DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Przegląd mediów o Dacii - Dacia Dokker Van 1,5 dCi 90 Motor nr 45/2012

Dar1962 - 2012-11-06, 18:29
Temat postu: Dacia Dokker Van 1,5 dCi 90 Motor nr 45/2012
zapraszam do lektury ;-)
ian - 2012-11-06, 18:51

Zaskakujące :shock: Lusterka boczne są zdecydowanie za małe, a martwe pola ogromne. Bardzo słaba widoczność na boki i do tyłu.
Dar1962 - 2012-11-06, 19:09

czegoś musieli się przyczepić :-P - a swoją drogą - to jaką widoczność chcieli by mieć w blaszanym, towarowym vanie? Wersja osobowa to zupełnie inna malodia
TD Pedro - 2012-11-06, 19:27

ogólnie to pozytywna ocena a, że znaleźli "mankamenty" :-P to ..... zacytuję przedmówcę:
Dar1962 napisał/a:
czegoś musieli się przyczepić

:lol:

miskowski - 2012-11-06, 19:32

Myślę, że mimo wszystko to bardzo pozytywny artykuł z wyraźną nutą sympatii. A że znaleźli wady? Która Dacia ich nie ma? Na szczęście nie są na tyle istotne, żeby psuć sobie humor z ich powodu.
krakry1 - 2012-11-06, 19:35

Fajny pozytywny artykuł. I nie ma nic o twardych plastikach. :lol:
Dar1962 - 2012-11-06, 20:12

trza być twardym a nie mętkim :-P
krakry1 - 2012-11-06, 20:49

Zgadza się. :-D 8-)
Marmach - 2012-11-06, 21:22

A to ciekawe z tą widocznością? Do lusterek w MCV nie mogę się w żaden sposób przyczepić, w Dokkerze są mniejsze, gorzej umiejscowione?
bebe - 2012-11-06, 21:26

Marmach napisał/a:
A to ciekawe z tą widocznością? Do lusterek w MCV nie mogę się w żaden sposób przyczepić, w Dokkerze są mniejsze, gorzej umiejscowione?

Możliwe, że jest trochę gorzej, bo Dokker ma taki dziwny "nawis inflacyjny" zaraz za drzwiami, może to przez to. Ale z artykułu mi wynika, że panowie dziennikarzowie mają pretensję, że przez blachę słabo widać. :/

laisar - 2012-11-07, 03:19

bebe napisał/a:
Dokker ma taki dziwny "nawis inflacyjny" zaraz za drzwiami, może to przez to

Najprawdopodobniej - dlatego też zwykłe daciowe lusterka rzeczywiście mogą nie wystarczać przy pełnej blaszance.


bebe napisał/a:
dziennikarzowie mają pretensję, że przez blachę słabo widać

To już chyba nadinterpretacja... Ale może jestem uprzedzony, bo przeczytałem kto napisał artykuł (; - sam ob. (baczność!) Złomnik! (spocznij...).

bebe - 2012-11-07, 09:09

laisar napisał/a:
To już chyba nadinterpretacja... Ale może jestem uprzedzony, bo przeczytałem kto napisał artykuł (; - sam ob. (baczność!) Złomnik! (spocznij...).

dziennikarz napisał/a:
Można też dopłacić za przeszklenie bocznych drzwi przesuwnych i szyby w tylnych drzwiach asymetrycznych. Nie jest to zły pomysł, bo standardowa wersja (...) martwi bardzo słabą widocznością na boki i do tyłu.

Rozumiem, że pan dziennikarz spotkał się z blaszakami z dobrą widocznością na boki i do tyłu. :|

laisar - 2012-11-07, 13:07

MSZ cały czas chodzi właśnie o lusterka - w końcu w nich też się obserwuje boki, bo przecież bok to nie tylko to co leży dokładnie pod kątem prosty do auta, ale także obie tylne ćwierćsfery.

No ale nie ma chyba co dywagować "co autor chciał", bo meritum pozostaje w mocy: lusterka przymaławe, więc widać przez nie trochę gorzej niż u konkurencji w tych samym kierunkach, czy to jest tył, czy tylno-tylny-bok, czy tyło-bok.

Za to można to łatwo naprawić (: - nawet fabryczne dostawczaki miewają lusterka podwójne, dwuczęściowe, więc na dokkerowych można domontować np jakieś akcesoryjne.

Ircys - 2012-11-07, 16:45
Temat postu: Re: Dacia Dokker Van 1,5 dCi 90 Motor nr 45/2012
Dar1962 napisał/a:
zapraszam do lektury ;-)


Szukam takiego testu, ale osobówki.

Dar1962 - 2012-11-07, 17:13

jak wyszperam - wrzucę - może Motor mnie nie poda do sądu o naruszenie praw autorskich - choć w sumie powinni się cieszyć z darmowej reklamy ;-)
TD Pedro - 2012-11-07, 18:17

Dar1962 napisał/a:
może Motor mnie nie poda do sądu o naruszenie praw autorskich

tym bardziej, że podajesz źródło informacji (może zaproponują Ci współpracę :-P np. przedstawicielstwo terenowe) :lol: :-)

Ircys - 2012-11-16, 03:13

Dar1962 napisał/a:
jak wyszperam - wrzucę - może Motor mnie nie poda do sądu o naruszenie praw autorskich - choć w sumie powinni się cieszyć z darmowej reklamy ;-)


czy udało się może coś znaleźć?

Dar1962 - 2012-11-16, 08:04

tu jest co nieco:
http://superauto24.se.pl/...deo_279362.html
http://auto.dziennik.pl/p...eria-zdjec.html

Ircys - 2012-11-16, 08:33

Dar1962 napisał/a:
tu jest co nieco:


to już widziałem, raczej chodzi mi o jakiś fachowy test.

Pozdrawiam

Dyziek - 2012-11-23, 15:21

Wczoraj ogladalem osobowego Dokkera. Niby ok, ale mnogosc golych blach (zwlaszcza, jak siedzac na fotelu kierowcy odwrocisz sie do tylu) az mnie zaskoczyla.
W srebrnym metalicznym kolorku to wyglada moim zdaniem niezbyt fajnie.

Oczywiscie to mocno subiektywna opinia.

laisar - 2012-11-23, 15:27

1. Mimo wszystko jest to dostawczak przystosowany do przewozu ludzi.

2. Jakoś trzeba go było pogorszyć względem kangoo, bo inaczej zjadłby renówkę bez popitki...

mekintosz - 2012-11-23, 16:36

Moze w wersji Dokker Stepway jakos obuduja nadmiar metalu od srodka, szcegolnie w tylnej czesci pojazdu ? Ew pozostaja jakas fajna strukturalna naklejka - podobna do wygluszajacej maty bitumicznej i samemu schowac blache ;-)
TD Pedro - 2012-11-23, 17:44

Dyziek napisał/a:
Wczoraj ogladalem osobowego Dokkera. Niby ok, ale mnogosc golych blach (zwlaszcza, jak siedzac na fotelu kierowcy odwrocisz sie do tylu) az mnie zaskoczyla.

może warto trochę poczekać ;-) ... w Kangoo I też dominowały gołe blachy ale w Kangoo III już było (jest) zdecydowanie lapiej...

laisar - 2012-11-23, 18:33

TD Pedro napisał/a:
może warto trochę poczekać

Eeetam - to już lepiej zrobić jak radzi mekintosz. [:

Dyziek - 2012-11-23, 21:28

Nikt nie bedzie czekal 3 generacji tylko po to, aby koniecznie kupic sobie Dacke :mrgreen:

Osobiscie bylem zawiedziony Dokkerem wlasnie z tego powodu. A przeciez wystarczylo wziac ciemny granat i efekt bylby duuuzo lepszy.
Ale ja jestem dziwny :-P , bo obok stal np Dusterek Delsey. Butelkowa zielen owszem ladna (naprawde mi sie podobala), ale nie rozumiem zachwytu niektorych klubowiczow tapicerka foteli w srodku.
Za to Lodgy jest bezkonkurencyjna w bieli :) Ot, Panna na wydaniu...

Seal - 2012-11-23, 23:16

Dyziek napisał/a:
Wczoraj oglądałem osobowego Dokkera. Niby ok, ale mnogość gołych blach (zwłaszcza, jak siedząc na fotelu kierowcy odwrócisz się do tylu) aż mnie zaskoczyła.
W srebrnym metalicznym kolorku to wygląda moim zdaniem niezbyt fajnie.

Te blach są rzeczywiście wkurzające.
Jeszcze rozumiem to w tańszych wersjach wyposażenia ale w najwyższej wersji osobowej Laureate
(gdzie też kupują rodziny) to już ich tam moim zdaniem nie powinno być.
Jak już tak dziadują i oszczędzają kasę to przynajmniej do tej wersji mogli by dać alternatywę - plastiki w opcji (głupio brzmi :mrgreen: ). Ja bym tam jednak za rozsądną cenę dopłacił aby nie mieć tych gołych blach.
laisar napisał/a:
Jakoś trzeba go było pogorszyć względem kangoo, bo inaczej zjadłby renówkę bez popitki...

I tak go zje więc po co go na siłę zubażać? :mrgreen: :mrgreen:

laisar - 2012-11-23, 23:31

Nie marudzicie aby troszeczkę dla sportu? <; Przecież istnieje właśnie jeszcze wyższa wersja wyposażenia, z owymi pięknymi plastikami za drobną dopłatą. Nazywa się...

(No, no?).

TADAAAM!

Tak jest! Reno kangoo!

I jeszcze w gratisie dostaje się trochę prestiżu oraz kilka innych bajerów <:


Seal napisał/a:
I tak go zje

Les directeurs mają chyba inne nadzieje [:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group