DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Zakup Dacii - Dacia zmiana ceny przed odbiorem auta

Azazel412 - 2022-12-20, 15:04
Temat postu: Dacia zmiana ceny przed odbiorem auta
Witam. Początkiem listopada podpisałem umowę na zakup nowej daci duster z terminem odbioru na 22 grudzień. Dzisiaj dostałem telefon że auto jest już w salonie lecz cena auta wzrosłą o 2700zł ponieważ Renault Polska podniosło cenę aut. Dodam że auto miało być na firmę a z tego co dowiedziałem się od sprzedawcy jedynie klienci indywidualni nie są obarczeniu tą podwyżka.
O ile rozumiem że ceny się zmieniają to informowanie klienta dwa dni prze odbiorem o zmianie ceny to jakaś kpina.

No i nasuwa się pytanie czy jest sens się od tego odwoływać i wchodzić na drogę prawną?
Jeżeli ktoś miał podobną sytuację to proszę o komentarz jak się zakończyła.

chrom6 - 2022-12-20, 15:56

a co masz napisane na zamówieniu?
temporar - 2022-12-20, 15:58

Kupowałem jako klient indywidualny i dostałem informację o gwarancji ceny. Między zamówieniem a odbiorem oficjalna cena katalogowa wzrosła ale nie musiałem nic dopłacać.
W nadesłanych przez deleara przykładowych wariantach umowy (na os. fiz. i na firmę) nie było różnic w paragrafach dotyczących ceny:
https://filetransfer.io/data-package/BCGWMRgz#link

Umowa opisuje kilka przypadków w których sprzedawca może zmienić cenę: zmiana stawek celnych, przepisów prawnych zwiększających koszty lub kursu EUR/PLN. Ten ostatni odpada - kurs praktycznie się nie zmienił od początku listopada.

Najpierw sprawdź co masz w umowie, a potem zapytaj sprzedawcę, o który konkretny przypadek chodzi.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group