DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Sprawy klubowe - Współpraca z Renault Polska

Marcin - 2008-02-21, 18:23
Temat postu: Współpraca z Renault Polska
Drodzy Klubowicze ;-)
W dniu dzisiejszym przeprowadzilem telefoniczna rozmowe z przemilą Panią z Renault Polska Sp. z o.o.
Renault Polska wyszlo w kierunku Klubu z inicjatywą rozpoczęcia wzajemnej współpracy.
Jaki charakter będzie miała owa współpraca zależeć będzie w bardzo dużej mierze od nas samych, czyli Klubowiczów Dacia Klub Polska.
Po dzisiejszej rozmowie mogę powiedzieć, że napewno w grę wchodzi zorganizowanie ogólnopolskiego zlotu/spotkania użytkowników Dacii pod patronatem Renault Polska. Całkiem możliwe że zlot ten bedzie połączony wraz z prezentacją nowego modelu Sandero. Na miejscu każdy bedzię mógł zobaczyć na żywo ten samochód, odbyć jazdę próbna itd.
To na dobry początek...
Teraz mamy czas do namysłu czego jeszcze oczekiwalibyśmy od Renault Polska w ramach wzajemnej współpracy.
Chodzi mi tutaj o różne pomysły, sugestie itp.
Kolejna sprawa to kwestia logo. Niestety logo Dacii jest znakiem towarowym i nie możemy go używać na naszym forum. Stąd tymczasowe zmiany jakie zaszły w górnej części strony ;-) W związku z wynikłą sytuacją chciałbym ogłosić swego rodzaju konkurs na logo naszego klubu. Liczę na to, że znajdzie się ktoś kto pomógłby nam w stworzeniu naszego znaku rozpoznawczego :-) Jeżeli bedzie kilka propozycji, wtedy za pomocą ankiety, decyzją ogółu wybierzemy to najlepsze :mrgreen: Proszę zatem chętne osoby o jakąkolwiek pomoc ;-)

laisar - 2008-02-21, 18:29

Brawo admin! Bis, bis! (;
GeRRaD - 2008-02-21, 18:47

To co, oni naszym kosztem będą promować auta, a loga uzywac nie dają :evil:
Na drzewo z takim układem - forum to nie dealerski kanał promocyjny :evil: Może jeszcze znaczki klubowe pozrywać każą :lol: Niech sami zaproponują nam korzyści , znizki na przeglądach, w częsciach eksploatacyjnych,akcesoriach itp.

Marcin - 2008-02-21, 20:45

Nie ukrywam, ze rowniez myslalem o jakichs znizkach na uslugi, czesci itp. i bede chcial cos takiego zaproponowac Renault. Mam nadzieje ze z pozytywnym skutkiem ;-) A co do promocji aut przez nasze forum to nie widze w tym nic dziwnego, ze korzysci sa dwustronne. My mozemy cos zyskac w zamian za cos innego. I moim zdaniem obecnosc glownego importera Dacii na przyszlym zlocie nie jest minusem, a wrecz przeciwnie podnosi prestiz takiej imprezy. A co do logo to nie ukrywajmy, ale zeby mozna bylo je uzywac trzeba niestety uzyskac na to zgode. Co nie oznacza, ze taka zgoda jest niemozliwa. W kazdym badz razie na dzien dzisiejszy sprawa wyglada tak jak napisalem.
laisar - 2008-02-21, 20:46

Spokojnie, jeszcze nikt nikogo do niczego nie wykorzystał <;

Prawo do loga jest jak najbardziej po ich stronie, ale nie mają żadnej prawnej możliwości zabronienia używania klubowej przeróbki na naszych samochodach. I o ile mogą wymóc na adminie jego nieużywanie na forum wprost, to nic nie stoi na przeszkodzie umieszczenie gdzieś powiększonego fragmentu zdjęcia auta z takim znaczkiem (;

Tyle że przecież nie chodzi o wzajemne robienie sobie "kuku", a o nawiązanie współpracy - na razie, ponieważ jej nie ma, to nic dziwnego że poprosili (?) o usunięcie klubowego znaczka, ale nie znaczy to, że nie zgodzą się w przyszłości na jego używanie.

Z drugiej strony np mnie niezbyt się on podoba (jak i logo samej Dacii) i uważam, że oryginalny emblemat klubowy byłby jednak lepszy...

(c.d.n.)

Loganek - 2008-02-21, 20:53

Jeśli zlot będzie blisko, spróbuje przyjechac Italjetem ;-)

[ Dodano: 2008-02-21, 20:57 ]
Marcin, a może spróbuj ponegocjowac, żeby nasze forum hulało na serwerze Renault Polska. Np. na drugim forum na jakim się udzielam, czyli www.fiatpunto.com.pl , takie coś wywalczyliśmy ;-)

Marcin - 2008-02-21, 21:25

Sprawa stanela na tym, ze Renault czeka na propozycje co mogloby dla nas robic/zrobic. Dlatego tez zalozylem ten temat, aby kazdy mogl dodac cos od siebie. Co do zlotow to poza oczywiscie prezentacjami Dacii, myslalem takze o roznych konkursach i nagrodach/gadzetach od Renault. Mysle ze wszystko jest do dogadania i ustalenia. Tak samo sprawa logo. Po prostu mamy wszystko ustalic i pozniej przedstawic propozycje.
Loganek - 2008-02-21, 21:27

a może jakaś wycieczka ( na koszt RP oczywiscie ) do fabryk w Pitesti i Miovieni.
GeRRaD - 2008-02-21, 21:32

W związku z faktem iż jesteśmy obserwowani przez RP, a negocjacje to gra w oferty i kontroferty :lol: proponuje utajnić w jakiś sposób kanał wymiany informacji pomiędzy klubowiczami w tej sprawie :!:
laisar - 2008-02-21, 21:43

To chyba zbytek paranoi (; - w końcu mamy czyste intencje, a to nie są żadne negocjacje biznesowe...

[ Dodano: 2008-02-21, 21:52 ]
Wydaje mi się, że nasza pełna transparentność to jedna z głównych zalet - w końcu naszymi najważniejszymi cechami są: niezależność, obiektywność i zorganizowanie jako grupa.

GeRRaD - 2008-02-21, 22:13

My może mamy czyste intencje ale logo na stronie juz się komus nie spodobało :-? Przy rozmowach biznesowych adwersarz zawsze wykorzytsuje słabe strony partnera dla uzyskania przewagi negocjcyjnej.Prawda jest taka, że pokazywanie kart przy stole to lekkomyślność i brak profesjonalizmu.Spójrz na to z drugiej strony - co to za negocjacje jak na każdą ujawnioną propozycję mozna wcześniej przygotować 100 argumentów przeciw :lol:
laisar - 2008-02-21, 22:18

GeRRaD, więcej pozytywnego nastawienia! Postaw się na chwilę na pozycji drugiej strony - też nie chciałbyś, żeby Twoją własność wykorzystywano bez żadnej zgody, prawda?

Poza tym - to nie są żadne biznesowe negocjacje, tylko "gra" o potencjalnie dodatnim wyniku dla obu stron. Tak naprawdę to więcej do zyskania na naszej przychylności ma Renault/Dacia - my jakoś przeżyjemy bez żadnych zniżek, oni bez klientów nie...

GeRRaD - 2008-02-21, 22:34

Więc tym większa nasza siła przetargowa, możemy kreować opinie o marce, poruszać palące problemy, kierować zapytania, współpracować z mediami motoryzacyjnymi.Po wejsciu pod skrzydełka to zostanie ograniczone, bo mecenas jak leje złoto, to mecenas wymaga.

Tak więc im więcej wywalczymy na piśmie tym lepiej - dla mnie to czyste negocjacje biznesowe i takowych nie prowadziłbym przy otwartej kurtynie.

laisar - 2008-02-21, 22:44

Wręcz przeciwnie - niezależność i obiektywność możemy zachować jedynie przy podniesionej kurtynie, bo tylko dzięki temu unikniemy właśnie ryzyka posądzenia o przekupność.

Ale ad rem: co możemy dać Renault/Dacia i co chcielibyśmy za to dostać?

Jak słusznie GeRRaD zauważył, przede wszystkim możemy zaoferować promocję marki.

Właściwie, jeżdżąc naszymi autami, chcąc nie chcąc, cały czas po trosze to robimy (:

Po wtóre czynimy to także w rozmowach nt samochodów - i to ("szeptana propaganda" ;) jest jedną ze skuteczniejszych form reklamy.

Dotyczy to zresztą wbrew pozorom nie tylko Dacii - marki atrakcyjnej głównie ze względów ekonomicznych - ale również Renault. W końcu osoby, które skusiły się na tę pierwszą ze względu na cenę, chyba szybciej zdecydują się na produkty - albo je polecą - tej drugiej, rzeczywiście bardziej luksusowe. Oczywiście pod warunkiem, że będą w ogóle zadowolone z pierwotnego wyboru: "Pierwszy samochód sprzedaje salon, każdy następny - serwis" (;

GeRRaD - 2008-02-21, 23:00

Widzę że lubisz się spierać ;-) Tak więc ostatni raz w kwestii jawności - a kto by nam miał tę przekupność zarzucać przy rozmowach z RP :?:Co do jawności to mówię o rozmowach z RP, a forum pod patronatem to forum pod patronatem i cokolwiek później nie napiszesz może zostać potraktowane jako nieobiektywne.

Rozwiązanie tej kwestii oddajmy decyzji aminów :-D

laisar - 2008-02-21, 23:12

1. Nie lubię się spierać, tylko bronię własnego zdania (:

2. Co innego współpraca, a co innego patronat - ja o żadnym patronacie ze strony RDP nad forum nie myślałem, nie mówiłem i popierał nie będę, a nawet będę taką ideę zwalczał, właśnie ze względu na poczucie własnej niezależności.

3. Zarzut "przekupności" mógłby postawić każdy rozmówca z którym będziemy rozmawiać po ewentualnym nawiązaniu oficjalnej współpracy z firma Renault/Dacia Polska - jeśli do jej nawiązania dojdzie w jakichś niejasnych okolicznościach (;

Kontynuując wątek "co możemy zaoferować":

Drugą istotną sprawą jest nasze zorganizowanie - dzięki niemu możemy szybko i wspólnie reagować na różne informacje i wydarzenia, a także samodzielne je kreować. Przy stosunkowo niewielkiej liczebności Dacii w Polsce stanowimy dość pokaźną grupę.

jacek - 2008-02-22, 07:56

Uważam że powinniśmy wynegocjować zgodę do korzystania ze znaku klubowego z logo daci.
Uważam że to jest do załatwienia.
Co do zlotu uważam że jakiś katering ( grill czy czy coś w tym stylu) też są w stanie przełknąć . Link do forum na stronie daci też by się przydał i uważam że jest on w interesie RP- mają darmową informację zwrotną od użytkowników na temat eksploatacji aut. A że opinie o aucie są pochlebne to jest darmowa reklama

Andrzej - 2008-02-22, 08:29

Panowie, spokojnie.

Co możemy dać Renault Polska - w zasadzie już to dajemy, są to opinie użytkowników na temat samochodów, którymi jeździmy, informacjie o tym, ile średnio kilometrów jeździ taką bądź inną Dacią w Polsce i co się nam w autach podoba, a co nie. Jest to swego rodzaju test przeprowadzony na dużej liczbie aut i użytkowników. Watpię, żeby coś więcej od nas chcieli, no może żebyśmy jeszcze bardziej reklamowali ich markę, ale wtedy przestaniemy być obiektywni, a przecierz obiektywizm jest istotą działania takiego forum.
Co do tego, co możemy wynegocjować dla siebie, nie liczył bym na wiele więcej niż pozwolenie na używanie logo, nie czarujmy się, zniżki w serwisowaniu - wtedy każdy, kto ma Dacię byłby klubowiczem. Bardziej byłbym skłonny próbować takich zniżek jako wynik współpracy użytkownika samochodu z Renault, ale to dotyczyłoby raczej tych, którzy bardzo dużo jeżdżą.

Co do zlotu, to raczej nie sądzę, że to ktoś pomoże nam tylko raczej to my będziemy elementem przyciągającym ludzi, którzy mogą się stać potencjalnymi użytkownikami nowgo modelu grupy Renault. No, ale można w zamian coś wynegocjować np. koszt dojazdu, kotlecika i Colę, baloniki, samochodziki dla dzieci - oczywiście Dacie... - a może ramki pod tablice rejestracyjne.

Na więcej bym nie liczył.

GeRRaD - 2008-02-22, 09:24

Moim zdaniem możnaby się pokusić o zniżki na akcesoria (np. słynny podłokietnik, pokrowce itp) - to nie są towary pierwszej potrzeby dla nich więc oferując zniżkę poprawią wyniki sprzedaży tych akcesoriów. Co do zlotu to niech zabezpieczą jakieś miejsce, mały katering, gadżety reklamowe i jakieś nagrody na w konkursie na np. najlepiej stuningowaną dacię, najlepiej utrzymaną w stosunku do przebiegu itp. No i oczywiście prawo do uzywania Loga na forum + link ze strony dacii na nasze forum. :mrgreen:

Czekamy na inne racjonalne pomysły 8-)


PS Brawo admin :!: :!: :!:

jan ostrzyca - 2008-02-22, 09:30

GeRRaD napisał/a:
To co, oni naszym kosztem będą promować auta, a loga uzywac nie dają :evil:
Na drzewo z takim układem - forum to nie dealerski kanał promocyjny :evil: Może jeszcze znaczki klubowe pozrywać każą :lol: Niech sami zaproponują nam korzyści , znizki na przeglądach, w częsciach eksploatacyjnych,akcesoriach itp.


Do Admina-dobra inicjatywa. Prawdę powiedziawszy chciałem zaproponowac coś podobnego, ponieważ bez wsparcia reno nie zorganiuzujemy zlotu NIGDY. Mogę się zakładać.

Ale GeRRaD ma rację. Jeśli reno chce nas wykorzystać w swoim marketingu to MUSI działać tak, żeby klubowicze byli z niego ZADOWOLENI.

Z głosów na forum wnoszę, że WSZYSCY są zadowoleni ze swoich samochodów ale tylko NIELICZNI (o ile nie przesadziłem z optymizmem) są zadowoleni z kontaktów z reno ( serwis, naprawy, dilerzy itp).

Powiem szczerze, że poziom obsługi w reno DENERWUJE mnie coraz bardziej, co prawda dotyczy to jednego dilera i salonu, ale też nie mam ochoty jeździć po Polsce i szukać jakiegoś normalnego przedswtawiciela.

A swoja drogą ciekawe czy spece z reno czytują to forum?

petek - 2008-02-22, 09:38

jan ostrzyca napisał/a:
Z głosów na forum wnoszę, że WSZYSCY są zadowoleni ze swoich samochodów ale tylko NIELICZNI (o ile nie przesadziłem z optymizmem) są zadowoleni z kontaktów z reno ( serwis, naprawy, dilerzy itp).


I ja myślę, że ująłeś tu sedno sprawy. Renault powino przede wszystkim poprawić kontrolę nad satysfakcją klienta, bo tą zajmują się chyba jedynie fikcyjnie w prasie. W rzeczywistości umywają od wszystkiego ręce twierdząc, że ASO są samodzielnymi instytucjami i nic im do tego.

Pablo78 - 2008-02-22, 11:14

Brawo i niskie ukłony dla Marcina 8-)

ja ze swojej strony również zobowiązuje się do głębszych przemysleń, co może być ewentualnym przedmiotem negocjacji z groupe Renault (chyba trochę przesadziłem... ;-)


Loganek: proponuję dorzucić jeszcze wycieczkę do zakładów Somaca ;-)


Co do loga DACIA, nie ma żadnych przeszkód żeby się dogadać z Renault Polska w celu używania loga przez nasz Klub, przynajmniej od strony prawnej.

kwestia tylko w jaki sposób, w jakim zakresie, w jakim celu itd.

pozdrawiam

jan ostrzyca - 2008-02-22, 12:05

Zastanawia mnie problem własności znaku towarowego (loga) dacii. Nie ulega wątpliwości, że jeżeli został w odpowiedni sposób zabezpieczony prawnie, nie można go używać. W szczególności do celów komercyjnych.

Jeśli jednak znak ten jest używany do celów niekomercyjnych i do tego zgodnych z szeroko pojetą polityką firmy nic nie stoi na przeszkodzie (może poza bezwładnością korporacji) by bezpłatnie umożliwić wykorzystywanie takiego znaku np klubom posiadaczy samochodów marki.

Wobec tego sprzeciw reno co do wykorzytwania znaczka dacii przez daciaklub.pl może wynikac z tego, że reno uważa, że szkodzimy firmie lub chce za używanie znaczka kasy.

Zresztą dla mnie znaczek to sprawa mocno drugorzędna. Jak się uprą niech go sobie wsadzą w kieszeń. To nie powinno być zupełnie przedmiotem negocjacji.

Zresztą i tak popełniamy jakichś nielegal skoro uzywany w nazwie słowa "dacia", które zapewne jest przedmiotem zabezpieczeń.

A jednak nie nie popełniamy nielega.
" Dacja - kraina historyczna w Europie południowo-wschodniej (w przybliżeniu na obszarze dzisiejszej Rumunii). Od północy była ograniczona Karpatami, od wschodu rzeką Prut, od południa dolnym Dunajem, od zachodu początkowo środkowym biegiem Dunaju, a od I wieku naszej ery - rzeką Cisą."

Jakby co to to jesteśmy Krajoznawczym Klubem Miłośników Ziemi Rumuńskiej "DACJA"

A ta pani w tym kożuchu przyszła i wtym kożuchu wychodzi. I tego się będę trzymał.

Pablo78 - 2008-02-22, 13:35

jan ostrzyca napisał/a:
A ta pani w tym kożuchu przyszła i wtym kożuchu wychodzi. I tego się będę trzymał.


poniekąd racja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol:

GeRRaD - 2008-02-22, 18:50

Choć zbaczamy z głównego wątku, powiem tak - nie oczekuję dłuższej eksploatacji Logana niż 5 lat - kostrukcja auta i budżetowe wykonanie dadzą o sobie znać prędzej niz później. Nie martw się, mi - szczególnie przy ujemnych temperaturach tez poskrzypuje deska, fotel (kwestia wagi ~100 kg :lol: ), piszczą klocki, wyje sprężarka od klimy - a auto ma 8 miesięcy :lol:

Co do serwisu - pojadę tam gdzie można wejśc na halę - serwisowałem Lagunę w Płocku i goście nie robili problemów z asystą, słyszłem że w Wawie też chyba się da wejść. A jaka jest mentalność polskich mechaników to już kiedyś pisałem w dziale o ASO

jan ostrzyca - 2008-02-22, 19:16

GeRRaD napisał/a:
nie oczekuję dłuższej eksploatacji Logana niż 5 lat


To trzeba było Kolego kupić 10-letniego golfa za 10 tys. zł. W sam raz na 5 lat eksploatacji.;)

wox - 2008-02-22, 19:43

jan ostrzyca napisał/a:

Z głosów na forum wnoszę, że WSZYSCY są zadowoleni ze swoich samochodów ale tylko NIELICZNI (o ile nie przesadziłem z optymizmem) są zadowoleni z kontaktów z reno ( serwis, naprawy, dilerzy itp).


I ja się przyłączam do tego stwierdzenia

GeRRaD - 2008-02-22, 20:34

jan ostrzyca napisał/a:
To trzeba było Kolego kupić 10-letniego golfa za 10 tys. zł. W sam raz na 5 lat eksploatacji.;)

Daj Ci Boże i 15 lat eksploatacji :lol: Nie oczekuję dłuższej eksploatacji, co nie znaczy że mi się Logan nie podoba.Nikt nikomu w portfel nie zagląda - jak kogoś stać to wymienia auto co rok i nie oznacza to że jak "go stać" to nie kupi Logana.Ja miałem grymas kupic sobie Logana i nie oczekuję od niego więcej niż wynika z proporcji wielkosci auta i wyposażenia do ceny którą zapłaciłem, i nie zamierzam go tez wychwalać w niebogłosy, że jest lepszy niż w rzeczywistości.

jan ostrzyca - 2008-02-22, 20:38

GeRRaD napisał/a:
Nikt nikomu w portfel nie zagląda


A gdzieżbym śmiał Ci zaglądać!

GeRRaD - 2008-02-22, 20:52

Wracajmy do tematu rozmów z RP...... :-D
laisar - 2008-02-22, 20:55

Koledzy, nie liczcie na żadne zniżki itp - ASO faktycznie są firmami niezależnymi i to ewentualnie z nimi można by coś wynegocjować (na zasadzie ".

Od samego Renault/Dacia Polska możemy się co najwyżej spodziewać dobrego słowa (; - np informacja o klubie na stronie dacia.pl to byłoby faktycznie coś, ale oczekiwałbym także wszelkiego rodzaju wieści o promocjach, akcjach serwisowych itp wysyłanych do klubu tak jak do redakcji czasopism i portali.

Po drugie: oczywiście kwestia loga, co najmniej tymczasowo (np do końca roku), żebyśmy mogli w spokoju i bez pośpiechu wymyślić coś lepszego.

I wreszcie po trzecie: patronat, owszem, ale nad zjazdem - wtedy na pewno mogliby zaoferować jakieś gadżety reklamowe, a może nawet jakąś jedną czy kilka cenniejszych nagród w postaci swoich akcesoriów. Może także jakieś imprezy towarzyszące - pokazy, kursy, konkursy, to już jedna kwestia konkretnych terminów i naszego faktycznego zaangażowania. Powołanie się na współpracę z dużą firmą często również pomaga w razie problemów z załatwianiem różnych spraw - czy to przy organizacji imprez, czy walki o swoje prawa np w ASO <;

Z drugiej strony gdyby sami coś organizowali, to też możemy zaoferować swoją pomoc i obecność [:

Podsumowując w krótkich, żołnierskich słowach:

1. logo - jeśli nie na stałe, to chociaż tymczasowo
2. link na dacia.pl
3. informacje prasowe (albo i "przecieki" (; )
4. współpraca przy imprezach (ale to już będą konkretne plany).

Pablo78 - 2008-02-22, 21:13

Popieram roszczenia zgłoszone przez laisara, choćby jako opcję minimalną...;-)


Marcin, przestaniesz mieszać z tym logo na stronie głównej!!?... ;-)

jan ostrzyca - 2008-02-22, 21:41

Chłopcy (i Ty Babo), reno nie tylko nie rozpieszcza ale wręcz olewa loganowców. Dlatego nie warto oczekiwać od nich jakichś extra bonusów, skoro i tak nie bardzo wywiązują się z tego czego zwykły klient mogłby oczekiwać od w miarę przyzwoitej firmy.

Już sam zakaz uzywania loga firmy na stronie klubowej zakrawa na gówniarstwo i powinien dać nam sporo do myślenia.

Prawdę powiedziawszy, nie spodziewałem się, że w pierwszej rozmowie zaczną tak świrować. Potwierdza się to o czym kiedyś już pisałem, ze wg mnie reno wstydzi się logana i nie ma zamiaru go sprzedawać.

Może "wstydzi" to złe słowo, ale sporo robią żeby klientów zniechęcić przez:
1) niedorzecznie długi czas oczekiwania na samochód,
2) ograniczanie sieci dilerskiej i serwisowej,
3) obniżanie (i tak słabego) prestiżu marki przez wyprowadzanie dacii z salonów reno,
4) nędzną jakość obsługi posprzedażnej.

Odwrotnie postępowała skoda kiedyś wchodząc ponownie na polski rynek. I efekty widać.

[b]Może po prostu zaprosimy na forum jakiegoś przedstawiciela reno i sobie z nim pogadamy. Po za tym chyba i tak ktoś już do nas zagląda skoro wiedzą o forum.?[/b]

Może wyskoczę przed szereg, ale ZAPRASZAM na forum przedstawiciela reno. Można by nawet utworzyć osobny dział do kontaktów z nim, żeby nie mieszać wątków.

laisar - 2008-02-22, 23:00

Cytat:
reno nie tylko nie rozpieszcza ale wręcz olewa loganowców.


Chyba raczej polska filia nie ma po prostu pomysłu co z tym całym Loganem zrobić...

Cytat:
Już sam zakaz uzywania loga firmy na stronie klubowej zakrawa na gówniarstwo


Oj, Janie, mocno po bandzie jedziesz, naprawdę - przeczytaj moją odpowiedź GeRRaDowi. Mają prawo chronić swoją własność, jaką jest logo, i w żadnym razie brak zgody na jego używanie przez osoby trzecie nie można nazwać "gówniarstwem". Wydaje się też, że - o ile nie mają jakichś przeciwnych temu wytycznych z samej góry - istnieje możliwość dogadania się.

Więcej spokoju, mniej żółci...



[ Dodano: 2008-02-22, 23:04 ]
@waski: Jedyny sposób na takie firmy jak nierzetelne ASO to pójście do konkurencji. Wzięli pieniądze, to dopilnuj żeby się wywiązali z obowiązków, a potem - do nie-widzenia.

jan ostrzyca - 2008-02-23, 13:47

O co chodzi z pomysłem zaproszenia kogoś z reno na forum? Wyjaśniam.

Można by stworzyć dział do bezpośrednich kontaktów z reno, w którym ktoś znany nam z imienia i nazwiska raz na jakiś czas wrzucał coś od siebie lub odpowiadał na pytania użytkowników.

Sądzę, że byłoby to korzystne dla obu stron:
1) firma utrzymuje stały kontakt z prawie 200 zadowlonymi (przewaznie) klientami i sporą liczbą gości,
2) my mamy dostęp do wieści z tzw pierwszej ręki.

I taką rzecz można zrobić bezkosztowo. W koncu ktoś tam w reno siedzi codziennie przy kompie.

Pablo78 - 2008-02-23, 16:31

jan ostrzyca napisał/a:
Prawdę powiedziawszy, nie spodziewałem się, że w pierwszej rozmowie zaczną tak świrować. Potwierdza się to o czym kiedyś już pisałem, ze wg mnie reno wstydzi się logana i nie ma zamiaru go sprzedawać.
Może "wstydzi" to złe słowo, ale sporo robią żeby klientów zniechęcić przez:
1) niedorzecznie długi czas oczekiwania na samochód,
2) ograniczanie sieci dilerskiej i serwisowej,
3) obniżanie (i tak słabego) prestiżu marki przez wyprowadzanie dacii z salonów reno,
4) nędzną jakość obsługi posprzedażnej.


Nie mogę się zgodzić Janie szczególnie z tym, że Renault nie chce sprzedawać Logana.
Jeżeli jest tak jak piszesz to w jakim celu:

1. Przywrócono do życia prawie zapomnianą markę,
2. Zwiększa się cały czas moce produkcyjne zakładów Mioveni,
3. Rozpoczęto dodatkową produkcję Dacii Logan w zakładach Somaca w Maroku,
4.Montuje się Logany pod Moskwą , w Iranie, Indiach a nie długo w Wielkiej Brytanii?


dlatego że groupe Renault wsztydzi się marki Dacia oraz nie chce sprzedawać Logana jak piszesz ???


No chyba,że miałeś na myśli tylko "badziewny" rynek polski, który każdy szanujący się producent traktuje z przymrużeniem oka, co zresztą wcale mnie nie dziwi...

Powiem więcej, obawiam się że idąc dalekj tym tropem należałoby z przymrużeniem oka traktować Renault Polska, oraz ASO Renault/Dacia w Polsce
niestety...

jan ostrzyca - 2008-02-23, 17:37

Pablo78 napisał/a:
No chyba,że miałeś na myśli tylko "badziewny" rynek polski, który każdy szanujący się producent traktuje z przymrużeniem oka, co zresztą wcale mnie nie dziwi...


Rynek polski jest rzeczywiście badziewny. Pod niemal każdym względem. Szczególnie pod względem idiotycznych cen i olewczego traktowania klienta.

Na ten przykład, ludziska zwożą do Polski laptopy, aparaty fotograficzne i elektronikę, która szczególnie w USA (ale i w UE) kosztuje ułamek tego co płacą Polacy w ratach "0%".

Bolanda nigdy nie miała byc "rynkiem" w rozumieniu rynku wymagającego KONSUMENTA a tylko rezerwuarem taniej siły roboczej dla zachodnich korporacji.

Vide bielska fabryka fiata. Coniektórym wydawało się, ze robotnicy przemysłu samochodowego stanowią elitę roboli ( RFN, USA). He, he. Ale w Bolanda chodzi o coś innego. Jak tylko robole bialskiego fiata powertain zarządali podwyżek, a dotychczas zarabiali zajebiste 1.200 zł na rękę, to derekcja makaroniarskej firmy zapowiedziała wyprowadzenie produkcji do Azji.

Tak więc produkcja w różnych egzotycznych miejscach nie jest oznaką szczególnej dbałości o produkt czy klienta a raczej przemysłowym kolonializmem.

Co prawda gadam jak El Lepper, ale ten gostek zanim zamienił beret i waciak na garnitur i solarkę był naprawdę wiarygodny.

Pablo78 - 2008-02-23, 18:56

Masz racje co do Polski, z tym się w pełni zgadzam, no ale przyznasz że DACIA idzie na świecie jak ciepłe bułeczki i Renault o tym wie...

A kto jak nie Dacia poprawił wyniki całej "groupe Renault" na świecie?

O rynku polskim, Renault Polska, polskich "koncesjonerach" Renault, polskich ASO Renault... może poprost rzućmy zasłonę... milczenia ;)

ZeneC - 2008-02-23, 22:30

jan ostrzyca napisał/a:
O co chodzi z pomysłem zaproszenia kogoś z reno na forum? Wyjaśniam.

Można by stworzyć dział do bezpośrednich kontaktów z reno, w którym ktoś znany nam z imienia i nazwiska raz na jakiś czas wrzucał coś od siebie lub odpowiadał na pytania użytkowników.
(...)
W koncu ktoś tam w reno siedzi codziennie przy kompie.


Tym ktosiem będzie zapewne Pani Eliza Kruszewska - rzecznik prasowy Renault Polska (o ile nic w personaliach sie nie pozmieniało). Kłaniamy się nisko i łapkę całujemy :-P

Przypuszczam, że to z Panią Elizą Marcin nawiązał kontakt. Wiemy już, że jest "przemiła". Zatem Janie - do pracy, pisz, dzwoń, a nie bąź zimny :-D .

jej1967 - 2008-02-23, 23:46
Temat postu: Re: Współpraca z Renault Polska
Niech dają many na np. na serwer i jego użytkowanie, quizy, zjazdy etc.
Za to mogą dać link do strony klubowej na www.dacia.pl
A tak na marginesie jeśli to nie jest niezbędne(finanse) -to ich olać.
Nie wchodzi sie w takie układy z kims duzo silniejszym.

jan ostrzyca - 2008-02-24, 09:41

ZeneC napisał/a:

Tym ktosiem będzie zapewne Pani Eliza Kruszewska - rzecznik prasowy Renault Polska (o ile nic w personaliach sie nie pozmieniało). Kłaniamy się nisko i łapkę całujemy :-P


Przemiła Pani rzecznik to atut firmy, jednak wolałbym gościć na forum kogoś kto zawodowo zajmuje się sprawami technicznymi a nie bajerowaniem prasy.

Kogoś, kto udzieli ostatecznych informacji co do cen usług, zakresu gwarancji, montażu lpg, akcji sewisowych itepe. Bo puki co, co serwis to inne stanowisko (jesli w ogóle raczą odpowiedzieć).

ZeneC, przy okazji napisz mi dokładnie po co mam dzwonić do rzecznika prasowego reno? Bo nie zaczaiłem.

I co to jest "łapkę całujemy"? Pani rzecznik jest jakimś pokemonem?

GeRRaD - 2008-02-24, 10:16

Co do rzecznika to racja - rzecznik jest mądry wiedżą otrzymaną od merytorycznych jednostek firmy i sam z siebie poza działaniami PR nie zajmie jakiegokoliwek stanowiska :lol:

Obawiam się że RP nie zdecyduje się natomiast wskazać tzw osoby decyzyjnej, bo wypowiedzi takiej osoby wypływałyby z ryguły negatywnie na działalność sieci ASO (przy wydawaniu korzystnych dla klientów decyzji - sprawy trudne wolą załatwiać jednostkowo i zamiatać pod dywan) lub zrażały klientów (przy wydawaniu decyzji odmownych) :evil:

ZeneC - 2008-02-24, 12:23

jan ostrzyca napisał/a:


Przemiła Pani rzecznik to atut firmy, jednak wolałbym gościć na forum kogoś kto zawodowo zajmuje się sprawami technicznymi a nie bajerowaniem prasy.


Janie, nie podoba mi się, że tak łatwo, z nadmiarem złych emocji (niepotrzebne m. in. to "góniarstwo") depczesz tych, którzy mogą być nam pomocni. Reanult Polska to firma korporacyjna i w takiej firmie rola rzecznika wykracza daleko poza to, co nazwałeś bajerowaniem prasy. Wystarczy prześledzić, jak toczą się akcje związane z oficjalnym ujawnianiem wad fabrycznych (bodaj w 2005 przechoidziło tę drogę także Reanult Polska). Ten kto rzecznikowi mówi, że on tylko bajeruje prasę, jest u rzecznika skreślony - i trudno o dalszy owocny dialog. Chyba, że rzecznik jest kobietą o anielskiej cierpliwości.

Poza tym jeżeli skierujesz swoje zapytanie imiennie wprost do prezesa RP to wiedz, że on i tak zadekretuje twoje pismo właśnie do rzecznika (nie doczytawszy zapewne do końca). A rzecznik, jak słusznie podkreślił GerRad jest mądry wiedzą techniczną zapożyczoną od przedstawicieli właściwych działów technicznych. Do rozwiązywania pojedyńczych problemów takie relacje wystarczą.

jan ostrzyca napisał/a:

Kogoś, kto udzieli ostatecznych informacji co do cen usług, zakresu gwarancji, montażu lpg, akcji sewisowych itepe. Bo puki co, co serwis to inne stanowisko (jesli w ogóle raczą odpowiedzieć).


To, co powiedziałem powyżej nie wyklucza, że korzystając z pomocy rzecznika możemy zorganizować jakąś szerszą dyskusję z udziałem przedstawicieli RP odpowiedzialnych za różne płaszczyzny. Tyle tylko, że proponowanie własnych stawek cenowych za usługi nie ma sensu. Ale możemy jako pewna zorganizowana grupa wyrazić swoje stanowisko - tyle tylko, że trzeba być do tego przygotowanym, a póki co, nie jesteśmy i nie jest to łatwe. Jeżeli mówimy, że co serwis, to inne stanowisko, to musimy mieć te stanowiska w ręku na papierze, czarno na białym zapisane. A wielu przypadkach są to tylko zwykłe rozmowy czy telefony. Fakt jest faktem, ale słowo pisane w oficjalnym piśmie ma wielką moc sprawczą. W przeciwieństwie do niesamowitych opowieści i wieszania przysłowiowych psów na obsłudze serwisowej. Może więc jakiś czat internetowy, albo jakiś panel dyskusyjny na zlocie?

Może teraz Janie, zrozumiesz, po co nam rzecznik.

Poza tym mam jeszcze jedną uwagę ogólną (nie tylko do Jana :-D ) - pamiętajmy, że pierwsze wrażenie robi sie tylko raz i często decyduje ono o osiągnięciu sukcesu. Dlatego, jak powiedział Laisar - więcej spokoju, mniej żółci. Naukowcy zajmujący się tym zagadnieniem w USA ustalili, że o tym, czy klient kupi jakiś produkt od sprzedawcy, decyduje pierwsze trzydzieści sekund rozmowy. Mam nadzieję, że mamy jeszcze coś w rezerwie z naszej pół minuty...


jan ostrzyca napisał/a:

I co to jest "łapkę całujemy"? Pani rzecznik jest jakimś pokemonem?


Teraz to ja nie zaczaiłem, o co chodzi z tym pokemonem, dzieci mam już prawie pełnoletnie, może dlatego. Ale to był mój pomysł, ot taki ukłon powitalny od dżentelmenów z forum do Pani rzecznik z lekką nutką humoru. Jeśli uznajesz tę formę za kiepską, możesz ograniczyć się do delikatnego uściśnięcia łapki (w tłumaczeniu dla Ciebie: dłoni).

A co się tyczy propozycji współpracy, to przecież mozna zapewne ustalić warunki użycia logo Dacii na naszej witrynie i gadżetach.

Poza tym popieram czteropunktową propozycję Laisara.

Ja zaś mam jeszcze jeden pomysł - myślę, że warto by zaproponować RP wydanie wspólnego folderu reklamowego poświęconego Dacii Logan, zawierającego obok oferty handlowej także ciekawie przedstawione doświadczenia użytkowników co do zastosowań i walorów modeli. Dla potencjalnych nabywców byłby to miły prezent, zamiast rozkładanego w salonach wydruku artykułu z Auto Świata (bo zwykłych folderów już od dawna nie widziałem).

Miłej niedzieli wszystkim rozgorączkowanym głowom życzę.

laisar - 2008-02-24, 14:48

Cytat:
Ja zaś mam jeszcze jeden pomysł - myślę, że warto by zaproponować RP wydanie wspólnego folderu reklamowego poświęconego Dacii Logan, zawierającego obok oferty handlowej także ciekawie przedstawione doświadczenia użytkowników co do zastosowań i walorów modeli. Dla potencjalnych nabywców byłby to miły prezent, zamiast rozkładanego w salonach wydruku artykułu z Auto Świata (bo zwykłych folderów już od dawna nie widziałem).


O, i to jest bardzo interesujący pomysł - brawo!

Ciekawe tylko, czy Renault też go tak oceni... (;

Zwłaszcza, że jednak trochę bym zmodyfikował ideę - tzn wiadomo, że coś takiego i tak zostałoby uznane za folder reklamowy, ale sugerowałbym położyć większy nacisk na obiektywizm owej publikacji, czyli przytoczyć także minusy, problemy i opinie negatywne.

Jakby co, mógłbym oczywiście to dzieło (; przygotować od strony graficzno-technicznej.

[ Dodano: 2008-02-24, 14:55 ]
Cytat:
w grę wchodzi zorganizowanie ogólnopolskiego zlotu/spotkania użytkowników Dacii pod patronatem Renault Polska. Całkiem możliwe że zlot ten bedzie połączony wraz z prezentacją nowego modelu Sandero


A padły jakieś wstępne daty?

jan ostrzyca - 2008-02-24, 20:44

Drogo Kolego, wydaje mi się, że moje posty czytasz nieuważnie lub dodajesz do nich zupełnie błędne interpretacje. Nie bardzo potrafię posługiwać się opcajmi edycji więc będę odpowiadał pogrubioną czcionka Zreszta polskie znaki tez mi zniknely z klawiatury:)

ZeneC napisał/a:
jan ostrzyca napisał/a:


Przemiła Pani rzecznik to atut firmy, jednak wolałbym gościć na forum kogoś kto zawodowo zajmuje się sprawami technicznymi a nie bajerowaniem prasy.


Janie, nie podoba mi się, że tak łatwo, z nadmiarem złych emocji (niepotrzebne m. in. to "góniarstwo") depczesz tych, którzy mogą być nam pomocni. Reanult Polska to firma korporacyjna i w takiej firmie rola rzecznika wykracza daleko poza to, co nazwałeś bajerowaniem prasy. Wystarczy prześledzić, jak toczą się akcje związane z oficjalnym ujawnianiem wad fabrycznych (bodaj w 2005 przechoidziło tę drogę także Reanult Polska). Ten kto rzecznikowi mówi, że on tylko bajeruje prasę, jest u rzecznika skreślony - i trudno o dalszy owocny dialog. Chyba, że rzecznik jest kobietą o anielskiej cierpliwości.

Nie wyrazam swego zdania żeby być lub nie być skreślonym albo plusowac u rzecznika. Rzecznik prasowy z natury tego zawodu jest zderzakiem firmy, więc spodziewam się, że anielską cierpliwość posiada, przynajmniej w pracy. To trudna praca. Nie ulega wątliwości. Ale Twoja i moja pewnie też. Ja się nie obrażam na moich klientów, Ty pewnie też. Co co "deptania tych, którzy mogą być nam pomocni" to przegiąłeś dubeltowo. Jan O. depczący międzynarodowy koncern. Łoł!

Poza tym jeżeli skierujesz swoje zapytanie imiennie wprost do prezesa RP to wiedz, że on i tak zadekretuje twoje pismo właśnie do rzecznika (nie doczytawszy zapewne do końca). A rzecznik, jak słusznie podkreślił GerRad jest mądry wiedzą techniczną zapożyczoną od przedstawicieli właściwych działów technicznych. Do rozwiązywania pojedyńczych problemów takie relacje wystarczą.

Stary, czy ty uwazasz, ze w jakiejkolwiek sprawie pisalbym do prezesa reno? No chyba, ze chcialbym kupic ta firme. W innych sprawach kontaktujemy sie z serwisami, ktore odpowiadaja na zasadzie "jak stryjenka uwaza".

jan ostrzyca napisał/a:

Kogoś, kto udzieli ostatecznych informacji co do cen usług, zakresu gwarancji, montażu lpg, akcji sewisowych itepe. Bo puki co, co serwis to inne stanowisko (jesli w ogóle raczą odpowiedzieć).


To, co powiedziałem powyżej nie wyklucza, że korzystając z pomocy rzecznika możemy zorganizować jakąś szerszą dyskusję z udziałem przedstawicieli RP odpowiedzialnych za różne płaszczyzny. Tyle tylko, że proponowanie własnych stawek cenowych za usługi nie ma sensu.

Nie czytasz uwaznie. Czy ja proponuje jakies stawki?

Ale możemy jako pewna zorganizowana grupa wyrazić swoje stanowisko - tyle tylko, że trzeba być do tego przygotowanym, a póki co, nie jesteśmy i nie jest to łatwe. Jeżeli mówimy, że co serwis, to inne stanowisko, to musimy mieć te stanowiska w ręku na papierze, czarno na białym zapisane. A wielu przypadkach są to tylko zwykłe rozmowy czy telefony. Fakt jest faktem, ale słowo pisane w oficjalnym piśmie ma wielką moc sprawczą. W przeciwieństwie do niesamowitych opowieści i wieszania przysłowiowych psów na obsłudze serwisowej. Może więc jakiś czat internetowy, albo jakiś panel dyskusyjny na zlocie?

Niesamowite opowiesci, wieszanie psow? Koledzy opisuja swoje kontakty z serwisami. Czego oczekujesz, ze zaczna to nagrywac? Pisanina czasem jest potrzebna, zazwyczaj po to by druga strona zorientowala sie, ze zbierasz kwity do celow dowodowych.

Może teraz Janie, zrozumiesz, po co nam rzecznik.

Poza tym mam jeszcze jedną uwagę ogólną (nie tylko do Jana :-D ) - pamiętajmy, że pierwsze wrażenie robi sie tylko raz i często decyduje ono o osiągnięciu sukcesu. Dlatego, jak powiedział Laisar - więcej spokoju, mniej żółci. Naukowcy zajmujący się tym zagadnieniem w USA ustalili, że o tym, czy klient kupi jakiś produkt od sprzedawcy, decyduje pierwsze trzydzieści sekund rozmowy. Mam nadzieję, że mamy jeszcze coś w rezerwie z naszej pół minuty...

Chodzi o to, ze my juz kupilismy nasz produkt. I gdyby rzeczywiscie decydowalo pierwsze 30 sekund to chyba nikt by nie wyjechal dacia z salonu. W koncu na dostawe trzeba czekac cos ze trzy miechy. I tak naprawde reno jest nam srednio potrzebne. tylko do podbijania pieczatek w ksiazce przegladow. I to niekoniecznie.

jan ostrzyca napisał/a:

I co to jest "łapkę całujemy"? Pani rzecznik jest jakimś pokemonem?


Teraz to ja nie zaczaiłem, o co chodzi z tym pokemonem, dzieci mam już prawie pełnoletnie, może dlatego. Ale to był mój pomysł, ot taki ukłon powitalny od dżentelmenów z forum do Pani rzecznik z lekką nutką humoru. Jeśli uznajesz tę formę za kiepską, możesz ograniczyć się do delikatnego uściśnięcia łapki (w tłumaczeniu dla Ciebie: dłoni).

No moze nie wyczailem, ze chodzilo o taki zart towarzyski. Juz wole tradycyne"calowanie raczek"

A co się tyczy propozycji współpracy, to przecież mozna zapewne ustalić warunki użycia logo Dacii na naszej witrynie i gadżetach.

Poza tym popieram czteropunktową propozycję Laisara.

Ja zaś mam jeszcze jeden pomysł - myślę, że warto by zaproponować RP wydanie wspólnego folderu reklamowego poświęconego Dacii Logan, zawierającego obok oferty handlowej także ciekawie przedstawione doświadczenia użytkowników co do zastosowań i walorów modeli. Dla potencjalnych nabywców byłby to miły prezent, zamiast rozkładanego w salonach wydruku artykułu z Auto Świata (bo zwykłych folderów już od dawna nie widziałem).

Miłej niedzieli wszystkim rozgorączkowanym głowom życzę.

    Kod:
     


        A co strategii tzw negocjacji w naprawde powaznych sprawach, to nie jestem przekonany, co jest naprawde skuteczne, czy pierwsze 30 sek. i calowanie raczek czy uswiadomienie drugiej stronie, ze radzimy sobie bez niej calkiem dobrze i mamy swoje zdanie na kilka spraw.

        Chlopcy, kupilismy za gruba kase (jak na Polskie warunki) swoje samochodziki. W pakiecie nie bylo koniecznosci laszenia sie do serwisow, dilerow, rzecznikow. W gruncie rzeczy, jesli reno zechce uzyskac prawdziwe opinie dot. dacii powinno poczytac to forum. Testujemy ich samochody i serwisy kazdego dnia. Nasze posty to setki albo i tysiace informacji, ktorych pewnie nie dostarczyly ich dzialy badawcze.

        Juz teraz dostaja od nas bardzo duzo. Chocby oceny wad i zalet samochodow, opisy poszczegolnych serwisow, oczekiwania potencjalnych klientow. Za taka wiedze trzeba zaplacic gruba kase. Dlatego podtrzymuje slowa, ktore oburzyly niektorych kolegow.

        omar - 2008-02-24, 20:45

        Popieram propozycje w całej rozciągłości:
        - akceptacja logo "nalepkowego" jako naszego znaku (przecież nie będę odklejał świeżo zrobionej naklejki, która jest wg mnie cool :-D )

        - stały kontakt na forum z kimś z działu Dacia RP - to, że salony i ASO nas generalnie olewają nie znaczy, że nie należy stale o tym monitować i próbować wpłynąć na zmiany tego wizerunku (na tym powinno im szczególnie zależeć w kontekście planów ekspansji marki - bez zmiany postępowania taka akcja w Polsce będzie bez szans). Monity takie jak nasze oraz wyraźny prikaz z góry w kontekście przyszłej roli Dacii być może spowodują zmianę tego nastawienia i przyjdzie kilka nowych osób w RP, którym będzie na nas zależało.

        - link do nas na stronie dacii - bezwzględnie, w sumie dziwi mnie, że ich dział promocji jeszcze na to nie wpadł... Chyba każdy z nas zanim poszedł do salonu i zamówił ten samochód przeczytał o nim wszystko co jest w necie - z naszym forum na pierwszym miejscu ;-)

        - opracowanie nowego foldera pokazowego dla zainteresowanych i nowych właścicieli logana - coś oryginalnego i wyróżniającego nas nie tylko na drodze, ale i w promocji - z zaproszeniem/ kuponem na logowanie się na naszym forum

        - pomoc "techniczna" w ew. zlocie i materiały reklamowe - "oczywista oczywistość" :-D

        Jeśli to co wyżej się uda i tak będzie dobrze - pozostaje tylko mieć nadzieję, że tam w RP też będzie im się chciało tak szczerze jak nam budować wizerunek marki, a nie będzie to dla nich robota zlecona za karę lub na pośmiewisko kolegów. Jeśli obie strony będą szczerze chciały współpracy to powinno wypalić.

        Inne pomysły - napisze jak wpadną do głowy.

        laisar - 2008-02-25, 00:11

        Cytat:
        Co do "deptania tych, którzy mogą być nam pomocni" to przegiąłeś dubeltowo. Jan O. depczący międzynarodowy koncern. Łoł!


        Nie, Janie, żadne "łoł" - tu po prostu chodzi o ludzkie traktowanie innego człowieka.
        Zwłaszcza, że rzecznik prasowy jest jak ambasador albo listonosz: tylko przekazuje wieści, a nie decyduje - dlatego bardzo nie na miejscu jest z góry traktowanie go "z buta", a trochę takie właśnie nastawienie przebija z Twoich słów.

        [ Dodano: 2008-02-25, 00:37 ]
        I jeszcze wykopaliska:

        Cytat:
        bez wsparcia reno nie zorganiuzujemy zlotu NIGDY. Mogę się zakładać.


        Przykład grupy warszawskiej, która była się w stanie spotkać, od razu dyskwalifikuje Twoją tezę, Janie d:

        Cytat:
        A tak na marginesie jeśli to nie jest niezbędne(finanse) -to ich olać.
        Nie wchodzi sie w takie układy z kims duzo silniejszym.


        Jakim tam "silniejszym" - to jakieś staroświeckie przesądy (chociaż z lubością podtrzymywane przez same firmy). A przecież jak mi się coś nie będzie podobać, to sprzedam ich wyrób w cholerę i w żaden sposób mnie do niczego nie zmuszą - jeszcze jestem w stanie zniechęcić innych potencjalnych klientów...

        ***

        I na koniec errata, bo coś mi ucięło wypowiedź:

        laisar napisał/a:
        Koledzy, nie liczcie na żadne zniżki itp - ASO faktycznie są firmami niezależnymi i to ewentualnie z nimi można by coś wynegocjować (na zasadzie ".


        ...(na zasadzie "w tej ASO na hasło DaciaKlub.PL - 5% zniżki").

        jan ostrzyca - 2008-02-25, 06:36

        Napisałem, że rzecznik prasowy zajmuje się bajerowaniem prasy. Pomijając swobodną formę wypowiedzi to prawda. Gdzie tu deptanie?

        Ale jeśli Pani rzecznik poczuła się urażona, to gorąco przepraszam. Nie miałem zamiaru jej dokuczać.

        Chłopcy skupcie się na konkretach.

        Zaproponowałem, że uruchomić osobny dział forum do bezpośrednich kontaktów z reno, szczególnie w sprawach technicznych. I w takim dziale widziałbym kogoś z pionu technicznego reno a niekoniecznie rzecznika prasowego.

        Poza tym nie widzę porzeby żeby składać reno jakies szczególne hołdy. W koncu kupilismy od nich dobrze ponad 100 samochodów za jakieś 4.000.000 zł. Codziennie je testujemy i dzielimy się uwagami dotyczącymi ekspoloatacji. Gdyby chcieli zdobyć takie informacje musieliby sporo zapłacić.
        To forum jest odwiedziane przez potencjalmych klientów reno, którzy dowiadują się, ze jesteśmy (przeważnie) zadowoleni ze swoich aut.

        I jest prawdą, że możemy obejść się bez reno i działać na dotychczasowych zasadach.

        Dlatego oceniłem jak oceniłem początek rozmów z reno. Jak dobrze zrozumiałem reno z miejsca wyskoczyło z zakazem uzywania znaczna dacii na forum. Mają do tego prawo. Ale czy powinni od tego zaczynać?

        KaS602 - 2008-02-25, 08:53

        Dopiero teraz zajrzalem na forum po kilkudniowej nieobecnosci. W pelni popieram zdanie Jana Ostrzyca. Samochodow za darmo nikt nie dostal, wiec łaski bez... A jak ktos na dziendobry zakazuje uzywania logo (ktorego pelno na innych stronach, niekonicznie powiazanych z Reno) to o czyms swiadczy...
        Marcin - 2008-02-25, 10:09

        KaS602 napisał/a:
        Dopiero teraz zajrzalem na forum po kilkudniowej nieobecnosci. W pelni popieram zdanie Jana Ostrzyca. Samochodow za darmo nikt nie dostal, wiec łaski bez... A jak ktos na dziendobry zakazuje uzywania logo (ktorego pelno na innych stronach, niekonicznie powiazanych z Reno) to o czyms swiadczy...

        Tak dla scislosci, bo znowu klotliwa atmosfera sie robi na forum :mrgreen: Nie zakazali, a POPROSILI abysmy stworzyli wlasne klubowe logo. Nikt w rozmowie ze mna nie wspomnial o zadnym zakazie, a jedynie o tym ze niestety prawo do uzytkowania tego logo w polsce ma Renault/Dacia. Co nie zmienia faktu, ze nie mozna go uzywac po uzyskaniu stosownej zgody (zapewne na pismie), czego poki co nie mamy. Takze Panie/Panowie spokojnie. Mysle ze wszystko da sie zalatwic ;-)

        jan ostrzyca - 2008-02-25, 10:18
        Temat postu: Re: Współpraca z Renault Polska
        Pierwszy post Marcina:

        Marcin napisał/a:
        Kolejna sprawa to kwestia logo. Niestety logo Dacii jest znakiem towarowym i nie możemy go używać na naszym forum. Stąd tymczasowe zmiany jakie zaszły w górnej części strony ;-)


        Z Twojego postu można wnosić, że logo znikło ze strony w wyniku rozmowy z reno. I to w wyniku takiej prośby (żądania, sugestii czy co tam) wyrażonej przez reno. I stąd cała dyskusja.

        Jeśli było inaczej cofam słowo na "g" a pozostałe opinie podtrzymuję.

        waski - 2008-02-25, 14:59

        Dajcie sobie spokój z kontaktami z renault, bo oni mają was głęboko w powarzaniu. Na razie macie efekty, jak tylko nastąpił kontakt z renault, znikło od razu logo.
        GeRRaD - 2008-02-25, 18:14

        A na zlocie podadzą zatrutą kiełbasę, zerwą naklejki klubowe i zobowiążą do podpisania dozgonnej lojalnosci do samochodów Renault/Dacia :lol: :lol: :lol:

        ...choć może coś w tym jest. A jak nie wyrażą zgody na logo to rzucimy nakładzik 100.000 sztuk naklejek klubowych i będziemy oklejać auta ze wszystkich stron + sprzedawać na Allegro (tak na marginesie ciekawe czy RP wystąpiło "z prośbą" do sprzedającego na Allegro naklejki z logo Dacii)

        GeRRaD - 2008-02-25, 20:37

        no i LOGO
        ZeneC - 2008-02-26, 06:49

        Trochę chyba już jesteśmy zmęczeni tą dyskusją, ale słusznie Kratylos mówi o potrzebie podsumowania.
        Ja bym jeszcze osobno wyartykułował to, o czym mówiłem niedawno - propozycji wydania wspólnego folderu reklamowego. Wszak nikt lepiej nie zachęci do wyboru marki, jak jej użytkownicy i miłośnicy.
        I jeszcze jedna uwaga. Nie ma co się obrażać o logo - trzeba poprosić o informację, na jakich zasadach możliwe jest użycie logo Dacii na forum. Jest zapewne jakiś katalog wzorów i zasad użycia czy coś w tym rodzaju.
        Wyrażanie swobodnych opinii na forum a autoryzowane użycie logo to dwie różne sprawy i mówienie o braku zgody na podpisywanie lojalek to pewne pomieszanie porządków. Tak myślę. Uporządkujmy zatem bardziej szczegółowo swoje pomysły i podejmijmy jakieś skromne choćby kroki w kierunku współpracy.

        Mniej martyrologii w stylu "gówniarstwo", "89,00 zł za przegląd to kurewsko drogo" etc.
        Więcej optymizmu.

        jan ostrzyca - 2008-02-26, 09:15

        ZeneC napisał/a:
        Mniej martyrologii w stylu "gówniarstwo", "89,00 zł za przegląd to kurewsko drogo" etc.


        ZeneC, użycie nawet mało parlamentarnego słowa w określonym kontekście ma sens. Dlatego czasem ich używam. Nie dla siania zgorszenia ale dla podkreślenia jakiejś myśli. Z ponad 400 postów udało Ci się wychwycić zaledwie dwa dosadne określenia. To chyba nie świadczy o ich nadużywaniu?

        Z wyłaczeniem grupy wyjątkowych świetoszków niemal każdy używa słów dosadnych. Zresztą są one w języku polskim od wieków, np piękne słowo "dupa", którego można używać w cudowny i uniwersalny sposób dla opisania ludzi, wydarzeń, przedmiotów itp.

        Jeśli Cię to razi zastąp "g" słowem "dziecinada" a "k" słowem "zbyt".

        Ale Ty wyraźnie napieszczasz wybranymi cytatami z moich wypowiedzi, które zresztą stanowią ułamek % wszystkich postów. I po raz kolejny je powtarzasz bez wyraźnej przyczyny.

        Jeśli chcesz to podrzucę Ci jeszcze kilka takich kawałków. Możesz ich nawet używać w swoim podpisie. Nie roszczę sobie do praw autorkich.

        Nie przenoś swoich urazów z ostrych dyskusji jakie toczymy na tematy polityczne (na które zresztą mamy drastycznie odmienne zdanie) na tematy techniczne, organizacyjne, klubowe. No chyba, że musisz.

        I jeśli rzeczywiście chcesz podsumowania dyskusji to dlaczego kończysz post połajanką kierowaną w moją stronę?

        jacek - 2008-02-26, 14:55

        Panowie kłócicie się jakbyście się bić nie umieli :mrgreen:
        piotrres - 2008-02-26, 16:55

        Kratylos napisał/a:
        zachowanie niezaleznosci i nieformalnosci klubu - nie podpisywanie lojalki..

        zebyśmy nie zostali uznani za tubę propagandową....
        A wartość tego forum polega na niecenzurowanej wymianie myśli.
        Jako takie jest również korzystne z punktu widzenia firmy, jakoo taka kopalnia cennych informacji o tym jak się auto zachowuje w realu i to za free....

        P.S.
        Stało się, to czego czego się obawiałem: znaczek jest zbyt podobny, acz nie tożsamy z firmowym.

        ZeneC - 2008-02-26, 18:13

        W ostatniej moje wypowiedzi nie odnosiłem sie personalnie do nikogo poza Kratylosem, cytaty były raptem dwa krótkie - celowo bez przywołania autora, a tu na zasadzie uderz w stół, a nożyce się odezwą itd. Mówiłem do wszystkich, Janie, i choć lubię z Tobą dyskutować po męsku, to jednak świata mi swymi poglądami nie przesłaniasz.

        Dodatkowych korepetycji z polskiego nie potrzebuję, bo sypiam z polonistką :mrgreen: , więc mi się coś tam udziela przy okazji... Miłośnikom języka dosadnego polecam stare dobre komedie z Cezarym Pazurą, np. Kariera Nikosia Dyzmy, Cłopaki nie płaczą, czy jedna z ostatnich - Lejdis.

        Wróćmy do meritum naszych propozycji. Co dalej?

        jacek - 2008-02-26, 19:45

        ZeneC napisał/a:
        Miłośnikom języka dosadnego polecam stare dobre komedie z Cezarym Pazurą, np. Kariera Nikosia Dyzmy, Cłopaki nie płaczą, czy jedna z ostatnich - Lejdis.


        Polecam " Włatcy móch " rewela :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

        laisar - 2008-02-27, 20:54

        Cytat:
        Wróćmy do meritum naszych propozycji. Co dalej?


        To chyba właściwie pytanie do Marcina...

        Jakieś terminy? Pewne własne wstępne propozycje mamy, ale jak ma wyglądać dalsze procedowanie? Będziesz Marcinie z nimi w kontakcie? Bo jakby co, to można też się wybrać osobiście do jaskini lwa... (;

        Pablo78 - 2008-02-27, 21:18

        Ale uwaga, W JASKINI LWA najpierw sprawdzą czy wszyscy Klubowicze mają aktualne pieczątki z ASO w ksiązce przeglądów ... ;-) :-)
        jan ostrzyca - 2008-02-28, 07:50

        Pablo78 napisał/a:
        Ale uwaga, W JASKINI LWA najpierw sprawdzą czy wszyscy Klubowicze mają aktualne pieczątki z ASO w ksiązce przeglądów ... ;-) :-)


        Próbujemy zbajerować peugota? :)

        Pablo78 - 2008-02-28, 20:22

        jan ostrzyca napisał/a:
        Pablo78 napisał/a:
        Ale uwaga, W JASKINI LWA najpierw sprawdzą czy wszyscy Klubowicze mają aktualne pieczątki z ASO w ksiązce przeglądów ... ;-) :-)


        Próbujemy zbajerować peugota? :)


        No to może w Jaskini Diamentu ? ;-) :-) :-)

        Marcin - 2008-02-29, 09:32

        Z Renault bede rozmawial, a zarazem wszystko ustalal okolo 14 marca. Wtedy tez poznam szczegoly organizacji przyszlego zlotu itd. Poki co kazdy moze jeszcze dorzucic swoja propozycje wspolpracy, ale mysle ze wszystko zostalo juz powiedziane i ustalone ;-)
        laisar - 2008-02-29, 15:08

        To może dla porządku podsumuję:

        1. zezwolenie na aktualne logo (jeśli nie na stałe, to chociaż tymczasowo)
        2. link do nas na dacia.pl (właściwie też moglibyśmy się wtedy odwdzięczyć)
        3. stały kontakt na forum z kimś z Dacia RP (sprawy techniczne, reklamacje, jak i informacje prasowe oraz "przecieki" (; )
        4. współpraca przy imprezach (jak już będą konkretne plany i terminy)
        5. wspólna ulotka / folder reklamowy


        Zgadza się, czy coś pominąłem?

        Pablo78 - 2008-02-29, 20:45

        laisar napisał/a:
        To może dla porządku podsumuję:

        1. zezwolenie na aktualne logo (jeśli nie na stałe, to chociaż tymczasowo)
        2. link do nas na dacia.pl (właściwie też moglibyśmy się wtedy odwdzięczyć)
        3. stały kontakt na forum z kimś z Dacia RP (sprawy techniczne, jak i informacje prasowe oraz "przecieki" (; )
        4. współpraca przy imprezach (jak już będą konkretne plany i terminy)
        5. wspólna ulotka / folder reklamowy


        Zgadza się, czy coś pominąłem?



        Amen, laisar ;-)

        laisar - 2008-02-29, 22:57

        Może i amen, ale jednak dodałem "reklamacje" do pkt. 3 (:
        Pablo78 - 2008-03-01, 13:07

        he, he bo to był taki na razie tylko "amen", może sytuacja z dodawaniem punktów się rozwinie... ;-)
        dogberry - 2008-03-01, 20:01

        laisar napisał/a:
        To może dla porządku podsumuję:

        1. zezwolenie na aktualne logo (jeśli nie na stałe, to chociaż tymczasowo)
        2. link do nas na dacia.pl (właściwie też moglibyśmy się wtedy odwdzięczyć)
        3. stały kontakt na forum z kimś z Dacia RP (sprawy techniczne, reklamacje, jak i informacje prasowe oraz "przecieki" (; )
        4. współpraca przy imprezach (jak już będą konkretne plany i terminy)
        5. wspólna ulotka / folder reklamowy


        Zgadza się, czy coś pominąłem?


        Na nic się nie zgodzą :mrgreen:

        Tu nie chodzi o Renault Polska tylko o dealerów. Dla nich Dacia nie jest czymś opłacalnym, więcej zarobią sprzedając samochody Renault, kupują ich więcej i mają większe upusty i prowizje.

        jan ostrzyca - 2008-03-01, 21:14

        1. zezwolenie na aktualne logo (jeśli nie na stałe, to chociaż tymczasowo)
        OBOWIĄZKOWO jako test na dobrą wolę reno
        2. link do nas na dacia.pl (właściwie też moglibyśmy się wtedy odwdzięczyć)
        NIEKONIECZNIE choć byłoby miło
        3. stały kontakt na forum z kimś z Dacia RP (sprawy techniczne, reklamacje, jak i informacje prasowe oraz "przecieki" (; )
        OBOWIĄZKOWO bo to jakaś korzyść dla nas.
        4. współpraca przy imprezach (jak już będą konkretne plany i terminy)
        OBOWIĄZKOWO wiemy dla czego
        5. wspólna ulotka / folder reklamowy
        NIEKONIECZNIE Wątpię żeby reno na to poszło bo trzeba za ulotki ZAPŁACIĆ. Ja nie potrzebuję się reklamować na ulotce reno.

        Proponuję skupić się na pozycjach "OBOWIĄZKOWO" ponieważ na nich skorzystamy wizerunowo, informacyjnie, organizacyjnie.

        Co my możemy zaoferować?
        Szeptaną reklamę-wszyscy moi znajomi wiedzą, że jestem b. zadowolony z dacii (za wyjątkiem tego co już wiecie),
        Informacje dot. ekspolatacji auta (słabych i mocnych punktów),
        Poprawę wizerunku reno jako firmy współpracującej z każdym klientem.

        laisar - 2008-03-01, 21:31

        Proszę nie siać defetyzmu! (;

        dogberry napisał/a:
        Na nic się nie zgodzą :mrgreen:

        Zobaczymy - w końcu to oni wyszli z inicjatywą...

        Cytat:
        Tu nie chodzi o Renault Polska tylko o dealerów.

        Ale my nie z dilerami rozmawiamy, tylko właśnie z RP...

        @jan ostrzyca: Cała rzecz w tym, że tak naprawdę żadna nasza propozycja nie jest obowiązkowa czy konieczna - a realizacja każdej (więc tym bardziej wszystkich) byłaby bardzo miła...

        Tak samo zresztą dla Renault/Dacia Polska - nic nie muszą, a wszystko mogą i jeśli się na coś faktycznie zdecydują to wszystkim będzie miło.

        Sytuacja jest więc dla obu stron komfortowa, co powinno nastrajać optymistycznie [:

        jan ostrzyca - 2008-03-01, 22:09

        laisar napisał/a:

        Sytuacja jest więc dla obu stron komfortowa, co powinno nastrajać optymistycznie [:


        Niby racja. Z tym, że TA sytuacja jest aż nazbyt komfortowa. Chodzi mi o to, że doskonale obchodzę się bez reno a reno beze mnie. Komfort rozleniwia. Dooobranoooc...

        laisar - 2008-03-01, 22:18

        Cytat:
        doskonale obchodzę się bez reno a reno beze mnie. Komfort rozleniwia.


        No wiesz - nikt nikogo nie zmusza do jakiejkolwiek aktywności i po nawiązaniu ewentualnej współpracy też się to nie zmieni (:

        Black Eryk - 2008-03-03, 12:42

        Proponuję nic nie żądać - dopóki Oni sami czegoś nie zaproponują, skoro dzwonią i czegoś chcą to niech sami się zadeklarują i pomyślą. Nam zwykłym użytkownikom może jedynie zależeć na większych zniżkach, ewentualnie jakiś gadżetach. Chcą zrobić sobie reklamę na Nas to niech sami coś wymyślą.
        GeRRaD - 2008-03-03, 20:30

        Co do wymyslania reklamy to pełna zgoda, a zadzwonili bo drażniło ich logo :lol:
        laisar - 2008-03-03, 20:37

        Malkontenci z Was wychodzą d: - nie lepiej (i prościej) zaczekać na pierwsze wyniki rozmów? <;
        Szaruś - 2008-03-03, 22:14

        No i ja bym się zapytał, dlaczego tak się bronią przed filtrem przeciwpyłkowym, mimo że instalacja jest pod takowy filtr przygotowana.
        laisar - 2008-03-03, 22:34

        Cytat:
        dlaczego tak się bronią przed filtrem przeciwpyłkowym


        Zacznę nowy wątek na ten temat, bo to miejsce tutaj nie jest jednak najlepsze - a mam własne przemyślenia (;

        (A jakiegoś admina/moderatora ewentualnie poproszę o przeniesienie, zlepienie czy co tam potrzeba w ramach zrobienia porządku (; ).

        psur - 2008-03-04, 09:57

        Jako, że dział został ukryty, a ja przeglądałem ostatnio forum bez logowania, to dopiero dziś dołączam do dyskusji.

        Po pierwsze kolejny raz odnoszę wrażenie, że panuje tutaj prawdziwa miłość: niektórzy koniecznie chcą zrobić wszystko dla Daci, a sami nic z tego nie chcą. To co jest dobre w relacjach międzyludzkich niekoniecznie jest dobre w kontaktach biznesowych, a takim jest przecież relacja konsument - producent. Dlatego uważam, że pomysły wspólnych ulotek, informacje prasowe od Dacii (czyli zwykłe reklamówki dla nas - mało ich macie?), pokazywanie na zlocie ich samochodów, to coś o co Dacia nas powinna prosić, a nie my ich! To w ich interesie leży, żeby Dacia się lepiej sprzedawała i reklamowała. Czy mi się będzie samochód mniej psuł, bo ma lepszy prestiż? Osiągi mi się poprawią?

        Po drugie uważam, że wszystkie propozycje, które są w jakiś sposób indywidualne są raczej niewykonalne. Chodzi mi o rabaty, wycieczki dla klubowiczów itp. Bo pojawia się wówczas pytanie: kto jest klubowiczem, komu dawać zniżki? Wymagałoby to prawnego sformalizowania klubu (np. założenie stowarzyszenia) i wydawania jakiś legitymacji, ustalenia władz, sposobu przyjmowania członków itp.

        Wydaje mi się, że najrozsądniejsze i możliwe do osiągnięcia są dwie propozycje:

        1) Propozycja jana ostrzycy, czyli osoba z Dacia Polska, która udzielałaby się na naszym forum w specjalnym dziale. Oczywiście dział wymagałby dużej interewencji adminów, żeby nie zadawać po raz setny pytania czy wycieraczki się uruchamiają po włączeniu spryskiwaczy albo co wybrać - benzynę czy diesla itp.

        2) To co - sądząc po naszych postach - najbardziej doskwiera większości, czyli jakość obsługi w ASO (ja na szczęście jeszcze nie miałem powodów do większych narzekań, ale niedługo się wybieram, więc zobaczymy). Tutaj temat jest otwarty - w jaki sposób to zrobić.

        Co do loga, to trzeba rozróżnić dwie sprawy. Pierwsza to umieszczenie ich loga na naszej stronie i z tym raczej nie powinno być problemu jak się to załatwi formalnie (pismo, o którym Marcin wspominał). Druga sprawa to nasze dotychczasowe logo (to z naklejek) i na nie na 99,9% Dacia się nie zgodzi, bo to jest wbrew wszelkim zasadom marketingu, żeby pozwalać na takie przerabianie loga. I o to nie ma się co kłócić, bo myślę, że każda większa firma by tak postąpiła i jest to całkiem zrozumiałe.

        laisar - 2008-03-04, 10:25

        Cytat:
        niektórzy koniecznie chcą zrobić wszystko dla Daci, a sami nic z tego nie chcą


        Hę??? Który z pięciu punktów - co do których chyba panuje jaki-taki konsensus - podpada pod tę kategorię?

        piotrres - 2008-03-04, 17:34

        No i jak z logo klubu, po oficjalnej zmianie znaczka Dacii ? :mrgreen:

        KaS602 - 2008-03-04, 17:38

        Wyglada jak otwieracz do butelek...
        GeRRaD - 2008-03-04, 18:15

        Fajne, możnaby tylko zmienić fonty na bardziej drapieżne i drakulowate :lol:
        piotrres - 2008-03-04, 18:19

        Albo kołatka :-D
        PUKAJCIE A BĘDZIE WAM OTWORZONE....(R...Polska)

        laisar - 2008-03-04, 18:38

        Cytat:
        Heh, i jak z logo klubu, po oficjalne zmianie znaczka Dacii


        Mam nadzieje, że przyśpieszy opracowanie nowego oryginalnego.

        Swoją drogą wygląda na to, że pani rzecznik z Renault Polska chciała się po prostu o nas zatroszczyć i zawczasu przygotować na zmianę (;

        Cytat:
        Wyglada jak otwieracz do butelek


        Dziecko hondy i nissana adoptowane przez dacie... <:

        Moim zdaniem nie jest piękne ani oryginalne - ale jednak jest lepsze niż stare... Chociaż literki to akurat mogli zostawić.

        KaS602 - 2008-03-04, 19:32

        piotrres napisał/a:
        Albo kołatka


        Moze to do otwierania maski...? ;-)

        laisar - 2008-03-05, 01:20

        Cytat:
        Moze to do otwierania maski...?

        [[[: Byłoby fajnie - i mówię to serio.

        Pablo78 - 2008-03-09, 14:52

        A tak w nawiązaniu,

        nasi madziarscy Koledzy nie mają większych problemów z logo na swojej stronie...

        A przy okazji zobaczcie jak super przeszli z logiem od tradycji do dnia jutrzejszego... ;-)

        http://www.loganklub.hu/news.php

        Loganek - 2008-03-11, 19:44

        To dziwne, naprawdę ;-)
        Chciałbym napisac maila do Dacia Polska, w sprawie, czy miałbym szansę na opublikowanie swoich artykułów o Daciach w "Kiosku" ;-) .

        psur - 2008-03-15, 22:32

        Marcin napisał/a:
        Z Renault bede rozmawial, a zarazem wszystko ustalal okolo 14 marca. Wtedy tez poznam szczegoly organizacji przyszlego zlotu itd.


        No to czekamy niecierpliwie!

        Marcin - 2008-03-15, 22:38

        psur napisał/a:

        No to czekamy niecierpliwie!


        Prosze o jeszcze troche cierpliwosci ;-) Pod koniec przyszlego tygodnia wszystko powinno sie wyjasnic ;-)

        Loganek - 2008-03-17, 19:20

        napisałem do Auto Świata i Motoru w sprawie zlotu. Niech zobaczą, że w Polsce, która tak Dacii nienawidzi, są jej miłośnicy.
        Sweeper - 2008-03-25, 22:55

        Marcin - nie chcę Cię martwić ale rozmowa z RP to droga przez mękę
        PIKUR co roku ma ten sam problem ponieważ kompetencje pracowników RP kończą się w momencie kiedy trzeba wyłożyć kasę
        jedyna osoba z którą udało mi się tam porozmawiać i naprawdę mi pomogła to Monika Kilińska i od zeszłego roku Grzegorz Telecki.
        Monika zajmuje się organizacją imprez RP-Dealer a Grzegorz Telecki RP-Fankluby
        może dział Dacii jest bardziej elastyczny, ale nie liczyłbym na wiele

        Marcin - 2008-03-25, 23:26

        Sweeper napisał/a:
        Marcin - nie chcę Cię martwić ale rozmowa z RP to droga przez mękę
        PIKUR co roku ma ten sam problem ponieważ kompetencje pracowników RP kończą się w momencie kiedy trzeba wyłożyć kasę
        jedyna osoba z którą udało mi się tam porozmawiać i naprawdę mi pomogła to Monika Kilińska i od zeszłego roku Grzegorz Telecki.
        Monika zajmuje się organizacją imprez RP-Dealer a Grzegorz Telecki RP-Fankluby
        może dział Dacii jest bardziej elastyczny, ale nie liczyłbym na wiele

        Poki co czekam caly czas na odpowiedz ze strony RP, a co z tego wyniknie dopiero sie okaze :-) Jak tylko cos bede wiedzial dam napewno wszystkim znac ;-)

        jan ostrzyca - 2008-04-08, 11:05

        Co tam Panie we współpracy? Od kontaktu mija już 1.5 m-ca a konkretów nie widać. Czyżby Reno doszło do (poniekąd slusznego) wniosku, że obejdzie się bez daciakub.pl?
        Marcin - 2008-04-11, 09:56

        Podaje aktualne informacje na temat wspolpracy ;-)

        1. Tekst o naszym klubie z watku http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=701 zostal przeslany do Renault i mam nadzieje ze zostanie przyjety :-) Dostalem informacje, ze najprawdopodobniej opis naszego Klubu, wraz z linkiem bedzie umieszczony na stronie www.dacia.pl

        2. Bedziemy dostawac od Renault z pierwszej reki informacje prasowe, aktualnosci, nowosci itp.

        3. Wszelkie pytania w zakresie technicznym itp. mamy przesylac na adres e-mail: kontakt.klient@renault.com.pl

        4. Odnosnie uzywania logo. Renault Polska, czeka w tej chwili na zgode Francji, ale podobno decyzja bedzie pozytywna.

        5. Informacje nt. wspolnego zlotu, bede mial w terminie pozniejszym, poniewaz nie jest jeszcze wszystko uzgodnione do konca.

        To chyba na dzien dzisiejszy tyle :mrgreen:

        laisar - 2008-04-11, 10:32

        Dzięki za dobre wieści! (:

        Co do pkt 2 i 3, to byłoby jednak fajnie, jakby się dali namówić, żeby ktoś od nich pojawił się na forum. Albo chociaż żeby jakaś jedna osoba była faktycznym łącznikiem... (;

        A logo jak rozumiem nowe? <<<: (Na swojej stronie też by se mogli poprawić w końcu...).

        Ad 5.

        jan ostrzyca - 2008-04-11, 11:32

        Marcin napisał/a:
        Podaje aktualne informacje na temat wspolpracy ;-)

        1. Tekst o naszym klubie z watku http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=701 zostal przeslany do Renault i mam nadzieje ze zostanie przyjety :-) Dostalem informacje, ze najprawdopodobniej opis naszego Klubu, wraz z linkiem bedzie umieszczony na stronie www.dacia.pl

        2. Bedziemy dostawac od Renault z pierwszej reki informacje prasowe, aktualnosci, nowosci itp.

        3. Wszelkie pytania w zakresie technicznym itp. mamy przesylac na adres e-mail: kontakt.klient@renault.com.pl

        4. Odnosnie uzywania logo. Renault Polska, czeka w tej chwili na zgode Francji, ale podobno decyzja bedzie pozytywna.

        5. Informacje nt. wspolnego zlotu, bede mial w terminie pozniejszym, poniewaz nie jest jeszcze wszystko uzgodnione do konca.

        To chyba na dzien dzisiejszy tyle :mrgreen:


        Czyli na razie nic. Bo to samo możemy jako klienci "z ulicy".

        laisar - 2008-04-11, 11:47

        Cytat:
        Czyli na razie nic. Bo to samo możemy jako klienci "z ulicy"

        Jasne - oprócz pkt. 1, 4 i 5 <;

        Sweeper - 2008-04-11, 14:50

        jan ostrzyca napisał/a:
        Czyli na razie nic. Bo to samo możemy jako klienci "z ulicy".

        Dokładnie...

        Pablo78 - 2008-04-11, 20:03

        laisar napisał/a:
        Dzięki za dobre wieści! (:

        Co do pkt 2 i 3, to byłoby jednak fajnie, jakby się dali namówić, żeby ktoś od nich pojawił się na forum. Albo chociaż żeby jakaś jedna osoba była faktycznym łącznikiem... (;

        A logo jak rozumiem nowe? <<<: (Na swojej stronie też by se mogli poprawić w końcu...).

        Ad 5.


        Oczywiście że stare laisar, czyli jedynie słuszne...............


        Klubowy Komitet Obrony Starego Loga ( w skrócie KKOSL) czuwa!



        :-) :-) ;-)

        KaS602 - 2008-05-07, 16:25

        Jednak cos sie ruszylo :-)

        http://www.dacia.pl/pl/Da...klub/index.html
        :-D

        jacek - 2008-05-07, 17:36

        :-D no i gitara
        GeRRaD - 2008-05-07, 19:25

        No jeszcze pozstałe postulaty.........logo, zlot itp. :lol:
        GeRRaD - 2008-05-07, 21:35

        Gratis :lol: ;-)
        jacek - 2008-05-07, 21:44

        Kratylos napisał/a:
        i nowy logan co 3 lata dla kazdego czlonka klubu i jego rodziny :D


        do wymycia :mrgreen:

        dogberry - 2008-05-08, 07:51

        No :mrgreen: A już nie wierzyłem :mrgreen:
        Gregosa - 2008-05-08, 09:25

        KaS602 napisał/a:
        Jednak cos sie ruszylo :-)

        http://www.dacia.pl/pl/Da...klub/index.html
        :-D

        Ojej... teraz spodziewam się nacisków, aby wszystkie krytyczne posty, były kasowane / edytowane :-)

        psur - 2008-05-08, 09:34

        A ktoś im wysłał zdjęcia ze zlotu czy sami się ich dogrzebali?
        laisar - 2008-05-08, 12:28

        No proszę, jak się postarali - nawet nas promują na pasku z newsami na dole (:

        Cytat:
        Ojej... teraz spodziewam się nacisków, aby wszystkie krytyczne posty, były kasowane / edytowane

        Eeetam.

        stempik - 2008-05-08, 15:30

        laisar napisał/a:
        "szeptana propaganda"



        Ostatnio słuchałem czegoś o nowych środkach reklamy i o zgrozo, dowiedziałem sie że forumowicze są systematycznie poddawani takim manipulacjom. A opinie pseudo klientów przeróżnych artykułów są mniej lub bardziej podlukrowywane przed podaniem. Ale...

        Proponuję pod Państwa rozwagę założenie nowych, krytycznych z założenia działów.
        A na początek dział, KOROZJA :). Istniejacy dział "Dilerzy i warsztaty" też się świetnie nadaje. Tak jak już ktoś wcześniej napisał zyski powinny być po obu stronach, i bardzo uczciwie trzeba by tego pilnować. Renault Polska będzie z tego miało reklamę i jeśli będziemy w swoich opiniach rzetelni dość szczegółową statystykę najczęściej pojawiających się usterek. Do tej pory mieli te infomacje z sewisów, ale te nie do końca muszą być wiarygodne, z nami całkiem co innego, a nawet jesli bedziemy lekko subiektywni w opiniach , jedne i drugie będzie można konfrontować. Myslę że już za sam ten pomysł powinni nam być wdzięczni.
        Stary już jestem więc w cuda nie wierzę a i na byle co złapać się nie dam. Oczekiwałbym więc ze strony Renault rzeczowego podejścia.

        GeRRaD napisał/a:
        .........logo, zlot itp.


        to nie dla mnie , ale gdyby okazało się ze jest jakiś program że tak powiem wspierający mobilność naszch furek to czemu nie.

        ========================

        Ops ... dałem ciała z tym działem korozja , właśnie taki znalazłem na forum, wybaczcie..

        Pablo78 - 2008-05-13, 11:05

        daciaklub.pl rządzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-P :-D :-D :-D
        jan ostrzyca - 2008-05-15, 09:22

        Pablo78 napisał/a:
        daciaklub.pl rządzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-P :-D :-D :-D


        Że co? Na razie reno tylko reklamuje się naszym kosztem. Innych skutków "współpracy" nie widzę.

        Pablo78 - 2008-05-15, 09:45

        Że co, że co...Janie :-?

        Biorąc pod uwagę dotychczasową dynamikę rozwoju wzajemnej współpracy pomiędzy Renault Polska a naszym Klubem, ogarnęła mnie wielka radoość, że jesteśmy w ogóle na www.dacia.pl , i tyle. :-P

        petek - 2008-05-15, 10:05

        Zgadzam się z Janem. Nie daje to nam nic, a korzyści ma tylko Renault.
        Pablo78 - 2008-05-15, 13:47

        petek napisał/a:
        Zgadzam się z Janem. Nie daje to nam nic, a korzyści ma tylko Renault.


        A wy myśleliście, że Dacia(Renault) Polska rozda każdemu od razu po Sandero?

        No dajcie spokój Panowie... Poza tym to dopiero poczatek współpracy (mam nadzieję) 8-)

        petek - 2008-05-15, 13:53

        Pablo78 napisał/a:
        A wy myśleliście, że Dacia(Renault) Polska rozda każdemu od razu po Sandero?


        Niepotrzebnie ironizujesz. Taka jest prawda, że Renault wykorzystuje klub jako swoją reklamę nie dając nic w zamian. Cieszysz się, że napisali o klubie na swojej stronie, a ja się pytam i co z tego, że napisali? Masz coś z tego? Radość?

        stempik - 2008-05-15, 14:40

        Ja jestem ateista więc mam łatwiej. W cuda nie wierzę. Nikt nikomu niczego nie musi rozdawać bo nie o to chodzi.

        Można jednak sprawić że w okreslonym czasie te autka staną się bardziej przyjazne dla użytkowników. Prawda jest taka że puki co na forum jest nas 200. Z całym szacunkiem, ale to śmiesznie mało. Trzeba się więc zaprzyjażnić z Renault Polska i sprawić aby nasze działania były bardziej widoczne i znaczące. Nigdy nie będziemy partnerem który może stawiać żadania, ale jak to jeden sympatyczny pan powiedział " jak panna nie jest posażna niech choć będzie miła", (albo coś w tym sensie). Na dziś jest tak że choć nie mam do autka za wiele zastrzeżeń to następnej Dacii nie kupię. Nie kupię bo Dacia ma lichą blachę (w moim odczuciu) i jest bardzo głośna w środku. Ale Renault o tym nie wie. A powinno.
        Ta nieszczęsna reklama szeptana może im nie wyjść. Chyba że się bardziej postarają, i to jest zadanie dla nas.

        Pablo78 - 2008-05-15, 18:23

        Niegłupie to co piszesz stempik, ale co do ostatniego ja przekonałem się do marki (za niewielką kasę) i podejrzewam, że następna będzie także Daćka... ;-)

        Do petka:

        Tak mam zajebistą radochę, że moge poczytać o nas na www.dacia.pl

        A co u was w Warszawce wszyscy chodzicie zadumani i struci, niezadowoleni z życia?

        jacek - 2008-05-15, 19:10

        Pablo78 napisał/a:
        następna będzie także Daćka


        powiem wam za kilka lat na razie OK :-)

        Marek1603 - 2008-05-15, 19:28

        Ja niestety muszę się podpisać pod ostatnim stwierdzeniem stempika o tej blasze. Po za tym jest OK jak za te pieniądze oczywiście.
        GeRRaD - 2008-05-15, 19:44

        petek napisał/a:
        Taka jest prawda, że Renault wykorzystuje klub jako swoją reklamę nie dając nic w zamian. Cieszysz się, że napisali o klubie na swojej stronie, a ja się pytam i co z tego, że napisali? Masz coś z tego? Radość?


        Miły gest z tym linkiem, ale zgoda że służy głównie renault polska -nam to może co najwyżej kilku forumowiczów przybyć. Walczmy dalej :-P

        laisar - 2008-05-15, 22:44

        Czepiacie się, moim skromnym zdaniem. Link to oczywiście reklama dla nas - a co Waszym zdaniem ma z tego Renault?
        ZeneC - 2008-05-16, 06:07

        Jeżeli przybędzie kilku forumowiczów dzięki temu linkowi to bardzo dobrze. Najbradziej skorzystają oni sami. Ja sam myśląc o zakupie MCV długo szukałem w internecie takiego forum zaczynając od oficjalnych stron dealerów naszej marki. Trafiłem wtedy na forum kol Kota, ale nie było ono rozkręcone. Początki zawsze są trudne...
        ZeneC - 2008-05-16, 06:12

        Pablo78 napisał/a:

        A co u was w Warszawce wszyscy chodzicie zadumani i struci, niezadowoleni z życia?


        O, nie! Mnie proszę wyłączyć z tej posępnej grupy...

        stempik - 2008-05-16, 08:15

        Kochani jeszcze raz powtarzam cudów nie ma.

        Oni poprostu robią reklamę, z nami czy bez przy takiej skali nie ma znaczenia. I tylko od nas zależy czy z tego skorzystamy. A puki co to oni robia reklamę dla nas. Ciągną nas "za uszy do góry" a napewno altruistami nie są. Nikt z forumowiczów nie wyłożył złotówki a reklama przecież kosztuje.

        Fiat jak szykował sie do 500 w postaci jaką ją dziś znamy ze dwa lata wcześniej zaczął przebakiwać że może tak, bo to takie kultowe auto itd. Potem po Polsce i nie tylko pomykały seicenta ze znaczkiem 500 a fiat spokojnie badał rynek. No i mamy 500. Dziś fabryki nie nadarzają z ich produkcją, przynajmniej według Fiata. Słyszałem w radio jak ktoś wypowiadał się na temat tej kampanii reklamowej, której oficjalnie nie było. Czysty zysk z tego gadania pomiędzy potencjalnymi klientami Fiat szacuje w miliony dolarów. Bo tyle trzeba by wydać, żeby osiągnąć podobny skutek przy reklamie konwencjonalnej. Reno przede wszystkim ma zarabiać pieniądze dla ich włascicieli, a to czego nie wyda to też zysk.

        Ja widzę nasze zyski, tyle że perspektywicznie. Administrator powinien wiedzieć czy przybywa gości na forum, bo o tym mówię. Może kiedyś będziemy umieli odnieść z tego kożyść.

        petek - 2008-05-16, 08:20

        laisar napisał/a:
        a co Waszym zdaniem ma z tego Renault?


        A nie zauważyłeś, że opinie o Dacii na tym są prawie wyłącznie pochlebne? Dając link do forum na swojej stronie Dacia ma reklamę gratis.

        laisar - 2008-05-16, 09:11

        Cytat:
        opinie o Dacii na tym [forum] są prawie wyłącznie pochlebne

        A wiesz, że "prawie" robi wielką różnicę? Bo auto może mieć tysiąc zalet, które wzbudzają zainteresowanie, ale wystarczy jedna wada - jednak istotna dla potencjalnego klienta - żeby je zdyskwalifikować... A nie da się ukryć, że Logan ma sporo wad - i o wszystkich piszemy właśnie na tym forum.

        Renault może więc dzięki nam co najwyżej pokazać się w szatach firmy nie bojącej się głosów krytycznych - jasne, dobre i to, ale nie przeceniałbym jednak znaczenia...

        kier - 2008-05-16, 09:11

        Witam!

        Linki do innych stron mozna sobie umieszczac dowolnie ;)
        Od RP wiele wyciagnac sie nie da, bo co tez moga dac?

        Zastanawiając się nad ich sytuacją dalbym najwyzej miejsca parkingowe dla kilku Daciek przy okazji promocji jakiegos samochodu + miejsce na grilla.

        Ewentualnie patronat nad jakims zlotem uzytkownikow Dacii, ale... musiałby byc to zlot ogólnopolski ca kilkudziesięciu samochodów (czyt. reklama Dacii). Oczywiscie nagłośniony w mediach bo inaczej nawet kilku kiełbasek i gadżetów reklamowych nie opłaca się dawać.

        Reklama ma trafiać do ludzi. którzy nie mają jeszcze samochodów reno.

        Najlepszym rozwiązaniem byłby duży zlot przy okazji promocji ich samochodów, wtedy może by kiełbaski by dali ;>

        Co do informacji od RP, o ktorych ktos wczesniej pisał, oni maja swoja stronę do umieszczania takich rzeczy a nie nasze forum...
        Miło by było, tylko po co? skoro my to wszystko i tak wiemy.

        To co my robimy na tym forum, jest nasza sprawa, robiona dla przyjemności a nie dla kasy. Uwazam, ze traktowanie przez nas tego forum jako reklamy Dacii jest chore, bo my jej nie reklamujemy ;) My tylko wymieniamy się naszymi uwagami i niech tak zostanie ;)

        A jak chcemy na tym zarabiac, to niech admin zrobi stronke główną i umieści kilka banerków reklamowych, google ads czy cos w tym stylu ;) Moze uda sie uzbierać na jakis serwerek... ;> Tylko zaraz beda glosy, ze On cos z tego ma a my nic ;)


        --
        pozdrawiam
        kierek

        psur - 2008-05-20, 10:08

        Jak widać w Holandii Dacia nieźle sypnęła groszem: http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?p=13105
        jan ostrzyca - 2008-05-23, 12:35

        Jakiś czas temu pisałem, że nie jesteśmy reno do niczego potrzebni bo już zrobiliśmy swoje i kupiliśmy od nich amochody. Nie mam żalu, bo coś takiego zapowiadałem. Jednak inne marki potrafią, jeśli chcą, tworzyć i podtrzymywać dobre relacje z już pozyskanymi klientami.

        Złą progonozą na tzw "współpracę" z reno były przeważnie złe nasze doświadczenia z dilerami i serwisami. Jaki pan taki kram.

        Pomału zastanawiam się nad zakupem sandero. Może jesienią... jak zobaczę u dilera.

        Z drugiej strony już wiem, że w przypadku jakichkolwiek kłopotów z nowym autem klient zostaje na lodzie. To zniechęca.

        [ Komentarz dodany przez: laisar: 2016-02-16, 16:18 ]
        Pytanie o sandero i cd - http://www.daciaklub.pl/f...p?p=13282#13282.

        Karpiu66 - 2008-05-24, 18:00

        KaS602 napisał/a:
        Jednak cos sie ruszylo :-)

        http://www.dacia.pl/pl/Da...klub/index.html
        :-D

        Kurde i nawet na zdjęciu się załapałem :-D

        straszna_maruda - 2008-05-27, 17:49

        psur napisał/a:
        Jak widać w Holandii Dacia nieźle sypnęła groszem


        No ale kupa ludzi tam też była. Ciekawe kiedy u nas bedzie taki spocik :mrgreen:

        jan ostrzyca - 2008-06-20, 13:59

        Zauważyłem, że na forum wpadli koledzy sprzedawcy dacii od Nazaruka z Lublina.
        psur - 2008-06-20, 14:13

        Wojtek Z. i Czarek O. - czyżby to dwie ostatnie osoby z tej listy: http://www.nazaruk.pl/pra...alu_handlowego/ ? Witamy i zapraszamy do dyskusji!

        Jeśli dobrze pamiętam to salon Nazaruka u nas na forum nie ma dobrej prasy, więc jest co nadrabiać...

        jan ostrzyca - 2008-06-21, 07:23

        psur napisał/a:

        Jeśli dobrze pamiętam to salon Nazaruka u nas na forum nie ma dobrej prasy, więc jest co nadrabiać...


        Nie, salon jest OK, to serwis mi podpadł...

        laisar - 2008-06-26, 12:13

        Może skoro na razie nie widać działań z "góry" <; a "dół" przejawia inicjatywę (chociaż chyba z pewną taką nieśmiałością ;) to utworzyć na zachętę specjalny dział, np "Informacje (nie)oficjalne - Renault i koncesjonerów" czy jakoś tak?
        jan ostrzyca - 2008-07-21, 15:00

        Podobno nie było jeszcze w Polsce OFICJALNEJ premiery sandero. Może reno zaprosiłoby klubowiczów na jakiś inauguracyjny festyn w Wawie? Bo jeśli nie teraz to kiedy?
        jacek - 2008-07-21, 17:17

        Niestety renault ma nas głęboko w d... Sandero już w salonach jest i można kupować mimo że nie było oficjalnej premiery. Czyli nawet jak zaproszą nas we wrześniu to i tak nie będziemy pierwsi oglądać nowy model Daci.
        piotrres - 2008-07-21, 19:36

        jacek napisał/a:
        Sandero już w salonach jest i można kupować mimo że nie było oficjalnej premiery

        a w RZ dopiero za miesiąc :mrgreen:

        dogberry - 2008-07-21, 22:20

        jan ostrzyca napisał/a:
        Podobno nie było jeszcze w Polsce OFICJALNEJ premiery sandero. Może reno zaprosiłoby klubowiczów na jakiś inauguracyjny festyn w Wawie? Bo jeśli nie teraz to kiedy?


        Oni mają nas gdzieś, zresztą ja ich też :mrgreen:

        GeRRaD - 2008-08-15, 16:35

        Wakacje zliżają się ku końcowi a nie udało i nie uda się zorganizować już w okresie letnim ogólnopolskiego zlotu pod szyldem RP, Sandero stoi normalnie w salonach, zniknęło logo Dacii ze strony klubu, brak innych informacji o korzyściach "patronatu" - takie oto pozytywy współpracy z RP dla nas :evil: (chciałoby się powiedzieć - a nie mówiłem) - Dla nich pozytyw to link do klubu na stonie i zajawka w broszurce - darmowa reklama (tak więc pełna równowaga) :evil:
        jan ostrzyca - 2008-08-15, 18:49

        GeRRaD napisał/a:
        Wakacje zliżają się ku końcowi a nie udało i nie uda się zorganizować już w okresie letnim ogólnopolskiego zlotu pod szyldem RP, Sandero stoi normalnie w salonach, zniknęło logo Dacii ze strony klubu, brak innych informacji o korzyściach "patronatu" - takie oto pozytywy współpracy z RP dla nas :evil: (chciałoby się powiedzieć - a nie mówiłem) - Dla nich pozytyw to link do klubu na stonie i zajawka w broszurce - darmowa reklama (tak więc pełna równowaga) :evil:


        10/10

        Marek1603 - 2008-08-17, 18:56

        Jeżeli RP nie pozwala na umieszczenie swojego loga na naszym forum jako reklama marki Dacia to mam prośbę do Administratorów, aby zwrócili się do RP z żądaniem usunięcia informacji o forum z ich oficjalnej strony. Zobaczymy co oni na to. Jak się nie da po dobroci to przejdźmy do ataku. Posługują się naszym forum do własnych celów, a my nie mamy z tego nic, nawet "głupiego" zlotu sponsorowanego przez RP.
        wox - 2008-08-17, 19:03

        Temat powrócił. My znowu ponarzekamy, a RP dalej nas będzie miało w ....
        GeRRaD - 2008-08-17, 19:23

        Skoro coś dotyczy nas trzeba dyskutowac i podejmowac decyzje ..........ja uważam że korzyści winny być obustronne - my dajemy reklamę, oni???????????????????????????(a powinni miec na uwadze że 1 niezadowolony zniechęci 100 innych - tym bardziej że Renault nie notuje ostatnio wzrostów sprzedaży)
        jacek - 2008-08-17, 20:37

        Coś wydaję mi się , że dacia im nie leży. Znajoma ostatnio pytała o sandero od razu zaproponowali jej clio w tej samej cenie.
        Pablo78 - 2008-08-18, 08:30

        Wybaczcie, ale to jest typowo polska specyfika - tzw. polskie debilstwo,

        głowę sobie daje uciąć, że w zachodnich salonach (i kazdych innych) Dacia/Renault to się nie zdarza... :-?

        psur - 2008-08-18, 16:20

        Ale też spójrzmy prawdzie w oczy: czy daliśmy im jakieś konkretne propozycje, do których mogliby się ustosunkować? Nie. Przecież nie będą za nami biegać i nam proponować nie wiadomo czego. Trzeba przedstawić im jakąś rozsądną ofertę, do której będą mogli się ustosunkować.

        Co więcej, sami nie potrafimy zorganizować zlotu, więc czego oczekujemy od RP? Gdybyśmy potrafili zorganizować zlot na 25 lub więcej Loganów i przedstawili im konkretny termin, program oraz nasze oczekiwania wobec nich (np. podstawienie Sandero do jazd próbnych czy sponsoring grilla albo jakieś drobne gadżety dla uczestników), to wówczas może by się do tego pozytywnie ustosunkowali, a jeśli nie to moglibyście psioczyć. A tak nie macie powodów.

        GeRRaD - 2008-08-18, 19:23

        ..........co do zorganizowania zlotu to trochę prawda że jesteśmy nieuczesani :lol: co do podstawienia sandero do jazd to niech się pocałują w ...................... lepszy wurst, gadżety, promocyjne przeglądy itp :-D
        sami-99 - 2008-08-19, 16:46

        Kratylos napisał/a:
        jacek napisał/a:
        Coś wydaję mi się , że dacia im nie leży. Znajoma ostatnio pytała o sandero od razu zaproponowali jej clio w tej samej cenie.

        dokladnie ludzie w salonach reno tez maja awaersje do daci i jak moga to oferuja reno zamiast daci
        chcesz kupic sandero - wez clio
        chcesz logana kup thalie
        chcesz mcv kup megane
        z takim nastawieniem nie mozna sprzedawac auta
        zreszta po sprzedaniu obsluga w dilerniach jest jeszcze gorsza - jak kupiles dacie to damy ci popalic w aso :)




        W Luboniu ( pod Poznaniem) tak nie jest. Oglądasz to co chcesz ( w salonie nie ma żadej renault !!! ) jest Logan, Logan fl, mcv, ( sandero nie ma bo wykupiłem), a jak ktoś przychodzi i narzeka na dacię (chociaż nie jest jej właścicielem) to dostaje ripostę od szefa salonu i proste... :-)

        jacek - 2008-08-19, 19:58

        W Katowicach u Zięby jest podobnie, ale tam gdzie dacia stoi razem z renault już nie.
        wox - 2008-08-19, 20:06

        W Nowym Sączu (Renault Lisowski) nie zauważyłem żeby Dacia była dyskryminowana. Szef sprzedaży (można było mieć odczucia, że jest się poważanym klientem) nawet nie próbował mnie odwodzić od zakupu Dacii, mimo, że wcześniej (i również z nim rozmawiałem) przymierzałem się do zakupu Grand Scenica.
        czorek - 2008-08-20, 06:27

        W Renault/Dacia "Pietrzak" w Świętochłowicach nie ma różnicy, czy jesteś właścicielem Dacii czy Renault. Każdy jest traktowany tak samo i dodam tu, że uprzejmie i profesjonalnie. Miła różnica po doświadczeniach z innymi serwisami.
        Byłem u nich w poniedziałek z awarią pasa bezpieczeństwa (przedni prawy) i skrzypieniem pod maską przy pełnym skręcie kół. Zostawiłem autko o 8.00, miałem odebrać o 18.00 (w poniedziałki pracuję od 9.00 do 17.00, więc godziny ustaliłem tak, żeby mi pasowało). Około godziny 11.00 telefon z przeprosinami, że auto nie będzie gotowe na 18.00, bo konieczna jest wymiana całego pasa bezpieczeństwa (wraz z mechanizmami) i autko będzie gotowe na wtorek koło południa, bo pasa nie ma na magazynie, tylko muszą sprowadzić. Po przyjeździe we wtorek koło 16.00 (pojechałem po pracy), autko gotowe, skrzypienia pod maską brak, wymienione 2 pasy bezpieczeństwa (serwisant sprawdził pozostałe i okazało się, że poza zgłaszanym przednim prawym wadę wykazuje też tylny prawy, więc został od razu wymieniony).
        Zostałem kolejny raz bardzo uprzejmie przeproszony (w sumie to chyba byłem przepraszany po przyjeździe ze 4 razy - przez pana na recepcji serwisu, przez drugiego pana na recepcji serwisu i przez dwóch mechaników/serwisantów), że trwało to tak długo.
        Naprawa oczywiście na gwarancji.
        Byłem u nich wcześniej poprawić zbieżność, powiedziano mi, że potrwa to około 30 minut. Kiedy okazało się, że trwało prawie godzinę, także byłem kilkakrotnie przepraszany, że musiałem czekać dłużej niż obiecywano.

        [ Komentarz dodany przez: laisar: 2016-02-16, 16:27 ]
        Pytanie o awarię pasa - http://www.daciaklub.pl/f...p?p=16413#16413.

        Pablo78 - 2008-08-20, 07:27

        Podobnie profesjonalnie jest w salonie Renault/Dacia Głowacz.

        Z serwisu osobiscie także jestem bardzo zadowolony, więc dziwią mnie posty

        waskiego, które pozostawiam bez komentarza... :shock:

        Wczoraj odebrałem autko po pierwszym przegladzie głównym (na liczniku 50 000).

        Oczywiscie nowy bon serwisowy bez pytania, wszystko przebiegło sprawnie, łącznie z

        klockami które sie już prawie całkiem starły.

        Zaproszono mnie też na sprawdzenie całej powłoki antykorozyjnej oraz uzupełnienie

        jak u innych Kolegów ;-)

        jackthenight - 2008-08-21, 22:36

        Kratylos napisał/a:
        ja swoje uwagi odnosze do lodzkich dilerni
        jaszpol przyguccy
        w tej chwili jaszpol ma dacie tylko w zgierzu - razem z reno - powierzchnia jakies 30m2 - stoi jedno sandero i same renowki
        u przyguckich dacia ma byc na legionow tez caly "salon" to jakies 30m2 salka - gdzie nie ma ani jednej daci a stoja same uzywane renowki.... - dacia jest tylko na szyldzie - sprawdzone w ubieglym tygodniu...
        w obu salonach odwodzi sie klientow od kupna daci - w jaszpolu proponujac nowe renowki wg wzoru przedstawionego a u przygucckich proponujac uzywnae renowki...


        E nie kolego.
        U przyguckich na przybyszewskiego dobudowują następne pomieszczenia dla salonu.
        Od końca wsześnie Dacia będzie pod jednym dachem sama bez innych marek.
        Od lewej patrząc na salon będą trzy oddzielne pomieszczenia : Reanaul, Dacia i Nissan.
        Pytałem dzisiaj. Pod koniec września ma już być to gotowe.
        Będziesz wchodził do pomieszczenia gdzie tylko same Dacie będą stać.

        Na legionów to tylko jest komis, żadnych nowych tam sprzedawać nie będą. W tym komisie również koleś był bardzo miły i zachwalał Dacię. Byłem tam dzisiaj wycenić UNO. Koleś przemiły. Jak się dowiedział że kupuję Dacię Sandero to bardzo ją zachwalał. Byłem
        z synem to oprowadził go po autach, pozwolił wejść do auta zabytkowego. No serio było wszystko w porządku. A sądziłem że jak zobaczy Uno do wyceny to mnie wyśmieje, a jednak nie - zachował się całkowicie profesjonalnie.

        I wcale u przyguckich na przybyszewskiego nie odwodzili mnie od Sandero, wręcz przeciwnie mówili że Dacia Sandero jest najładniejsza.

        Polecam tam Tomalczyka Marcina, koleś jest bardzo miły, profesionalnie podchodzi do klienta. Czułem się tak jakbym kupował auto za 150 tys:)
        Kiedy pierwszy raz wszedłem do salony, od razu do mnie podszedł jak tylko stanołem przy sandero. naprawdę polecam tego kolesia.

        Inni faktycznie nie są mili i to widziałem. Znużeni pracą - chyba bardzo zmęczeni byli.
        Gdyby ci mnie obsługiwali od razu bym zmienił markę auta.
        Tylko właśnie Marcin Tomalczyk był osobą która potrafiła i jej się udało zachęcić mnie do kupna Sandero.
        Dzięki niemu miałem jazdę próbną. W ten sam dzień załatwiał przegląd zerowy abym tylko mógł przejechać się sandero jako jazda próbna. A przepraszał że tak długo i w ogóle.

        Jak idziecie do Przyguckich na przybyszewskiego to pytajcie od razu o Marcina Tomalczyka, inni ludzie z salony was tylko zdenerwują :)

        Martens - 2008-11-26, 18:27

        Jako świeżak, i to (jeszcze) bez samochodu, może nie powinienem się wtrącać, ale tak się składa, że kwestie współpracy sponsorskiej, kreowania wizerunku itp. nie są mi obce, więc się jednak wtrącę ;-)
        Pierwsza kwestia to ustalenie, czy obie strony są zainteresowane współpracą, bo może nie są i nie ma o czym gadać. Jeśli są, trzeba ustalić wstępny jej zakres.
        Druga dotyczy rodzaju współpracy: finansowa czy rzeczowa. Jeśli finansowa, to na rozmowy jest naprawdę ostatni dzwonek, bo firmy albo już zamknęły albo właśnie zamykają budżety. Jeśli rzeczowa, też nie ma zbyt wiele czasu - plany marketingowe z reguły robi się na cały rok z góry, a i nikt z tym nie czeka do 31. grudnia.
        Jeśli mogę jakoś pomóc proponuję kontakt na PW.

        jan ostrzyca - 2008-11-27, 21:00

        Martens napisał/a:
        Pierwsza kwestia to ustalenie, czy obie strony są zainteresowane współpracą, bo może nie są i nie ma o czym gadać.


        Proponuję trzymać się drugiej opcji i całkiem zamknąć ten wątek. RP mogło wykonać jakiś miły gest dla pobudzenia aktywności fanowskiej, ale nie wykonało. I tyle. No to siema, i pies wam mordę lizał...

        GeRRaD - 2008-11-27, 22:01

        ........jak rozumiem RP mordę lizał :lol: :lol: :lol: bo inaczej to bardzo nieładnie ze strony Kolegi :!:
        A co do RP popieram przedmówcę - jedynie co potrafią to odmawiać napraw gwarancyjnych i ciągnąć kasę przez ASO :evil:

        psur - 2009-03-10, 14:23

        [Przeniesione z http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1808.]

        http://www.daciaklub.pl/f...p?p=28175#28175
        Cytat:
        KaS602 napisał/a:
        To moze napiszemy do RP o "dotacje"?

        ;-) :mrgreen:


        dla Klubu... :mrgreen: ;-)

        Koledzy w konwencji żartu to przytoczyli, ale jeśli ktoś ma ochotę kontynuować lub raczej zacząć współpracę z RP, to właśnie jest dobra propozycja - by opłacili klubowy serwer i domenę. Propozycja konkretna, czytelna, logiczna, łatwa do wykonania. Oczywiście konieczny warunek jest taki, aby wszystko było tak jak teraz (tzn. Marcin zarządza całością, jest osobny wykupiony serwer itp.), a RP tylko opłaca fakturę i do niczego się nie miesza.

        Tylko zasadnicze pytanie brzmi - czy to będzie z korzyścią dla naszego klubu? Bo w jakiś tam sposób może to godzić w niezależność czy wiarygodność klubu.

        Sweeper - 2009-06-16, 22:29

        a jak się Wam układa ostatnio współpraca z RP?
        laisar - 2009-06-16, 22:49

        Bez zmian... <;
        Sweeper - 2009-06-17, 09:19

        czyli?
        miło, kawka, herbatka, fanty
        czy fajnie, że jesteście ale nie dzwońcie/piszcie do nas ?

        Sweeper - 2009-06-17, 15:39

        czyli tak jak w PIKURze
        ehh o to Polska właśnie...

        laisar - 2009-06-17, 20:55

        Nooo, ale żeby zachować uczciwość - we własnym gronie też przede wszystkim nie doszliśmy do konsensusu, prawda? <:

        Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group