DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Jak wpisać kod do radia oryginalnego

piekara - 2022-11-10, 08:22
Temat postu: Jak wpisać kod do radia oryginalnego
Mam problem z radiem w Sandero. Proszę o pomoc.
Wyglada sprawa tak, że radio nie działa, nie można go włączyć. Wyjąłem identyczne radio z drugiego Sandero. Radio się włączyło ale po chwili (chyba po włączeniu zapłon) przestało grać i jest komunikat jak na zdjęciu.
Czy jest jakaś opcja, kombinacja klawiszy, która pozwoli mi wpisać kod zabezpieczający?
Gdy wróciłem z radiem do drugiego Sandero to bez problemu się uruchomiło.
Czy z każdym radiem np. z allegro będę miał taki problem?

Dymek - 2022-11-10, 10:23

Ten model radia nie ma typowego PIN-u odblokowującego, jest natomiast "przypisany" do konkretnego samochodu i raczej można to zmienić tylko programowo przez OBD. Piszę "raczej", bo akurat nie miałem przyjemności łączyć się z tym modelem radia. Jednak pewnie wystarczy do tego interfejs OBD i program ddt4all. Albo po prostu ASO...
piekara - 2022-11-10, 11:04

Dziękuję za odpowiedź.
Czy jest na Śląsku w okolicach Katowic klubowicz, który pomógł by mi to ogarnąć?
Auto niby na gwarancji ale jak wczoraj dzwoniłem do ASO to już była gadka, że jak grzebałem (w sensie wymiana radia) to mogę mieć problem z gwarancją.

Dymek - 2022-11-10, 12:19

piekara napisał/a:
Auto niby na gwarancji ale jak wczoraj dzwoniłem do ASO to już była gadka, że jak grzebałem (w sensie wymiana radia) to mogę mieć problem z gwarancją.
A po co się chwalisz, że wymieniałeś radio? I co właściwie chcesz uzyskać- rozumiem, że masz gwarancję a oryginalne radio odmówiło posługi?
Czemu wymieniasz na własną rękę? Rozumiem sprawdzić sobie inne radio, ale ostatecznie składasz wszystko tak jak było do kupy- jedziesz do ASO i zgłaszasz awarię fabrycznego radia,

michal22 - 2022-11-10, 14:59

Tutaj powinieneś znaleźć potrzebne informacje, które mogą być pomocne w takich sytuacjach https://www.daciaklub.pl/...r=asc&start=200

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group