DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Jogger - ilość miejsca w 2 rzędzie

Soczo - 2022-07-14, 09:21
Temat postu: Jogger - ilość miejsca w 2 rzędzie
Dzień dobry, na wstępie chciałbym przeprosić jeśli na zadane przez mnie pytanie była już prędzej odpowiedź (nie znalazłem, przeszukując forum). Mianowicie zastanawiamy się z żoną nad zakupem Dacii Jogger jako auta rodzinnego i teraz najbardziej nurtujące nas pytanie czy w II rzędzie siedzeń jest na tyle dużo miejsca żeby zmieściły się 2 foteliki isofix a na środku usiadła dorosła kobieta (żona :D).

Czy mogliby się wypowiedzieć już posiadacze Dacii Jogge. Może ktoś posiada foto ??

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.

Liakim - 2022-07-14, 10:03

Jeżeli to jest dla Ciebie ważny aspekt przy zakupie to wybrałbym się na Twoim miejscu do salonu i sprawdził na żywo, fotelik fotelikowi nie równy + gabaryty dorosłej osoby siedzącej na środku też mogą być różne.
Soczo - 2022-07-14, 10:07

Nie no to wiadomo, że sprawdzę.... byłem wczoraj w salonie ale niestety doradca też nie wiedział. Przejadę się z rodzinką i zobaczymy w takim razie ale myślałem, że może ktoś już sprawdzał to.
Jarekf3d - 2022-07-14, 10:12

Ja mam joggera . Co prawda samochodem jeździmy głównie w 2 osoby z przodu. Co do tylnej kanapy to jest raczej wąska jak cały samochód (ta sama płyta podłogowa co w sandero) więc z tym raczej różnie. Wszystko zależy ile miejsca zajmują te foteliki i 3 dorosła osoba. Może się okazać że będzie jednak okej. Trzeba zrobić test i się przejechać więcej niż kilka km i sprawdzić czy jest wygodnie.
Soczo - 2022-07-14, 10:57

Podjadę do salonu z fotelikami i żoną. Zobaczymy jak to będzie wyglądało. Dla mnie to niezbędny warunek do zakupu tego autka.
gfedorynski - 2022-07-14, 13:44

Jeździłem lodgy w dwa foteliki + dorosła pasażerka pomiędzy. Nie było to najbardziej komfortowe rozwiązanie, ale bez problemu realizowalne. Spodziewam się, że w joggerze wymiary będą podobne (sufit jest trochę niżej, ale szerokość chyba bez zmian?). Natomiast na dłuższą trasę polecam jednak użycie 3. rzędu.
Dymek - 2022-07-14, 14:30

gfedorynski napisał/a:
Jeździłem lodgy w dwa foteliki + dorosła pasażerka pomiędzy. Nie było to najbardziej komfortowe rozwiązanie, ale bez problemu realizowalne. Spodziewam się, że w joggerze wymiary będą podobne (sufit jest trochę niżej, ale szerokość chyba bez zmian?).

Nowe samochody zwykle rosną, ale nie w tym przypadku.
Szerokość z tyłu w Lodgy- max. 1466 mm.
Szerokość z tyłu w Jogger- max. 1410 mm.
Takie 5,6 cm mniej to nie jest wcale mało...

Dla porównania:
Szerokość z tyłu w Sandero 2- max. 1436 mm.
Szerokość z tyłu w Sandero 3- max. 1406 mm.

To są wszędzie wymiary max- czyli mierzone nad podłokietnikami.

Michał B24 - 2022-07-14, 14:50

Przy dwóch isofixach jest to niewykonalne według mnie. Przy dwóch poddupnikach powinno sie dać
Soczo - 2022-07-14, 16:04

Jutro jadę do salonu sprawdzić to i dam wam znać jak to wygląda:)
imć - 2022-07-14, 16:15

Soczo napisał/a:
Jutro jadę do salonu sprawdzić to i dam wam znać jak to wygląda:)


W Sandero III jest to niewykonalne. Been there, done that. Do wożenia dzieciaków z tyłu się nada. Do jeżdzenia w trasy z kimś na dokładkę kupiliśmy większe autko. Edit: dodam, że foteliki mają bazy, już po samym założeniu baz wiadomo było, że się nie da.

PiotrekTCE - 2022-07-14, 19:38

Foty nie mam, ale dzieci w wieku 5 i 8lat. Żona "kompaktowa" i mieszczą się na styk. Im młodsze dzieci tym foteliki bardziej rozbudowane. Ogólnie przestronność tego modelu to jego duży plus.
Kauris - 2022-07-14, 22:51

Dymek napisał/a:

Szerokość z tyłu w Jogger- max. 1410 mm.
Szerokość z tyłu w Sandero 2- max. 1436 mm.

Miałem raz dwa foteliki na isofixach, z czego jeden raczej duży, drugi nie pamiętam i miejsca pomiędzy nimi wystarczyło na kościstą 11-to latkę. Ale też rozstaw isofixów ma znaczenie, bo trochę miejsca "się marnowało" po zewnętrznej stronie fotelików.

Marmach - 2022-07-15, 21:54

A nie prościej dwa foteliki obok siebie i pasażer na trzecim miejscu? Ja tak wożę kaszojady w Lodgy, bo pozwala to na złożenie 1/3 kanapy w razie potrzeby a także na wpuszczenie pasażerów do 3 rzędu siedzeń...
Przy dwóch fotelikach skrajnie wchodzenie na środkowe miejsce jest dość karkołomne no i nic już się złożyć nie da...

No i pytanie jeszcze jakie to miałyby być foteliki, u mnie mieści się pierwszy na isofixie przodem (lewa cześć kanapy) i drugi na pasach tyłem (na środku) - ale siedzą na tyle ciasno, że prawa 1/3 kanapy składa się już na styk z fotelikiem.

Michał B24 - 2022-07-16, 09:05

Marmach napisał/a:
A nie prościej dwa foteliki obok siebie i pasażer na trzecim miejscu? Ja tak wożę kaszojady w Lodgy, bo pozwala to na złożenie 1/3 kanapy w razie potrzeby a także na wpuszczenie pasażerów do 3 rzędu siedzeń...
Przy dwóch fotelikach skrajnie wchodzenie na środkowe miejsce jest dość karkołomne no i nic już się złożyć nie da...

No i pytanie jeszcze jakie to miałyby być foteliki, u mnie mieści się pierwszy na isofixie przodem (lewa cześć kanapy) i drugi na pasach tyłem (na środku) - ale siedzą na tyle ciasno, że prawa 1/3 kanapy składa się już na styk z fotelikiem.


Pytanie było o dwa Isofixy, a to determinuje gdzie będą foteliki, bo na środku isofixa nie ma. Chyba że da się założyć fotel na środku, korzystająć z wewnetrznych uchwytów lewego i prawego?

Marmach - 2022-07-17, 21:49

Michał B24 napisał/a:
Pytanie było o dwa Isofixy, a to determinuje gdzie będą foteliki, bo na środku isofixa nie ma.

Nie ma isofixa na środku... Ha, kolejny punkt dla opcji "nie sprzedawać Lodgy"...

Aczkolwiek pytałem dlatego, że sam wożę fotelik na środku przypięty pasem, a do isofixa dopiąłem tylko dodatkowy pas zabezpieczający.

temporar - 2022-07-18, 07:56

Zakładając wykorzystanie wszystkich 7 miejsc, w Joggerze można zamontować tylko jeden fotelik na isofixie (jak się zainstaluje drugi to nie ma dostępu do tylnej kanapy). Trochę to dziwne dla auta pozycjonowanego jako rodzinne.
gfedorynski - 2022-07-18, 08:42

A w jakimkolwiek samochodzie o zbliżonych gabarytach daje się _sensownie_ wpiąć w isofix dwa foteliki obok siebie? To po prostu zajmuje miejsce.

Nie mówiąc już o tym, że wpięcie/wypięcie fotelika może być szybsze niż przypinanie go pasami, więc wychodzi na to samo.

Soczo - 2022-07-18, 13:44

Podsumowując temat - po wizycie w serwisie i wpięciu 2 fotelików isofix na środku usiądzie dorosła osoba. Przestrzeń na nogi, głowę spoko natomiast w barkach jest tak jak to ujęła moja żona na 80%. Mogłoby być lepiej ale nie ma tragedii hehe.

W każdym razie jest do możliwe, a co do miejsca to po prostu zależy od gabarytów fotelików no i osoby dorosłej. Dla porównania w Toyota Verso z 3 niezależnymi fotelami z tyłu jest nie co więcej miejsca ale mniejszy bagażnik - coś za coś.

Na razie nie skreślam Dacii, jutro wybieram się na jazdę próbną. Może komuś w przyszłości przydadzą się nasze dyskusje. Temat do zamknięcia.

Hamal99 - 2022-10-12, 20:38

Nie do zamknięcia - czy ktoś mógłby po prostu zwykłą miarką zmierzyć szerokość kanapy w 2-gim rzędzie ? i dodatkowo szerokość na poziomie ramion ? Wtedy będzie wiadomo ile tam miejsca, ja joggera widziałem tylko pod marketem i powiem że na moje oko wygląda dosyć ciasno.
Też myśle o joggerze ale w porównaniu do mojego forda mondeo kombi to będzie raczej ciasno, chyba że przy 3ce dzieci kupie wersję 7-os i będę używał 2 foteli zewnętrznych z drugiego rzędu i 1 fotela z 3-ciego. Stracę pół bagażnika więc kupię box-a dachowego, ale komfort będzie juz porządny. I tak jogger w wersji 7os jest tańszy niż inne rodzinne 5os.

Dymek - 2022-10-12, 21:16

Wymiar na wysokości ramion masz podany w dokumentacji: 1410 mm...
Hamal99 - 2022-10-13, 07:11

W dokumentacji mogą mierzyć od szyby do szyby żeby pomiar lepiej wygladał bo na moje oko to 140 cm tam nie ma, najlepiej jakby ktoś sprawdził samodzielnie miarką.
Slawskip - 2022-10-13, 09:22

tutaj masz porównanie i różne wymiary: https://francuskie.pl/czy-dacia-jogger-jest-mniejsza-od-lodgy-nasze-pomiary/
Dymek - 2022-10-13, 09:35

Hamal99 napisał/a:
W dokumentacji mogą mierzyć od szyby do szyby żeby pomiar lepiej wygladał...
Warto zmierzyć, chociaż z tą szybą to nie sądzę. We wszystkich wcześniejszych modelach były podawane dwa wymiary i zawsze dotyczyły tapicerki drzwi- "między podłokietnikami" i "nad podłokietnikiem". Z rysunku Joggera wynika, że 1410 to wymiar "nad podłokietnikiem". W przypadku nowego Sandero podają tam 1406.
Przykładowo wymiary podawane w dokumentacji dla Sandero2 mam zweryfikowane "z natury":
- między podłokietnikami 1393;
- nad podłokietnikami 1432.
A to by sugerowało, że na szerokość ramion z tyłu w Jogger jest ciaśniej niż w Sandero2... i pomiary przedstawione w zalinkowanym wyżej artykule jak najbardziej to potwierdzają. Niby Jogger ma szersze siedzisko ale przez boczki drzwi wszędzie powyżej łokci mamy ciaśniej... Ciaśniej niż w modelach z poprzedniej generacji.
Natomiast jeśli ktoś przymierza się do fotelików czy "poddupników" dziecięcych, to szerokość na wysokości siedziska może mieć dla niego większe znaczenie niż na wysokości ramion.

michauek22 - 2022-10-14, 16:16

Dymek napisał/a:
na szerokość ramion z tyłu w Jogger jest ciaśniej niż w Sandero2....

to fakt, stety lub niestety...

Hamal99 - 2022-10-16, 19:51

znalazłem filmik na youtube gdzie gość miarką zmierzył szerokość kanapy w 2-gim rzędzie i wyszło 120 cm, czyli jednak jest to ciasny samochód, o ile sie orientuję to taka sama szerokość jak w Dusterze, tak więc jeśli ktoś nie potrzebuje skorzystać z 3-ciego rzędu siedzeń to mam wątpliwości co do sensu kupowania Joggera, bo Duster jednak jest sporo tańszy.
laisar - 2022-10-16, 21:21

Hamal99 napisał/a:
mam wątpliwości co do sensu kupowania Joggera

Bagażnik.

Hamal99 - 2022-10-17, 09:27

laisar napisał/a:
Hamal99 napisał/a:
mam wątpliwości co do sensu kupowania Joggera

Bagażnik.


Duster + box dachowy nadal wychodzi znacznie taniej.
Do tego Duster jest sprawdzoną przez lata konstrukcją.

GrzesiekP - 2022-10-17, 10:16

BOX = większe opory powietrza = więcej paliwa. No i łatwiej układać rzeczy w bagażniku niż na dachu.

Co do wymiarów i miejsca - polecam wybrać się do salonu i wypróbować oba. Żona chciała Dustera , na papierze wyglądały podobnie ale po wizycie w salonie zmieniła zdanie i jest Jogger. Porównanie "na żywo" to jednak co innego niż oglądanie zdjęć i czytanie danych.

Dla mnie Duster ma najwięcej sensu w wersji 4x4 - może kiedyś jak trafię w totka kupię do zabawy w terenie ;-) .

Jeśli chodzi o możliwości "ciężarowe" :

Ładowność:
Duster : 398 kg
Jogger : 410 (5-m) / 550 kg (7-m)

Masa przyczepy bez hamulca:
Duster: 665-680 ( nie jest napisane od czego to zależy )
Jogger: 645 (5-m) / 660 (7-m)


Masa przyczepy z hamulcem:
Duster : 1100kg
Jogger : 1200 kg



Co jest dla Ciebie ważniejsze i jakiego auta potrzebujesz i co się bardziej opłaca to twój wybór i tylko Ty wiesz co jest dla Ciebie najlepsze.


Co do Joggera polecam jednak wersję 7 osób - większa ładowność , mocniejsze hamulce ( większe tarcze na przodzie ). Często jak wiozę 5 osób to korzystam z fotela w trzecim rzędzie - tak jest wygodniej dla pasażerów. Moim zdaniem warto dopłacić.

Michał B24 - 2022-10-17, 10:37

Jak dla kogo, każdy musi ocenić co dla niego lepsze. Na trasy lepszy by był Jogger 1.3 150 koni. Ale takiego nie ma.

Do pracy, też zależy gdzie sie jeździ, bo prześwit się zarówno przydaje, jak i przeszkadza w trasie...

laisar - 2022-10-17, 11:25

Hamal99 napisał/a:
Duster + box dachowy nadal wychodzi znacznie taniej

Jak już napisali koledzy powyżej - wygoda użytkowania jest kwestią względną i słabo przeliczalną w prosty sposób na pieniądze.

Hamal99 napisał/a:
Duster jest sprawdzoną przez lata konstrukcją

Jogger to po prostu rozciągnięte clio V ze znaczkiem dacii, więc zbyt wiele nowego to w nim i tak nie ma.

GrzesiekP - 2022-10-17, 11:45

Michał B24 napisał/a:
Jak dla kogo, każdy musi ocenić co dla niego lepsze. Na trasy lepszy by był Jogger 1.3 150 koni. Ale takiego nie ma.


Już niedługo będzie mocniejszy silnik - hybryda oficjalnie potwierdzona. No i będzie opcja automatycznej skrzyni. Ale zamówienia od 2023 czyli dostawa pewnie po wakacjach albo i później ;-) . Będzie drożej - spekulacje mówią o kwocie +/- 20 tys. i o tym że dostępność tylko od średniej wersji wyposażeniowej.

Michał B24 napisał/a:
Do pracy, też zależy gdzie sie jeździ, bo prześwit się zarówno przydaje, jak i przeszkadza w trasie...


Prześwit w Joggerze i Dusterze podobny - 1 cm różnicy. Jak oglądałem w salonie na oko oba auta podobnie wysokie. W wakacje jeździłem trochę po polnych / gruntowych drogach i z prześwitem nie było problemu. Aha - Jogger ma osłony pod spodem ale plastikowe, nie wiem jak jest w Dusterze.

Dymek - 2022-10-17, 14:33

laisar napisał/a:
Hamal99 napisał/a:
mam wątpliwości co do sensu kupowania Joggera

Bagażnik.
7 miejsc lub duży bagażnik - to są atuty Joggera. O ile bagażnik w Dusterze nadrobimy boxem, to 7 miejsc nie przeskoczymy. Dlatego zależy- co komu potrzebne.
GrzesiekP napisał/a:
Prześwit w Joggerze i Dusterze podobny - 1 cm różnicy. Jak oglądałem w salonie na oko oba auta podobnie wysokie.
Tylko że prześwit trzeba jeszcze skojarzyć z rozstawem osi a tu niestety Jogger ma ponad 22 cm więcej. No i tak do końca to nie jest pewne jak z tym prześwitem, bo dla Dustera podają pojedynczy wymiar, chyba bez obciążenia 217/210 (zależy od napędu) a dla Joggera rzeczywiście 200, ale już 159 po zasiedleniu, ale nie wiadomo w sumie iloma osobami...
Hamal99 - 2022-12-10, 20:14

Dzisiaj byłem w salonie Dacii i zmierzyłem miarką, kanapa Joggera ma szerokość 121 cm. I powiem że jest to dość wąski samochód. Dla 3 małych dzieci z tyłu może będzie ok, ale dla 3 nastolatków to już będzie bardzo ciasny. Gdyby kanapa była choć z 10 cm szersza byłoby o wiele lepiej. Szkoda. Już Duster ma szerszą kanapę - ok. 126 cm.

Szerokość bagażnika po podłodze 100 cm też nie powala, nad nadkolami jest nieco szerzej
Za to faktycznie nadrabia wysokością - ok 100 cm, do tunelu dachowego pośrodku - ok 90 cm..

Trochę się zawiodłem, ale ja użytkuję znacznie bardziej przestronne mondeo, więc może miałem za wysokie wymagania.

Natomiast co do joggera 7-osobowego to na youtube wszyscy się zachwycają 3-cim rzędem siedzeń że takie wygodne. Uważam że to znaczna przesada. Siedząc na siedzeniu uda nie przylegają do fotela bo ma się kolana zbyt mocno podciągnięte do góry co z pewnością będzie powodowało złe krążenie a nie ma tam miejsca aby nawet lekko wyciągnąć nogi więc przy dłuższych podróżach typu Chorwacja będzie mało przyjemne. Dla małego dziecka będzie w porządku, dla nastolatka już będzie ciasno.

Takie moje krytyczne spojrzenie, ale nie ma co słodzić, trzeba mówić jak jest. Ogólnie to samochód dla rodzin z małymi dziećmi, dla nastolatków już będzie w nim ciasno.

Jarekf3d - 2022-12-11, 19:12

Chyba nikt nie jest zdziwiony że samochód może być ciasny. Skoro jest robiony z tej samej płyty co clio (czyli mały samochód z niskiego segmentu) Długość to lekko ponad 4,5 metry - czyli to "kompaktowe kombi" Co do szerokości też nie byłem zaskoczony. Dla mnie ok, jak bym miał brać wersje 7 osobową to na starcie bym zakładał że 3 rząd tylko dla "młodzików". Zresztą 2 rząd to samo. Rosłe chłopy raczej będą miał tam ciasno. Fizyki raczej się nie oszuka. Tak czy siak jesteśmy zadowoleni.
Michał B24 - 2022-12-12, 12:46

7 miejsc i długie trasy, to do tego są busy, albo Grand Espace, lub Pacifica. W autach na bazie kompaktu, dalsze trasy dla osób dorosłych są mocno dsykusyjne.

Nawet w dużych sedanach, trzy osoby dorosła na tylnej kanapie, długa trasa to męczarnia.

Black Dusty - 2022-12-12, 14:08

To dziwne jak się czyta że ktoś Żukiem chce słonia przewozić, wiele rozczarowań wynika nie z niedoskonałości produktu tylko z wybujałych oczekiwań.
Dymek - 2022-12-12, 14:44

Jakoś chyba do wszystkich nie może przebić się fakt, że Jogger to nie Lodgy i jeśli chodzi o szerokość, to Jogger nie oferuje przecież nic więcej niż Sandero- w obu przypadkach to 1784 mm bez lusterek. Różnice są dopiero w długości, wysokości, ilości pasażerów i (opcjonalnie) przestrzeni bagażowej.
temporar - 2022-12-12, 17:18

Trochę to wina samego producenta, który dość mocno reklamuje wersję 7-os a i większość recenzji zaczyna się od 'najtańsze 7-osobowe auto na rynku'.

Osobiście uważam, że Jogger to auto dla 4-5 osobowej rodziny, która (i/lub):
1) okazjonalnie przewozi dodatkowe osoby na krótkich dystansach
2) ma dużego psa/psy
3) często wozi duże gabaryty (wózki, rowerki, meble, sprzęt do hobby)
4) ma mały garaż/miejsce parkingowe (Superb kombi: 30 cm dłuższy; Octavia K/Kodiaq -20cm; oba szersze o min 10 cm).

vonGrzegorz - 2023-01-24, 22:12

Powiem tak w tej chwili jestem użytkownikiem Joggera 7os. wcześniej jeździłem Citroenem C4 Grand Picasso. Na pewno nie ma co porównywać przednich siedzeń i w 2 rzędzie (Cytryna ma 3 osobne pełne regulowane fotele w 2). Co do 3 rzędu to według mnie w joggerze jest wygodniejszy od 2 chyba przez wysokość i na pewno wygodniej niż w (3 rzędzie) cytrynie. Jeżdżę z rodziną syn 17 lat córa 12 i najmniejsza 1,5 roku w obszernym fotelu do tego pies w boxie i kot nie ma problemu. Według mnie jest ok.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group