DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Głośniki w Loganie sedanie

cugi253 - 2008-01-12, 18:03
Temat postu: radio, instalacja glosnikowa
witam ja w swoim loganie ma fabryczne radyjko bluapunkta i dwa glosniki w drzwiach. chce zamontowac glosniki na polke czy kable glosnikowe sa juz tam podprowadzone?? jelsi tak to gdzie je moge znalezc , sa gdzies schowane moze bo narazie nie znalazłem;/ aa co jelsi tych kabli nie ma czy fabryczne radio ma 4 wyjscia glosnikowe?? nie znam sie na tym kompletnie wiec prosze o rade. jak dolaczyc te dwa dodokwoe glosniki w polce.
El Logano - 2008-01-12, 19:39

Przed upływem gwarancji nie radzę kombinować z monotowaniem innych głośników niż 13cm, bo ingerując w półkę i blachę pod nią stracisz gwarancję na te elementy.

Standardowe radyjko blaupunkt i pioneer mają wyjście na 4 głośniki. Blaupunkt będzie miał to do siebie, że będzie pięknie grał z głośnikami tej samej firmy. Wszystko podpina się pod kostkę uniwersalną. Jeśli jeszcze tego nie robiłeś polecam pójść z tym do specjalisty, bo elektryka w Loganie też jest na gwarancji :-) a np. jest to wyższa szkoła jazdy: np występują kable tego samego koloru, ale obsługujące różne urządzenia (niebieskie), albo zmienia się kolor kabla po przejściu prez gdzieś schowaną kostkę (np. do drzwi niektóre kable głośnikowe mają jeden kolor, a w drzwiach już inny). Więc lepiej uważać i nie igrać z ogniem :-) Specjalista zrobi to bezinwazyjnie.

Polecam poszukać 13cm głośników celulozowych blaupunkta, ale w metalowym koszu i niezawysokiej mocy znamionowej. Do przodu warto wstawić w drzwi głośniki średnio-niskotonowe, a na drzwiach na trójkątnych zaślepkach koło lusterek zamocować (np na silikon) głośniki wysokotonowe. Do tyłu głośniki typu 2 w 1 wystarczą. Dobrze jest jeśli papier, z którego wykonana jest membrana głośnika został zaimpregonowany. Zabezpiecza to wrażliwy materiał przed wilgocią i przedłuża jego sztywność, co wpływa na długowieczność.

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2009-03-02, 21:52 ]
Ciąg dalszy dyskusji wyewoluował w kierunku rozważań bardzo ogólnych i został wydzielony: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1806.

MR - 2008-02-21, 21:37
Temat postu: Głośniki w Loganie sedanie
:-) Witam kolegów!
Od jakiegoś czasu myślę o zamontowaniu głośników na tylnej półce. Z tego co zauważyłem po pobieżnych oględzinach, są tam doprowadzone kable i złączki. Czy może ktoś zamontował sobie samodzielnie tam głosniki?
Jeżeli tak, to jestem ciekaw jakie, bo nie wiem czego szukać. Druga sprawa, to właśnie samodzielny montaż. Nie wiem czy sam sobie poradzę, czy lepiej zdać się na fachowców z serwisu, czy jakiegoś warsztatu?
Pytałem o to w serwisie renault w Pile. Odpowiedź nie była zbyt zachęcająca. Cena z robocizną około 200 pln, a do tego aktualnie brak mocy przerobowych, czyli musiałbym się tam specjalnie pofatygować 140 km w obie strony.
No, ale od czego ma się kolegów pchających, a właściwie jadących tym samym wózkiem (-kami).
Pozdrawiam!
Z góry dzięki za pomoc.

Karpiu66 - 2008-02-21, 22:27
Temat postu: Re: Jakie głośniki na tylnej półce?
MR napisał/a:
:-) Witam kolegów!
Od jakiegoś czasu myślę o zamontowaniu głośników na tylnej półce. Z tego co zauważyłem po pobieżnych oględzinach, są tam doprowadzone kable i złączki. Czy może ktoś zamontował sobie samodzielnie tam głosniki?
Jeżeli tak, to jestem ciekaw jakie, bo nie wiem czego szukać. Druga sprawa, to właśnie samodzielny montaż. Nie wiem czy sam sobie poradzę, czy lepiej zdać się na fachowców z serwisu, czy jakiegoś warsztatu?
Pytałem o to w serwisie renault w Pile. Odpowiedź nie była zbyt zachęcająca. Cena z robocizną około 200 pln, a do tego aktualnie brak mocy przerobowych, czyli musiałbym się tam specjalnie pofatygować 140 km w obie strony.
No, ale od czego ma się kolegów pchających, a właściwie jadących tym samym wózkiem (-kami).
Pozdrawiam!
Z góry dzięki za pomoc.

Takie same jak z przodu ! 13cm !
Sam spoko zamontujesz , tylko musisz kupić adapter głośnika [taki kabelek za ok, 5 zł ]
do Renaulta ;-) Oczywiście szt 2 :-D

loganik - 2008-02-21, 23:06

Ja zamontowałem takie jak na przodzie-Pioneer-pasują idealnie bez żadnych kabelków ;-)

Loganik

waski - 2008-02-22, 06:26

Właśnie się zastanawiałem, czy dobrze będzie grało jak się da takie same głośniki jak na przodzie do tyłu, bo ja jestem mile zaskoczony moimi soniakami.
A montaż jest dziecinnie prosty. Teraz koledzy łatwo porównać jak zdziera serwis ASO.
Przecież to się w głowie nie mieści żeby za montaż głośników wziąść od klienta 200zł, a roboty raptem 20minut.
Z przodu jak montowałem sam, to miałem w 10 minut założone oba głośniki.
Dobrze że nie muszę jakiś adapterów kupować, bo w mojej wersji były 4 głośniki na stanie fabrycznie :mrgreen:
Chyba dzisiaj skoczę do euro po komplecik głośników i ładue je. :lol:

mixx - 2008-02-22, 23:42

Witam.
Czy mieliście podciągniętą instalację do tylnych głośników?
U mnie kabelki znalazłem tylko z przodu a z tyłu nie .... chyba, że są gdzieś schowane.

waski - 2008-02-23, 14:05

Wygląda na to, że zależy to od wersji auta, i od przypadkowości (jedni mogą mieć inni nie, to samo było z nawiewem w lusterkach). Ja mam wersję Laureate i mam w standardzie 4 głośniki. :mrgreen:
Karpiu66 - 2008-02-23, 14:50

waski napisał/a:
Wygląda na to, że zależy to od wersji auta, i od przypadkowości (jedni mogą mieć inni nie, to samo było z nawiewem w lusterkach). Ja mam wersję Laureate i mam w standardzie 4 głośniki. :mrgreen:

A ja miałem tylko kable do głośników :-(

waski - 2008-02-23, 20:49

Karpiu66 napisał/a:
waski napisał/a:
Wygląda na to, że zależy to od wersji auta, i od przypadkowości (jedni mogą mieć inni nie, to samo było z nawiewem w lusterkach). Ja mam wersję Laureate i mam w standardzie 4 głośniki. :mrgreen:

A ja miałem tylko kable do głośników :-(


To dziwna sprawa, ta sama wersja, atakie różnice, ty miałeś kable, a ja komplet głośników.
Zresztą z przodu już ich nie mam, jak ktoś chce oddam te fabryczne za darmo, bo leżą i kurzą się, to samo będzie za chwilę z tylnymi jak kupię nowe. :-D

GeRRaD - 2008-02-23, 21:22

Nawiązując do tematu głośników, czy ktoś montował może na przód 165 + odrębne tweetery. Da się zamontować wieksze głośniki bez mocnego kaleczenia auta, co należy wymienić :?: Jak mniemam koszyki i maskownice, ale czy objedzie się bez ciecia boczków drzwi :?:
MR - 2008-03-15, 23:17
Temat postu: Dzięki
Dziękuję kolegom za pomoc w sprawie zamontowania głośików z tyłu samochodu. Potwierdziły się wasze opinie. Nie jest to trudna sprawa, a przy okazji oszczędziłem trochę kaski :).
Jedyny problem sprawiły mi śruby mocujące gniazda głośników. Sześciokątne badziewie nie chciało się odkręcić ani zwykłymi śrubokrętami, ani imbusowymi. Dopiero stary śrubokręt-probówka wygrzebany przez mojego nieocenionego w takich sytuacjach teścia dał radę.
Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi!
MR

El Logano - 2008-03-17, 09:06

Weź je lepiej dokręć śruboketami typu torx, albo wymień śruby na krzyżakowe, bo te, co masz, dokręcone tylko płaskim śrubokrętem, po miesiącu się poluzują i zaczną dzwonić.
Gość - 2008-10-13, 15:05

witam, w tylnej półce nie mam "fabrycznych" miejsc na głośniki, jakie największe głośniki mogę tam włożyć :?: , czy zmieszczą się tam jakieś 6x9 :?:
dwa_litry_zubra - 2009-04-20, 22:44

Wymieniłem już radio z fabrycznego pionieera na sony cdx-gt828u z przodu dałem głośniki blaupunkta 13 w miejsce lekko zużytych już pionierów, na tyle zamontowano mi w serwisie sam wolałem nie grzebać 13 cm sony xplode gra teraz wszystko ślicznie.
Dwie rady głośniki powyżej 13 cm tylko po wycięciu większych otworów w blachach tylnej półki, robienie dystansów z płyty mdf i na tym mocowanie głośników wiekszej średnicy to strata czasu i kasy gra to beznadziejnie, druga zmiana mocowania w przednich drzwiach, w sklepach z car audio można dokupić lepsze mocowanie z porządną śrubą koszt ok 10 zł za 4 sztuki (komplet) i dokręcenie naprawdę mocne tych mocować bo przy głośniejszym słuchaniu co praktykuje niestety brzęczą.

mekintosz - 2010-12-16, 00:12

Fabryczne głośniki Blaupunkta w Loganie (film) :

http://fliiby.com/file/513532/h9jq6fh3rk.html

Logan Camaleon Tuning ( film):

http://fliiby.com/file/523365/w9a65apudf.html

Mitr0Z - 2011-03-17, 17:26

Nie mam głośników z tyłu, zaglądałem pobieżnie do bagażnika i nie widzę wyprowadzonych kabli, czy ktoś tez tak miał? a może przewody są gdzieś schowane?
poznaniak1979 - 2011-06-05, 20:55
Temat postu: Re: Jakie głośniki na tylnej półce?
Karpiu66 napisał/a:

Takie same jak z przodu ! 13cm !
Sam spoko zamontujesz , tylko musisz kupić adapter głośnika [taki kabelek za ok, 5 zł ]
do Renaulta ;-) Oczywiście szt 2 :-D


Czy chodzi o taki adapter do głośników
http://allegro.pl/podlacz...1618747357.html

mekintosz - 2011-06-06, 23:42

Taki taki ;-)
Mitr0Z - 2012-06-24, 13:23

Panowie, czy montował ktoś może w drzwiach większe głośniki niż standard? Zastanawiam się nad włożeniem dwudziestek.
Nikita_Bennet - 2012-06-24, 13:29

mi zamontowano sony explode 165 ale montaż pozostawia wiele do życzenia (autko ma już 1,5roku). Jak znajdę chwilę i instrukcję to sam poprawię. Czy wejdą większe - nie wiem.
Seba - 2015-12-12, 02:02
Temat postu: Tylne głośniki
Witam.Posiadam dacie logan 1sedan.Może ktoś wie gdzie kupić można tylne głośniki oryginalne żeby dobrze pasowały i nie latały?lub jakiś odpowiednik ?ciekawi mnie też średnica.
laisar - 2015-12-12, 02:08

http://www.daciaklub.pl/forum/search.php + głośniki w loganie = http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=559
Seba - 2015-12-12, 02:15

Dzięki :-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group