DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne U¿ytkowników DACII

Na ka¿dy temat - Zg³oszenie nabycia pojazdu

Fruxo - 2021-05-10, 21:13
Temat postu: Zg³oszenie nabycia pojazdu
Mam pytanie w zwi±zku z nowymi przepisami.
Jako kupuj±cy auto krajowe jestem zmuszony zg³osiæ do urzêdu w ci±gu 30 dni o zmianie w³a¶ciciela pojazdu. Przekroczenie tego terminu jest karane.
Natomiast nie ma ¿adnej kary ani terminu na przerejestrowanie samochodu a nawet wyrobienie dowodu rejestracyjnego ?
Jedynie bêdzie to potrzebne do sprzeda¿y auta.
Znalaz³em co¶ takiego
https://www.terminnarejes...go-w-kraju.html


Auto które kupi³em to zabawka i po mnie raczej trafi na z³om wiêc musze ci±æ koszty ile siê da.

DrOzda - 2021-05-11, 07:32

Tak wystarczy zg³osiæ nabycie , je¶li masz profil zaufany mo¿na to zrobiæ online.
Ale przerejestrowaæ bêdziesz w koñcu musia³. Plus jest taki ¿e nie trzeba ju¿ zmieniaæ tablic ani naklejki pod szyb±.

gfedorynski - 2021-05-11, 08:00

Cytat:
Plus jest taki ¿e nie trzeba ju¿ zmieniaæ tablic ani naklejki pod szyb±.


A to w koñcu wesz³o w ¿ycie?

Fruxo - 2021-05-11, 18:32

W warszawie ide do urzêdu po meldunku czy gdzie mieszkam.
Bo na moim meldunku urz±d nie ogarnia rejestracji do kolejek online.

defunk - 2021-05-12, 07:40

DrOzda napisa³/a:
Plus jest taki ¿e nie trzeba ju¿ zmieniaæ tablic ani naklejki pod szyb±.


Tylko je¶li sprzedawca i nowy w³a¶ciciel s± z tego samego powiatu (lub dzielnicy, je¶li rzecz dzieje siê w D.C.), bo tylko wówczas nie zmienia siê wyró¿nik pojazdu.
Przepisy o jednej tablicy na ca³e ¿ycie auta (i o rezygnacji z nalepki kontrolnej) ju¿ s± w pord, ale zgodnie z najnowsz± mod± legislacyjn± wejd± w ¿ycie jak siê jaki¶ minister namy¶li, ¿e ju¿ wolno.

W³a¶ciwym urzêdem jest ten w/g miejsca zamieszkania, czego nie nale¿y interpretowaæ jako "adresu zameldowania" -- ale wydaje mi siê, ¿e urzêdnicy nadal potrafi± mieæ swoje koncepcje.

Tak czy inaczej zacz±³bym od zg³oszenia nabycia online (przy u¿yciu PZ), bo to jest ten problem, który koñczy siê kar± od 200 do 1 tys. z³otych.
(A przepisy o obowi±zku zg³oszenia nowe nie s± -- do¶æ nowe s± w³a¶nie kary zaniemanie zg³oszenia.)

Fruxo - 2021-05-12, 20:03

Jak dobrze kumam wystarczy ¿e zg³osze a potem jak sprzedam lub zez³omuje wystarczy ¿e oddam umowê kupna
Prezes - 2021-05-13, 09:03

Tak robi± ludzie kupuj±c np. maluchy, ¿eby mieæ czarne blachy.
Ale lepiej zawsze zarejestrowaæ, bo jak w cepiku nie bêdzie Twoich danych, to nie bêdziesz móg³ zg³osiæ sprzeda¿y auta, a jak nowy w³±¶ciciel nie zarejesetruje, to wszystkie mandaty, wezwania po przestêpstwach i inne takie, bêd± przychodziæ do Ciebie i bêdziesz udowadniaæ, ¿e kupi³e¶ i sprzeda³e¶ auto

Ja tak mia³em, jak kupi³em i sprzeda³em malucha w ci±gu 30 dni, chcia³em tylko poje¼dziæ i potem ¿a³owa³em, ¿e nie zarejestrowa³em na siebie. Ci±gle mandaty mi przychodzi³y, bo w cepiku by³a zarejestrowana sprzeda¿ mojej osobie. Dzwoni³em do nowej w³a¶cicielki, obiecywa³a, ¿e zarejestruje, ale chyba do tej pory tego nie zrobi³a. Jak, ¿e by³em pierwszy "w ³añcuszku" ludzi bez rejestrowania uda³o mi siê zg³osiæ w urzêdzie sprzeda¿, ale jakbym by³ nastêpny to ju¿ by nie da³o rady


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group