DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - [MN1] MediaNav - uwolniona wersja jest już dostępna

jas_pik - 2015-03-09, 20:04
Temat postu: [MN1] MediaNav - uwolniona wersja jest już dostępna
Od kilku dni jesteśmy już w posiadaniu uwolnionej wersji nawigacji ( oznacza to że możemy wrzucać swoje dowolnie wybrane mapy) nie będąc przywiązanym do wersji dostarczanej przez Dacię/Renault .
W chwili obecnej należy podmienić plik wykonywalny przy użyciu exploratora plików lub Total Commandera oraz wykorzystać taskmenager.
Oznacza to że jest to trochę niebezpieczna procedura.
Mapy możemy wykorzystywać zarówno od TT jak i od HERE
To samo dotyczy plików z POI.
Nasz kolega z Klubu Cav znalazł rozwiązanie dla pliku głosowego i mogę używać ( mojego ulubionego czyli Knapika)
Plik nngnavi.exe który należy podmienić jest dostepny pod tym linkiem - http://mega.co.nz/#!StdWgQ4b!-ivN7djvu-H0PvAEcYg9W2WibmSgAgRYI8f1t2XDe3Q (wersja skrócona TinyURL).

Ostrzegam jeśli nie wiesz co masz zrobić i nie znasz się na tym nie rób tego - bo grozi to uwaleniem sprzętu i utratą gwarancji.
Ostrzegam również przed instalacją uaktualnienia dostępnego na stronie NaviExtras ( 4.0.5) -wtedy nie będziesz mógł używać "uwolnionej" wersji .

Cav - 2015-03-09, 22:16
Temat postu: Re: MediaNav - uwolniona wersja jest już dostępna
jas_pik napisał/a:
Od kilku dni jesteśmy już w posiadaniu uwolnionej wersji nawigacji ( oznacza to że możemy wrzucać swoje dowolnie wybrane mapy) nie będąc przywiązanym do wersji dostarczanej przez Dacię/Renault .
W chwili obecnej należy podmienić plik wykonywalny przy użyciu exploratora plików lub Total Commandera oraz wykorzystać taskmenager.
Oznacza to że jest to trochę niebezpieczna procedura.
Mapy możemy wykorzystywać zarówno od TT jak i od HERE
To samo dotyczy plików z POI.
Nasz kolega z Klubu Cav znalazł rozwiązanie dla pliku głosowego i mogę używać ( mojego ulubionego czyli Knapika)
Plik nngnavi.exe który należy podmienić jest dostepny [URL=https://mega.co.nz/#!StdWgQ4b!-ivN7djvu-H0PvAEcYg9W2WibmSgAgRYI8f1t2XDe3Q]pod tym linkiem[/URL]

Ostrzegam jeśli nie wiesz co masz zrobić i nie znasz się na tym nie rób tego - bo grozi to uwaleniem sprzętu i utratą gwarancji.
Ostrzegam również przed instalacją uaktualnienia dostępnego na stronie NaviExtras ( 4.0.5) -wtedy nie będziesz mógł używać "uwolnionej" wersji .


Jak już ktoś potestuje, to proszę o info czy odnotowujecie błędy uwolnionej aplikacji.
Bo u mnie pojawiają się fatal errory - regularnie (ale nie zawsze), na chwilę przed dojazdem do celu - i tylko wtedy.

jas_pik - 2015-03-09, 22:36

U mnie też na ok 50 m przed celem.
Cav - 2015-03-09, 22:39

jas_pik napisał/a:
U mnie też na ok 50 m przed celem.


Właśnie.
Coś chyba nie wydało z tą witaminką IMO.

A próbowałeś na innych głosach?

jas_pik - 2015-03-10, 00:52

To może być problem również map - w standardzie ta wersja działa na mapach HERE , w wg ludzików z Francji im nie działają mapy TT.
Na razie wszystko wskazuje że problemem może być nieprawidłowa nazwa nowych plików map.
Trzeba będzie przetestować nazwy takie jak były bez spacji i cyferek

Cav - 2015-03-10, 18:51

jas_pik napisał/a:
To może być problem również map - w standardzie ta wersja działa na mapach HERE , w wg ludzików z Francji im nie działają mapy TT.
Na razie wszystko wskazuje że problemem może być nieprawidłowa nazwa nowych plików map.
Trzeba będzie przetestować nazwy takie jak były bez spacji i cyferek


Nie sądzę, żeby to była kwestia nazw map - raczej to wina wycięcia czegoś za dużo/za mało z exe.
Względnie - czy zostawiłeś basemap?
Bo ja tak.
Może trzeba to usunąć i wgrać resztę map od TT.

jas_pik - 2015-03-10, 21:25

Zostawiłem base map, wrzuciłem mapy HERE Q2 2014 z nazwami standardowymi - przy 3 przejazdach zawiesiła się raz w momencie osiągnięcia celu ( wyłącznie) , jeśli nie osiągamy celu wszystko jest OK.
Cav - 2015-03-10, 22:46

jas_pik napisał/a:
Zostawiłem base map, wrzuciłem mapy HERE Q2 2014 z nazwami standardowymi - przy 3 przejazdach zawiesiła się raz w momencie osiągnięcia celu ( wyłącznie) , jeśli nie osiągamy celu wszystko jest OK.


Czyli nic nie pomaga.
U mnie też się na TT zawiesza tylko za niektórym razem.
A jak była aplikowana ta witaminka - Ty to robiłeś?

jas_pik - 2015-03-10, 23:38

Znalazłem błędna wersję oryginalnego programu i ją upubliczniłem (osobiście nie dokonywałem żadnych zmian w programie).
jas_pik - 2015-04-03, 22:41

Dzięki użytkownikowi Cav w każdej wersji nawigacji Medianav ( również w uwolnionej) możemy korzystać z fantastycznego głosu Pana Knapika .
osobiście polecam jest znacznie przyjemniejszy niż fabryczne głosy.
Przygotowałem taką wersję pliku SYSorigine.TXT dzięki której możesz używać pliku z głosem pana Knapika , jak również sygnalizacja radaru za pomocą dźwięku !ding będzie jednorazowa ( nie będzie wszystkich budzić w samochodzie).
Wystarczy podmienić ten plik w katalogu StorageCard4/NNG
Plik z radarami wrzucamy do katalogu StorageCard4/NNG/Content/SPEEDCAM.
Oczywiście radary w wersji dla iGo jako plik TXT

PS. Pracuję nad tym aby ostrzeganie przed radarami było oznaczane innym dźwiękiem - ale jest to dość trudne

Józef - 2015-04-03, 22:52

Czy ja dobrze zrozumiałem Automapa też będzie działać?
jas_pik - 2015-04-03, 22:56

Automapa niestety nie będzie działać - a szkoda - ale nigdy nie przygotowali wersji na ten procesor.
Ale iGo z głosem Knapika "to je ono"

baks - 2015-04-04, 08:39

Czy uwolniona wersja nadal wysypuje się w momencie dojechania do punktu docelowego? Jas_pik to Twoje dzieło? A jeśli nie to czy mógł byś udostępnić link do (zapewne) forum z którego pochodzi.
Cav - 2015-04-04, 09:27

baks napisał/a:
Czy uwolniona wersja nadal wysypuje się w momencie dojechania do punktu docelowego? Jas_pik to Twoje dzieło? A jeśli nie to czy mógł byś udostępnić link do (zapewne) forum z którego pochodzi.


Wysypuje się, ale nie zawsze.
Na upartego nie przeszkadza aż tak bardzo - bo jak już dojechałeś, to najczęściej wyłączasz silnik i tak.

Cav - 2015-04-04, 09:32

jas_pik napisał/a:

Przygotowałem taką wersję pliku SYSorigine.TXT dzięki której możesz używać pliku z głosem pana Knapika , jak również sygnalizacja radaru za pomocą dźwięku !ding będzie jednorazowa ( nie będzie wszystkich budzić w samochodzie).


Co o tym decyduje?
Ten wpis?

speedcam_continuous_approach_beep_when_tonal=0
speedcam_need_approach_beep_on_section_cameras=1

jas_pik - 2015-04-04, 11:16

baks napisał/a:
Czy uwolniona wersja nadal wysypuje się w momencie dojechania do punktu docelowego? Jas_pik to Twoje dzieło? A jeśli nie to czy mógł byś udostępnić link do (zapewne) forum z którego pochodzi.

Wyjaśniłem to już wcześniej - to co jest na innych forach - to jest ta sama wersja, ( ale na naszym forum są klubowicze którzy dostali tą wersję wcześniej do testów zanim zostało to upublicznione).
Problemem jest nie ten plik tylko współpraca ze sterownikiem obrazu w tej wersji procesora. Takie samo wysypywanie się programu zdarza się na standardowym pliku - ale rzadziej .
Być może jest to problem również z plikami współpracującymi z programem nawigacyjnym.
Na razie pomaga usunięcie pliku basemap.fbl oraz zmiana pliku sysorgine.txt na ten mój - w ciągu ostatnich kilku dni na kilkanaście godzin jazdy i około 100 adresów wysypał się tylko 2 razy.


Cav napisał/a:

Co o tym decyduje?

Musisz porównać całe pliki - tzn ten który otrzymałem od Ciebie z moim, musiałem zrobić sporo zmian aby bez przerwy nie dzyndzoliło przed fotoradarem.

Cav - 2015-04-04, 14:50

jas_pik napisał/a:

Musisz porównać całe pliki - tzn ten który otrzymałem od Ciebie z moim, musiałem zrobić sporo zmian aby bez przerwy nie dzyndzoliło przed fotoradarem.


Problem w tym, że dalej dzyndzoli.
Z tego co zaobserwowałem "ding ding" pojawia się tylko przy przekroczeniu dozwolonej prędkości, przy fotoradarach bez zmian "ding ding ding ding ding....." i tak do usr... śmierci.

jas_pik - 2015-04-04, 15:23

Znaczy się że jest to trudniejsze niż myślałem.
Tak naprawdę możemy użyć wyłącznie dźwięków które są zapisane w data.zip
Trzeba podmienić nazwy plików odtwarzanych ( wskazanych w sysorigine.txt) na jeden z nich.
Taki mamy wybór, niestety wszystkie są dość głośne a podmiana ich w pliku data.zip mi nie wychodzi.

Cav - 2015-04-04, 17:53

jas_pik napisał/a:
Znaczy się że jest to trudniejsze niż myślałem.
Tak naprawdę możemy użyć wyłącznie dźwięków które są zapisane w data.zip
Trzeba podmienić nazwy plików odtwarzanych ( wskazanych w sysorigine.txt) na jeden z nich.


To to ja już dawno próbowałem - nie działa.
Nie działa nawet podmiana w data.zip fizycznego pliku dźwiękowego, na taki z mniej przeraźliwym dźwiękiem.

Musi być jakieś inne ustawienie które odpowiada za dźwięk przy fotoradarze.

jas_pik - 2015-04-04, 18:19

Chodzi o to że wielkość pliku data.zip musi być identyczna. Czyli trzeba by podmienić standardowy plik !ding.wav na inny plik dźwiękowy o identycznej nazwie o wielkości identycznej tj. (bajtów: 7 544 ) .
Do tego musi to być specjalna wersja WinZip-a która może podmieniać pliki wewnątrz zazipowanego pliku.

Cav - 2015-04-04, 19:03

jas_pik napisał/a:
Chodzi o to że wielkość pliku data.zip musi być identyczna.


Kto tak powiedział?
Wewnętrz zip to chyba każdy ziper potrafi plik wymienić, choćby Total Commander.

jas_pik - 2015-04-04, 19:39

Niestety TC zmienia wielkość pliku data.zip - a wtedy nie działa .
Kto tak powiedział - ja :)

Cav - 2015-04-04, 19:51

jas_pik napisał/a:
Niestety TC zmienia wielkość pliku data.zip - a wtedy nie działa .
Kto tak powiedział - ja :)


A jak stwierdziłeś że nie działa?

Mi działał, ale nic się nie zmieniło w kwestii fotoradarów.
Gdyby nie działał, to w ogóle dźwięków byś nie miał.

lesiu11 - 2015-04-17, 21:35

jak wejść w taskmenagera na tym sprzęcie? rozumiem, że trzeba wyłączyć z jego poziomu działanie w tle programu nawigacyjnego, bo bez tego nie da się podmienić pliku.
Cav - 2015-04-17, 21:40

lesiu11 napisał/a:
jak wejść w taskmenagera na tym sprzęcie? rozumiem, że trzeba wyłączyć z jego poziomu działanie w tle programu nawigacyjnego, bo bez tego nie da się podmienić pliku.


Tak.
Taskmanagera musisz sobie ściągnąć, link był na forum.

lesiu11 - 2015-04-18, 07:50

a spoko, dzięki już znalazłem :D
lesiu11 - 2015-04-23, 20:33

podmieniłem ten exe, wrzuciłem plik fbl? z mapą Polski do folderu MAP, odpaliłem jeszcze raz MN i nadal nie mam mapy Polski. Co mogłem zrobić źle?
jas_pik - 2015-04-23, 21:04

Jaką dokładnie mapę PL wrzuciłeś?
Do którego katalogu?
Czy na pewno podmieniłeś plik exe ?
Mapę i pliki można podmienić wyłącznie gdy zabijesz działający plik nngnavi.exe

lesiu11 - 2015-04-26, 15:23

tak, wyłączyłem używając task menagera. Plik podmieniłem chyba w explorerze. Mapę przerzucilem (tylko jeden plik z rozszerzeniem .fbl Poland_83_HERE_2014.Q2_140919.fbl bo takie same były w folderze na 4 karcie urządzenia) do folderu map. No i nie pokazuje mi mapy Polski. Urządzenie jest z Włoch i nie ma mapy Polski wgranej fabrycznej żadnej.

Mapy nie podmieniałem, tylko skopiowałem z karty pamięci i wkleiłem. nie było z tym problemu. Może mam zmienic jej nazwę na którąś która jest już w urządzeniu wgrana?

jas_pik - 2015-04-26, 16:24

Mapy w formacie FBL muszą bvć w katalogu
Storage Card4\NNG\CONTENT\MAP
Możesz zrobić zdjęcie zawartości tego katalogu ?

lesiu11 - 2015-04-28, 10:52

zrobię, dzisiaj się za to wezmę
jas_pik - 2015-04-29, 22:00

A teraz proponuję nową wersję wyglądu - opracowaną na podstawie projektu kolegi klunbowego boobo
Wersja w postaci pliku upgrade.lgu do pobrania z mojego chomika - udostępniam z bezpłatnym transferem : http://chomikuj.pl/jas_pi...21.zip(archive)

lesiu11 - 2015-05-05, 10:40

Nie miałem wcześniej chwili, dopiero wczoraj sprawdziłem i okazało się, że jakimś sposobem nie skopiowała się mapa do tego folderu. Skopiowałem tym razem explorerem (wtedy chyba TTCM) i działa. Mapa here 2014 q2.

Dwa cele na razie sprawdziłem i się nie wysypała. Zmieniłem tylko sysorigine na podany w temacie. Base map została na miejscu. Może będzie dobrze :) Jestem super zadowolony. Dzięki za pomoc i udostępnienie.

Dążyłem do tego, żeby działało to jak w oryginale, a teraz się okazuje, że IGO z nakładki jest przyjemniejsze. Głos miesza się z mp3'kami a nie wycisza ich co chwilę :)

jas_pik - 2015-05-05, 11:39

W tej chwili są już dostępne mapy HERE Q4 2014 wydane 4 maja 2015 roku ( ale jeszcze nie ma mapy PL)
Wysypuje się jak na razie wyłącznie w momencie dojazdu do punktu docelowego, rozwiązanie moje to tuż przed osiągnięciem celu wprowadzić szybko punkt zapisany jako ulubiony ( w moim przypadku dom).
Do tej pory wszyscy polecali wyłączenie silnika na 20 sekund i ponowne włączenie - ja znalazłem inne rozwiązanie - ponieważ cały czas mam swoją nakładkę - żółtą ikonkę to w momencie crash-u uruchamiam moją nakładkę , wchodzę w aplikacje i uruchamiam AppMain.exe - czyli przywrócenie standardowego programu Medianav - po około 15 sekundach system się całkowicie resetuje i jest w pełni gotowy do pracy.

lesiu11 - 2015-05-18, 09:14

Sprawdziłem już sporo adresów, jeżdże jakiś czas i ani razu się nie wysypało. Jakiś fart?
rottweiler - 2015-05-18, 13:00

u mnie twoja uwolniona wersja jeszcze ani razu sie nie wysypała po dojechaniu do celu
Cav - 2015-05-18, 15:59

rottweiler napisał/a:
u mnie twoja uwolniona wersja jeszcze ani razu sie nie wysypała po dojechaniu do celu


A mapy zmienialiście też na uwolnione?

rottweiler - 2015-05-18, 20:06

tak wrzucilem aktualne mapy całej europy
ajax - 2015-05-20, 14:57

jas_pik napisał/a:
W tej chwili są już dostępne mapy HERE Q4 2014 wydane 4 maja 2015 roku

podasz linka do źródełka?

jas_pik - 2015-05-20, 23:14

Są na wielu portalach specjalizujących się w linkach do map np: my-navia
jas_pik - 2015-05-22, 10:01

Ta wersja nowego wygladu ( z dnia 24 kwietnia) ma dodatkową ciekawą funkcionalność widoczną dopiero na autostradach - widok autostradowy - dopiero teraz mogłem go przetestować - na zdjęciu - przepraszam za jakość ale odcinek autostrady przy Piotrkowie Trybunalskim jest dość krótki.
[img][/img]

Cav - 2015-05-22, 14:52

jas_pik napisał/a:
Ta wersja nowego wygladu ( z dnia 24 kwietnia) ma dodatkową ciekawą funkcionalność widoczną dopiero na autostradach - widok autostradowy - dopiero teraz mogłem go przetestować - na zdjęciu - przepraszam za jakość ale odcinek autostrady przy Piotrkowie Trybunalskim jest dość krótki.
[url=


To jest cecha mapy, a nie wersji softu.
Mam tak samo w zwykłej wersji MediaNav.

jas_pik - 2015-05-22, 16:46

Cav napisał/a:
To jest cecha mapy, a nie wersji softu.
Mam tak samo w zwykłej wersji MediaNav.

Ale wcześniej na oryginalnych mapach MN tego nie było .
Cóż człowiek uczy się całe życie

Dominus - 2015-05-22, 17:58

Dokładnie tak jak pisze kolega Cav, to cecha map.
Ja nic nie robiłem z uwolnioną wersją MediaNav (nie dogrywałem map).
Mam seryjne z 2012 i też na autostradzie z taką grafiką się spotkałem.

Cav - 2015-05-22, 21:21

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:
To jest cecha mapy, a nie wersji softu.
Mam tak samo w zwykłej wersji MediaNav.

Ale wcześniej na oryginalnych mapach MN tego nie było .
Cóż człowiek uczy się całe życie


Nie było, bo tam był badziewny Navteq.
Mapy TT mają to od wieeeeelu lat.

kakus - 2015-05-23, 05:16

w starszej wersji MN też jest widok autostradowy tylko trzeba włączyć tą opcję w ustawieniach nawigacji. Według mnie jest to sprawa i softu i map.
agent - 2015-06-08, 12:57
Temat postu: Re: MediaNav - uwolniona wersja jest już dostępna
jas_pik napisał/a:
W chwili obecnej należy podmienić plik wykonywalny przy użyciu exploratora plików lub Total Commandera oraz wykorzystać taskmenager.

A jak dostać się do eksploratora plików? Chodzi mi o sposób jak ingerować w pliki które są w urządzeniu.

jas_pik - 2015-06-08, 14:53
Temat postu: Re: MediaNav - uwolniona wersja jest już dostępna
agent napisał/a:

A jak dostać się do eksploratora plików? Chodzi mi o sposób jak ingerować w pliki które są w urządzeniu.

Są dwa sposoby - samemu próbować - co było opisane już około 2 lata temu lub skorzystać z mojej nakładki pod nazwą medi@pik - w sąsiednich wątkach

agent - 2015-06-08, 15:35

Z tym medi@pik to juz troche poczytałem. Czy dobrze zrozumualem ze powrot do oryginalu zrealizuje poprzez uruchomienie pendrive z wczesniej zgranymi plikami w sposob jak w instrukcji od medianav czyli jakbym chciał aktualizować poprzez program pobrany Dacia lub Renault?
O tym 2 sposobie to jakbyś był uprzejmy przypomnieć lub wskazać gdzie o tym poczytać to był bym wdzięczny.

mwis2 - 2015-06-09, 18:08
Temat postu: Głos Pana Knapika w nawigacji
jas_pik napisał/a:

Przygotowałem taką wersję pliku SYSorigine.TXT dzięki której możesz używać pliku z głosem pana Knapika , jak również sygnalizacja radaru za pomocą dźwięku !ding będzie jednorazowa ( nie będzie wszystkich budzić w samochodzie).

Proszę o informację czy poza podmianą pliku SYSorigine.txt należy dodać do katalogu
Storage Card4/NNG/content/voice plik tyskie.zip (tam znalazłem ten głos w pakiecie Jas_pik) - bez zmiany nazwy, czy zmienić nazwę ?
Czy jednocześnie należy usunąć jeden z 2 istniejących tam polskich plików dźwiękowych
np Voice_Pol-f3-lua.zip

pozdrawiam
mwis2

jas_pik - 2015-06-10, 14:46
Temat postu: Re: Głos Pana Knapika w nawigacji
mwis2 napisał/a:

Proszę o informację czy poza podmianą pliku SYSorigine.txt należy dodać do katalogu
Storage Card4/NNG/content/voice plik tyskie.zip (tam znalazłem ten głos w pakiecie Jas_pik) - bez zmiany nazwy, czy zmienić nazwę ?

Zminiłem nazwę tyskiego na Voice_Pol-m1.zip i to wszystko

agent - 2015-06-15, 20:18

jas_pik, czy mógłbyś powiedzieć jakie mapy tom tom sa zgodne z Media nav?
Wszedłem na stronę http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=42787 i nie chciałbym zmarnować czasu na pobranie nieodpowiednich map. Jaka końcówka będzie ok? A no i mapy wystarczy wgrać czy trzeba je witaminizować?

Cav - 2015-06-15, 21:58

agent napisał/a:
jas_pik, czy mógłbyś powiedzieć jakie mapy tom tom sa zgodne z Media nav?
Wszedłem na stronę http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=42787 i nie chciałbym zmarnować czasu na pobranie nieodpowiednich map. Jaka końcówka będzie ok? A no i mapy wystarczy wgrać czy trzeba je witaminizować?


Wszystkie do I-go 8, czyli z rozszerzeniem fbl.
Plus poi do nich.
Do uwolnionej wersji wgrywasz i działają, nic więcej robić nie trzeba.

jas_pik - 2015-06-15, 22:21

Standardowo działają wszystkie mapy z rozszerzeniem fbl ( od dostawców takich jak HERE- , Teleatlas- Tomtom oraz dostawców lokalnych - EWmapa) oraz pliki z rozszerzeniem POI.
Ponieważ zamieniony plik nngnavi.exe nie bada licencji nie musisz nic witaminizować po prostu wrzucasz do własciwych folderów usuwając niepotrzebne. Nie można przekroczyć wielkości StorageCard4 ponad 2GB map bo mozna uceglić Medianav. Jesli więc podmienisz mapę danego kraju to usuń starą bo nie ma możliwości zmiany kart.

agent - 2015-06-16, 07:09

Dzięki za wyjaśnienia. Wczoraj zrobiłem pierwszą nieudaną próbę włączenia Medi@pik. Wgrałem plik upgrade.lnu z Twojego chomika i Medi@pik tez z chomika. System chciał się zaktualizować z 4.0.3 na 4.0.3.1. Kliknąłem że TAK, nastąpił restart i po restarcie ponownie ten sam komunikat że chce się aktualizować z 4.0.3 na 4.0.3.1. Pomyślałem że tak będzie ciągle bo na pendrive jest ten plik upgrade. Tylko czemu nie zaktualizował się za pierwszym razem? Skasować nie zdążyłem bo nie miałem komputera przy sobie i późno było ale żadnej żółtej kropki nie zauważyłem. Gdzie ona się dokładnie znajduje? Może u mnie jej nie widać bo mam Renault i żółte logo startowe? A i pendrive nie formatowałem na świeżo więc może to też być przyczyna choć to dziwne żeby to miało wpływ.
jas_pik - 2015-06-16, 10:53

Przyczyn może być wiele - medianav jest bardzo wrażliwy na jakość pendrive, oraz na to że musi być świeżo sformatowany - tylko że te pytania powinieneś zadawać w innym poście bo ten temat dotyczy wersji uwolnionej - a medi@pik służy wyłacznie jako środek do jej wgrania.
Ja już nie rozwijam tego projektu - może sprawdź poprzednią wersję.
W każdym razie wgrywanie pliku upgrade.lgu jest potrzebne tylko raz - później zawsze już wykrywa obecność pendriva z moją nakładką.

Cav - 2015-06-16, 18:12

agent napisał/a:
Dzięki za wyjaśnienia. Wczoraj zrobiłem pierwszą nieudaną próbę włączenia Medi@pik. Wgrałem plik upgrade.lnu z Twojego chomika i Medi@pik tez z chomika. System chciał się zaktualizować z 4.0.3 na 4.0.3.1. Kliknąłem że TAK, nastąpił restart i po restarcie ponownie ten sam komunikat że chce się aktualizować z 4.0.3 na 4.0.3.1. Pomyślałem że tak będzie ciągle bo na pendrive jest ten plik upgrade. Tylko czemu nie zaktualizował się za pierwszym razem? Skasować nie zdążyłem bo nie miałem komputera przy sobie i późno było ale żadnej żółtej kropki nie zauważyłem. Gdzie ona się dokładnie znajduje? Może u mnie jej nie widać bo mam Renault i żółte logo startowe? A i pendrive nie formatowałem na świeżo więc może to też być przyczyna choć to dziwne żeby to miało wpływ.


Musisz skasować, a najlepiej zmienić nazwę pliku upgrade.lgu na pendrive.
To że drugi raz startuje instalka nie oznacza, że się nie zainstalował.
Żółtą kropkę będziesz widział tylko po pełnym uruchomieniu systemu, gdy podczas uruchamiania masz pendrive z mediapikiem w wejściu usb.

agent - 2015-06-17, 09:25

Dziękuję wszystkim, wczoraj uwolniłem nawigację i wgrałem na razie nowszą mape tylko dla Polski HERE 2014.Q4 i wszystko działa. Trochę problemów miałem z restartem Media Nav po zmianach. Jest na to jakaś kombinacja klawiszy? Bo jak wyciągnąłem pendrive z Medi@pik to chciałem powrócić do oryginału i jakoś nie chciało. Potem nie wiem co wcisnąłem że się zrestartowało i chciałbym wiedzieć co dokładnie nacisnąć.
jas_pik - 2015-06-17, 12:19

agent napisał/a:
Dziękuję wszystkim, wczoraj uwolniłem nawigację i wgrałem na razie nowszą mape tylko dla Polski HERE 2014.Q4 i wszystko działa. Trochę problemów miałem z restartem Media Nav po zmianach. Jest na to jakaś kombinacja klawiszy? Bo jak wyciągnąłem pendrive z Medi@pik to chciałem powrócić do oryginału i jakoś nie chciało. Potem nie wiem co wcisnąłem że się zrestartowało i chciałbym wiedzieć co dokładnie nacisnąć.

Jak widzisz to nie było trudne :)
I do tego całkiem za darmo :)
Bez pendrive - nie działa moja nakładka - jest to prawda rozwiązanie na podstawie mojego pomysłu aby nakładka nie musiała korzystać z pendrive - aby do niej wejść wystarczy wykorzystać kombinację przycisków( pokrętła) Volume , tzn podłośnoić a nastepnie ściszyć - ale jest to dla tych którzy lubią się pobawić :)
Ta jednak pozostaję z pendrive na stałe w gnieździe.
Nowsze mapy są od EWmapy datowane na 03.2015 i jak dla mnie na dziś mają lepszą siatkę dróg w okolicach mnie interesujących ( gdzie w ciągu ostatniego roku oddano ich do użytku bardzo dużo)
Moja metoda restarrtu nawigacji bez konieczności wyłączania silnika polega do uruchomieniu przez moją nakładkę programu AppMain.exe ( czyli głównego programu obsługi Medianav) - po ok 7 sekundach następuje restart całego systemu i dalsze poprawne działanie MediaNav .

skylar - 2015-07-19, 07:31

jas_pik, jak wygląda obecnie sytuacja z SYSorigine.TXT, da się nim wyłączyć to ciągłe dzwonienie przed fotoradarami?
Odnośnie nowego wyglądu, czy mi się zdaje patrząc na zdjęcie czy tam jest dołożona prędkość pojazdu? W oryginalnym układzie tego nie ma.

lesiu11 - 2015-07-27, 18:14

wrzucam plik upgrade który ma na celu automatycznie uwolnić navi. Dodaje również kilka przydatnych mapek, (niem, pol, cze, sło, lit, łot) najaktualniejsza jest tylko nasza. Można testować. Ale uwaga: WSZYSTKO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

przypominam, format pendriva fat 32, plik upgrade.lgu i akceptacja aktualizacji.

do pobrania tutaj:

automat.rar

jozef969 - 2015-07-27, 22:12

lesiu11 napisał/a:
wrzucam plik upgrade który ma na celu automatycznie uwolnić navi. Dodaje również kilka przydatnych mapek, (niem, pol, cze, sło, lit, łot) najaktualniejsza jest tylko nasza. Można testować. Ale uwaga: WSZYSTKO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

przypominam, format pendriva fat 32, plik upgrade.lgu i akceptacja aktualizacji.

do pobrania tutaj:

automat.rar


A ty ten plik sprawdzałeś,czy tylko go zapodajesz?.

lesiu11 - 2015-07-28, 04:41

jozef969, przeze mnie zmontowany upgrade, z plików które znalazłem w sieci i mam wgrane na swoim sprzęcie. Aktualizuje się, ale nic mi to nie daje bo już wcześniej miałem uwolnioną wersję.
Cav - 2015-07-28, 06:10

lesiu11 napisał/a:
jozef969, przeze mnie zmontowany upgrade, z plików które znalazłem w sieci i mam wgrane na swoim sprzęcie. Aktualizuje się, ale nic mi to nie daje bo już wcześniej miałem uwolnioną wersję.


Czy to jest wersja wywalająca się przy dojechaniu do celu, czy jakaś poprawiona?

lesiu11 - 2015-07-28, 06:12

mi nie wywalało nigdy, nie wiem od czego to zależy

ale plik uwalniający jest dokładnie taki sam jaki był już wrzucany tutaj

Cav - 2015-07-28, 06:21

lesiu11 napisał/a:
mi nie wywalało nigdy, nie wiem od czego to zależy

ale plik uwalniający jest dokładnie taki sam jaki był już wrzucany tutaj


Jeśli Ci nie wywala, to zgraj może cały swój folder nng z urządzenia i wyślij na priv, please.
Zobaczymy czym się różni od mojego - może w ten sposób dojdziemy co jest przyczyną błędu.

lesiu11 - 2015-07-28, 06:52

może dlatego, że używam mapy here ? teraz do tego mojego upgrade wrzuciłem TT bo jest nowsza. No ciekawe. Jak bede miał chwilę to skopiuje i wrzuce całe NNG, w konfiguracji w której mi nie wywala po dojeździe do celu. Czasem wywala bląd jakiś ale przed uwolnieniem też wywalało (nie ma to nic wspólnego z dojazdem do celu)
Cav - 2015-07-28, 08:30

lesiu11 napisał/a:
może dlatego, że używam mapy here ?


Raczej nie, bo jasiu też takich używał i mu się wywalało.

jozef969 - 2015-07-28, 15:02

lesiu11. może wrzucisz filmik jak to wygląda w REALU , bardzo mnie to kusi ale juz raz sobie na bałaganiłem i stąd moje obawy.
lesiu11 - 2015-07-29, 07:15

Filmik z czego? z aktualizacji?

aktualizuje się jak każda inna aktualizacja, tylko że jest dość spora bo ponad 400mb i dosyć długo trwa i polecam robic na włączonym silniku.

nie nakręce, bo nic to u mnie nie zmienia, mam już uwolnioną wersję już wcześniej wgraną.

Wrzucam jeszcze dla chętnych upgrade zmieniający smutną kolorystykę dacii na kolorową renault. Zarówno w menu jak i w nawigacji (chyba jeszcze nikt nie wrzucał takiego kompletu, a jak tak to sorry)

drugi upgrade to to samo, ale zmieniony z mojego widzimisie ten wrzeszczący róż/fiolet w odtwarzaczu na zieleń

MediaKolor

MediaKolorZiel

agent - 2015-08-12, 22:09

Witam,
Zauważyłem że włączenie regulacji dźwięku które po polsku w MediaNav nazywa się Głośność a po angielsku chodzi o Loudness u mnie nie działa. Nie ma różnicy czy włączę ON czy OFF. Ciekawi mnie czy ktoś ma podobnie i co może być u mnie nie tak. Tu http://www.dacia-forum.or...&hilit=loudness
ktoś miał podobnie ale bariera językowa nie pozwoliła mi znaleźć rozwiązania, nawet z tłumaczem. Coś niby że problemem może być soft 4.0.3? Bo taki własnie mam tyle że modyfikowany pod uruchomienie Medi@pik. Może to właśnie ten upgrade coś popsuł? Ktoś może potwierdzić działanie lub nie tego przycisku albo może zna czemu u mnie nie działa?

jas_pik - 2015-08-12, 22:37

Loudness działa w każdej wersji oprogramowania( nie zależy też od Mei@pik) ale jest zależny od Twoich ustawień dźwięków wysokich i niskich - to jest tzw podbicie tonów niskich i wysokich , jeśli ustawisz płaską charakterystykę dźwięku to odczujesz różnicę jego włączenia lub nie.
Oczywiście dużo też zależy od tego czy masz standardowe głośniki czy podmieniłeś je na lepsze :-D
Nie jestem koneserem ale to byłą pierwsza zmiana jaką zrobiłem w DD w dniu jego odbioru :)
Ale to takie drobne zboczenie.

agent - 2015-08-13, 05:19

Glosniki tez zmienilem zaraz po zakupie. Jeszcze poprobuje ale mysle ze obojetnie jakie sa ustawienia włączenie loudness powinno dawac jakąś różnicę.
dacialoganmcv - 2015-08-13, 23:49

lesiu11 napisał/a:

Wrzucam jeszcze dla chętnych upgrade zmieniający smutną kolorystykę dacii na kolorową renault. Zarówno w menu jak i w nawigacji (chyba jeszcze nikt nie wrzucał takiego kompletu, a jak tak to sorry)

drugi upgrade to to samo, ale zmieniony z mojego widzimisie ten wrzeszczący róż/fiolet w odtwarzaczu na zieleń

MediaKolor

MediaKolorZiel


Chciałbym zapytać się czy zmienia "w środku", tzn. po uruchomieniu, czy podmienia logo z Dacii na Renault. Bo wolałbym mieć Dacia :). A samo menu już z Renaulta, bo rzeczywiście jest ładniejsze.

lesiu11 - 2015-08-14, 21:40

nie, loga nie zmienia
dacialoganmcv - 2015-08-14, 23:34

Wgrałem drugą opcję. Potwierdzam, że loga Dacii nie zmienia. Za to później już o wiele lepiej. Jak w Renault. Bardziej żywo i kolorowo :). Dzięki.
jozef969 - 2015-10-26, 14:49
Temat postu: procedura uwalniająca
Witam mam pytanie do kolegi jas-pik i znawców tematu :oops:
A więc po kolei zrobiłem kopie wszystkich 4 kart w MN,teraz mam wyłączyć w taskmgr dzałanie pliku nngnavi.exe [Terminate] pierwsza fotka ,nastempnie wchodze w storage cart4/nng i kasuję plik nngnavi.exe fota druga i w to miejsce wklejam nowy plik nngnavi.exe z chomoka od jas-pika.

Proszę o poprawki lub potwierdzenie 8-)

jas_pik - 2015-10-26, 18:38

Właśnie tak :-D
Następnie usuwamy niepotrzebne mapy oraz POI i wgrywamy te które potrzebujemy.
Uwaga - nie można przesadzać z ich ilością i wielkością - najbezpieczniej gdy łącznie mapy nie maja więcej niż 1,8 GB ( większy wielkościowy obszar pamięci zajęty przez te pliki map może powodować zamulanie a w skrajnym przypadku uwalenie pamięci)

jozef969 - 2015-10-26, 19:52

Dziękuję bardzo w końcu mogę się do tego zabrać.
jozef969 - 2015-11-08, 22:08

Jeszcze jedno pytanie czy przed każdą modyfikacją to znaczy dogrywaniu poi,map trzeba wyłączyć proces działanie nnc.navi.exe.
Cav - 2015-11-08, 22:10

jozef969 napisał/a:
Jeszcze jedno pytanie czy przed każdą modyfikacją to znaczy dogrywaniu poi,map trzeba wyłączyć proces działanie nnc.navi.exe.


Nie.
Tylko gdy próbujesz wgrać nową wersję samego programu.
Usunięcie działającego programu nie może się udać, bo taki plik jest otwarty na wyłączność.
A program uruchamia się automatycznie przy starcie urządzenia.

jas_pik - 2015-11-08, 22:13

Cav napisał/a:
Nie.
Tylko gdy próbujesz wgrać nową wersję samego programu.
Usunięcie działającego programu nie może się udać, bo taki plik jest otwarty na wyłączność.
A program uruchamia się automatycznie przy starcie urządzenia.

Cav nie wprowadzaj ludzi w błąd - program nngnavi.exe trzeba zatrzymać również jeśli wymieniamy mapę obszaru w którym akurat przebywamy

Cav - 2015-11-08, 22:20

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:
Nie.
Tylko gdy próbujesz wgrać nową wersję samego programu.
Usunięcie działającego programu nie może się udać, bo taki plik jest otwarty na wyłączność.
A program uruchamia się automatycznie przy starcie urządzenia.

Cav nie wprowadzaj ludzi w błąd - program nngnavi.exe trzeba zatrzymać również jeśli wymieniamy mapę obszaru w którym akurat przebywamy


Nigdy mi się nie zdarzył taki problem, więc raczej to Ty wprowadzasz ludzi w błąd.
Ale pewnie wiem o co Ci chodzi (jaki to przypadek) - jeśli po uruchomieniu MediaNav uruchomisz nawigację, to mapa może faktycznie zostać otwarta i będzie niemożliwa do usunięcia.
Ja działam zgodnie z zasadami sztuki, czyli ALBO grzebię w plikach, ALBO uruchamiam nawigację, dlatego nigdy takich problemów nie miałem.
A wymieniałem mapy wielokrotnie.
Jedynym przypadkiem, że nie mogłem czegoś usunąć, była podmiana exe na uwolnione, ten jeden jedyny raz użyłem Task Managera, od Ciebie zresztą.

jozef969 - 2015-11-08, 22:36

Czyli wyłączyć i kasować lub dograć.
Pytam bo jak narazie wszystko dobrze mi działa dzięki koledze jas pik.bardzo mi pomógł .dobrze że mamy forumowiczów którzy pomagają takim liką jak ja .
POMÓGŁ jak dodać.😊

jas_pik - 2015-11-08, 22:36

Cav napisał/a:

Nigdy mi się nie zdarzył taki problem, więc raczej to Ty wprowadzasz ludzi w błąd.
Ale pewnie wiem o co Ci chodzi (jaki to przypadek) - jeśli po uruchomieniu MediaNav uruchomisz nawigację, to mapa może faktycznie zostać otwarta i będzie niemożliwa do usunięcia.

Być może masz rację - ale jak sam napisałeś plik nngnavi.exe uruchamia się z autostartu w momencie uruchomienia MN i w tym momencie blokuje usunięcie - czyli podmianę mapy obszaru w którym aktualnie przebywa.

Cav napisał/a:
Ja działam zgodnie z zasadami sztuki, czyli ALBO grzebię w plikach, ALBO uruchamiam nawigację, dlatego nigdy takich problemów nie miałem.
A wymieniałem mapy wielokrotnie.
Jedynym przypadkiem, że nie mogłem czegoś usunąć, była podmiana exe na uwolnione, ten jeden jedyny raz użyłem Task Managera, od Ciebie zresztą.

Jeśli to robisz w miejscu gdzie nie dociera sygnał gps (albo jest tak słaby że nie da złapać pozycji czyli przypisać się do mapy to jest jak piszesz) .
Ale nie każdy podmienia mapy w sytuacji takiej jak ty i nie każdy zna się na podmianach plików - pisze tak aby każdy mógł to zrobić bez problemów nie ważne czy robi to w garażu czy bez .

Cav - 2015-11-08, 22:41

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:

Nigdy mi się nie zdarzył taki problem, więc raczej to Ty wprowadzasz ludzi w błąd.
Ale pewnie wiem o co Ci chodzi (jaki to przypadek) - jeśli po uruchomieniu MediaNav uruchomisz nawigację, to mapa może faktycznie zostać otwarta i będzie niemożliwa do usunięcia.

Być może masz rację - ale jak sam napisałeś plik nngnavi.exe uruchamia się z autostartu w momencie uruchomienia MN i w tym momencie blokuje usunięcie - czyli podmianę mapy obszaru w którym aktualnie przebywa.


Może u Ciebie.
U mnie nigdy nic takiego nie zrobił.

jas_pik napisał/a:

Cav napisał/a:
Ja działam zgodnie z zasadami sztuki, czyli ALBO grzebię w plikach, ALBO uruchamiam nawigację, dlatego nigdy takich problemów nie miałem.
A wymieniałem mapy wielokrotnie.
Jedynym przypadkiem, że nie mogłem czegoś usunąć, była podmiana exe na uwolnione, ten jeden jedyny raz użyłem Task Managera, od Ciebie zresztą.

Jeśli to robisz w miejscu gdzie nie dociera sygnał gps (albo jest tak słaby że nie da złapać pozycji czyli przypisać się do mapy to jest jak piszesz) .


Nie miałem innego przypadku, a sygnał gps łapie mi w garażu zawsze od strzału.
Zresztą czas uruchamiania się programu nawigacyjnego (lekka zwłoka) IMO jednoznacznie wskazuje, że mapa i wszystkie ustawienia ładowana jest dopiero po naciśnięciu przycisku Mapa lub Nawigacja na ekranie, wcześniej tylko odpala się samo exe.

jozef969 - 2015-11-08, 23:08

Czyli co panowie wyłączyć czy nie.
jas_pik - 2015-11-09, 00:04

Sprawdź sam - będziesz wiedział :-D
agent - 2015-11-09, 08:03

Ja też muszę zabijac proces nngnavi.exe przed podmianą map.
ss77 - 2016-02-06, 18:40

Witajcie.
Czy jest rozwiązanie na ciągłe ding! ding! ding!.... przed radarem?

jas_pik - 2016-02-06, 18:58

Wciąż brak rozwiazania.
A ja jestem za cienki na reverse hacking :oops:

Cav - 2016-02-06, 19:33

ss77 napisał/a:
Witajcie.
Czy jest rozwiązanie na ciągłe ding! ding! ding!.... przed radarem?


Jest - wyłączyć ostrzeganie.

jas_pik - 2016-02-12, 13:32

Najnowsza wersja pliku nngnavi.exe - bez błedu polegającego na kraszu w momencie dojazdu do celu.
link

Darkowaty - 2016-03-03, 01:16

Witam,
Wielkie dzięki dla Jas_pik za ogromny wkład pracy i udostępnienie jej owoców dla klubowiczów.
Zdaje mi się, że uwolniłem moją MN ( którą chcę zamontować w Avensis T25 ) ale od samego początku po zakupie i podłączeniu wyświetlała komunikat >> global_cfg not found. po akceptacji OK mogę przejść dalej i żółtą kropką wejść do TTCMD, udało się podmienić plik MNGNavi.exe, ale nie mogę otworzyć folderu Storage Cart4.....CONTENT wyświetla komunikat >>Error 13 changing to dir! <<
Proszę o pomoc
P.S. mam dostęp grzecznościowy do uwolnionej MN i mogę z niej " pożyczyć jakieś pliki jeśli to będzie konieczne

lesiu11 - 2016-03-03, 11:54

Twoje Media Nav ma uszkodzoną 4 kartę pamięci, nic się z tym już nie zrobi, możesz spróbować sformatować w explorerze karte i zrobić skan z naprawną błędów, potem przekopiowac kopie zapasową tej karty.

Z doświadczenia wiem, że nikłe szanse, że to pomoze, prawdopodobnie po formacie nadal będą widoczne uszkodzone pliki

lordabarth - 2016-03-03, 18:20

lesiu11 napisał/a:
możesz spróbować sformatować w explorerze karte i zrobić skan z naprawną błędów, potem przekopiowac kopie zapasową tej karty.

Raczej w kolejności : skan z weryfikacją - kopiowanie - formatowanie - kopiowanie .

kirirut - 2016-03-10, 13:16

ss77 napisał/a:
Witajcie.
Czy jest rozwiązanie na ciągłe ding! ding! ding!.... przed radarem?



trzeba dodać wpis w SYSorigine.txt

activated_tonal_type="none"

przykład

[speedcam_category:0]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"

kirirut - 2016-03-10, 13:21

jas_pik napisał/a:
Najnowsza wersja pliku nngnavi.exe - bez błedu polegającego na kraszu w momencie dojazdu do celu.
link


Drogi jas_pik. Proszę rozłożyć plik do innej lokalizacji. Nie mogę pobrać.

ss77 - 2016-03-10, 19:50

Witajcie.
Czy jest rozwiązanie na ciągłe ding! ding! ding!.... przed radarem?



trzeba dodać wpis w SYSorigine.txt

activated_tonal_type="none"

przykład

[speedcam_category:0]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"

a co zrobić aby było ostrzeżenie alle np 2-3 dingi a nie nawala cały czas lub wyłączone wogóle (ale wtedy to nawet ikon fotordarów na maie nie pokazuje)?

kirirut - 2016-03-11, 07:11

Z tymi ustawieniami i będzie przed radar 2 dingi
Powtórzenie po 300 metrach - 2 dingi

marekss - 2016-03-11, 23:17

Witam
Od tygodnia stałem się szczęśliwym posiadaczem Logana z Franci z Media nav i oprogramowaniem 2.0.9 i mapami Francji i paru francuskich wysepek na Pacyfiku :mrgreen:
chciałbym kolegów Poprosić o pomoc w " uwolnieniu " mojej navi i wgraniu jakiejś mapki Polski
związku z tym że jestem laikiem nie bardzo wiem jak się za to zabrać prosił bym o krótką instrukcje co pobrać i krok po kroku jak wgrać i nie popsuć :)

pobrałem od kolegi jas_pik dwa pliki
Automat rar.
upgrade.zip
dobre czy mam pobrać coś innego ??
pozdrawiam

jas_pik - 2016-03-11, 23:37

Przeczytać całość od początku .
Oraz Tips and tricks też .
Nie mogę każdemu pytającemu od początku powtarzać tego samego skoro już to było opisane - i do tego nie raz .

marekss - 2016-03-12, 00:00

dziękuję za szybką odpowiedz
przeczytałem od początku ale niestety cały czas nic z tego nie rozumiem
przeczytam jeszcze Tips and tricks może tam znajdę jakąś instrukcje dla opornych
:)

jas_pik - 2016-03-12, 00:17

Najprościej.
1. Wgrywasz oprogramowanie oficjalne 4.0.3
2. Wgrywasz "automat"
3. I już

marekss - 2016-03-12, 00:20

Wielki dzięki :) zwięzłe i na temat :)
Cav - 2016-03-12, 23:39

kirirut napisał/a:
ss77 napisał/a:
Witajcie.
Czy jest rozwiązanie na ciągłe ding! ding! ding!.... przed radarem?



trzeba dodać wpis w SYSorigine.txt

activated_tonal_type="none"

przykład

[speedcam_category:0]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"


Działa, przynajmniej zadziałało dla jednego radaru.
Inne były w ogóle niesygnalizowane, albo ciągły ding.

Pewnie to samo trzeba by powtórzyć we wszystkich kategoriach?

jas_pik - 2016-03-12, 23:54

Cav napisał/a:

Działa, przynajmniej zadziałało dla jednego radaru.
Inne były w ogóle niesygnalizowane, albo ciągły ding.

Pewnie to samo trzeba by powtórzyć we wszystkich kategoriach?

A mógłbyś przygotować gotowy poprawny plik?
Dla mnie iGo wciąż jest wileką zagadką , jakoś zawsze preferowałem Automapę.
Bądź co bądź przez kilka lat byłem ich betatesterem. I wciąż mam jedną aktywną licencję :mrgreen:

Cav - 2016-03-12, 23:59

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:

Działa, przynajmniej zadziałało dla jednego radaru.
Inne były w ogóle niesygnalizowane, albo ciągły ding.

Pewnie to samo trzeba by powtórzyć we wszystkich kategoriach?

A mógłbyś przygotować gotowy poprawny plik?


Ale jaki jest poprawny?
Bo na tych plikach konfiguracyjnych to się nie znam dlatego pytam czy dobrze rozumuję...
I-go używałem sporo, ale bez grzebania w plikach.

jas_pik - 2016-03-13, 00:34

No to na szybko przygotowałem , ale nie wiem czy jest poprawny.
Cav - 2016-03-13, 08:24

jas_pik napisał/a:
No to na szybko przygotowałem , ale nie wiem czy jest poprawny.


Tak, chyba o to chodzi, ale jeszcze nie wgrałem.

Jeszcze trzeba by się dowiedzieć, dlaczego (przynajmniej na moim bardzo podobnym pliku) nie sygnalizuje ręcznych czy tam mobilnych radarów, skoro widać je na mapie.
Na logikę może odpowiadać za to ta sekcja:

[warning]
speedcam_warning=1
speedlimit_warning=1
speedlimit_warning_visual="1"
speedcam_continuous_approach_beep_when_tonal=0
speedcam_need_approach_beep_on_section_cameras=1
max_section_time=600

warn_distances="130:1000;120:850,110:750,100:650,90:600,80:550,70:500,60:400,50:300,40:200,30:150"
approach_beep_distances="100"
speedcam_visualtype=1
speedcam_soundtype=0
speedcam_soundtype_0=2
speedcam_soundtype_1=0
speedcam_soundtype_2=0
speedcam_soundtype_3=2
speedcam_soundtype_4=0
speedcam_soundtype_5=2
speedcam_soundtype_6=2
speedcam_soundtype_7=0
speedcam_soundtype_8=2
speedcam_soundtype_9=0
speedcam_soundtype_10=2
speedcam_soundtype_11=0
speedcam_soundtype_12=0
speedcam_soundtype_13=0
speedcam_soundtype_14=0
speedcam_soundtype_15=0
speedcam_soundtype_16=0
speedcam_soundtype_17=0
speedcam_soundtype_18=0
speedcam_soundtype_19=0

A szczególnie te ostatnie wpisy.
Może te 0 ma się zmienić na jakąś inną wartość?
Ktoś się orientuje?

kirirut - 2016-03-14, 06:29

Cav,

W moim pliku takich ustawieniach


[device]
type="lge_ulc"

[warning]
speedcam_soundtype_0=2
speedcam_soundtype_1=2
speedcam_soundtype_2=0
speedcam_soundtype_3=0
speedcam_soundtype_4=0
speedcam_soundtype_5=0
speedcam_soundtype_6=0
speedcam_soundtype_7=0
speedcam_soundtype_8=0
speedcam_soundtype_9=0
speedcam_soundtype_10=2
speedcam_soundtype_11=0
speedcam_soundtype_12=0
speedcam_soundtype_13=0
speedcam_soundtype_14=0
speedcam_soundtype_15=0
speedcam_soundtype_16=0
speedcam_soundtype_17=0
speedcam_soundtype_18=2
speedcam_soundtype_19=0
speedcam_soundtype_20=0
speedcam_soundtype_21=0
speedcam_soundtype_22=0
speedcam_soundtype_23=0
speedcam_soundtype_24=0
speedcam_soundtype_25=0
speedcam_soundtype_26=0
speedcam_soundtype_27=0
speedcam_soundtype_28=0
speedcam_soundtype_29=0
speedcam_soundtype_30=0
speedcam_soundtype_31=0

; S P E E D C A M - C A T : 0 "Speed Camera" (192)
[speedcam_category:0]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150,"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"


; S P E E D C A M - C A T : 1 Mobile Speed Camera (193)
[speedcam_category:1]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150,"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 10 "Town Entry Point" 10 (202)
[speedcam_category:10]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150,"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 18 Speed Breaker (210)
[speedcam_category:18]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150,"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

kirirut - 2016-03-14, 06:39

;speedcam_soundtype=2 ; Radar - audible warning <0 = off, 1 = simple = 2 when approaching>
Dla naszych prac nawigacji
  0 jest całkowicie niesłyszalny
1 lub 2 zvuchab Bin Bin

Cav - 2016-03-14, 09:25

kirirut napisał/a:

; S P E E D C A M - C A T : 0 "Speed Camera" (192)
; S P E E D C A M - C A T : 1 Mobile Speed Camera (193)
; S P E E D C A M - C A T : 10 "Town Entry Point" 10 (202)
; S P E E D C A M - C A T : 18 Speed Breaker (210)


A kojarzysz pozostałe kategorie radarów, co one zawierają?

kirirut - 2016-03-14, 14:50

S P E E D C A M - C A T : 0 "Speed Camera" 0 ( *.spud (code) 192)
S P E E D C A M - C A T : 1 "Mobile Speed Camera" 1 (193)
S P E E D C A M - C A T : 2 "Built-in Speed Camera" 2 (194)
S P E E D C A M - C A T : 3 "Average Speed Camera" 3 (227)
S P E E D C A M - C A T : 4 "Red Light Camera" 4 (68)
S P E E D C A M - C A T : 6 "Railroad Crossing" 6 (198)
S P E E D C A M - C A T : 7 "Bus Lane Camera" 7 (199)
S P E E D C A M - C A T : 8 "High Accident Zone" 8 (200)
S P E E D C A M - C A T : 9 "School Zone" 9 (201)
S P E E D C A M - C A T : 10 "Town Entry Point" 10 (202)
S P E E D C A M - C A T : 11 "Red Light and Speed Camera" 11 (203)
S P E E D C A M - C A T : 12 "Toll Booth" 12 (204)
S P E E D C A M - C A T : 13 "Hospital, Ambulance" 13 (205)
S P E E D C A M - C A T : 14 "Fire Station" 14 (206)
S P E E D C A M - C A T : 15 "Congestion Charge Zone" 15 (207)
S P E E D C A M - C A T : 16 "Give Way" 16 (208)
S P E E D C A M - C A T : 17 "FixMobil" 17 (209)
S P E E D C A M - C A T : 18 "Speed Breaker" 18 (210)
S P E E D C A M - C A T : 19 "Children" 19 (211)
S P E E D C A M - C A T : 20 "Dangerous turn" 20 (212)
S P E E D C A M - C A T : 21 "Tunnel" 21 (213)
S P E E D C A M - C A T : 22 "POI" 22 (214)
S P E E D C A M - C A T : 23 "RPS Post" 23 (215)
S P E E D C A M - C A T : 31 "Dangerous Area" 31 (223)

Aby aktywować ostrzeżenia takie jak "Red Light Camera"
zmienić speedcam_soundtype_4 = 2
dodać
; S P E E D C A M - C A T : 4 "Red Light Camera" 4 (68)
[speedcam_category:4]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150,"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

kirirut - 2016-03-14, 14:57

Jak dodać zaawansowanych typów ikon.
http://my-files.ru/eh86my
ui_lg_renault rozpakować archiwum i skopiuj Storage Card4 \ Nng.

jas_pik - 2016-03-14, 15:33

A możesz przygotować takie gotowce ?
kirirut - 2016-03-14, 16:30

jas_pik napisał/a:
A możesz przygotować takie gotowce ?


przygotować ikon?
lub ustawieniaSYSorigine.TXT?

jas_pik - 2016-03-14, 16:33

Gotowe pliki sys oraz plików graficznych oraz podać miejsce ich lokalizacji aby każdy miał wszystko OK.
Ja przygotuję odpowiednie pliki lgu aby instalacja była łatwa i bezproblemowa.

Cav - 2016-03-14, 17:30

jas_pik napisał/a:
Gotowe pliki sys oraz plików graficznych oraz podać miejsce ich lokalizacji aby każdy miał wszystko OK.
Ja przygotuję odpowiednie pliki lgu aby instalacja była łatwa i bezproblemowa.


Najlepiej dorzuć jeszcze do niej aktualne pliki z fotoradarami.

jas_pik - 2016-03-14, 17:39

Ja niestety nie posiadam takowych a kompilacja która zrobiłem kilka miesięcy temu zwielokrotniła ilość radarów ponad 3 krotnie w stosunku do ich rzeczywistej listy.
Tak że mój plik nie jest plikiem refernecyjnym - a nie bywam na stronach gdzie są publikowane radary

kirirut - 2016-03-14, 17:59

MediaNav ikony. pobrane z
Storage Card4\NNG\data.zip\ui_lg_renault\800_480
Storage Card4\NNG\data.zip\ui_lg_renault\common
Numeracja od 0 do 31

kirirut - 2016-03-14, 18:13

aby zmienić oryginalne ikony trzeba rozpakować archiwum do folderu NNG
powinny mieć
Storage Card4\NNG\ui_lg_renault\800_480\pliki....
Storage Card4\NNG\ui_lg_renault\common\pliki....

zaawansowane ikony w stylu MediaNav
http://my-files.ru/eh86my

zaawansowane ikony w stylu diMka
http://my-files.ru/vfxd8x

kirirut - 2016-03-14, 18:15

Ustawienia wszystkich kategoriach radarów
jas_pik - 2016-03-15, 13:56

A czy za głośność DING nie odpowiada przypadkiem zapis w pliku
system_A.ini
Kod:
[sound]
alert_volume="255"
ding_volume="255"
effect_volume="128"
voice_volume="255"

W katalogu StorageCard2/nng/save ?
A może jeszcze gdzieś?

jas_pik - 2016-03-15, 15:11

Nie wiem na ile aktualne są to radary ale udało się znaleźć zestaw radarów dla całej Europy dla iGo/Medianav z dnia 16 marca 2016
Cav - 2016-03-15, 18:28

jas_pik napisał/a:
Nie wiem na ile aktualne są to radary ale udało się znaleźć zestaw radarów dla całej Europy dla iGo/Medianav z dnia 16 marca 2016


Dołącz je do instalki.

jas_pik - 2016-03-15, 19:46

Trzeba je sprawdzić .
Oraz trzeba się dowiedzieć czy MN przyjmie radary dla całej EU w formie jednego pliku .
W tym zestawie są dwa pliki :
SpeedCam_Fixe.txt oraz SpeedCam_Mobile.txt
To by było najlepsze rozwiazanie.
Ale czy zadziałą?

Cav - 2016-03-15, 22:43

jas_pik napisał/a:
Trzeba je sprawdzić .
Oraz trzeba się dowiedzieć czy MN przyjmie radary dla całej EU w formie jednego pliku .


Przyjmie, ja tak mu podawałem.

jas_pik - 2016-03-15, 23:49

Te dwa pliki ?
Cav - 2016-03-16, 17:07

jas_pik napisał/a:
Te dwa pliki ?


Odpowiadałem na post o jednym pliku.

Cav - 2016-03-16, 17:09

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:

Działa, przynajmniej zadziałało dla jednego radaru.
Inne były w ogóle niesygnalizowane, albo ciągły ding.

Pewnie to samo trzeba by powtórzyć we wszystkich kategoriach?

A mógłbyś przygotować gotowy poprawny plik?


I d..a.
Po powtórzeniu w innych kategoriach, nadal nie działa prawidłowo, pozostał ciągły ding, ding,ding....

Może jakiś inny wpis należałoby usunąć z sysorigine?

Ma ktoś wersję tego pliku, która powtarza ding tylko raz, zarówno dla fotoradarów jak i radarów mobilnych?

jas_pik - 2016-03-16, 17:18

Cav napisał/a:
Odpowiadałem na post o jednym pliku.

Ale jeden plik na cała EU to stacjonarne a drugi mobilne

paul7 - 2016-03-24, 13:42

Czy istnieje jakaś wersja automatu, który by w wersji uwolnionej instalował automatycznie nową mapę, czy POI?
jas_pik - 2016-03-24, 15:12

http://www.daciaklub.pl/f...1675790#1675790
Cav - 2016-03-24, 17:34

paul7 napisał/a:
Czy istnieje jakaś wersja automatu, który by w wersji uwolnionej instalował automatycznie nową mapę, czy POI?


Co znaczy instalował?
Ma za Ciebie poszukać w necie za każdym razem gdy zechcesz uaktualnić w/w pliki?

paul7 - 2016-03-24, 18:38

Cav napisał/a:
Ma za Ciebie poszukać w necie za każdym razem gdy zechcesz uaktualnić w/w pliki?

Nie, chodziło mi o to , by móc właśnie przygotowywać sobie aktualizacje map, czy poi bezpiecznie na domowym komputerze, i potem także bezpiecznie je wczytać w odpowiednie miejsce pamięci w Mn.Wiadomo jak się czasami kończą różne historie. A ekran Mn jest raczej za mały jak na czasami mikroskopijne komunikaty czy menu.

Darkowaty - 2016-03-24, 18:50

Paul7 ja mam ok 50 - tki dzięki wskazówkom na tym forum poradziłem sobie bo życie nauczyło mnie czytać i pisać. Ty chcesz, żeby ktoś zaspokoił twoje lenistwo i jeszcze raz napisał to co było pisane 200 razy ? Czytaj pomyśl działaj albo hoduj strusie będziesz miał fantazję i pieniądze synku.
jas_pik - 2016-03-24, 18:55

Taki zestaw potrzebnych map można przygotować sobie za pomocą dwóch małych programików lgu2dir i dir2lgu.
W załączeniu taki gotowy programik do rozkładania i składania takich plików

paul7 - 2016-03-24, 21:04

Darkowaty napisał/a:
Paul7 ja mam ok 50 - tki dzięki wskazówkom na tym forum poradziłem sobie bo życie nauczyło mnie czytać i pisać. Ty chcesz, żeby ktoś zaspokoił twoje lenistwo i jeszcze raz napisał to co było pisane 200 razy ? Czytaj pomyśl działaj albo hoduj strusie będziesz miał fantazję i pieniądze synku.

Pytam, bo chciałbym dotrzeć do sprawdzonych metod. A wątki są różne i te sprawdzone i nie. I zawsze doceniam czyjś wysiłek i włożona pracę w przetestowanie różnych koncepcji. Tak się składa że jestem starszy od Ciebie o 10 lat choć się tak nie czuję, więc mów mi wujku. I to na tyle.
Jas_pik U u Ciebie zawsze widzę wyrozumiałość i chęć pomocy każdemu. Dziękuje za wskazówki, jest narzędzie to należy z niego skorzystać. Nie powinno to być chyba skomplikowane. Dzieki jeszcze raz.

eplus - 2016-03-24, 23:06

"Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy" III :-P :-P :-P :-P
paul7 - 2016-03-25, 12:39

eplus napisał/a:
"Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy" III :-P :-P :-P :-P

No i nie na temat. Ale może podzielisz się swoimi doświadczeniami z tą wersją.

eplus - 2016-03-25, 13:54

Jak jeszcze trochę Kolega pobędzie na forum i poczyta, to dowie się, że w roku 2010 MediaNav nie był dostępny.
Cav - 2016-03-25, 17:26

paul7 napisał/a:
Cav napisał/a:
Ma za Ciebie poszukać w necie za każdym razem gdy zechcesz uaktualnić w/w pliki?

Nie, chodziło mi o to , by móc właśnie przygotowywać sobie aktualizacje map, czy poi bezpiecznie na domowym komputerze, i potem także bezpiecznie je wczytać w odpowiednie miejsce pamięci w Mn.


W sensie, że nie umiesz skopiować pliku w Total Commanderze?
No to na kompie też możesz mieć z tym problem....

Bo chyba zapamiętanie 1 nazwy folderu nie przekracza możliwości myślącego człowieka?
Folder nazywa się content, jest na 4 karcie.
Dalej już się domyślisz, nawet gdy nie pamiętasz nazw, że mapy do map, a poi do poi się wrzuca.

paul7 - 2016-03-26, 08:50

Cav napisał/a:
W sensie, że nie umiesz skopiować pliku w Total Commanderze?
No to na kompie też możesz mieć z tym problem....

Bo chyba zapamiętanie 1 nazwy folderu nie przekracza możliwości myślącego człowieka?

Dziękuje za pomocne rady , z komputerami zadaję się od czasów ATARI i ZX80.
Na początku tylko zapytałem [patrz kilka postów wcześniej!] Czy jest możliwość zrobienia automatu do wczytywania uaktualnień do nawigacji w wersji uwolnionej. Świat chyba idzie w kierunku uproszczeń. Jak coś jest już przetestowane to czemu tego nie uprościć. Właśnie w ten sposób powstał podstawowy automat na bazie doświadczeń z wersjami uwolnionymi.
Jak nie ma, to trudno, trzeba robić to starym TC.
Życzę wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkiejnocy .

Cav - 2016-03-26, 13:30

paul7 napisał/a:
Cav napisał/a:
W sensie, że nie umiesz skopiować pliku w Total Commanderze?
No to na kompie też możesz mieć z tym problem....

Bo chyba zapamiętanie 1 nazwy folderu nie przekracza możliwości myślącego człowieka?

Dziękuje za pomocne rady , z komputerami zadaję się od czasów ATARI i ZX80.
Na początku tylko zapytałem [patrz kilka postów wcześniej!] Czy jest możliwość zrobienia automatu do wczytywania uaktualnień do nawigacji w wersji uwolnionej. Świat chyba idzie w kierunku uproszczeń.


Wszystko można zrobić, skoro dało radę zrobić automat kopiujący pliki z fotoradarami, to da się i z mapami/poi.
Operacja taka sama - proste polecenie skopiowania z folderu na pendrive do folderu na Storage4.

Tyle, że widocznie nikt nie widział takiej potrzeby, bo gdy już masz wersję uwolnioną i nakładkę, to głównym problemem nie jest wrzucenie nowych map do MediaNav, bo to banał, tylko ich znalezienie w necie i ściągnięcie na pendrive.
Widocznie ludzie wyszli z założenia, że jak ktoś sobie poradzi z tym trudniejszym zadaniem, to ta łatwiejsza część jest już niewarta zachodu.

ss77 - 2016-04-12, 18:51

Witam
Pierwsze pytanie:
Czy jest jakieś rozwiązanie na ciągły ding...ding....ding....ding
ostrzegający przed radarami (wiem można wyłączyć- ale nie o to chodzi, bo jak się wyłączy to nawet ikon fotoradarów nie pokazuje i oczywiście nie ostrzega)
fajnie było by aby ostrzegało co jakiś czas np od 600m od radaru i póżniej co 100-200m ding...... a nie cały czas nawalanka której nie da się uciszyć.

Drugie pytanie.
Jakie typy map trzeba wgrywać do fabrycznego media nav- wersja uwolniona (poza fbl i poi oraz speedcam) bo jest kilka opcji... czy inne rozszerzenia plikków map zadziałają i za odpowiadają (fjw, building, fda, fpa, fsp, ftr, hnr, phoneneme, extended poi)????

Trzecie pytanie
Za co odpowiada plik global_cfg?

dzięki bardzo za odpowiedzi- mam nadzieję że jakieś satysfakcjonujące dostane
i pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Cav - 2016-04-12, 18:56

ss77 napisał/a:
Witam
Pierwsze pytanie:
Czy jest jakieś rozwiązanie na ciągły ding...ding....ding....ding


Nie.
To podawane w zeszłym miesiącu na forum zadziałało w przypadku jednego fotoradaru.
Notabene już zdjętego.
Dlaczego nie działa dla innych - czort wie.

jas_pik - 2016-04-12, 19:04

ss77 napisał/a:

Czy jest jakieś rozwiązanie na ciągły ding...ding....ding....ding
ostrzegający przed radarami (wiem można wyłączyć- ale nie o to chodzi, bo jak się wyłączy to nawet ikon fotoradarów nie pokazuje i oczywiście nie ostrzega)
fajnie było by aby ostrzegało co jakiś czas np od 600m od radaru i póżniej co 100-200m ding...... a nie cały czas nawalanka której nie da się uciszyć.

Rozwiązanie było już podane - ale ktoś musi organoleptycznie sprawdzić które wyłączenia zrobić a które zostawić , ja wyłączyłem wszystkie a mimot to mam wciąż 2-3 dingi. przy jakiś dziwnych odległościach typu 580 m i 170 m oraz chyba 70 m ( ale że ostatnio wciąż jestem w trasie ( jestem w trakcie prowadzenia 2 duzych inwestycji) to nie mam czasu się tym zajmować

ss77 napisał/a:

Jakie typy map trzeba wgrywać do fabrycznego media nav- wersja uwolniona (poza fbl i poi oraz speedcam) bo jest kilka opcji... czy inne rozszerzenia plikków map zadziałają i za odpowiadają (fjw, building, fda, fpa, fsp, ftr, hnr, phoneneme, extended poi)????

Zarówno wersja uwolniona jak i stndardowa przyjmują tylko niektóre mapy - bo to jest okrojona wersja iGo Primo 1.1 to oprócz plików fbl działają jeszcze pliki przyśpieszające wyznaczanie długich tras obejmujących kilka krajów czyli hnr oraz pliki roższerzone poi ( Extended POI) , ale tu uwaga - nie zawsze one działaja - zależy to od posiadanej licencji ( kiedyś kilka zamiesciłem i prosiłem innych o udostępnienie swoich ale nikt ich nie udostępnił)

ss77 napisał/a:

Za co odpowiada plik global_cfg?

Ogólnie Global_cfg.zip zawiera główne informacje specyficzne dla każdego kraju, np dozwolona prędkość, flagi, znaki ostrzegawcze, TMC, ikony i inne przydatnych informacji- musisz poczytać posprawdzać może coś ciekawego odkryjesz

laisar - 2016-04-12, 19:12

http://www.navitotal.com/post111437.html#p111437
Cytat:
One very short beep when the warning is activated, and one or two follow-up beeps as I approach it.

Cav - 2016-04-12, 19:12

jas_pik napisał/a:

Rozwiązanie było już podane - ale ktoś musi organoleptycznie sprawdzić które wyłączenia zrobić a które zostawić , ja wyłączyłem wszystkie a mimot to mam wciąż 2-3 dingi.


Jak to 2-3?
Ja mam cały czas ciągły ding.

Cav - 2016-04-12, 19:18

laisar napisał/a:
http://www.navitotal.com/post111437.html#p111437
Cytat:
One very short beep when the warning is activated, and one or two follow-up beeps as I approach it.



Nie działa,

speedcam_continuous_approach_beep_when_tonal=0

mam ustawione od początku.

jas_pik - 2016-04-12, 19:28

Zgodnie z podanym opisem wyłączyłem wszystkie ding a mimo to są jeszcze 2 lub 3 tak że nie jest to już ciągłe ding ding ding ale nie mam czasu się teraz tym zająć bo dla mnie jest gorący czas budowy.
laisar - 2016-04-12, 19:58

http://fixmygps.info/foru...=22271#pid22271

"approach_beep_distances" - dystans w metrach po jakim ostrzeżenie zostaje powtórzone.

Cav - 2016-04-13, 19:02

laisar napisał/a:
http://fixmygps.info/forum/showthread.php?tid=2915&pid=22271#pid22271

"approach_beep_distances" - dystans w metrach po jakim ostrzeżenie zostaje powtórzone.


Nadal to nie pomaga.
Zmieniłem ze 100 na 1000 m, w kategoriach radarów na 0 i jak był ciągły ding, tak jest.

matalll - 2016-04-22, 07:41

Witam ,kupilem sobie nowe clio 2 tyg temu ,moje pytanie czy to wszystko co piszecie zadziala bo prowdopodobnie mam najnowszy program i niechce uwalic czegos ?
LS_ARRoW - 2016-04-27, 09:14

Znalazłem chomika kolegi który trudni się właśnie Media Nav
Kod:
http://chomikuj.pl/jas_pik/MediaNav/Medianav_uwolnione
jeżeli wgram automat.rar w nim znajdujący się plik upgrade.lgu czy to uwolni mi nawigację oraz będą dostępne aktualne mapy? moja aktualna wersja systemu w renault clio 4 tj. 2.0.9 media nav evolution

jas_pik - 2016-04-27, 09:31

Ten automat został wykonany przez kolegę Lesio11.
Zawiera uwolnioną wersję programu nawigacyjnego ale mapy są dość stare (chyba)
Przygotowuję teraz mały programik pozwalający na szybkie samodzielne wgrywanie /zmianę map bez konieczności używania żadnych nakładek wewnątrz oprogramowania nawigacyjnego.
Ale prawdopodobnie będę musiał rozprowadzać to za niewielką odpłatnością.

LS_ARRoW - 2016-04-27, 10:19

Dziękuję za odpowiedz zaraz wrzucam na pendriva i biorę się za wgrywanie, oczywiście bym reflektował na twoją wersję przygotowaną pod ten soft co mam zamiar zaraz wgrać, oczywiście może być za pośrednictwem donacji :) pozdrawiam i jak coś czekam na jakieś info :)
LS_ARRoW - 2016-04-27, 10:29

mały problem po podłączeniu nic się nie aktualizuje, a po wejściu w opcje tylko chce zebrać informacje.
jas_pik - 2016-04-27, 11:30

A jaką wersję oprogramowania MN posiadasz ?
LS_ARRoW - 2016-04-27, 11:46

aktualna wersja 2.0.9 próbowałem wgrać od Ciebie panie upgrade 403.lgu oczywiście zmieniłem nazwę na upgrade.lgu włączył sie update ze bedzie robić z 2.0.9 na ver. 4.0.2 przeszły dwa paski, lecz po restarcie dalej pojawił się ten sam komunikat a system nie został zaktualizowany, aktualnie pobieram http://chomikuj.pl/jas_pik/MEDI*40PIK_12_2014 i będę próbował wgrać

edit: nie pojawił się ze nie został zaaktualizowany tylko to samo wyskoczyło a po wejściu w opcje dalej napis ze jest wersja 2.0.9

jas_pik - 2016-04-27, 12:11

Nie wgrywaj nic dopóki nie doprowadzisz do poprawnej wersji 4.0.3 inaczej uszkodzisz swoje MN.
LS_ARRoW - 2016-04-27, 12:17

oki to którą wersje wgrać tak żeby to zagadało :) bo ściągam http://chomikuj.pl/jas_pik/MEDI*40PIK_12_2014 i chciał bym to dzisiaj ogarnąć :)
LS_ARRoW - 2016-04-27, 14:37

wgrałem wersje http://chomikuj.pl/jas_pik/MediaNav 4.0.3.1.rar upgrade.lgu drugi plik jest upgrade_root.lgu ale jego nie wgrywałem wyskoczył mi komunikat na nawigacji informacja o aktualizacji z ver. 2.0.9 do ver. 4.0.3.1 lecz wyskoczył Warning: MICOM Shared Memory MapViewOfFile FAIL
DrOzda - 2016-04-27, 15:14

Ściągnij dwugigowy full restore ale do Renault.
LS_ARRoW - 2016-04-27, 15:23

Panie gdzie go znajdę, jest u kolegi jas_pik-a ??

edit: http://www.daciaklub.pl/f...c.php?p=1654513 z tego wątku znalazłem lecz wersje do renault już nie są dostępne Renault 4.0.3 http://ovh.to/BXaqRUj aktualnie pobieram instalacja pliku serwisowego : navigation_restore_fat32.lgu – uwaga wielkość ok 2GB https://mega.co.nz/#F!jw80mBYI!hr6GdCjyrYUIISiEcq6tlg czy by ktoś był tak miły i pomógł mi poszukać tego softa?


edit: działa restore https://mega.co.nz/#F!yo81yIIT!NiZaRmr3fXuUXjkecvCdXA wystarczy wgrać pierwsze restore nenault a pożniej navigation_restore_fat32.lgu

trzeba jakoś nazwy zmieniać na inne czy tylko wrzucić na pendriva pojedynczo czy można wrzucić upgrade_root.lgu oraz ugrade.lgu ?

jas_pik - 2016-04-27, 16:33

Wszystko pojedyńczo
LS_ARRoW - 2016-04-27, 17:23

jas_pik napisał/a:
Wszystko pojedyńczo


rozumując zaczynamy od wgrywania:

1. upgrade_root.lgu
2. ugrade.lgu
3. navigation_restore_fat32.lgu

na razie pobieram pliki jeszcze :)

jas_pik - 2016-04-27, 17:39

chyba najpierw upgrade.lgu
LS_ARRoW - 2016-04-27, 18:16

jas_pik napisał/a:
chyba najpierw upgrade.lgu


1. upgrade.lgu
2. upgrade_root.lgu
3. navigation_restore_fat32.lgu

wgrałem upgrade.lgu pokazało się 2.0.9 na 4.0.4 narazie ten sam błąd zaraz wgram update_root.lgu bez zmiany nazwy będę to wgrywał. Ta nawigacja zadziwia mnie z nawigacjami vw nie miałem problemu.

edit: przy wgrywaniu 2. upgrade_root.lgu idą trzy paski postępu i zaczyna od nowa i tak w kółko leci... pliki wgrywam te co podesłałem w powyższym topiku. Czy mógł by mi ktoś pomóc bo cały dzień nad tym ślęczę i nadal lipa :(

jas_pik - 2016-04-27, 19:22

Masz doprowadzić do wersji 4.0.3 a nie 4.0.4
LS_ARRoW - 2016-04-27, 19:38

jas_pik napisał/a:
Masz doprowadzić do wersji 4.0.3 a nie 4.0.4

mam taką nawi https://www.cdn.renault.c..._12_m.smart.jpg

wyszukałem tych plików co powyżej dałem na forum, był bardzo wdzięczny jak by ktoś wkleił to co mam wrzucić do navi piwko stawiam :)

jas_pik - 2016-04-27, 19:50

Jeśli masz taką nawi jak na zdjęciu to nie jest to wersja MN ale MNEvolution i te wszystkie numerki się nie zgadzają .
Najbezpieczniej zrobisz jesli wyciągniesz radyjko i zrobisz zdjęcie panelu górnego z nadrukiem - chodzi o dokładny model czy masz np LaN 5201WR1 czy inny

LS_ARRoW - 2016-04-27, 20:16

jas_pik napisał/a:
Jeśli masz taką nawi jak na zdjęciu to nie jest to wersja MN ale MNEvolution i te wszystkie numerki się nie zgadzają .
Najbezpieczniej zrobisz jesli wyciągniesz radyjko i zrobisz zdjęcie panelu górnego z nadrukiem - chodzi o dokładny model czy masz np LaN 5201WR1 czy inny


oki postaram się dzisiaj to jeszcze rozkręcić i zrobić zdjęcie, kurde no lipa wyszła z tym trochę, ale pomożesz mi to zrobić ? podeślę coś w ramach rekompensaty.

Edit: MODEL NO: LAN5210WR1
PART CODE 2811 5292R
SUPPLIER CODE: 276 660

jas_pik - 2016-04-27, 20:33

Masz MNEvolution i nie możesz wgrywać niczego co jest przeznaczone do zwykłej wersji MN.
dlatego nic się nie chciało wgrać.

LS_ARRoW - 2016-04-27, 21:36

Bootloader działa, tylko jakiś system by wgrać do niej, ładuje się logo renault jak włożę pendriva to aktualizuje.
jas_pik - 2016-04-27, 21:43

Jeśli przyjmuje aktualizację to ściągnij najnowszą aktualizację programu z naviextras wybierając poprawnie typ sprzetu - może się uda odratować.
I nie pisz w tym temacie bo on dotyczy czegoś innego a później inni będą mieli problem jeśli wgrają niewłaściwe oprogramowanie od niewłaściwej wersji.

Karold - 2016-05-01, 10:10

Dzien dobry, przeczytalem cale forum, ale nie znalazlem dlatego prosze o wskazowke. Mam teraz wersje 4.02, jak zaktualizowac do wersji 4.03 tak, abym mogl ja uwolnic. Gdzie znajde plik upgrade do 4.03? Dziekuje.
Karold - 2016-05-02, 22:43

Ok, udalo sie zrobic upgrade do 4.03 ale gdy probuje wgrac plik automat aktualizacja dochodzi tylko do pierwszej kreski i zaczyna od poczatku. Probowalem na roznych penach, zawsze to samo. W czym moze byc problem?
jas_pik - 2016-05-02, 22:54

Najczęściej ten problem ( jeśli nie ze względu na pendriva) ma podłoże w uszkodzonych kościach pamięci wlutowanych w MN .
Darkowaty - 2016-05-02, 22:57

Cześć,
U mnie był taki sam problem, wgrałem "ręcznie" czyli tradycyjnie według opisanej instrukcji Jas_pik i udało się za pierwszą próbą. Tylko musisz dokładnie poczytać instrukcję wgrywania bo łatwo uceglić navi. I na koniec okazało sie, że jak pisze Jas_pik w pamięci było namieszane
Pozdrawiam
Darek

jas_pik - 2016-05-02, 23:06

Nowsza prostasza instrukacja uwalniania bez automatu.
1. Wgrywamy nakładkę nawigacyjną http://chomikuj.pl/jas_pi...,5355167680.lgu
urucamiany nawigację i wchodzimy do nowego menu poprzez kliknięcia w prawym górnym rogu ( data/czas) i wchodzimy w ekran z ttmc

a pomoca taskmanagera zatrzymujemy program nawigacyjny nngnavi.exe
a za pomocą totalcomandera podmieniamy na uwolniony program nawigacyjny nngnavi sciągnięty z tego linku http://chomikuj.pl/jas_pi...EXE(executable)
Następnie podmieniamy na mapy nowe ( TT lub Here)
Resetujemy poprzez wyłaczenie zasilania i po powtórnym uruchomieniu powinno działać.

siwyandy - 2016-05-29, 09:40

Cytat:

Witajcie Panowie-Koledzy.
Mam MN -uwolniona już była przez kol ROBSO330 z forum Renault.
Przez jakąś nieuwagę (wejscie do MENU serwisowego celem aktywacji kamerki) przestał działać przycisk "Zgadzam sie" w nawigacji. Uaktualniłem to plikiem navigation_restore_fat32.lgu ale skutkiem tego cofnąłem się do map CAŁEJ Europy ale z 2012 roku.
Pozostał więc problem z aktualizacją map;
Podmieniam je na 4 karcie pamięci -tak jak opisywane to jest na tym forum. Mapy daję z kategorii iGO HERE lub TT -najnowsze z 2015.12 lub 2015.Q4 . Podmieniam POI.
wsztsko to nakładką MEDIPIK
Przez TTC widoczne są te pliki , które podmieniłem, robię to z zatrzymanym przez Taskmanagera programem nngnavi.exe.
"Starą" mapę Polska.fbl usuwam czy nie to i tak nowych map nie widać z menu MN. Nie wiem już co mogę zrobić więcej; doradźcie forumowi mędrcy-starzy wyjadacze młodemu (stażem) zagubionemu forumowiczowi ;-) ). Po kolejnej nieudanej próbie pozostaje mi tylko wrócić do "starej" mapy z 2012.Q2 i zamiast cieszyć się moją nową MN to błądzę po bezdrożach i "latam w powietrzu" nad drogami, rondami i autostradami, których w 2012 jeszcze nie było. Już robi mi się niedobrze z tego latania.
JAKI ROBIĘ BŁĄD??? wszak mają działać WSZYSTKIE mapy, czy to HERE czy TT byle z rozszerzeniem fbl ?

jas_pik - 2016-05-29, 10:11

Plik 2gb - ratunkowy podmienił plik nngnavi.exe na zwykły(nie uwolniony) musisz go podmienić na "uwolniony" wtedy zobaczy wszystkie mapy.
siwyandy - 2016-05-30, 14:14

jas_pik jesteś WIELKI.
Chociaż, do końca nie rozumiem. Przecież mapy z pliku ratunkowego 2GB taż nie były z licencją...?
Najważniejsze, że teraz mogę dodać najnowsze.
Jeszcze raz DZIĘKI...

jas_pik - 2016-05-30, 15:39

Wytłumaczenie tego jest następujące.
W kilku małych plikach bsd( pliki bazodanowe danego urządzenia) zakodowane są podstawowe informacje o ustawieniach radia/częstotliwości USA/EUR/zasilania anten- tzw fantomowego/licencji mapowych- zakresu map fabrycznie zakupionych /numeru VIN samochodu itd.
Jakiekolwiek operacje zmieniające te ustawienia za pomocą czegoś innego niż CLIP powodują niezgodność danych która najczęściej objawia się albo uszkodzeniem pliku nawigacji albo brakiem możliwości uruchomienia nawigacji.
Ten plik 2GB w przedziwny sposób naprawia te pliki bazodanowe ale podmienia plik nawigacji.
W zależności od wpisanego kodu w bazie danych mapowych może też podmienić mapy( ale niestety na starsze)

Cav - 2016-05-30, 16:02

siwyandy napisał/a:
jas_pik jesteś WIELKI.
Chociaż, do końca nie rozumiem. Przecież mapy z pliku ratunkowego 2GB taż nie były z licencją...?


Ale wersja uwolniona nie oznacza wgrania licencji do map, tylko INNEGO programu, który licencji nie sprawdza.
A pakiet ratunkowy przywrócił stary, standardowy program, który licencje sprawdza standardowo.

siwyandy - 2016-05-30, 17:11

Dzięki Panowie. Ja po prostu byłem pewien, że ten plik 2GB ma GOTOWĄ, kompletną i uwolnioną wersję nawigacji tylko, że powstała dość dawno i ma stare mapy. Jak widać myliłem się.
Dzięki Waszej pomocy chyba do końca skumałem co trzeba ;-)
Odpowiedzcie proszę co będzie jak wkopiuję mapy dwóch dostawców np. iGO HERE i TT
Wiem, że mogę to sam wypróbować ale Wy pewnie to już wiecie więc najpierw spytam. Czy będzie można z ustawień wybrać tą, którą chcę? czy będzie jakiś konflikt?

jas_pik - 2016-05-30, 18:17

Na dzień dzisiejszy nie będę poprawnie działać , nie wiadomo którą wybierze i czy będzie poprawnie wyświetlana jeśli będziesz miał równocześnie dwie w systemie.
Ale nasi koledzy z Francji już przygotowali rozwiązanie dotyczące przełączania map HERE i TT.
Wymaga to ostatnio wykazanej nakładki na program nawigacyjny medi@evo.
Jak będę miał trochę więcej czasu to ją udostępnię po usunięciu pewnych błędów które niestety się pojawiają , mam nadzieję że przed wakacjami uda się wypuścić poprawną wersję .

siwyandy - 2016-06-09, 18:00

Dysponuję mapami HERE i TT, które generalnie polecacie?
Myślę raczej o Polsce ew. Europa środkowa (PL, D,CZ,SL,HU,NL,B)
Samo podmienianie jest dość żmudne dlatego jeśli są jakieś sugestie to będzie fajnie.

jas_pik - 2016-06-09, 18:03

Jak to się mówi są dwie szkoły....
Dla mnie najlepsze są mapy używane przez AM ( wielokrotnie sprawdzone) .
A że od dawna AM kupuje mapy od Here.....
Ale to jest wyłącznie moje prywatne zdanie i aktualne na moment pisania tego posta...

siwyandy - 2016-06-09, 18:08

Całe lata podróżowałem z AutoMapą i Hołkiem ale ostatnio... potrafi nieźle nawywijać (trasa szybka potrafi zgonić do wsi i ponownie po kilku kilometrach wrócić na dobrą drogę) gdyby nie własna intuicja, to nieraz wyprowadzić potrafi w pole. W/g mnie coś chrzanią z priorytetami dróg, i to od dawna.
Ale mniejsza o to...; Automapa nie wchodzi w grę ponieważ w mojej Lagunie mam Media Nav dzięki Waszej pomocy. Tak wiec mile widziane spostrzeżenia o mapach TT i HERE.

Cav - 2016-06-13, 17:52

jas_pik napisał/a:
Jak to się mówi są dwie szkoły....
Dla mnie najlepsze są mapy używane przez AM ( wielokrotnie sprawdzone) .
A że od dawna AM kupuje mapy od Here.....


To nie jest prawda.
AM kupuje mapy od Here, ale dotyczy to brakujących im map Europy.
W Polsce mają swoją mapę, faktycznie najlepszą.
Ale nijak to się nie przekłada na jakość map Here w Polsce - to inny produkt.

jas_pik - 2016-06-13, 18:13

Cav napisał/a:
To nie jest prawda.

Jak mówiłem są dwie szkoły....
Cav napisał/a:
AM kupuje mapy od Here, ale dotyczy to brakujących im map Europy.

Jechałem na AM po Albani - miałem najlepszą nawigację.
TT oraz Here nie dorastały AM do pięt - a mapa Albanii w AM jest od Here.
Porównaj dokładność i szczegółowość tych map.

Cav - 2016-06-13, 18:33

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:
To nie jest prawda.

Jak mówiłem są dwie szkoły....
Cav napisał/a:
AM kupuje mapy od Here, ale dotyczy to brakujących im map Europy.

Jechałem na AM po Albani - miałem najlepszą nawigację.
TT oraz Here nie dorastały AM do pięt - a mapa Albanii w AM jest od Here.
Porównaj dokładność i szczegółowość tych map.


Chodziło mi, że mapa Polski w AM nie jest autorstwa Navteqa (Here).
Ona jest dużo starsza i dużo lepsza niż Here.
O Europie się nie wypowiadam, zwłaszcza na Bałkanach używam map dostawców lokalnych, bo i TA i Navteq nie zadowalały mnie swoją jakością.

raafik14 - 2016-06-13, 20:48

Witam.
Postępowałem zgodnie z instrukcją:
Cytat:
Nowsza prostasza instrukacja uwalniania bez automatu.
1. Wgrywamy nakładkę nawigacyjną http://chomikuj.pl/jas_pi...,5355167680.lgu
urucamiany nawigację i wchodzimy do nowego menu poprzez kliknięcia w prawym górnym rogu ( data/czas) i wchodzimy w ekran z ttmc

a pomoca taskmanagera zatrzymujemy program nawigacyjny nngnavi.exe
a za pomocą totalcomandera podmieniamy na uwolniony program nawigacyjny nngnavi sciągnięty z tego linku http://chomikuj.pl/jas_pi...EXE(executable)
Następnie podmieniamy na mapy nowe ( TT lub Here)
Resetujemy poprzez wyłaczenie zasilania i po powtórnym uruchomieniu powinno działać.


Niestety teraz mam komunikat: NAWIG
Fatal error occurred in main thread.
Adress: 0x00041ff4
Excription: 0xc0000005

Wgrałem tylko mapy Polski i POI Polski do StorageCard4 oraz podmieniłem plik nngnavi.exe.

Nawigacja w ogóle się nie uruchamia - zatrzymuje się na oknie z warunkami użytkowania, a przycisk "zgadzam się" jest nieaktywny.

Mam wersję: 4.0.6.

Proszę o pomoc.

jas_pik - 2016-06-13, 21:58

Nie wgrywałeś tego zgodnie z instrukcją bo wszystkie dotychczasowe instrukcje dotyczą wersji oprogramowania 4.0.3 a nie działają na wersji 4.0.6 .
Rozwiązanie dla Ciebie.
1. Wgraj plik przywracający oprogramowanie do wersji 4.0.3
2. Wgraj plik ratunkowy 2GB
3. I dopiero wgraj program zgodnie z cytowaną instrukcją.
4. usuń wszystkie niepotrzebne mapy i POI
5. Wgraj potrzebne mapy i POI

raafik14 - 2016-06-13, 22:16

Dzięki.
Rozumiem, że linki do tych plików znajdę na forum? :)

Nie wpłynie to na kamerkę cofania?

jas_pik - 2016-06-13, 22:43

Tak
A kamerę miałeś pewnie fabryczną?
W takim przypadku na 100% nie jestem pewien ale wg mojej wiedzy nie powinno się z kamerą nic stać.

raafik14 - 2016-06-13, 22:47

Tak - oryginalna.
Jutro po południu będę próbował.
Na razie dzięki, za szybką pomoc.
Czytając wcześniejsze posty, wiedziałem, ze mogę liczyć na Twoją pomoc:)
Pozdrawiam:)

raafik14 - 2016-06-14, 19:55

Witam ponownie dziś.
Przywróciłem nawigację do ustawień z pliku 2GB.
Po wgraniu reszty wg instrukcji otrzymałem komunikat "File corruption detected, Navigation stops".
I dalej nic... "zgadzam się nie aktywne".

Co teraz?

raafik14 - 2016-06-15, 14:19

Udało mi się przywrócić funkcjonalność dzięki plikowi 2GB, ale dopiero za 3 razem - przy włączonym silniku.

Co robię nie tak? czy przy wgrywaniu plików z instrukcji mam mieć włączony silnik?
Jakieś inne porady?

jas_pik - 2016-06-15, 14:54

Plik 2 GB długo się wgrywa - u mnie trwało to 40 minut.
Ale czy on po wgraniu pozwala na uruchomienie nawigacji , a ten błąd powoduje wgrywanie innych rzeczy?
Nie zrozumiałem tego co napisałeś
raafik14 napisał/a:

Po wgraniu reszty wg instrukcji otrzymałem komunikat "File corruption detected, Navigation stops".
I dalej nic... "zgadzam się nie aktywne".

Jakiej reszty?

A masz juz wersje oprogramowania 4.0.3 ?

raafik14 - 2016-06-15, 16:28

Po wgraniu za trzecim razem, przy wł silniku i samoistnym restercie /wcześniej nie restarowała się sama/ udało się uruchomić nawigację i wszystko działa tak jak należy. Mam wersję 4.0.3.

Na razie nie próbuję wgrywać reszty tj.
Cytat:
3. I dopiero wgraj program zgodnie z cytowaną instrukcją.
4. usuń wszystkie niepotrzebne mapy i POI
5. Wgraj potrzebne mapy i POI


To zrobiłem wczoraj i maiłem problem opisany wyżej. Ale dodam, że robiłem to na wyłączonym silniku. Nakładka się zainstalowała lecz system sam nie zrestartował się. Musiałem sam włączyć ponownie. Przekopiowałem pliki map i podmieniłem plik nngnavi i wyskoczył komunikat "File corruption detected, Navigation stops".

Rozumiem, że jak wgrywam mapy i podmieniam plik, to nie będę potrzebował cały czas pendriva z tymi plikami w gnieździe usb.

Co robię nie tak?
I dzięki za pomoc:)

raafik14 - 2016-06-23, 17:27

Nadal próbuję dojść czemu po podmianie map mam
Cytat:
Fatal error occurred in main thread.
Adress: 0x00041ff4
Excription: 0xc0000005

Przywracałem system plikiem 2GB już kilka razy...

Robiłem tak, że wyrzuciłem stare mapy i wgrałem tylko Polskę, albo dołożyłem Polskę do obecnych.
Cięgle to samo. Mapę polski mam oryginalną z innego Clio.
Raz po podmianie pliku "nngnavi" nie pokazały mi się wszystkie mapy wgrane razem z plikiem 2GB a tylko te na które mam licencję - Włochy i okolica.

Poradźcie jeszcze coś :)

Cav - 2016-06-23, 17:42

raafik14 napisał/a:
Nadal próbuję dojść czemu po podmianie map mam
Cytat:
Fatal error occurred in main thread.
Adress: 0x00041ff4
Excription: 0xc0000005

Przywracałem system plikiem 2GB już kilka razy...

Robiłem tak, że wyrzuciłem stare mapy i wgrałem tylko Polskę, albo dołożyłem Polskę do obecnych.
Cięgle to samo. Mapę polski mam oryginalną z innego Clio.
Raz po podmianie pliku "nngnavi" nie pokazały mi się wszystkie mapy wgrane razem z plikiem 2GB a tylko te na które mam licencję - Włochy i okolica.

Poradźcie jeszcze coś :)


Ale używasz programu odblokowanego?
Bo nieodblokowany wymaga ORYGINALNEJ licencji i map....

raafik14 - 2016-06-23, 17:43

Podmieniłem nngnavi na odblokowany wg instrukcji jas_pik
Cav - 2016-06-23, 17:45

raafik14 napisał/a:
Podmieniłem nngnavi na odblokowany wg instrukcji jas_pik


Wygląda że jednak nie.
Podaj dane tego exe, który wgrywasz - wielkość, data itd


Czy na pewno udało Ci się ubić przy podmianie proces oryginalnego programu?

raafik14 - 2016-06-23, 17:53

Tak, usunąłem stary i wgrałem ten pisany wielkimi literami.

taki:

raafik14 - 2016-06-25, 20:24

Udało mi się rozwiązać problem :-D
Okazało się, że problemy robiły oryginalne mapy Renault, które mam z innego Clio.
Wgrałem mapy 2016.Q1 i teraz wszytko działa tak jak należy.
Dzięki serdeczna za pomoc wcześniejszą, była potrzebna :)

siwyandy - 2016-06-26, 07:28

Szanowni Koledzy czy uporaliście się z problemem komunikatów głosowych ostrzegania np przed fotoradarami?
U mnie do tej pory ta funkcja jest niestety niedopracowana.
Nie ma mowy o prawdziwym komunikacie - jest tylko ten wkurzający ding, ding, ding, ....
Sprawa druga; czy domyślnie , po włączeniu Media Nav, musi być ostrzeganie aktywne? Czy w jakimś pliku nie można przestawić jedynki na zero aby to milczało? Kiedy wyłączę ostrzeganie, po po ponownym włączeniu MN niestety tego ustawienia nie pamięta.
Ja wożę Yanosika i komunikaty mam z niego ale trzeba ten "ding" za każdym razem wyłączać.
Sprawa trzecia; Czy też macie nieprawidłowe wskazania prędkości dozwolonej na danym odcinku drogi?
Np: tzw. wiślanka; obowiązują dwie prędkości 110 i 70 km/h a pokazuje cały czas 70.
Sprawa następna - Ikony POI ; czy próbowaliście coś z tym fantem? Co podmienić, skąd takowe wziąć?
Może nasz Guru jas_pik opisałby sprawę dokładniej? Bylibyśmy wdzięczni... :-D .
Na początku tematu było to poruszane ale temat umarł i nic więcej nie można się dowiedzieć.
Pozdrawiam.

Cav - 2016-06-26, 07:45

siwyandy napisał/a:
Szanowni Koledzy czy uporaliście się z problemem komunikatów głosowych ostrzegania np przed fotoradarami?
U mnie do tej pory ta funkcja jest niestety niedopracowana.
Nie ma mowy o prawdziwym komunikacie - jest tylko ten wkurzający ding, ding, ding, ....


Niestety - poszukaj w wątku rozwiązań, lekka poprawa jest, przy niektórych kategoriach radarów jest kulturalny dwukrotny ding i cisza.
Ale reszta, nie wiedzieć czemu dinga cały czas mimo identycznych ustawień.

trzeba ustawić:
speedcam_continuous_approach_beep_when_tonal=0

siwyandy napisał/a:


Sprawa druga; czy domyślnie , po włączeniu Media Nav, musi być ostrzeganie aktywne? Czy w jakimś pliku nie można przestawić jedynki na zero aby to milczało?


Oczywiście.
W sys.txt (w przypadku uwolnionej może to być SYSorigine.txt.

Zmieniasz na:
speedcam_warning=0

siwyandy napisał/a:

Sprawa trzecia; Czy też macie nieprawidłowe wskazania prędkości dozwolonej na danym odcinku drogi?


To dane mapy - kiepskie mapy, kiepskie wskazania.

zajchow - 2016-07-19, 12:37

jas_pik napisał/a:
Nowsza prostasza instrukacja uwalniania bez automatu.
1. Wgrywamy nakładkę nawigacyjną http://chomikuj.pl/jas_pi...,5355167680.lgu
urucamiany nawigację i wchodzimy do nowego menu poprzez kliknięcia w prawym górnym rogu ( data/czas) i wchodzimy w ekran z ttmc
Obrazek
a pomoca taskmanagera zatrzymujemy program nawigacyjny nngnavi.exe
a za pomocą totalcomandera podmieniamy na uwolniony program nawigacyjny nngnavi sciągnięty z tego linku http://chomikuj.pl/jas_pi...EXE(executable)
Następnie podmieniamy na mapy nowe ( TT lub Here)
Resetujemy poprzez wyłaczenie zasilania i po powtórnym uruchomieniu powinno działać.

Chyba też zdecyduję się na wersję uwolnioną, jedynie zaktualizuję mapy bo pojawiły się TomTom 2016.03 i Here 2016Q1 w formacie fbl

jas_pik do tej nakładki MediaEvo można jakoś dorzucić jeszcze Coreplayera do odtwarzania filmów? wystarczy go skopiować na pendrive? nazwa MediaEvo sugeruje Media Nav evolution, ale domyślam się że działa na MN1?

jas_pik - 2016-07-19, 13:21

zajchow napisał/a:

jas_pik do tej nakładki MediaEvo można jakoś dorzucić jeszcze Coreplayera do odtwarzania filmów?

Można w taki sam sposób jak są zrobione TTCM i Taskamanager ale ja nie mam czasu na oglądanie filmów i nie robiłem tego
zajchow napisał/a:
wystarczy go skopiować na pendrive?

Oczywiście że tak wtedy dostęp możemy zrobić przez totalComandera to będzie nawet o tyle lepsze że odtwarzacz czasami potrzebuje sporych zasobów procesora - można wtedy zamknąć np nngnavi taskmanagerem
zajchow napisał/a:
nazwa MediaEvo sugeruje Media Nav evolution, ale domyślam się że działa na MN1?

Nazwa MediaEvo została wymyślona zanim Renault wprowadziła MNEvolution.
Ta nakładka działa na każdym mediaNav ( zarówno MN1 jak i MNE)

maros - 2016-07-21, 19:30

Cav napisał/a:
jas_pik napisał/a:

Rozwiązanie było już podane - ale ktoś musi organoleptycznie sprawdzić które wyłączenia zrobić a które zostawić , ja wyłączyłem wszystkie a mimot to mam wciąż 2-3 dingi.


Jak to 2-3?
Ja mam cały czas ciągły ding.


U mnie w SYSorigine.txt (post jas_pik z 03.04.2015) zamieniłem sekcję [warning] na tą podaną przez kirirut (post z 14.03.2016).
Zadziałało, przynajmniej w przypadku jednego fotoradaru stacjonarnego - tyle mijam w drodze do pracy, nie wiem jak będzie z pozostałymi typami

Cav - 2016-07-22, 17:02

maros napisał/a:

U mnie w SYSorigine.txt (post jas_pik z 03.04.2015) zamieniłem sekcję [warning] na tą podaną przez kirirut (post z 14.03.2016).
Zadziałało, przynajmniej w przypadku jednego fotoradaru stacjonarnego


Ano - w przypadku jednego to też mi działa, nawet kilka takich znalazłem.

Ale nadal nie wiem jak zrobić, żeby dla ŻADNEGO nie było ciągłego dinga.
Bo jest i to dla zdecydowanej większości słupów.

kirirut - 2016-07-25, 12:59

Here are the contents of my SYS.TXT
Alert sounds only one time "ding - ding" (activated_tonal_type="none") then after 300 meters again "ding - ding" (approach_beep_distances=300)

[device]
type="lge_ulc"

[warning]
speedcam_enabled=1
speedcam_maxdistance_from_road=10
speedcam_soundtype_0=2 ; "Speed Camera"
speedcam_soundtype_1=2 ; "Mobile Speed Camera"
speedcam_soundtype_2=2 ; "Built-in Speed Camera"
speedcam_soundtype_3=2 ; "Average Speed Camera"
speedcam_soundtype_4=2 ; "Red Light Camera"
speedcam_soundtype_5=2 ;
speedcam_soundtype_6=2 ; "Railroad Crossing"
speedcam_soundtype_7=2 ; "Bus Lane Camera"
speedcam_soundtype_8=2 ; "High Accident Zone"
speedcam_soundtype_9=2 ; "School Zone"
speedcam_soundtype_10=2 ; "Town Entry Point"
speedcam_soundtype_11=2 ; "Red Light and Speed Camera"
speedcam_soundtype_12=2 ; "Toll Booth"
speedcam_soundtype_13=0 ; "Hospital, Ambulance"
speedcam_soundtype_14=0 ; "Fire Station"
speedcam_soundtype_15=2 ; "Congestion Charge Zone"
speedcam_soundtype_16=0 ; "Give Way"
speedcam_soundtype_17=2 ; "FixMobil"
speedcam_soundtype_18=2 ; "Speed Breaker"
speedcam_soundtype_19=2 ; "Children"
speedcam_soundtype_20=2 ; "Dangerous turn"
speedcam_soundtype_21=2 ; "Tunnel"
speedcam_soundtype_22=0 ; "POI"
speedcam_soundtype_23=2 ; "RPS Post"
speedcam_soundtype_24=0 ;
speedcam_soundtype_25=0 ;
speedcam_soundtype_26=0 ;
speedcam_soundtype_27=0 ;
speedcam_soundtype_28=0 ;
speedcam_soundtype_29=2 ; "Pedestrian"
speedcam_soundtype_30=0 ;
speedcam_soundtype_31=2 ; "Dangerous Area"


; S P E E D C A M - C A T : 0 "Speed Camera" (192)
[speedcam_category:0]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 1 Mobile Speed Camera (193)
[speedcam_category:1]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 2 "Built-in Speed Camera" 2 (194)
[speedcam_category:2]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 3 "Average Speed Camera" 3 (227)
[speedcam_category:3]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=100
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 4 "Red Light Camera" 4 (68)
[speedcam_category:4]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 5
[speedcam_category:5]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 6 "Railroad Crossing" 6 (198)
[speedcam_category:6]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 7 "Bus Lane Camera" 7 (199)
[speedcam_category:7]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 8 "High Accident Zone" 8 (200)
[speedcam_category:8]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 9 "School Zone" 9 (201)
[speedcam_category:9]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 10 "Town Entry Point" 10 (202)
[speedcam_category:10]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 11 "Red Light and Speed Camera" 11 (203)
[speedcam_category:11]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 12 "Toll Booth" 12 (204)
[speedcam_category:12]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 13 "Hospital, Ambulance" 13 (205)
[speedcam_category:13]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 14 "Fire Station" 14 (206)
[speedcam_category:14]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 15 "Congestion Charge Zone" 15 (207)
[speedcam_category:15]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 16 "Give Way" 16 (208)
[speedcam_category:16]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 17 "FixMobil" 17 (209)
[speedcam_category:17]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 18 "Speed Breaker" 18 (210)
[speedcam_category:18]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 19 "Children" 19 (211)
[speedcam_category:19]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 20 "Dangerous turn" 20 (212)
[speedcam_category:20]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 21 "Tunnel" 21 (213)
[speedcam_category:21]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 22 "POI" 22 (214)
[speedcam_category:22]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"


; S P E E D C A M - C A T : 23 "RPS Post" 23 (215)
[speedcam_category:23]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 29 "Pedestrian"
[speedcam_category:29]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

; S P E E D C A M - C A T : 31 "Dangerous Area" 31 (223)
[speedcam_category:31]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

gfedorynski - 2016-07-25, 13:20

Hmm, abstrahując od powyższych edycji konfiguracji, czy to nie jest tak, że sygnał jest pojedynczy (właściwie podwójny), gdy jedzie się zgodnie z przepisami, a ciągły, gdy prędkość jest przekroczona?
Cav - 2016-07-25, 15:46

kirirut napisał/a:
Here are the contents of my SYS.TXT
Alert sounds only one time "ding - ding"


Niestety - działa tak tylko dla niektórych radarów.
Dla innych - ciągły ding.

Cav - 2016-07-25, 15:47

gfedorynski napisał/a:
Hmm, abstrahując od powyższych edycji konfiguracji, czy to nie jest tak, że sygnał jest pojedynczy (właściwie podwójny), gdy jedzie się zgodnie z przepisami, a ciągły, gdy prędkość jest przekroczona?


Wiesz coś, czy coś wymyślasz?

kirirut - 2016-07-25, 16:11

Cav,

For which categories speedcams - a continuous ding?

kirirut - 2016-07-25, 16:15

gfedorynski,

With these settings when speed is exceeded there is no continuous overspeed ding ding.

gfedorynski - 2016-07-26, 08:18

Cytat:
Wiesz coś, czy coś wymyślasz?


Taka była moja obserwacja, co więcej, jak zwolnisz, to przestaje ciągle dingać, więc raczej była prawidłowa.

Cav - 2016-07-26, 16:43

kirirut napisał/a:
Cav,

For which categories speedcams - a continuous ding?


Nie wiem, na rysunku pokazany jest fotoradar.
A gdzie Media Nav pokazuje kategorię radaru o którym ostrzega?

Tak sygnalizuje np. przy radarze w tym miejscu:
52.370952, 16.988367

Jeśli tam był, to mobilny, stałego nigdy tam nie było.

kirirut - 2016-07-27, 07:07

Cav napisał/a:

Nie wiem, na rysunku pokazany jest fotoradar.
A gdzie Media Nav pokazuje kategorię radaru o którym ostrzega?

Tak sygnalizuje np. przy radarze w tym miejscu:
52.370952, 16.988367

Jeśli tam był, to mobilny, stałego nigdy tam nie było.


Show the content of your sys.txt
Your settings are the same as mine?

Cav - 2016-07-27, 15:58

kirirut napisał/a:


Show the content of your sys.txt
Your settings are the same as mine?


Próbowałem wielu wersji, Twojej też, niektóre ręcznie edytowałem, ale bez rezultatu ogólnego.
Jedna z ostatnich, którą mam na pendrive wygląda tak:

[device]
type="lge_ulc"

[navigation]
junction_view_type="mixed"

[sound]
csv_voice_enabled=1

[warning]
speedcam_warning=1
speedlimit_warning=1
speedlimit_warning_visual="1"
speedcam_continuous_approach_beep_when_tonal=0
speedcam_need_approach_beep_on_section_cameras=1
max_section_time=600

warn_distances="130:1000;120:850,110:750,100:650,90:600,80:550,70:500,60:400,50:300,40:200,30:150"
approach_beep_distances="100"
speedcam_visualtype=1
speedcam_soundtype=2
speedcam_soundtype_0=2
speedcam_soundtype_1=2
speedcam_soundtype_2=2
speedcam_soundtype_3=2
speedcam_soundtype_4=2
speedcam_soundtype_5=2
speedcam_soundtype_6=2
speedcam_soundtype_7=2
speedcam_soundtype_8=2
speedcam_soundtype_9=2
speedcam_soundtype_10=2
speedcam_soundtype_11=2
speedcam_soundtype_12=2
speedcam_soundtype_13=2
speedcam_soundtype_14=2
speedcam_soundtype_15=2
speedcam_soundtype_16=2
speedcam_soundtype_17=2
speedcam_soundtype_18=2
speedcam_soundtype_19=2

activated_tonal_type="alert"
overspeed_sound="!disabled"
approach_beep_sound="!alert2"
speedwarn_alt_tolerance="100"
speedwarn_tolerance="100"
speedlimit_warning_visual=1
speedlimit_warning_voice=1

[warning.driveralert.settings]
max_display_count=2
show_timeout=10
use_timeout_for_duration=1

; fixes
[speedcam_category:0]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
activated_sound="!alert6"
approach_beep_sound="!alert6"
overspeed_sound="!ding"
approach_beep_spoken_type=1
overspeed_spoken_type=1
use-road_speedlimit=1

; entrée péage
[speedcam_category:1]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

; radar mobile
[speedcam_category:2]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

; section
[speedcam_category:3]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
approach_beep_spoken_type=1
overspeed_spoken_type=1
use-road_speedlimit=1

; sortie péage
[speedcam_category:4]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

; feu rouge
[speedcam_category:5]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
activated_sound="!alert2"
approach_beep_sound="!alert2"
approach_beep_distances="80"
approach_beep_spoken_type=1
overspeed_spoken_type=1
use-road_speedlimit=1

; feu rouge vitesse
[speedcam_category:6]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
activated_sound="!alert2"
approach_beep_sound="!alert2"
approach_beep_distances="80"
approach_beep_spoken_type=1
overspeed_spoken_type=1
use-road_speedlimit=1

; hauteur limité
[speedcam_category:7]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

; radar de distance
[speedcam_category:8]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
approach_beep_spoken_type=1
overspeed_spoken_type=1
use-road_speedlimit=1

; zone dangereuse
[speedcam_category:9]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

; radar de tunel
[speedcam_category:10]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
activated_sound="!alert6"
overspeed_sound="!ding"
approach_beep_sound="!alert6"
approach_beep_spoken_type=1
overspeed_spoken_type=1
use-road_speedlimit=1

; passage a niveau
[speedcam_category:11]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

; zone trente
[speedcam_category:12]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

; stop dangereux
[speedcam_category:13]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

; largeur limité
[speedcam_category:14]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

; radar poids lourds
[speedcam_category:15]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

; control alcool
[speedcam_category:16]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

; Panneau dinformation
[speedcam_category:17]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

; radar douteux
[speedcam_category:18]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

; zone de dépassement
[speedcam_category:19]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
approach_beep_sound=0
overspeed_sound=0
approach_beep_distances=0
approach_beep_spoken_type=0
overspeed_spoken_type=0
use-road_speedlimit=0

kirirut - 2016-07-28, 10:01

Cav

Your settings have a a lot of unnecessary records.
They are in conflict.
Try to remove the ones that I have bold

[device]
type="lge_ulc"

[navigation]
junction_view_type="mixed"

[sound]
csv_voice_enabled=1

[warning]
speedcam_warning=1
speedlimit_warning=1
speedlimit_warning_visual="1"
speedcam_continuous_approach_beep_when_tonal=0

speedcam_need_approach_beep_on_section_cameras=1
max_section_time=600

warn_distances="130:1000;120:850,110:750,100:650,90:600,80:550,70:500,60:400,50:300,40:200,30:150"
approach_beep_distances="100"
speedcam_visualtype=1
speedcam_soundtype=2

speedcam_soundtype_0=2
speedcam_soundtype_1=2
speedcam_soundtype_2=2
speedcam_soundtype_3=2
speedcam_soundtype_4=2
speedcam_soundtype_5=2
speedcam_soundtype_6=2
speedcam_soundtype_7=2
speedcam_soundtype_8=2
speedcam_soundtype_9=2
speedcam_soundtype_10=2
speedcam_soundtype_11=2
speedcam_soundtype_12=2
speedcam_soundtype_13=2
speedcam_soundtype_14=2
speedcam_soundtype_15=2
speedcam_soundtype_16=2
speedcam_soundtype_17=2
speedcam_soundtype_18=2
speedcam_soundtype_19=2

activated_tonal_type="alert"
overspeed_sound="!disabled"
approach_beep_sound="!alert2"
speedwarn_alt_tolerance="100"
speedwarn_tolerance="100"
speedlimit_warning_visual=1
speedlimit_warning_voice=1


[warning.driveralert.settings]
max_display_count=2
show_timeout=10
use_timeout_for_duration=1

; fixes
[speedcam_category:0]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
activated_sound="!alert6"
approach_beep_sound="!alert6"
overspeed_sound="!ding" change to overspeed_sound="none"
approach_beep_spoken_type=1
overspeed_spoken_type=1 change to overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"
use-road_speedlimit=1

also for other types

Cav - 2016-07-29, 18:42

kirirut napisał/a:
Cav

Your settings have a a lot of unnecessary records.
They are in conflict.
Try to remove the ones that I have bold


To był chyba prawidłowy wniosek, bo faktycznie w danym (w/w) miejscu sygnalizuje już tylko dwukrotnym ding.
Dzięki za pomoc.

Ale - przy okazji przyjrzałem się dokładnie rysunkowi i mapie i okazało się, że to wcale nie jest fotoradar, tylko dziwne oznaczenie wjazdu na autostradę.
A to co brałem za ikonkę fotoradaru, w rzeczywistości jest niebieską ikonką budki z napisem "ticket".
Oczywiście żadnej autostrady tam nie ma, co najwyżej zwykła dwupasmówka.

I teraz pytanie - czy to coś w konfiguracji I-go mam zepsute po tych zmianach, czy raczej problem tkwi w złej klasyfikacji w pliku z radarami?

P.S.
Tak po analizie wpisów w Twoim pliku i w tym który miałem (z Francji), problem chyb tkwi tu:

Ty masz tak:

; S P E E D C A M - C A T : 1 Mobile Speed Camera (193)
[speedcam_category:1]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
approach_beep_distances=300
activated_tonal_type="none"
overspeed_sound=""
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"

A ja tak:

; entrée péage
[speedcam_category:1]
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"

Co pewnie oznacza: wjazd na płatną drogę.

I pewnie te błędne wskazania, to jest konsekwencja faktu, że w systemie gdzieś też są zaszyte jakieś ikonki określające typy radarów.
Przyszło to pewnie w jakieś francuskiej aktualizacji.

Orientujesz się gdzie i co trzeba zmienić, żeby typ 1 prawidłowo wyświetlał się jako Mobile Camera?


P.S.2
Opisy fotoradarów udało mi się zmienić, odpowiadał za to wpis w jednym z plików w branding.zip.
Pozostała kwestia ikonek - co i jak trzeba wgrać, żeby przywrócić poprawne ikonki dla poszczególnych typów radarów?

Swoją drogą, Francuzi powinni się mocno w głowę puknąć, jeśli bez potrzeby zmieniają typy radarów tak, że nie pasują do standardowych plików z fotoradarami......
Nie wiesz Jasiu, po coo takie manewry uskutecznili?


P.S.3
Dokopałem się w necie, ze w tej francuskiej aktualizacji są zmienione kategoryzacje radarów na Euro+ - stąd problem.
http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=39075

Nie znalazłem jednak odpowiedzi, co trzeba jeszcze zmienić, żeby przywrócić ikonki radarów zgodne z I-go Primo.

moniek - 2016-07-29, 22:40

Witajcie Panowie i Panie
Zachęcony Waszymi sukcesami postanowiłem uwolnić również swoją. Stosując się do podanej kolejności działań w pierwszym kroku zaktualizowałem system z pierwotnej wersji 2.0.9 do 4.0.3 i niby jest ok, nawigacja pokazuje nowy numer systemu, lecz nie zresetowała się sama dwukrotnie tak jak to jest opisane w innych wątkach. Po wgraniu pliku ( 1. Wgrywamy nakładkę nawigacyjną http://chomikuj.pl/jas_pi...,5355167680.lgu) z opisu jas_pika, wyświetlił się komunikat - failed to open file: temperature_f.bmp exiting aplication. Radio działa normalnie, lecz do nawigacji już nie można wejść, sławetny brak podświetlenia przycisku "zgadzam się". Próbowałem również zainstalować ,,automat,, z chomika jas_pika, niestety bez powodzenia. Mieli do pierwszej kreski i tyle. Po wyjęciu pamięci, komunikat jak wyżej. Poradzicie coś na tą przypadłość ? Na marginesie, wielkie podziękowania i szacunek dla Kolegów, którzy zgłębili tajemnice tego ustrojstwa i bezinteresownie podzieli się wiedzą z innymi.

jas_pik - 2016-07-29, 23:17

Odpal plik ratunkowy 2GB
mroziu88 - 2016-07-30, 15:29

Witam
Próbowałem odblokować nawigację w zaadaptowaną w lagunie 2. Problem jest taki ze nie działa żaden z sposobów. Przy probie wgrania automatu zatrzymuje się przy piw\pierwszej kresce i znika i tak ciągle. Drugi sposób można zobaczyć na filmie https://www.youtube.com/watch?v=3fexCeJecn4. Nhttps://www.youtube.com/watch?v=3fexCeJecn4 nie mam pojecia co robię źle. obecna wersja systemu to 4.03. byla 4.02

jas_pik - 2016-07-30, 16:20

A przechodzi plik ratunkowy w całości?
Jeśli nie, masz problem z pamięcią. Sprawdź czy zadziała nakładka medi@pik

mroziu88 - 2016-07-31, 06:56

Próbowałem wgrać medipak-a, ale po wgraniu brak reakcji. Jeżeli chodzi o plik ratunkowy może być ten z Twojego chomika? navigation_restore_fat32.zip
kirirut - 2016-07-31, 20:04

Cav,

speeedcamera icons are located in
branding.zip\ui_lg_renault\800_480

1. ico_speedcams.bmp - warning icons in cabin
2. ico_speedcams.spr - (setting "Stripes = 61" in this file meens height of icon)
3. speedwarn.bmp, speedwarn_list.bmp, speedwarn0.bmp, speedwarn0_list.bmp, speedwarn1.bmp, speedwarn1_list.bmp, speedwarn2.bmp, speedwarn2_list.bmp, speedwarn3.bmp, speedwarn3_list.bmp, speedwarn4.bmp, speedwarn4_list.bmp - icons on map

branding.zip\ui_lg_renault\common
1. speedwarn.bmp, speedwarn0.bmp, speedwarn1.bmp, speedwarn2.bmp, speedwarn3.bmp, speedwarn4.bmp.
2. speedwarn.spr, speedwarn0.spr, speedwarn1.spr, speedwarn2.spr, speedwarn3.spr, speedwarn4.spr


extended types http://sendfile.su/1254362


use to view iPAQ 31x Image Explorer

original from medianav. Icons countdown starts with 0 to 32.
speedcams from 0 to 15 have their own icons, from 16 to 30 same picture

Cav - 2016-07-31, 21:12

kirirut napisał/a:
Cav,

Icons speeedcameras are located in branding.zip\ui_lg_renault\800_480

1. ico_speedcams.bmp - warning icons in cabin
2. ico_speedcams.spr - (setting "Stripes = 61" in this file meens height of icon)
3. speedwarn.bmp, speedwarn_list.bmp, speedwarn0.bmp, speedwarn0_list.bmp, speedwarn1.bmp, speedwarn1_list.bmp, speedwarn2.bmp, speedwarn2_list.bmp, speedwarn3.bmp, speedwarn3_list.bmp, speedwarn4.bmp, speedwarn4_list.bmp - icons on map


Te już podmieniłem na te, do których link podawałeś w tym wątku, zakładam że były prawidłowe.
Niestety - nic to nie dało i nadal radary mobilne (czyli typ1) są widoczne jako niebieskie ikony wjazdu na autostradę.

kirirut - 2016-08-01, 11:56

Cav napisał/a:

Niestety - nic to nie dało i nadal radary mobilne (czyli typ1) są widoczne jako niebieskie ikony wjazdu na autostradę.


Excuse me. Also you need place in folder branding.zip\ui_lg_renault\common files from my zip http://sendfile.su/1254362
1. speedwarn.bmp, speedwarn0.bmp, speedwarn1.bmp, speedwarn2.bmp, speedwarn3.bmp, speedwarn4.bmp.
2. speedwarn.spr, speedwarn0.spr, speedwarn1.spr, speedwarn2.spr, speedwarn3.spr, speedwarn4.spr

Then all will be OK.

kirirut - 2016-08-01, 12:04

Cav napisał/a:
są widoczne jako niebieskie ikony wjazdu na autostradę.


For compare

Cav - 2016-08-01, 15:57

kirirut napisał/a:
Cav napisał/a:
są widoczne jako niebieskie ikony wjazdu na autostradę.


For compare


Tak, dokładnie - wyświetla się ta druga ikona z francuskiej wersji.
Nie wiem co jeszcze mogę zrobić, gdzie jeszcze te może siedzieć?

kirirut - 2016-08-01, 17:24

Cav napisał/a:

Nie wiem co jeszcze mogę zrobić, gdzie jeszcze te może siedzieć?


branding.zip\ui_lg_renault\common
and
branding.zip\ui_lg_renault\800_480

Check. if there is folder \Storage Card4\NNG\ui_lg_renault and \Storage Card4\NNG\ux\, delete them.

Cav - 2016-08-01, 18:45

kirirut napisał/a:

Check. if there is folder \Storage Card4\NNG\ui_lg_renault and \Storage Card4\NNG\ux\, delete them.


Teraz trafiłeś.
Pomogło dopiero usunięcie folderu \Storage Card4\NNG\ux

Dzięki wielkie, ikonki wyświetlają się prawidłowo.

agent - 2016-08-16, 12:38

Witam,
W zeszłym roku uwolniłem z powodzeniem moje MediaNav w Clio. Teraz kolega mnie prosi o to samo, również w Clio.
Temat sobie odświeżam, bazowałem wtedy na MEDI@PIK_12_2014. Uwalniałem z wersji 4.0.3. Tym razem oprogramowanie jest chyba starsze (jeszcze nie zaglądałem ale się przygotowuję).
1) Czy mogę wgrywać MediaPIK na starsze wersje OS czy trzeba na 4.0.3? Jeśli na 4.0.3. to potrzebuję pewnie restore 4.0.3 dla renault, czy tak?
2) Czy coś się zmieniło od zeszłego roku jeśli chodzi o pliki. Mogę użyć tych czy coś lepszego już wyszło? http://chomikuj.pl/jas_pik/MEDI*40PIK_12_2014

jas_pik - 2016-08-16, 13:37

Na razie polecam tą samą wersję medi@pik oraz zmianę za pomocą wersji 4.0.3.
Na starszych wersjach są problemy.
Za jakiś czas przygotuję wersje na wyższe wersje oprogramowania.
Ale do dziś 4.0.3 jest najbezpieczniejsza.

agent - 2016-08-16, 13:48

Dzięki,
Pewnie pisałeś to już do znudzenia (podziwiam Twoją cierpliwość) ale czy aby zrobić upgrade do 4.0.3 to mam użyć pliku Renault_403_restore.lgu czy sam upgrade.lgu?
Na razie znalazłem tylko ten link do restore: https://www.dropbox.com/s...OXq6P7Be4a?dl=0
Czy ten plik będzie ok?

jas_pik - 2016-08-16, 14:13

Najlepiej zwykłe upgrade ale jesli nie zadziała to restore
Cav - 2016-08-16, 16:45

kirirut napisał/a:
Cav napisał/a:

Nie wiem co jeszcze mogę zrobić, gdzie jeszcze te może siedzieć?


branding.zip\ui_lg_renault\common
and
branding.zip\ui_lg_renault\800_480

Check. if there is folder \Storage Card4\NNG\ui_lg_renault and \Storage Card4\NNG\ux\, delete them.


Korekta - pomogło tylko na ikonki wyświetlane na mapie.
Ale już alerty z fotoradarami nadal wyświetlają ikonkę wjazdu na autostradę.
Gdzie to jeszcze może siedzieć?

agent - 2016-08-16, 17:02

Troche sie juz gubie w tych plikach. Jeden restore ma 128 MB a inny 2 Gb. Jakby komuś się chciało odnaleźć dobry plik z samym upgrade (nie restore) do Renault 4.0.3 to byłbym wdzięczny. Szkoda ze nie mozna 9d razu MediaPik bo już bym wszystko miał i wiedział
jas_pik - 2016-08-16, 18:10

Restore 2Gb służy do odratowania jeśli zszarzeje Ci klawisz nawigacji ( zgadzam się) .
Standardowe pliki 4.0.3 są znacznie mniejsze - około 70 MB a jesli powraca się z wyższej wersji 150 MB

agent - 2016-08-17, 09:36

Znalazłem takie pliki:
1) upgrade_root.lgu - 128 MB w opisach było że służą do downgrade z wersji wyższych do 4.0.3.
link do pliku: https://www.dropbox.com/s...OXq6P7Be4a?dl=0
2) upgrade.lgu - 82,1 MB oraz upgrade_root.lgu - 87.6 MB w opisie było że do Renault restore
link do plików:
https://mega.nz/#F!yo81yIIT!NiZaRmr3fXuUXjkecvCdXA
3) navigation_restore_fat32.lgu - 2 GB - ten to rozumiem jest ratunkowy jakby inne metody zawiodły.
Wydaje mi się że aby zrobić upgrade z wersji niższej do 4.0.3 to powinienem spróbować tego drugiego ale nie jestem pewien.
I z tego co napisałeś to powinienem spóbować
- najpierw upgrade.lgu z linka 2
- jak nie da rady to upgrade_root.lgu z linka 2
Czy aby aktualizacja zastartowała to w tych plikach upgrade_root.lgu trzeba usunąć wyraz root czy zostawić jak jest?

jas_pik - 2016-08-17, 10:20

Najlepiej 1.
Bez zmiany nazw.
Plik 2GB jest ratunkowy wyłącznie gdy "zgadzam się' jest szare - nie podświetlone i nie uruchamia się nawigacja.

agent - 2016-08-17, 11:12

Zanim odpowiedziałeś to poszedłem do auta. Ten upgrade.lgu z 2 linku chciał się aktualizować na 4.0.4 więc zrezygnowałem. Miałem wersję 4.0.2. Zaryzykowałem i zapodałem MediaPik od Ciebie na 4.0.2. Wszystko zadziałało póki co.
Bardzo dziękuję za rady i odpowiedzi.

jas_pik - 2016-08-17, 17:37

Czasami trudno sie sugerować numerkami.
System upgrade nie pozwoli zaktualizować wersji z tym samym numerem , dlatego wiele wersji sztucznie ma podniesione numerki aby się móc aktualizować

maestropl - 2016-08-22, 08:56

Czesc. Czy jest ktoś z okolic Łodzi kto pomógłby wrzucić dodatkowe mapy do uwolnionej wersji? Przewertowałem ten temat i poboczne i ni w ząb nie znalazłem jak krok po kroku (po za 3 krokami) dorzucić kolejne mapy.

Dzieki i pozdrawiam.

jas_pik - 2016-08-22, 09:00

Czego nie rozumiesz?
Jeśli masz juz uwolnioną wersję i mapy na pendrive to wchodzisz w total commandera i pomieniasz mapy z pendrive do StorageCard4.
Jesli chcesz podmienić mapę PL ( a jesteś w tym momencie w PL) to system nie pozwala na podmianę akurat tej mapy bo z niej korzysta. Aby to ominąć musisz wczesniej za pomoca Taskmanagera zabić program nngnavi.exe - dopiero wtedy możesz pomienić mapę PL.

maestropl - 2016-08-22, 19:00

Kupiłem wersje uwolnioną (4.0.3) i mapa polski jest super aktualna, ale chce dograć sobie niemcownie. Nie robiłem tego nigdy więc czytam po 10 razy i imam się różnej pomocy ;) Mam nadzieje że nie uwale sprzętu, pozdro!
foks025 - 2016-09-02, 12:16

Witam.Jestem nowy na tym forum,swojego Dastera mam od niedawna i mam w nim MN w wersji nie odlokowanej tak jak przyjechała z Francji.Czytam na forum o odblokowaniu MN ale nie mogę za nic w świecie jej odblokować czy pomoże mi ktoś w tym temacie. Gdyż przeczytałem na forum i żaden z plików i instrukcji nie odblokowuje mojego radia.
jas_pik - 2016-09-02, 12:55

foks025 napisał/a:
o Dastera mam od niedawna i mam w nim MN w wersji nie odlokowanej tak jak przyjechała z Francji.Czytam na forum o odblokowaniu MN ale nie mogę za nic w świecie jej odblokować czy pomoże mi ktoś w tym temacie.

A jaka masz wersje oprogramowania?
foks025 napisał/a:
Gdyż przeczytałem na forum i żaden z plików i instrukcji nie odblokowuje mojego radia.

Które pliki stosujesz?

foks025 - 2016-09-02, 18:05

MN ma wersję 4.0.3 pliki które ładowałem pochodzą z twojego chomika jas_pik MN uwolnione,MN by medi@pik,MEDIAPIK v2 2016 i jeszcze któreś nie pamiętam.Tak przy okazji czytałem w jakimś poście coś o Clipie jak co to posiadam Clipa V159 i jednego z nowszych reproga i jeszcze inną zabawkę która ma troszkę więcej możliwości od Clipa.
jas_pik - 2016-09-02, 23:05

Nie możesz wszystkiego ładować bo uwalisz.
Na tej wersji 4.0.3 najłatwiej uzyć nakładki 12/2014 i podmienić plik nngnavi

foks025 - 2016-09-05, 20:33

Wreszcie sukces tak jak pidsałeś jas_pik na nakładce 12/2014 poszło ale też nie za pierwszym razem,a powiedz mi dlaczego nie podchodzą nakładki 06/2015 i v2 2016
jas_pik - 2016-09-05, 20:45

Nie miałem wystarczającej weny ( wsparcia od użytkowników)
Loofa - 2016-09-12, 08:12

Witam,
chciałbym ogłosić wszem i wobec, że dzięki autorowi wątku (oraz większości używanych przeze mnie poprawek w MN), weekendowa podróż Wwa-Gdańsk-Wwa przebiegła w bez żadnych problemów (uwolniona nawigacja) oraz w ciszy i spokoju trójki szkodników, którzy wpatrwali się w filmy na MN.

CZAD!!!

Jas_Pik BARDZO DZIĘKUJĘ za pomoc.

Pozdrawiam,
Loofa

Loofa - 2016-09-12, 15:35

BTW Czy jest już finalne rozwiązanie ciągłego DINGania ?
Tak żeby zadingało ze dwa razy a nie ciągle.

Pozdrawiam,
Loofa

Cav - 2016-09-12, 15:59

Loofa napisał/a:
BTW Czy jest już finalne rozwiązanie ciągłego DINGania ?
Tak żeby zadingało ze dwa razy a nie ciągle.

Pozdrawiam,
Loofa


Tak.
Cofnij się o stronę w wątku i będziesz miał wszystko co potrzeba na ten temat.

Pozostał tylko problem z wyświetlanymi ikonkami z radarów, ale to pozostałość po francuskiej wersji którą onegdaj jas-pik zapodał, a która jak widać naśmieciła w moim MN.

jas_pik - 2016-09-12, 16:08

Jeszcze tego nie sprawdzałem ale podobno jako rozwiazanie należy dokonać zmian
czyli zamienić
z approach_beep_sound="!alert6" na approach_beep_sound=""

Loofa - 2016-09-14, 11:17

ja mogę sprawdzić, nawet zaraz, tylko potrzebuję trzy informacje:

1. W którym katalogu znajdę plik sys.txt?

2. Jak użyć edytora?

3. Mam wpisać approach_beep_sound=0 czy approach_beep_sound="" ?

Pozdrawiam, Loofa

jas_pik - 2016-09-14, 15:38

Loofa napisał/a:


1. W którym katalogu znajdę plik sys.txt?

StorageCard 4 /NNG

Loofa napisał/a:
2. Jak użyć edytora?

Kopiujesz z MN na USB i edytujesz na PC-cie plik tekstowy a nastepnie poprawiony wrzucasz na MN, robisz reset MN aby odpali od loga i ruszył ze zmienionym plikiem ( jedziesz i sprawdzasz czy zmiany sa poprawne ( na symulacji tego nie wykryjesz.
Loofa napisał/a:
3. Mam wpisać approach_beep_sound=0 czy approach_beep_sound="" ?
Zamieniasz pierwsze na drugie. Ja mam zbyt małe doświadczenie z iGo :-D
Loofa - 2016-09-15, 22:47

Próba wykonana. Rezultat niepomyślny.

Jak dingało, tak dinga :-(

jas_pik - 2016-09-15, 22:53

To sprawdź doświadczenia kolegi Cav.
Wg niego jest ok ale ma problem z ikonami radarów - wcześniejsze posty.

Cav - 2016-09-16, 19:56

jas_pik napisał/a:
To sprawdź doświadczenia kolegi Cav.
Wg niego jest ok ale ma problem z ikonami radarów - wcześniejsze posty.


Ale te ikony radarów nie mają nic wspólnego z dźwiękiem jako takim, raczej z bałaganem, który zrobił się w plikach po instalacji różnych wersji.

Wrzuć ten problematyczny sys.txt to zobaczymy co może być różnego od tego co kol. kirirut kazał poprawiać w moim.

Loofa - 2016-09-19, 09:57

Powyrzucałem komendy wg rad Kol. kiriruta i ...
... zadziałało. Dinga pareset metrów przed radarem i mimo przekroczonej prędkości nie bombarduje natarczywością dingów :)

Wieczorem załączę plik sys.txt, bo ja powklejałem wiersze poleceń z subtelnością rzeźnika. Myślę, że warto żeby jakiś zawodowiec spojrzał i poprawił jakość kodu.

Natomiast jestem tochę zawiedzony brakiem informacji o odcinkowych pomiarach prędkości - na trasie Wawa-Mława są takie trzy. I ani razu nie miałem informacji :(
Jakieś rady dla początkującego?

Pozdrawiam,
Loofa

laisar - 2016-09-19, 11:45

Loofa napisał/a:
Jakieś rady dla początkującego?

Przestrzegać przepisów (dotyczy też niepoczątkujących).

Loofa - 2016-09-19, 13:42

Przepisy w życiu rzeczywistym bywają mniej restrykcyjne,
niż zaznaczone na naszych cybermapach miejsca po byłych fotoradarach lub już nieaktualnych miejscach ograniczeń prędkości.

Na trasie Wawa-Gdańsk jes co najmniej kilkanaście takich punktów, gdzie nawigacja jest nadopiekuńcza.

A pytanie jest techniczne: Co zrobić, żeby nawigacja w MN (iGo) zaczęła pokazywać odcinkowe pomiary predkości?

eplus - 2016-09-19, 15:11

One po prostu muszą być w pliku speedcam, wtedy są widoczne. Rok temu w czeskiej Pradze jechałem odcinkami - zdaje się, że wtedy co chwilę cicho pika i wyświetla średnią prędkość uzyskaną na odcinku przez samochód. W IGO odcinki są innym typem fotoradaru niż stacjonarne.
laisar - 2016-09-19, 16:56

Loofa napisał/a:
Co zrobić, żeby nawigacja w MN (iGo) zaczęła pokazywać odcinkowe pomiary predkości?

Kol. eplus już odpowiedział, więc ja tylko uzupełnię poprzednią kwestię:

Loofa napisał/a:
kilkanaście takich punktów, gdzie nawigacja jest nadopiekuńcza

Poprzednio pytałeś o sytuację odwrotną - gdy pomiar jest, a nawigacja go nie zna.

W obu przypadkach rada jest jednak tak samo dobra (;

Cav - 2016-09-19, 20:24

laisar napisał/a:
Loofa napisał/a:
Jakieś rady dla początkującego?

Przestrzegać przepisów (dotyczy też niepoczątkujących).


I wtedy radary zaczną się pokazywać w nawi?
Bo jeśli nie, to piszesz nie na temat, więc sobie daruj.

Loofa - 2016-09-19, 22:16

Zgodnie z obietnicą wstawiam zawartość sys.txt


[debug]
max_memory= 105000000
perf_update_autostart ="1"
hnr=1
show_hnr=1

[poi]
use_multi_poi_icon = 0 ; evite les doublons des poi

[route]
hnr_ignored_missing_country_ids=*

[2d]
maxcarsize=150
mincarsize=120

[3d]
max_pois=10
max_pois_on_horizont=1
max_speedcam=10
max_speedcam_on_horizont=1
max_camera=10
max_camera_on_horizont=1

[warning]
speedcam_need_approach_beep_on_section_cameras=1
max_section_time=600

speedcam_soundtype_0=2
speedcam_soundtype_1=2
speedcam_soundtype_2=2
speedcam_soundtype_3=2
speedcam_soundtype_4=2
speedcam_soundtype_5=2
speedcam_soundtype_6=2
speedcam_soundtype_7=2
speedcam_soundtype_8=2
speedcam_soundtype_9=2
speedcam_soundtype_10=2
speedcam_soundtype_11=2
speedcam_soundtype_12=2
speedcam_soundtype_13=2
speedcam_soundtype_14=2
speedcam_soundtype_15=2
speedcam_soundtype_16=2
speedcam_soundtype_17=2
speedcam_soundtype_18=2
speedcam_soundtype_19=2


[speedcam_category:0]; Radar fixe
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
overspeed_sound="none"
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"
use-road_speedlimit=1

[speedcam_category:1]; Entrée péage
warn_distances="120:900,90:675,70:525,60:450,40:300,20:150"
activated_tonal_type="none"
approach_beep_distances="300"
overspeed_sound="none"
overspeed_spoken_type="none"
overspeed_tonal_type="none"
use-road_speedlimit=1

itd dla wszystkich 19-stu kategorii.

Jakby ktoś chciał poprawić kod, to chętnie sprawdzę.

Pozdrawiam,
Loofa

siwyandy - 2016-09-20, 18:57

Loofa napisał/a:
Przepisy w życiu rzeczywistym bywają mniej restrykcyjne,
niż zaznaczone na naszych cybermapach miejsca po byłych fotoradarach lub już nieaktualnych miejscach ograniczeń prędkości.

Na trasie Wawa-Gdańsk jes co najmniej kilkanaście takich punktów, gdzie nawigacja jest nadopiekuńcza.

A pytanie jest techniczne: Co zrobić, żeby nawigacja w MN (iGo) zaczęła pokazywać odcinkowe pomiary predkości?

Ja po prostu mam stary terminal Yanosika GT i równolegle z nawigacją mam komunikaty o wszelkich zagrożeniach (w tym oczywiście radary, suszarki i pomiary odcinkowe).
Na każdym smartfonie odpalisz aplikację Yanosika za darmo.

jas_pik - 2016-09-20, 19:39

Loofa napisał/a:

A pytanie jest techniczne: Co zrobić, żeby nawigacja w MN (iGo) zaczęła pokazywać odcinkowe pomiary predkości?

Wystarczy mieć aktualne radary mieć w postaci pliku tekstowego lub specialneo w formacie iGo . Tyle tylko że nikt tych aktualnych nie udostępnia.
Ja zaś nie mam czasu aby nad tym posiedziec - zresztą chyba nik za darmo nie chce tego robić - bo pracy jest dużo a w zamian nie ma nawet podziękowań.
Sa specjalizowane portale ale wtedy trzeba za dane sporo zapłacić

siwyandy napisał/a:

Ja po prostu mam stary terminal Yanosika GT i równolegle z nawigacją mam komunikaty o wszelkich zagrożeniach (w tym oczywiście radary, suszarki i pomiary odcinkowe).

Też tak mam ale rozwiązanie nie zawsze sie sprawdzą bo Yanosik wykorzystuje mapy :Open Street" a w nich kategoryzacja prędkości coraz bardziej odbiega od aktualnego stanu dróg - bo na wielu trasach szybkiego ruchu ich kategoryzacja prędkości pozostała z czasów budowy ( 50 - 70 km/h)
Janosik jest o tyle dobry że często informacje są online - chociaż i tak nie chronią przed policją w samochodach wersji cywilnej bo coż mi z tego jeśli na trasie ponad 100 km co 5 km mam informację że grasuje policja w Oplu Vectra ?


siwyandy napisał/a:
Na każdym smartfonie odpalisz aplikację Yanosika za darmo.

Widzac rozwój tej aplikacji spodziewam sie że za kilka miesięcy góra rok zmienia mapę i wprowadzą płatność dzienną/tygodniową /miesięczną .

eplus - 2016-09-20, 21:17

Miałem abonament na Poipoint czy Poiplaza za jakieś 10 czy 20 zł, ale było sporo nieaktualnych radarów - wszystkie sprzed likwidacji fałszywych budek. Więc nie przedłużałem rejestracji.
jas_pik - 2016-09-20, 21:37

Trochę posiedziałem przy kompie ( bo mnie złapało przeziębienie) i coś zrobiłem
Ale nie wiem czy poprawnie.
Dwa pliki .
1. Fotoradary w wersji spc do wersji uwolnionych ( trzeba rozpakować)
2. Plik językowy z tłumaczeniem do MediaEvo wrzucamy tak jak jest bez rozpakowywania

Proszę o sprawdzenie tłumaczeń oraz radarów.





Jeśli będziecie używać to i proszę dobrowolne datki na dalszy rozwój projektu .

przekaż darowiznę na rozwój projektu

Cav - 2016-09-21, 04:55

jas_pik napisał/a:
Trochę posiedziałem przy kompie ( bo mnie złapało przeziębienie) i coś zrobiłem
Ale nie wiem czy poprawnie.
Dwa pliki .
1. Fotoradary w wersji spc do wersji uwolnionych ( trzeba rozpakować)


A jak to się ma do poprzednich wersji, które miałem w pliku txt?
One działały na każdej mapie, czy ta wersja działa tylko przy Here?

jas_pik - 2016-09-21, 07:55

Cav napisał/a:
A jak to się ma do poprzednich wersji, które miałem w pliku txt?

To jest zupełnie inne rozwiązanie . W pliku txt były zebrane wszystkie śmieci z sieci. Te pliki prawdopodobnie nie mogą działać wspólnie.
Cav napisał/a:
One działały na każdej mapie, czy ta wersja działa tylko przy Here?
Tak to powinno działać na każdej mapie , wykorzystałem schemat pliku który był w mapach HERE. Niestety nie można tego sprawdzić w trybie symulacji tylko na drodze( w realnej jeździe).
Ale wersja portowana ma to do siebie że można w trakcie jazdy za pomocą dodatkowego przycisku ekranowego zapisać sobie własne fotoradary - wyłącznie dla siebie

Cav - 2016-09-21, 12:10

jas_pik napisał/a:

to powinno działać na każdej mapie , wykorzystałem schemat pliku który był w mapach HERE. Niestety nie można tego sprawdzić w trybie symulacji tylko na drodze( w realnej jeździe).


Dlaczego nie?
Obecne radary widzę na mapie....

jas_pik napisał/a:

Ale wersja portowana ma to do siebie że można w trakcie jazdy za pomocą dodatkowego przycisku ekranowego zapisać sobie własne fotoradary - wyłącznie dla siebie


Moment, nie wiem czy dobrze zrozumiałem, że to zadziała tylko przy wersji portowanej?
Do zwykłej nie można tego wgrać?

jas_pik - 2016-09-21, 13:23

Cav napisał/a:
Dlaczego nie?
Obecne radary widzę na mapie....

Są widoczne ale nie wiem czy ostrzegają poprawnie


Cav napisał/a:
Moment, nie wiem czy dobrze zrozumiałem, że to zadziała tylko przy wersji portowanej? Do zwykłej nie można tego wgrać?

Klawisz ekranowy zapisu zauważonych radarów jest wyłącznie przy nakładce MediaEvo nawet na zwykłym MN1

Cav - 2016-09-21, 14:21

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:
Dlaczego nie?
Obecne radary widzę na mapie....

Są widoczne ale nie wiem czy ostrzegają poprawnie


Ale które?
Obecne (te stare z txt), czy te nowe?
Czy chodzi Ci o to, że jeszcze nie sprawdzałeś w praktyce tego co zrobiłeś?

jas_pik napisał/a:

Cav napisał/a:
Moment, nie wiem czy dobrze zrozumiałem, że to zadziała tylko przy wersji portowanej? Do zwykłej nie można tego wgrać?

Klawisz ekranowy zapisu zauważonych radarów jest wyłącznie przy nakładce MediaEvo nawet na zwykłym MN1


Czyli ostrzeganie będzie (powinno) działać, ale dodawać się nie da?
Mnie chodzi o to, czy jest sens je wgrywać do zwykłej, uwolnionej wersji MN1.

jas_pik - 2016-09-21, 15:36

Cav napisał/a:
Ale które?
Obecne (te stare z txt), czy te nowe?

Wyłącznie nowe w pliku spud
Cav napisał/a:
Czy chodzi Ci o to, że jeszcze nie sprawdzałeś w praktyce tego co zrobiłeś?

Rozłożyło mnie przeziębienie i nie sprawdzałem w praktyce a nie można tego sprawdzić w trybie symulacji

jas_pik napisał/a:
Czyli ostrzeganie będzie (powinno) działać, ale dodawać się nie da?
Mnie chodzi o to, czy jest sens je wgrywać do zwykłej, uwolnionej wersji MN1.

Nie zrozumiałeś sensu?
iGo odczytuje fotoradary które sa albo w pliku spud ( format igo) albo w formacie txt.
Informacje z obu formatów sa rozpoznawane przez iGo ale z pliku spud znacznie szybcie bo nie musi obrabiać w locie konwersji.
Dodawanie w czasie jazdy to funkcja wprowadzona przez nakładkę MediaEvo która w jednej wersji działa na zwykłym MN1 a w mojej wersji jest zintegrowana w wersji portowanej.
W najnowszej wersji MediaEvo wprowadziłem sporo usprawnień co można zobaczyć na zdjęciu

wmaniek - 2016-11-01, 21:52

Czy jest opcja uwolnienia po wgraniu wersji portowanej 6.0.3 MD ?
Właśnie wgrałem sobie ą wersje dla przetestowania aplikacji AHA ale zapmniałem wcześniej "uwolnić" nawigację. Da się to teraz ogarnąć czy trzeba downgrade jakoś do wersji 4.0.3 zrobić i wszystko od nowa po kolei. Przy okazji wyszarzyło mi klawisz od nawigacji i wgranie 2GB restore nie pomaga.

jas_pik - 2016-11-01, 22:02

Niestety trzeba odinstalować wersję 6.0.3MD aby móc przywrócić nawigację za pomocą ratunkowego 2GB.
Dalszych downgrade nie trzeba już robić.
Po deinstalacji 6.0.3MD możesz zainstalować pełne uwolnienie i zabezpieczania ratunkowe zgodnie z postem http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=13956

wmaniek - 2016-11-01, 22:27

A jak w takim razie odinstalować 6.0.3MD bo tego nie znalazłem nigdzie :( ?
jas_pik - 2016-11-01, 22:40

Odinstalowywanie 6.0.3MD https://mega.nz/#!tt0gFaaT!JnhxR3zzS8v9oVTNysadh61ErOi1ce7oiPYEhDZupdo
wmaniek - 2016-11-01, 23:08

Wielkie dzięki za natychmiastową reakcję - tacy ludzie jak Ty to skarb dla takich społeczności jak to forum :)
Mało dziś ludzi, którzy chcą się dzielić wiedzą - oby tak dalej. Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group