DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Roczny przegląd w ASO i wymiana oleju

MirekB - 2024-01-09, 23:36
Temat postu: Roczny przegląd w ASO i wymiana oleju
Cześć! Mam prośbę o poradę.

Mija mi kolejny rok od zakupu samochodu i w tym roku wypada mi przegląd w ASO, który dotyczy tylko wymiany oleju. Po rozmowie z serwisem usługa została wyceniona na prawie 750 PLN. Chciałem się Was poradzić czy jest opcja wymiany oleju jednak na własną rękę za o wiele niższą cenę i otrzymania pieczątki przeglądu po takiej operacji wykonanej we własnym zakresie?

EBmazur - 2024-01-10, 04:35

Usługę możesz wykonać w innym warsztacie bez utraty gwarancji. Po drugie - poza wymianą oleju powinna być przeprowadzona kontrola stanu ogólnego pojazdu ( tak było w moim przypadku, dzięki czemu stwierdzono wadę fabryczną wahacza), stąd ta spora kwota.
keikan - 2024-01-10, 07:37

nie wiem jak u Was, ale u mnie nie ma problemu ze zrobieniem tylko przeglądu A czy B (same kontrole) w ASO z wbiciem przeglądu do książki bez wymiany czegokolwiek.
Od wielu lat ( a mam już 3 Dacię ) zwykle wymieniałem olej, filtry , płyny , świece itp we własnym zakresie a do ASO umawiałem się tylko na te szybkie przeglądy i wpis w systemie. Teraz nie pamiętam dokładnie, ale koszt takiego przeglądu mieścił się w granicy 100-150 zł i trwał może 45 minut.

Co do wymiany części w ramach gwarancji na przeglądzie to u mnie akurat w dusterze I do wymiany był wahacz i zrobili to za darmo - w ramach gwarancji.

Na początku mojej przygody jeździłem do ASO z własnymi materiałami (oleje, filtry, świece) i płaciłem za same roboczogodziny. Wtedy przeglądy kosztowały koło 300zł (ale to było kilka lat temu.

imć - 2024-01-10, 19:49
Temat postu: Re: Roczny przegląd w ASO i wymiana oleju
Zawsze możesz przywieźć własny olej (36pln za 1/l a nie 100pln/1l) i filtr oliwy za 40pln (152095084r). U mnie liczą ~50pln za usługę + koszt samego przeglądu (~300pln? nie pamiętam dokładnie). Ja zazwyczaj na przegląd woże własne części, bo w 90% taniej kupić na alledrogo.
uno0 - 2024-02-04, 18:54
Temat postu: Re: Roczny przegląd w ASO i wymiana oleju
imć napisał/a:
Zawsze możesz przywieźć własny olej (36pln za 1/l a nie 100pln/1l) i filtr oliwy za 40pln (152095084r). U mnie liczą ~50pln za usługę + koszt samego przeglądu (~300pln? nie pamiętam dokładnie). Ja zazwyczaj na przegląd woże własne części, bo w 90% taniej kupić na alledrogo.



ASO na pewno kocha taki klientów :-( Pytanie czy wleją co wzięli od ciebie czy na złość tacie nas(?)am w gacie wleją "coś"z beczki ???

Dardus - 2024-02-04, 19:52

Mój pępowinę z ASO już dawno odciął. Umyślnie nie przedłużyłem gwarancji, bo w moim przypadku było to mało opłacalne.
Reasumując. Każda dodatkowa wymiana oleju i tak była by płatna. Na ten czas koszt serwisu wynosi tyle co same materiały. W ubiegłym roku serwis olejowy wypadł mi 2 razy, wymiana co ok. 10tkk.

keikan - 2024-04-25, 06:19
Temat postu: Re: Roczny przegląd w ASO i wymiana oleju
uno0 napisał/a:
imć napisał/a:
Zawsze możesz przywieźć własny olej (36pln za 1/l a nie 100pln/1l) i filtr oliwy za 40pln (152095084r). U mnie liczą ~50pln za usługę + koszt samego przeglądu (~300pln? nie pamiętam dokładnie). Ja zazwyczaj na przegląd woże własne części, bo w 90% taniej kupić na alledrogo.



ASO na pewno kocha taki klientów :-( Pytanie czy wleją co wzięli od ciebie czy na złość tacie nas(?)am w gacie wleją "coś"z beczki ???


W moim ASO akurat nie ma z tym problemu, bo poczekalnię dla klientów od warsztatu oddziela wielka szyba. Klient może cały czas patrzeć co robią mechanicy z jego autem popijając w tym czasie serwowaną przez obsługę kawkę ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group