DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Gniazdo zapalniczki a płaska ładowarka

abdiel - 2017-07-10, 19:41
Temat postu: Gniazdo zapalniczki a płaska ładowarka
Cześć.
Możecie mi powiedzieć co to jest tam na dole tego gniazda zapalniczki?
Przyznam się, że czegoś takiego wcześniej nie widziałem.
Przez to gniazdo nie chce mi działać moja ładowarka/transmiter i nijak się nic nie ładuje.

pluto - 2017-07-10, 20:29

Wszystko jest jak ma być - sugeruję wciśnięcie mocniej wtyczki ;-)
route2000 - 2017-07-10, 21:13

Albo płaska wtyczka jest za krótka i nie kontaktuje się w gniazdku. Na dole jest plusowe zasilanie a dookoła minusowe zasilanie.
shrek - 2017-07-10, 21:58

A ja czesto uzywalem zapalniczki i wlasnie ten dol gniazda mi sie wyjaral.
corrado - 2017-07-10, 22:53

tak,trzeba odgiac ten centralny w dole styk w gore zeby stykal, ewentualnie oczyscic jesli zapackany czyms i nie przewodzi pradu. Poza tym sprawdzic czy ladowarka czy cos co podlaczasz ma dobry styk ( sprezynuje mocno ) z tym plusem ( srodkowym ) w gniazdku
Andrzej Zajczuk - 2017-07-11, 09:20

Witam!
Proponuję wymienić gniazdo na podobne jak na załączonym zdjęciu bo z tą ładowarką "Daćkowe" gniazdo nie ma styku plusa.
Odnoszę również wrażenie, że gniazdo zamieszczone przez kolegę na zdjęciu jest niekompletne (brak styku plusa).

shrek - 2017-07-11, 09:25

Andrzej Zajczuk napisał/a:
Witam!

Odnoszę również wrażenie, że gniazdo zamieszczone przez kolegę na zdjęciu jest niekompletne (brak styku plusa).


Nie. Ja tezmam takie z gownolitu i dlatego sie wyjaralo.

corrado - 2017-07-11, 10:10

:mrgreen:
route2000 - 2017-07-11, 11:57

shrek napisał/a:
Andrzej Zajczuk napisał/a:
Witam!

Odnoszę również wrażenie, że gniazdo zamieszczone przez kolegę na zdjęciu jest niekompletne (brak styku plusa).


Nie. Ja tezmam takie z gownolitu i dlatego sie wyjaralo.

To prawda, nasza koleżanka z forum dwa lata temu też pisała o problemie gniazda w Dusterze i zwróciła się do nas o pomoc. ;-)

abdiel - 2017-07-12, 19:13

Odebrałem auto z salonu, tak wygląda nowiotkie gniazdo w Daciu Logan.
Czyli co?Wcisnąć mocno? To pewnie popęka.
Wydłubać?
Ta ładowarka działa w moim starszym stepway od lat tylko to ganiazdo jest jakieś dziwne

Lza - 2017-07-12, 21:38

Jedna jedyna ładowarka, czy wszystkie?
art - 2017-07-12, 22:20

Ja uwazam ze wszystkie gniazdka zapalniczki sa z dupy. Powinno sie to dziadostwo czyms innym zastapic, ja mam notorycznie tak, ze jak jade po wybojach, to wypada wszystko z tej dziury... nie wazne czy to ladowarka z Nokii czy chinskie badziewie. Zawsze jest problem ze wychodzi ladowarka do gory :/
laisar - 2017-07-12, 22:38

art napisał/a:
Powinno sie to dziadostwo czyms innym zastapic

Chyba nie ma niestety żadnego innego standardu 12 V, ale jeśli Tobie wystarczy 5 V, to po prostu zamontuj sobie gniazda USB - możesz nawet zamiast tego dziadowskiego zapalniczkowego.

BLACHA_997 - 2017-07-13, 08:48

Koledzy, z tego co pamiętam istnieją dwie średnice wtyków do gniazd zapalniczek. Pierwsze większe (standardowy rozmiar), a drugie węższe (o mniejszej średnicy) Czy gniazdo wskazane przez Was nie jest właśnie przystosowane również do tych węższych wtyków? Chodzi mi o coś takiego: http://multisort.pl/u/b/a..._CAR-CON171.jpg Jeśli tak, to "normalne" wtyczki będą "wchodziły" do połowy.
Dymek - 2017-07-13, 09:07

BLACHA_997 napisał/a:
Koledzy, z tego co pamiętam istnieją dwie średnice wtyków do gniazd zapalniczek.

Niezupełnie. Standard "zapalniczki" jest jeden, natomiast ten drugi rozmiar jest samochodowym gniazdem "pokładowym" 12V montowanym zwykle z tyłu samochodu lub w bagażniku. Ale nie jest to już gniazdo "zapalniczki", tylko gniazdo "12V", zapalniczki tam już nie włożymy. Chociaż często jest nazywane "gniazdem zapalniczki mini". Trudno te gniazda pomylić bo to zupełnie inny otwór. Swojego linka zakończyłeś kropką, więc nie działa, dlatego wstawiam zdjęcie wtyczki uniwersalnej pasującej do obu typów gniazd:

ADAM 12 - 2017-07-13, 10:48

To i ja coś dorzucę z własnego doświadczenia.Są dwa rodzaje gniazd i zapalniczek (wtyków )- długie starego typu i krótkie nowego.Krótka nie sięga,więc nie będzie działać wcale ,a długa działa ,ale na nierównościach wypada.Ja zamontowałem drugie gniazdo starego typu z poloneza, a w tech chwili syn namawia mnie na trzecie usb.
masterczerwi - 2017-07-27, 19:58

A ja wymieniłem gniazdo na zasilacz podwójny usb 1A/2A (taki ładny, podświetlany na pomarańczowo). Stwierdziłem, iż normalne gniazdko zapalniczkowe nie jest mi potrzebne (kompresory są jakie są, odkurzacze samochodowe też do d.py, innych urządzeń typu wiatraczki, pizdryki w ogóle nie biorę pod uwagę). Zresztą teraz prawie wszystko można zasilać z usb. Poprzednia ładowarka wtykana do gniazda spaliła mi bezpiecznik i dlatego zdecydowałem się na wymianę. I teraz potrzebny mi tylko i wyłącznie kabelek. Normalnie zero stresu że ładowarka na wybojach będzie wypadać albo na chwilę rozłączać.

https://pl.aliexpress.com/item/Universal-Car-Charger-USB-Vehicle-DC12V-32V-Waterproof-Dual-USB-Charger-2-Port-Power-Socket-5V/32779923917.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.ObFWvr

Musiałem trochę rozwiercić otwór po zapalniczce.

route2000 - 2017-07-28, 09:28

Kupowałeś to na aliespress?
Dymek - 2017-07-28, 10:25

Takie z USB to byłoby idealne zamiast tego tylnego gniazda zapalniczki (w poliftowych). Albo odwrotnie. W każdym razie jedno standardowe zapalniczkowe bym pozostawił- prędzej czy później trafi się coś normalnego do wetknięcia.
masterczerwi - 2017-08-06, 04:45

route2000 napisał/a:
Kupowałeś to na aliespress?


Tak, 4 zielone z groszami z przesyłką. Kilka tysięcy km już zrobiła ta ładowarka. Telefony ładują się na różnych kablach.

masterczerwi - 2017-11-02, 20:26

Odświeżam. W końcu mam czym zdjęcia pyknąć to postanowiłem pokazać jak to u mnie wygląda.


shrek - 2017-11-03, 07:31

Bardzo fajnie. Tez se takie zamowie :-D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group