DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Ładowarka samochodowa USB

gg - 2018-12-29, 23:22
Temat postu: Ładowarka samochodowa USB
Dzień dobry.
Możecie polecić jakąś przyzwoitą samochodową ładowarkę USB, która:
- nie wyskakuje z gniazda;
- nie sieje po częstotliwościach radiowych;
- ma min. 1,5A (lepiej 2A) prądu wyjściowego

maugu - 2018-12-30, 00:16

Ta mi działa, groszowa sprawa - zakup na allegro i w miarę komponuje się z pokrętłami, dodatkowo mam podgląd (na jakże istotne dla niektórych forumowiczów) na ładowanie akumulatora (precyzyjnie - napięcie).
http://www.daciaklub.pl/f...er=asc&start=75

arczi_88 - 2018-12-30, 00:24

Ja mam ładowarkę Hama ze sklepu nie dla idiotów. Dałem chyba z 3-4 dychy, ma 2 wejścia USB i na pewno nie zakłóca radia.
Fruxo - 2018-12-30, 01:22

najlepsza ładowarka samochodowa jaką miałem w rękach jest od xiaomi
zakłócania radia to nic innego jak szum szary generowany przez tańsze ładowarki
Mój kolega 2 lata juz używa więc test jakości na pewno przechodzi.
Z tego co wiem najnowsza wersja pasuje wszędzie ale poprzednia miała problemy z wejściem do cieńszych (nowszych) otworów gniazdek.

Dymek - 2018-12-30, 01:22

Samsung EP-LN920 lub EP-LN930. Ładowarki Fast obsługujące tryb szybkiego ładowania (Turbo). Polecam- ciągną bezproblemowo telefony z USB-C. Około 50zł na Alle za model podwójny wraz z dwoma kablami w zestawie.
GRL - 2018-12-30, 01:52

Przy takim sprzęcie wolę nie eksperymentować z "no-name'ami".
Używam Nokia DC-20 - działa i nie zauważyłem żadnych efektów ubocznych.
Teraz już ciężko dostępna, więc może DC-301?

kkromka - 2018-12-30, 09:23

Dymek napisał/a:
Samsung EP-LN920 lub EP-LN930. Ładowarki Fast obsługujące tryb szybkiego ładowania (Turbo). Polecam- ciągną bezproblemowo telefony z USB-C. Około 50zł na Alle za model podwójny wraz z dwoma kablami w zestawie.


Potwierdzam - mam dwie EP-LN930 - najlepsza jaką miałem - mocno siedzi w gnieździe (nie wystaje za bardzo i nie lata) i ładuje błyskawicznie.

Dymek - 2018-12-30, 16:48

Dodam- model 920 wystaje sporo, ale jest podwójny. 930 to model na 1xUSB.
paul7 - 2018-12-30, 17:53

W Lidlu były SilverCrest mini ładowarki, dwa gniazda 2,4A. Szybko ładujące Quick Charge 3 dużym prądem do 60%, potem już takim jak steruje telefon. Szczegóły na zdjęciach.
malygabrys - 2018-12-30, 19:12

Dymek napisał/a:
Samsung EP-LN920 lub EP-LN930. Ładowarki Fast obsługujące tryb szybkiego ładowania (Turbo). Polecam- ciągną bezproblemowo telefony z USB-C. Około 50zł na Alle za model podwójny wraz z dwoma kablami w zestawie.

Mam. I zakłóca radio jak podpięte są dwa telefony z tego jeden w uchwycie i kabel idzie przy samym radiu. Mam też pojedynczą w loganie i tam nie zakłóca.

GRL - 2018-12-30, 19:29

Gdyby kogokolwiek interesowało - akurat dzisiaj potrzebowałem podładować telefon.
Ładowarka Nokia DC-20 podładowała moje Moto G5 z 7% do 55% w 1,3h.
Zakłóceń na radio nie zauważyłem.

Dymek - 2018-12-30, 21:25

malygabrys napisał/a:
Mam. I zakłóca radio jak podpięte są dwa telefony z tego jeden w uchwycie i kabel idzie przy samym radiu.

Ja mam obecnie podwójną. Nie zakłóca w żadnej konfiguracji. Możliwe, że znaczenie ma wspólnie cały zespół ładowarka+kabel+telefon a nie tylko ładowarka. Ja akurat różne wynalazki używałem i różnych firm, ale żadna ładowarka nie zakłócała mi sprzętu audio w samochodach. Czyli, jak widać tego typu porady nigdy nie będą miarodajne...

tAboon - 2018-12-31, 06:58

Ja mam taką ładowarkę

Działa, nie zakłóca, szybko ładuje.

Valwit - 2019-01-01, 02:41

paul7 napisał/a:
W Lidlu były SilverCrest mini ładowarki, dwa gniazda 2,4A. Szybko ładujące Quick Charge 3 dużym prądem do 60%, potem już takim jak steruje telefon. Szczegóły na zdjęciach.


mam podobna, tez z jednym portem quick charge 3.0, z odpalona nawigacja i wyswietlaczem, i streamingiem radia z LTE przez BT do medianava, laduje normalnie telefon a nie tylko podtrzymuje stan jak dotychczasowe (jak wylaczalem ekran to ladowalo, ale nie o to chodzilo).

co do wypadania to w clio zamontowalem ja na stale, rownolegle do gniazdka. problem rozwiazany i gniazdo 12V wolne

imielinek - 2019-01-01, 16:52

Ja mam taką i jestem zadowolony
pbed - 2019-01-01, 17:26

ja od kilku lat w samochodach używałem ładowarek firmy AUKEY

w LODGY mam dwie:
AUKEY CC-T11 Ładowarka samochodowa 42W 7.8A 3xUSB Quick Charge 3.0
AUKEY CC-T7 Ładowarka samochodowa 33W 6A 2xUSB Quick Charge 3.0

w SANDERO:
AUKEY CC-S3 Ładowarka samochodowa 24W 4.8A 2xUSB AiPower

Z czystym sumieniem mogę je polecić:)

spoogie - 2019-01-02, 10:15

pbed napisał/a:
ja od kilku lat w samochodach używałem ładowarek firmy AUKEY

(...)

Z czystym sumieniem mogę je polecić:)


Mam AUKEY CC-T8 2xUSB (z quick charge 3)
Polecam tą firmę także. Bardzo szybkie ładowanie, zero zakłóceń.

paul7 - 2019-01-02, 13:24

A pro po zakłóceń; wszystkie ładowarki, gdziekolwiek wyprodukowane, a kierowane do sprzedaży w USA muszą być odpowiednio ekranowane i pozbawione zakłóceń. Więc jeśli taka ładowarka jest sprzedawana także do USA, nie może nic zakłócać, są za to surowe kary. Więc raczej producenci / nawet chińczyki/ starają się i takie produkty należy kupować.
Nikita_Bennet - 2019-01-02, 16:45

tAboon napisał/a:
Ja mam taką ładowarkę

Działa, nie zakłóca, szybko ładuje.


Tii, fajna, niegłupie to.

tom45tom - 2019-05-07, 21:00
Temat postu: Gniazdo USB i wskaźnik naładowania akumulatora - duster II
W dniu dzisiejszym dołożyłem obok gniazda zapalniczki - gniazdo ładowania USB i wskaźnik naładowania akumulatora. A tak to wygląda. Podłączenie wykonałem w ten sposób że nie przecinałam oryginalnych przewodów instalacji elektrycznej (samochód na gwarancji) tylko wykorzystałem do podłączenia wtyczkę gniazda zapalniczki. Drugą końcówkę wtyczki przerobiłem z gniazda zapalniczki. W ten sposób instalacja w samochodzie jest nienaruszona i estetycznie wykonana, bez druciarstwa.
BLACHA_997 - 2019-05-08, 08:49

Super - gratuluję pomysłu.
Belphegor - 2019-05-08, 09:40

Dobry pomysł. Bo fabrycznie w tym miejscu jest zbyt dużo wolnego miejsca. ;-)
Fruxo - 2019-05-08, 10:22

za duże obciążenie na takie przewody
lepiej pociągnąć swoje do nowego bezpiecznika

tom45tom - 2019-05-08, 14:07

Trzech gniazd naraz nie użyję, w głównej może potrzebuję 1 gniazda usb do podładowania telefonu, a gniazdo zapalniczki bedzie bezużyteczne. Więc nie ma mowy o przeciążeniu.
Nikita_Bennet - 2019-05-08, 14:24
Temat postu: Re: Modyfikacje przeróbki oraz doposażenie Duster II
tom45tom napisał/a:
Witam. Może w tym temacie pokażemy co dołożyliśmy, przerobiliśmy w naszych pojazdach we własnym zakresie. Każda modyfikacja będzie inspiracją dla innych do wykorzystania.
Ja w dniu dzisiejszym dołożyłem obok gniazda zapalniczki - gniazdo ładowania USB i wskaźnik naładowania akumulatora. A tak to wygląda. Podłączenie wykonałem w ten sposób że nie przecinałam oryginalnych przewodów instalacji elektrycznej (samochód na gwarancji) tylko wykorzystałem do podłączenia wtyczkę gniazda zapalniczki. Drugą końcówkę wtyczki przerobiłem z gniazda zapalniczki. W ten sposób instalacja w samochodzie jest nienaruszona i estetycznie wykonana, bez druciarstwa.
Jutro wstawię foto po podłączeniu bo dziś już za późno
i o czymś podobnym myślałem bo miejsca jest tam sporo - jak wyjąłeś ten plastik do którego podpięte są gniazda??
Fruxo napisał/a:
za duże obciążenie na takie przewody
lepiej pociągnąć swoje do nowego bezpiecznika
sugerujesz że te kabeli nie pociągną np cb-radia i kamery? bo mam spięte na przedłużaczu te dwa urządzenia w loganie i jakoś to działa od paru lat.
tom45tom - 2019-05-08, 15:35

Pierwsze zdjęcie.
Trzyma się na 4 zatrzaskach. Wkładasz palec w zapalniczkę i ciągniesz delikatnie do siebie aż odepnie się pierwszy górny zatrzask, pozostałe 3 już same się odpinają. Pomagałem sobie płaską łyżką to tapicerki.

tom45tom - 2019-05-08, 15:47

Efekt pracy zamontowany. Telefon się ładuje, gniazdo zapalniczki wolne. Woltomierz (zakres od 8-17 V) wskazuje na bieżąco poziom ładowania.
eplus - 2019-05-08, 16:37

Ooo, woltomierz to patent dla Szybkiego Inaczej! :mrgreen: :lol:
BLACHA_997 - 2019-05-08, 16:46

Fruxo napisał/a:
za duże obciążenie na takie przewody
lepiej pociągnąć swoje do nowego bezpiecznika


Gniazdo zapalniczki ma 10A więc wg. mnie nawet jak zostanie podłączone 5 "normalnych" urządzeń typu telefon, navi itp. nic się nie stanie.
W swoim Dusterze także całą instalację zewnętrznych odbiorników pociągnąłem od zapalniczki.

Obywatel MK - 2019-05-08, 17:01

I co? Jakie wartości pokazuje woltomierz? Czy aby nie za mało prądu produkuje Duster? :mrgreen:
BLACHA_997 - 2019-05-08, 17:23

Obywatel MK napisał/a:
I co? Jakie wartości pokazuje woltomierz? Czy aby nie za mało prądu produkuje Duster? :mrgreen:


Oj daj spokój... pewnie jesteś kolejnym z Tych opłacanych.....

Sorry za offtop :)

tom45tom - 2019-05-08, 17:53

12.9V mam na zgaszonym silniku, 14,9V na uruchomionym. Więc daje radę
Obywatel MK - 2019-05-08, 19:48

Takie wartości ewidentnie świadczą o poważnej awarii systemu ładowania, ja bym tego nie bagatelizował ;-)
toka93 - 2019-05-08, 19:52

Czas na montaż małego reaktora jądrowego w bagażniku.
tom45tom - 2019-05-08, 20:26

To są normalne wskazania ładowania akumulatorów w samochodach z systemem S&S oraz wyposażonych w inteligentny system ładowania akumulatora. Poczytaj sobie na ten temat, lub sprawdz w samochodach innej marki, wskazania będą podobne. W starszych samochodach alternator ładował cały czas i utrzymywał napięcie w okolicach 14.5 V, u nas komputer steruje pracą alternatora, zdarza się nawet tak że w czasie jazdy jest odłaczony i prad idzie tylko z aku.
Pedros - 2019-05-08, 21:22

Oj nie wiem, nie wiem... mamy na forum specjalistę w tej dziedzinie (zresztą nie tylko w tej) i wg. niego nic takiego absolutnie nie powinno być...
Fruxo - 2019-05-08, 23:33

Ja mam informacje o napięciu po obd i przy ruszaniu auto odcina alternator a przy spokojnej jeździe potrafi ładować nawet do 15V , przy hamowaniu silnikiem alternator idzie pełnym oporem i to ma być jakaś namiastka odzyskiwania energii
Marek1603 - 2019-05-09, 06:02

tom45tom napisał/a:
Poczytaj sobie na ten temat, lub sprawdz w samochodach innej marki, wskazania będą podobne.


Masz rację, a koledzy sobie po prostu żartują przywołując wspomnianego przez Pedros-a forumowego specjalistę.

eplus - 2019-05-09, 07:08

Noo, ja "na wszelki wypadek" notowałbym wskazania przy każdym uruchomieniu silnika i robił zdjęcia. :mrgreen: :lol: :mrgreen:
maugu - 2019-05-09, 09:09

Ale, ale - ja poniosłam z tytułu działań tego specjalisty wymierną szkodę materialną! Dałam się namówić na bezcelowy zakup specjalistycznej aparatury pomiarowej (foto),
a to jest ścigane z art. 286KK ( może być, że tylko z §3 ). Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że wystąpiła tu zmowa/spisek z dystrybutorami woltomierzy na większą skalę i w związku z tym poszukuję innych poszkodowanych w celu wniesienia pozwu/zawiadomienia zbiorowego ;)

toka93 - 2019-05-09, 09:43

Czyli mi opłacani etatowi pracownicy Daci a ten Pan opłacony etatowy pracownik firmy produkującej mierniki? :roll:
eplus - 2019-05-09, 10:58

To jest woltomierz wkładany w gniazdo zapalniczki? Nic straconego, odkupię. Daję 8zł + za list zwykły. :-D
maugu - 2019-05-09, 14:15

eplus napisał/a:
... Nic straconego, odkupię. ...y. :-D

Nie mogę sprzedać, to przecież Corpus delicti :)

ziajo - 2019-09-25, 15:46

Orientujecie się gdzie można znaleźć ładowarkę typu slim z bursztynowym (pomarańczowym) podświetleniem, tak żeby pasowało do zegarów logana II? Chodzi o to żeby zamontować ją na stałe w gniazdku zapalniczki i nie bawić się w sięganie do schowka, a jednocześnie żeby nie wystawała zbyt mocno z gniazda ;)
BLACHA_997 - 2019-09-26, 11:47

Nie znasz allegro czy aliexpres? Szkoda. Fajne rzeczy tam możesz kupić.
ziajo - 2019-09-26, 15:13

Uwielbiam takie merytoryczne odpowiedzi :lol:
BLACHA_997 - 2019-09-26, 17:33

Proszę bardzo.
W miarę możliwości staram się pomóc i udzielić odpowiedzi, czy porady - zwłaszcza w przypadku tak skomplikowanych i wymagających zagadnień.

ziajo - 2019-09-26, 19:05

Dziękuję uprzejmie za merytoryczną i konkretną pomoc :lol:

Nadal więc będę przeszukiwał portale aukcyjne. Myślałem że zadając pytanie w dedykowanym do tego wątku, odezwie się ktoś kto miał podobny "dylemat" i znalazł już odpowiedni produkt, który przetestował i będzie w stanie nakierować mnie na właściwą: markę/ portal aukcyjny/ konkretnego sprzedawcę/ konkretny produkt...


Na przyszłość, tak swoją drogą, drogi użytkowniku BLACHA_997 polecam po zadaniu pytania poczekać na odpowiedź interlokutora :-D , a nie odpowiadać sobie samemu... Szkoda że niektórym nie szkoda życia na takie zaczepki, no ale rozumiem, czasami mamy wewnętrzną potrzebę udowodnienia sobie... i poczucia się choć przez chwilę lepszym ;-)

Wszystkiego Dobrego!


Wracając, jeżeli któryś z panów lub któraś z pań z naszego forum znalazł/a taką podświetlaną ładowarkę slim/mini pasującą do podświetlenia zegarów w Loganie II i może podzielić się opinią, to będę wdzięczny za nakierowanie na sprawdzony, dobry model :)

eplus - 2019-09-27, 07:49

Albo może wybierz się sam Jedwabnym Szlakiem, w Państwie Środka produkują różne cudeńka i na pewno coś znajdziesz. ;-)
Nie obrażaj się na Blachę, popatrz najpierw na jego staż i liczniki i nie próbuj musztrować starego bywalca forum. My tu mamy specyficzne poczucie humoru.

ziajo - 2019-09-27, 08:31

eplus napisał/a:

Nie obrażaj się na Blachę, popatrz najpierw na jego staż i liczniki i nie próbuj musztrować starego bywalca forum. My tu mamy specyficzne poczucie humoru.


Co? :lol: Jakie to ma znaczenie w kontekście tego że ktoś robi kurtyzanę z logiki i poucza kogoś, strofuje za to że zadaje pytanie "na temat" w wątku do tego przeznaczonym?

Usprawiedliwiasz chamstwo i butę i dajesz do niej przyzwolenie tylko dlatego że ktoś się wcześniej zarejestrował i napisał więcej lub mniej merytorycznych postów :roll:

Moim zdaniem moderator już dawno powinien był wyciąć światłości i humory tego Pana z tego tematu, bo nie wnosi to niczego dobrego i tylko zaśmieca...

BLACHA_997 - 2019-09-27, 09:31

ziajo napisał/a:
Nadal więc będę przeszukiwał portale aukcyjne. Myślałem że zadając pytanie w dedykowanym do tego wątku, odezwie się ktoś kto miał podobny "dylemat" i znalazł już odpowiedni produkt, który przetestował i będzie w stanie nakierować mnie na właściwą: markę/ portal aukcyjny/ konkretnego sprzedawcę/ konkretny produkt...

Jedną z dobrych cech tego forum jest to, że w przypadku gdy którykolwiek z użytkowników znajdzie coś ciekawego, wymyśli coś praktycznego itp. co pozwala usprawnić użytkowanie samochodu oraz pomaga w jego eksploatacji zamieszcza to na forum. Stąd, śledząc poszczególne wątki, w tym również bezpośrednio związane z naszymi samochodami i jednocześnie wykazując minimum zainteresowania tematem, który chcę rozwiązać zdobywam potrzebną wiedzę, którą stosuję w praktyce. W ten sposób szanuję czas i zaangażowanie innych uczestników forum, którzy po pierwsze zadali sobie wiele trudu, aby rozwiązać problem czy usprawnić użytkowanie samochodu, a po drugie - najważniejsze - zechcieli się podzielić tą wiedzą z innymi uczestnikami forum. Tak więc szanowny Kolego, mimo tego, że wiem jak drogocenny jest czas, może zechcesz wykazać się choć trochę inicjatywą i zaangażowaniem i rzeczywiście zagłębić się w portale internetowe (skoro nie znalazłeś potrzebnych Ci informacji na tym forum - raczej nie szukałeś wcale) w celu znalezienia odpowiedniego przedmiotu. Mam także nadzieję, że po znalezieniu takowego podzielisz się tą wiedzą na forum co pomoże innym jego użytkownikom.


ziajo napisał/a:
Na przyszłość, tak swoją drogą, drogi użytkowniku BLACHA_997 polecam po zadaniu pytania poczekać na odpowiedź interlokutora :-D , a nie odpowiadać sobie samemu... Szkoda że niektórym nie szkoda życia na takie zaczepki, no ale rozumiem, czasami mamy wewnętrzną potrzebę udowodnienia sobie... i poczucia się choć przez chwilę lepszym ;-)


Niestety, ale mój pierwszy post nie był pytaniem (brak odpowiedniego znaku), a jedynie stwierdzeniem o charakterze humorystycznym w związku z czym nie musiałem czekać na odpowiedź interlokutora, która notabene ukazała się bezpośrednio po moim pieszym wpisie więc uważam, że zasady netykiety zostały zachowane.

BLACHA_997 - 2019-09-27, 09:36

ziajo napisał/a:
Usprawiedliwiasz chamstwo i butę i dajesz do niej przyzwolenie tylko dlatego że ktoś się wcześniej zarejestrował i napisał więcej lub mniej merytorycznych postów :roll:

Moim zdaniem moderator już dawno powinien był wyciąć światłości i humory tego Pana z tego tematu, bo nie wnosi to niczego dobrego i tylko zaśmieca...


Kolego pojechałeś trochę za ostro. Nikt na tym forum Cię nie obraża więc nie obrażaj innych. Zwłaszcza, że nie zadałeś sobie trudu chociażby trochę zapoznać się z moimi wpisami. Fakt, że nie ma złych odpowiedzi, a są tylko źle zadane pytania powinien dać Ci coś do myślenia.

eplus - 2019-09-27, 10:51

Moderatorze, czytasz i nie grzmisz? :-D :-D :mrgreen: :lol:
Belphegor - 2019-09-27, 11:00

ziajo napisał/a:
Usprawiedliwiasz chamstwo i butę i dajesz do niej przyzwolenie tylko dlatego że ktoś się wcześniej zarejestrował i napisał więcej lub mniej merytorycznych postów


Gdzie widzisz chamstwo i butę w wypowiedziach Blachy_997? :shock:

gawel - 2019-09-28, 08:19

arczi_88 napisał/a:
Ja mam ładowarkę Hama ze sklepu nie dla idiotów. Dałem chyba z 3-4 dychy, ma 2 wejścia USB i na pewno nie zakłóca radia.


A ja mam ładowarke USB za 5 złoty z kubła wyprzedazowego w Auchan i jest super.

matysz - 2019-09-28, 10:26

ja mam 2 ładowareczki z ali z qc i działaja rewelacyjnie
paul7 - 2019-09-29, 13:31

Nie ważne czy ładowarka z kubła, czy z jakiegoś marketu, musi być odpowiednio wydajna. Te dające 1A mogą obsłużyć stare telefony i ew. podtrzymać stan naładowania, gdy nic poważnego w telefonie nie pracuje. Już np. yanosik zżera prądu jak smok. Ja stosuje szybka ładowarkę 3,1A ,z której telefon sobie czerpie tyle ile akuratnie potrzebuje. Samo naładowanie oczywiście trwa do 1,5h. Jako podtrzymanie przy pracujących w czasie jazdy dodatkach , świetnie wystarcza.. Reasumując , przy zakupie ładowarki dokładnie odczytać jej wydajność prądową.
gawel - 2019-09-29, 14:15

paul7 napisał/a:
Nie ważne czy ładowarka z kubła, czy z jakiegoś marketu, musi być odpowiednio wydajna. Te dające 1A mogą obsłużyć stare telefony i ew. podtrzymać stan naładowania, gdy nic poważnego w telefonie nie pracuje. Już np. yanosik zżera prądu jak smok. Ja stosuje szybka ładowarkę 3,1A ,z której telefon sobie czerpie tyle ile akuratnie potrzebuje. Samo naładowanie oczywiście trwa do 1,5h. Jako podtrzymanie przy pracujących w czasie jazdy dodatkach , świetnie wystarcza.. Reasumując , przy zakupie ładowarki dokładnie odczytać jej wydajność prądową.


Może podczas prowadzenia samochodu lepiej się skupić na tej czynności a nie spuszczać przez telefon? Co to jest Janosik?

Black Dusty - 2019-09-29, 16:33

paul7 napisał/a:
Nie ważne czy ładowarka z kubła, czy z jakiegoś marketu, musi być odpowiednio wydajna. Te dające 1A mogą obsłużyć stare telefony i ew. podtrzymać stan naładowania, gdy nic poważnego w telefonie nie pracuje. Już np. yanosik zżera prądu jak smok. Ja stosuje szybka ładowarkę 3,1A ,z której telefon sobie czerpie tyle ile akuratnie potrzebuje. Samo naładowanie oczywiście trwa do 1,5h. Jako podtrzymanie przy pracujących w czasie jazdy dodatkach , świetnie wystarcza.. Reasumując , przy zakupie ładowarki dokładnie odczytać jej wydajność prądową.

Nie do końca się zgodzę z tobą. Mój HTC u12+ z pracującym Janosikiem i aAM pobiera ok 0,8 i jadąc kilka godzin telefon jest ciągle naładowany w 100%

gawel - 2019-09-29, 16:51

Ja po prostu jestem stary i nie używam takich wynalazków stąd nie mam takich potrzeb
Black Dusty - 2019-09-29, 16:56

gawel napisał/a:
Ja po prostu jestem stary i nie używam takich wynalazków stąd nie mam takich potrzeb

Znaczy się że wyrzuciłeś 5 złoty bo ładowarka nie jest Ci potrzebna :lol:

gawel - 2019-09-29, 17:04

Black Dusty napisał/a:
gawel napisał/a:
Ja po prostu jestem stary i nie używam takich wynalazków stąd nie mam takich potrzeb

Znaczy się że wyrzuciłeś 5 złoty bo ładowarka nie jest Ci potrzebna :lol:


no w sumie :roll:

paul7 - 2019-09-29, 19:48

Black Dusty napisał/a:
Nie do końca się zgodzę z tobą. Mój HTC u12+ z pracującym Janosikiem i aAM pobiera ok 0,8 i jadąc kilka godzin telefon jest ciągle naładowany w 100%

Tak miałem ze starszym telefonem, gdy bateria dogorywała. W nowym, owszem nie doładowuję w czasie jazdy. Z resztą , to bardziej szkodzi baterii.

Belphegor - 2019-09-29, 22:21

gawel napisał/a:
a nie spuszczać przez telefon?


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Możesz wyjaśnić jak to się robi? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

gawel - 2019-09-30, 03:54

Belphegor napisał/a:
gawel napisał/a:
a nie spuszczać przez telefon?


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Możesz wyjaśnić jak to się robi? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Może pokażę? :oops: :shock: 8-)

route2000 - 2019-09-30, 10:34

gawel napisał/a:
Co to jest Janosik?

To jest apka nawigacji z ostrzeżeniami przed psami i fotoradarami.
Wejdź na sklep google i wpisz YANOSIK. ;-)

Black Dusty - 2019-09-30, 13:20

Cytat:
Tak miałem ze starszym telefonem, gdy bateria dogorywała. W nowym, owszem nie doładowuję w czasie jazdy. Z resztą , to bardziej szkodzi baterii.

Nie bardzo rozumiem? A poza tym jak się to ma do tego:
Cytat:
Nie ważne czy ładowarka z kubła, czy z jakiegoś marketu, musi być odpowiednio wydajna. Te dające 1A mogą obsłużyć stare telefony i ew. podtrzymać stan naładowania, gdy nic poważnego w telefonie nie pracuje. Już np. yanosik zżera prądu jak smok. Ja stosuje szybka ładowarkę 3,1A ,z której telefon sobie czerpie tyle ile akuratnie potrzebuje. Samo naładowanie oczywiście trwa do 1,5h. Jako podtrzymanie przy pracujących w czasie jazdy dodatkach , świetnie wystarcza.. Reasumując , przy zakupie ładowarki dokładnie odczytać jej wydajność prądową.

paul7 - 2019-09-30, 13:53

Teorii ani praktyki nie będę przytaczał, kolega sobie wygoogla jak to jest z trwałością akumulatora w telefonie i jakie są sposobu ich ładowania. Indywidualnie telefony mają swoje układy ładujące i dlaczego zaleca się podczas ładowania mieć jak najmniej działających aplikacji. O ile pamiętam na forum, podobnie poruszano sprawy ładowania i jakości kabli stosowanych do ładowarek, o czym nie każdy wie , albo nie zdaje sobie sprawy.
A reszta, ma się do tego odpowiednio.
Jako że mam już takie problemy za sobą, wiem, kiedy i jak ładować.
Ale to temat o samej ładowarce i myślę, że i ich parametrach.

eplus - 2019-09-30, 18:18

route2000 napisał/a:
gawel napisał/a:
Co to jest Janosik?

To jest apka nawigacji z ostrzeżeniami przed psami i fotoradarami.
Wejdź na sklep google i wpisz YANOSIK. ;-)


Dołączam się - czy wiesz może, gdzie w Rzeszowie jest sklep google :?:

BLACHA_997 - 2019-10-01, 09:39

eplus napisał/a:
Dołączam się - czy wiesz może, gdzie w Rzeszowie jest sklep google :?:


Wybacz... Ty tak na poważnie?? :shock: :shock:

Jeśli tak, to przepraszam i wyjaśniam. Sklep Google to aplikacja internetowa w systemach na telefon z androidem nazywa się Sklep Play, a w zwykłym PC wchodzisz przez stronę internetową w przeglądarce wpisując to https://play.google.com/store?hl=pl. Tam możesz pobierać różne aplikacje z których część także jest płatna. Warunek - musisz posiadać konto Google.

eplus - 2019-10-01, 10:02

Dałeś się nabrać :!: :mrgreen: :-D :mrgreen: :lol:
BLACHA_997 - 2019-10-01, 10:13

1 x 0 dla Ciebie :lol:
Dymek - 2019-10-01, 10:54

BLACHA_997 napisał/a:
Wybacz... Ty tak na poważnie??

Śmichy-chichy sobie robicie, ale naprawdę nie ma z czego :mrgreen:
Ostatnio usiłowałem wyjaśnić mojej "ślubnej" co to jest "apka", bo akurat gdzieś usłyszała takie słowo... A mnie Janosik ze 2 lata temu również kojarzył się tylko z Pyzdrą i Kwiczołem...

eplus - 2019-10-01, 18:00

A ja dziś użyłem tego wyrazu w starodawnym znaczeniu, jako 'naszywka'. Czy to jest zrozumiałe, czy popełniłem błąd językowy?
Cytat:
Ratowniczka-elegantka zawsze w ciągu dnia się przebiera - rano miała czarne getry z różowymi aplikacjami, później podobne, ale jednolite.

Pedros - 2020-01-22, 20:16
Temat postu: Podłączenie ładowarki usb
Wpadła mi w ręce samochodowa ładowarka usb o fajnym okrągłym kształcie i od razu pomyślałem o jej zamontowaniu na zaślepce tunelu środkowego, symetrycznie do gniazda zapalniczki. Pytanie brzmi: gdzie najlepiej wpiąć się z zasilaniem ładowarki? Ktoś przerabiał podobny temat w Dusterze II ? Ładowarka posiada dwa gniazda usb, jedno o natężeniu 1A , drugie 2,1A.
jas_pik - 2020-01-22, 22:21

Możesz pociągnąć od zapalniczki . Tam jak pamiętam jest bezpiecznik 10A .
Pedros - 2020-01-22, 22:40

jas_pik napisał/a:
Możesz pociągnąć od zapalniczki . Tam jak pamiętam jest bezpiecznik 10A .

To była pierwsza myśl i najłatwiejszy sposób ale zastanawiam się czy nie ma czegoś niezależnego od gniazda zapalniczki co wytrzyma obciążenie.

jas_pik - 2020-01-22, 23:05

Powinieneś mieć wolne gniazda na bazpieczniki i wtedy możesz pociągnąć od nowego bezpiecznika . Ale moim zdaniem to nie jest potrzbne. czy wpinasz inne rzeczy do gniazda zapalniczki ?
Pedros - 2020-01-22, 23:16

Jednocześnie raczej nie ale zauważyłem że gdy do gniazda zapalniczki jest podłączona ładowarka telefonu to nieraz karta hands free wariuje.
gggg - 2020-01-23, 07:57

Widocznie ładowarka jest słabej jakości i sieje. Nie zalecają także aby trzymać kartę przy telefonie bo mogą wystąpić zakłócenia. Podmień ładowarkę na inną i sprawdź. Ja podłączałem w Capturze gdzie gniazdko zapalniczki jest zaraz pod kieszenią karty i nic się nie dzieje.
keisyzrk - 2022-02-01, 13:08

Polecicie jakąś dobrą ładowarkę samochodową USB, która nie będzie zakłócała radia?
Dymek - 2022-02-01, 15:47

keisyzrk napisał/a:
Polecicie jakąś dobrą ładowarkę samochodową USB, która nie będzie zakłócała radia?

Też kupowałem pod kątem braku zakłóceń i wymagań szybkiego ładowania QC3, używam kilka miesięcy i polecam- nie zakłóca, wydajnie ładuje a podgląd napięcia i prądu jest miłym dodatkiem: BASEUS BS-C20A
Napięcie z dokładnością do 0,1V pokazuje bezbłędnie, porównałem z profesjonalnym miernikiem. Idealnie trzyma się w gnieździe Dacii.


gg - 2022-02-01, 16:51

Po tym, jak kupiłem uchwyt na telefon marki Baseus i sprawdził się podczas użytkowania kupiłem dwie ładowarki Baseus. Jedna jak w poście powyżej i druga bez pomiaru napięcia. Jest ok. Miałem kupować Samsunga ale w końcu padło na Baseus.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group