DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Jogger - hamulec postojowy

Hamal99 - 2022-12-12, 11:06
Temat postu: Jogger - hamulec postojowy
Z tego co sie orientuje Jogger ma na wyposażeniu wyłącznie automatyczny hamulec postojowy. Jakie macie opinie na ten temat ? Osobiście wydaje mi sie że to złe rozwiązanie, mogliby z tego zrezygnować na rzecz normalnego ręcznego skoro to budżetowy samochód to łatwo byłoby tutaj ściąć koszty.
chrom6 - 2022-12-12, 11:23

żle się orientujesz - to zalezy od wersji i wyposażenia. wyjściowo jest zwykły ręczny, w pakiecie komfort plus jest automatyczny
Jarekf3d - 2022-12-12, 12:22

Jak wyżej - mam wersję komfort i nie mam automatycznego ręcznego :)
Hamal99 - 2022-12-12, 13:03

To konfigurator w takim razie musi wprowadzać w błąd ponieważ wszędzie na liście standardowego wyposażenia jest wymienione wspomagane ruszanie pod górę, czyli wydawało mi sie że musi być automatyczny postojowy.
Hiszpan_JS - 2022-12-12, 16:34

Wspomaganie ruszania pod górę (HSA), nie ma nic wspólnego z ręcznym.
temporar - 2022-12-12, 16:47

W żadnej wersji nie jest w standardzie. W Expression jest za dopłatą w pakiecie Komfort Plus a w Extreme w pakiecie Komfort Premium.

Specyfikacja wersji wyposażenia

chrom6 - 2022-12-12, 16:50

Hamal99 napisał/a:
To konfigurator w takim razie musi wprowadzać w błąd ponieważ wszędzie na liście standardowego wyposażenia jest wymienione wspomagane ruszanie pod górę, czyli wydawało mi sie że musi być automatyczny postojowy.


wspomaganie ruszania pod górę działa poprzez sterowanie ciśnieniem w układzie hamulcowym
Czyli jak chcesz ruszyć pod górę a auto "wykryje" że się toczysz do tyłu to zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym przytrzymując pojazd tak by pomóc ruszyć.

ogólnie działa całkiem nieźle ale nie ma nic wspólnego z ręcznym, nie licząc tego że nie trzeba już wspomagać się ręcznym podczas ruszania :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group