DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Przegląd mediów o Dacii - Dacia sandero w czerwcu

jan ostrzyca - 2008-01-02, 06:25
Temat postu: Dacia sandero w czerwcu
"AŚ" zapowiada na czerwiec wprowadzenie do salonów dacii sandero.
Black Eryk - 2008-01-02, 11:52

A ja słyszałem że będzie pod koniec 2008 roku, na przełomie jesieni i zimy :)
Pablo78 - 2008-01-02, 22:46

Black Eryk napisał/a:
A ja słyszałem że będzie pod koniec 2008 roku, na przełomie jesieni i zimy :)


toże czytałem, że dopiero we wrzesniu, jak to znajdę to wrzucę 8-)

dogberry - 2008-01-03, 16:24

Małe to będzie 8-)
W sumie w porównaniu z innymi moimi samochodami to MCV'ka też jest mała ;-)

GeRRaD - 2008-01-05, 11:20

Aktualne informacje o sprzedaży Dacii http://www.francuskie.pl/...rticle&sid=2879
jan ostrzyca - 2008-01-05, 12:39

GeRRaD napisał/a:
Aktualne informacje o sprzedaży Dacii http://www.francuskie.pl/...rticle&sid=2879


Jak widać i bogaci Francuzi i Niemcy i kraje na dorobku do ceniają logana. Tylko Polacy, zgodnie wielowiekową tradycją bycia pawiem i papugą narodów, wolą luksusowe 10-15 letnie auta z RFN.

W 2007r. sprowadzono do Polski ponad 900 tys. używek, w tym ok 40% aut w wieku 6-10 lat ( z przewagą 10-latków) i ok. 40% ponad 10- latków. Za kilka lat (max. 5) będzie w Polsce 2-3 miliony wraków do kasacji. Oj trzeba zakładac złomowiska, będzie można się obłowić...

ian - 2008-01-10, 11:27

Podejrzewam, że model podstawowy będzie kosztować około 26.000 tysięcy złotych. Jest to tzw. granica opłacalności finansowej, od ponad dziesięciu lat praktycznie nie były w Polsce oferowane samochody w niższej cenie (z wyjatkiem chyba najmniejszych modeli Fiata). Przypomina się Skoda Felicia (wersja podstawowa 26.990 złotych) z czasów, gdy Skoda produkowała jeszcze tanie samochody. Było to tak niedawno-w 2000 roku. Nieco wcześniej: Citroen AX za 25.500, czy Kia Pride w tej samej cenie. Nowy produkt Dacii powtórzy sukces popularnej Feli?
Rysiob - 2008-01-10, 15:14

Sandero jak widać będzie bliżej do Clio niż Logana, jeżeli będą chcieli podwyższyć jakość wykonania, a więc i cenę.
Pablo78 - 2008-01-10, 19:37

Kratylos napisał/a:
z tego co mowi reno to sondero ma byc dorzszy od sedana bo ma byc lepiej wykonczony....
Obrazek


Sadze, że wyposażenie i wykończenie będzie takie samo w sedanie po lifcie (a więc lepsze)

ian - 2008-01-11, 10:59

Trochę to bez sensu: stwarzać wewnętrzną konkurencję dla Clio, i stracić szansę na rynku sprzedaży, gdzie konkurencja przygotowała już wiele hatchbacków w przedziale cenowym 35-40 tysięcy złotych. Fiat 500 w Polsce ma kosztować około 34.500-35.000 w wersji podstawowej. A ile takich modeli jest oferowanych obecnie w cenie poniżej 30 tysięcy złotych? Tam jest własnie duża, niezagospodarowana nisza...
jurek - 2008-01-11, 17:57

z tego co czytalem- 500 tka ma kosztowac ok 40000 zl. a tansze niz clio sandero to tylko pozornie konkurencja wewnetrzna. wiele osob clio nowego nie kupi bo za drogo. a tansze sandero tak. i o to chodzi. interes ma sie krecic, a ceny samochodow i tak sa owiele zawyzone. dlatego mozna robic akcje promocyjne z 2007 roku po kilkanascie a nawet kilkadziesiat tysiecy w zaleznosci od marki. np. w usa luksusowe auta produkowane w vaterlandzie kosztuja nawet o 50% mnie niz te same w europie/ liczone w euro/ pozdr
laisar - 2008-01-11, 20:51

Cytat:
np. w usa luksusowe auta produkowane w vaterlandzie kosztuja nawet o 50% mnie niz te same w europie/ liczone w euro/


I najczęściej bez wliczania jakichkolwiek podatków - ale to tylko zmniejsza różnicę, która i tak pozostaje wysoka.

psur - 2008-01-11, 21:53

ian napisał/a:
Podejrzewam, że model podstawowy będzie kosztować około 26.000 tysięcy złotych.


Oj, optymista z Ciebie! Jak na mój gust to pewno będzie min. 30 tys. zł - na pewno więcej niż sedan.

psur - 2008-01-11, 21:57

jurek napisał/a:
np. w usa luksusowe auta produkowane w vaterlandzie kosztuja nawet o 50% mnie niz te same w europie/ liczone w euro/ pozdr


Tam nie ma takiego socjalizmu jak w UE. W moim Loganie za trzy dychy jest czystego podatku ponad 6 tys. zł. Jakby to odjąć plus jeszcze uwzględnić ceny benzyny w USA (bez podatków), które rzutują na wszystkie ceny, to by i u nas wyszło tak tanio. Logan w najtańszej wersji od 20 tys. zł. Cóż, gdybyśmy tylko chcieli...

ian napisał/a:
Trochę to bez sensu: stwarzać wewnętrzną konkurencję dla Clio


A czy Logan nie jest konkurencją dla Thalii? Widać Renault ma w tym jakiś zamysł i nieźle na tym wychodzi. Jedni wolą nieco tańsze auto marki o słabszym prestiżu, inni wolą przepłacić, ale mieć znaczek - dla każdego coś miłego.

Black Eryk - 2008-01-14, 11:13

Na pewno im się opłaca - szczególnie że tylko linie nadwozia zmieniają a resztę mogą wkładać taką samą jak w clio bądź w loganie...
ian - 2008-01-14, 12:17

Cytat:
A czy Logan nie jest konkurencją dla Thalii?


Logan nie jest żadną konkurencją, gdyż Thalia jest oferowana tylko na wybranych rynkach w niektórych krajach, a jej produkcja ma zostać zakończona. Już została zakończona?

Reigner - 2008-01-20, 21:34

Cóż z tego, ż na wybranych rynkach, skoro rynki te często pokrywają się z rynkami Dacii ?? Oczywiście, że jest konkurencją (czego moje rozterki przedzakupowe są najlepszym dowodem :) )

Co do zaprzestania sprzedaży Thalii, to chyba wielu zakładało, że nastąpi ono wkrótce, jeśli nie przez chęć uniknięcia rywalizowania z Loganem, to przez Clio Grandtour, który "załatwia" problem bagażnika w Clio, wcześniej rozwiązywany właśnie przez koncepcję Thalii.
Wszystko by się pięknie ułożyło, aż
tu nagle takie coś :shock:
Tekst jest długi, ułatwię, że w ostatnim akapicie jest wzmianka: "jesienią Dacia Sandero, nowy Megane, Laguna coupe, krótkie Kangoo oraz odnowiona Thalia. To pozwala z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość."

Przynajmniej problemu z częściami do thalii nie będzie :D

jan ostrzyca - 2008-01-25, 20:33

25 styczeń 2008 (WP)

http://moto.wp.pl/kat,123...,wiadomosc.html

ian - 2008-02-20, 16:12

Szukając informacji o raporcie Dekry, gdzie Dacia 3 letnia nie jest uwzględniona znalazłem na niemieckich stronach internetowych informację, że najtańsza Dacia Sandero kosztować ma około 600-700 euro więcej od podstawowej wersji Logana.
dogberry - 2008-02-20, 22:16

Zobaczymy, może sobie kupię :mrgreen:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group