DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Sprawy klubowe - Martwe dusze

laisar - 2008-11-24, 01:00
Temat postu: Martwe dusze
Niby powoli zbliżamy się do liczby 400 użytkowników, ale jak słusznie zostało to w shoutboxie zauważone, niestety spora ich część to osoby zupełnie nieaktywne - i nie chodzi tu o brak weny twórczej (; ale po prostu o logowanie: nigdy bądź naprawdę bardzo dawno temu. Może byłoby dobrze z tym zrobić porządek? Myślę, że nikt z osób niezalogowanych np ani razu w tym roku nie miałby nam tego za złe...
Pablo78 - 2008-11-24, 08:17

popieram całkowicie "nowego prezia" w tej kwesti... :mrgreen:

Gratulacje laisar, łubudubu... :mrgreen: ;-)

Black Eryk - 2008-11-24, 10:01

też jestem za, po co trzymać userów z zerową ilością postów ...
laisar - 2008-11-24, 10:03

No nie, zerowa to nic złego - o ile ktoś się jakoś chociaż od czasu do czasu jednak loguje...
SAJSEN - 2008-11-24, 10:12

to tak jak ja malo mowie pisze ale jestem codziennie
psur - 2008-11-24, 11:35

Ja bym wywalił tylko tych, którzy nigdy się nie zalogowali oraz tych, którzy zalogowali się raz, wrzucili reklamę i poszli.
Marcin - 2008-11-24, 12:38

Ja obstawialbym usuniecie uzytkownikow, ktorzy wogule sie nie logowali lub ostatni raz robili to ponad 6 miesiecy temu (lub mniej) i nie maja zadnego dorobku postow ;-)
laisar - 2008-11-24, 12:45

To może wykonajmy na razie plan minimum? Tych z kontem "0" i datą ostatniego logowania 2007? (;
Siekierodont - 2008-11-24, 14:21

Ja sie tutaj za wiele nie udzielam, ale całkowicie popieram :P
Pozdrawiam wszystkich użytkowników samochodzików Dacia i forum :)

gigi303 - 2008-11-24, 20:47

w moim skromnym zdaniu kryterium logowania powinno być jedynym kryterium do usunięcia.

Rozsądne byłoby aby użytkownik forum który chce mieć aktywne konto logował się raz na pół roku :mrgreen: może nie ma kompa i co pół roku pójdzie do kafejki i się zaloguje ;-)

WojaK - 2008-11-25, 19:14

mało piszę, często przeglądam. Jestem za opcją kolegi gigi303
jarecki - 2008-11-25, 19:28

Ja też mało piszę, ale jestem codziennie.
GeRRaD - 2008-11-25, 20:28

jestem ZA wywaleniem tych co się nie logują dłużej niż np 9 miesięcy (toż to można w ten czas ciążę przechodzić) :lol:
laisar - 2008-12-03, 18:25

Wodzu Adminie! Chyba już nikt nie chce zabrać głosu... to może by jednak przeprowadzić te czystki? (;
Marcin - 2008-12-03, 22:16

laisar napisał/a:
Wodzu Adminie! Chyba już nikt nie chce zabrać głosu... to może by jednak przeprowadzić te czystki? (;

Do konca tygodnia zrobie porzadek, takze ze spokojem :-)

laisar - 2008-12-20, 23:11

Jak widać: dokonało się... Może w takim razie byłoby dobrze informować w emailu potwierdzającym rejestrację na forum (oraz jednorazowo po ustaleniu tego do obecnych forumowiczów)), że co prawda absolutnie nie ma obowiązku pisania na forum, ale konta nieaktywne - czyli zalogowane - w ciągu N (6? 9?) miesięcy będą kasowane.
Mariusz - 2008-12-21, 10:46

laisar napisał/a:
Jak widać: dokonało się... Może w takim razie byłoby dobrze informować w emailu potwierdzającym rejestrację na forum (oraz jednorazowo po ustaleniu tego do obecnych forumowiczów)), że co prawda absolutnie nie ma obowiązku pisania na forum, ale konta nieaktywne - czyli zalogowane - w ciągu N (6? 9?) miesięcy będą kasowane.


Bardzo dobrze laisar!Nie logującym mówimy<NIE> :-)

Beckie - 2009-01-31, 15:40

Ze statystyk wynika, że styczeń br. zaowocował największą liczbą nowych forumowiczów (nie licząc pierwszego miesiąca działania forum, bo pewnie wtedy większość przeniosła się ze starego). Ile martwych dusz zostało ostatnio usuniętych?
laisar - 2009-01-31, 16:41

Jak na razie usuwanie odbyło się chyba tylko raz, 20 grudnia - ubyło wtedy coś ze 70 "martwiaków" (;
straszna_maruda - 2009-03-01, 19:25

No tak. Ledwo człowiek nie zajrzał 2 miesiące na forum a tu taki "fajny" wątek. Myślę że nielogującym się należy dać ze 2 miesiące karencji zaś pozostałym co najmniej 6 miesięcy od ostatniego logowania.
laisar - 2009-03-01, 19:33

Oj, no, spokojnie - dobrze jest najpierw dokładnie przeczytać dyskusję:

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=21068#21068

Cytat:
Ja obstawialbym usuniecie uzytkownikow, ktorzy wogule sie nie logowali lub ostatni raz robili to ponad 6 miesiecy temu (lub mniej) i nie maja zadnego dorobku postow


I to będzie chyba obowiązująca zasada, chociaż grudniowa "czystka" miała jeszcze mniejszy zasięg:

Cytat:
To może wykonajmy na razie plan minimum? Tych z kontem "0" i datą ostatniego logowania 2007? (;


Nikt tu nikomu krzywdy nie zrobi - a już na pewno nie komuś z paromiesięcznym niezalogowaniem [: - ale z drugiej strony sam chyba przyznasz, że "martwych dusz" nie sposób też trzymać w nieskończoność...

straszna_maruda - 2009-03-01, 19:40

Momencik bo mam do przeczytania posty z dwóch miesięcy :mrgreen: i za parędziesiąt minut dobrnę do sedna...
laisar - 2009-03-01, 19:41

To może odpowiadanie warto sobie zostawić na koniec?... <;
laisar - 2009-06-28, 19:49

(Nie edytuję poprzedniego, mimo że mój, bo duża przerwa i inna sprawa).

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami wnioskuję do administratora o usunięcie użytkowników forum, którzy nigdy nic nie napisali i jednocześnie nie logowali się przez ostatnie 6 miesięcy:

Adaś
aga
a-moze-dacia
ant
balynx
bartos6
c.maciej
celt
chruppp
djares
etna_ee
gabrys--1979
Grześ Kamiński
johan369
kamikadze
Karol25
klepsyd
kruszynka25
krzy7
krzysztof_san
kszes
LECLERC
Leszek
maciek127
macions
maolin
Marek
mirekk
miroslaw_m
przemx
quark76
RATAJE64
seboo
solena
Tadeusz Lejman
task
tomacyl
tomus
Wojciech Cichy
Wojtek1
zoltar9999



Mam także propozycję rozszerzenia akcji o osoby nie zalogowane na forum przez ponad rok, bez względu na liczbę napisanych postów...

Posty oczywiście nie są usuwane.

W tej chwili byliby to:

Kijop
Krzychu 78
Syzyf
Xrzys
cugi253
El.Pomidor
freeman
glottis
hjacenta
Ignacy Osiewals
Janusz67
jesus_ramirez
julek
Kijop
Krzychu 78
krzys909
krzysiek
kuba18
luxius
maciast
Maciej
mireks
nikonik1
noma66
Pablo
Piotr_B
robson241
Syzyf
wow1976
Xrzys

Pablo78 - 2009-06-28, 22:23

uważam, że ta propozycja tzw. "lista wild.." o przepraszam - "lista laisara" jest rozsądna... :mrgreen:

;-)

borys68 - 2009-06-28, 22:42

Ahoj!
Popieram "pół roku nielogowania = skasowanie konta" .

Borys

gigi303 - 2009-06-29, 06:42

Ja bym podwyższył poprzeczkę na rok
wieza - 2009-06-29, 06:52

dobry pomysl jestem za :)
wieza - 2009-06-29, 07:08

albo umiescil ichw robryczce nie aktywni ;)
Beckie - 2009-06-29, 07:46

Albo skasować tych co nie mają Daci :mrgreen:
Seal - 2009-06-29, 08:08

Beckie napisał/a:
Albo skasować tych co nie mają Daci :mrgreen:

Protestuję :mrgreen: :mrgreen:

Beckie - 2009-06-29, 08:31

... i się nie logują :!:
laisar - 2009-06-29, 10:07

Cytat:
Ja bym podwyższył poprzeczkę na rok

A za następne pół roku - do półtora roku? <;

We wcześniejszej dyskusji doszliśmy - jak mi się przynajmniej wydawało... <; - do konsensusu: 6 miesięcy dla nielogujących się i nie piszących (oba warunki jednocześnie).


Kratylos napisał/a:
ja bym nie wywalal

Rozumiem wątpliwość co do konkretnego terminu - wg mojej propozycji: rok - ale po co w ogóle trzymać kogoś, kto np od 5 lat się nie zalogował? Żeby tylko "nabijał" statystkę wielkości forum? MSZ bez sensu...


Może niech będzie 1,5 roku, bez względu na dorobek - wtedy podpadali by niezalogowani od 2007:

Kijop
Krzychu 78
Syzyf
Xrzys



I nie mówię, żeby to było całkiem bez ostrzeżenia - może rozsyłać (np właśnie co pół roku) "przypominajkę" o obowiązujących zasadach.


I jeszcze jedna propozycja a propos: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2221

borys68 - 2009-06-29, 10:12

Ahoj!
Moderując różne grupy dyskusyjne, wywalałem bez ostrzeżenia niezalogowanych przez pół roku.
NIGDY nie miałem żadnego odzewu ze strony "poszkodowanych".

Borys

DUCATI - 2009-06-29, 13:45

Jak komus bedzie zalezalo to sie zarejestruje jeszcze raz...
gigi303 - 2009-06-29, 13:47

amen :mrgreen:
Pablo78 - 2009-06-29, 14:39

borys68 napisał/a:
Moderując różne grupy dyskusyjne, wywalałem bez ostrzeżenia niezalogowanych przez pół roku.
NIGDY nie miałem żadnego odzewu ze strony "poszkodowanych".


laisar, tak jest rozsadnie - to dobra propozycja, no chyba że koniecznie chcemy(cie) trochę łagodniej...

Oczywiście - MY - juz poprawiłem... :-P (dodano przez Pablo 78 29.06.2009 - 17.26)

laisar - 2009-06-29, 15:18

Nie: "-cie"! Tylko: "-my" <:
DUCATI - 2009-06-29, 21:42

Taka malina, np, to conajmniej 2 razy sie rejestrowala choc usunieta nie byla ni razu, bo i tez pol roku nam czekac nie kazala, tudziez poltora... ;)
Pablo78 - 2009-06-29, 21:54

DUCATI napisał/a:
Taka malina, np, to conajmniej 2 razy sie rejestrowala choc usunieta nie byla ni razu, bo i tez pol roku nam czekac nie kazala, tudziez poltora... ;)


Ducati, jak bys wygladał tak jak Malinka, tez bys miał fory... :mrgreen: ;-)

laisar - 2009-06-29, 22:35

Wręcz przeciwnie - jedno z kont kol. maliny zostało usunięte prawie natychmiast jak się tylko okazało, że już nie jest potrzebne <:


(...czyli "Radio Erewań" działa jak zwykle... d:)

DUCATI - 2009-06-30, 12:55

No ale to juz bylo pozniej...
laisar - 2009-06-30, 13:09

No raczej trudno byłoby je usunąć zanim zostało założone... {:
DUCATI - 2009-06-30, 15:43

No gadaj z nim... wiadomo, ze chodzilo o to, ze mozna sobie zalozyc nawet zanim stare zostanie usuniete :P
laisar - 2009-06-30, 15:58

No można - i...?


Cytat:
malina, np, to conajmniej 2 razy sie rejestrowala choc usunieta nie byla ni razu, bo i tez pol roku nam czekac nie kazala

Rejestrowała się dwa razy, raz została usunięta - po jakichś 20 godz., na własne życzenie. To o co chodziło w cytowanym zdaniu?

Pablo78 - 2009-06-30, 17:04

laisar napisał/a:
No raczej trudno byłoby je usunąć zanim zostało założone... {:


A dlaczego, nie ogladaliscie mojej ulubionej trylogii - "Back to the future" ? :mrgreen:

DUCATI - 2009-06-30, 20:58

.. i nie trzeba wymyslac problemow.

Sztuka polega na wielosci interpretacji... ;)

aro_rdrg - 2009-07-02, 05:51

Czyszczenie bazy USERów jak najbardziej tak, ale swoją akcją spowodujecie że pojawi sie teraz kilkaset postów ludzi którze nie mają nic do powiedzenia. Np "Zgadzam się"Brawo", "dzięki" "buziaczki w tył rury wydechowej" itd.
Pogrubić tekst w regulaminie, że jeśli się nie logujesz konto jest usuwane po czasie i już...

laisar - 2009-07-02, 11:07

Przecież cały czas mowa wyłącznie o logowaniu!

(O ewentualnym zachęcaniu do pisania to w innym temacie).

condensed - 2009-07-02, 11:28
Temat postu: Martwe dusze
Z tymi martwymi bywa różnie.
Niektórzy zaglądają dopiero w potrzebie.
Myślę, że rozsądnie byłoby dać okres 12 miesięcy.

zielony - 2009-07-04, 00:02

Jeżeli martwe dusze powodują problem techniczny (np. brak miejsca na serwerze lub podobne) to trzeba usuwać - pod warunkiem łatwej możliwości ponownej rejestracji z tymi samymi danymi. Jeśli problemu technicznego nie ma - to ja też nie widzę problemu. Komu one - te dusze - przeszkadzają.
laisar - 2009-07-04, 00:22

Pewien problem techniczny jest - wydajność serwera i bazy danych jest ograniczona (wielkość miejsca jest akurat mało ważna). Co prawda na razie raczej daleko nam chyba do jej testowania, ale zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć (;

No i jakoś osobiście uważam, że należy po prostu utrzymywać jakieś minimum porządku (np nie wozić cały rok w bagażniku łańcuchów śniegowych...).

Po usunięcia użytkownika wszelkie jego dane znikają, więc absolutnie są dostępne do ponownej rejestracji - nie ma żadnych ograniczeń.

Ponowna rejestracja też nie jest chyba jakoś specjalnie uciążliwa, ale doświadczenie uczy raczej, że po np roku nikt już zazwyczaj po prostu nie wraca...

zielony - 2009-07-04, 00:32

No to, laisar, pełna zgoda :-D
mag - 2009-07-05, 08:37

Takie małe techniczne pytanka:

1/ A jeżeli "martwa dusza" napisała jakieś wiadomości na forum? jak będą one później prezentowane, jeżeli zabraknie "właściciela"?

2/ A teraz jeżeli ktoś zarejestruje się jako "była martwa dusza" (piękne określenie :mrgreen: ), wówczas co się stanie? On zostanie właścicielem poprzednich wiadomości?

laisar - 2009-09-11, 20:47

Ad 1: nick + "[usunięty]" - np http://www.daciaklub.pl/f...php?p=3876#3876

Ad 2: Nie, nic się nie "dziedziczy" (;

Cytat:
Myślę, że rozsądnie byłoby dać okres 12 miesięcy.

Krakowskim targiem: 9? (:

Beckie - 2009-09-12, 12:46

A co z wiadomościami przypominającymi? Są wysyłane?
MartinPŃ - 2009-09-14, 21:10

laisar napisał/a:
(...)wydajność serwera i bazy danych jest ograniczona (..)

Z tym się zgodzę. Aczkolwiek to nie dotyczy tego forum. Masz zaledwie 500 użytkowników na forum, a najwięcej użytkowników tj. 44 było obecnych 2007-12-09. Baza danych MySql na której stoi phpBB jest na tyle wydajna że z powodzeniem obsługiwała by 100 razy tylu użytkowników ilu jest teraz. Kwestia tego czy usuniesz 50 czy 100 użytkowników jest tu jedynie kosmetyczna.

laisar napisał/a:
(...)Co prawda na razie raczej daleko nam chyba do jej testowania, ale zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć (; (...)

Z punktu administratora innego forum nie ma znaczenia czy teraz zajmiesz się usuwaniem nieaktywnych użytkowników, czy kiedy ich liczba wzrośnie. I tak jest od tego odpowiedni formularz z filtrami w panelu admina, a jeżeli takiego nie ma w phpBB to zawsze można naskrobać ręcznie skrypt do bazy.

Dodatkowo, jeżeli tak bardzo zależy Ci na prewencji co do wydajności bazy, włącz opcję cache, jeżeli takowa opcja jest w phpBB(w skrypcie który ja obsługuję jest). ;-)

laisar - 2009-09-14, 22:25

Jam nie admin, więc nic nie będę włączał d:

Ogólnie, jak już pisałem, dla mnie najważniejszy jest argument porządkowy. Mało kto wraca po więcej niż, powiedzmy, roku, a jeśli już nawet - to z kolei i tak nie pamięta hasła, a emaila zmienił, więc w efekcie zakłada nowe konto... Wydaje mi się bezsensownym, żeby spośród np 1000 użytkowników połowa była martwa na wieki wieków.

(A potem admin wysyła jakieś masowe zawiadomienie emailowe, a serwer pocztowy dostaje setki zwrotów i błędów, emaile krążą i krążą. Oczywiście to tycia-tycia kropelka wobec rozmiarów i przepustowości całej Sieci - ale dlaczego nie można by po prostu starać się utrzymywać choćby ociupiny porządku?...).

Tak naprawdę okres mógłby być właściwie dowolny, byle określony (no i nie np 10 lat d: tylko jakiś realny).

monopios - 2011-11-29, 20:00
Temat postu: Weryfikacja ilości zarejestrowanych uczestników
Weryfikacja ilości zarejestrowanych uczestników - chodzi mi ot że na chwilą obecną mamy około 1406 zarejestrowanych użytkowników, udzielających się forumowiczów jest pięćdziesiąt może sto, a reszta to osoby które zarejestrowały się i odwiedziły forum raz, dwa razy i na tym zaprzestały historii z naszym gronem, są też osoby które były aktywne kiedyś, ale jak sprzedały auto to zapomniały o naszym towarzystwie no i są też osoby które najprawdopodobniej mają swoje święto 1 listopada. No i w związku z tym przydała by się weryfikacja osób/użytkowników na forum, mój pomysł polega na tym, że osoba która nie logowała się na forum powiedzmy 6 miesięcy, to jej konto traci ważność. W takim przypadku mieli byśmy jakieś rozeznanie kto jeszcze z nami jest.
maciek - 2011-11-29, 20:03

monopios, ależ junior admin często dokonuje odstrzałów, gdyby nie te odstrzały byśmy mieli 1862 użytkowników
monopios - 2011-11-29, 20:10

Ale mimo to są osoby które nie logowały się po 8-9 miesięcy a były może ze dwa raz. Chodzi mi o jakiś automat/system który to robi na bieżąco.
TD Pedro - 2011-11-29, 20:32

może niekoniecznie od razu odstrzał ale najpierw coś w rodzaju "poczekalni" z jednoczesnym automatycznym wysłaniem pytania/prośby o potwierdzenie dalszego członkostwa w Klubie... dopiero potem... goodbye :lol: ,
laisar - 2011-11-29, 20:47

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1391
TD Pedro - 2011-11-29, 21:00

no i wszystko jasne... :oops:
monopios - 2011-11-30, 17:10

laisar napisał/a:
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1391

nie znalazłem/wiedziałem że temat był :roll:

Ale po przeczytaniu w/w tematu mogę ze spokojnym sercem powiedzieć, że poza odbyciu dyskusji, to nic się nie wydarzyło w tym temacie. Bo jak porównam listę którą Laisar sporządziłeś w 2009-06-28, 19:49 i listy użytkowników obecnych to np: Pablo nie logował się od 2008-04-08, 22:11 i dalej istnieje. Czytając ten w/w wątek który podałeś istnieje narzędzie które może automatycznie robić takiej korekty i nie męczyć Admin. takimi czynnościami, a użytkownik mógł by się tak naprawdę dowiedzieć ilu nas jest realnie zrzeszonych i zgromadzonych na dłuży czas, niż jeden login.

laisar - 2011-11-30, 17:44

Nie, automat nie istnieje - dane osoby kasuje ręcznie admin, aczkolwiek wspomagany narzędziem pt "Masowe usuwanie użytkowników". Powiedzmy więc, że jest to "pół-automat" (;


Co do meritum: w dyskusji ustaliliśmy, że na pewno będą usuwani niezalogowani przez dłuższy czas oraz bez postów (oba warunki jednocześnie) - i to się okresowo dzieje. (Plus konta od dawna nieaktywowane, jakieś roboty itp dziwolągi).


Natomiast kwestia usuwania osób po prostu niezalogowanych przez dłuższy czas, bez względu na liczbę postów, pozostała w niejakim zawieszeniu - w każdym razie ja wciąż podtrzymuję zdanie, by robić to po arbitralnie określonym okresie.

monopios - 2011-11-30, 18:17

laisar napisał/a:
Natomiast kwestia usuwania osób po prostu niezalogowanych przez dłuższy czas, bez względu na liczbę postów, pozostała w niejakim zawieszeniu

i w ten oto sposób mamy tyle kont nieużywanych od lat. :roll:

Ammianus - 2011-12-01, 13:12

A nie będzie tak, że usunięte konto pójdize do piekła wraz z postami?
wojtek_pl - 2011-12-01, 13:21

Ammianus napisał/a:
A nie będzie tak, że usunięte konto pójdize do piekła wraz z postami?

Nie ale powstanie bałagan w bazie danych. I będziesz miał posty wysłane przez "nieznanego" użytkownika anonimowego, pod którym to hasłem będą się chować wszyscy usunięci.
Niby to nie przeszkadza za bardzo ale jeśli mieli dużo postów na swoim koncie to będzie głupio na Forum wyglądać.

laisar - 2011-12-01, 14:28

wojtek_pl napisał/a:
będziesz miał posty wysłane przez "nieznanego" użytkownika anonimowego

Nieprawda: http://www.daciaklub.pl/f...php?p=3876#3876


(Było o tym w starym temacie: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=35485#35485 ).

opos - 2011-12-01, 15:07

Ja bym usuwał tylko niepiszących i nielogujących się. Sam dawno temu zalogowałem się na forum Skody i średnio raz na 2 lata tam zaglądam. I cieszę się że mnie nie usunęli.
monopios - 2011-12-09, 12:17

http://www.daciaklub.pl/f...p=110293#110293
Krakus napisał/a:
No, to na wszelki wypadek się loguję :-D
Ale o czym pisać,


Ja poruszając ten temat, nie miałem na myśli klubowiczów którzy nie piszą, tylko tych którzy nie dają znaku zainteresowania/życia forum. A forumowicz który loguje się co jakiś czas daje znak, że jest obecny na forum i wcale nie musi pisać. Wystarczy obecność=login i wiemy kto jest z nami.

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2011-12-09, 19:50 ]
Także pozostałe posty nie na temat zostały wydzielone do osobnego tematu: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6350.

Zdzicho - 2011-12-09, 23:25

Popieram zdanie Laisara.

Powinien być ustalony termin po którym następuję usunięcie.
To doprawdy da przejrzystość naszego "stanu osobowego".

Pewnie będą targi o ten termin dlatego powinien go moim zdaniem ustalić "konwent adminów".

monopios - 2011-12-13, 16:32

Pobawiłem się trochę wyszukiwarkom w spisie użytkowników i wyszło mi, że osoby które były ostatni raz zalogowane przed 2011, to całkiem spora grupa ok. 400 może troszkę więcej użytkowników. Czyli na mój chłopski rozum to ok.30% zarejestrowanych tego forum to "postacie widmo", oczywiście nie zwracając uwagi na ilość postów tylko na ostatnią datę znaku życia/zalogowania się.
laisar - 2011-12-18, 20:33

Aby skonkretyzować - dostępne są następujące opcje pół-automatyczne (w kwadratowych nawiasach - czas, jaki można ustawić):


1. Usuń użytkowników bez postów
Z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie [1-365] dni.

2. Nieaktywnych
Nigdy nie zalogowanych, z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie [1-365] dni

3. Nieaktywowanych
Którzy nie dokonali aktywacji konta, z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie [1-365] dni

4. Małoaktywnych
Którzy nie odwiedzili forum przez ostatnie [1-365] dni, z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie [1-365] dni.

5. Małopiszących
Którzy piszą mniej niż 1 post na [1-365] dni, z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie [1-365] dni

6. Małoaktywnych, bez postów
Którzy nie napisali żadnego postu i nie logowali sie przez ostatnie [1-365] dni, z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie [1-365] dni


Inne pomysły wymagają już ręcznego wyszukiwania i pojedynczego usuwania użytkowników, są więc trudniejsze do regularnego stosowania.



Poprzednio ustaliliśmy, że będziemy kasować użytkowników, którzy nigdy niczego nie napisali i ostatni raz logowali się ponad rok temu - czyli opcja nr 6. Używam jej chyba mniej więcej co kwartał - w tej chwili jest 38 takich osób.

Samowolnie korzystam też co jakiś czas z opcji nr 2 i 3 - bo jeśli ktoś nie dokonał aktywacji konta przez np pół roku czy przez rok od aktywacji ani razu się nie zalogował, to raczej marne szanse, żeby w ogóle jeszcze kiedykolwiek to uczynił...


Obecnie odżyła jak widać zgłoszona już kiedyś propozycja kasowania użytkowników bez względu na liczbę ich postów, jeżeli nie logowali się dłużej niż rok - opcja nr 4. W tej chwili jest dokładnie 200 takich osób.


Można już wystawić ankietę w tej ostatniej sprawie czy potrzebne są jeszcze jakieś wyjaśnienia?

TD Pedro - 2011-12-18, 23:23

wg mnie tak zapropnowane "dookreślenie" parametrów ankiety jest wystarczające...
bro - 2011-12-19, 19:46

Witam Kolegow,
Niniejszym zmusiliscie mnie do zalogowania, nie chcialem czekac na wyniki ankiety;-)
A ktos wzial pod uwage, ze sa tacy, ktorzy siedza calymi dniami przed kompem w robocie i w domu juz tego badziewia nie uruchamiaja. Forum to ja czytam codziennie w komorce, a zwyklem nie pisac, jak nie mam nic madrego do napisania. Zatem tez sie nie loguje...
To pisalem ja, Jarzabek, okradajacy wlasnie pracodawce z czasu pracy i sluzbowego pradu...

Oczywiscie jezeli wynik ankiety bedzie nie po mojej mysli, to jakos przezyje logowanie raz na miesiac, 6 mcy, rok, czy jak tam wyjdzie.
pozdrawiam,
bro

TD Pedro - 2011-12-19, 19:52

bro napisał/a:
to jakos przezyje logowanie raz na miesiac, 6 mcy, rok, czy jak tam wyjdzie

będzie nam miło wiedzie, że jesteś z nami... :-)
chyba, że masz inny pomysł :?:

sereq - 2011-12-19, 20:01

A może wprowadzić taki element, że jakaś część forum jest dostępna tylko dla zalogowanych? Wtedy niejako zmuszamy tych nielogujących się, a czytających do potwierdzania swojej aktywności właśnie poprzez zalogowanie.

Udostępnianie części forum dla zalogowanych jest często spotykanym rozwiązaniem.

mrówa - 2011-12-19, 20:09

sereq napisał/a:
A może wprowadzić taki element, że jakaś część forum jest dostępna tylko dla zalogowanych? Wtedy niejako zmuszamy tych nielogujących się, a czytających do potwierdzania swojej aktywności właśnie poprzez zalogowanie.

Udostępnianie części forum dla zalogowanych jest często spotykanym rozwiązaniem.

Rzeczywiście tak jest. Może to dobre rozwiązanie?

bro - 2011-12-19, 20:09

TD Pedro napisał/a:

chyba, że masz inny pomysł :?:

Ponarzekalem sobie, taka ludzka natura....
Ale oczywiscie sie dostosuje, nie wymaga to jakiegos nadludzkiego wysilku;-)
W kazdym razie jako malo aktywny uzytkownik w ankiecie nie biore udzialu, czyli wstrzymuje sie od glosu.

mrówa - 2011-12-19, 20:16

bro napisał/a:
W kazdym razie jako malo aktywny uzytkownik w ankiecie nie biore udzialu, czyli wstrzymuje sie od glosu.
A to może przy okazji wykorzystajmy Twą świąteczną aktywność i wypowiesz się na temat tych legendarnych "strasznych usterek i awarii" dacii?
(Można to przekleić do innego wątku). Myślę, że opinia warta swej ceny :)

laisar - 2011-12-19, 20:53

bro napisał/a:
ktos wzial pod uwage, ze sa tacy, ktorzy siedza calymi dniami przed kompem w robocie i w domu juz tego badziewia nie uruchamiaja

Wziął, ale właśnie dlatego ustalamy tak długi horyzont czasowy - ten jeden raz w ciągu roku chyba się uda zalogować? (;


sereq napisał/a:
część forum jest dostępna tylko dla zalogowanych?

Lubię otwartość i jawność, nie lubię takich numerów - już prędzej przydałaby się jakaś "marchewka" (np konkursy, które zainspirują do napisania posta / zagłosowania). Tak, że ja przeciw.

opos - 2011-12-20, 11:18

sereq napisał/a:
A może wprowadzić taki element, że jakaś część forum jest dostępna tylko dla zalogowanych? Wtedy niejako zmuszamy tych nielogujących się, a czytających do potwierdzania swojej aktywności właśnie poprzez zalogowanie.

Udostępnianie części forum dla zalogowanych jest często spotykanym rozwiązaniem.

Według mnie właśnie to że można bez logowania przeczytać całe forum jest zaletą i nie powinniśmy z tego rezygnować.

robertp1983 - 2011-12-20, 11:57

Dzięki temu, że każdy może czytać to zwiększa się funkcjonalność i można przyciągnąć ludzi, bo wiele osób nie ma nic do powiedzenia a jak cos znajdą i maja pytania to sie zalogują aby zgłebić temat :lol: zasłaniając częśc forum pewnie potroi się liczba użytkowników, którzy sie logują i nie piszą albo zalogowali się raz, że jakąś pierdułkę znaleźć
chriskb - 2011-12-20, 12:01

Nie wiem, czy to jest technicznie do spełnienia, ale na niektórych forach, aby przeczytać informacje takie jak: znaczące porady techniczne, dostęp do rozwiązań, modyfikacji, podawane linki do oprogramowania, schematów itp. jest wymuszane logowanie.

Czy nie warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem?

malygabrys - 2011-12-20, 19:26

No dobrze Chriskb ale co osiągniesz przez ograniczenie(utrudnienie) do dostępu do informacji?
Jednych zmusisz do logowania a innych odrzucisz.

Myślę że nieaktywność powyżej 1 roku - to chyba najlepsze rozwiązanie.
Ja sam na forum jestem codziennie ale nie zawsze się loguję.

Pozdrowionka
:-D Dla zalogowanych i nielogowanych :-D

MarkD - 2011-12-20, 19:52

chriskb napisał/a:
Czy nie warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem?

To jeszcze zwiększy ilość martwych dusz. Sam ma takie konta, na które logowałem się raz, żeby zdobyć informację.

chriskb - 2011-12-20, 20:51

malygabrys,

Dobra fachowa informacja jest w cenie i logowanie pozwoli na dostęp do niej tylko zalogowanym. Należy pomyśleć o przyszłości forum i tych członkach społeczności daciaklub, którzy przekazują nieodpłatnie swoją wiedzę i angażują swój wolny czas na pomoc innym. IMHO wszystkie tego typu działania, jak fora użytkowników na Internet zmierzają do sprzedaży informacji aby pokryć koszty prowadzenia tej formy działalności (ekonomia coraz bardziej kształtuje nasze działania).

malygabrys - 2011-12-20, 21:01

Ech ta ch....na komercja.
Sami się wykończymy - niepotrzebny koniec świata.

monopios - 2011-12-20, 21:09

chriskb napisał/a:
Dobra fachowa informacja jest w cenie i logowanie pozwoli na dostęp do niej

No to co chriskb, może bilet wstępu na forum będziesz sprzedawał? :lol: :mrgreen: :lol: :-(

chriskb - 2011-12-20, 21:18

Na biletera się zdecydowanie nadaję, umiem liczyć do dziesięciu ;-)
mausi64 - 2011-12-20, 23:19

laisar napisał/a:
(Nie edytuję poprzedniego, mimo że mój, bo duża przerwa i inna sprawa).

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami wnioskuję do administratora o usunięcie użytkowników forum, którzy nigdy nic nie napisali i jednocześnie nie logowali się przez ostatnie 6 miesięcy:

[tu długa lista ....

[/i]


o jak dobrze, że tym razem nie padło na mnie :mrgreen:

laisar - 2011-12-20, 23:20

@mausi64: Spójrz na datę tamtego postu...
laisar - 2011-12-20, 23:24

chriskb napisał/a:
tego typu działania, jak fora użytkowników na Internet zmierzają do sprzedaży informacji aby pokryć koszty prowadzenia tej formy działalności

O, nie-nie-nie! Żadnej komercjalizacji! Pieniądze rzeczywiście potrafią czasami jedne sprawy uporządkować i uprościć, ale jednocześnie mogą inne bardzo skomplikować.

Zwłaszcza w działalności hobbystycznej, jaką, było nie było, jest takie forum jak nasze...

Można by za to rozważać formalizację klubu jako np stowarzyszenia - nie jest to nic przesadnie skomplikowanego - ale to kwestia niekoniecznie związana z dostępnością forum.

Ograniczanie owej dostępności oceniłem już kilka postów wcześniej i wciąż jestem mu zdecydowanie przeciwny - szczególnie w kontekście niniejszego tematu.


chriskb napisał/a:
ekonomia coraz bardziej kształtuje nasze działania

Ale nie musimy uważać tego za dobry trend i nie musimy mu się podporządkowywać.

mausi64 - 2011-12-20, 23:30

laisar napisał/a:
@mausi64: Spójrz na datę tamtego postu...


tjaaaa, widać, że pora późna :lol:
mnie wtedy jeszcze "w świecie" Dacii i DKPL nie było .....

dzięki za trafne spostrzeżenie....

dobrejnocki

chriskb - 2011-12-21, 09:42

laisar napisał/a:
Ale nie musimy uważać tego za dobry trend i nie musimy mu się podporządkowywać.


Życie to na nas wymusi :!:

laisar - 2011-12-21, 12:39

Co najwyżej - może próbować, a i to niekoniecznie. Np ja nie widzę takiej tendencji (choć oczywiście mogę mieć skrzywiony ogląd - tyle że to jak każdy).

EOsubT? (:

monopios - 2011-12-21, 13:04

Ta rozmowa schodzi w złym kierunku komercjalizacji. Pozostańmy w dotychczasowej sferze przyjaźni i błogości, bo kasa popsuje nam wszystko.
chriskb - 2011-12-21, 15:18

Ja patrzę trochę bardziej w przyszłość. Ale nie bierzcie koleżanki i koledzy tego wywodu jako czarnowidztwo. Na razie i ilość członków i popularność Daci nie stwarzają zagrożenia komercjalizacji. Co prawda już w wyszukiwarce Google przy szukaniu informacji o Daci, często pozycjonuje się informacja z "daciklubu". Pewnego dnia znajdzie się człowiek, który będzie chciał mieć te informacje pod swoja kontrolą. Przyjdzie do kolegi Marcina i przedstawi propozycję nie do odrzucenia.
Proszę sprawdzić, co się dzieje z forami o motoryzacji w USA, a na modę z za oceanu nie jesteśmy zbyt asertywni.

psur - 2011-12-23, 22:53

Odnośnie tej ankiety: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6400 bo podobno tu się komentuje (a swoją drogą to nie wiem czemu ma takie rozdzielenie służyć, ale to mało istotna sprawa).

Dla mnie ta propozycja to jakiś totalny absurd! Argument dotyczący wydajności jest raczej śmieszny niż rzeczywisty - tu znaczenie mają rzędy wielkości, a nie jakieś kilkadziesiąt kont usuniętych rocznie. Natomiast ten argument odnośnie "porządków" no to bez urazy, ale to jakiś taki bełkot, z logiką to ma tyle wspólnego, że być może te "porządki" poprawiają komuś samopoczucie.

Wywalanie konta po roku od ostatniego logowania, szczególnie jeśli ktoś wcześniej napisał kilkadziesiąt czy kilkaset postów, świadczy moim zdaniem o zupełnym niezrozumieniu realiów Internetu.

Fundamentalne pytanie brzmi: PO CO? Usunąć zawsze można, a cofnąć tego już się nie da.

benny86 - 2011-12-23, 22:59

psur napisał/a:
Fundamentalne pytanie brzmi: PO CO?

kwestie techniczne - obciążenie serwera? strzelam...

mag - 2011-12-28, 11:18

benny86 napisał/a:
psur napisał/a:
Fundamentalne pytanie brzmi: PO CO?

kwestie techniczne - obciążenie serwera? strzelam...


psur napisał/a:
Argument dotyczący wydajności jest raczej śmieszny niż rzeczywisty - tu znaczenie mają rzędy wielkości, a nie jakieś kilkadziesiąt kont usuniętych rocznie.

laisar - 2011-12-30, 10:03

psur napisał/a:
swoją drogą to nie wiem czemu ma takie rozdzielenie służyć, ale to mało istotna sprawa

Żeby nie tworzyć dwóch tematów na dokładnie ten sam temat, oczywiście.


psur napisał/a:
świadczy moim zdaniem o zupełnym niezrozumieniu realiów Internetu

Nie istnieje coś takiego, a już zwłaszcza raz danego i niezmiennego - życie to zmiana. Jeżeli z jakiegoś powodu - niechby nawet samopoczucia - pojawia się jakaś kwestia, to zawsze można ją rozważyć.


psur napisał/a:
Fundamentalne pytanie brzmi: PO CO?

Bo jeśli ktoś nie odwiedza forum od dłuższego czasu, to PO CO trzymać jego konto? Ja nie wiem i dlatego zapytałem współforumowiczów. Okazało się, że niektórzy też nie widzą takiego celu. Inni mają natomiast odmienne zdanie - i też dobrze. Po to jest właśnie dyskusja i ankieta, żeby wspólnie podjąć jakąś decyzję - bez pośpiechu.

aksel - 2011-12-30, 22:21

ja raz na bardzo długi czas wchodzę na forum o moim starym espero którego nie mam od czterech lat, i bardzo mi miło że jeszcze mnie nie usunęli :) a przerwy w logowaniu były nawet roczne...
maciek - 2012-04-03, 15:43

może u nas by coś takiego wprowadzić co mają w Renault Clio Klub??

Cytat:
Witaj,

Dziękujemy za skorzystanie z Forum Klubu Renault Clio.

Od przynajmniej 60 dni nie odnotowaliśmy Twojej obecności na Forum Klubu
Renault Clio. Jeśli nie korzystasz już z naszego Forum i Twoje konto
użytkownika nie jest Ci już potrzebne, zignoruj ten e-mail a zostanie ono
automatycznie usunięte po upływie 30 dni od dnia, w którym niniejsza
wiadomość została wysłana.
Wraz z kontem zostaną usunięte wszystkie Twoje dane personalne (email,
profil, itd...). W każdej chwili będziesz mógł się ponownie zarejestrować.

Jeśli nadal chcesz korzystać z naszego Forum wystarczy, że w przeciągu 30
dni od dnia, w którym niniejsza wiadomość została wysłania dokonasz
poprawnego logowania na Forum. Po zalogowaniu Twoje konto zostanie ponownie
aktywowane.



identyfikator wiadomości: / d2361ea55e9ef751528151d27806fead /
wiadomość wygenerowana: / 03.04.2012 /
konto wygaśnie: / 03.05.2012 /

Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie przez forum. Prosimy na nią
nie odpowiadać.

TD Pedro - 2012-04-03, 21:56

pomysł dobry z tym, że moim zdaniem przewidziałbym dłuższy niż 60 dni okres "bezczynności" - jaki? to temat oczywiście do przedyskutowania... rzeczywiście czasami z ciekawości wchodzę na chybił-trafił na profile klubowiczów i niektórzy mają po jednym zalogowanym wejściu w chwili rejestracji... (oczywiście niczego to nie przesądza)
monopios - 2012-04-04, 15:02

TD Pedro napisał/a:
pomysł dobry z tym, że moim zdaniem przewidziałbym dłuższy niż 60 dni okres "bezczynności" - jaki? to temat oczywiście do przedyskutowania

Było to omawiane i ankieta była, tylko władza opieszała jest.

TD Pedro - 2012-04-04, 18:46

monopios napisał/a:
Było to omawiane i ankieta była

to wiem bo sam "też się ankietowałem" :-P ale Maciek temat odświeżył to może i władza się ożywi :oops:

monopios - 2012-04-04, 19:12

TD Pedro napisał/a:
Maciek temat odświeżył to może i władza się ożywi

Władza temat czyta, słucha uwag, a robi i tak co chce. :roll: Zresztą zaraz mnie skarci i będę potępiony ;-)

maciek - 2012-04-04, 19:13

laisar jak Tusk
lud swoje, Tusk swoje ;-)

monopios - 2012-04-04, 19:17

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Marek1603 - 2012-04-04, 19:25

Z tego co wiem to zmiany miał wprowadzić Marcin i wtedy ma się zacząć weryfikacja. Jeżeli się mylę to proszę o wyprostowanie mnie.
monopios - 2012-04-04, 19:39

Marek1603 napisał/a:
Jeżeli się mylę to proszę o wyprostowanie mnie.

Ależ my nic nie wiemy, za daleko źródła jesteśmy.

Marek1603 - 2012-04-04, 20:13

No przecież laisar mówił, że zmiany może tylko wprowadzić Marcin, nasz główny ;-) admin, bo tylko on ma moc władczą. ;-) :-D
Maxi - 2012-04-07, 15:31

Witam wszystkich serdecznie i z okazji świąt wielkanocnych życzę całej braci zdrowych, wesołych świąt, tradycyjnie smacznego jajka oraz pięknej pogody tego roku umożliwiającej wszystkim miłych podróży swoimi brykami w nieznane celem poznawania pięknych zakątków naszego kraju i nie tylko. Mam trochę czasu i przeglądałem statystykę naszego klubu. Jest ona imponująca. Aktywność na forum mnie zadziwia. Tematyka codzienna bardzo merytoryczna a rady szczere i pouczające. Po zastanowieniu się nad tą statystyką dochodzę do wniosku, że forum pomogło wielu w rozwiązaniu napotykanych problemów. Jak fajny sens tego działania. Po przeczytaniu niektórych postów człowiek staje się bardziej wyczulony na opisywane zjawiska, sam je analizuje i sprawdza. Moim zdaniem podnosi to ogólną kulturę użytkowników, a i dostarcza dużej wiedzy na temat mechaniki samochodowej. Podoba mi się. Pozdrawiam wszystkich.
TD Pedro - 2012-04-07, 21:41

piękne dzięki za życzenia :-) ... i oczywiście również spokojnych i pogodnych świąt... :-)
pytanie tylko czemu umieściłeś ten post w tym temacie... :lol:

monopios - 2012-04-08, 20:41

Marek1603 napisał/a:
Z tego co wiem to zmiany miał wprowadzić Marcin i wtedy ma się zacząć weryfikacja.

Marek1603 napisał/a:
No przecież laisar mówił

Marek1603 napisał/a:
że zmiany może tylko wprowadzić Marcin, nasz główny ;-) admin, bo tylko on ma moc władczą.

laisar napisał/a:
Poprzednio ustaliliśmy, że będziemy kasować [...] Używam jej chyba mniej więcej co kwartał

Ktoś tu kręci :-/ i wciąga innych w to :-? . To panowie jak jest naprawdę :?:

Marek1603 - 2012-04-08, 21:04

No to może niech Laisar się tu wypowie i od razu powie jak się ma sprawa z opłatą za serwer, bo miało być info w odpowiednim temacie i cisza.

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2012-04-25, 02:18 ]
O opłatach za serwer: http://www.daciaklub.pl/f...p=125393#125393.

monopios - 2012-04-20, 21:21

No i ciągle cisza i cisza, głosy umarły nic nie słychać.
Oglądałem dziś liczbę odwiedzin w ostatnim kwartale przez naszych klubowiczów, którzy się logowali (na potrzeby innego tematu) i wyszło na to że nasz klub jest mały. W ostatnim kwartale zalogowanych (w tym po raz pierwszy) było 600 osób, a na liczniku klubowiczów jest 1629. Moim zdaniem wynika z tego, że wiele osób zapomniało już o nas, inni zalogowali się bo mieli problem i po odpowiedzi dobrej lub złej olali nas, a inni zalogowali się z ciekawości i nie pamiętają.
Czy będą jakieś regulacje, po naszych ustaleniach z tego tematu :?: , czy zostaje tak jak jest z nadmuchanym balonem (licznikiem).

chriskb - 2012-04-21, 06:26

monopios napisał/a:
...po odpowiedzi dobrej lub złej olali nas...


Jakość się liczy a nie ilość

zdzisiu27 - 2012-04-21, 10:13

chyba lepiej, żeby było mniej , ale zaangażowanych i aktywnych, niż parę tysięcy olewających
Alien - 2012-04-21, 11:34

Mam nadzieję że nie będziecie wywalać tych niepiszących/mało piszących... nie mam Daćki ale ze względu na sympatię do marki regularnie czytuję forum, mało kiedy piszę, bo uważam że hasełka typu "super", "ok" itp poza robieniem śmietnika nic nie wnoszą.
monopios - 2012-04-21, 14:01

chriskb napisał/a:
Jakość się liczy a nie ilość

I dlatego warto zweryfikować liczbę członków, aby można było spokojnie pytania zadać konkretnej osobie i mieć większe szanse na odpowiedz. A nie pytać się w głuchą przestrzeń.
Alien napisał/a:
Mam nadzieję że nie będziecie wywalać tych niepiszących/mało piszących...

Nie, nie ma takiej intencji, co było już opisane.
http://www.daciaklub.pl/f...er=asc&start=71

art350 - 2012-04-21, 19:26

Jak ktoś dostanie już swoje upragnione autko na które czekał tyle czasu to nie dziwota,że znika na jakiś czas z forum,bo musi się "nacieszyć" swoim nabytkiem (miałem tak samo). Jednak potem się pojawia i opisuje swoje wrażenia i odczucia.Dlatego ja jestem przeciwny usuwaniu tzw. martwych dusz. :mrgreen:
TD Pedro - 2012-04-21, 19:30

art350 napisał/a:
.Dlatego ja jestem przeciwny usuwaniu tzw. martwych dusz

może najpierw warto by uzgodnić stanowiska jak interpretować "martwe dusze", będzie łatwiej znaleźć konsensus... :lol:

art350 - 2012-04-21, 19:35

jak mawiał Kwiczoł "tyż prowdo". :mrgreen:
monopios - 2012-04-21, 20:09

art350 napisał/a:
Jak ktoś dostanie już swoje upragnione autko na które czekał tyle czasu to nie dziwota,że znika na jakiś czas z forum,bo musi się "nacieszyć" swoim nabytkiem (miałem tak samo). Jednak potem się pojawia i opisuje swoje wrażenia i odczucia.Dlatego ja jestem przeciwny usuwaniu tzw. martwych dusz. :mrgreen:

Ale, o tym już była mowa i nawet ankieta, w której ustalony czas był na 1 rok nielogowania się. To chyba wystarczający czas aby się nacieszyć i odwiedzić nas (logując się)

art350 - 2012-04-23, 16:18

tyż prowdo. :mrgreen:
maciek - 2012-04-23, 16:23

przydał by się automat który wysyła co pewien okres do użytkownika nieaktywnego e-mial żeby przypomnieć się o sobie ;-)
laisar - 2012-04-25, 01:08

monopios napisał/a:
władza opieszała jest

Nie władza, tylko obsługa d: - ale fakt, opieszała... (;

Ale - nie do końca, bo zombiaki co jakiś czas czyszczeni, tyle że ręcznie i po kawałku, natomiast opcję wygłosowaną w ankiecie należałoby jednak poprzedzić oficjalnym ogłoszeniem, które nie nastąpiło.

(Ogólnie - ja jestem winny, ale mam ostatnio trochę pod górkę i się po prostu nie wyrabiam, więc więcej takich spraw jest w zawieszeniu. Mam nadzieję, że naprostuję je jak najszybciej).

laisar - 2012-04-25, 01:08

Marek1603 napisał/a:
zmiany może tylko wprowadzić Marcin

Niektóre tak, niektórych wolę nie dotykać, np z braku wiedzy, ale akurat sedno tego tematu mieści się w moich możliwościach.

laisar - 2012-04-25, 01:15

maciek napisał/a:
przydał by się automat

Póki co - nie będzie.

monopios - 2012-07-29, 19:14

laisar napisał/a:
zombiaki co jakiś czas są czyszczeni

Chciał bym zauważyć, że w tej chwili 40% w śród nas to zombiaki.

laisar - 2012-07-29, 22:00

monopios napisał/a:
40% w śród nas to zombiaki

Nie wiem, skąd te dane - niecałe 40 użytkowników jest nieaktywowanych / nigdy niezalogowanych. (Dorobek ostatnich 3 m-cy).

monopios - 2012-07-30, 11:46

Mówię o niezalogowanych powyżej 12 miesięcy, z tego sporo część użytkowników to tacy, którzy nie logowali się już po 18 m-c i dłużej.
Ryszard - 2012-09-11, 08:59

Czytam najchętniej moich "ekspertów", nie zabieram głosu. ALE PRZEDE WSZYSTKIM TO WOLĘ JEŹDZIĆ MOIM DUSTEREM, niż czytać tyle różnych wątków dyskusji, to zabiera sporo czasu. Wywalić zero odpowiedzi i dyskusji, ale jednak im więcej członków klubu tym jednak lepiej o nim świadczy.
R

TD Pedro - 2012-09-11, 17:59

Ryszard napisał/a:
Czytam najchętniej moich "ekspertów", nie zabieram głosu

ale czytając warto się zalogować i tym samym potwierdzić "klubowość" :-P a 111 Twoich postów też skądś się wzięło... :lol:

miskowski - 2012-09-11, 18:36

Wiem, że jestem tu od niedawna, ale miałem okazję administrować paroma formami na przestrzeni ostatnich lat i dobrze wiem, że takie martwe duszyczki kłują w oczy i zwyczajnie przeszkadzają np. przy pracach czysto administracyjnych. Człowiek wysyła przypomnienia, a z biegiem czasu operuje w coraz bardziej rozrośniętej liście uzytkowników, z których aktywnych jest jakiś tam procent. Jakiekolwiek operacje wymagają coraz więcej czasu, bo trzeba wertować zupełnie niepotrzebnie rozdmuchaną listę forumowiczów. Absolutnie nie namawiam do masowej eksterminacji, ale myslę że po pół roku/roku należy wysłać zapytanie do delikwenta, czy zaszczyci forum swoją obecnością. Jeśli odpowie - nalezy dać mu np. miesiąc. Jeżeli nie - tniemy. W przypadku tych, co w ogóle nie odpowiedzą - wiadomo.
marcio - 2012-11-25, 15:50

Ja dawno nie logowałem się do forum. Myślę, że po jakim umownym okresie czasu ( tu chyba potrzebne byłyby zmiany w regulaminie ) można by wysyłać do delikwenta maila z informacją, albo wprowadzić zapis, że członkostwo forum wygasa po np. upływie roku od dostatniego logowania.
laisar - 2012-11-25, 16:30

marcio napisał/a:
zmiany w regulaminie

Najpierw musielibyśmy jakikolwiek mieć...

marcio - 2012-11-25, 16:32

laisar napisał/a:
marcio napisał/a:
zmiany w regulaminie

Najpierw musielibyśmy jakikolwiek mieć...

Czytam kilka forów i skojarzenie z regulaminem jakoś samo przyszło.

Dyziek - 2012-11-25, 18:53

Miskowski dobrze prawi.
monopios - 2012-11-25, 20:31

marcio napisał/a:
Ja dawno nie logowałem się do forum. Myślę, że po jakim umownym okresie czasu ( tu chyba potrzebne byłyby zmiany w regulaminie ) można by wysyłać do delikwenta maila z informacją, albo wprowadzić zapis, że członkostwo forum wygasa po np. upływie roku od dostatniego logowania.

Dobrze gadasz, choć ostatnio zauważyłem, że Junior Admin zrobił małą korektę co do duszyczek. Chyba z trzy setki odleciały w czarną otchłań niepamięci sieci.

krakry1 - 2012-11-25, 20:43

laisar napisał/a:
marcio napisał/a:
zmiany w regulaminie

Najpierw musielibyśmy jakikolwiek mieć...
Wyrzucajmy martwe dusze - a jak się którejś nie spodoba, zawsze może się odwołać zgodnie z Par. 24 ust 5 Regulaminu o którym pisze Laisar. 8-)
TD Pedro - 2012-11-25, 21:26

krakry1 napisał/a:
Wyrzucajmy martwe dusze - a jak się którejś nie spodoba, zawsze może się odwołać zgodnie z Par. 24 ust 5 Regulaminu o którym pisze Laisar

i zarejestrować się ponownie... :mrgreen:

Marcinho - 2012-11-26, 15:32

Zgadzam się z ,,miskowski" i ,,marcio" tylko nie wiem czy okres roku nie jest troszkę za krótki w tym zabieganym świecie , ja bym stawiał co najmniej 1,5 roku bez logowania, np. okres 90 dni na klubclio.pl i kasują ci konto jest dla mnie śmieszny. (jestem tam zalogowany)
ian - 2012-11-26, 17:21

Cytat:
ja bym stawiał co najmniej 1,5 roku bez logowania

2 lata braku aktywności, nowych wpisów, a już na pewno 0 przy liczbie napisanych postów i do widzenia, żegnamy.

TD Pedro - 2012-11-26, 18:08

Marcinho napisał/a:
nie wiem czy okres roku nie jest troszkę za krótki w tym zabieganym świecie

rzeczywiście żyjemy w trochę zabieganym świecie ale MSZ rok czasu jest chyba wystarczajacym okresem "karencji", członkostwo w DKP to nie tylko przyjemność ale i "obowiązek" :-P ..., po kilku miesiącach bierności (wykluczam sprawy losowe) potrzeba zajrzenia na forum oddala sie coraz bardziej i to tak trwa i trwa aż czas mija i mija... przecież przymusu nie ma...

kapelusznik - 2012-11-26, 18:10

prosta sprawa

"u nas" jest tak - każdy po rejestracji ma napisać posta w wątku powitalnym, z którego nie usuwamy postów

konta 0 postowe kasujemy po 60 dniach od rejestracji

no i to by było na tyle - usuwanie kont użytkowników którzy mają posty na koncie, ale się nie odzywają od pewnego czasu uważam za zbytnie obostrzenie

nie trafia do mnie argument o problemie z ogarnięciem bazy - przecież chyba nikt nie robi takich rzeczy ręcznie, tylko skryptami, co nie ? :shock:

TD Pedro napisał/a:
członkostwo w DKP to nie tylko przyjemność ale i "obowiązek" :-P
a Dacie to jedyne samochody które może kupować rozsądnie myślący człowiek - ech, dostaję drgawek od takich demagogii

forum sobie poradzi z tymi kilkoma użytkownikami więcej, a nie kasowanie konta jest miłym ukłonem w stronę użytkownika który z różnych powodów przestał wchodzić na forum - może sprzedał auto, może mu się przestało chcieć wchodzić, może wypadek losowy sprawił, że nie mógł
jest szansa że po pewnym czasie wróci (kupi znów Dacię, zachce mu się zajrzeć na stare śmieci, wyzdrowieje, wróci z dalekiej podróży) - ja bym się wkurzył gdyby mi konto nie działało bez powodu
i inna sprawa - posty usuniętych użytkowników durnowato wyglądają (a przecież są zakusy żeby kasować konta użytkowników z istniejącymi postami)

szczypiecie się, jakby te 1400 użytkowników to była jakaś znacząca liczba dla forum i jej bazy danych - a nie jest

jeżeli ktoś chce robić "Klub" to niech zrobi to formalnie, a nie przy pomocy wyrzucania ludzi z forum - np dodatkowy status konta użytkownika "klubowicz" przyznawany po spełnieniu dowolnie wymyślonych warunków (np prośba o takowy wpis u administratora)
i wtedy taki status można usuwać użytkownikom którzy "olewają klub" (choć nie cierpię takiego określenia - to że ktoś się przestał udzielać, to nie znaczy od razu, że "olewa")

TD Pedro - 2012-11-26, 20:14

kapelusznik napisał/a:

TD Pedro napisał/a:
członkostwo w DKP to nie tylko przyjemność ale i "obowiązek" :-P

a Dacie to jedyne samochody które może kupować rozsądnie myślący człowiek - ech, dostaję drgawek od takich demagogii

- cytowanie wyrwanego z kontekstu fragmentu wypowiedzi potrafi diametralnie zmienić jej sens jako całości :-(

- zarzucając komuś demagogię a jednocześnie głosząc taki pogląd:

kapelusznik napisał/a:
forum sobie poradzi z tymi kilkoma użytkownikami więcej, a nie kasowanie konta jest miłym ukłonem w stronę użytkownika który z różnych powodów przestał wchodzić na forum - może sprzedał auto, może mu się przestało chcieć wchodzić, może wypadek losowy sprawił, że nie mógł
jest szansa że po pewnym czasie wróci (kupi znów Dacię, zachce mu się zajrzeć na stare śmieci, wyzdrowieje, wróci z dalekiej podróży) - ja bym się wkurzył gdyby mi konto nie działało bez powodu
i inna sprawa - posty usuniętych użytkowników durnowato wyglądają (a przecież są zakusy żeby kasować konta użytkowników z istniejącymi postami)


- sam taką demagogię uprawiasz...

kapelusznik napisał/a:

szczypiecie się, jakby te 1400 użytkowników to była jakaś znacząca liczba dla forum i jej bazy danych - a nie jest

jeżeli ktoś chce robić "Klub" to niech zrobi to formalnie, a nie przy pomocy wyrzucania ludzi z forum - np dodatkowy status konta użytkownika "klubowicz" przyznawany po spełnieniu dowolnie wymyślonych warunków (np prośba o takowy wpis u administratora)
i wtedy taki status można usuwać użytkownikom którzy "olewają klub" (choć nie cierpię takiego określenia - to że ktoś się przestał udzielać, to nie znaczy od razu, że "olewa")


- przedmiotowy temat został podjęty w jakimś celu... a celem tym jest m.in. umożliwienie wypowiedzi swojego zdania przez innych...
- Ty zabierając w tej sprawie głos również bierzesz udział w tym jak to napisałeś "szczypaniu się"...

- ponadto sformułowania opatrzone dodatkowo odpowiednim emotikonem lub z użyciem cudzysłowu sugerują (no bo jakże to można inaczej wyrazić) by traktować je raczej z pewnym dystansem, niekoniecznie dosłownie (no chyba, ze chce się komuś "dowalić")...

kapelusznik napisał/a:
"u nas" jest tak - każdy po rejestracji ma napisać posta w wątku powitalnym, z którego nie usuwamy postów

konta 0 postowe kasujemy po 60 dniach od rejestracji


nie wiem gdzie to jest "u nas" ale jak widać "u was" też stosujecie krytykowane przez Ciebie restrykcje tyle, że inaczej zdefiniowane :-( ...

kapelusznik - 2012-11-26, 21:01

TD Pedro napisał/a:
nie wiem gdzie to jest "u nas" ale jak widać "u was" też stosujecie krytykowane przez Ciebie restrykcje tyle, że inaczej zdefiniowane :-( ...

a takie tam, miłe forum ;-)
stosujemy restrykcje względem użytkowników, którzy nie spełnili wymogu formalnego, podanego podczas rejestracji (czyli zgłoszenia się w wątku powitalnym)
odsiewamy w ten sposób konta założone przez boty
usuwanie kont botów to jednak co innego niż usuwanie kont "zweryfikowanym" użytkownikom tylko dlatego że się nie logowali, mimo że wcześniej byli aktywni, nieprawdaż :?:
(użytkownik z dodatnim licznikiem postów jest "zweryfikowany", bo wiemy że nie jest spammerem ani botem - potrafi się logicznie wypowiadać nie reklamuje nachalnie - konta spamerskie i botów wypowiadających się na temat zakupu pastylek Viagry i Cialis usuwamy od ręki ;-) )


nie mam zamiaru nikomu "dowalać", tylko podaję swoją opinię w sprawie
to forum jest świetne, i nie chciałbym żeby zamieniło się w taki obóz koncentracyjny jak skodovka.pl - a usuwanie użytkowników "olewających" jest pierwszym krokiem do Mordoru ;-)

ja po prostu nie widzę zalet usuwania takich użytkowników - nie przy tak małej bazie userów

szybkie obliczenia - gdyby wziąć po uwagę użytkowników którzy nie logowali się od roku, do kosza idzie 300 userów
tylko po co :?:

TD Pedro - 2012-11-26, 22:13

kapelusznik napisał/a:
tylko podaję swoją opinię w sprawie

- także samo jak ja tyle tylko, że ja nie "wywołałem" zarzutu uprawiania przez innych demagogii :-( ...

- szanuje poglądy odmienne od moich i po części Twoje argumenty mnie przekonują ale nawet w "nieformalnym" klubie jakieś zasady egzystencji można w drodze konsensusu przyjąć...

- to co ja o tym myślę to wyłącznie mój pogląd nie mający żadnego znaczenia (czyt. mocy sprawczej :lol: )...
kapelusznik napisał/a:
a takie tam, miłe forum
stosujemy restrykcje względem użytkowników, którzy nie spełnili wymogu formalnego, podanego podczas rejestracji (czyli zgłoszenia się w wątku powitalnym)

- to jednak to forum ma przewagę gdyż nie ma tak restrykcyjnego wymogu formalnego zakładania wątka powitalnego... :lol:

kapelusznik - 2012-11-26, 22:26

ale za to są zakusy na usuwanie użytkowników ;-)

inna sprawa - rzeczywiście przesadziłem z tą demagogią i za to przepraszam

co do pozostałych poglądów - zdania nie zmienię - mam na myśli tylko i wyłącznie dobro forum (uzasadniłem powyżej :-P )


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group