DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Błędy C1A60(7B), C1A74(7A), B2366(81)

trach83 - 2024-02-19, 17:27
Temat postu: Błędy C1A60(7B), C1A74(7A), B2366(81)
Cześć.
Niedawno kupiłem interface ODB-II i udało mi się skutecznie załadować błędy w moim aucie (przy pomocy Car Scanner na Androidzie).
Ponadto świeci mi się od jakiegoś czasu żółta kontrolka, domyślam się że może to mieć związek z którymś z błędów. Czy ktoś byłby w stanie mi podpowiedzieć proszę co one mogą oznaczać?
Szukałem w internecie i znalazłem następujące opisy:

C1A60(7B) - błąd sensora (i przekaźnika) ciśnienia lewego tylnego koła
C1A74(7A) - tego dokładnie nie znalazłem, ale na forum Landrovera
C1A74 jest opis - błąd tylnego lewego mechanizmu wysokości
B2366(81) - tego nie znalazłem.

Ktoś podpowie jak sobie radzić w tym temacie? Czy kody we wszystkich markach samochodów są takie same?

Pozdrawiam,

villager - 2024-02-19, 18:28

Nie patrz na błędy Landrovera, pod tymi kodami każda marka może mieć co innego. Jak sobie z tym poradzić? Najpierw wyrównaj ciśnienie w kołach. Potem skasuj wszystkie błędy i po jakimś czasie sprawdź co się pojawi, czy wrócą. Nie znam tej aplikacji. Myślę, że powinieneś ściągnąć sobie chociażby polskiego Pistona, gdzie masz więcej informacji pod odczytami samych kodów.
nkstyle1 - 2024-02-21, 22:36

Nie mam pewności czy te kody zostały właściwie odczytane, uniwersalne typy ELM327, prawidłowo powinny odczytać błędy silnika w trybie EOBD, reszta to loteria.
trach83 - 2024-03-18, 17:37
Temat postu: po wizycie w serwisie
Hej.
Byłem w serwisie elektronicznym który się zajmuje autami francuskimi.
Panowie zczytali błędy swoimi komputerami diagnostycznymi (niby 2 systemy) i niby ta kontrolka co mi się palilła to było tymczasowy brak zasilania (albo spadek napięcia) do modułów kontroli trakcji / ABS.
Tak informacyjnie. Dzięki za odpowiedzi !


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group