DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Wymiana ramion wycieraczek

swissman - 2017-02-09, 13:18

w sobote wymienilem ramiona wycieraczek, ktore w koncu doszly po wielu dniach oczekiwania...

zdjecie bez specjalnego przyrzadu okazalo sie prawie ze niemozliwe...

probowalem tak jak tutaj pokazuja ale... zonk... za mocno siedzialy...

https://www.youtube.com/watch?v=02oYFR9KZ4Q

dobrze ze przyszlo mi do glowy ze gdzies jeszcze mam wieksze cegi do rur i sprobowalem tymi... zalozylem, przylozylem sie i.... strzelilo... ramie zeszlo... z drugim bylo juz duzo latwiej, tylko musialem postawic wycieraczki w pionie na szybie i wylaczyc napiecie w stacyjce wyciagajacz szybko kluczyk...

teraz jestem juz wolnym czlowiekiem... moge wycieraczki kupowac wszedzie gdzie bede mial ochote... w poniedzialek mialem termin na pierwszy serwis po 20 tysiacach i ladnie poszlo... zaplacilem 230 ojro i 25 za samochod zastepczy za dobe... gdybym do tego dodal wycieraczki to by mnie to kosztowalo ponad 300 ojro...

pluto - 2017-09-26, 17:35

Po ostatnich opadach deszczu i fatalnym rozmazywaniu nowiutkich wycieraczek postanowiłem je wymienić - i tu ZONK :-?
Bliżej nieokreślony uchwyt wycieraczek jest trudno dostępny w zakupie. Postanowiłem więc wymienić ramiona na te z uchwytem tyku 'Hak".
Zakupiłem używane od Dustera I, klucz 13, ściągach od łożysk i po 3 minutach mogę wreszcie założyć cywilizowane wycieraczki. :mrgreen:












Pabloo - 2017-09-27, 18:48

Witam
I to jest słuszna koncepcja - ja dziś wymieniałem po raz 2 wycieraczki (od lutego), i zapewne zakończy się to tak jak w Twoim przypadku - wymianą ramion. Pytanie - czy trzeba użyć
aż ściągacza żeby je zdjąć????
Pozdrawiam
Pabloo

pluto - 2017-09-27, 19:28

Pabloo napisał/a:
Witam
I to jest słuszna koncepcja - ja dziś wymieniałem po raz 2 wycieraczki (od lutego), i zapewne zakończy się to tak jak w Twoim przypadku - wymianą ramion. Pytanie - czy trzeba użyć
aż ściągacza żeby je zdjąć????
Pozdrawiam
Pabloo


Ramiona siedzą na stożku i są mocno osadzone. Próbowałem ręcznie ale bałem się że przy mocniejszej próbie mogę uszkodzić lakier lub szybę. Miałem ściągacz już kupiony i wystarczy 2-3 obroty aby po lekkim puknięciu puściły :mrgreen:
Na "Alledrogo" widziałem takie za około 20 zł więc tragedii nie ma za to łatwo i przyjemnie, a zarazem bezpiecznie przyśpieszają całą robotę.

Piotrinco - 2017-09-28, 19:08

A ja dziś myślałem że jakieś wadliwe wycieraczki mam, bo po niecałych 2 miesiącach i 3500km zaczęły mazać, a tu widzę, że to standard, też muszę pomyśleć nad taką zmianą.
Rezysstor - 2017-10-16, 22:59

Inżynierowie Renault, są tak samo cwani inaczej, jak inne Żabojady, co se Linię Maginota ulepiły, by ich Niemcy nie napadli.
Oni wicie tam mają defekt mózgu, zapewne z powodu diety, bo nasi sojusznicy z NATO, obeszli owe umocnienia, i skopali dupę zdziwionym Francuzom.
Wzorując się na owej historii, obszedłem dzisiaj żabie kombinacje z piórami wycieraczek, by jeleń latał po serwisach, przepłacał, a szybę miał dalej zamazaną.
Kupiłem na szrocie ramiona wycieraczek z hakiem, starego typu, a nowe z jakimś „korytkiem”, dostały kopa w du*ę .
Nowe pióra do wycieraczek z hakiem, kosztowały mnie całe 6 X 2 = 12 zł.
Nie płaczcie Żabojady, że was tak przerobiłem, bo owe pióra po 6 zł, kupiłem w waszej budzie z blachy, zwanej Auchan – zostało więc w rodzinie, ino decko mniej, niż chcieliśta mnie orżnąć.
Nawiasem ramiona były przykręcone bardzo małym momentem i zeszły bez ściągacza.
Wcześniej zaznaczyłem białą taśmą izolacyjną, położenie ramion, by za dużo , nie kombinować.
Trzpienie na których przyśrubowane są ramiona, nasmarowałem smarem grafitowo – miedzianym, i zawinąłem taśmą teflonową, co by się nie zapiekły.
Wreszcie mam czystą szybę od zewnątrz, i miłe poczucie, że się nie dałem wydupc*ć , byle żabie.

RowerekCombi - 2017-10-17, 05:11

Rezysstor napisał/a:
Różnica pomiędzy ramionami nowych i starych typów - nie z nami te numery ! :mrgreen:


A kwota nowych ramion jaka jeśli można zapytać no i gdzie można je dostać ?

route2000 - 2017-10-17, 07:14

Na szczęście mam takie ramiona wycieraczek z uchwytem typu "U" od nowości jak kupowałem auto. ;-)
Rezysstor - 2017-10-17, 07:29

Ramiona kupiłem na Allegro, a w zasadzie pod nosem, bo okazało się, że prościej podjechać, niż zamawiać.
Pogadaliśmy chwilę z gościem, od części, pooglądał moje "cudo", ale widać, że "gość", bo zapytał, czy może ?
Proszę bardzo :-D
Cena jaką zaoferował, to 50 zł za obydwa ramiona, a pióra kupiłem wcześniej, ryzykując w ciemno 2X6 = 12 zł :lol:
Biorąc pod uwagę, że fabryczne pióra się nie nadają do niczego, i ponoć kosztują 3x tyle, co moja "inwestycja", to nie miałem wyjścia, bo by mnie szlag trafił :evil:
Chwilę wcześniej myślałem nad zrobieniem jakiegoś "adaptera", ale jak pomyślałem, że całe życie poprawiam te fabryki, to mi chwilowo ręce opadły i załatwiłem sprawę po faszystowsku - ostatecznie rozwiązałem kwestię wycieraczek i szlus !

Dar1962 - 2017-10-17, 07:34

marketowe piórka (oczywiście z ramką) mocowane do ramienia typu hak (są wyposażone w kilka adapterów, więc pewnie i do kilku innych końcówek podejdą) kosztują circa 5-6 zł za sztukę. Np firmy (niestety niemieckiej) Alca, które są nieco mniej marne niż inne tego typu produkty
Rezysstor - 2017-10-17, 07:54

No i wypadałoby pochwalić nasze Forum, bo gdyby, nie wiedza zaczerpnięta, od Kolegów, to szlag by mnie trafił z powodu "wycieraczek".
"Patent"z wymianą ramion, nie jest niestety moim pomysłem, stąd boleje mocno, że nie jestem najcwańsza żabą w tej kałuży :lol:

swissman - 2017-10-17, 15:03

Pabloo napisał/a:
Witam
I to jest słuszna koncepcja - ja dziś wymieniałem po raz 2 wycieraczki (od lutego), i zapewne zakończy się to tak jak w Twoim przypadku - wymianą ramion. Pytanie - czy trzeba użyć
aż ściągacza żeby je zdjąć????
Pozdrawiam
Pabloo


u mnie w Dokkerze oryginalne siedzialy tak ze myslalem ze je przyspawali... dopiero uzycie cegow takich do rur, odpowiednio przystawionych, pozwolilo mi je sciagnac... to pierwsze to huknelo jak z armaty... myslalem ze cale autko sie rozsypie....

takiego sprzetu uzylem do sciagniecia ramion... a ze zyje w durnym kraju to musialem za nowe ramiona zaplacic na faszystowskim ebaju prawie 100 ojro... ale juz sie zwraca bo cena kompletu pior do wycieraczek, ktorych i tak nie mieli na stanie tam gdzie handluja wynosila cos kolo 60 ojro...

tosiek - 2017-10-18, 17:03

Nie dałoby się tego końcowego mocowania zdjąć i kupić wycieraczek mocowanych na płasko jak np. w puegeotach? O ile wtedy się cofnie wycieraczka?

Z ciekawości sprawdziłem i mam bagnet

Źródło: https://sklep.intercars.com.pl/poradnik/akcesoria/wycieraczki/jak-dobrac-wycieraczki-na-motointegrator-pl/

Pabloo - 2017-11-01, 08:02

Witam ponownie - już po zmianie ramion.
Zakupiłem używane z "hakiem" - całe 19zł za szt łącznie z piórami - które o dziwo - wycierają lepiej niż niedawno zakupione "firmówki ASO". Problem w tym, że są ciut krótsze, po 500mm każda. Demontaż i montaż bezproblemowy - myślalem, że bez ściągacza się nie obejdzie, a po odkręceniu śruby13 zlazły same. Całość operacji - 20 minut :)
Zachęcam do takowej podmiany - ilość piór nieograniczona, dostępność wszędzie.
Pozdrawiam
Pabloo

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2017-11-01, 19:06 ]
O rozmiarach - http://www.daciaklub.pl/f...1740649#1740649.

Jan Dusigaz - 2017-11-02, 10:35

W moim Dusterze są zwykłe ramiona z hakiem, wynika z tego że na produkcji montują co mają pod ręką (pewnie jest kilku dostawców i w zależności który da lepszą cenę od tego biorą na montaż)
mariusz0207 - 2017-11-17, 19:53

Siemka mam pytanie odnosnie wymiany ramion wycieraczek w mojej Lodgy bo mam nieszczesliwie to kijowe mocowanie a zbliża się zima i trzeba będzie wymienić wycieraczki i tu moje pytanie, czy ramiona od dustera i dokera pasują długoscią?
route2000 - 2017-11-17, 20:22

Mam w Lodgy hakowy uchwyt, więc szukaj w starszych rocznikach.
mariusz0207 - 2017-11-17, 22:17

wiem wiem tylko np od dustera łatwiej będzie dostac wiekszy wybór.
route2000 - 2017-11-19, 19:17

To znajdź Dustera gdzieś na parkingu, zmierz długość ramienia i będziesz wiedział jaki jest wymiar. ;-)
Krystian67 - 2018-03-04, 16:56
Temat postu: Ramiona - piora wycieraczki
Wiele materialow jest na temat. Chodzi o moj pojazd z profilu. Mam zaczepy /proste. nie jest to U. / Chce zaopatrzyc sie w dobre piora. ktore podejda pod te rozwiazanie. Czy skazany jesrem na oryginaly. Czy moge dodac cm. Np 600/450. Linki mile widziane. Chodzi mi o plastiki. Metalowe owszem. ale na zime. Jezeli mozna to prosze podpowiedz. czy da sie podmienic ramiona. konczace sie wlasnie haczykiem. Przepraszam za brak podania nazw typow o ktorych pisze. Dziekuje za popowiedz.
arczi_88 - 2018-03-04, 17:24

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=15285

Podmienić się na pewno da, bo już kilka osób wymieniało.

Krystian67 - 2018-03-04, 19:52

Chcialbym na razie pozostac przy oryginalnym rozwiazaniu. Jedynie kwestia dobrych pior. Oprocz oryginalow. Szukam zamiennika. jakies dobrej firmy oprocz reno.
arnold - 2018-03-04, 21:29

Valeo first ma kilka adapterów, kupujesz według długości I tyle.
gregorisan - 2018-03-04, 22:02

Od siebie nie polecam tych Valeo First - owszem pasują i mają adaptery do różnych mocowań, ale niestety pióra pozostawiają wiele do życzenia. Są cholernie głośne przy niskich temperaturach. Te oryginalne były o niebo lepsze. Na wiosnę je wywalam i kupię zapewne Boscha.
zgred - 2018-03-06, 17:08

Używał ktoś może takich wycieraczek?

https://pl.aliexpress.com/item/Car-wiper-blades-for-Dacia-Dokker-22-16-rubber-for-front-windscreen-Car-accessories-freeshipping/32344703339.html

Tu akurat do Dokkera, ale są różne.

route2000 - 2018-03-07, 10:06

zgred napisał/a:
Używał ktoś może takich wycieraczek?

https://pl.aliexpress.com/item/Car-wiper-blades-for-Dacia-Dokker-22-16-rubber-for-front-windscreen-Car-accessories-freeshipping/32344703339.html

Tu akurat do Dokkera, ale są różne.

A mocowanie masz takie same jak aliexpress?

zgred - 2018-03-07, 13:36

route2000 napisał/a:
zgred napisał/a:
Używał ktoś może takich wycieraczek?

https://pl.aliexpress.com/item/Car-wiper-blades-for-Dacia-Dokker-22-16-rubber-for-front-windscreen-Car-accessories-freeshipping/32344703339.html

Tu akurat do Dokkera, ale są różne.

A mocowanie masz takie same jak aliexpress?


Właśnie wróciłem od samochodu i ............... ni cholery nie będzie pasować :-(

Krystian67 - 2018-03-09, 20:44

Witam . Ja mam kolejne pytania odnosnie piór . Oczywiscie o mój profil Dacii. Tzw płaskie. Przechadzałem się przez lokalny market i naciąlem się na oferte .TWyglądem zbliżony produkt do oryg. długosc 560. - 410. Czyli o 10 z każdej strony dodane. Ale przychamowała mnie informacja. Dacia Logan
2015+ / MCV 2015+. Załaczone adaptery o odznaczeniach B C D/D1 E. Czy jest jakas rozpiska jakie są
stosowane w dokkerze .Podpatrzyłem firmowego dastera i ma te same. Rocznik 2017.
Mam fotkę tego modelu. Niestety nie umię jej dodac.

laisar - 2018-03-09, 21:57

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=13744
Zbyniusz - 2022-02-04, 17:11

Już wymieniłem ramiona wycieraczek na te z uchwytem tyku hak.
Dziś zakupiłem używane ramiona v Tarnowskich Górach u czescidacia 8-) ze starszego Dokkera. Teraz wreszcie moge założyć cywilizowane tanie wycieraczki z Bricomarché :-) Za pare minut zrobione i wycierają lepiej niż 3 razy drosze Renault ASO.

toka93 - 2022-02-05, 09:33

O dziękujemy za zakup :) pamiętaj, że na allegro udostępniamy również wysyłki DPD do Czech za 20zl, więc nie trzeba jeździć za małymi elementami :-)
Krystian67 - 2022-02-05, 10:16

To prawda wycieraczki oryginały żle sciągają.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group