DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Spotkania, imprezy, wyprawy - Spocik w Wawie - 20/21.11?

laisar - 2010-11-09, 13:21
Temat postu: Spocik w Wawie - 20/21.11?
Dawno nie było stołecznego spotkania (; a jest kilka osób chętnych na naklejki - to może oszczędzimy trudu naszej zmęczonej poczcie d: a przy okazji wymienimy się doświadczeniami daćkowymi? (;

Na najbliższy długi weekend wybywam, więc proponuję następny - 20 lub 21 listopada, jakoś koło południa, albo już poobiednio-deserowo (;


(No chyba że ktoś jest chętny na express-spot dziś? Ale to późniejszym popołudniem - 17-18 - albo nawet wieczorem - 20-21...).

bebe - 2010-11-09, 14:37

Przyszły weekend - bardzo chętnie.

Jeśli dzisiaj, to raczej okolice 21oo. Mam i tak zaplanowane udać się w ustronne miejsce celem obfocenia MCVki. :]

JACO - 2010-11-09, 15:20

Raczej 21 niż 20 jeśli chodzi o mnie, a z wielka chęcią się "spotknę" :mrgreen:
laisar - 2010-11-09, 16:09

Po 21 - spoko! (: Ale... gdzie? Ja zasadniczo będę w trasie Ursus-Ursynów-i-z-powrotem, ale mogę oczywiście pojechać gdzieś dookoła (((;


(Wszystko to rzecz jasna nie przeszkadza w ewentualnym spotkaniu w zanastępny weekend, jeśli komuś nie pasuje dzisiaj).

bebe - 2010-11-09, 17:18

laisar napisał/a:
Po 21 - spoko! (: Ale... gdzie? Ja zasadniczo będę w trasie Ursus-Ursynów-i-z-powrotem, ale mogę oczywiście pojechać gdzieś dookoła (((;

Na zdjęcia chciałem jechać na... Cargo :D , żeby uwiecznić samochoda na tle spalonej gumy i startujących samolotów (przynajmniej rano startujących, teraz trzeba by na ATIS zadzwonić). :) Cargo jednakowoż to zupełny wygwizdów, i jak się zasiedzimy to mogą przyjechać źli ludzie w furach z krzywymi kołami i się z nas śmiać. ;)

Z miejsc, które przychodzą mi do głowy, na Usranowie:
  • parking przed KEN Center (ponuro i raczej ciasno),
  • parking za Multikinem na ostatnim poziomie (zamarźniemy),
  • parking przed Tesco (ponuro i zamarźniemy),
  • parking przed Realem (jest makwymiot, ale chyba nie całodobowy).
Zaś w drodze do Ursiósa znam tylko placyk przy Działkowej (niedaleko Łopuszańskiej), ale znam tylko z opowieści i nigdy tam nie byłem. Tak czy inaczej - ja się dostosuję. :)

laisar - 2010-11-09, 19:17

Cargo brzmi nieźle - dla mnie prawie po drodze (;

Co prawda trochę daleko od cywilizacji i faktycznie wygwizdów, ale zdaje się, że przynajmniej w miarę oświetlone.

(A jak się ktoś chce śmiać, to niech mu idzie na zdrowie d: ).

Zamarznięcia nie ma się co bać, przecież nie będziemy tam nocować...


ALE jeśli ktoś ma jakiś lepszy pomysł, to ja też się dostosuję (:

bebe - 2010-11-09, 19:57

Jadąc do domu przypomniałem sobie, że mam pod domem prawie całkiem przytulnego makwymiota z parkingiem (róg Wałbrzyskiej i Puławskiej), co prawda małym i zazwyczaj zapchanym, ale zawsze. :) Ale trudno, żeby już nie kombinować:

Mikro-spocik

Warszawa, parking przed Terminalem Cargo, ul. Wirażowa bodajże 35,

godzina 21oo.

Jak trafić: mapka. Z Puławskiej trzeba skręcić w Poleczki, po zjeździe z wiaduktu w prawo i już. :)

Do zobaczenia!

laisar - 2010-11-09, 20:09

OK!
bebe - 2010-11-10, 00:08

I po mikro-spociku. :) Był wybitnie mikro, bo było nas aż dwóch. :] Przegadaliśmy prawie dwie godziny na mrozie! :O

Podczas eksperymentów ze zdjęciami przyjechał laisar (to ten cień po prawej):


Duszki. :)


Do zobaczenia na pełnowymiarowym spocie. :)

laisar - 2010-11-10, 01:20

Dziękuję za spotkanie - było bardzo miło pogadać ze "świeżynkiem" (;

A z tym mrozem to bez przesady... ((((:

maciek - 2010-11-10, 07:52

bebe, fajne zdjęcia, jak je wykonałeś, czy to tylko photoszopa
bebe - 2010-11-10, 09:24

maciek127 napisał/a:
bebe, fajne zdjęcia, jak je wykonałeś, czy to tylko photoszopa

Naah, żadnych fetyszopów. :) Aparat na statywie, ISO 80, maksymalna przesłona i długi czas naświetlania (30 sekund). Żeby zrobić "duszki", po prostu stanęliśmy w kadrze i błysnąłem z palca lampą trzymaną w ręku (widać ją). Zainspirowało mnie to, niestety na Cargo było strasznie kiepskie światło i dałem sobie spokój. Ogólnie - poguglaj za "light painting".

Ammianus - 2010-11-10, 09:55

zlotzlotzlot!
30 liśćopada odbieram Sombrero, więc moze przełożyc spotkanko? :roll:

laisar - 2010-11-10, 10:49

Możesz się pojawić jeszcze bez, a np w styczniu zrobimy kolejne, to się pochwalisz.

(Ale jeśli innym chętnym też bardziej pasowałby inny termin niż 20/21, to oczywiście możemy przełożyć na 4/5.12).

Ammianus - 2010-11-12, 10:00

Jak będzie jakiś cywilizowany dojazd, to się postaram zjawić, i przy okazji wezmę naklejki :-)
kajos32 - 2010-11-13, 14:12

Witam, Panowie to na kiedy ustalacie Warszawskie spotkanie. :mrgreen:
SAJSEN - 2010-11-14, 12:28

20 odpadam jezeli 21 jestem za
tylko gdzie i o ktorej

fanatyk - 2010-11-14, 21:39

Zapadły jakieś wiążące ustalenia?
emka - 2010-11-15, 13:13

:((((((((((((((((((( a ja z pomorza i nie będę:(((((((((((( w 3mieście tyle już widuję Daciek i jakoś nikt nie chce zorganizować spotów:(((((((((( fajnie macie chłopaki!
JACO - 2010-11-15, 15:41

Ja jak pisałem wyżej 21.11 chętnie raczej po południu a gdzie to przecież da się dostosować, sa duże stacje, parkingi kryte i odkryte, np na bemowie carefur ma zawsze pusto na parkingu np 16.00 co Wy na to?
vampiresku - 2010-11-15, 20:30

JACO bemowo dobre miejsce.I to wcale nie dlatego,że mam blisko ;-)
SAJSEN - 2010-11-15, 21:07

bemowo ok pasuje
JACO - 2010-11-16, 22:36

No to na bemowie w niedzielę 21.11.2010 po 16 czekam na liczne odwiedziny bo przecież trzeba zasypać forum gradem zdjęć
Ammianus - 2010-11-17, 14:48

drugi kuniec warszawy! Drugi kuniec!
Przypałętam się pewnie autobusem :-?

SAJSEN - 2010-11-17, 15:19

ok 16 bede
aleeee pewnie z dzieckiem javascript:em('Ammianus, ') o tej porze nie ma korkow wiec szybko autkiem smigniesz

Ammianus - 2010-11-17, 15:20

SAJSEN napisał/a:
ok 16 bede
aleeee pewnie z dzieckiem javascript:em('Ammianus, ') o tej porze nie ma korkow wiec szybko autkiem smigniesz


Autko to będzie za 2 tygodnie ;-)

SAJSEN - 2010-11-17, 17:45

aha rozumiem
bebe - 2010-11-17, 23:33

Ammianus napisał/a:
drugi kuniec warszawy! Drugi kuniec!

A pierwszy kuniec to któren konkretnie? Może cię zgarnę po drodze? Albo ktoś? :)

laisar - 2010-11-18, 00:55

Aj, aj, aj - termin mi nieco skolidował z familią... No, ale będę, choćby na chwilę.

Natomiast o ile Bemowo może być, to sugerowałbym jednak dookreślić miejsce, żeby się po tym parkingu nie szukać (;

(No chyba że jest w okolicy jakieś przyjemniejsze miejsce? Zieleni w tej dzielnicy w końcu nie brak...).

JACO - 2010-11-18, 14:50

Proponuję drugi poziom, zazwyczaj więcej jest miejsca bo nie ma z niego bezpośredniego wejścia do sklepu, natomiast jest tunel do kina i tam właśnie będę czekał po 16.

Znak rozpoznawczy
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: SUPERDUSTER :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ps.
Parking nie jest bardzo duży i można go objechać w 2 min

Ammianus - 2010-11-18, 22:16

bebe napisał/a:
Ammianus napisał/a:
drugi kuniec warszawy! Drugi kuniec!

A pierwszy kuniec to któren konkretnie? Może cię zgarnę po drodze? Albo ktoś? :)


Z Grochowa będę się turlał. Jeszcze jakby ktos podał dokładniejszy adres tegoż centrum handlowego...

bebe - 2010-11-19, 01:26

Ammianus napisał/a:
Z Grochowa będę się turlał. Jeszcze jakby ktos podał dokładniejszy adres tegoż centrum handlowego...

To jeśli nie znajdzie się nikt tamtędy jadący, to ja mogę cię zgarnąć. Centrum handlowe jest tu.

SAJSEN - 2010-11-19, 18:08

jak kolega podjedzie pod wilenski i stanie na przystanku przy cerkwi to zabiore
bo jak pisalem bede jechal z synkiem

mekintosz - 2010-11-19, 18:45

Super miejsce ale moze Kolega podalby link z lokalizacja np z google.maps ? ;-)

Juz mam, nie zauwazylem tego "tu"

http://maps.google.com/?i...009645&t=h&z=17

Ammianus - 2010-11-19, 19:18

SAJSEN napisał/a:
jak kolega podjedzie pod wilenski i stanie na przystanku przy cerkwi to zabiore
bo jak pisalem bede jechal z synkiem


o, to moze nie będę fatygował bebe, i skorzystam z podwózki SAJSENA :-)
Odezwe sie na pw

fanatyk - 2010-11-19, 21:00

Bemowo to dobry wybór :)

Postaram się dojechać :] Rozplacie jakieś ognisko rozpoznawcze ;-)

laisar - 2010-11-20, 12:46

A nie pasowałoby Wam może godzinkę wcześniej, tj o 15? Albo chociaż pół...?

(Jak nie - to nie, trudno, ale nie zaszkodzi przecież zapytać (; Jak pisałem - będę i o tej 16).

SAJSEN - 2010-11-20, 14:53

Ja umowilem sie z kolega ammianus
na 15 30 przy wilenskim wiec bede pewnie o 15 45 na miejscu

krakry1 - 2010-11-20, 17:10

Panowie prośba z lubelskiego - nie zapomnijcie o zdjęciach ze spociku.
SAJSEN - 2010-11-20, 19:05

laisar pewnie jak zawsze bedzie mial aparat ,
ale i ja wezme na wszelki wypadek

krakry1 - 2010-11-20, 19:33

W takim razie czekamy na foto.
bebe - 2010-11-21, 16:52

Jak coś to siedzimy w iCoffee, na parkingu był mróz. ;)
fanatyk - 2010-11-21, 18:26

Dzięki wszystkim za spotkanie! :)
JACO - 2010-11-21, 18:47

Również dziękuję za spotkanie i wymianę cennych doświadczeń.
Najważniejsze z nich to to że "daćkowcy" to fajni są. :mrgreen:

Czekam na grad fotek.

Ps.

ja tak bardzo chciałem narobić fotek, że nie wziąłem telefonu i ze zdjęć nici. :mrgreen: :mrgreen:

SAJSEN - 2010-11-21, 19:15

Dzieki za spocik bylo naprawde sympatycznie
Ammianus - 2010-11-21, 20:12

Panowie, super spotkanie!
vampiresku - 2010-11-21, 20:17

Bardzo miłe spotkanie.Dziękuje wszystkim :-D
krakry1 - 2010-11-21, 20:49

A gdzie te fotki?
mekintosz - 2010-11-21, 20:55

Przybylem z mocnym opoznieniem, cudem znalazlem ekipe, tzn. samochody. Ustawione obok siebie jak kompania reperezentacyjna. Niestety bez wlascicieli ani wskazowek gdzie oni sa ;-( Na szczescie nadjechal Laisar, po ktorego przybyl wyslannik z grupy. Dotarlem, przywitalem sie, niechacy zrzucilem szklanke z cola synka jednego z forumowiczow. Przepraszam wiec publicznie. Pozniej juz bylo lepiej. Pogadalismy, posmialismy sie. Na koncu znow rozmowa przy/o naszych samochodach. Na koniec jeden z wlascicieli dustera 4x4 pokazal, co to auto potrafi na parkingu. Ostry start, pisk, skrety. Brawo za umiejetnosci i wyczucie auta. Wyszystko fajnie ale ja bym nie ryzykowal takich manewrow na parkingu, gdzie moze ktos nieswiadomy sie wylonic zza slupa. Czekamy na zdjecia !!!

PS. Wielki Szacunek dla Laisara, ze przybyl na spotkanie doslownie na 10 min by przekazac naklejki klubowe by potem odjechac na umowione spotkanie.

marchewa - 2010-11-21, 21:30

Oto grad zdjęć :-D Oczywiście po kliknięciu widać nieco lepiej ;-)
Przepraszam za kiepską jakość ale warunki oświetleniowe były naprawdę ciężkie :-P

No i nie bawiłem się w zamazywanie tablic rej. Jeśli ktoś chce żebym zamazał to oczywiście to zrobię. Chociaż niewiele na nich widać ;-)

Również chciałem podziękować za fajne spotkanie, pomysł z kawą był rewelacyjny, dzięki temu nie było to spotkanie z cyklu: postaliśmy sobie przy autach i tyle :lol:

A swoją drogą to szklanka od coli okazała się wyjątkowo wytrzymała :mrgreen:

bartek - 2010-11-21, 21:35

Wielkie dzięki za sympatyczny spocik, już nie mogę się doczekać wiosennego grilla :mrgreen:
Miło było wymienić cenne uwagi.
Pozdrawiamy wszystkie Daćki (Ja i Tata ;-) )

bebe - 2010-11-21, 22:20

Udało mi się zrobić aż jedno dobre zdjęcie. :] Cóż, nawierzchnia była rozmokła... ;)

Sam spot wypadł bardzo fajnie, doskonałym pomysłem była kawa, i chyba w tym kierunku (jeśli chodzi o temperaturę otoczenia) należy zmierzać. :] Dzięki wszystkim za przybycie i do zobaczenia na następnym spociszczu. :)


SAJSEN - 2010-11-21, 22:48

CO DO KOLI TO NIC SIE NIE STALO
a szklanka twarda byla
przynajmniej syn podczas drogi powrotnej nie wolal ze chce siusiu
a i podczas powrotu policja nas zatrzymala 88km na 50
ale obeszlo sie bez mandatu
chyba
czar czerwonej drakuli dzialal :mrgreen:

marchewa - 2010-11-21, 23:07

Czy ten patrol stał na ul. gen. Maczka, po skręcie w prawo z Powstańców Śląskich? Bo ja też się na nich natknąłem, na szczęście w porę zauważyłem radiowóz i grzecznie przy nich przejechałem :-) Z tego co zauważyłem to mieli laserowy miernik prędkości.

Ciekawe czy czar drakuli działa tylko w czerwieni ;-)

SAJSEN - 2010-11-21, 23:26

DOKLADNIE O TYM PATROLU PISZESZ
ale spoko goscie

bebe - 2010-11-21, 23:26

Też ich widziałem. Strasznego losu uniknąłem jadąc zgodnie z przepisami. :] Wiem, szaleństwo. :]
mekintosz - 2010-11-21, 23:51

SAJSEN napisał/a:
CO DO KOLI TO NIC SIE NIE STALO
a szklanka twarda byla
przynajmniej syn podczas drogi powrotnej nie wolal ze chce siusiu
a i podczas powrotu policja nas zatrzymala 88km na 50
ale obeszlo sie bez mandatu
chyba
czar czerwonej drakuli dzialal :mrgreen:


Fajnie ze Was puscili, moze dziecko w aucie pomoglo, czasem sa ludzcy Panowie w mundurach. Ja dojechalem bezproblemowo. Pomyslalem, ze moglismy sie umowic ze bede jechal za Toba i kolega ktorego podwoziles by sie przejechal sandero dci - takim na jakiego czeka. Nie majac Waszych komorek po prostu nie mialem jak Was zlapac....

fanatyk - 2010-11-22, 00:04

Moje foty telefonem robione się nie udały - trudno.
A spotkania zdecydowanie trzeba będzie powtarzać. Koniecznie! :)

Ammianus - 2010-11-22, 08:29

mekintosz napisał/a:
Pomyslalem, ze moglismy sie umowic ze bede jechal za Toba i kolega ktorego podwoziles by sie przejechal sandero dci - takim na jakiego czeka. Nie majac Waszych komorek po prostu nie mialem jak Was zlapac....

Wyczekałem 80 dni, to i wyczekam te pozostałe 8. Pozostałych. No, ten tydzien i jeden dzien :lol:
Ale dziekuje za propozycję!

laisar - 2010-11-22, 14:18

Ja też dziękuję za (nawet tak krótkie z mojej strony) spotkanko - bardzo się cieszę, że się aż tak udało! (:

Choć lekkim niepokojem napawa mnie ta krwawa plama na fotkach nr 7 i 8... (;

No i proszę jeszcze o opis, kto gdzie stoi - osobiście oraz swoim wózkiem.


A swoją foteczkę też zrobiłem - marna, bo marna, z komórczaka, ale jest:

JACO - 2010-11-22, 14:41

Ta krwawa plama to ślady po dożynaniu jakiegoś "golfisty".

Ja to ten "starszy Pan" w czapeczce a moje auto to jak wiecie to SUPERDUSTER,
niestety zdjecia robione od drugiej strony nie ujawniły go w całej krasie a jest drugi od lewej

bebe - 2010-11-22, 14:53

Ja to ten niepełnowysoki z chaotycznym zarostem. ;) Moja MCVka to ta szaro-basalcia, czyli ta bardziej złotsza niż szarsza. :)
Ammianus - 2010-11-22, 14:58

4 od prawej, w czarnej kurtce.
A wózek to póki co z pobliskiego supermarketu na złotówke ;-)

mekintosz - 2010-11-22, 14:59

laisar napisał/a:
Ja też dziękuję za (nawet tak krótkie z mojej strony) spotkanko - bardzo się cieszę, że się aż tak udało! (:

A swoją foteczkę też zrobiłem - marna, bo marna, z komórczaka, ale jest:


Jaka marna, najlepsza - jest moja Srebrna Dacia DJ-ka ;-)

Na zdjeciu przy stoliku - pierwszy z lewej w ciemnym polarze to Ja.

krakry1 - 2010-11-22, 16:56

Czyli podsumowując dwa ostatnie mini spociki:

Warszawa - 8 aut (ok. 1.7 mln. mieszkańców)
Lublin - 4 auta (ok. 0,4 mln. mieszkańców)

Co ujęciu proporcjonalnym daje nam informację - że spocik w Lublinie był większy. ;-) :lol: :mrgreen:

Oczywiście żarcik. Dzięki za fotki.

mekintosz - 2010-11-22, 17:57

krakry1 napisał/a:
Czyli podsumowując dwa ostatnie mini spociki:

Warszawa - 8 aut (ok. 1.7 mln. mieszkańców)
Lublin - 4 auta (ok. 0,4 mln. mieszkańców)

Co ujęciu proporcjonalnym daje nam informację - że spocik w Lublinie był większy. ;-) :lol: :mrgreen:

Oczywiście żarcik. Dzięki za fotki.


Procentowo owszem ale i tak Stolyca Rzadzi ;-)

vampiresku - 2010-11-22, 19:35

Ten chudziutki w białej bluzie to ja :mrgreen:
krakry1 - 2010-11-22, 19:58

Teraz pora na inne części Polski. :mrgreen:
krakry1 - 2010-11-22, 20:01

mekintosz napisał/a:
Procentowo owszem ale i tak Stolyca Rzadzi ;-)
No dobra, niech Ci będzie ;-)

Zatem miło poznać wszystkich Panów.

SAJSEN - 2010-11-22, 21:41

Ja z synkiem czerwona kurtka i czerwone autko
marchewa - 2010-11-22, 22:01

A ja to ten którego nie ma na żadnym zdjęciu, więc łatwo rozpoznać :mrgreen:

Moje autko to szaro-niebieski (oficjalnie niebieski electrique :-P ) MCV z trzema szóstkami na tablicy rejestracyjnej :-)

Cendra - 2010-11-23, 10:23

marchewa napisał/a:
na tablicy rejestracyjnej

Przasnysz ;>

marchewa - 2010-11-23, 12:12

Cendra napisał/a:
marchewa napisał/a:
na tablicy rejestracyjnej

Przasnysz ;>


A i owszem :-) Rodzinne miasto, teraz już rzadziej odwiedzane...

Cendra - 2010-11-23, 12:24

Mi jest bliższy Ciechanów, dość często odwiedzany :)
mpoldek - 2010-11-24, 19:39

kurcze jaka szkoda koledzy za pozno wszedlem na forum bo bardzo chetnie bym sobie pojechal i pogadal o naszych samochodach na nastepny raz prosze na piszcie mi na priv o spotkaniu w warszawie
fanatyk - 2010-11-25, 07:46

mpoldek napisał/a:
kurcze jaka szkoda koledzy za pozno wszedlem na forum bo bardzo chetnie bym sobie pojechal i pogadal o naszych samochodach na nastepny raz prosze na piszcie mi na priv o spotkaniu w warszawie

Tak, każdy bedzie o tym pamiętał :)

Proponuję jednak zaglądać na forum od czasu do czasu - będzie łatwiej i skuteczniej.

Arturos - 2010-11-28, 15:37

Fajnie, że grupka 100licy się zjechała... no cóż, nie załapałem się bo dopiero wczoraj dołączyłem do tego szacownego DACIOgrona :lol:
Wcześniej bywałem na zlotach PIKURa jak posiadałem Renatkę :mrgreen: dlatego czerpiąc z tamtych doświadczeń trzeba wybierać takie miejsca i czas żeby łatwo można było dojechać, zaparkować właśnie całą grupą no i w pobliżu żeby można było napić się czegoś ciepłego jak zimno albo zimnego jak gorąco ;-)
Dobrym miejscem, jako propozycja miejsca spotkań, jest Centrum Janki przy Realu (ale korzystać np. z parkingu przy Feuvercie gdzie zwykle jest pusto) i blisko jest zaplecze gastronomiczne, no i przede wszystkim nie ma wielopoziomowych parkingów co znacznie ułatwia wjazd bez zdejmowania antenki CB :mrgreen: No ale Bemowo też jest cool ale chyba jedyny rozsądny termin spotkań to sobota jeśli chodzi o dojazd...
Pozdrawiam wszystkich spotowiczów i mam nadzieję, że na kolejny i ja będę mógł zawitać
PS. pracuję w dyżurach zatem w soboty i niedziele również stąd zastrzeżenie, że akurat termin nie będzie kolidował, hehe

JACO - 2010-11-28, 22:09

Dla mnie do Janek to nie ma dobrego dnia ani godziny puki co tam zawsze jest korek

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group