DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Różnice między Media Display a Media Nav

NoName - 2021-10-03, 20:09
Temat postu: Różnice między Media Display a Media Nav
Jakie są różnice pomiędzy pakietem Media Nav a Media Display w nowej Sandero Stepway, myślicie, że warto dopłacać 900 zł?
krzaciej - 2021-10-03, 20:49

Dostajesz nawigację, bezprzewodowe AA i AC, 2 dodatkowe głośniki i dodatkowe gniazdo USB.
Moim zdaniem warto, chociażby dla AA i 2 dodatkowych głośników.

syn marnotrawny - 2021-10-07, 21:12

Moim zdaniem te 9 stów to mało za tą przyjemność, a dostajesz jeszcze lepsze głośniki niż nie kupując tego i to moim zdaniem największy plus. Ja polecam.
robox5 - 2021-10-30, 18:38

czy z wyposażeniem Media Display jest dużo pracy aby doposażyć o te głośniki tweeter?
uno0 - 2021-10-30, 19:38
Temat postu: Re: Różnice między Media Display a Media Nav
NoName napisał/a:
Jakie są różnice pomiędzy pakietem Media Nav a Media Display w nowej Sandero Stepway, myślicie, że warto dopłacać 900 zł?


Początkowo też tak zamówiłem...ale w ostatniej chwili zmieniłem zdanie. Nie żałuję. Nie wiem jak działa normalny zestaw ale ten z tweeterami daje radę. Nawigacja była mniej istotna. Bezprzewodowe AA to fajna sprawa. Na Andku 11 działa super. Na 10 były chimery. Ale trzeba też przyznać, że 900 zł to jednak jest kwota....Ja mogłem sobie na to pozwolić i rozumiem dylematy finansowe. Pozdrawiam

robox5 - 2021-10-31, 11:40

uno0 napisał/a:
Ale trzeba też przyznać, że 900 zł to jednak jest kwota....Ja mogłem sobie na to pozwolić i rozumiem dylematy finansowe.

Ja bym dopłacił do Media Nav tylko sprzedawca mi odradził. Myślę, że nie wiedział o bezprzewodowym AA (nad czym ubolewam i szukam rozwiązania) oraz o tych tweeterach. Argumentował, że po co płacić za nieaktualną mapę jak i tak każdy używa googlowej. Jakbym wtedy to wiedział o AA i głośniczkach to na pewno bym nie rezygnował z Media Nav.

eliks - 2021-10-31, 12:01

To stwierdzenie że każdy używa Googlowej jest nieprawdą. Ja zawsze mam aktualne mapy i lubię oryginalną navi.
Dymek - 2021-11-01, 22:10

eliks napisał/a:
To stwierdzenie że każdy używa Googlowej jest nieprawdą. Ja zawsze mam aktualne mapy i lubię oryginalną navi.

Fakt. Jedna i druga nawigacja ma swoje plusy, ale także minusy.

Kermit - 2021-11-08, 11:08

robox5 napisał/a:
czy z wyposażeniem Media Display jest dużo pracy aby doposażyć o te głośniki tweeter?
Dołączam się do pytania. Mam wersję bez nawigacji (nie z mojej winy, błąd dystrybutora) i chcę doposażyć się w głośniki wysokotonowe. Czy jest to w ogóle możliwe? Czy system obsłuży te dwa dodatkowe głośniki? W miejscach, gdzie powinny być, widzę okablowanie; czyżby wystarczyło tylko podłączyć głośniki?

Pozdrawiam

dawtaj94 - 2021-11-17, 04:46

Dostajesz 2 dodatkowe głośniczki, bezprzewodowe AA i AC i jeszcze jedna rzecz o której nawet często sprzedawcy nie wiedzą. Jak bierzesz radyjko za 900zl to masz 2 porty USB, koło ekranu na lewo i w panelu centralnym na dole. W zwykłym radiu jest tylko to obok ekranu 😉

Ogólnie polecam wydać te 900zł. Nie spodziewałem się że to będzie tak dobrze a przede wszystkim tak czysto grało. Wiadomo to nie jakieś Bose itp. ale o tak grają fajnie

sobol1976 - 2021-11-17, 08:05

dawtaj94 napisał/a:
Jak bierzesz radyjko za 900zl to masz 2 porty USB...

Warto dodać, że dolny port USB służy tylko do ładowania i nie ma transmisji danych... Inaczej niż w Renault.

Liakim - 2021-11-17, 10:12

sobol1976 napisał/a:
dawtaj94 napisał/a:
Jak bierzesz radyjko za 900zl to masz 2 porty USB...

Warto dodać, że dolny port USB służy tylko do ładowania i nie ma transmisji danych... Inaczej niż w Renault.


Warto też dodać że podobno w ramach oszczędności drugi port USB pod klimatyzacją ma zniknąć. Dotyczy to aut produkowanych od połowy października 2021r.

https://francuskie.pl/nowa-dacia-sandero-wkrotce-z-ubozszym-wyposazeniem/

Dymek - 2021-11-17, 10:18

Liakim napisał/a:
Warto też dodać że podobno w ramach oszczędności drugi port USB pod klimatyzacją ma zniknąć. Dotyczy to aut produkowanych od połowy października 2021r.

Napisali, że dotyczy to wersji Access. I mam wrażenie, że chodzi tu jednak o górne gniazdo USB, bo dolnego i tak w tej wersji nie ma. Po prostu w Access nie będzie żadnego USB, skoro w podstawowej wersji w ogóle nie ma radia ani systemu Media Control.

Kermit - 2021-11-17, 10:56

sobol1976 napisał/a:
dawtaj94 napisał/a:
Jak bierzesz radyjko za 900zl to masz 2 porty USB...

Warto dodać, że dolny port USB służy tylko do ładowania i nie ma transmisji danych... Inaczej niż w Renault.
Jak jeździłem demówką Sandero, to do dolnego portu USB podpiąłem własny pendrive i odtwarzałem muzykę na Media Nav - więc w tamtym egzemplarzu była transmisja danych.
Liakim - 2021-11-17, 11:31

Kermit napisał/a:
sobol1976 napisał/a:
dawtaj94 napisał/a:
Jak bierzesz radyjko za 900zl to masz 2 porty USB...

Warto dodać, że dolny port USB służy tylko do ładowania i nie ma transmisji danych... Inaczej niż w Renault.
Jak jeździłem demówką Sandero, to do dolnego portu USB podpiąłem własny pendrive i odtwarzałem muzykę na Media Nav - więc w tamtym egzemplarzu była transmisja danych.


Właśnie czytałem już opinie jednych że ten port też może służyć do odczytu danych ale też że służy wyłącznie do ładowania. Jestem ciekawy jak to możliwe skoro 2 porty USB występują tylko w wersji MediaNav.

dawtaj94 - 2021-11-17, 13:54

sobol1976 napisał/a:
dawtaj94 napisał/a:
Jak bierzesz radyjko za 900zl to masz 2 porty USB...

Warto dodać, że dolny port USB służy tylko do ładowania i nie ma transmisji danych... Inaczej niż w Renault.


byłem sprawdzić i w dolnym porcie działa odtwarzanie muzy z pena

Kermit - 2021-11-17, 14:17

Liakim napisał/a:
Kermit napisał/a:
sobol1976 napisał/a:
dawtaj94 napisał/a:
Jak bierzesz radyjko za 900zl to masz 2 porty USB...

Warto dodać, że dolny port USB służy tylko do ładowania i nie ma transmisji danych... Inaczej niż w Renault.
Jak jeździłem demówką Sandero, to do dolnego portu USB podpiąłem własny pendrive i odtwarzałem muzykę na Media Nav - więc w tamtym egzemplarzu była transmisja danych.


Właśnie czytałem już opinie jednych że ten port też może służyć do odczytu danych ale też że służy wyłącznie do ładowania. Jestem ciekawy jak to możliwe skoro 2 porty USB występują tylko w wersji MediaNav.

W Media Display istotnie jest tylko jeden port USB - ponoć jest tam nieco inna płyta główna niż w Media Nav.

sobol1976 - 2021-11-17, 14:23

Jeśli chodzi o to złącze to mam je oznaczone podświetloną ikoną baterii. Podłączałem telefon i pendrive - nie było komunikacji. Natomiast w Clio w tym miejscu jest symbol USB (tzw. "kabelek") i istotnie jest tam transmisja danych.
Mój samochód był produkowany w maju - być może w kolejnych wersjach coś zmienili. W nowszym nie siedziałem.

sobol1976 - 2021-11-17, 16:01

Jeszcze dla pewności podpiąłem dzisiaj mój pendrive. Nie ma połączenia z MN4. Myślę, że po dacie produkcji naszych egzemplarzy będzie można wywnioskować czy drugie złącze danych USB to upgrade czy raczej losowy "wypadek przy pracy" wynikający np. z przejściowego braku odpowiednich wiązek elektrycznych w trakcie produkcji.

Co ciekawe, w instrukcji obsługi pojazdu na stronie 3.15 jest mowa o 2 gniazdach multimedialnych. W związku z tym mogę także podejrzewać, że "wypadkiem przy pracy" jest właśnie instalacja w moim samochodzie :) Jednak w tamtym okresie nie trafiłem na żaden egzemplarz salonowy, który miałby drugie złącze danych USB.

Kermit - 2021-11-17, 16:59

sobol1976 napisał/a:
Co ciekawe, w instrukcji obsługi pojazdu na stronie 3.15 jest mowa o 2 gniazdach multimedialnych. W związku z tym mogę także podejrzewać, że "wypadkiem przy pracy" jest właśnie instalacja w moim samochodzie :) Jednak w tamtym okresie nie trafiłem na żaden egzemplarz salonowy, który miałby drugie złącze danych USB.
Jeśli masz Media Nav i do tego jest tak napisane w instrukcji, a w rzeczywistości nie działa, to może rozważ reklamację? Jestem ciekaw, jak do tego podejdą, bo mi powiedzieli, że się nie da.
sobol1976 - 2021-11-17, 17:42

Kermit napisał/a:
Jeśli masz Media Nav i do tego jest tak napisane w instrukcji, a w rzeczywistości nie działa, to może rozważ reklamację?


Szczerze? Nie potrzebuję drugiego gniazda USB danych, tam na dole mam podpięty wideorejestrator. Muzyka z USB na górze. A reszta przez AA wifi. Zostaje jeszcze wolne gniazdo zapalniczki gdzie mam ładowarkę USB 2 x 2A. Aaa... i jeszcze z tyłu drugie gniazdo zapalniczki :)
Poza tym ja (mimo zapisu w instrukcji) widziałem specyfikację w trakcie zakupu i tam wyraźnie napisano, że 2 złącze USB tylko do ładowania.

dawtaj94 - 2021-11-17, 23:04

sobol1976 napisał/a:
Kermit napisał/a:
Jeśli masz Media Nav i do tego jest tak napisane w instrukcji, a w rzeczywistości nie działa, to może rozważ reklamację?


Szczerze? Nie potrzebuję drugiego gniazda USB danych, tam na dole mam podpięty wideorejestrator. Muzyka z USB na górze. A reszta przez AA wifi. Zostaje jeszcze wolne gniazdo zapalniczki gdzie mam ładowarkę USB 2 x 2A. Aaa... i jeszcze z tyłu drugie gniazdo zapalniczki :)
Poza tym ja (mimo zapisu w instrukcji) widziałem specyfikację w trakcie zakupu i tam wyraźnie napisano, że 2 złącze USB tylko do ładowania.


moje zostało zamówione w maju i wyprodukowane 13 sierpnia w Pitesti w Rumunii, dolny port ładuje i przesyła dane, testowałem dziś na pendrive

Paweł - 2021-11-18, 09:42

sobol1976 napisał/a:

Szczerze? Nie potrzebuję drugiego gniazda USB danych, tam na dole mam podpięty wideorejestrator. Muzyka z USB na górze. A reszta przez AA wifi. Zostaje jeszcze wolne gniazdo zapalniczki gdzie mam ładowarkę USB 2 x 2A. Aaa... i jeszcze z tyłu drugie gniazdo zapalniczki :)
Poza tym ja (mimo zapisu w instrukcji) widziałem specyfikację w trakcie zakupu i tam wyraźnie napisano, że 2 złącze USB tylko do ładowania.

Potwierdzam, Mam identycznie, samochód zamówiony w lutym odebrany w maju, tylko ładowarkę mam 2X2A + 1X1A

Dymek - 2021-11-18, 10:43

dawtaj94 napisał/a:
moje zostało zamówione w maju i wyprodukowane 13 sierpnia w Pitesti w Rumunii, dolny port ładuje i przesyła dane, testowałem dziś na pendrive

Jeśli byłbyś jeszcze łaskaw sprawdzić- czy przy tym dolnym gnieździe masz opisany symbol baterii (piorunka) czy jakiś symbol USB?

chrom6 - 2021-11-18, 17:21

Dymek napisał/a:
Liakim napisał/a:
Warto też dodać że podobno w ramach oszczędności drugi port USB pod klimatyzacją ma zniknąć. Dotyczy to aut produkowanych od połowy października 2021r.

Napisali, że dotyczy to wersji Access. I mam wrażenie, że chodzi tu jednak o górne gniazdo USB, bo dolnego i tak w tej wersji nie ma. Po prostu w Access nie będzie żadnego USB, skoro w podstawowej wersji w ogóle nie ma radia ani systemu Media Control.


po "odchudzeniu" będzie tak:
Media Control/Display = 1x USB
Media NAV/ NAV PLUS = 2x USB

uno0 - 2021-11-18, 17:25

Dymek napisał/a:
dawtaj94 napisał/a:
moje zostało zamówione w maju i wyprodukowane 13 sierpnia w Pitesti w Rumunii, dolny port ładuje i przesyła dane, testowałem dziś na pendrive

Jeśli byłbyś jeszcze łaskaw sprawdzić- czy przy tym dolnym gnieździe masz opisany symbol baterii (piorunka) czy jakiś symbol USB?


Ja mam ikonkę piorunka. Dolny USB nie widzi plików na penie. Wyprodukowany w Maroko - sierpień 2021.

dacialoganmcv - 2021-11-18, 23:39

Dziś tata odebrał swoją Sandero Stepway. Ktoś zamówił i nie odebrał. Doposażył w tylne szyby elektryczne, podgrzewane fotele, elektryczny ręczny, klimatyzację automatyczną i jest Media Display. Nosz .... Teraz kombinuję jak z tego zrobić Media Nav... Chyba pozostaje wymiana całego radia plus anteny.... W mojej i taty oprogramowanie 6.0.9.4
Liakim - 2021-11-19, 10:26

dacialoganmcv napisał/a:
Dziś tata odebrał swoją Sandero Stepway. Ktoś zamówił i nie odebrał. Doposażył w tylne szyby elektryczne, podgrzewane fotele, elektryczny ręczny, klimatyzację automatyczną i jest Media Display. Nosz .... Teraz kombinuję jak z tego zrobić Media Nav... Chyba pozostaje wymiana całego radia plus anteny.... W mojej i taty oprogramowanie 6.0.9.4


Ktoś tu się wypowiadał że wymiana Media Display na Media Nav to praktycznie rozebranie auta do gołej blachy w środku żeby poprowadzić dodatkowe kable do anteny Navi i głośników. Pytanie czy nawet gdyby zrobić to w ASO to czy poskładają potem całość tak jak w fabryce.

dacialoganmcv - 2021-11-19, 10:56

Wyjecie Media Display to 20 minut roboty. GPS za radiem mozna polozyc. Glosniki nie sa wazne. Ewentualnie antena na dachu to i tak wymieniam na pletwe, to 40 minut roboty.
Kermit - 2021-11-22, 15:07

Kermit napisał/a:
robox5 napisał/a:
czy z wyposażeniem Media Display jest dużo pracy aby doposażyć o te głośniki tweeter?
Dołączam się do pytania. Mam wersję bez nawigacji (nie z mojej winy, błąd dystrybutora) i chcę doposażyć się w głośniki wysokotonowe. Czy jest to w ogóle możliwe? Czy system obsłuży te dwa dodatkowe głośniki? W miejscach, gdzie powinny być, widzę okablowanie; czyżby wystarczyło tylko podłączyć głośniki?

Pozdrawiam
Jeśli nadal kogoś to interesuje, to od dzisiaj mam kompletną odpowiedź na pytanie o dołożenie głośników.
W skrócie: da się i nie jest to dużo roboty.
A dokładniej: w moim Loganie 2021 posiadam Media Display, więc w standardzie cztery głośniki. W miejscu tweeterów znajduje się przygotowane okablowanie, jest ono podłączone do źródła dźwięku, więc wszystko jest przygotowane do obsługi sześciu głośników.
Tweetery do Logana, Sandero i Sandero Stepway są identyczne i posiadają numer katalogowy 281480007R.
Siateczki wchodzą na "wcisk" - nawet nie zatrzask, więc zdejmujemy siateczki, podłączamy przewód do głośnika, głośnik wchodzi na zatrzask i na górę siateczka.
Jedynym problemem może być podłączenie prawego tweetera - w moim przypadku przewód został zaczepiony o element konstrukcji schowka - zapewne aby nie "latał" i nie tłukł się podczas jazdy. Trzeba było zdemontować schowek, by dostać się do przewodu, odczepić go i wtedy na długość wystarczył, aby podłączyć głośnik.

A zatem od dzisiaj mogę się cieszyć dźwiękiem z sześciu głośników mając system Media Display. Subiektywnie mam wrażenie, że teraz dźwięk jest jakby bardziej przestrzenny. :)

Pozdrawiam

dacialoganmcv - 2021-11-22, 16:21

Jest lepszy, bo wysokie tony odbijają się od szyb i idą po "górze" auta na wysokości uszu. Bas jest na dole, a sopran wysoko.

Od siebie dodam, że do Media Display idzie przewód nawigacji z anteny, więc nie trzeba żadnych przewodów dodatkowo układać. Jedyna kwestia to dłubanie w Media Display, aby przerobić ją na Media Nav E2 plus USB. Ale to mam na czym się uczyć, bo w pierwszej Sandero mam nawigację i można wszystko prześwietlić.

Kermit - 2021-11-22, 16:28

Czyli piszesz, że antena jest już zamontowana? Mi w Dacii powiedzieli, że trzeba ją zamontować i dlatego musieliby pół samochodu rozbierać. Jesteś pewien, że w Loganie 3gen. to też tylko kwestia grzebania z Media Display? Dałoby się doinstalować moduł WiFi, by AA działało bezprzewodowo?

Pozdrawiam

dacialoganmcv - 2021-11-22, 17:32

Jedna antena GPS idzie do modułu SOS. Druga go Media Nav, w przypadku mojej Sandero, do Media Display i jest wpięta w odbiornik. GPS to niebieskie wtyczki/gniazda i są dwa. Biała wtyczka/gniazdo to antena analogowa do radia. Brązowa to cyfrowa. Wszystkie dochodzą do prawego słupka z tyłu pod zwijakiem pasa bezpieczeństwa. Montowałem płetwy w obu swoich Sandero i wiązki są takie same. W Media Display wymontowałem radio i wszystko jest od strony przewodów oprócz kawałka wiązki do gniazda USB obok lewarka zmiany biegów. Ale to nie problem, prześwietlę przewody w Sandero z Media Nav i będę wiedział co i jak.

Co do Wifi czy co tam potrzeba do AA, to nie wiem, bo nie interesuje mnie w sumie ten temat. Bardziej zależy mi na zamianę Media Display na Media Nav i wygląda obiecująco.

chrom6 - 2021-11-22, 18:12

dacialoganmcv napisał/a:
Jedna antena GPS idzie do modułu SOS. Druga go Media Nav, w przypadku mojej Sandero, do Media Display i jest wpięta w odbiornik. GPS to niebieskie wtyczki/gniazda i są dwa. Biała wtyczka/gniazdo to antena analogowa do radia. Brązowa to cyfrowa. Wszystkie dochodzą do prawego słupka z tyłu pod zwijakiem pasa bezpieczeństwa. Montowałem płetwy w obu swoich Sandero i wiązki są takie same. W Media Display wymontowałem radio i wszystko jest od strony przewodów oprócz kawałka wiązki do gniazda USB obok lewarka zmiany biegów. Ale to nie problem, prześwietlę przewody w Sandero z Media Nav i będę wiedział co i jak.

Co do Wifi czy co tam potrzeba do AA, to nie wiem, bo nie interesuje mnie w sumie ten temat. Bardziej zależy mi na zamianę Media Display na Media Nav i wygląda obiecująco.


jeśli są wiązki pociągnięte to sprawa będzie bardzo prosta - wystarczy wymienić jednostkę centralną i antene

Kermit - 2021-11-22, 19:48

Wzbudzacie we mnie nadzieję; dziś uznałem, że mam już wszystko, na czym mi zależało, ale teraz - skoro to będzie takie proste, by mieć wbudowaną nawigację, może jeszcze się skuszę na dalszy upgrade... :)

Pozdrawiam

dacialoganmcv - 2021-11-24, 13:54

Kermit napisał/a:
Wzbudzacie we mnie nadzieję; dziś uznałem, że mam już wszystko, na czym mi zależało, ale teraz - skoro to będzie takie proste, by mieć wbudowaną nawigację, może jeszcze się skuszę na dalszy upgrade... :)

Pozdrawiam


Potwierdzam. Dziś u taty wjechały dwa głośniki wysokotonowe pod szybą. Lewy bez problemu. Prawy do demontażu schowek: 3 wkręty z przodu, jeden z prawej strony po odpięciu osłonki z przełącznikiem poduszek. Wiązka od głośnika skitrana jest po prawej stronie nad główną wiązka nad metalowym stelażem. Związana jest papierową taśmą, wtyczka jest czarna. Trzeba się przypatrzeć, gdzie jest. Wystarczy mocniej pociągnąć i poprowadzić do góry do gniazda głośnika.

NoName - 2022-03-09, 12:35

Jak autor tematu chciałem podziękować za pomoc, zdecydowałem się na droższą opcję i uważam, że to była właściwa decyzja. Niezdecydowanym polecam wersję rozszerzoną, głównie z uwagi na bezprzewodowego AA bo robi świetną robotę.
tram646 - 2022-03-11, 09:07

Kermit napisał/a:

Tweetery do Logana, Sandero i Sandero Stepway są identyczne i posiadają numer katalogowy 281480007R.


Jaką impedancję mają głośniki w drzwiach?

laisar - 2022-03-11, 10:05

tram646 napisał/a:
Jaką impedancję mają głośniki w drzwiach?

http://www.daciaklub.pl/forum/search.php + impedancj* =

tram646 - 2022-03-11, 10:55

Dzięki!
Surfer - 2022-03-14, 20:31

dacialoganmcv napisał/a:
Dziś u taty wjechały dwa głośniki wysokotonowe pod szybą.

gdzie można kupić takie głośniki i jaki to orientacyjnie koszt?

robox5 - 2022-03-28, 14:37

Surfer napisał/a:
dacialoganmcv napisał/a:
Dziś u taty wjechały dwa głośniki wysokotonowe pod szybą.

gdzie można kupić takie głośniki i jaki to orientacyjnie koszt?


w styczniu byłem w ASO i powiedzieli że nie ma tych tweeterów i nie wiedzą kiedy będą. Zakupiłem używki na aukcji za 80zł para. Po montażu od razu słychać zmianę. Dźwięk stał się bardziej przestrzenny. Scena muzyczna mocno się zwiększa. Mam wrażenie że głośniki w drzwiach dostały więcej basu. Separacja niskich i wysokich tonów jest słyszalna. Tylko siedząc z przodu mam wrażenie że tylne głośniki nie grają, ale to złudzenie (dźwięk ustawiony na środek centralnie). Jeżeli ktoś się zastanawia nad dołożeniem tweeterów to nie ma na czekać.

Marta_zielona - 2022-06-20, 17:35

Tydzień temu w końcu odebrałam wyczekiwanego Stepwaya Comfort. Generalnie autko super, ale replikacja telka działa tylko na kablu i nie ma drugiego, dolnego gniazda USB. Jak to jest u Was?
Jerzy3 - 2022-06-20, 21:26

A w tej wersji miało być po wi-fi i gniazda też? Jeśli tak to powinieneś reklamować. Ja biorę prestiż i tam jest wszystko.
Liakim - 2022-06-21, 06:52

Marta_zielona napisał/a:
Tydzień temu w końcu odebrałam wyczekiwanego Stepwaya Comfort. Generalnie autko super, ale replikacja telka działa tylko na kablu i nie ma drugiego, dolnego gniazda USB. Jak to jest u Was?


Widocznie masz u siebie wersje Media Display z jednym portem USB, Android Auto przez kabel i 4 głośnikami. Wyższa wersja Media NAV to 2 porty USB, Android Auto bezprzewodowo i 6 głośników + wbudowana nawigacja Dacii.

RAJ - 2022-06-21, 08:43

Marta_zielona napisał/a:
replikacja telka działa tylko na kablu i nie ma drugiego, dolnego gniazda USB
W comforcie bezprzewodowa replikacja i dodatkowe USB jest/było w opcji z navi.
Felix - 2022-08-18, 10:32

Dlaczego ze stron dacia.pl, wszędzie zniknęło słowo "bezprzewodowa" ?
Wszystkie opisy zawierają tylko: "funkcja replikacji telefonu komórkowego"
Oczywiście mówię o MediaNav.
A nawet piszą wprost, że teraz jest już tylko przewodowa :
https://www.dacia.pl/samochody/nowy-duster.html


Znalazłem info, ze wszystkie co zostały wyprodukowane od 6 czerwca są pozbawione ten funkcji - bez informowania klientów !
https://www.daciaforum.co...-carplay.40495/

Dymek - 2022-08-18, 11:51

Zgadza się- powody takie same jak w przypadku innych "ogołoceń" wyposażenia- bieżące problemy z elektroniką.
Ja nie kupuję teraz Dacii a czytałem o tym- nie pamiętam, na tym forum czy też na forum FB.
Jedno co jest pewne- dealerzy zazwyczaj o szczegółach wyposażenia wiedzą najmniej, nawet gdy nie ma żadnych zmian.

Felix - 2022-08-18, 12:05

Dymek napisał/a:
Zgadza się- powody takie same jak w przypadku innych "ogołoceń" wyposażenia- bieżące problemy z elektroniką.
Ja nie kupuję teraz Dacii a czytałem o tym- nie pamiętam, na tym forum czy też na forum FB.


to pokazuje ile jest jeszcze takich usuniętych specyfikacji, o którym firma milczy i człowiek się dowie przypadkiem.

Felix - 2022-08-19, 09:13

Podobno brak WIFI dotyczy zamówień dokonanych po kwietniu i każdy klient był o tym informowany w celu ustalenia rekompensaty:
https://www.youtube.com/w...aeRqpv&index=58

sp3c0r - 2022-09-08, 09:49

Witam, niedawno złożyłem zamówienie na Dustera z media display. Dopiero kiedy dopytałem o połączenie bezprzewodowe otrzymałem odpowiedź, że tylko po kablu. Szkoda... Media Nav też tylko po kablu :(
goliat88 - 2022-10-11, 17:49

dacialoganmcv napisał/a:
Kermit napisał/a:
Wzbudzacie we mnie nadzieję; dziś uznałem, że mam już wszystko, na czym mi zależało, ale teraz - skoro to będzie takie proste, by mieć wbudowaną nawigację, może jeszcze się skuszę na dalszy upgrade... :)

Pozdrawiam


Potwierdzam. Dziś u taty wjechały dwa głośniki wysokotonowe pod szybą. Lewy bez problemu. Prawy do demontażu schowek: 3 wkręty z przodu, jeden z prawej strony po odpięciu osłonki z przełącznikiem poduszek. Wiązka od głośnika skitrana jest po prawej stronie nad główną wiązka nad metalowym stelażem. Związana jest papierową taśmą, wtyczka jest czarna. Trzeba się przypatrzeć, gdzie jest. Wystarczy mocniej pociągnąć i poprowadzić do góry do gniazda głośnika.


Cześć wszystkim.
Zakupiłem 2 używane tweetery ale mam problem z podłączeniem, jak z lewej strony faktycznie kabel jest praktycznie w otworze tak prawego nie mogę zlokalizować. Zdemontowałem schowek ale ni huhu ze znalazłem wtyczki. Czy kojarzycie może jakie kolory przewodów albo jakaś dodatkowa wskazówka gdzie szukać? Może fotorelacja?

chrom6 - 2022-10-12, 16:43

goliat88 napisał/a:



Cześć wszystkim.
Zakupiłem 2 używane tweetery ale mam problem z podłączeniem, jak z lewej strony faktycznie kabel jest praktycznie w otworze tak prawego nie mogę zlokalizować. Zdemontowałem schowek ale ni huhu ze znalazłem wtyczki. Czy kojarzycie może jakie kolory przewodów albo jakaś dodatkowa wskazówka gdzie szukać? Może fotorelacja?


szukaj na górze pod samą deską rozdzielczą, mogli też przymocować bliżej środka deski ,

tomekar - 2022-10-12, 21:18

goliat88 napisał/a:

Zakupiłem 2 używane tweetery


Możesz napisać gdzie kupiłeś?

goliat88 - 2022-10-12, 21:19

tomekar napisał/a:
goliat88 napisał/a:

Zakupiłem 2 używane tweetery


Możesz napisać gdzie kupiłeś?


Znany portal aukcyjny na A.

goliat88 - 2022-10-13, 09:25

chrom6 napisał/a:


szukaj na górze pod samą deską rozdzielczą, mogli też przymocować bliżej środka deski ,


Zlokalizowałem wtyczkę. W moim przypadku, była ona przyklejona do wiązki głównej (tej grubej) za metalowym stelarzem po prawej stronie jak pisał poprzednik. Trzeba po omacku jechać dłonią/paluchami po wiązce i powinno się ją napotkać. Słychać różnicę na + w dzwięku.

Jeśli chodzi o zakup, to polecam w obserwowanych na alle albo olx dodać numer części 281480007R. Aktualnie jest para: https://allegro.pl/oferta/glosnik-wysokotonowy-dacia-duster-ii-281480007r-12733496758

tomekar - 2022-10-13, 11:33

goliat88 napisał/a:
tomekar napisał/a:
goliat88 napisał/a:

Zakupiłem 2 używane tweetery


Możesz napisać gdzie kupiłeś?


Znany portal aukcyjny na A.


Ok, musiałeś trafić, bo teraz tylko nowy albo w zestawie.

GrzesiekP - 2022-10-15, 22:46

Gdyby ktoś się zastanawiał - Jogger ma również podciągnięte przewody pod gwizdki. Lewy jest praktycznie w otworze pod głośnik , prawy miałem przyklejony do wiązki kabli nad schowkiem.
Żeby się do niego dostać trzeba wymontować schowek.

Głośniki z linka czyli OE 281480007R są trudne do znalezienia w dobrej cenie. Zaryzykowałem OE 8200001434C - na portalach są nawet po 15 PLN sztuka. Głośnik pasuje po małej modyfikacji wtyczki lub gniazda ( wtyczka ma wystający ząbek - trzeba go ściąć albo zrobić rowek w gnieździe ).

Różnica w dźwięku dla mnie wyraźnie na plus - lepiej odczuwalny efekt stereo. Jedyne czego mi jeszcze brakuje to niskich tonów ( ale to wina tego że w Kangoo miałem suba pod fotelem )

piotrek400 - 2022-11-04, 18:33

Czyli jednak się da rozbudować MD do MN?
Trzeba wybrać się do Rumunii w wakacje :mrgreen:

kabaret10 - 2022-11-04, 19:29

sp3c0r napisał/a:
Witam, niedawno złożyłem zamówienie na Dustera z media display. Dopiero kiedy dopytałem o połączenie bezprzewodowe otrzymałem odpowiedź, że tylko po kablu. Szkoda... Media Nav też tylko po kablu :(


Nosz kurka, też nawet nie zapytałem tylko wziąłem pakiet. :(
W zamówieniu pod media nav mam napisane tylko replikacja.

RafalSky84 - 2023-03-09, 21:22

Witam,
odświeżę temat głośników na desce. Mój element to Jogger Extreme 1,0 LPG 7os 2012.09, miał być Media Nav, ale sprzedawca odradził ze względu na brak gwarancji terminu dostawy (tak jakby w innych wersjach było inaczej :D ).
Czyli mam Media Display i 4 głośniki zamiast 6.
Posiłkując się na tym forum, potwierdzam, że przewody miałem poprowadzone. Od strony kierowcy był widoczny od strony szyby, po zdjęciu zaślepki był przyklejony na żółtą taśmę do wiązki. Tutaj zonk – weź to wygrzeb i wyciągnij! Palców brakło. Zaopatrzcie się w jakiś sztywny drut, wyginajcie w haczyk i jazda do góry, aż złapiecie. Podłączycie i 50% roboty za wami. Druga strona chyba nawet łatwiejsza. Wykręcacie schowek. Po otwarciu schowka – dwa wkręty na górze, jeden z lewej na dole. Czwarty po odpięciu dużej zaślepki na boczku gdzie jest przełącznik od airbag – bez obaw nic nie urwiecie, bo włącznik airbag jest na przewodzie i odejdzie. Wyciągamy schowek, uwaga na zatrzaski po stronie airbagu, trzeba odgiąć. Zalecam odpiąć lampkę schowka, bo przeszkadza.
Dalej już sama przyjemność – szukanie złączki: u mnie była po prawej na głównej wiązce zagięta w pół i zaklejona żółtą taśmą, tak, że złączka była nie widoczna z mojej strony, tylko z tyłu wiązki. Po zerwaniu taśmy, długość i miejsca jest tyle, że bez problemu włożycie rękę i doprowadzicie ją do wylotu na desce. Podłączamy, montujemy. Głośniczki wchodzą na klik, obudowa jest kierunkowa „jajowata”, z jednej strony ma szerszy element montażowy od strony wychodzącego przewodu węższy – nie da się włożyć inaczej. Klikamy głośnik, potem maskownicę i koniec Roboty.

Dalej już tylko konfiguracja dźwięku według własnych słuchów.
Według mnie: NIE MAM POJĘCIA JAK MOGŁEM JEŹDZIĆ BEZ TYCH CYKACZY. Jest masakra. Jeszcze nie ustawiłem na 100%, walą po uszach strasznie!
Dalsze wyzwanie: czym podbić bass, aby nie ingerowało zbytnio w instalację oraz nie zabierało bagażnika. W poprzednim samochodzie miałem Pioneer TS-WX305B 1300W, więc poprzeczka wysoka 😊
Pozdrowienia i powodzenia.
R.

robox5 - 2023-03-10, 11:16

Jakieś 1,5roku temu Dacia miała w swojej ofercie głośniki i subwoofer premium HI -FI od firmy FOCAL. Obecnie niedostępne. Zakupiłem sam subwoofer Focal 2.1 IBUS 150W dedykowany do Dacii. Jest mały także montuje się go bez problemu pod siedzeniem. Ma oczywiście aktywny wzmacniacz, a także można do niego podłączyć głośniki wszystko jest Plug & Play więc tylko podpinamy kable do media display i przeciągamy zasilanie od akumulatora i gra aż siedzenie faluje.
Osobiście nie lubię jak bas jest dominujący, staram, się dobierać ustawienia tak aby dźwięk był bardziej zbalansowany a bas uzupełniał przestrzeń swoim basem bez znacznej dominacji. Jak dożyłem głośniki wysokotonowe widziałem wyraźną poprawę w odsłuchu, tak po dołożeniu suba zauważyłem spadek jakości dźwięku ponieważ głośniki w drzwiach są marne i nie dają rady uwypuklić dźwięków średnich, przez co dominuje bas i wysokie tony. Także czeka mnie wymiana głośników w drzwiach. Nie jestem pewien czy wezmę FOCALe bo słyszałem że są lepsze i nie koniecznie droższe tylko ewentualnie trzeba będzie dopasować dystans i wtyk. No i przydało by się od razu wygłuszyć drzwi. Także żeby uzyskać polepszenie trzeba pomyśleć o bardziej kompleksowej wymianie nagłośnienia.

RafalSky84 - 2023-03-10, 15:28

Dzięki za cynk! Ceny tego Focala dosyć dosyć, ale jeżeli wszystko by było Plug&Play to fajna sprawa.
PS. dobierał się ktoś z Was do wyciągnięcia Media Display? Ew. może nie trzeba ściągać, tylko szukać gdzieś samej wiązki przewodów?

robox5 - 2023-03-10, 23:08

Jak to mówią w internetach jest wszystko. Ja osobiście dużo zaczerpnąłem od Niemca, który ma kanał na youtube LZPatrs. Ma ze 20 filmów o Sandero III, a także sklep z akcesoriami ale ceny kosmos. Chyba filmik nr 10 z playlisty sandero III był o demontażu media nav. Także można zobaczyć jakie to proste.
RafalSky84 - 2023-03-11, 23:49

Dziękuje! Obejrzałem :)
W zasadzie nic strasznego.
Cóż - ja jestem zdecydowany - żona gorzej :)
ale, że nie jest to samochód na rok czy dwa (musi się zwrócić), wydatek ma zasadność.
Oczywiście co do jakości to nie spodziewam się filharmonii, jednak słuchając nawet do średniej głośności, ale w pełnym paśmie Hz to jest o niebo lepiej niż bez ... nie chodzi o dyskotekę.
Jak podejdę do tematu to dam znać i zrobię fotorelację.
R.

glaca123 - 2024-04-11, 12:03

goliat88 napisał/a:
dacialoganmcv napisał/a:
Kermit napisał/a:
Wzbudzacie we mnie nadzieję; dziś uznałem, że mam już wszystko, na czym mi zależało, ale teraz - skoro to będzie takie proste, by mieć wbudowaną nawigację, może jeszcze się skuszę na dalszy upgrade... :)

Pozdrawiam


Potwierdzam. Dziś u taty wjechały dwa głośniki wysokotonowe pod szybą. Lewy bez problemu. Prawy do demontażu schowek: 3 wkręty z przodu, jeden z prawej strony po odpięciu osłonki z przełącznikiem poduszek. Wiązka od głośnika skitrana jest po prawej stronie nad główną wiązka nad metalowym stelażem. Związana jest papierową taśmą, wtyczka jest czarna. Trzeba się przypatrzeć, gdzie jest. Wystarczy mocniej pociągnąć i poprowadzić do góry do gniazda głośnika.


Cześć wszystkim.
Zakupiłem 2 używane tweetery ale mam problem z podłączeniem, jak z lewej strony faktycznie kabel jest praktycznie w otworze tak prawego nie mogę zlokalizować. Zdemontowałem schowek ale ni huhu ze znalazłem wtyczki. Czy kojarzycie może jakie kolory przewodów albo jakaś dodatkowa wskazówka gdzie szukać? Może fotorelacja?


Odgrzeje temat. Znalazłem filmik jak zamontować tweetery. https://www.youtube.com/watch?v=DDizVuLmKAg

wat - 2024-04-11, 15:28

robox5 napisał/a:
Jakieś 1,5roku temu Dacia miała w swojej ofercie głośniki i subwoofer premium HI -FI od firmy FOCAL. Obecnie niedostępne. Zakupiłem sam subwoofer Focal 2.1 IBUS 150W dedykowany do Dacii. Jest mały także montuje się go bez problemu pod siedzeniem. Ma oczywiście aktywny wzmacniacz, a także można do niego podłączyć głośniki wszystko jest Plug & Play więc tylko podpinamy kable do media display i przeciągamy zasilanie od akumulatora i gra aż siedzenie faluje.
Osobiście nie lubię jak bas jest dominujący, staram, się dobierać ustawienia tak aby dźwięk był bardziej zbalansowany a bas uzupełniał przestrzeń swoim basem bez znacznej dominacji. Jak dożyłem głośniki wysokotonowe widziałem wyraźną poprawę w odsłuchu, tak po dołożeniu suba zauważyłem spadek jakości dźwięku ponieważ głośniki w drzwiach są marne i nie dają rady uwypuklić dźwięków średnich, przez co dominuje bas i wysokie tony. Także czeka mnie wymiana głośników w drzwiach. Nie jestem pewien czy wezmę FOCALe bo słyszałem że są lepsze i nie koniecznie droższe tylko ewentualnie trzeba będzie dopasować dystans i wtyk. No i przydało by się od razu wygłuszyć drzwi. Także żeby uzyskać polepszenie trzeba pomyśleć o bardziej kompleksowej wymianie nagłośnienia.

Jakie te głośniki wysokotonowe zakupiłeś bo muszę do siebie dokupić

SHAKER - 2024-04-30, 09:48

Panowie bawil sie ktos w media display wkodowac front tweeter 281480007R ?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group