuje się ze swojego obowiązku proponuje mu oddać swoje uprawnienia administratora głównego komukolwiek innemu .

Martens - 2014-02-05, 21:39

Człowiek wyjedzie na parę dni i proszę...
Przebrnąłem przez cały wątek, choć nie była to miła lektura. Nie bardzo rozumiem, po co cała awantura: skoro Kratylos na początku kilkakrotnie poprosił o usunięcie jego konta, należało uszanować jego życzenie i problem sam by się rozwiązał :evil: - może to cyniczne, wychodzę jednak z założenia, że jeśli dorosły człowiek czegoś się domaga, to wie co robi.
Co do Laisara, publicznie deklaruję, że jeśli kiedykolwiek zostanę papieżem, kanonizuję go i uczynię patronem anielsko cierpliwych - i nie chodzi tu wyłącznie, a nawet - nie przede wszystkim - o tę dyskusję, tylko o całokształt działalności na forum.
Ludzie! To jest tylko internetowe forum dyskusyjne! To nie jest skarbiec pełen złota, kamień filozoficzny czy ostatnia szklanka wody na pustyni! Spotykamy się tu, dyskutujemy, spieramy czy wymieniamy użytecznymi informacjami. Nie ratujemy świata i nie walczymy o pokój.
A co do "wycieczek" geograficznych: czy to się komuś podoba czy nie, i tak jesteśmy waszą stolicą! :mrgreen:

corrado - 2014-02-05, 22:01

Martens napisał/a:
A co do "wycieczek" geograficznych: czy to się komuś podoba czy nie, i tak jesteśmy waszą stolicą! :mrgreen:


A to gdzie było ? i w związku z czym Martensie ?
Natomiast muszę znowu stanąć w obronie K. bo prośba o skasowanie jego konta miała miejsce po całym zdarzeniu drugiego głównego interlokutora; jak sobie przypominam jako wyraz niechęci już do DK.pl

Martens - 2014-02-05, 22:06

corrado napisał/a:
A to gdzie było ? i w związku z czym Martensie ?

Szukajcie a znajdziecie - to tylko pięć stron tematu. Był żartobliwy zarzut - padła żartobliwa odpowiedź.
Chociaż nie, był też zarzut sformułowany całkiem na poważnie:
Cytat:
to ze sie zgadaliście przeciwko mnie - taka grupka z warszawy to ja już wiem.

"Nowatorskie" podejście do zasad ortografii naprowadzi na ślad autora.
Teraz pozostaje tylko czekać na dołączenie do tego spisku inspiratorów z kręgów żydowskich, masońskich i ideologii dżender :lol:
A co do prośby o skasowanie, nadal uważam, ze należało ją bezzwłocznie spełnić.

corrado - 2014-02-05, 22:46

Doczytałem. Też zabrałem tam głos. 8-)
Myślę , że to przejaw zfrustrowania K. , jego wcześniejsze posty nie nosiły w sobie jakiejś niechęci do Mazowszan i stolicy. Chociaż ja sam jestem tzw. przyjezdny i nie czuje się jakoś emocjonalnie związany z Warszawą.

Mikele - 2014-02-06, 09:01

Karenzo napisał/a:
dacia klub to chyba jedyne miejsce w internecie gdzie administrator musi tłumaczyć się przed użytkownikami .


Po pierwsze wcale nie, a po drugie właśnie to jest normalne, że administrator i moderatorzy tłumaczą się ze swoich działań, bo forum jest dla użytkowników, a nie na odwrót i to użytkownicy decydują swoją aktywnością lub jej brakiem, czy forum jest popularne, czy zdycha.

Już niejedno forum zakończyło swą działalność, ponieważ użytkownicy stwierdzili, że coś im się nie podoba i zabrali zabawki do innej piaskownicy.

Poza tym uważam, że ten temat jest żenujący i już dawno powinien zostać zakończony, dla dobra forum, żeby nikt już nie musiał czytać tych pierdół (wiem, nikt nie de facto musi, ale powstrzymać się jest ciężko, jak sądzę nie tylko mnie...). Najlepiej dojdźcie do jakiegoś kompromisu - i przypominam że najlepszy kompromis to taki z którego obie strony są równie niezadowolone - a owo dochodzenie prowadźcie w sposób krótki (żeby niepotrzebnie nie ciągnąć tematu), a także jawny, żeby w przypadku totalnego braku zainteresowania jednej ze stron, od razu było to widać.

TD Pedro - 2014-02-06, 09:56

Martens napisał/a:
nie była to miła lektura. Nie bardzo rozumiem, po co cała awantura: skoro Kratylos na początku kilkakrotnie poprosił o usunięcie jego konta, należało uszanować jego życzenie i problem sam by się rozwiązał :evil: - może to cyniczne, wychodzę jednak z założenia, że jeśli dorosły człowiek czegoś się domaga, to wie co robi.
Co do Laisara, publicznie deklaruję, że jeśli kiedykolwiek zostanę papieżem, kanonizuję go i uczynię patronem anielsko cierpliwych - i nie chodzi tu wyłącznie, a nawet - nie przede wszystkim - o tę dyskusję, tylko o całokształt działalności na forum.
Ludzie! To jest tylko internetowe forum dyskusyjne! To nie jest skarbiec pełen złota, kamień filozoficzny czy ostatnia szklanka wody na pustyni! Spotykamy się tu, dyskutujemy, spieramy czy wymieniamy użytecznymi informacjami. Nie ratujemy świata i nie walczymy o pokój.

kol. Martens w pełni podzielam Twój pogląd, mądrzej, klarowniej i MSZ obiektywniej nie da się tego podsumować - pełen szacun :-) ...

corrado - 2014-02-06, 11:06

Tak jak artysta , malarz itp. nie istniałby bez odbiorcy swojej sztuki, tworzyłby do tzw. szuflady, tak samo forum nie istniałoby bez czytelników.
Nie przeceniajmy tak administratorów.

Na co komu coś, czym nie może się podzielić z innymi ? :roll:

Nikola Tesla też miał świetne pomysły i był niedoceniony, tylko dlatego że źle życzyli mu np. Edison który był jego pracodawcą i był zazdrosny.

Żeby nie było, jestem w stanie wspomóc finansowo , utrzymanie serwera itp. :-)

Marek1603 - 2014-02-06, 12:23

corrado napisał/a:

Żeby nie było, jestem w stanie wspomóc finansowo , utrzymanie serwera itp. :-)


Nie tylko ty. Jest tutaj więcej osób, które by mogły nie tylko wspomóc ale i utrzymać. Oficjalnie nie ma takiej potrzeby, jak do tej pory.

Kratylos - 2014-02-06, 12:33


Marek1603 - 2014-02-06, 13:08

Jeżeli o mnie chodzi to jest bliżej znana osoba, a dokładnie miałem przyjemność osobiście poznać i pogadać (trochę dłużej i więcej niż z tobą) itd.

O ile się dobrze orientuję to według obowiązującego prawa mamy możliwość pierwokupu jako użytkownicy daciaklub.

TD Pedro - 2014-02-06, 16:06

przy takiej rozbieżności poglądów, ewidentnych oznak niechęci, braku wzajemnego szacunku (i nie tylko ... żeby nie powiedzieć za dużo ;-) ) "przejęcie" DKP (obojętne w jakiej formie) będzie niezwykle trudne...
bebe - 2014-02-06, 16:26

TD Pedro napisał/a:
przy takiej rozbieżności poglądów, ewidentnych oznak niechęci, braku wzajemnego szacunku (i nie tylko ... żeby nie powiedzieć za dużo ;-) ) "przejęcie" DKP (obojętne w jakiej formie) będzie niezwykle trudne...

Nie będzie. A raczej nie byłoby.

Jedyną osobą, która ma rozbieżności, oznaki i braki, jest Kratylos. Reszta "kadry" dogaduje się z Marcinem bez problemu. Gdybym zechciał, poprosiłbym Marcina o przekazanie domeny i wirtualki na mnie.

Ale nie zechcę. Bo co by to zmieniło? Z mojego (technicznego) punktu widzenia - nic. Z punktu widzenia Klubu - również nic. Jedyna różnica byłaby taka, że ja mam Dacię, a Marcin nie ma. Wierzcie mi - na kwestie konfiguracji serwera czy dłubania w phpie marka posiadanego samochodu nie ma żadnego wpływu. :) Jednocześnie nie jestem w stanie zagwarantować, że za lat 3, 5 czy 238 nie zmienię samochodu na jakiś innej marki i wrócimy wtedy do punktu wyjścia. Na Klub przepisać własności domeny czy czegokolwiek się nie da, bo oficjalnie nie ma czegoś takiego jak Dacia Klub Polska. Żeby było, trzeba by zakładać stowarzyszenie czy co tam, z prezesami, skarbnikami i komisją skrutacyjną (nigdy nie wiem, co to jest; co ona skraca i czemu z błędem?). Póki co nie było woli w narodzie, żeby stowarzyszenie zakładać, i to nawet ma sens, bo póki co jest nas zwyczajnie za mało. Jak kiedyś urośniemy w siłę, to stowarzyszenie założymy, i wtedy tego typu kwestie uregulują się z automatu.

TD Pedro - 2014-02-06, 16:32

bebe napisał/a:
Reszta "kadry" dogaduje się z Marcinem bez problemu. Gdybym zechciał, poprosiłbym Marcina o przekazanie domeny i wirtualki na mnie.

tego faktu nie znałem, większość Klubowiczów też chyba nie...

Martens - 2014-02-06, 16:40

bebe napisał/a:
komisją skrutacyjną (nigdy nie wiem, co to jest; co ona skraca i czemu z błędem?)


Służę uprzejmie (za wikipedią):
Cytat:
Komisja skrutacyjna – grupa osób, których zadaniem jest policzenie głosów oddawanych za, przeciw lub wstrzymujących się podczas głosowań na wszelkiego rodzaju zgromadzeniach, np. na zgromadzeniu wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, zgromadzeniu akcjonariuszy spółki akcyjnej, walnym zgromadzeniu spółdzielni, a także np. w komisjach parlamentarnych i w samym parlamencie (w czasach poprzedzających wprowadzenie elektronicznego liczenia głosów).

Ja widzisz, to bardzo ważna komisja - bo nieważne, kto jak głosuje, ale kto liczy głosy :mrgreen:

bebe - 2014-02-06, 16:48

TD Pedro napisał/a:
tego faktu nie znałem, większość Klubowiczów też chyba nie...


Marcin napisał/a:
Kolego sam fakt, że nie pisze na forum nie oznacza, że się nim nie interesuję i nie zajmuje.
Mam ciągły kontakt telefoniczny z Laisarem i na bieżąco uzgadniamy wszystkie sprawy.


laisar napisał/a:
Nie jest "pro forma" - od początku zawiaduje sprawami formalnymi domeny i hostingu forum, są na niego zarejestrowane i zajmuje się nimi na bieżąco oraz zawsze, gdy tylko wymagają tego wydarzenia.

...

O zmianie "właściciela" oczywiście można dyskutować. Gdyby jednak Marcin się zgodził i ktoś przejął "własność" forum, to taka osoba musiałby się z kolei liczyć z koniecznością dalszego przekazania "posiadania" w przypadku zmiany auta. To spore zamieszanie - a jaki byłby zysk? Skoro Marcin wciąż aktywnie działa na tym polu, to ja nie dostrzegam potencjalnej poprawy sytuacji, do której i tak nie mam żadnych zastrzeżeń.


Wydało mi się to oczywiste raczej.

bebe - 2014-02-06, 16:51

Martens napisał/a:
bebe napisał/a:
komisją skrutacyjną (nigdy nie wiem, co to jest; co ona skraca i czemu z błędem?)

Służę uprzejmie (za wikipedią):

Dzięki. :) I tak nie zapamiętam, bo źródłosłów jest tak dalece bez sensu, że mój umysł tego nie ogarnie. :)

wielgibolo - 2014-02-06, 20:58

O MATKO PRZECZYTATŁEM !!!!

Wszystko od początku i za jednym razem

jedyne co po tej lekturze mogę stwierdzić z cała pewnością to to ze laisar zachował Się brzydko. wie o tym. Nie przeprosił i nie zamierza.

MOJA OCENA TAKIEGO POSTĘPOWANIA JEST JEDNOZNACZNIE NEGATYWNA !!!!


cała reszta ewentualnych stwierdzeń nacechowana jest dużą dozą niepewności wynikającej z niewiedzy i zagmatwania wątku w pełni znanego tylko zainteresowanym.

monopios - 2014-02-07, 16:49

laisar napisał/a:
monopios napisał/a:
gdyby takie posunięcie zrobił prezes

Wedle mojej wiedzy, Marcin podchodzi do tego trochę podobnie jak ja i mimo bycia głównym administratorem nie poczuwa się do takiej "prezesury".

No ale w takich sytuacjach powinien się poczuwać i tego typu decyzje, jak zdymisjonowanie admina powinien wykonać Marcin, z krótkim wpisem uzasadniającym i było by ok.


PS. Moim zdaniem należało się to Kratylosowi, ponieważ chłop więcej wodę mącił niż uzdrawiał.

Tylko to wykonanie :roll:

jan ostrzyca - 2014-02-08, 17:26

monopios napisał/a:


PS. Moim zdaniem należało się to Kratylosowi, ponieważ chłop więcej wodę mącił niż uzdrawiał.



Daj jakiś przykład. Bo człek wszystkiego nie doczyta. K zrobił jakąś aferę, a ja njc nie wiem. Jakbym wiedział o co chodzi, to też bym potępił.

ajax - 2014-02-08, 23:02

Wypowiem się jako jeden z najstarszych wiekiem członków.
Czy takie naparzanie się ma sens? Co to wniesie poza ogólnym niesmakiem? Zmieni to jakoś funkcjonowanie forum? Czy nie mamy tutaj kolejnej wersji smutnego kawału: "dlaczego przy polskim kotle piekielnym nie potrzeba dyżurnego diabła?"
Dogadajcie się jakoś albo wyznaczcie spotkanie na ubitej ziemi zamiast wprowadzać takie niesmaczne wątki. Całą ta dyskusja jestem po prostu zdegustowany

toms57 - 2014-02-09, 18:37

ajax napisał/a:
Wypowiem się jako jeden z najstarszych wiekiem członków.
Czy takie naparzanie się ma sens? Co to wniesie poza ogólnym niesmakiem? Zmieni to jakoś funkcjonowanie forum? Czy nie mamy tutaj kolejnej wersji smutnego kawału: "dlaczego przy polskim kotle piekielnym nie potrzeba dyżurnego diabła?"
Dogadajcie się jakoś albo wyznaczcie spotkanie na ubitej ziemi zamiast wprowadzać takie niesmaczne wątki. Całą ta dyskusja jestem po prostu zdegustowany


bywam na forum jak coś potrzebuję, może też nadejdzie czas ,że się czymś podzielę :)
przeczytałem ten wątek i pomyślałem ... ajax masz 100% racji - Panowie zakończcie tę dyskusję i wróćmy do DACII :)

piotr. z - 2014-02-09, 19:19

Myślę, że ajax trafnie podsumował odczucia zdecydowanej większości. "Politykowania" się już naoglądaliśmy w TV. To jest niepotrzebne bicie piany nie prowadzące do niczego i budzące tylko niesmak.
bebe - 2014-02-09, 23:07

Przepraszam, ale jak dokładnie wyobrażacie sobie zakończenie tej dyskusji? :) Mamy zbanować Kratylosa, wywalić wątek i udawać, że nic nigdy nie było? A może tylko zamknąć wątek, zakopać gdzieś w koszu i liczyć na to, że 13 sekund później ktoś nie założy nowego? Wysyłać koński łeb każdemu, kto śmie się w wątku odezwać? :)

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że Kratylos poczuł się pokrzywdzony, założył ten wątek i zażądał wyjaśnień. Ma do tego prawo. Styl, w jakim to zrobił, podlega indywidualnej ocenie czytelnika, więc nie mi go oceniać, a raczej moją ocenę upubliczniać. Nie wydaje mi się, żeby zamykanie komuś ust siłą, tylko dlatego, że styl nam się nie podoba, było fajnym podejściem. Na tym forum jest 7814 wątków, w tym tylko jeden o niesmacznych kulisach władzy. :> Można poczytać coś dużo fajniejszego, na przykład o nowych światłach do starego Dustera albo pooglądać zdjęcia IraSa z Albanii. :) My (osoby bezpośrednio związane ze sprawą) musimy jakoś łyknąć tą żabę. Wy, osoby z własnej nieprzymuszonej woli czytające 5 stron obrzucania się błotem, nie musicie. (No chyba, że lubicie, ale po co w takim razie te komentarze o zdegustowaniu? :)

Kratylos - 2014-02-10, 07:44


d3mol3k - 2014-02-11, 17:42

Myślę Kratylos że nie.
Myślę że ten wpis i cała ta sprawa powinna być poruszona na forum zarządu forum - czyli dla adminów i moderatorów (też niekoniecznie) a na forum powinien pojawić się tylko krótki zwięzły tekst że z dniem tym i tym stało się to i to tego a dlatego Powinna ta wiadomość zostać przyjęta przez wszystkich do wiadomości i już Myślę że tak to powinno wyglądać Problemy należy rozwiązywać w zarodku bez robienia wielkiego hałasu w całym świecie wielbicieli samochodów Ot takie moje zdanie w tym temacie Jedno jest dla mnie pewne gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania ;-) Jak dla mnie ten temat nie powinien być widoczny dla zwykłych użytkowników

Mariusz - 2014-02-11, 17:57

d3mol3k napisał/a:
Myślę Kratylos że nie Myślę że ten wpis

O co kaman? :mrgreen: ;-) :roll:

jan ostrzyca - 2014-02-11, 19:00

Mariusz napisał/a:
d3mol3k napisał/a:
Myślę Kratylos że nie Myślę że ten wpis

O co kaman? :mrgreen: ;-) :roll:

Tłumacz google?

d3mol3k - 2014-02-11, 19:47

I tu się powinien pojawić miniban za brak kropki :-( - przepraszam ale widzę że klawiatura odmawia współpracy. Winno być:
Cytat:
Myślę Kratylos że nie. Myślę że ten wpis i cała ta ...
w odnieśieniu do wypowiedzi Kratylosa powyżej.
Mariusz - 2014-02-11, 19:56

jan ostrzyca,
A co mi tłumacz google pokaże? :-)

d3mol3k spoks. Nikt nie jest bezbłędny :-)

jan ostrzyca - 2014-02-11, 20:15

Tłumacz google:
na czeski - Kratylos Nemyslím si, že tato položka
na angielski - Kratylos I do not think that this entry
na rosyjski - Kratylos Я не думаю, что эта запись

z powrotem na polski - Kratylos nie sądzę, że ten wpis

I to ma sens.

Mariusz - 2014-02-11, 20:23

jan ostrzyca, OK :mrgreen:
corrado - 2014-02-12, 10:19

Kratylos napisał/a:
po prostu samozwańczy wladcy daciaklub.pl nie chca rozwiązywać problemów, bo dla nich nie ma problemu, poczekaja az sprawa sama z czasem przycichnie ... i wszyscy o niej zapomną.


Tego nie można zarzucić adminowi Bebe. Jak widać nie uchyla się od odpowiedzialności za czyny Lansara.

ajax - 2014-02-12, 20:24

Jak mnie bebe wywołałeś do tablicy, to karnie się stawiam.
Tym jedynym postem wyraziłem swoje i tylko swoje odczucia: niesmak. Tak to odczuwam. Mam prawo? Moim skromnym zdaniem to mam prawo do swoich odczuć. Mam też prawo zachować się asertywnie -uważam bowiem, że żadnej ze stron nie krzywdzę i nie obrażam opisując swoje odczucia. Nie wypowiem się także jak (w detalu) zakończyć tę dyskusję, albowiem skoro nie ja ją wywołałem, ani tez nie biorę żadnej strony, to i nie do mnie należy kończenie. To strony dyskusji zakończą ją w jakiś tam sposób. Ja rozjemcą nie będę. I podtrzymuję: publiczne pranie brudów zawsze jest niesmaczne obojętnie czy odbywa się w salonie, na rynku czy na forum DKPL
Howgh

maciek - 2014-02-12, 22:27

Zróbcie sobie kadencyjność i potem rozliczajcie się co rok czy nadal chcecie być modami, adminami.
laisar - 2014-02-14, 04:49

funyo napisał/a:
wygląda bowiem na to, że to wystarczy, aby ktoś mnie z forum usunął bez mojej wiedzy i konsultacji

Bynajmniej - za brak "zbytniej aktywności" nikogo z forum się nie usuwa ani nie zamierza.

funyo napisał/a:
liczy się styl, a ten, niestety, nie jest najwyższych lotów. Uważam, że powinieneś jednak o swoich zamiarach poinformować zainteresowanego przed. Za taki styl zdecydowanie należą mu się przeprosiny.

To Twoje zdanie na ten temat - i masz do niego oczywiście prawo.

Ja natomiast mam prawo mieć inne zdanie - i też mam.

Można chyba uznać protokół rozbieżności za podpisany? (;



corrado napisał/a:
należy uświadomić przyczynę Twojego przekonania o degradowaniu administratorów nieposiadających auta marki Dacia

http://www.daciaklub.pl/f...1628239#1628239

corrado napisał/a:
Założony nowy post z nowymi regulaminem jest tego skutkiem, by zachować związek przyczyno-skutkowy

Nie - w http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9947 nie ma nic o daćkowatości adminów.

corrado napisał/a:
nie traktujesz jej poważnie, w sensie tych funkcjonalności administratora

Odwrotnie - ja funkcjonalności traktuję poważnie, natomiast wydaje się, że dla Niektórych Osób ważne są tylko kolorki.

corrado napisał/a:
Chodziło o przeprowadzeniu akcji bez poprzedniego powiadomienia głównego zainteresowanego sprawą

MSZ główny zainteresowany to tylko główny admin (= "bo Kratylos przestał się interesować forum").

corrado napisał/a:
przestać wnioskować nie zamierzam

No to byle na faktach, a nie na własnych wymysłach, bardzo proszę.



Karenzo napisał/a:
założyciel /właściciel forum nie troszczy się o forum

Troszczy - http://www.daciaklub.pl/f...1629285#1629285 (ca. 19 akapit).



Martens napisał/a:
To jest tylko internetowe forum dyskusyjne!

Dziękuję (:



wielgibolo napisał/a:
laisar zachował Się brzydko. wie o tym

Nie - wiem jedynie, że są osoby, które uważają, że tak się zachowałem.

Szanuję ich zdanie, kropka.

wielgibolo napisał/a:
Nie przeprosił i nie zamierza

Och, ależ zamierzam - proszę bardzo:

Szczerze przepraszam wszystkich, którzy po przeczytaniu tego tematu odczuwają potrzebę bycia przeproszonymi.



monopios napisał/a:
w takich sytuacjach powinien się poczuwać

Każdy ma prawo do własnego zdania nt powinności.



ajax napisał/a:
Czy takie naparzanie się ma sens?

Z "tej" strony nikt nie "naparza" - jeśli ktoś coś takiego dostrzega, to "ja wyczofuję ten szęk, ja wyczofuję wszystkie szęki na szwiecie", bo staram się jedynie wyjaśniać.



Kratylos napisał/a:
wladcy daciaklub.pl nie chca rozwiązywać problemów, bo dla nich nie ma problemu

Dla mnie "władcami" DKPL są użytkownicy - i mają różne problemy z obecną sytuacją, i różnie chcą je rozwiązywać.



d3mol3k napisał/a:
forum zarządu forum

Takie zwierzę nie istnieje.



bebe napisał/a:
jak dokładnie wyobrażacie sobie zakończenie tej dyskusji?

Ja mam bujną wyobraźnię <; więc wymyśliłem - o, tak:


Po ponad 3 tygodniach dyskusji znany jest mi tylko jeden głos popierający żądanie przywrócenia kol. Kratylosowi wszystkich funkcji, wydaje się więc uprawniony wniosek, że decyzja o odebraniu mu uprawnień młodszego administratora pozostaje w mocy.


Niniejszy temat zamykam obecnie na 3 dni.

Kratylos - 2014-02-17, 06:09


Marek1603 - 2014-02-17, 08:10

Kratylos napisał/a:
poza gronem modero-aminow nie widze poparcia dla Twoich decyzji ani poklasku dla sposobu w jaki zrobiles to co zrobiles.


Jest jeden przykład z ShoutBox-a, a reszta jak ja w tej już chwili, mam to w "tyle".
Wracam więc do swoich spraw.

leo napisał/a:
Postuluję po raz kolejny jak najszybsze zakończenie sprawy. Co się stało, to się nie odstanie (i dobrze). A żyć trzeba dalej.

TD Pedro - 2014-02-17, 12:14

Kratylos napisał/a:
możemy odworócić pytanie i odpowiedz bedze ciekawa - poza gronem modero-aminow nie widze poparcia dla Twoich decyzji

MSZ takie przepychanki słowne (czyt. pyskówki) są bezprzedmiotowe, bezpodstawne(?) i nic z nich nie wynika...

jeżeli rzeczywiście jesteś ciekawy jakie jest zdanie tzw. ogółu Forum to nic prostszego jak rozpisać ankietę, pytanie/nia mogą być różne (w zależności od tego jaką wiedzę chcesz uzyskać), np.:
- czy uważasz, że Kratylos powinien nadal być "funkcyjnym" na Forum...?
- czy uważasz, że uzasadnienie odwołania Kratylosa z funkcji była zasadne?
- czy uważasz, że sposób odwołania Kratylosa był niewłaściwy?
- itp...

z nielicznych głosów jakie pojawiły się w tej sprawie na Forum może wynikać, że większość Klubowiczów podobnie jak jak kol. Marek1603
Marek1603 napisał/a:
a reszta jak ja w tej już chwili, mam to w "tyle".

a dotychczasowy przebieg "debaty" budzi niesmak (co zostało już napisane)...

zapewne nic to nie zmieni ale zyskasz wiedzę co o tej sprawie myślą Klubowicze (przynajmniej ci którzy zechcą zagłosować)...

Karenzo - 2014-02-17, 15:09

Myślę że cała sprawą trzeba zainteresować fakt.pl albo super expres
Wszyscy się ekscytują sprawą rozwodową administracji jak by to była para celebrytów z Hollywoodu .

KaS602 - 2014-02-26, 21:51

tak sobie jak na jakiś czas tu zaglądam i śledzę co się dzieje...

Przecież to śmieszne jest. W pełni popieram decyzję o zmianach, bo takowych tu potrzeba, żeby zostało cokolwiek czytelnego i przejrzystego w przyszłości...

Kratylos, schowaj chłopie dumę w kieszeń (o ile się zmieści) i daj robić innym na co już chęci Ci zbrakło, bo daćki już dawno nie masz i jeszcze jak ja tu zaglądałem na co dzień Twoja aktywność przydechła...

Dajcie nową grupę dla K. o kolorze seledynowym (jutro zapytam Żony jaki to, ale słyszałem, że taki istnieje) dla zasłużonych i może będzie lepiej.

PS. Jak już uda się uchwalić regulamin, ostatni punkt powinien brzmieć: "Administartor i moderator ma zawsze rację."

PPS. Laisar, tylko w ramach samoukarania nie próbuj samospalenia na ulicy...

tomala72 - 2014-03-01, 09:03

A ja po sprzedaży Dusterka dalej zaglądam na forum bo zawsze uważałem, że jest wyjątkowe ze względu na brak bezsensownych przepychanek...a jednak...
corrado - 2014-03-01, 09:27

No ale co się dziwicie ?
Co mógł zrobić Krastylos jak nie popisać sobie na forum ?
Miał szukać Laisara gdzie mieszka i mu w "dziub walnąć" albo poprzecinać opony w dacii ? :mrgreen:
Zgłosić sprawę na policję ? Jakie dowody ? Jaki dowód przywłaszczenia czyjegoś mienia ?
W dodatku tracić czas na jeżdzenie po komisariatach ? bez sensu ...

Nie miał chyba zbyt wielu tu przyjaciół więc założył wątek widoczny dla wszystkich na forum.

bebe - 2014-03-02, 18:18

Kratylos poprosił mnie o skasowanie jego konta i postów, za co wezmę się za minut osiem. Piszę, żeby uniknąć potem oskarżeń, że przyszedłem ciemną nocą i w drzwi kolbą załomotałem. :>
bebe - 2014-03-02, 20:09

I już po krzyku. Konto zostało usunięte, usunąłem również treść postów. Samych postów nie usuwałem ze względów technicznych (bałem się usuwać pierwsze posty w tematach, nie mam czasu na doktoryzowanie się z działania phpBB w tym względzie).
mekintosz - 2014-03-02, 21:35

Jego decyzja. Ciekawe czy to pokłosie "dyskusji" w temacie http://www.daciaklub.pl/f...1632017#1632017 ?


Przy okazji może warto założyć osobny temat zawierający nformacje od adminów w sprawie takich akcji kasowania postów. Laisar teraz nic nie "zbroił" ;-)

bebe - 2014-03-02, 22:41

mekintosz napisał/a:
Przy okazji może warto założyć osobny temat zawierający nformacje od adminów w sprawie takich akcji kasowania postów. Laisar teraz nic nie "zbroił" ;-)

Raczej zamierzam zgłosić propozycję punktu do regulaminu, że administratorzy forum nie zajmują się kasowaniem postów, chyba, że silnik forum pozwala zrobić to automagicznie. Względnie, że postów napisanych na forum administracja nie kasuje, kropka. Pomijając już mało zabawne względy techniczne, rację IMHO ma Laisar mówiąc, że takie kasowanie wyrywa rzeczy z kontekstu i szkodzi forum (jeśli kasowanemu zdarzy się napisać coś na temat Dacii). Nie wiem w sumie, muszę jeszcze temat przemyśleć. Z jednej strony użytkownicy mają prawo decydować o treści swojego autorstwa, z drugiej - robienie update'ów na żywca na tak posranej strukturze bazy jak w phpBB to po prostu potężne ryzyko konkretnej wtopy i utraty danych.

Ponieważ akcja kasowania postów miała dotąd miejsce raz, nie wydaje mi się, żeby osobny temat na jej cześć miał sens.

Marek1603 - 2014-03-03, 06:04

A może zapisać, że każdy napisany post stanowi własność "forum" i piszący się na to zgadza podczas rejestracji. Czy coś w tym stylu.
eplus - 2014-03-03, 06:55

To, co ktoś następnie zacytuje, i tak chyba zostanie w treści cytatu, nick autora zdaje się również.
Prezes - 2014-03-03, 10:57

Przecież każdy sam może wykasować/wyedytować swoje posty jeśli chce?
bebe - 2014-03-03, 11:15

Marek1603 napisał/a:
A może zapisać, że każdy napisany post stanowi własność "forum" i piszący się na to zgadza podczas rejestracji. Czy coś w tym stylu.

Nie jestem pewien, czy coś takiego i tak nie byłoby niezgodne z prawem. Wic polega na tym, że nie można zrzec się autorstwa "dzieła", można co najwyżej przekazać prawa majątkowe. To, co do czego nie mam pewności, to czy można zrzec się prawa do dysponowania dziełem przed śmiercią. Jeśli można, to można zawrzeć taką formułę w regulaminie klepanym przy rejestracji. Jeśli nie, to nie.

Przy czym ja sam nie jestem przekonany, czy to taki fajny pomysł.

Jako tfurca przez duże tfu :> wolę zachować prawo do swoich "dzieł", chociażby po to, żeby móc samemu decydować o prawach do nich (dlatego np. kod źródłowy do Arduino gadającego z pilotem, czy plik z wektorową wersją tarczy zegarów mojego autorstwa świadomie mają kopyrajt na Dacia Klub Polska i licencję z uznaniem autorstwa - żeby promować DKPL).

Jako administrator z pełną możliwością strzelenia sobie (i forum) w stopę jestem za maksymalnym ograniczaniem możliwości strzału w stopę.

Prezes napisał/a:
Przecież każdy sam może wykasować/wyedytować swoje posty jeśli chce?

Owszem, ale nie ma możliwości hurtowego kasowania/edytowania postów. Co, w momencie, kiedy masz kilka tysięcy postów do skasowania/edytowania na piechotę, stanowi praktycznie o niemożliwości usunięcia/wyedytowania swoich postów (fizycznie zajmie to bardzo dużo czasu). Z jednej strony, rolą administratora nie jest grzebanie w trzewiach forum, bo użytkownik chce. Z drugiej strony, rolą administratora jest umożliwienie użytkownikowi pełnego dysponowania treścią swojego autorstwa.

gregory1976 - 2014-03-03, 11:58

Może warto na phpBB doinstalować coś takiego:
https://www.phpbb.com/cus...ete_my_account/

Marek1603 - 2014-03-03, 13:04

bebe napisał/a:

Przy czym ja sam nie jestem przekonany, czy to taki fajny pomysł.


Ja też nie jestem przekonany ale jak widać życie nas weryfikuje. ;-)


bebe napisał/a:
Owszem, ale nie ma możliwości hurtowego kasowania/edytowania postów.


To może tak zostawić. Ktoś ma widzi misie i dodaje nam roboty, żeby mu skasować posty. Ma życzenie proszę bardzo na piechotę. Musiałby być bardzo zawzięty, coby kasować wszystkie. :mrgreen:

Myślę, że dobrze będzie wydzielić do nowego tematu posty o kasowaniu postów.

Prezes - 2014-03-03, 14:33

Marek1603 napisał/a:
To może tak zostawić
Właśnie do tego zmierzałem. Ktoś bardzo nie będzie chciał, to niech kasuje. Albo niech oleje i nie będzie dziur w dyskusjach..
benny86 - 2014-03-04, 00:53

Marek1603 napisał/a:
To może tak zostawić. Ktoś ma widzi misie i dodaje nam roboty, żeby mu skasować posty. Ma życzenie proszę bardzo na piechotę. Musiałby być bardzo zawzięty, coby kasować wszystkie.

Z pozoru dobry pomysł. Z pozoru - bo jak trafi na złośliwego to pousuwa najistotniejsze tzn najbardziej potencjalnie przydatne posty ( dział techniczny,relacja z użytkowania swojego egzemplarza itp).

W kwestii usuwania - Laisar sam się zdegradował o 1 stopień, głównego architekta zamieszania już nie ma (też na własną prośbę) więc może najwyższy czas chwycić za miotełkę i myk-myk :?: :mrgreen:

KaS602 - 2014-03-07, 23:09

Pierwszy punkt regulaminu: "Pomyśl, zanim napiszesz". Przecież to internet... Ludzie wrzucają fotki z kibla na portale społecznościowe i się nie martwią o "prawa autorskie" a wy tu debatujecie... Napisał, to napisał. Chce kasować? Proszę bardzo - można samemu - jeden po jednym... To jest forum, a nie akcja szerzenia demokracji w środkowej Afryce! Kilka osób chce bezinteresownie dbać o porządek, to dajcie im to robić. Po co zakładać 15 tematów "Czy "kurwa" to już przekleństwo, słowo niecenzuralne, czy może przerywnik i dlaczego moderator w moim temacie akurat je usunął...?"
zdzisiu27 - 2014-03-08, 18:39

Uff przebrnąłem przez cały wątek.
Panowie, mam jedną bardzo prostą sugestię - internet jest wspaniałym medium, ale czasem warto wziąć do ręki telefon i po prostu zadzwonić. Porozmawiać.
Za rok albo za dwa nikt nie będzie pamiętał o co chodzi i o co komu poszło.
Nie ma sensu się emocjonować takimi rzeczami.

Martens - 2014-03-08, 20:03

zdzisiu27 napisał/a:
Za rok albo za dwa nikt nie będzie pamiętał o co chodzi i o co komu poszło.

Ja tam już powoli zapominam :lol:
Może kłódka byłaby dobrym wyjściem?

Dar1962 - 2014-03-08, 20:23

już siedem stron - pracowicie :-P . Może czas już skończyć i wstydu oszczędzić? :mrgreen:
janzet - 2014-03-10, 20:45

Bardzo burzliwe dyskusje i ważne - ale dlatego nikt nie czyta gdzie by tu pojechać poza asfalt... i kiedy się zebrać.
Ważne aby forum przetrwało i dawało satysfakcję użytkownikom i w tej kwestii czemu mamy ich kasować po 12 miesiącach lub pisać usprawiedliwienia do admina ? (znalazłem to w regulaminie). Różnie w życiu bywa i fajnie jest wrócić do ekipy po nieobecności (nawet długiej) - a tu wtedy już konta nie ma ...

bebe - 2014-03-10, 21:58

janzet napisał/a:
czemu mamy ich kasować po 12 miesiącach lub pisać usprawiedliwienia do admina ? (znalazłem to w regulaminie). Różnie w życiu bywa i fajnie jest wrócić do ekipy po nieobecności (nawet długiej) - a tu wtedy już konta nie ma ...

Chyba trochę nie ten temat... Jeśli chodzi Ci o kasowanie nieaktywnych użyszkodników, to z tego, co pamiętam, i tak chodziło tylko o kasowanie martwych kont bez aktywacji i/lub z 0 postów, więc ciężko mówić o jakimś wracaniu.

janzet - 2014-03-11, 08:20

No tak to nie ten temat, jak śledziłem wątki to od regulaminu się chyba zaczęło
Ale przyznaje że ma sens kasacja :
konta bez aktywacji- OK
0 postów - OK

Pozdrawiam - oby do zlotów :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group