DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dawne modele Dacii - Dacia tzw. "Straszna" czy aby napewno?

daciowy - 2022-10-15, 09:04
Temat postu: Dacia tzw. "Straszna" czy aby napewno?
Witajcie!
Autor tego filmiku przedstawia nam Dacię pic-up i sugeruje że jest straszna. Oczywiście ma sporo racji ale nie do końca. Pokazuje zmęczone auto z wieloma usterkami i próbuje nam wmówić że tak jest wykonane co nie jest do końca rzetelne.
Dacia rzeczywiście nie jest wykonana tak jak być powinna ale bez przesady ta wersja nadwoziowa to nie limuzyna do ślubu ale przysłowiowy wół roboczy stąd jego dość szorstka stylistyka. Wóz nie musi się wszystkim podobać ale tyle pomyj wylanych na ten model uważam za przesadę.
Może ktoś stanie w obronie tych modeli Daci bo ma ona przecież wiele zalet i nie jest tak straszna jak ją maluje autor.
Jestem tak jak wielu użytkowników tego portalu fanem tych modeli Daci i uważam że zasługują na sporo ciepłych słów a nie tylko "huzia na Józia" :-P
----------------------------------------------------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=zGL7lC24S7A

EBmazur - 2022-10-15, 11:47

Rozmawiałem kilka lat temu z posiadaczem takiego auta - był mega zadowolony . Tanie w zakupie / lizingu i w utrzymaniu , bez żadnych awarii , paka w sam raz jak na jego potrzeby . Jako wołu roboczego lepszego nie potrzebował , ewentualnymi zadrapaniami nie przejmował się
laisar - 2022-10-15, 12:14

@EBmazur: Jakoś bardzo nie sądzę, żeby dało się wylizingować model 1304...
EBmazur - 2022-10-15, 16:45

laisar napisał/a:
@EBmazur: Jakoś bardzo nie sądzę, żeby dało się wylizingować model 1304...

Wujek Google podpowiada - Dacia 1304 -Lata produkcji: 1992 – 2006
Więc czemu nie ?
Tak czy siak to było auto na firmę

velomar - 2022-10-15, 17:42

Wóz nie musi się wszystkim podobać ale tyle pomyj wylanych na ten model uważam za przesadę.
Przecież autorem tego filmu jest znany ze specyficznego poczucia humoru Złomnik (Zbigniew Łomnik, czyli redaktor motoryzacyjny Tymon Grabowski). Obejrzyj więcej jego filmów to zrozumiesz, że to taka konwencja i zawsze trzeba to traktować z lekkim przymrużeniem oka.
Artykuły też pisze "z jajem".
https://spidersweb.pl/autoblog/znalazlem-mojego-ulubionego-hot-hatcha-to-dacia-sandero-z-gazem/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group