DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Zakup Dacii - Powrót do Dacii

Marckok - 2022-07-04, 20:35
Temat postu: Powrót do Dacii
Jestem daciowym weteranem: miałem Logana MCV I, Lodgy, Logana MCV II; łącznie zrobiłem tymi autami około 700 tyś, km

dużo jeżdżę, głównie trasy

po Daciach miałem przerwę na Peugeota 308 (i równolegle dostawczego Partnera), a teraz po pożegnaniu się z nimi (koniec leasingów) od mniej-więcej roku moim jedynym autem jest dostawczy Renault Trafic; no ale przy obecnych cenach Diesla szukam jakiejś alternatywy do robienia tras gdy nie wiozę tyle rzeczy - Trafikiem ze spalaniem poniżej 7,2 l / 100 km nie zejdę (i robienie 5000 km tym autem miesięcznie to jednak bywa męczące)

pomyślałem o powrocie do Dacii w odmianie benzyna + fabryczne LPG

i teraz rozważam:

Joggera albo Sandero w wersji 1.0 benzyna + LPG

lub np. używane Sandero 0.9 benzyna + LPG

zakładam że przy dużych przebiegach (do 50 000 km rocznie) kupowanie używki to raczej zbyt duże ryzyko poważnych wydatków, zwłaszcza w wersji LPG ?

ponadto nawet w Renault mówią że nowe silniki są lepsze od wcześniejszych 0.9 z LPG

z jakim spalaniem gazu przy prędkości rzędu 120 km / h muszę się liczyć w Jogger / Sandero ?

z góry dziękuję za wszelkie uwagi

laisar - 2022-07-04, 23:02

Marckok napisał/a:
z jakim spalaniem gazu przy prędkości rzędu 120 km / h muszę się liczyć w Jogger / Sandero ?

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=105

pietreksz - 2022-07-06, 22:39

Możesz kupić używkę z wykupionym easy service na kilka lat jeszcze i nie martwić się o przebiegi. Ja mam Dustera z 11.2020 z pakietem easyservice na 150tys km i gwarancją do 11.2025 a zrobiłem dopiero 22tys km. Na jesień będę sprzedawał chociaż ciągle się zastanawiam czy nie zostawić bo wartość rośnie lepiej niż złoto no i jest bardzo fajnym autem :)
spalanie przy 120km/h 9.0 - 9.5 u mnie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group