DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Błąd P0303

matysz - 2013-05-22, 18:33

Siema
Mam zagwozdkę spowodowaną zaczytaniem błędów elmem.
a mianowicie pojawia mi sie permanentnie błąd:
P0303 Cylinder 3 Three Misfire Detected

Z tego co wyczytałem to jest błąd zapłony na 3 cylindrze.
Silnik chodzi równo jedynie w zimie i po ulewnym deszczu jakby nie palił na 1 gar ale jak się rozgrzał to problem znikał.
Co udało mi się zrobić do tej pory to podmiana kabli między cylindrami ale nadal ten błąd występuje.
co to może być. wtryskiwacze a może cewka?

Jeżeli ktoś miał podobny problem to proszę o jakąś radę.

chriskb - 2013-05-22, 18:40

matysz,
Poszukaj tej usterki na Internet. Może być co najmniej osiem przyczyn. Najgorsza to sterownik silnika. Ja bym zaczął od świec i cewki.

matysz - 2013-05-22, 18:45

chriskb napisał/a:
matysz,
Poszukaj tej usterki na Internet. Może być co najmniej osiem przyczyn. Najgorsza to sterownik silnika. Ja bym zaczął od świec i cewki.


tak właśnie rozkminiam że niestety może to być coś bardziej skomplikowanego bo niby jak komputer wykryje że mu kabel albo świeca niedomaga? coś musi zgłaszać błąd a świeca przecież tego nie zrobi :(

jackthenight - 2013-05-22, 21:01

Nie szukałbym czegoś bardziej skomplikowanego.
Auto posiada jeszcze czujnik spalania stukowego, który właśnie jest w okolicach 2 lub 3-go cylindra. To właśnie ten czujnik może generować ten błąd.
Może lejesz słabej jakości paliwo na stacjach firm krzak ?

matysz - 2013-05-22, 21:23

już od kilku miesięcy tankuje na jednej stacji lukoil.
Ale z tego co zauważyłem to przewody są jeszcze oryginalne renault a że samochód ma już 6lat to podejrzewam ze nigdy nie były wymieniane a wiec i świece też. w najbliższym czasie postaram się kupić komplet świec i przewodów i zobaczymy co dalej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group