DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - Nadejszła wiekopomna chwila !!!

Ajgor - 2014-12-12, 00:00
Temat postu: Nadejszła wiekopomna chwila !!!
Cześć Wszystkim !

Jak w temacie.
Autko po długim oczekiwaniu dotarło do salonu.
Dziś byłem po odbiór dokumentów do rejestracji a przy okazji udało mi się ją lub jego (czy została komisyjnie określona płeć Dustera?). Stoi na placu brudne jak nieboskie stworzenie.Z wrażenia zapomniałem cyknąć fotkę.Może jutro jak uda się zarejestrować, i pojadę z tablicami to będzie okazja na pierwsze zdjęcie...
Pytałem o śruby zabezpieczające do kół, ale cena w okolicach 200 zł. skutecznie mnie odstraszyła :-)

Karenzo - 2014-12-12, 03:20

śrub nie polecam , jak kradną to całe auto no chyba że masz felgi od porshe .
Jak ci przyjdzie zmienić koło samemu to nie raz ciężko odkręcić zwykłe śruby a co dopiero takie cudaczne .

Ajgor - 2014-12-12, 07:05

Tak, tylko żona pracuje w nieciekawej okolicy...Tam , pod szpitalem już nie jeden pan doktor wyszedł z pracy i stwierdził że w ramach promocji wymienili mu gratis opony na nowiuśkie cegiełki.Mnie ukradli tam radio z malucha (z RDS-em! ;-) )
Lajkonik - 2014-12-12, 07:32

Śruby zamów w necie za połowę tego co w ASO. Ja mam od wulkanizatora "po znajomości" za ok 100 (4 lata temu). I nie mam żadnych problemów z ich odkręcaniem, oprócz tego, że muszę wyjąć specjalną przejściówkę do ich odkręcania.
Fakt, że teraz już nie widuje się tak często samochodów na cegłach jak kiedyś, ale jednak zdarza się. Myślę, że zaoszczędzenie nawet tych 200 zł nie jest warte kłopotów i kosztów, jak jakiegoś pięknego dnia zobaczysz swoje autko bez butów, gdy właśnie spieszysz się np do roboty, albo z chorym dzieckiem do lekarza. Lepiej kup te śruby, ale niekoniecznie najtańsze. Lepiej zasięgnąć języka, jakie warto kupić.

czaju - 2014-12-12, 08:59

Cytat:
że muszę wyjąć specjalną przejściówkę

A ta jako że używana 2x do roku lubi zniknąć. Serio uważacie że kupno jakiegokolwiek zabezpieczenia ma sens i potencjalny złodziej nie będzie miał takiej "specjalnej przejściówki"?

Sam 5lat temu poleciłem babci sobie coś takiego kupić, po czym tej jesieni przy zmianie kół na zimowe własnoręcznie nabijałem większą nasadkę na te cudaczne śruby żeby je wykręcić...

Ajgor - 2014-12-12, 11:53

Jak by co to będzie sumienie troszkę czystsze bo coś jednak zrobiłem :->
Ajgor - 2014-12-12, 12:24

Duster zarejestrowany.
Odbiór w poniedziałek!!!!
Z tego wszystkiego znów nie zrobiłem zdjęć :-(

kicia - 2014-12-12, 13:01

To normalne przy takich emocjach. :-)
Myśmy odbierali Duśkę przez 3 godziny, a o zdjęciach przypomnieliśmy sobie dopiero w drodze do domu. :-D

Lajkonik - 2014-12-12, 13:14

czaju napisał/a:
Cytat:
że muszę wyjąć specjalną przejściówkę

A ta jako że używana 2x do roku lubi zniknąć. Serio uważacie że kupno jakiegokolwiek zabezpieczenia ma sens i potencjalny złodziej nie będzie miał takiej "specjalnej przejściówki"?

Sam 5lat temu poleciłem babci sobie coś takiego kupić, po czym tej jesieni przy zmianie kół na zimowe własnoręcznie nabijałem większą nasadkę na te cudaczne śruby żeby je wykręcić...

Mam już kolejne auto ze śrubami zabezpieczającymi i jakoś nigdy mi nasadka nie zginęła, bo zawsze ją trzymam w tym samym miejscu. A jak się kupi porządne śruby, a nie takie "byle tańsze" to i złodziej sobie nie poradzi. Żeby mieć komplet wszystkich nasadek, dla wszystkich producentów śrub zabezpieczających, to taki złodziej musiałby chyba ciężarówką je wozić ze sobą.

jan ostrzyca - 2014-12-12, 13:17

Pisze się "nadejszła", "nade-J-szła" :)
brian7414 - 2014-12-12, 14:52

tylko dobrego użytkowania życzę
Kaśka - 2014-12-12, 19:04

Znamy te EMOCJE:-) - bezawaryjności życzę!
corrado - 2014-12-12, 19:11

Karenzo napisał/a:
śrub nie polecam , jak kradną to całe auto no chyba że masz felgi od porshe .
Jak ci przyjdzie zmienić koło samemu to nie raz ciężko odkręcić zwykłe śruby a co dopiero takie cudaczne .


Heh, no "na pewno"... :evil:
Jakieś 2 miesiące temu mojemu koledze ukradli alufelgi z mazdy, gdy chciał ruszyć do pracy zobaczył autko tylko na cegłach / kostce .

Dar1962 - 2014-12-12, 19:11

Ajgor napisał/a:
Duster zarejestrowany.
Odbiór w poniedziałek!!!!
Z tego wszystkiego znów nie zrobiłem zdjęć :-(

i dwie niespokojne noce przed tobą :mrgreen:

Ajgor - 2014-12-12, 23:26

jan ostrzyca napisał/a:
Pisze się "nadejszła", "nade-J-szła" :)



Przepraszam.Zachowałem się jak gówniarz-już poprawione ;-)

Ajgor - 2014-12-12, 23:29

Dar1962 napisał/a:
Ajgor napisał/a:
Duster zarejestrowany.
Odbiór w poniedziałek!!!!
Z tego wszystkiego znów nie zrobiłem zdjęć :-(

i dwie niespokojne noce przed tobą :mrgreen:



Tylko jedna .Jutro idę na 50-tkę to ,,Demony pójdą spać" :mrgreen:
Ale faktycznie człowiek chodzi , pracuje ,a myśli i tak są daleko,a konkretnie w salonie Dacii.
Po przeczytaniu Waszych opowieści o odbiorze auta, to tylko kombinuję żeby czegoś nie przeoczyć, nie zapomnieć.Pan Przemek z sprzedaży twierdzi że odbiór to ok. 1h.Naiwny...

BogdanK - 2014-12-12, 23:34

Ajgor napisał/a:
Duster zarejestrowany.
Odbiór w poniedziałek!!!!

Gratulacje :-) (tak przy okazji, chyba pamiętałeś, żeby go dzisiaj ubezpieczyć (OC), bo tych 2 dni do poniedziałku UFG Ci w razie czego może nie darować).

Ajgor - 2014-12-12, 23:38

BogdanK napisał/a:
Ajgor napisał/a:
Duster zarejestrowany.
Odbiór w poniedziałek!!!!

Gratulacje :-) (tak przy okazji, chyba pamiętałeś, żeby go dzisiaj ubezpieczyć (OC), bo tych 2 dni do poniedziałku UFG Ci w razie czego może nie darować).



Oczywiście że przy okazji dostarczenia tablic podpisałem polisę.Dokupiłem za 1600 zł. trzyletnią gwarancję ceny.A propos ceny-w salonie coś śpiewali o podwyżce cen o ok.1500 zł

Ajgor - 2014-12-12, 23:52

kicia napisał/a:
To normalne przy takich emocjach. :-)
Myśmy odbierali Duśkę przez 3 godziny, a o zdjęciach przypomnieliśmy sobie dopiero w drodze do domu. :-D


Masz rację, moje obecne auto również było ,,nówką", lecz z racji tego że brałem z salonu takie jak było w ekspozycji, to nie było czasu na emocje-bach,bach dwa dni i odbierałem auto, a teraz prawie trzy miesiące czekania i lektura forum DKPL spowodowały taki napływ emocji, że kawa przez miesiąc nie będzie potrzebna :-D

eplus - 2014-12-13, 06:24

Lajkonik napisał/a:
...gdy właśnie spieszysz się np do roboty...


Czas zrobić sobie okulary, przeczytałem "gdy ... spieszysz się np do kobiety... " :!: :mrgreen: :lol: :-D

ZbujMadej - 2014-12-13, 10:24

Eplus, myślę że ŚP Freud miałby na ten temat inne zdanie i diagnoza wcale nie dotyczyłaby okularów :-P

P.S. Naprawdę myślicie, że złodziej felg idzie "na robotę" nieprzygotowany i tylko z kluczem 17/19 ? No ja Was prosza... Takich końcówek do różnych śrub to profesjonalista ma pewnie na pęczki, a gównażeria felgami do Daciek się raczej nie zajmuje - lepsze Audi 80 i BMW 316 ;)

piku - 2014-12-13, 11:32

eplus napisał/a:
Lajkonik napisał/a:
...gdy właśnie spieszysz się np do roboty...


Czas zrobić sobie okulary, przeczytałem "gdy ... spieszysz się np do kobiety... " :!: :mrgreen: :lol: :-D


Spoko, spoko. To jest po prostu interesująca interpretacja. Przy tej wersji bym pozostał. Jeśli "Ci się czyta" w ten sposób, to znaczy, że z Tobą wszystko w porządku.
A po drugie: Przychodzi facet do lekarza. - Panie doktorze, proszę pomóc, widzę wszystko do góry nogami. - Z panem wszystko w porządku. To świat stanął na głowie.

Karenzo - 2014-12-13, 14:19

ja ostatnio sprzedałem śruby do dustera dobrej firmy za 80 zł poszukaj .
za 120 można mieć nowe

ajax - 2014-12-13, 19:04

Gratuluję nowego wampirka. Niechaj dobrze służy na drogach i poza nimi
Ajgor - 2014-12-14, 11:12

Karenzo napisał/a:
ja ostatnio sprzedałem śruby do dustera dobrej firmy za 80 zł poszukaj .
za 120 można mieć nowe




Już pomału się rozglądam...

Ajgor - 2014-12-15, 19:58

Cześć!!!

Po dwugodzinnych odbiorach i podpisaniu kilku cyrografów nareszcie jest :mrgreen:
Obiecane dodatki czyli wysokie dywaniki oraz belki na relingi były już w środku.Po 20-krotnym obejściu auta podjechałem 20 metrów do stacji i pierwszy raz dałem się Drakuli napić(dobrze że większość salonów przypadkiem jest obok stacji benzynowych ;-)
Pierwsze wrażenia-cicho, pachnąco, płynnie .Z początku nie ogarniałem czy jadę na benzynie czy LPG.Jak się ogarnę to zrobię jakieś zdjęcia bo dziś pada, a ja idę na noc do pracy(zamiast oblewać :cry: )Oblewanie zostawię na sobotę po wędzeniu szyneczek,bo jak by w trakcie to w poniedziałek musiałbym wędzić jeszcze raz ;-)

Dar1962 - 2014-12-15, 21:52

gratulacje - niech się toczy długo i bezproblemowo :->
Ajgor - 2014-12-16, 19:23

Dzięki Serdeczne wszystkim za życzenia !!!
Jako pełnoprawny właściciel statystycznego Klubowego Dustera zaktualizowałem profil o datę .
Dziś byłem zaabsorbowany ostatnim pucowaniem Aveo przed zmianą właściciela(Teść).Więc nie zrobiłem nic przy Dusterku, oprócz wjazdu do garażu-myślałem że będzie gorzej ale w bramie mam jeszcze po 10 cm z kazdej strony lusterek :mrgreen:
Miałem kleić naklejki, to padał deszcz.
Czy w DD po lifcie od strony szyby na szerokości dali coś jakby część KUK-a jutro zrobię zdjęcia o co mi chodzi, bo żona pojechala do pracy.

leo - 2014-12-16, 19:54

Ajgor napisał/a:
Po dwugodzinnych odbiorach i podpisaniu kilku cyrografów nareszcie jest :mrgreen:


Super! :-) Cieszę się razem z Tobą.
Oby się sprawował przynajmniej tak samo dobrze, jak mój. ;-)

laisar - 2014-12-16, 22:19

Ajgor napisał/a:
w DD po lifcie od strony szyby na szerokości dali coś jakby część KUK-a

Zawsze było, we wszystkich modelach.

janzet - 2014-12-16, 22:41

Piekny, pozdrawiam
Ajgor - 2014-12-17, 07:27

laisar napisał/a:
Ajgor napisał/a:
w DD po lifcie od strony szyby na szerokości dali coś jakby część KUK-a

Zawsze było, we wszystkich modelach.



Mój brak wiedzy mnie przygnębił. Idę, a w zasadzie kładę się spać. :-(

Ajgor - 2014-12-17, 18:22

Mam pytanko, tylko proszę się nie śmiać:
Chcę przykleić naklejkę Klubową na tylną szybę w prawym dolnym rogu(patrząc od tyłu samochodu) i tu nasuwa się pytanie czy klejąc na pasek ogrzewania nie uszkodzę go, bo prawdę mówiąc nigdy nic nie kleiłem na tylną szybę.

Marek1603 - 2014-12-17, 18:34

Spokojnie. Najwyżej ci się trochę naklejka skurczy.
Ajgor - 2014-12-17, 18:43

Dzięki Marku
Ajgor - 2014-12-22, 20:42

Nadszedł czas na pierwszy zakup do Autka
Ajgor - 2014-12-24, 10:40

Pierwsze tankowanie gazu.Spalanie ok 11l/100km. Jak na auto na dotarciu może być.
Ajgor - 2015-01-03, 21:27

Już po Nowym Roku więc czas na ustosunkowanie się do obowiązku klubowicza, i tak czas na KUK-a. W trakcie zakładania KUK-a stwierdziłem że te małe ranty na nadkolach oraz nad reflektorami również trzeba zazbroić,a że miałem pod ręką różnego rodzaju profile uszczelek to zrobiłem tak :
Ajgor - 2015-01-03, 21:37

Jak mogłem zapomnieć o Klubowej Naklejce
leo - 2015-01-04, 16:04

Ajgor napisał/a:
Już po Nowym Roku więc czas na ustosunkowanie się do obowiązku klubowicza, i tak czas na KUK-a. W trakcie zakładania KUK-a stwierdziłem że te małe ranty na nadkolach oraz nad reflektorami również trzeba zazbroić


Raczej "odzbroić" - w końcu z twardych, metalowych kantów zrobiłeś miękkie... ;]
A jaki cel miało założenie uszczelek w miejscach, gdzie niczego nie uszczelniają? Bo przyznam szczerze, oprócz "celu estetycznego" nie ma chyba żadnego innego: ranty te nie są na tyle ostre, żeby np. ryzykować pokaleczenie dłoni przy grzebaniu pod maską. Tyle, że blacha ładniej wygląda.
Jednak jest pewna wada Twojego rozwiązania: takie zasłonięcie rantów może sprzyjać rozwijaniu się korozji. Ranty są zasłonięte, nie ma swobodnego przewietrzania, nawet nie ma możliwości zauważyć, że zaczyna gdzieś rdza łapać - chyba, że wyjdzie już poza uszczelkę. Pozostawiłbym akurat te miejsca nieosłonięte; silnik nagrzewa powietrze pod maską, ono wiruje tam, wilgoć jest "wyganiana" podczas każdej jazdy.
Ale oczywiście zrobisz, jak uważasz. :-)
Jeśli zostawisz, polecałbym wpierw uważne zapastowanie / nawoskowanie tych rantów; to jednak wpłynie na słabsze trzymanie się uszczelek... (Zresztą warto też zapastować blachę pod KUKiem).

piku - 2015-01-04, 16:21

leo napisał/a:
warto też zapastować blachę pod KUKiem).


Otóż to; zastanawiałem się, jakie może mieć skutki zasłonięcie tego rantu (oprócz tych estetycznych i może termicznych, gdy uszczelka jest wyższa). Czym byś to "zapastował"?

Ajgor - 2015-01-04, 16:49

Obydwaj Panowie mają rację-zadecydował czynnik estetyczny. Ranty zabezpieczyłem wazeliną techniczną, lecz jak pisze Leo małe uszczelki zaczynają pływać, jak przestanie sypać śnieg to zetrę wazelinę i spróbuję silikon w spray-u, jak dalej będą pływać to usunę, bo nie chcę ryzykować ognisk rudej. KUK oczywiście zostanie :-P
leo - 2015-01-05, 01:06

piku napisał/a:
leo napisał/a:
warto też zapastować blachę pod KUKiem).


Otóż to; zastanawiałem się, jakie może mieć skutki zasłonięcie tego rantu (oprócz tych estetycznych i może termicznych, gdy uszczelka jest wyższa). Czym byś to "zapastował"?


Jakąkolwiek pastą do nadwozia, a najchętniej takim czymś w czerwonej plastikowej płaskiej butelce, co kiedyś kupiłem (w hipermarkecie na T), niestety kończy mi się i nie mogę namierzyć w sklepach, które odwiedzam: "Twardy wosk w płynie" firmy Sonax.
Nie było drogie, a bardzo fajne w użyciu: "bardzo" półpłynne, świetnie i łatwo się rozsmarowuje, przy odrobinie staranności dociera w każde zagłębienie (z racji konsystencji), trudno jest tym zrobić smugi (jak wiadomo, po wyschnięciu niełatwe do wyglansowania). Szybko schnie. I ładnie pachnie. :lol: Polecam. Używam do zabezpieczania felg (tych "stylizowanych") przed każdym sezonem, szybko się można uporać - a jak wiadomo, felgi to nie płaska powierzchnia, więc ze zwykła pastą trzeba byłoby się napracować...

leo - 2015-01-05, 01:11

Ajgor napisał/a:
Ranty zabezpieczyłem wazeliną techniczną, lecz jak pisze Leo małe uszczelki zaczynają pływać, jak przestanie sypać śnieg to zetrę wazelinę i spróbuję silikon w spray-u,


Daj spokój, Ajgor, szkoda czasu i roboty. Po silikonie jeszcze bardziej będą zjeżdżać.
Albo więc usuń od razu, zmyj wazelinę benzyną ekstrakcyjną i użyj jakiejś pasty do lakieru, albo zostaw tak, jak jest, aż uszczelka sama zlezie. Chociaż ja bym zdjął, bo jak spadnie kiedyś i wkręci się w pasek akcesoriów (zdaje się, że jest na wierzchu) albo w wentylator, to nie będzie wesoło.
Rozumiem względy estetyczne - i popieram :-) - ale tu jest więcej "przeciw" niż "za".

Ajgor - 2015-01-05, 08:18

No ten pasek to jest argument! Już ich nie ma.
Hakama 4x4 - 2015-01-05, 14:20

Piękna Drakula. Gratulacje. Witamy! No i ładne spalanie. Mój- aktualnie prawie same trasy, wszystko z prędkością licznikową tak ok.130 km/h (średnia ok. 63 km/h na komputerze - bo czasem są światła) plus belki na dachu, pali w takich warunkach ok. 12,5 -13. Także jak na czas dotarcia to spalanie super.
Ajgor - 2015-01-05, 17:16

Dziękuję. Szukam jakichś sensownych dywaników bo te fabryczne mimo że głębokie to od kierowcy nie sięgają pod pedały, a z tyłu wyższa osoba musi trzymać nogi pod kanapą bo dywaniki nie sięgają pod przednie fotele.
Dominus - 2015-01-05, 17:21

Może Rezaw-Plast ?




Ajgor - 2015-01-05, 17:30

Wyglądają zachęcająco, nie wiesz przypadkiem czy jest różnica między ph1 i ph2 ? Bo na stronie pisze tylko 2010+
Dominus - 2015-01-05, 18:11

Wydaje mi się że w ph2 inaczej jest wyprofilowana wykładzina podłogowa przy kierowcy.
Skrobnij do nich email ;-)

Ajgor - 2015-01-05, 18:30

Dziękuję za radę.Tak zrobię.
Sławomir Pytel - 2015-01-06, 23:01

Witaj Ajgor, gratuluję zakupu. Życzę Ci samych dobrych chwil z tym samochodem. Cieszę się razem z Tobą, dosłownie. Mój duster ma wprawdzie trzy tysiące przekroczone, ale to moja pierwsza dacia i jestem zadowolony.
O fotce nie myślałem, więc na razie poślę taką jaką mam. W najbliższym czasie niestety nie będę robił fotki, ponieważ jeszcze tego samochodu nie myłem i nie mam kiedy.

Ajgor - 2015-01-07, 07:00

Dziękuję za życzenia!Nawzajem bezpiecznej i bezstresowej eksploatacji życzę.A Twój Dusterek zresztą jak wszystkie Daćki jak to mówią tyż pikny! :mrgreen:
Sławomir Pytel - 2015-01-07, 07:54

Również Ci dziękuję za dobre słowo.
Muszę powiedzieć, że z tą pięknością duster'a to rzeczywiście niezła historia. Bliskie mi kobiety, nigdy nie podchodziły emocjonalnie do kupowanych przeze mnie samochodów. Uwagi, czy im się podoba czy nie, dotyczyły właściwie tylko kolorów lub tapicerki. Natomiast duster to pierwszy u mnie przypadek, że kobiety same od siebie, każda z osobna mówią, że jest to bardzo ładny samochód.
Dziennikarze mają taką swoją manierę, że wmawiają nam różne bzdety, w tym teorie o jakichś damskich samochodach. Duster według nich damski nie jest. Dla mnie, sprawa jest prosta, jeżeli coś jest piękne, to podoba się i kobiecie, i mężczyźnie. W tym przypadku, autko jest także bardzo praktyczne.

Ajgor - 2015-01-07, 13:19

I tej wersji Będziemy się trzymać!!! :mrgreen:
Ajgor - 2015-01-09, 00:48

Zgodnie z sugestią Kolegi Dominusa zakupiłem kpl. dywaników Rezaw Plast.W porównaniu do fabrycznych -Niebo a ziemia (szczególnie tylne), tylko ten wycinek gumy pod pedałem gazu mógł by być o 10 cm. dłuższy...
Ajgor - 2015-01-14, 22:08

Dywanik do bagażnika zamówiony.Również Rezaw Plast.
Ajgor - 2015-01-20, 23:24

Noi pierwszy tauzenek za nami.
Odpukać- oby tak dalej.

Pshemo - 2015-01-21, 11:15

Gratki :)
A później te kolejne "tauzenki" będą tak zasuwać że nawet nie zauważysz :)

Ajgor - 2015-01-21, 23:20

Pshemo napisał/a:
Gratki :)
A później te kolejne "tauzenki" będą tak zasuwać że nawet nie zauważysz :)







Dzięki.
Tak to już jest, ani się człowiek nie spostrzeże,a tu do pierwszego 1000 kolejne zera się dopiszą...

Ajgor - 2015-01-24, 12:25

Dziś dotarła kuweta do bagażnika.Dopasowanie extra!!!
Ajgor - 2015-02-21, 20:23

Wiosenna aura sprzyja zabiegom kosmetyczno -higienicznym :
Ajgor - 2015-02-21, 20:29

Zagadka :
Dlaczego fotel pasażera nie ma bocznego plastiku?
Czy w Waszych Dusterach też tak jest czy tylko mi producent zrobił ekonomika :roll:

Dominus - 2015-02-21, 20:55

Tak jest fabrycznie.
Ajgor - 2015-02-21, 21:35

Czyli jednak ekonomik... :cry:
benyo - 2015-02-21, 21:40

Mi nawet już ta jedna osłona zdążyła odpaść :-) dzięki kochanym dzieciom które wszędzie wepchną swoje małe nóżki :-) Teraz mam sprawiedliwie :-)
Ajgor - 2015-02-21, 21:44

Kochane dzieci :mrgreen:
Marek1603 - 2015-02-22, 10:37

A może nie ma, ponieważ siedzenie kierowcy jest regulowane na wysokość.
Ajgor - 2015-02-22, 11:01

Czyli ten plastik nie jest ozdóbką tylko maskownicą mechanizmu podnoszenia fotela kierowcy.
Ajgor - 2015-03-13, 22:02

Proszę o poradę czy taka dojazdówka jak z poniższego linku może być zastosowana w Dusterze? Z góry dziękuję za odpowiedź


http://allegro.pl/kolo-do...5094201691.html

Ajgor - 2015-03-21, 17:11

A więc stało się.
Jak powiedział pewien Gentelmen w filmie ''Grzeszny żywot Franciszka Buły'' :DOPADLI MNIE SKUR...ELE !!!

A czywiście na parkingu świadków i sprawcy brak... :cry:

wat - 2015-03-21, 20:56

faken :-( jak pod marketem to jeszcze jest szansa bo maja monitoring i raczej nie robią problemów z udostępnianiem pozostaje raczej kwestia czy da rade z niego odczytać numery
Ajgor - 2015-03-22, 00:57

Niestety zwykły osiedlowy parking. .Według koloru i wysokości przetarcia sugeruję dostawczaka typu DHL Siódemka, lub inne tego typu które są w żółtym kolorku....
grapess - 2015-03-22, 08:32

Może da się wypolerować?
Byłem w szoku ja mój brak wziął trochę pasty polerskiej i starł podobną przecierkę prawie bez śladu.
Zadziała jak otarcie płytkie i nie uszkodzony lakier.

Ajgor - 2015-03-22, 09:30

Niestety, rana jest głęboka, już szkoda zgłoszona, wyceniona.W czwartek oddaję autko do ASO
Ajgor - 2015-03-26, 16:43

Autko w ASO szacowany czas naprawy 4 dni robocze .Przy okazji zgłosiłem zardzewiałą śrubkę przy wlewie gazu oraz falujące obroty na jałowym , mają auto u siebie, to sprawdzą na zimnym silniku.
Ajgor - 2015-04-01, 22:53

Dziś po sześciu dniach odebrałem Dustka z ASO :
Robota blacharsko-lakiernicza wykonana dobrze (zresztą czas pokaże )
Zardzewiała śrubka przy wlewie gazu wymieniona
Falujące obroty...i tu zgrzyt -"Wszystko zgodne z normą producenta". Na piśmie nie chcieli mi tego dać. Możliwe że coś zrobili, nie mogłem sprawdzić bo silnik w momencie odbioru był ciepły, jak się okaże że feler jest nadal to wracam , bardziej stanowczo nastawiony.

Ajgor - 2015-04-02, 23:22

Dziś Żona dzwoni że nie potrafi odpalić wozu,żadne kontrolki ne działają , z racji tego że byłem w pracy zadzwoniłem do ASO, więc podesłali Asistance . Pan podjechał podniósł maskę i dokręcił klemy, były luźno wsadzone, a wiem że ściągali bo zegar miałem zresetowany, auto odpaliło bez problemu... :-x
Ajgor - 2015-04-03, 22:44

Kolejny faul.
Po wczorajszym odłączeniu aku radio domagało się kodu. Wklepuję i nic po kilkukrotnych próbach wsiadłem w auto i do ASO, a tam Pan Macher od elektryki po sprawdzeniu danych w komputerze stwierdził że sprzedawca w dniu zakupu pomylił w trakcie wpisywania kodu zero z dwójką ,normalnie ręce opadają...

mojo - 2015-04-04, 08:26

I to jest właśnie ASO. Ceny 2-3 krotne niż u "Pana Kazia" wiedza i rzetelność napraw 2-3 krotnie gorsze niż u "Pana Kazia". Osobiście nie korzystam a nawet olewam koniec gwarancji z reguły i wychodzi i autu na zdrowie i kieszeni :-D
A tak na poważnie to ASO jest tak pomyślane żeby była piękna otoczka(wygląd warsztatów) a ponieważ to kosztuje i trzeba jeszcze płacić za autoryzację to zatrudnia się słabo wyszkolonych mechaników żeby było po taniości i do tego zaleca wykonywanie napraw tak aby wymieniać całe moduły i kasować klienta dzięki temu ile wlezie.
Znam mechanika, który pracował w Volvo ale że dokładny jest i myślący to własny warsztat założył i czasami do niego z Volvo dzwonią jak co naprawić :mrgreen:

Karenzo - 2015-04-04, 08:30

małe warsztaty robią jeszcze większe wały
w PL trudno znaleźć ludzi uczciwych zajmujących się ogólno pojęta motoryzacją
od handlarzy po serwisantów

mojo - 2015-04-04, 09:29

Zgoda że w ogóle wszędzie i w każdej branży wszyscy wszystkich starają się walić w rogi, taka teraz "kultura biznesu".
Jeżeli się zachowa podstawowe zasady czyli wcześniej ustala ceny i pilnuje tego to można znaleźć przyzwoity prywatny warsztat natomiast ASO z przyzwoitymi cenami (nie 150-200 PLZ za 1 robocz-godzinę) nie znajdziesz. ASO ma niby tę jedyna przewagę, że dysponuje najnowszym oprogramowanie ale dotyczy to głównie rzadkich marek a i tak często nie potrafią z niego należycie korzystać.
W brew pozorom w Wawie przynajmniej obserwuje, iż jest konkurencja i warsztaty walczą już o klienta i ceną i jakością aczkolwiek jak wszędzie zawsze się znajdą kombinatorzy.

eplus - 2015-04-04, 19:36

Zauważ, że wymiana jakiegoś filtra (0,5rbg) angażuje nie tylko mechanika, ale też magazyniera, który siedzi gdzieś w kanciapie i wydaje filterek, i oczywiście kierownika zmiany. Do tego amortyzacje, raty lesingowe itp. Stąd stawka rbg i to mnie nie dziwi. Nie podoba się - sam jeździsz po sklepach za materiałami, a potem do pana Kazia. :idea:
Ajgor - 2015-04-04, 20:32

Otóż to, w dobrej restauracji również płacisz za wystrój i obsługę .
mojo - 2015-04-05, 08:09

Ajgor napisał/a:
Otóż to, w dobrej restauracji również płacisz za wystrój i obsługę .


Ale w ASO tylko za wystrój.

Przy tych cenach i możliwościach (kierownicy, dyrektorzy i itd) to do ASO jedziesz raz i naprawiają a nawet to forum jest pełne opisów jak to się ASO rozkładają na różnych rzeczach. Przerabiałem takie akcje nie raz a tu nawet jeden kiedyś opisałem http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=9654
Offtop się robi

Ajgor - 2015-04-05, 20:02

Jednak przy nowym aucie jesteś zmuszony w ramach gwarancji wszystkie sprawy serwisowe załatwiać w ASO.
imielinek - 2015-04-06, 08:59

nie do konca, sprawy gwarancyjne musimy robic w ASO ale przeglady juz nie koniecznie bo zgodniebz prawem unijnym mozemy przeglad zrobic w warsztacie niezaleznym ktory normalnie wpisuje przeglad do ksiazki serwisowej. Inna sprawa ze w razie naprawy gwarancyjnej ASO moze zle patrzec na przeglady w warsztacie niezaleznym i probowac podwazac prawidlowe wykonanie przegladu
Ajgor - 2015-04-06, 21:40

Dlatego uważam że przez te 5 lat okresu gwarancyjnego nie warto kombinować dla paru stówek.
Ajgor - 2015-04-13, 18:26

Nareszcie dziś przysłali właściwy pokrowiec na dojazdówkę ! Przynajmniej w bagażniku wygląda trochę schludniej. :-D
Ajgor - 2015-04-21, 23:10

Mam dojazdówkę , kupiłem lewarek i teraz się zastanawiam co z śrubami do dojazdówki bo czytając forum to jednoznacznej odpowiedzi ne znalazłem :kupić kpl. śrub do felg stalowych czy mogę na krótkim odcinku na śrubach do alusów? Jak zakup śrub czy wymiary takie jak w oryginalnych stalówkach ?
laisar - 2015-04-21, 23:51

Ajgor napisał/a:
czy mogę na krótkim odcinku na śrubach do alusów?

Teoretycznie tak, praktycznie lepiej mieć po prostu drugi komplet do stalówek.

Ajgor napisał/a:
Jak zakup śrub czy wymiary takie jak w oryginalnych stalówkach ?

Tak.

route2000 - 2015-04-22, 10:32

Mam tak w swoim samochodzie dwa komplety. Śruby różnią się między stalówką a alusami kątem nachylenia stożka. Sam specjalnie porównywałem je i stąd takie moje spostrzeżenie. ;-)
Ajgor - 2015-04-22, 15:06

Dzięki Panowie. :-)
Lukas87 - 2015-04-23, 20:03

Widzę że Ciebie przerysowali błotnik a mnie pod Auchanem w Miko przerysował ktoś tylny zderzak ale wózkiem z marketu :evil:
Ajgor - 2015-04-24, 22:31

Jeśli stałeś w miejscu gdzie sięga kamera to możesz poprosić o podgląd gdy zdarzenie jest nagrane ,a sprawca nie wykryty to możesz się ubiegać o odszkodowanie od Auchana,oni są od takich przypadków ubezpieczeni !



Ps.Na tym Forum tylko My dwaj z Mikołowa. Jeszcze w Mikołowie nie widziałem Dacii z naklejką klubową , a jeździ tego coraz więcej ...

Ajgor - 2015-05-13, 22:07

Dziś nareszcie udało mi się okleić burtę bagażnika, trochę zeszło z przygotowaniem szablonu, szczególnie z wycięciem okienka na zamek, ale efekt końcowy rekompensuje poświęcony czas.Teraz muszę pokombinować z szablonami na boczki.
mekintosz - 2015-05-13, 22:41

Jaki to materiał i czym przyklejony został ?
Ajgor - 2015-05-14, 17:08

Filc samoprzylepny zakupiony tutaj - http://allegro.pl/filc-cz...4922561932.html

Polecam dobry gatunek, klej trzyma super, łatwy w obróbce.

Ajgor - 2015-06-17, 19:44

Pojechałem w rzeszowskie na wesele i limuzyna Państwa Młodych cofając zrobiła mi prezent:
Nie muszę chyba mówić jaki miałem humor na zabawie (no fakt do pewnego czasu ;-) )Ale przynajmniej teraz mam sprawcę.Marna pociecha.

SilverTM - 2015-06-17, 19:49

Nie pękaj tylko bierz kasę na wymianę i lakierowanie oczywiście oryginalnego zderzaka + reszta podzespołów, następnie jedź do pierwszego warsztatu który zajmuje się klejeniem plastików i jak na moje oko pan z dobrą suszarką ci to wyciągnie bez problemu bo chyba lakier nie popękał. A tam gdzie ryski to polerka delikatna + zaprawka z ASO pod kolor. Jakieś 70zł a pewnie grubo ponad tysiąc w kieszeni.

przykład
https://www.youtube.com/watch?v=eRC3OzfumCw

Ajgor - 2015-06-17, 19:54

Zobaczymy co powie rzeczoznawca bo i zaczepy wyrwane i halogen wyskoczył.Dobrze że klosz nie poszedł bo bym do domu nie wrócił.Lincolna się im zachciało !!!!
eplus - 2015-06-18, 04:47

Ajgor napisał/a:
Zobaczymy co powie rzeczoznawca bo i zaczepy wyrwane i halogen wyskoczył.Dobrze że klosz nie poszedł bo bym do domu nie wrócił.Lincolna się im zachciało !!!!

Lincolnem trzeba umieć jeździć. :-?
A na drugi dzień - witaj znowu, stary golfie?
Aż głupio, że to w moich stronach.
Ja bym zrobił jednak na czysto wg kosztorysu. Czyjegoś nie chcę, swojego nie dam. Niech będzie, jak było, bez lepienia.
Właścicielowi wypożyczalni podniosą OC. Hahahahahahaha bezsensowne polskie prawo, tak samo, jak kodeks drogowy. Już lepiej było na Dzikim Zachodzie. :lol: :lol: :lol: :evil:

Ajgor - 2015-06-18, 06:04

Kierowca miał na oko 70+, i jest ojcem właściciela :-D .
eplus - 2015-06-18, 07:07

Dlatego wciąż powtarzam, że osobniki w podeszłym wieku (40+), niedowidzące i niedosłyszące, powinny mieć odbierane prawo jazdy... (Rufus BMW, troll z Interii :mrgreen: :evil: ).
SilverTM - 2015-06-18, 09:49

zaczepy, nadkole, wszystkie obudowy, nawet coś po zdjęciu zderzaka wewnątrz może być uszkodzone. Ciekawe ile w ASO kwota takiej zabawy. Obstawiam że koło 3-5 tyś będzie.

Mi w Hondzie za dokładkę zderzaka plastikowa listwa coś jak dolny spoiler policzyli z malowaniem 4 tyś ;) oczywiście ja nie płaciłem za to.

route2000 - 2015-06-18, 10:04

eplus napisał/a:
Dlatego wciąż powtarzam, że osobniki w podeszłym wieku (40+), niedowidzące i niedosłyszące, powinny mieć odbierane prawo jazdy... (Rufus BMW, troll z Interii :mrgreen: :evil: ).

Mam już 50+ i jestem niedosłyszący do urodzenia i ... co?????
Zabierzesz mi prawo jazdy???? :-P
Jeżdżę już ponad 33 lata bez przerwy i miałem tylko 2-3 wypadki przez tyle lat. Najgorszymi kierowcami są normalni kierowcy tak jak przedstawiciele handlowi (są "piratami" drogowymi) itp. :-/
Nie każdy człowiek od urodzenia jest idealnym kierowcą.
Powiedz mi, kto jest lepszym kierowcą? Ten co ma super furę i jest bezmózgowcem czy co ma słabe auto i odpowiednią wiedzę nt. ruchu drogowego?
Proszę o właściwą odpowiedź. :->

benyo - 2015-06-18, 12:25

Ajgor napisał/a:
Kierowca miał na oko 70+, i jest ojcem właściciela :-D .


Nie bój nie bój, jeszcze troszkę a ten 70+ nie będzie jeszcze na emeryturze :-D

Ajgor - 2015-06-18, 12:35

Był rzeczoznawca. Zderzak do wymiany.Kosztorys naprawy, czyli robocizna, zderzak, malowanie, części- 1290,73 zł
Jadę zaraz do ASO, ciekawe czy mnie śmiechem nie zabiją :roll:

eplus - 2015-06-18, 12:57

route2000 napisał/a:

Mam już 50+ i jestem niedosłyszący do urodzenia i ... co?????
Zabierzesz mi prawo jazdy???? :-P
Proszę o właściwą odpowiedź. :->


A co ty się tak obrażasz? To jest tekst jakiegoś trolla idioty z Interii, myślałem, że wszyscy wiedzą o co chodzi. Oczywiście, że toi nie moje zdanie. Też mam 50+ i więcej szczęścia niż rozumu i co? :-P
Jeśli chodzi o komentujących, to jednak niedościgniona jest mgr Sylvana, Asystentka Prezesa.
http://m.interia.pl/komentarze,nId,1587086 post nr 2 - wypociny Rufusa

benyo - 2015-06-18, 14:57

Ajgor napisał/a:
Był rzeczoznawca. Zderzak do wymiany.Kosztorys naprawy, czyli robocizna, zderzak, malowanie, części- 1290,73 zł
Jadę zaraz do ASO, ciekawe czy mnie śmiechem nie zabiją :roll:

W Aso to pewnie policza 12907,3 zł :-)

Ajgor - 2015-06-18, 15:41

W ASO od razu zweryfikowali że cena obejmuje zamiennik, a mi się należy oryginał, więc sprawa potrwa, około 30 dni, aż ubezpieczyciel przełknie ich cenę, akurat jak wrócę z wczasów.
Ajgor - 2015-07-12, 22:08

Małe podsumowanie po wczasach:
Jestem pod wrażeniem szybkości pokonania trasy Mikołów Giby 630 km w 8 godzin z postojami na popas częste siku i tankowanie.Dziesięć lat temu ta trasa pochłaniała ok 13 godzin.
Spalanie na trasie : pierwszy zbiornik 290 km,gaz się skończył przed Warszawą.Tankowanie za Markami zasięg 326 km. Tankowanie w Gibach zasięg 364 km trasami lokalnymi (rekord !)Powrót: 340,Później aż do Częstochowy na benzynie (też się Dustkowi należy) w Częstochowie zatankowałem i na tym zbiorniku dojechałem do domu i zrobiłem na nim już po powrocie 306 km. W trasie żadnych problemów tylko koło Częstochowy klima przestała chłodzić, lecz po ponownym załączeniu działała bez problemu.

w trasie złapałem :

route2000 - 2015-07-12, 22:23

Tylko tyle przejechałeś od zakupu auta?
Ajgor - 2015-07-12, 22:37

Autem głównie żona do pracy jeździ, ja chodzę piechotą
route2000 - 2015-07-12, 22:38

Aha, tzn. żona siedzi za kierownicą a ty pchasz Dustera.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ajgor - 2015-07-12, 22:46

Ale jak ekologicznie :mrgreen:
benyo - 2015-07-12, 22:59

Widzę, że podobnie jak ja, kupiłeś sobie samochód po to, żeby chodzić piechotą, bo auto zostało przejęte :-)
Ajgor - 2015-07-12, 23:03

Mam przywilej mycia wozu... :mrgreen:
route2000 - 2015-07-13, 07:40

To zastanawiam się nad tym, czemu wziałeś z LPG jak robisz małe przebiegi? Instalacja by się zwróciła po paru latach.... czy to się opłacało? ;-)
Ajgor - 2015-07-13, 12:00

Przy przebiegu rocznym 12-13 Kkm inśtalacja się zwróci po ok 3 latacch. Przejechałem 8000 km średno 10l/100 km, weźmy że benzyna kosztuje 4,9, a gaz 1,75 zł. Wychodzi że gazu spaliłem za ok1400 zł, benzyny bu spalił w tym czasie za ok 3900 dodajmy koszt benzyny na rozruch ok 500 zł czyli łącznie wydałem 1900 zł. Po 8000 km mam w kieszeni 2000, z tego droższy przegląd pochłonie ok 300 zł zostaje 1700. Instalacja kosztowała 3600.
Maximus - 2015-07-14, 13:58

Jak się trzyma dłużej samochód to warto założyć LPG przy tych cenach gazu koszty jazdy są bardzo małe a po 2-3 latach instalacja zacznie pracować na +.
Ajgor - 2015-07-14, 16:05

Słusznie prawisz, trza Ci polać ;-)
Ajgor - 2015-08-13, 18:51

dziś po dwóch miesiącach od zdarzenia nareszcie zadzwonili z ASO, że ubezpieczyciel łaskawie wyraził zgodę na ich cenę. Jadę w poniedziałek oddać auto, w zamian dostanę Logana MCV. Fajnie będzie przetestować inną Daćkę, poprzednio mi dali Megana. Zastanawiam się czy przy okazji wymiany zderzaka nie zakupić siatki na chłodnicę, tylko pytanie ile zaśpiewają za robotę, bo siatka będzie moja i paski zaciskowe również.
arczi_88 - 2015-08-13, 19:07

Długo to coś trwało... Jak ojciec wycofał swoim Clio w Mastera to robota u Zięby w Kato trwała 8 dni roboczych łącznie z tą papierologią i dwa razy wysyłany był kosztorys do ubezpieczyciela, bo oczywiście po zdjęciu zderzaka coś tam było też do wymiany.
Ajgor - 2015-08-13, 19:18

Dzwoniłem do ubezpieczyciela jakiś czas temu i dowiedziałem się że na rozpatrzenie jakiegokolwiek dokumentu mają dwa tygodnie, a wymiana dokumentacji z ASO była obfita, gdy czekali na oświadczenie sprawcy, to konsultant przyznał się że dział korespondencji ma trzy dni na dostarczanie korespondencji do właściwego referatu znajdującego się w tym samym budynku!
arczi_88 - 2015-08-13, 19:27

No tak, jak mają dwa tygodnie czasu to wcześniej nie da rady... Już mnie takie rzeczy w Polsce nie dziwią :roll: A z drugiej strony może czekali aż im się nazbiera więcej papierów żeby daremnie po piętrach nie biegać :mrgreen:
Ajgor - 2015-08-13, 19:31

Wydaje mi się że Stanisław Bareja nie był reżyserem komedii, tylko jasnowidzem.
benyo - 2015-08-13, 22:10

Spoko Ajgor, ja kiedyś załatwiałem sprawę w Warcie 4 miesiące, gdyż pani była na chorobowym i informowano mnie, że nikt inny nie wiem gdzie ona trzyma dokumenty :-D
Ajgor - 2015-08-14, 11:38

W ten sposób miała pewną posadę, gdyż nie mogli jej zwolnić, bo tylko ona miała rozeznanie w tym bałaganie :mrgreen:
Ajgor - 2015-08-17, 10:49

Nareszcie po dwóch miesiącach Duster oddany do blacharni, a w zamin na podwórku stoi MCV z dieslam i turbinką. No ma to kopa lepszego niż Duster !
Siatkę kupiłem i jutro zawiozę. Przypuszczalny czas naprawy 4 dni.

Ajgor - 2015-08-20, 10:56

Po dwóch miesiącach od stłuczki zderzak wymieniony, przy okazjii założyli siatkę na dolną chłodnicę, za jedyne 74 zł (siatka i paski moje).Wygląda fajnie, a przede wszystkim praktycznie.
Ajgor - 2015-08-31, 16:06

W trakcie weekendowego wyjazdu minęło 10000km.
arczi_88 - 2015-08-31, 16:21

Mi do tylu brakuje z 1500 km ;-)
eplus - 2015-08-31, 19:29

No to trochę jeździsz! Stówkę wykręciłeś w półtora roku! Gratulacje i zadowolenia! :-)


Edit: po denominacji 10.000 - czemu tak mało? :mrgreen:

majkel - 2015-08-31, 19:30

Ajgor, ładnie to tak podczas jazdy zdjęcia zegarom robić :-D .
Fajna furka - ja czekam na swoją, ale główka pracuje i.. czekam do 40ego tygodnia :roll: .

Ajgor - 2015-09-01, 17:05

Cytat:
Ajgor, ładnie to tak podczas jazdy zdjęcia zegarom robić :-D .


Fotkę to żona robiła (ale bym si e nasłuchał jak bym sam chciał robić )

Ajgor - 2015-09-01, 17:07

eplus napisał/a:
No to trochę jeździsz! Stówkę wykręciłeś w półtora roku! Gratulacje i zadowolenia! :-)


Edit: po denominacji 10.000 - czemu tak mało? :mrgreen:


Poza wypadami okolicznościowymi typu wesela, chrzciny to tylko Żona do pracy (24km x 15 dni w miesiącu ) i większe zakupy. Reszta na rowerku. :-)

Ajgor - 2015-12-03, 21:55

Jutro pierwszy przegląd i opłata za ubezpieczenie, oraz obowiązkowa wizyta w stacji diagnostycznej. Spróbuję wydębić jakis rabacik dla członka klubu...
Jak na zawołanie dziś zaczęło coś w ostatnim tłumiku dzwonić, to to zgłoszę.

arczi_88 - 2015-12-03, 22:20

A wybierasz się do Zięby czy Pietrzaka? Ja mam przegląd w styczniu i tak właśnie się zastanawiam nad tym gdzie byłby lepiej ;-)
Ajgor - 2015-12-04, 19:41

Auto u Zięby. Przy okazji okazało się że przedłużona gwarancja w moim przypadku to ściema, bo jest na 5 lat lub 60 kkm. A normalna trzy lata lub 100 kkm i do limitu 120 kkm musiałbym dopłacić. Ile to mi powiedzą w poniedziałek. Przy moich obecnych przebiegch to 100kkm będę miał za dwa lata. Szczęście że zapłaciłem za przedłużenie 1 zł bo inaczej bym się wk..urzył.Ale wg pana serwisu to że przekroczę limit kilometrów i praktycznie nie będę już miał gwarancji nie przeszkadza w robieniu przeglądów gwarancyjnych, bo lepiej to wygląda w książeczce gwarancyjnej w chwili sprzedaży. :mrgreen:
arczi_88 - 2015-12-04, 19:51

I jak wrażenia? Ile dałeś? Materiały swoje czy ASO? Co do gwarancji to pisane było, że przedłużona gwarancja to jest osobny produkt a niezależnie od niej jest ta normalna - http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=325
Ajgor - 2015-12-04, 20:55

Zapłacę przy odbiorze, materiały niestety ASO, bo przez zmianę roboty nie miałem czasu na zakup w sieci, ale wziąłem ofertę Motrio i na samym oleju jest ok 200 zł różnicy. szczegóły jutro.
Ajgor - 2015-12-06, 11:00

Auto po przeglądzie w sumie po rabatach za części i robociznę zapłaciłem osiem stówek. Dzwonienie w wydechu było spowodowane pękniętą obejmą, jest zamówiona. A swoją drogą to nietrwała ta obejma... :-(
Ajgor - 2015-12-09, 22:33

Obejma wymieniona, a wraz z nią tylny tłumik, bo okazało się że to w nim jest źródło dzwonienia, oczywiście to pierwszy taki przypadek w Dusterze :mrgreen:
Zapomniałem dodać że w trakcie serwisu zgłosiłem falowanie na zimnym silniku wolnych obrotach, przeczyścili przepustnicę i wgrali nowe mapy wtrysku. Na razie jest ok.

Ajgor - 2015-12-17, 19:48

Minął roczek od zakupu Dustera. Nie żałuję zakupu, na liczniku 21000 km, dziennie śmiga 140 km. Żadnych problemów, dwie szkody wyżej opjsane, no cóż siła wyższa. Wymieniony tłumik? Od tego jest gwarancja. Średnie spalanie na trasie 8,5l gazu na 100km, niestety po mieście pije 11 litrów. Jeśli bym miał drugi raz wybierać to nie zmienił bym zdania.
SilverTM - 2015-12-17, 20:01

U mnie podobny przebieg ale na razie nie ma problemów :) No chyba że auto próbuje robić kangury na ssaniu.
eplus - 2015-12-18, 09:05

Gratuluję, życzę nadal wiele zadowolenia. Mój skończył 5 lat, 110.000 i mogę napisać to samo (oprócz tłumika). 8-)
Ajgor - 2015-12-19, 00:11

Cytat:
Gratuluję, życzę nadal wiele zadowolenia

Dzięki i nawzajem! :-)

Ajgor - 2016-06-25, 15:12

Czterdziestka minęła... Przegląd -1100zł+Wymiana świec, nowy soft silnika i klimy, smarowanie skrzypiącego fotela kierowcy,przegląd gazu. Niestety, na reklamację wykwitów na reflektorze przednim, odpowiedź:'' w wszystkich Dusterach to się dzieje, wynik odpowietrzenia, zgłosił pan, więc jak się będzie powiększać
to wymienimy reflektor, ale zjawisko nadal się będzie powtarzało". Materiały Motrio.

Ajgor - 2016-12-23, 21:08

Pięćdziesiątka minęła. Była by i siedemdziesiątka, ale z racji że tygodniowo dojeżdżam do pracy ok 800 km, więc przeglądy gwarancyjne musiałbym robić co pół roku, a to mi się nie uśmiecha, więc jeżdżę Pandą żony, od trzech miesięcy, i nie macie pojęcia jaka to przyjemność wsiąść do Dacii w weekend!!! Wtedy doceniam cały komfort jazdy, wygody i udogodnienia, tak wyśmiewane przez co niektórych. To się nazywa ''Dobra zmiana''!
eplus - 2016-12-24, 08:46

Ajgor napisał/a:
To się nazywa ''Dobra zmiana''!


Moderatorka już główkuje, jak tu usunąć politykę z Twojego postu nie naruszając szabatu :!: Hahaha szerokiej drogi i gumowych drzew dla wszystkich zainteresowanych :!: A czy samochody gadają w noc wigilijną :?:

wlodarek1 - 2016-12-24, 10:16

Ajgor napisz prosze z czym jest lepsza daćka od pandy ? :?:
Marek1603 - 2016-12-24, 10:18

eplus napisał/a:

Moderatorka już głwkuje, jak tu usunąć politykę z Twojego postu nie naruszając szabatu :!:


Mylisz się. To nie jest nasz wymysł tylko wasz zgodnie z tym. My tylko tego staramy się pilnować jak ktoś zaczyna przekraczać granice "zdrowego rozsądku".

eplus - 2016-12-24, 11:01

Haha w każdym razie widzę, że dziś dyspensa i wolno więcej. Oczywiście nie będziemy okupywać muwnicy ani takie tam, Wesołych Świąt :!: Dla Modów zwłaszcza :!:
Ajgor - 2016-12-24, 13:54

wlodarek1 napisał/a:
Ajgor napisz prosze z czym jest lepsza daćka od pandy ? :?:


W Pandzie drażni mnie wystający i uwierający w nogę element kokpitu z lewarkiem zmiany biegów, mniejsza widoczność, mniejsze i węższe koła, a co za tym idzie mniejsza przyczepność, brak, podgrzewanych lusterek, mikroskopijny bagażnik(mam gaz, więc zapasówka zajmuje praktycznie cały bagażnik), brak tempomatu, wspomagacza startu pod górę, autostradowych kierunkowskazów, gorsze radio, bez pilota przy kierownicy i USB. jest wąska i wysoka, przez co buja na zakrętach, a ja mam uczucie jakbym był zakonnicą z filmów o żandarmie. Brak gniazda zapalniczki(musiałem zakupić i dołożyć). Jest głośniejsza przy prędkościach pow. 90 km/h.
Ma dwa plusy: mniej pali o ok 2 litry na setkę, i się szybciej nagrzewa. Zrywność porównywalna z Dusterem.

wlodarek1 - 2016-12-24, 14:48

Dzięki Ajgor za tekst , porównałeś dustera z pandą .
Czy mógłby ktoś napisać podobny tekst porównując Sandero z pandą :roll:
Byłbym wdzięczny :-D

Ajgor - 2024-03-21, 00:20

Witam Was ponownie!
Trochę czasu minęło od ostatniej mojej wizyty...
Duster uległ destrukcji w 2022. Przy prędkości 30/h wjechałem w tył innego , ostro hamującego auta. Wg. AC, koszt naprawy przekroczyłby 80/% wartości samochodu. Szkoda całkowita. Nawet poduszki się nie otwarły...
Do rzeczy. Jutro, a w sumie już dziś, odbieram Dustera II ECO-G 100 w wersji Extreme.

wlodarek1 - 2024-03-22, 17:47

Cytat:
Dustera II ECO-G 100 w wersji Extreme.

A ile takie cudo będzie kosztować :?: 8-)

defunk - 2024-03-22, 19:37

wlodarek1 napisał/a:
Cytat:
Dustera II ECO-G 100 w wersji Extreme.

A ile takie cudo będzie kosztować :?: 8-)


Nie martw się, nikt Captura nie przebije -- żadnego sąsiada nie będzie stać na większy wydatek!

Ajgor - 2024-03-23, 18:27

Całkowity koszt, to 93 tysiące. W tym za 99 złotych, gwarancja pięcioletnia z darmowymi przeglądami.(bez opłaty za oleje, filtry)
wat - 2024-03-24, 21:50

Ajgor napisał/a:
Całkowity koszt, to 93 tysiące. W tym za 99 złotych, gwarancja pięcioletnia z darmowymi przeglądami.(bez opłaty za oleje, filtry)

oferta pryma sort ale mnie juz powala na kolana


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group