DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Zakup Dacii - DUSTER - pytanie przed zamówieniem

keikan - 2012-02-06, 08:58
Temat postu: DUSTER - pytanie przed zamówieniem
Witam.
W ciągu 2 tygodni chcę zamówić Dustera w salonie.
Będzie to na pewno wersja 1,6 benzyna i na pewno 4x4...
Reszta jest opcjonalna.
W związku z tym mam kilka pytań:
Różnice między Laureate a Ambience
Czy opłaca się brać Laureata czy lepiej Ambience i dopłacić za klimatyzację manualną?
Klimatyzacja musi być więc tylko te 2 opcje wchodzą w grę...
Czy warto dopłacić do Laureata kilka tysięcy? Co ona ma takiego więcej niż Ambiecne z klimatyzacją (dopłaconą) żeby warto było dołożyć jeszcze te kilka tysięcy?
Wiem, że ma halogeny (da się bez nich żyć)...elektryczne i ogrzewane lusterka (no to już jest jakiś argument) i komputer pokładowy !!!
Właśnie - proszę o informację, co ten komputer pokazuje...czy jest wart dopłaty?czy to tylko bajer pokazujący graficznie temp. silnika, poziom paliwa itp... czy pokazuje chociaż temp. na zewnątrz pojazdu?

Liczę na podpowiedzi... jak sobie policzyłem - za Ambience z klimatyzacją zapłacę ok. 54.000 PLN, za Laureate ok. 59.000... to duża różnica..czy te lusterka i komputer pokładowy są tego warte?

pozdrawiam!

TD Pedro - 2012-02-06, 09:28

W kwestii wyboru wersji warto wejść na stronę
http://www.dacia.pl/
oraz na
http://www.dacia.pl/gama-...ter_katalog.pdf i przybliżyć się do tematu
keikan napisał/a:
Różnice między Laureate a Ambience
Czy opłaca się brać Laureata czy lepiej Ambience i dopłacić za klimatyzację manualną?

- co się bardziej opłaca to sprawa bardzo indywidualna i sam musisz zdecydować na jaki wariant się zdecydujesz (i wydasz "kasiorę" :lol: )
- też miałem ten dylemat ale po porównaniu różnych konfiguracji (m.in. wersja Ambiance + różne dodatki) zdecydowałem się na wersję Laureate,
- komputer pokładowy nie wskazuje temperatur (powietrza) ani chwilowego zużycia paliwa - wskazuje pozostałe parametry takie jak: średnia prędkość, średnie zużycie paliwa, ilość zużytego paliwa, szacowany dystans do przejechania na pozostałym paliwie itp...
- warto poświęcić trochę czasu i poczytać forum, jest tu dużo porad, opisów doświadczeń i mnóstwo innej wiedzy praktycznej...
- na pewno nie obejdzie się bez jazdy próbnej i jest to doskonała okazja "przesłuchać na okoliczność" koncesjonera a zarazem praktycznie wszystko sprawdzić...

keikan - 2012-02-06, 09:43

dzięki za info o tym komputerze...
Konfigurator już przerabiałem nie raz ;-)
Na jeździe próbnej też już byłem (dni otwarte Dacii w Krakowie - nawet grill był i breloczek dostałem a dzieciaki kredki w pudełku firmowym Dacii;-)
Tylko, że podczas jazdy byłem tak zaaferowany samą jazdą, że nie pogadałem z pracownikiem salonu ;-)
A wrażenia z jazdy - niesamowite.. do tej pory jeździłem Audi (A4 1,9 TDi, i A6 2,5 V6 Tdi) i powiem szczerze, że Dacia mi się spodobała i z wyglądu i z jazdy...
ma w sobie to coś...

Wygląda na to, że komputer to bajer (w A6 go nie mam i żyję)... więc chyba jednak Ambience + klima będzie..

_Marcin_ - 2012-02-06, 10:02

Poniżej to co ma Laureate a nie ma Ambience:

Zderzaki i klamki w kolorze nadwozia
Fotel kierowcy z regulacją wysokości
Kierownica z regulacją wysokości
Przednie pasy bezpieczeństwa z regulacją wysokości
Przednie pasy bezpieczeństwa z napinaczami pirotechnicznymi
Klimatyzacja manualna
Komputer pokładowy
Lusterka boczne regulowane elektrycznie i podgrzewane
Kanapa tylna składana w układzie 1/3 – 2/3
Światła przeciwmgłowe
Kieszenie w oparciu przednich foteli
Lampka kontrolna niezamknięcia bocznych drzwi
Oświetlenie schowka w desce rozdzielczej

Czy warto dopłacić musisz zdecydować sam, ja dopłaciłem :-D

Joanka - 2012-02-06, 10:09

_Marcin_ napisał/a:
Czy warto dopłacić musisz zdecydować sam, ja dopłaciłem :-D


Ja też dopłaciłam...

Przeważyły: elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka oraz niemożność dokupienia w wersji Ambiance elektrycznie sterowanych szybek z tyłu (a mam dwójkę małych dzieci = musi być możliwość zablokowania tylnych szyb :shock: )

Pozdrawiam i owocnego podejmowania decyzji życzę!

_Marcin_ - 2012-02-06, 10:55

Joanka napisał/a:
_Marcin_ napisał/a:
Czy warto dopłacić musisz zdecydować sam, ja dopłaciłem :-D


Ja też dopłaciłam...

Przeważyły: elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka oraz niemożność dokupienia w wersji Ambiance elektrycznie sterowanych szybek z tyłu (a mam dwójkę małych dzieci = musi być możliwość zablokowania tylnych szyb :shock: )


U mnie oprócz samego wyposażenia zdecydował brak możliwości dokupienia Look-a do wersji Ambience. Wiem, że zdania na jego temat są podzielone ale dla mnie czarny Duster z Look-iem wygląda poprostu rewelacyjnie :-D

czarli - 2012-02-06, 11:05

witaj, ja jak zjawilem sie w salonie aby zamowic dustera to z swietym przekonaniem ze ambiance + klima...po kliku godzinach wyszedlem i zamowilem Laureate...Jestem w 100% zadowolony i ze zmiany decyzji i wybrania drozszej wersji...Zastanow sie czy dusterm bedziesz jezdzil do chwili az go "zajezdzisz" (czyli "usranej smierci" ;-) ) czy planujesz go wczesniej sprzedac, jak tak to sie nie zastanawiaj tylko wez laueate bo te kilka tys w sytuacji sprzedazy zwroci ci sie z nawiazka...
Piotrek721015 - 2012-02-06, 11:09

czarli napisał/a:
witaj, ja jak zjawilem sie w salonie aby zamowic dustera to z swietym przekonaniem ze ambiance + klima...po kliku godzinach wyszedlem i zamowilem Laureate...Jestem w 100% zadowolony i ze zmiany decyzji i wybrania drozszej wersji...

Dokładnie tak samo zrobiłem. Chcac dokupić do ambience kilka innych dodatków jego cena przekracza cene wyjściowa laureate, która ma te dodatki już w sobie. Dla mnie rachunek ekonomiczny był prosty. Dziś nie żałuje, że kupiłem droższą wersje wyjściowo. Gdybym tego nie zrobił, pewnie bym dziś wzdychał, że to czy tamto by sie przydało.

keikan - 2012-02-06, 11:46

dziękuję wszystkim za odzew na moje pytanie!
benny86 - 2012-02-06, 11:48

Ambience ma bardziej użytkowy charakter, w praktyce różnica może być taka że np. jeżdżąc w terenie nie zarysujesz zderzaków - są one plastikowe, w laureate lakierowane - owsze, ładnie wyglądają ale bardziej podatne na uszkodzenia.
keikan - 2012-02-06, 12:29

Dla mnie najważniejsze jest, żeby był to :

1/ benzyniak bez turbiny (jakoś zraziłem się to diesli i częstych remontów turbin, a FAP to już porażka - kolega "przerabiał" ten problem w Oplu Zafirze i nie chcę tego widzieć na oczy (tam nazywa sie to DPF) - poza tym jeżdżę mało 10-12.000 km rocznie więc b koszty paliwa mnie nie "dabiją".
2/ 4x4 (koledzy mnie zarazili takimi autami jak pokazali mi jak się sprawują w terenie- -choć nie zamierzam Dustera "katować" off-roadem.. ma to być auto do jazdy miejskiej plus ferie w górach (żeby śnieg nie stanowił wyzwania).
3/ klimatyzacja - to już wymóg mojej żony..przyzwyczaiła się do wygody jeżdżąc A6.
4/ elektryczne szyby z przodu - patrz. pkt. 3

To wszystko co potrzebuję...+ lakier platynowy metalic (bo teraz mam ciemne auto i wszystko na nim widać: i bród i ryski)

Tak myśle, że ten komputer nie jest mi aż tak potrzebny, halogeny zawsze można dołożyć "przy okazji", a lusterka w końcu ustawia się raz na jakiś dłuższy czas (tego auta będę używał tylko ja więc nikt nie musi ich ustawiać pod siebie)

Więc chyba te + 5000 PLN różnicy między Ambiance z klimą a Laureate przeznaczę na najbliższe wakacje (na które pojadę oczywiście Dusterkiem) ;-)

Chyba jedyne czego może mi brakować to dzielone tylne siedzenia...

mim - 2012-02-06, 12:33

_Marcin_ napisał/a:
Przednie pasy bezpieczeństwa z napinaczami pirotechnicznymi

To jest już aż nadto oszczędność :!:

Na tym oni zarabiają, że jak chcesz szyby elektryczne z tyłu za marne 310 zł to musisz dopłacić najpierw kilka tysi, aby mieć Laureate'a.

TD Pedro napisał/a:
komputer pokładowy nie wskazuje temperatur (powietrza)

Wcale nie wskazuje, czy od tego jest inny wyświetlacz niż komputer pokładowy ?

Domel2250 - 2012-02-06, 12:42

Też stałem przed tym samym dylematem i ja akurat wybrałem Ambience+ doplata do klimy a reszte dodatków, które chciałem mieć w autku dostałem w gratisach itd. Wybór wyposażenia i kwota-ile ono jest warte, czy warto dopłacać to kwestia bardzo indywidualna i każdy sam musi sobie to wszystko policzyć/przemyśleć. Mi będzie, jeżeli wogóle najbardziej brakować (DD zamówiona w ostatni weekend :mrgreen: , więc z praktyki doświadczeń nie mam) składanej tylnej kanapy 1/3, 2/3-resztę przeboleję bo w mojej ocenie albo są to nieprzydatne "bajery", albo dodatki nie warte swojej ceny. Akurat czarne zderzaki IMHO są dużą zaletą z czarnymi relingami +osłonami nadkol (jeden z gratisów)+czarne progi, dają wrażenie ładnie dobranej uzupełniającej się całości dającej drapieżno-terenowy wygląd autku. Poza tym ładnie sie to komponuje z kolorem, jaki wybrałem. Oczywiście lakierowane zderzaki są bardziej eleganckie, ale wracamy tutaj doi tematu indywidualnego gustu, oraz potrzeb każdego z nas. Dodatkowym atutem:"czarnych" dla mnie jest to, iż wszelkie otarcia, ryski itd są na nich niewidoczne tak bardzo i nie będzie mi się tak szybko robiło przykro na ich widok po np. wizycie w centrum handlowym. Ewentualne koszty napraw też są niższe..... A i jeszcze jedno według mnie "czarne" absolutnie nie idą w parze z białym lakierem, robi się wtedy z DD dostawczak....
Życzę udanych łowów i niezależnie co wybierzesz i tak będziesz bardzo zadowolony z DD. :mrgreen:

_Marcin_ - 2012-02-06, 12:49

mim napisał/a:
Wcale nie wskazuje, czy od tego jest inny wyświetlacz niż komputer pokładowy ?

Niestety Duster nie ma fabrycznego termometru :-(

_Marcin_ - 2012-02-06, 12:55

keikan napisał/a:

Więc chyba te + 5000 PLN różnicy między Ambiance z klimą a Laureate przeznaczę na najbliższe wakacje (na które pojadę oczywiście Dusterkiem) ;-)

Chyba jedyne czego może mi brakować to dzielone tylne siedzenia...

W sumie ciekawe dlaczego różnica w cenie między Ambience a Laureate w przypadku 4x2 to 5000, a w przypadku 4x4 prawie 8000.

TD Pedro - 2012-02-06, 13:00

TD Pedro napisał/a:

komputer pokładowy nie wskazuje temperatur (powietrza)


mim napisał/a:
Wcale nie wskazuje*


zaprzeczasz tylko nie wiem czemu... :-(
możesz to napisać jaśniej, bo nie wiem o co chodzi?


ad* - vide kolor

mim - 2012-02-06, 13:08

Cytat:
Niestety Duster nie ma fabrycznego termometru :-(

Nawet za dopłatą :?:

mim - 2012-02-06, 13:13

Cytat:
zaprzeczasz tylko nie wiem czemu... :-(
możesz to napisać jaśniej, bo nie wiem o co chodzi?

Chodzi o to, czy nigdzie nie jest wyświetlana temperatura (bo komputer nie wyświetla, tak) czy jest na jakimś innym ekranie pokazywana ?
Byłem w salonie i oglądałem Dustera ale nie zwróciłem na to uwagi bo myślałem, że cywilizowany samochód takie rzeczy ma :-/

TD Pedro - 2012-02-06, 13:24

mim napisał/a:
Chodzi o to, czy nigdzie nie jest wyświetlana temperatura (bo komputer nie wyświetla, tak) czy jest na jakimś innym ekranie pokazywana ?
Byłem w salonie i oglądałem Dustera ale nie zwróciłem na to uwagi bo myślę że cywilizowany samochód takie rzeczy ma

- masz dziwny sposób komunikacji (wyrażania swoich myśli)... :-(

- Duster, niestety według Twoich standardów nie jest niestety samochodem cywilizowanym :lol: - nie posiada fabrycznego termometra wskazującego temperaturę powietrza ani wewnątrz ani na zewnątrz :-( - zarówno na wyświetlaczu komputera jak też na żadnym innym...

_Marcin_ - 2012-02-06, 13:24

mim napisał/a:
Cytat:
Niestety Duster nie ma fabrycznego termometru :-(

Nawet za dopłatą :?:

Nawet za dopłatą, termometr nie występuje w oficjalnych akcesoriach.
Tu jest wątek o samodzielnym montażu: http://www.daciaklub.pl/f...4314b505#116399

mim - 2012-02-06, 13:36

TD Pedro napisał/a:
nie posiada fabrycznego termometra wskazującego temperaturę powietrza ani wewnątrz ani na zewnątrz :-( - zarówno na wyświetlaczu komputera jak też na żadnym innym...

Dzięki ;-)

No cóż, to jeszcze nic złego.
Samemu się założy, bo nie takie rzeczy się robiło :mrgreen:

Dar1962 - 2012-02-06, 13:41

uchylamy boczne okno i wysuwamy nos, potem mocno wciągamy powietrze - jak ta półpłynna,śluzowata treść, którą posiadamy wewnątrz narządu węchu (niektórzy więcej, inni mniej) zamarza, oznacza to,że jest poniżej minus 10 stopni Celsjusza, jeżeli nie, znaczy to,że jest ciepło - proste?
mim - 2012-02-06, 13:45

Cytat:
uchylamy boczne okno i wysuwamy nos, potem mocno wciągamy powietrze - jak ta półpłynna,śluzowata treść, którą posiadamy wewnątrz narządu węchu (niektórzy więcej, inni mniej) zamarza, oznacza to,że jest poniżej minus 10 stopni Celsjusza, jeżeli nie, znaczy to,że jest ciepło - proste?

Nie trzeba tak dokładnie opisywać ;-) , jednak wolę termometr :mrgreen:

Dar1962 - 2012-02-06, 13:47

ja też, ale zastanawiam się nad rozsądnym miejscem montażu, bo nie lubię doczepianych na siłę gadżetów - ci z 2x4 mają kawałek wolnego miejsca tam gdzie w 4x4 jest pokrętło rozdziału napędu
mim - 2012-02-06, 13:53

Rzeczywiście miejsca nie za bardzo :-(
benny86 - 2012-02-06, 14:03

Może gdzieś w podsufitce, w okolicach lusterka środkowego?
Dar1962 - 2012-02-06, 14:09

benny86 napisał/a:
Może gdzieś w podsufitce, w okolicach lusterka środkowego?

byłoby idealnie, najlepiej jakby okienko termometru udało się jakoś estetycznie wmontować w materiał podsufitki

mim - 2012-02-06, 14:19

Albo wskazywanie metodą head up :mrgreen:
keikan - 2012-02-06, 14:31

_Marcin_ napisał/a:
keikan napisał/a:

Więc chyba te + 5000 PLN różnicy między Ambiance z klimą a Laureate przeznaczę na najbliższe wakacje (na które pojadę oczywiście Dusterkiem) ;-)

Chyba jedyne czego może mi brakować to dzielone tylne siedzenia...

W sumie ciekawe dlaczego różnica w cenie między Ambience a Laureate w przypadku 4x2 to 5000, a w przypadku 4x4 prawie 8000.


no mnie wyszło na konfiguratorze mniej więcej tak:
- Laureate 4x4 1,6 + dopłata do metalika = 59.000
- Ambience 4x4 1,6 + dopłata do klimy i metalika = 54.000

(tak w zaokrągleniu)
Nawet jak halogeny będę musiał sam dokupic (+310PLN) to i tak duuużo taniej.

p.s. czy ktoś mógłby pstryknąć zdjęcie deski rozdzielczej Ambiance? Wszędzie w necie są tylko z tym komputerem pokładowym i nie mam jak porównać..
z góry dzięki!

_Marcin_ - 2012-02-06, 14:44

keikan napisał/a:
_Marcin_ napisał/a:
keikan napisał/a:

Więc chyba te + 5000 PLN różnicy między Ambiance z klimą a Laureate przeznaczę na najbliższe wakacje (na które pojadę oczywiście Dusterkiem) ;-)

Chyba jedyne czego może mi brakować to dzielone tylne siedzenia...

W sumie ciekawe dlaczego różnica w cenie między Ambience a Laureate w przypadku 4x2 to 5000, a w przypadku 4x4 prawie 8000.


no mnie wyszło na konfiguratorze mniej więcej tak:
- Laureate 4x4 1,6 + dopłata do metalika = 59.000
- Ambience 4x4 1,6 + dopłata do klimy i metalika = 54.000

No właśnie, a w przypadku 4x2 ta różnica wynosi "tylko" 2000.

mim - 2012-02-06, 15:10

keikan napisał/a:
- Laureate 4x4 1,6 + dopłata do metalika = 59.000

Mi tyle wyliczyli ale z silnikiem 1.5 dCi 4x2 + 1800 do lakieru.
Wychodzi 60 800.

Jedno mi się w Laureate nie podoba.
Prezentowane w salonie auto było niebieskie, a wstawki wnętrza brązowe.
Nie wiem do czego taką dziwną kolorystykę przypasować :?:
Lepiej wyglądałby tam pseodo carbon lub połyskująca czerń :-D

Domel2250 - 2012-02-06, 15:15

keikan napisał/a:
_Marcin_ napisał/a:
keikan napisał/a:

Więc chyba te + 5000 PLN różnicy między Ambiance z klimą a Laureate przeznaczę na najbliższe wakacje (na które pojadę oczywiście Dusterkiem) ;-)

Chyba jedyne czego może mi brakować to dzielone tylne siedzenia...

W sumie ciekawe dlaczego różnica w cenie między Ambience a Laureate w przypadku 4x2 to 5000, a w przypadku 4x4 prawie 8000.


no mnie wyszło na konfiguratorze mniej więcej tak:
- Laureate 4x4 1,6 + dopłata do metalika = 59.000
- Ambience 4x4 1,6 + dopłata do klimy i metalika = 54.000

(tak w zaokrągleniu)
Nawet jak halogeny będę musiał sam dokupic (+310PLN) to i tak duuużo taniej.

p.s. czy ktoś mógłby pstryknąć zdjęcie deski rozdzielczej Ambiance? Wszędzie w necie są tylko z tym komputerem pokładowym i nie mam jak porównać..
z góry dzięki!


Poszukaj na portalach z ogłoszeniami sprzedaży (otomoto, motoallegro), tam powinny być real foto jakiekjś deski z ambience...

Dar1962 - 2012-02-06, 15:39

te wstawki ze "szlachetnego plastiku" mają w Laureacie ciemno-brązowo-metaliczny kolor bez względu na kolor karoserii. Jestem zdania,że gdyby produkowali je w kilku odcieniach (brązowy,granatowy, ciemno grafitowy) było by ok. Cóż, jak się nie ma co cię lubi... :-P z moim szarym te plastiki się nie gryzą
TD Pedro - 2012-02-06, 15:47

Dar1962 napisał/a:
z moim szarym te plastiki się nie gryzą

z moim brąz cayou też nie chociaż jeżeli intencją było wywołać wrażenie imitacji "patyka" to kiepsko to wyszło...

Dar1962 - 2012-02-06, 16:33

gdzies o tym czytałem - producent zarzeka się,że te wykładziny w zadnym wypadku nie miały udawać nic drewno ani sklejkopodobnego :-P
MarkD - 2012-02-07, 19:06

Z ciekawości przypomniałem sobie stare czasy jak prawie zamawiałem Dacie i do wersji Ambience jest kanapa składana 1/3 -2/3. Chodzi o pakiet Modularność.
keikan - 2012-02-10, 13:47

no i chyba podjąłem decyzję.. jednak laureate.. w większości dlatego, że w Ambiance nie ma możliwości dołożenia skórzanej kierownicy i lewarka nawet za dopłatą ;-(
No i podobno produkcja Ambiance jest wstrzymana ;-(

Jak dobrze pójdzie- w przyszłym tygodniu sfinalizuje zamówienie.
Podobno mam szanse na 12 tydzień roku (pod koniec marca).

hmmm. jestem trochę podekscytowany sytuacją.. już nie mogę się doczekać!

TD Pedro - 2012-02-10, 14:22

keikan napisał/a:
w przyszłym tygodniu sfinalizuje zamówienie

dobra decyzja a czas to potwierdzi... :lol:

keikan - 2012-03-16, 09:10

Ech...
że tez nie czytałem forum dokładniej...
Zamówiłem wersje 4x4 bez ESP :-(

A ten system - jak wynika z opisów na forum- jest bardzo potrzebny w przypadku 4x4..

no cóż... za późno

laisar - 2012-03-16, 10:42

keikan napisał/a:
za późno

Niekoniecznie - zależy kiedy odbiór. Zapytaj sprzedawcy, do pewnego momentu można jeszcze zmienić szczegóły zamówienia.

Seal - 2012-03-16, 14:45

keikan napisał/a:
Ech...
że tez nie czytałem forum dokładniej...
Zamówiłem wersje 4x4 bez ESP :-(

A ten system - jak wynika z opisów na forum- jest bardzo potrzebny w przypadku 4x4..

no cóż... za późno

Do dwóch tygodni przed wejściem na linię możesz jeszcze konfigurację zmienić. Dzwoń do salonu.
A na przyszłość czytaj dokładnie forum bo ta informacja już dawno była podana http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3695

Dar1962 - 2012-03-16, 16:33

wystarczy pogonić sprzedawcę do roboty, żeby poprawił zamówienie. Jeśli auto nie toi jeszcze na taśmie, to nie ma problemu
keikan - 2012-03-20, 10:10

Miałem telefon od dealera...Autko przyjechało... przygotowują papiery (karta pojazdu itp)..

Prawdopodobnie w czwartek płacę ;) - przygotowałem już sobie checklistę z innego wątku dla pewności.
W następny wtorek mam termin rejestracji i... wyjadę z salonu ;-)

W okolicach następnej środy dam znać jakie pierwsze wrażenia no i zapodam pierwsze zdjęcia...

Dar1962 - 2012-03-20, 11:51

trzymamy kciuki i życzymy powodzenia ;-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group