DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Podłokietnik opada i nie da się go zablokować

dudu$ - 2023-03-16, 22:38
Temat postu: Podłokietnik opada i nie da się go zablokować
Cześć,
Pacjent Dacia Duster II, problem jest z podłokietnikiem. Jest to chyba tz. podłokietnik kapitański ( 877001871R). Problem polega na tym, że nie da się go zablokować - opada na dół. Wiem, że w tym aucie był już z tym problem i naprawiali coś w nim gdy auto było na gwarancji pomogło na pewien czas i znowu jest to samo. Miał może ktoś podobny problem?

Prezes - 2023-03-16, 22:40

Pewnie zapinka wypadła. Ja tak miałem jak ją zdemontowałem i potem pod sprzedaż zamontowałem na powrót, to nie do końca ją włożyłem i po jakimś czasie odpadła. Przy drugiej próbie się udało. Jest filmik niemiecki na youtube instruktażowy, którym się podpierałem
dudu$ - 2023-03-16, 22:49

Prezes napisał/a:
Pewnie zapinka wypadła. Ja tak miałem jak ją zdemontowałem i potem pod sprzedaż zamontowałem na powrót, to nie do końca ją włożyłem i po jakimś czasie odpadła. Przy drugiej próbie się udało. Jest filmik niemiecki na youtube instruktażowy, którym się podpierałem


dzięki za info masz może jakiś link do tego filmiku? Ciężko się do tej zapadki dostać ?

Prezes - 2023-03-16, 22:57

dudu$ napisał/a:
dzięki za info masz może jakiś link do tego filmiku? Ciężko się do tej zapadki dostać ?

Minutę szukania: https://www.youtube.com/watch?v=y2by_nWyLgk
6:20 wyjmowana zapinka

Ogólnie paluchami to robiłem. Zdjęcie tego proste, wsadzanie tego to kilkanaście podejść u mnie było
A dostęp prosty, rozsuwasz z tyłu tapicerkę, odczepiasz na dole, odchylasz i już jest dostęp
Powodzenia! :mrgreen:

dudu$ - 2023-03-16, 23:02

Prezes, dzięki za pomoc. Jutro jak dzieciaki pozwolą będę walczył z tym podłokietnikiem :)
dudu$ - 2023-03-19, 17:55

Jutro spróbuję dobrać się do podłokietnika ale już teraz wydaje mi się , że u mnie nie będzie to problem z zawleczka ponieważ w mojej wersji podłokietnika jej po prostu nie ma.
Prezes - 2023-03-24, 14:01

Już teraz widziałem Twój nowy wątek, to ten szerszy podłokietnik, to rzeczywiście może być inna bajka.
Gratuluję autka!

wojtek013 - 2023-03-24, 20:15

Bo to nie jest "kapitański". Kiedyś +450 do wartości auta.
Fajny kolor


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group