DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Na każdy temat - Witaj, zimo!

ZeneC - 2007-11-07, 07:23
Temat postu: Witaj, zimo!
Hej, hej, koledzy z południa Polski - jak tam u was, dużo sypnęło?
psur - 2007-11-07, 07:36

U mnie jakiś śnieg z deszczem wczoraj późnym wieczorem przez kilka minut, ale on jeszcze w powietrzu się topił i bardziej jak deszcz wyglądał... a poza tym to zimy ani śladu - u nas jak zwykle najcieplej :)
jan ostrzyca - 2007-11-07, 08:44

Deszcz ze śniegiem i oblodzenia na jezdniach (szczególnie w nocy i rano) a ludziska jeżdżą jakby był środek lata. Na trasie do roboty (ok. 7 km) naliczyłem 5 potłuczonych samochodów.
Black Eryk - 2007-11-07, 10:30

No niestety i to jeszcze na letnich latają. A co do moich dunlopów sprawdzają się znakomicie :), hamowanie super, co do odprowadzania wody i błota pośniegowego są rewelacyjne, na suchym miodzio, na lekko zmrożonej nawierzchni też stabilne - czekam tylko jeszcze na prawdziwe opady śniegu.
Marcin - 2007-11-07, 10:33

A w poznaniu sniegu nie ma :mrgreen: Jedynie deszcz pada ;-)
dmas - 2007-11-07, 12:58

W W-wie tez bylo wczoraj atrakcyjnie - deszcz ze sniegiem i piekne koreczki (anchois) gotowe...
Łukasz - 2007-11-07, 15:14

Południowy wschód, czyli moje rogiony to nic specjalengo. wczoraj sypneło troszkę śniegiem, ale dziś już wszystko stopniało i jest ładna, choć chłodna (5*) pogoda. :-D
piotrres - 2007-11-07, 17:45

W nocy było troszkę sniegu, i nawet sobie chwilę poleżał, ale rano już ani śladu.
Z rozmów wynika, że dobrzy ludzie jeżdżą na letnich. Ja wymieniłem gumki ca. 2 tyg. temu
I tu mała obserwacja co poniektórzy wymieniali tylko opony na kołach napędowych (przede mną trzech: Skoda Octavia, OOOO A4, Fiat Stilo... ) Strach się bać!
BTW: u mnie pierwszy śnieg leżał był już 20 października 2007 A wyglądało to tak:




A teraz propozycja dla zadzierających nosa do góry: jak będzie czyste niebo to wytęż wzrok i spróbuj znaleźć kometę Holmesa, mój drogi Watsonie, Ja już ją widzałem ( w poniedziałek póżnym wieczorem, gołym okiem w mieście. Zdjęcia nie wyszły :cry: )



Pozdrawiam: Piotr z Rzeszowa
Loża Wschód-Południowy Polski

piotrres - 2007-11-07, 17:56

A poza tym ziiimnoooo się robi trzeba czasami coś zjeść w ciepłym miejscu....
Dolewając płyn (zimowy) do spryskiwaczy znalazłem na silniku kromkę chleba.
Przewody, na szczęście całe.... rok temu jakiemuś zwierzakowi spasował spirt w płynie do spryskiwaczy i zwierz poprzegryzał mi rurki

Łukasz - 2007-11-07, 18:58

piotrres napisał/a:
I tu mała obserwacja co poniektórzy wymieniali tylko opony na kołach napędowych


Największa głupota jaka tylko może być :!:

Jeśli już stać nas na zaledwie dwie ziomowe gumy to powinniśmy je zakładać na tył, a z przodu zostawić letnie, bo o ile w przypadku poślizgu jesteśmy w stanie coś zdziałać przodem za pomocą kierownicy, to tył jest bezradny i musi mieć pożądne trzymanie. :!:

Pablo78 - 2007-11-08, 17:18

Też czekam na śnieg, u nas jeszcze nic
piotrres - 2007-11-10, 12:28

Pablo,
Proszę bardzo śnieżyca, zgodnie zamówieniem ;-)
Tylko, że już po niej (9:50) nie ma ani śladu! Wszystko stopniało.
Przechodzą od czasu do czasu takie nawałnice śniegowe
Ja jechałem z córcią na pogotowie zrobić zastrzyk :-( to było widać jeszcze mniej.

Na obrazku poniżej to samo drzewko co wcześniej (zdj. z okna)

Łukasz - 2007-11-10, 18:38

No u mnie przez ostatnie dwie godziny zrobiło się biało, i dobrze bo jutro KJS i RWD będą rządzić. :mrgreen:
piotrres - 2007-12-27, 16:45

Logan w kwiaty seria limitowana :lol:
Andrzej - 2007-12-27, 17:16

Che! Też takie dziś miałem!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group