DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Sprawy klubowe - LOGO KLUBU

Marcin - 2008-03-17, 23:33
Temat postu: LOGO KLUBU
Tak na szybko z nudow zrobilem nowe logo ;-)
Moze nie najpiekniejsze, ale napewno ladniejsze niz to co bylo :mrgreen:

Jezeli ktos ma wieksze zdolnosci plastyczne (ja ich nie mam :-P ) niech wklei w tym temacie swoja propozycje.
Stworzylem nowy temat o logo, bo stary stal sie zbyt obszerny ;-)

Jezeli komus wyswietla sie jeszcze stare logo na gorze strony niech naciśnie ODŚWIEŻ w przegladarce 8-)

Moje wyglada tak:

Loganek - 2008-03-18, 00:19

fajnie ci to wyszło.
Lepsze zarysy Logana, niż kilka drukowanych liter.

laisar - 2008-03-18, 00:39

Nie chciałbym, żeby uznawać to za krytykanctwo, ale... ja bym chyba nie poznał, że to zarys Logana /: - co oczywiście jest winą jego mało jednak charakterystycznej sylwetki, a nie samego loga.

A prowizorki - zwłaszcza w PL - są niebezpieczne... (((;

Ale w sumie dobra robota, Marcinie - może dzięki temu zmobilizujemy się jednak do burzy mózgów.

@all: Naprawdę nie ma się co obawiać potencjalnego braku własnych zdolności plastycznych - dobry pomysł może zostać nawet zaprezentowany jako szkic długopisem na gazecie i sfotografowany telefonem, a i tak się obroni.

Do pracy, Rodacy! (:

Marcin - 2008-03-18, 00:41

laisar napisał/a:
Nie chciałbym, żeby uznawać to za krytykanctwo, ale... ja bym chyba nie poznał, że to zarys Logana /: - co oczywiście jest winą jego mało jednak charakterystycznej sylwetki, a nie samego loga.

Bylo robione na podstawie fotki logana, wiec napewno zarysy sa ok.
To ze ktos nie wtajemniczony w temat nie poznalby ze to logan to tez prawda.
Ale skoro ktos trafil na to forum, to chyba sie zorientuje o co biega :mrgreen:
No ale jak juz napisalem czekam na propozycje innych osob. Wybierzemy najlepsze, wiec do dziela Panie/Panowie :mrgreen:

laisar - 2008-03-18, 00:46

Nie mówię, że zarysy nie są OK, tylko że z loganowej natury są niecharakterystyczne <;
Marcin - 2008-03-18, 00:53

laisar napisał/a:
Nie mówię, że zarysy nie są OK, tylko że z loganowej natury są niecharakterystyczne <;

Spoko :) Ale swoja droga to tym logiem wlasnie innych chcialem zachecic do tworzenia swoich propozycji, bo ostatnio cos cisza na ten temat :mrgreen: Ja to logo tak jak juz pisalem robilem na szybko, wiec wyglada jak wyglada :-P Napewno sie nie obraze na slowa krytyki ;-)

KaS602 - 2008-03-18, 02:32

Tylko jak na moje, to nie ma sie co kierowac zarysami tylko logana... w ogole zarysami ktoregos z modeli.
laisar - 2008-03-18, 04:02

Także sugeruję unikać jednak nawiązywania do loga - nie ze względów prawnych, tylko praktycznych, żeby znowu nie musieć zmieniać jak Dacia przejdzie kolejną metamorfozę.

Wydaje mi się, że najlepiej byłoby wyjść od nazwy: DACIAKLUB.PL - i na tej podstawie coś kombinować...

Pablo78 - 2008-03-18, 14:49

fajnie wyszło Marcin :-)
dmas - 2008-03-20, 10:01

Logo fajne - gratulacje. I oddzielne dla MCV...
psur - 2008-03-27, 10:57

A tak z ciekawości - ta czcionka "Dacia" na logo zrobionym przez Marcina też jest chyba elementem ich znaku towarowego (m.in. jest na logach - niebieskich tarczach)? Bo w takim razie to logo też jest "nielegalne".
GeRRaD - 2008-03-27, 16:48

Oj chyba zabrakło Koledze już tematów ;-)
Marcin - 2008-03-27, 21:08

A mi sie wydaje ze kroj czcionki nie jest znakiem towarowym :roll: Co innego cale logo, a takowego juz nie ma ;-)
DomBad - 2008-03-28, 09:12

Stary logo jest super kiedy moge złozyć zamówienie na takie? :-D
piotrres - 2008-05-07, 08:52

A może na logo coś bardziej dynamicznego, coś w ten deseń jak na tej koszulce:



pomysł z RU ale sympatyczny. Oczywiście nie chodzi o plagiat...

Paf - 2008-05-07, 09:05

Ostatni pomysł (na koszulce) mi sie całkiem podoba. Ponieważ mamy 2 różne modele, sedan i MCV (inne samochody chyba mozna pominąć jako mniejsześć - przepraszam jeśli kogoś uraziłem) to najlepiej dać rysunek tylko przodu, który dla obu wersji jest taki sam. Odpada wtedy problem różnych rysunków.
KaS602 - 2008-05-07, 09:08

Paf napisał/a:
Ponieważ mamy 2 różne modele, sedan i MCV

Tyle, ze niedlugo sie pojawi Sandero, w przyszlosci moze jeszcze jakies inne modele (SUV) wiec warto by opracowac cos bardziej ogolnego...

Lupo - 2008-10-17, 12:25

Podepne sie pod temat, bo nie ma co tworzyc drugiego.

Na gorze forum znajduje sie jedno logo. Nalepki z tego co widzialem to zupelnie inne logo.

Moze by to jakos ujednolicic?

wox - 2008-10-17, 13:23

Nie wiem czy znasz sprawę dogłębnie - naklejki są inne (pochodzące od logo Dacii) od obecnego logo na forum, bo zostaliśmy zmuszeni do jego usunięcia (znak zastrzeżony).
Lupo - 2008-10-17, 14:31

Czytalem te tematy, stad napisalem ze trzeba by to jakos ujednolicic. Bo narazie sa dwa loga i nikt nic z tym nie robi. Chcialem wiedziec na czym stoimy. Ok, to sam tez przygotuje kilka pomyslow i wkleje w podanym temacie.
Lupo - 2008-10-17, 15:14

Kilka na szybko stworzonych propozycji. Oczywiscie robilem to "na kolanie" wiec jakby ktores podpasowalo to zrobilbym je jeszcze dokladniej.
Jak wpadna mi jeszcze jakies pomysly na logo to cos podrzuce ;)

psur - 2008-10-17, 16:33

Odnośnie ostatniej propozycji: skoro nowym logo Dacii jest otwieracz to my rzeczywiście możemy mieć logo kapsel :lol:
Pablo78 - 2008-10-17, 16:48

psur napisał/a:
Odnośnie ostatniej propozycji: skoro nowym logo Dacii jest otwieracz to my rzeczywiście możemy mieć logo kapsel :lol:


co racja to racja! :mrgreen: :mrgreen:

Łukasz - 2008-10-17, 16:51

Mnie ten się najbardziej podoba:
Lupo - 2008-10-17, 17:57

Ten kapsel jest nieprzypadkowy - taka obwoluta wystepuje jako obramowanie napisu DACIA na kierownicy. :)
laisar - 2008-10-17, 18:13

Cytat:
nikt nic z tym nie robi

Na brak ochotników nie ma rady... (;

laisar - 2008-10-17, 18:48

No wiemy, wiemy... <;

Faktycznie, fajny pomysł - tylko tekst bym zmienił, np na:

DACIA
klub
.PL


Albo adres pod spodem zawinął, albo jeszcze jakoś inaczej (((:

I może bardziej konturowo potraktować samego "kapsla" (TSD to chyba miało udawać jakąś część pseudo-mechaniczną).

I liternictwo - font nazywa się NeoTech (;

mter - 2008-10-18, 08:14

ten kapsel byłby fajny na naklejkę klubową
paweloo97 - 2008-10-18, 13:46

ja też
paweloo97 - 2008-10-18, 15:08

Nudziło mi się i coś tak takiego porobiłem na tablice(beznadziejne)
paweloo97 - 2008-10-18, 15:14

laisar napisał/a:
Faktycznie, fajny pomysł - tylko tekst bym zmienił, np na:

DACIA
klub
.PL

Mówisz i masz. Coś w tym stylu?

Lupo - 2008-10-18, 16:52

Tak jak pisalem, projekty moje powstaly w zasadzie "na kolanie". Jesli sie na ktorys zdecydujecie, to wtedy go dopracuje. Mozna tez dowolnie tekst zmienic - zaden problem.
laisar - 2008-10-19, 11:17

Przy okazji jeszcze jedno - ja wiem, że wszelkie cienie są bardzo trendy (; ale na zewnątrz nie mają raczej sensu, bo na nalepce i tak nie wyjdą... Także ostrożnie z przejściami tonalnymi itp wynalazkami, z podobnych zresztą powodów - nalepka nie powinna być zbyt duża, a wtedy i tak mało co będzie widać.

Cytat:
Mówisz i masz. Coś w tym stylu?

Zdecydowanie nie <: - moje uwagi odnosiły się do projektu kol. Lupo (:

Pablo78 - 2008-10-19, 12:02

Kratylos napisał/a:
glosuje za kapslem...


jestem za :!:

kruszyna - 2008-10-19, 12:32

Pablo78 napisał/a:
Kratylos napisał/a:
glosuje za kapslem...


jestem za :!:



ja też! Kapsel jest super! :lol:

Marek1603 - 2008-10-19, 16:14

Kapsel. A RP niech się "od chrzani" delikatnie mówiąc i nie próbuje tego wykorzystać. Oni mają otwieracz, a my kapsle.
Lupo - 2008-10-19, 18:01

laisar napisał/a:
Przy okazji jeszcze jedno - ja wiem, że wszelkie cienie są bardzo trendy (; ale na zewnątrz nie mają raczej sensu, bo na nalepce i tak nie wyjdą...

Dokaldnie. Projektowalem juz reklamy na samochod wiec mysle ze dam sobie rade i z mala naklejka ;) W przypadku finalnego logo trzeba bedzie zrobic wersje wektorowa bez zadnych cieni do naklejki i mozna zrobic wersje z cieniami/przejsciami tonalnymi itd na forum. Choc jesli sie chce to i naklejki mozna teraz zrobic z pelnia kolorow. Tylko wiecej to kosztuje. Tak samo pozniej roszna koszty gdybysmy chcieli robic koszulki, polary, kurtki i inne gadzety.

laisar - 2008-10-19, 18:26

Nie wątpię w umiejętności, ale jestem miłośnikiem konsekwencji (: - optowałbym raczej za jedną wersją, która będzie dobrze wyglądać w możliwie każdych warunkach, stąd moje uwagi.

Po drugie, mając ładny, ale prosty projekt zawsze można go podbajerować, a w drugą stronę wychodzi to zazwyczaj znacznie gorzej.

I wreszcie: nie, nie wszystko można zrobić nawet nie licząc się z kosztami - np jeśli na wydruku po prostu braknie punktów rastra na odwzorowanie przejścia... (((: Jasne są też techniki i bezrastrowe, ale ich z kolei nie zawsze można użyć i... koło się zamyka.

Dlatego apeluję, a nie krytykuję: pomysł jest naprawdę bardzo fajny, a co najważniejsze - jak widać (((: - się podoba, więc warto nie przedobrzyć.

Konrad - 2008-10-20, 00:05

Lupo napisał/a:
Choc jesli sie chce to i naklejki mozna teraz zrobic z pelnia kolorow

Można, można ... a koszt zależy od materiału na którym będą drukowane ( papier czy folia ), ilości naklejek oraz od techniki wydruku ( laser, offset, siotodruk ... ). Przy cenie najważniejsza jest ilość.
I proponuję nie drukować na Allegro. Mój domowy fachowiec od wydruków stwierdził, że stare naklejki klubowe pod względem techniki wydruku były straszne... ale i tak mam ją na tylnej klapie ( ukłony dla Jana Ostrzycy ).

Kapsel. :!:

laisar - 2008-10-20, 07:58

Cytat:
stare naklejki klubowe pod względem techniki wydruku były straszne

O, a jakieś konkretne argumenty? Bo ja nie mam właściwie najmniejszych zastrzeżeń - dość wiernie zostało wydrukowane (solwent) dokładnie to, co dostarczyliśmy.

A sama nalepka wygląda jak wyglądam, bo to tylko lekko przerobione, i tak niegrzeszące urodą, a do tego "oryginalne" inaczej (z sieci) logo Dacii...

Konrad - 2008-10-20, 12:08

Ja tam do nich nic nie mam. Mi się podobają. Nie znam się, więc nie czepiam się ich jakości, bo dla mnie są OK.
Ja tylko przytoczyłem stwierdzenie osoby która jest z tej branży.
laisar napisał/a:
"oryginalne" inaczej (z sieci) logo Dacii

Na pewno ono nie ma takiej rozdzielczości jak logo pozyskane od RP i dlatego wygląda jak wygląda.
Jak już mówiłem dla mnie są OK.
Nie chciałem absolutnie nikogo urazić - nie było to moim celem. Przepraszam tych, którzy poczuli się dotknięci moją wypowiedzią. :oops:

laisar - 2008-10-20, 12:40

Spokojnie, chyba nikt - a już zwłaszcza ja, mimo żem wspołwykonawcą (; - się nie poczuł urażony. Jednak ponieważ też jestem z branży, to zaciekawiła mnie ta opinia - nigdy nie należy tracić okazji do nauki...

Chociaż akurat w tym przypadku podejrzewam raczej, że chodzi jednak o ogólną "wynikową jakość graficzną" nalepki, a nie samego wydruku - z rozdzielczością nie było specjalnego problemu, bo mimo "innego" (; pochodzenia był to mimo wszystko wektor.

psur - 2008-10-20, 13:52

Stara nalepka jak na razie bardzo się sprawdza - deszcz, śnieg i słońce jej nie straszne. Dziwią mnie więc zastrzeżenia co do jakości. Warto też zaznaczyć, że była bardzo tania.

A jeśli zmieniamy stare logo (co Marcin już dawno na stronie zrobił) dlatego, że RP się burzyło to "kapsel" się nie nadaje, bo ma ten stylizowany napis "Dacia", który jest fragmentem nowego loga Dacii. Czyli znowu będzie ten sam problem.

Lupo - 2008-10-20, 13:55

psur napisał/a:
jest fragmentem
No wlasnie - fragmentem - a do tego sie juz nie moga przyczepic. Zreszta czcionke "dacia" tez mozna zmienic. Z tego co kojarze to nie mozna wykorzystywac loga 1:1, ale jego fragmenty, albo logo "w tle" nie jest juz nauzyciem. Ale to moge jeszcze sprawdzic.
laisar - 2008-10-20, 14:05

Po przemyśleniu, osobiście uważam że lepiej jakbyśmy wybrali sobie po prostu jakiś własny krój (mimo że font, którego używa w tej chwili Dacia, nie jest jej wyłączną własnością, zasadniczo można go więc używać).
Lupo - 2008-10-20, 14:12

Dziwne ze RP przeszkadza wykorzystanie logo dacii skoro sami pisza o tym klubie na swoich stronach..

Tym bardziej ze http://www.klubrenault.pl/ nie ma problemu z wykorzystaniem logo renault..

laisar - 2008-10-20, 14:15

Nie "przeszkadza", tylko poprosili o zdjęcie do czasu uzyskania oficjalnej zgody... tyle że coś chyba o tym zapomnieli <:
Lupo - 2008-10-20, 14:19

No to moze trzeba sie przypomniec :)
laisar - 2008-10-20, 14:42

A nie jestem akurat pewien, czy ja bym na pewno chciał <; - jakoś wolałbym jednak nasz własny projekt... Np Twój jest wystarczająco oryginalny, a jednocześnie związany z marką. (Czekałbym tylko na ew. poprawki ;).
psur - 2008-10-20, 15:07

Moim zdaniem, to wszelkie takie dyskusje bez Marcina są trochę jałowe, bo i tak my nie mamy "mocy sprawczej".
laisar - 2008-10-20, 17:10

W sensie umieszczenia logo to tak, ale w sensie decyzji to jak najbardziej mamy (;
Marcin - 2008-10-20, 18:57

Panowie jestem jak najbardziej za logiem w postaci "kapsla" ;-)

Logo bardzo mi sie podoba i bez wachania umiescilbym je na naszym forum :mrgreen:

Ciesze sie jeszcze bardziej, ze wkoncu ktos zabral sie za to logo :mrgreen: Dziekuje zatem Lupo za pomysl i wykonanie ;-)

Co do wersji, to proponuje dwie. Jedna z wieksza iloscia efektow graficznych na strone i "okrojona" na samochod. Rezygnowanie z efektow graficznych takze na stronie www bedzie wygladalo nieco dziwnie i starodawnie :-P Co do czcionki to zostawilbym ta wzorowaną na Dacii. W obecnym logo jest napis Dacia z oryginalnym fontem i jakos sie nie czepiaja :-o

To tylko moja sugestia, ale oczywiscie dostosuje sie do glosu innych :-)

laisar - 2008-10-20, 19:02

Ja nie nawołuję do całkowitej rezygnacji - tylko o zrobienie jednego, które będzie wyglądać dobrze i tu, i tu (tak, tak, da się d;)
Konrad - 2008-10-20, 19:02

Howgh! Wódz zarządził ! ;-)
GeRRaD - 2008-10-20, 19:22

Zawieśmy na próbę na stronce co najmniej 2 wersje - potem ankieta i finito :-D
KaS602 - 2008-10-21, 12:27

GeRRaD napisał/a:
Zawieśmy na próbę na stronce co najmniej 2 wersje - potem ankieta i finito

Dokładnie, nawet demokracją będzie trącić... :mrgreen:

Lupo - 2008-10-21, 12:34

Dobra, to w wolnej chwili (czytaj w najblizszych dniach) przysiade i zrobie te loga dokladniej. Moze przy okazji cos jeszcze wymysle to tez wrzuce.
Pablo78 - 2008-10-22, 19:47

Nawet fajne, tylko jeszcze DACIA, czcionką marki jak będzie napisana, tak jak piszesz Kratylos... 8-)
laisar - 2008-10-22, 19:52

Odpowiem dyplomatycznie (; - jest to jakiś pomysł i można go na pewno na kilka(naście) sposobów dopracować, zmieniając wątpliwe elementy.... Na razie jednak nie jest zbyt dobrze (np co mają wspólnego z Dacią słoniowe kły na dole? :)
Lupo - 2008-10-23, 07:59

Mi sie skojarzylo z plyta od gramofonu. Nadal bym oponie jakis bardziej oponiasty wyglad i ta droge troche bardziej zakrecil by nie wygladala jak kly, lub dal na niej fakture jak slady opon.
laisar - 2008-10-23, 10:17

Cytat:
cale logo to [...]

Akurat twórca, jak już upubliczni swoje dzieło, to ma najmniej do gadania "co to miało być" (; - liczy się to, co kojarzy się widzom... I jest to chyba najczęstszy problem, z jakim borykają się nawet naprawdę utytułowani mistrzowie.

O ile na oponę faktycznie bym nie wpadł, to tej drogi można się domyślać - tyle że jakby nie nadmiarowe wypukłości i cienie, to nie przypominałaby "kłów", prawda? [:

Idąc tropem propozycji Lupo - może w ogóle upodobnić do schematycznej opony? Z napisami różnej wielkości na obwodzie.

Cytat:
ma ktos font daci?

O, tak - producent: http://www.fonts.com/find...ech&SCOPE=Fonts - to niestety produkt komercyjny, ale za to stety: nie wyłączna własność Dacii.

Sam napis "DACIA" z nowego logo, w krzywych: http://www.123upload.pl/d...fd4e&it_id=5710

psur - 2008-10-24, 10:29

A mi się propozycja Kratylosa podoba. "Kły" od razu kojarzą się z drogą (a właściwie z autostradą), a brak nawiązania do loga Dacii i tej czcionki Dacia to akurat plus, bo jest to problematyczne (problemy związane z prawami autorskimi czy ze zmianą loga przez Dacię). Szkoda tylko, że nie zawiera ono adresu www.
piotrres - 2008-10-26, 13:21

Kratylos,
Pomysł całkiem całkiem ale raczej dla klubu Hondy JAZZ,
Mnie się to kółko kojarzy z winylem ;-)
Pozdrawiam,
Piotr

laisar - 2008-10-30, 00:22

No jak tam, tow. Lupo, z wicie-rozumicie?... (;
laisar - 2008-10-30, 11:01

...a tymczasem, oczekując na odpowiedź... (:
jackthenight - 2008-10-30, 11:06

laisar napisał/a:
...a tymczasem, oczekując na odpowiedź... (:


A mnie się podoba.

mter - 2008-10-30, 11:38

fajne loga wyszły, ot ewolucja pomysłu
Lupo - 2008-10-30, 11:55

sorry ze dlugo sie nie odzywam, ale akurat jakies zatrzesienie klientow mam. Dzis badz jutro postaram sie jeszcze podeslac swoje propozycje.
Konrad - 2008-10-30, 13:46

Moim zdaniem te Laisara są niezłe - łatwe, proste i przyjemne.
Czekamy na Lupo.

wox - 2008-10-30, 15:19

A co sądzicie o tym, by w logach kol. Laisara zastosować kolor starego logo Dacii?
kruszyna - 2008-10-30, 15:31

mnie się podoba takie jakie jest, srebrne 8-)

a w ogóle to szacuneczek dla zdolnych kolegów :-D

laisar - 2008-10-30, 16:01

Żeby sprawdzić jak wygląda ze starym kolorem wystarczy sobie przyciemnić monitor (;
laisar - 2008-10-30, 17:45

I jeszcze coś z innej beczki (:
Lupo - 2008-10-30, 18:31

No to teraz jeszcze pare moich :)
Konrad - 2008-10-30, 19:03

Wow !
kruszyna - 2008-10-30, 19:14

no, no, niezła licytacja :mrgreen:

Pięknie!
ja stawiam na projekt kol. Laisara




jakoś najbardziej mi się podoba. Łączy nowe logo ze starym. :-)

laisar - 2008-10-30, 19:36

Cytat:
Łączy nowe logo ze starym

...tylko że to kol. Lupo (((:

I nie licytacja, tylko burza mózgów się to nazywa...

kruszyna - 2008-10-30, 19:47

laisar napisał/a:
Cytat:
Łączy nowe logo ze starym

...tylko że to kol. Lupo (((:

I nie licytacja, tylko burza mózgów się to nazywa...


Przepraszam :oops:

Zawsze mylę się w imionach nazwiskach, nickach. Prawa autorskie należa sie kol. LUPO. Oczywiście.

A burza mózgów baaaardzo mi się podoba! Są widoczne efkty! I to całkiem niezłe

Pablo78 - 2008-10-31, 08:28

kruszyna napisał/a:
no, no, niezła licytacja :mrgreen:

Pięknie!
ja stawiam na projekt kol. Laisara


Obrazek

jakoś najbardziej mi się podoba. Łączy nowe logo ze starym. :-)


ja dokładnie tak samo jak kruszyna - fajny jest 8-)

laisar - 2008-10-31, 09:15

Lupo, bardzo ładne propozycje, gratuluje.

Idea "piątki" też fajna, choć kapsel powinien być chyba proporcjonalnie ociupinkę mniejszy, żeby "D" lepiej go wypełniało? Napis "Polska" też wydaje mi się zbytnio zaburzać kompozycję - ale to i tak w sumie wszystko drobiazgi i "degustibusy" (;

Mam za to jedną prośbę - czy mógłbyś przygotować (np) numer 2 w wersji choć trochę "odbajerzonej"?

Może się mylę, ale odnoszę wrażenie, że rzadko widujesz swoje prace w (tanim? ;)) druku... a tak jak to wygląda w tej chwili to albo musielibyśmy wydać fortunę, żeby to zostało dobrze zrobione, albo obawiam się, że wyjdzie raczej dość średnio.

W dodatku ta nalepka miałaby być stosunkowo niewielka (50-100mm), więc należałoby chyba jeszcze zadbać o jej czytelności z większej odległości.

Po przemyśleniu sprawy wydaje mi się też, że w sumie nie ma potrzeby używania jednocześnie adresu forum i jego nazwy - w razie czego wyszukiwarki i tak je znajdują po tej ostatniej, a zawsze to większa zwartość.

Tak czy owak - świetna robota! [:

Lupo - 2008-10-31, 09:29

laisar, masz w 100% racje. Niestety to zboczenie zawodowe gdzie grafika musi byc zawsze jak to nazwales "odbajerzona". Wiem ze na potrzeby taniego druku nalezalo by to uproscic. ALe mysle ze mozna by zrobic logo w 2 wersjach. Identycznie wygladajace, ale jedna na potrzeby www i materialow drukowanych w pelnej gamie kolorow i drugie identyczne, ale bez zadnych dodatkow jak w podanych przez CIebie propozycjach wyzej (dkpl_logo_kapsel_x4.png np. to ostatnie) - czyli po prostu na krzywych by nawet ploter dal sobie rade i by mozna bylo z tego korzystac przy innych technikach robienia gadzetow jak np. haftowanie na polarach itp.
KaS602 - 2008-10-31, 09:45

Jesli mozna, to i ja dorzuce swoje trzy grosze... :)
Dobrze chyba by wyszlo polaczenie ponizszych propozycji tow. LUPO poprzez dodanie do daciafinal4_237 tla z daciafinal2_159.

laisar - 2008-10-31, 09:58

"Odbajerzona" tzn miałem na myśli "zde-bajerzona" albo "bez bajerowa" [: - no chyba że miałeś na myśli swoje zboczenie (; to wtedy "obajerzona" (((((:

Ale ogólnie się zgadza, ja też jestem zboczony nt swojej pracy <: - a w dodatku wygląda na to, że osobiście preferują filozofię odwrotną do Twojej: wolę jednak komplikować prosty projekt niż upraszczać skomplikowany. (To rzecz jasna nie krytyka, bo obie drogi są oczywiście równie dobre, mając własne zalety i wady).

Cytat:
mozna by zrobic logo w 2 wersjach

Ja tu widzę 3... (;

1:
Cytat:
jedna na potrzeby www


2:
Cytat:
materialow drukowanych w pelnej gamie kolorow

- tu nie chodzi o gamę, a o samą jakość druku, zawierającą przecież w sobie znacznie więcej niż liczba kolorów...

3:
Cytat:
identyczne, ale bez zadnych dodatkow

- no, gola siatka to jednak lekka przesada; ta pokazana przeze mnie to raczej miała po prostu ilustrować punkt wyjściowy.

Cytat:
innych technikach robienia gadzetow jak np. haftowanie na polarach itp.

Bardzo podoba mi się Twój optymizm (((:


***


KaS602 napisał/a:
polaczenie ponizszych propozycji

A nie sądzisz, że to będzie jednak za bardzo naćkane?

Lupo - 2008-10-31, 10:03

Oj wiem laisar nieraz przy roznych projektach spieram sie z DTPowcami ;)

laisar napisał/a:
Bardzo podoba mi się Twój optymizm


To nie optymizm, po prostu akurat sie tym niedawno zajmowalem dla innego klubu ;)

KaS602 - 2008-10-31, 10:13

laisar napisał/a:
A nie sądzisz, że to będzie jednak za bardzo naćkane

Nooooo, wlasnie nie wydaje mi sie... powinno byc czytelne.

Lupo - 2008-10-31, 10:17

Tez wydaje mi sie ze bedzie tam tego troche za duzo..
Ale poniewaz to sekunda roboty, a ja mam akurat dobry humor ;)

KaS602 - 2008-10-31, 11:28

No dobra... poddaje sie - jednak troche tego za duzo... :)
Dzieki Lupo.

Tym nie mniej, jako przewodniczacy komisji regulaminowej przy KKNRSL bede sie nadal upieral o odniesienie do starego loga Dacii. :mrgreen:

Pablo78 - 2008-10-31, 14:25

KaS602 napisał/a:
Tym nie mniej, jako przewodniczacy komisji regulaminowej przy KKNRSL bede sie nadal upieral o odniesienie do starego loga Dacii


oczywiscie jako członek nadzwyczajny KKNRSL całkowicie popieram zdanie kol. KaS602!!!

Towarzyszu KaS602 aktyw klubowego komitetu jest z Tobą!!! :mrgreen:

:-P

laisar - 2008-11-03, 14:20

Lupo napisał/a:
spieram sie z DTPowcami ;)

Wiesz, tu nie chodzi o to żeby się spierać - w końcu wszystkim zależy, żeby efekt końcowy był jak najlepszy i raczej nikt złośliwie nie rzuca kłód pod nogi. Po prostu czasem trzeba przykroić inwencję do bardziej szarej rzeczywistości... (;

Cytat:
To nie optymizm

Miałem na myśli wiarę w powstanie tych gadżetów [:

*
* *


ADAM 12 napisał/a:
A może zebrać w jednym mijscu obok siebie wszystkie prjekty i poddac głosowaniu

No jak już będziemy mieli dopracowane propozycje, to jak najbardziej.

(To jak tam, kol. Lupo, da się trochę zmniejszyć poziom bajerów? (; ).

Cytat:
bo inaczej niektórzy przestaną być właścicielami Drakuli,a loga nie będzie

Spokojnie, poprzednim razem się udało, to i teraz sobie poradzimy...

Cytat:
Inna sprawa to kto się podejmie zrobić gotowe logo i rozprowadzić je po klubowiczach?

Myślę, że Nasz Ukochany Prezes jest idealnym kandydatem na ochotnika (((;

(Łubu-dubu...).

Marcin - 2008-11-03, 17:27

ADAM 12 napisał/a:
Inna sprawa to kto się podejmie zrobić gotowe logo i rozprowadzić je po klubowiczach?

Jak juz bedzie ustalona ostateczna forma logo, wtedy tak jak ostatnio moge rozprowadzic (a raczej porozsylac) je wsrod Klubowiczow ;-) To jest akurat najmniejszy problem :mrgreen:

Lupo - 2008-11-04, 09:05

laisar napisał/a:
To jak tam, kol. Lupo, da się trochę zmniejszyć poziom bajerów?


Sie da ;) Jak bede mial chwile to dzis cos jeszcze podesle.

laisar napisał/a:
Miałem na myśli wiarę w powstanie tych gadżetów [:


Przerabialem to w swoim obecnym klubie wielokrotnie i tez bylo z tym sporo problemow na poczatku, a teraz to bulka z maslem. Stad wiary do tego juz nie potrzebuje. Kwestia decyzji co sie chce i zebrania chetnych.

laisar - 2008-11-05, 01:55

Cytat:
Przerabialem to w swoim obecnym klubie wielokrotnie i tez bylo z tym sporo problemow na poczatku, a teraz to bulka z maslem.

Bo to zależy głównie od liczby zainteresowanych - być może my też faktycznie przekroczyliśmy już masę krytyczną... (w końcu w październiki mieliśmy rekordowy napływ "nowych" - 31 szt!).

Cytat:
Sie da

Dzięki (:

(A czekając na kontra-bajer Lupo, ja sobie zrobię wersję pro-bajer ;))

PAPIRUS - 2008-11-05, 19:57

I na czym zostalo :)) ANKIETA ??
laisar - 2008-11-05, 20:34

Jeszcze nie... (;
browar7 - 2008-11-13, 13:13

Jak tam sprawy nalepkowe się mają? Chciałbym się okleić przed pierwszymi mrozami :mrgreen:
laisar - 2008-11-15, 03:40

Krtk Le Catalisateur (;
Pablo78 - 2008-11-15, 17:55

laisar napisał/a:
Krtk Le Catalisateur (;


Dobra głosujmy wreszcie...

Ja propozycja laisara NUMERO UNO...

8-)

thoms - 2008-11-15, 19:04

ja głosuję za propozycją laisar'a nr. 2
laisar - 2008-11-15, 19:48

Czekajcie, czekajcie, kol. Lupo miał jeszcze najpierw zrobić wersje bez bajerów...

Konkretnie - coś analogicznego:

Pablo78 - 2008-11-15, 20:55

Fajnie by było jak by została ta wersja, gdzie są "niebieskie trójkąciki" ze starego loga

DACIA :-)

kruszyna - 2008-11-15, 21:28

Pablo78 napisał/a:
Dobra głosujmy wreszcie...

Ja propozycja laisara NUMERO UNO...



ja też! :-)

thoms - 2008-11-15, 22:34

ja podtrzymuję swoją kandydaturę
wersja laisar'a nr. 2

jackthenight - 2008-11-15, 23:33

Wersja laisara nr 1 - the best
paweloo97 - 2008-11-16, 15:58

ja głosuję za first project jak wy
grzel73 - 2008-11-16, 20:41

jedynka najlepsza-jestem ZA
Marek1603 - 2008-11-16, 20:53

Niech będzie 4a - pierwszy projekt lub ewentualnie bez bajerów 3b
Black Eryk - 2008-11-18, 05:53

3b :)
Dacia1310p - 2008-11-18, 16:11
Temat postu: LOGO
Według mnie logo powinno przedstawiać jakąś starszą wersję Dacii np 1300 lub 1310. Logo przedstawiające ten model (sylwetki obu są takie same) byłoby najlepsze ponieważ klub posiadałby wyjątkową etykietę. Wyjątkową ponieważ rzadziej można spotkać wymienione modele niż np Dacie Logan (aktualne logo klubu).
A oto próbka moich wypocin :-D



Proszę o skomentowanie loga.

ADAM 12 - 2008-11-18, 16:48

3 b
wieza - 2008-11-18, 20:06

troszke smutny kolor nie najgorszy szkic ale jest tez podobny do innych aut
Dacia1310p - 2008-11-18, 20:26

Kolor można w każdej chwili zmienić. Ja np nie widzę innego auta tylko Dacie. Może dlatego że naoglądałem się jej trochę. Tata miał jedną dacie 1300 i dwie 1310p. Można się jeszcze kłócić że szkic jest podobny do Renault 12. (Renault 12 to to samo co dacia 1310 czy 1300)
laisar - 2008-11-18, 20:58

Dacia1310p napisał/a:
Według mnie logo powinno przedstawiać jakąś starszą wersję Dacii


Po pierwsze, bardzo się cieszę, że jeszcze komuś chciało się coś zrobić (:

Po drugie, sam pomysł, żeby jakoś nawiązać do samych początków, nie jest zły, ale dlaczego w takim razie nie zacząć od Renault 8 / Dacia 1100? Niekwestionowalna największa popularność modelu 1300 to jest jakiś argument, ale... obecność znakomitej większość nas tutaj oraz samo powstanie klubu-forum spowodowane zostało jednak przez pojawienie się Logana.

Po trzecie, najprościej trzeba było się po prostu dołączyć do aktualnego tematu nt loga [: (Może jakiś moderator by to po prostu przesunął?).

Po czwarte, samo wykonanie wymagałoby chyba trochę dopracowania - ale jak rozumiem to po prostu szkic koncepcyjny, więc to akurat najmniej ważny szczegół.

Dacia1310p - 2008-11-18, 21:19

Według mnie jeżeli mamy połączyć się z Renault to na logo trzeba wybrać samochód Renault-Daćka. Te kryteria spełnia Dacia 1310, 1300 (jak już wcześniej pisałem) i Dacia 1100.
Ze względu na to że jestem szczęśliwym posiadaczem Daci 1310p jestem za tym aby ona była jako logo klubu.

jacek - 2008-11-19, 21:04

Dacia1310p napisał/a:
Te kryteria spełnia Dacia 1310, 1300 (jak już wcześniej pisałem) i Dacia 1100.


Nie licz na to, najpiękniejsza jaest MCV i ona będzie na logo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pablo78 - 2008-11-19, 21:31

jacek napisał/a:
Nie licz na to, najpiękniejsza jaest MCV i ona będzie na logo


Ależ to chyba oczywiste, że bedzie to sedan w kolorze Marine... :-P

:mrgreen: :mrgreen:

Dacia1310p - 2008-11-19, 21:54

W końcu jest demokracja :-(
Jeśli będzie więcej głosów za Loganem lub inną Dacią to się z tym pogodzę.
Chociaż ładniejsza jest Dacia 1310p :-P

petek - 2008-11-21, 09:49

A mi się podoba 4b, ale może też być 3b. Głosuję na te dwie wersje :-D
laisar - 2008-11-21, 11:36

Nieśmiało tylko zauważę, że zasadniczo jest to właściwie ciągle to samo logo, a zamiarem przygotowania różnych wersji było pokazanie ich w zależności do potrzeby zastosowań... dlatego też prosiłem kol. Lupo o takowe (mam nadzieję, że jednak zdobędzie swoją daćkę).

Ale rzecz jasna można wybrać dowolne [:

laisar - 2008-12-15, 13:53

No dobrze, trzeba chyba trochę pobudzić temat, żeby w nowy rok wejść bez ogonów (;

Mimo że kol. Lupo znalazł swoje samochodowe szczęście w Thalii to wiem, że Daćka wciąż mu się podoba - ale że w przedświątecznej gorączce nie ma też zbyt wiele czasu (mnie też to grozi lada co), zostajemy więc chyba z już przedstawionymi projektami (moimi także, jeśli nikt nie ma już uwag).

Żeby więc było oficjalnie - ankieta (: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1467

Przyjąłem - mam nadzieję, że uprawnienie - że zostajemy już tylko przy wyborze konkretnego "kapsla"...

Głosowanie - od jutra (jeśli nie będzie uwag co do samej ankiety), do... najbliższej niedzieli? (Żeby można by zamówić nowe naklejki jeszcze przed świętami - tradycyjnie (; byłyby wtedy realnie dostępne pewnie zaraz po Nowym Roku).

Lupo - 2008-12-15, 13:59

Zamknales temat, wiec nie ma mozliwosci udzialu w ankiecie.

Jak pisalem moge cos dopracowac, max do konca tygodnia. Ale moze faktycznie lepiej juz przeglosowac. I jak bedzie wybrane to najwyzej sie wtedy je pod katem druku dorobi.

laisar - 2008-12-15, 14:19

laisar napisał/a:
Głosowanie - od jutra (jeśli nie będzie uwag co do samej ankiety)

No właśnie ze względu na ewentualne uwagi - może ktoś jeszcze coś zaproponuje co do samej ankiety?

kier - 2008-12-15, 14:42

laisar napisał/a:
może ktoś jeszcze coś zaproponuje co do samej ankiety?


Czy bedzie mozliwosc głosowania na kilka logów? :]


--
pzdr
kier

laisar - 2008-12-15, 14:57

Nie - na coś się trzeba zdecydować konkretnie!

(Ale fakt, szkoda, że nie ma możliwość zastosowania jakiegoś systemu preferencyjnego głosowania...).


Lupo napisał/a:
Jak pisalem moge cos dopracowac, max do konca tygodnia.

Myślałem, że na PW pisaliśmy sobie o poprzednim tygodniu (; (to w końcu przysłowiowe 15 minut... <;).

Bardziej serio - można oczywiście usunąć ankietę i puścić ją później, ale to już niech się inni wypowiedzą. "Ja tylko niosę pomoc..." (; - chciałem po prostu zmobilizować do działań kolektyw [:

psur - 2008-12-15, 20:38

laisar napisał/a:
Bardziej serio - można oczywiście usunąć ankietę i puścić ją później, ale to już niech się inni wypowiedzą. "Ja tylko niosę pomoc..." (; - chciałem po prostu zmobilizować do działań kolektyw [:


Decyzje można podjąć już teraz, a jeśli autorzy loga nie będę mieli czasu, to najwyżej zaczekamy tydzień dłużej.

Mam dwa pytania do ankiety:

1. Dlaczego nie zostało do niej dołączone stare logo (te, które mamy na naklejkach)?

2. Dlaczego nie została do niej dołączona propozycja Kratylosa? http://www.daciaklub.pl/f...er=asc&start=45

Taka preselekcja przypomina mi nieco głosowanie w stylu UE, czyli obywatele owszem mogą głosować, ale jak nie zagłosują tak jak sobie życzymy to wtedy powtarzamy głosowanie... to oczywiście nie przytyk w stronę laisara tylko taka dygresja - anegdota :mrgreen:

laisar - 2008-12-15, 21:44

No przecież napisałem (:
laisar napisał/a:
Przyjąłem - mam nadzieję, że uprawnienie - że zostajemy już tylko przy wyborze konkretnego "kapsla"...

Po prawdzie, na początku nawet przez chwilę rozważałem, czy nie umieścić jednak wszystkich propozycji loga - i starego, i aktualnego, i kratylosowego, i daciotysiąctrzystadziesięćpowego - ale wszyscy się tak zachwycali kapslem... (((:

...ale jeśli naprawdę ktoś uważa, że powinny tam być - niechaj pisze wprost.



(Natomiast na ostatnie zdanie, mimo że staram się ograniczać dyskusje nie na temat na forum, pozwolę sobie jednak odpowiedzieć, tyle że w stosowniejszym miejscu).

Marek1603 - 2008-12-16, 11:36

Czemu ankieta tylko jeden dzień.
Proponuję nr 7, "bo Polacy nie gesi i swoje logo mają".

laisar - 2008-12-16, 11:56

Jak to jeden dzień???
Cytat:
Głosowanie - od jutra (...), do... najbliższej niedzieli?

Marek1603 - 2008-12-16, 12:03

Przepraszam to wszystko przez ten pośpiech przed świąteczny. Dobrze to dlaczego nie da sie zagłosować (temat zamknięty). Może wybierać dwa loga i wybrać to, które będzie miało większość.
psur - 2008-12-16, 12:20

laisar napisał/a:
ale jeśli naprawdę ktoś uważa, że powinny tam być - niechaj pisze wprost.


Ja bym je dał, bo czemu nie? Tylko wtedy będzie trochę niesprawiedliwie, bo "zwolennicy kapsla" rozproszą głosy wśród różnych jego wersji i wtedy może wygrać któreś z tych dwóch (Kratylosa lub stare), choć nie będzie miało w rzeczywistości największego poparcia. Dlatego proponuję umieścić je w ankiecie, ale dać możliwość zagłosowania na trzy różne loga. No przynajmniej dwa. Wiele z nich różni się tylko detalami, więc tego typu głosowanie będzie chyba bardziej odpowiadało rzeczywistym preferencjom. A zwycięzca i tak będzie tylko jeden.

p.s. Dziś wtorek, 16-go, a wciąż nie można głosować.

dmas - 2008-12-16, 12:21

laisar napisał/a:
...ale jeśli naprawdę ktoś uważa, że powinny tam być - niechaj pisze wprost.


To ja poprosze o stare.

jackthenight - 2008-12-16, 12:33

Co z tym głosowaniem ??? 16-ty dawno się już zaczął .
Mariusz - 2008-12-16, 12:38

No właśnie? :-)
laisar - 2008-12-16, 12:44

Na razie jeszcze nic nie zmieniam, ale wszystko pilnie notuję:

* dodać jeszcze inne wersje loga: proszę bardzo, ale ponownie zwracam uwagę, że poprzedniej "oficjalnej" (nalepkowej) wersji nie mamy prawa używać, bo nie otrzymaliśmy zgody właściciela oryginału po tym jak poprosił o jego zdjęcie (a MSZ - i przypuszczam, że w razie czego: również prawników - nie jest wystarczająco różne, żeby się obronić); ale oczywiście umieszczę, jeśli będziecie się upierać...;

* możliwość głosowanie na dwie wersje: nie ma sprawy.

* * *

Owszem, już wtorek, ale jak widać pojawiają się ważne uwagi co do samej treści - a do północy jeszcze daleko (;

psur - 2008-12-16, 14:23

laisar napisał/a:
dodać jeszcze inne wersje loga: proszę bardzo, ale ponownie zwracam uwagę, że poprzedniej "oficjalnej" (nalepkowej) wersji nie mamy prawa używać, bo nie otrzymaliśmy zgody właściciela oryginału po tym jak poprosił o jego zdjęcie


No właśnie, już dawno o tym pisałem. Skoro zmieniamy stare logo, bo zawiera ono elementy loga Dacii, to dlaczego wszystkie nowe propozycje również mają elementy loga Dacii? Nic to przecież nie zmieni.

laisar - 2008-12-16, 14:35

Jedyny element loga Dacii w "kapslu" to... napis - w takim kontekście i tak niezastrzeżony, a w projektach Lupo - jeszcze krój, który jednak nie jest własnością koncernu. Kształt "kółka z wycięciami" nie jest logiem Dacii, a tylko jakiegoś rodzaju ozdobnikiem kierownicy.
psur - 2008-12-16, 15:13

No skoro jest pewność, że to nie są elementy zastrzeżone to OK. A co z tłem w niektórych propozycjach nowego loga (np. 12), które jest jednak fragmentem starego loga?
laisar - 2008-12-16, 23:51

"Twórcza reinterpretacja" (;

* * *

Jak widać - wszystkie proponowane zmiany zostały wprowadzone i ankieta jest gotowa: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1467

Z jedną zmianą (: - nie ma już chyba jednak sensu upierać się przy wtorku <: i głosowanie zacznie się po prostu o północy z wtorku na środę. 5 dni - w tym 3 robocze i 2 wolne - powinny raczej wystarczyć...

* * *

Propozycja do rozważenia: niezależnie od możliwości głosowania na dwie wersje można również ustalić, że w przypadku rzeczywistego rozproszenia głosów pomiędzy któreś "kapsle" głosy się zsumują i w razie potrzeby nastąpi dogrywka.

(Ale to już "dmuchanie na zimne" - osobiście mam nadzieję, że wyniki będą klarowne :)).

jackthenight - 2008-12-17, 00:03

Nooo, ja już głos oddałem :)
Marek1603 - 2008-12-17, 09:34

Ja też już oddałem głos.
Lupo - 2008-12-17, 10:38

Teez zaglosowalem ;)
psur - 2008-12-17, 12:37

Już zagłosowałem - na 12 (Laisar) i 14 (Kratylos), choć zastanawiałem się jeszcze nad 7.
Pablo78 - 2008-12-17, 12:56

2 i 6 dziekuję :-P 8-)
laisar - 2008-12-17, 13:00

Cytat:
nowego logo na kole kierownicy sandero...

Powtórzę się: to nie jest żadne logo (równie dobrze można by za takowe uznać układ dziurek w kołpakach <;)

kruszyna - 2008-12-17, 13:39

zagłosowałam!
oczywiście na najładniejsze logo :mrgreen:

SAJSEN - 2008-12-17, 17:20

glos oddany
Mariusz - 2008-12-17, 20:20

Już głos oddałem :mrgreen:
tombh - 2008-12-20, 19:08

Witam! Moim zdaniem to wszyscy już zapomnieli, jakie to logo miały stare daćki 1310p na środku kierownicy. Dobrze by było podkręcić ten elemencik wpisany w kształt godła do loga klub. Jak tylko będę miał czas to zrobię zdjęcie i dodam do tematu, a tym czasem powiem tylko że chodzi o orła na skałach i jak wcześniej napisałem wszystko jest wpisane w kształt godła.
Gość - 2008-12-20, 19:18

Witam, cóż panowie o gustach się nie dyskutuje ale 5 nawiązuje do (kolorystycznie) do loga firmowego i jestem za nim.
Pozdrawiam

...kontynuując wypowiedź dodam sugestię dla autora projektu nr 5, otóż sprowadziłbym to do jednego koloru np. Pantone 288 co pozwoli zaoszczędzić przy ewentualnym druku i zapewni powtarzalność gdziekolwiek będzie drukowane bo wzornikiem będzie tabela "Pantonowska", ale to tak na marginesie.

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2008-12-20, 19:35 ]
Zamiast kontynuować lepiej jest przeedytować swój ostatni post, zwłaszcza że nikt jeszcze na niego nie odpowiedział...

piotrres - 2008-12-20, 23:00

Kapsel 3b
laisar - 2008-12-22, 00:24

Wyniki są, jakie są, ale zwolenników starego loga proszę jednak o chwilowe powtrzymanie radości, bo tak naprawdę mamy pewien problem.

Po pierwsze, ono i tak nie pojawiłoby się przed uzyskaniem zgody Renault (a której tak w ogóle wcale nie muszą udzielić) ani na forum, ani na naklejkach - czy w takiej sytuacji decydujemy się na opcję loga tymczasowego?

Ale - po drugie - poważniejszą sprawa jest, jak się wydaje, ziszczenie zgłaszanych wcześniej obaw o rozproszenie głosów pro-kapslowych. Rzeczywiście, można uznać, że zwycięstwo wersji staronaklejkowej nie jest jednak bezapelacyjne:
* kapsle Lupo: w sumie 27 głosów
* kapsle Laisara: w sumie 23 głosy
- czyli kapsle razem: 50 głosów.

To już 2,5x tyle co stare logo, wydaje się więc, że różnica nie jest pomijalna...


Rysują się więc następujące możliwości:

1. olewamy rozproszenie głosów, wygrywa stare logo
a) czekamy na zgodę nic nie zmieniając w aktualnym wygladzie i bez naklejek
b) wybieramy coś tymczasowego (do wyboru jest mniej więcej to samo co w pkt. 2. i 3.)

2. kontynuujemy procedurę demokratyczną (kto się zgłasza poprowadzić? <:)

3. oddajemy "urnę" naszemu prezesowi i niech zdecyduje.


Kto robi ankietę? <:


(Namieszałem? Pewnie, ale przynajmniej coś zrobiłem... <;)

piotrpek - 2008-12-22, 08:12

Szkoda, że tak krótki czas był na głosowanie :-( (komuś się spieszyło) tylko dwa dni i to przed świetami???
Mnie też opodoba się stare logo nr 16.
Wnioskuje aby następne głosowania trwały co najmniej 1 tydzień.
Piotrek

psur - 2008-12-22, 09:17

Ja jestem za tym, żeby przeprowadzić drugą turę z trzema możliwościami: kapsel (ten, który miał najwięcej głosów), logo Kratylosa i stare naklejkowe - czyli trzy pierwsze miejsca i zarazem trzy zupełnie różne koncepcje do wyboru. Tak będzie chyba najsprawiedliwiej.

Tym razem jednak proponuję zmniejszyć logo Kratylosa, tak by się od razu pojawiało we właściwych kolorach - bez dodatkowego klikania, bo to było trochę niesprawiedliwe. Nie każdy zauważył tę uwagę o kliknięciu w celu zobaczenia właściwych kolorów. Laisar, znasz się na tym, więc to dla Ciebie nie problem, co nie? :-)

laisar - 2008-12-22, 12:10

Cytat:
Szkoda, że tak krótki czas był na głosowanie :-( (komuś się spieszyło) tylko dwa dni i to przed świetami???
[...]
Wnioskuje aby następne głosowania trwały co najmniej 1 tydzień.

Ależ właśnie prawie trwało - dokładnie to 5 (słownie: pięć) dni. I nie jest to "prawie", które czyniłoby akurat tym razem wielką różnicę - 3 robocze i 2 wolne dawały chyba każdemu szansę.

I nie, właściwie się nie śpieszyło, ale jako autor zamieszania <; chciałem po prostu zmobilizować klubowiczów do działania - stan tymczasowości trwa już prawie 9 miesięcy, więc najwyższy czas, żeby się coś urodziło (; Zwłaszcza, że zbliżający się nowy rok to dobra okazja do likwidacji ogonów ze starego roku...

* * *

Natomiast osobiście wcale nie uważam za najsprawiedliwsze organizowanie drugiej tury - wybór był jasno przedstawiony, każdy wybrał co mu się podobało i głosów jest wystarczająco wiele: wystarczy teraz zdecydować się tylko na metodę liczenia i wszystko będzie jasne. I to jeszcze najlepiej tylko w gronie osób, które zadały sobie trud zagłosowania.

Jasne, lepiej by było, gdyby ta metoda była znana z góry - tyle że właściwie nawet była: w pierwotnej wersji ankiety... <:

* * *

Logo Kratylosa: przyjąłem po prostu zasadę nieingerowania w oryginalne projekty autorów, ale co ważniejsze: forumowicze niejako z definicji umieją czytać, wydaj mi się więc, że nie należy umniejszać ich inteligencji, zwłaszcza w tak prostej sprawie.

Natomiast kolejnym moim faktycznym błędem było włączenie do ankiety projektu Lupo-combo - zostało wykonane na sugestię KaSa, ale i on, i Lupo uznali je w efekcie za niedobre ): No ale teraz już za późno...

* * *

Podsumowując - dostępne opcje to:


I. olewamy rozproszenie głosów, wygrywa stare logo - czekamy więc na zgodę i:

a) nic nie zmieniamy w aktualnej sytuacji (wygląd forum i brak naklejek);

b) wybieramy coś tymczasowego (mniej więcej tymi samymi sposobem jak pkt. II. i III.);


II. kontynuujemy procedurę demokratyczną:

a) druga tura wyborów spośród 3 projektów, które:

1) zgromadziły najwięcej głosów pojedynczo;
2) zgromadziły najwięcej głosów blokowo;

b) powtórzenie wszystkiego od początku z ustaleniem najpierw wszystkich procedur i metod;


III. oddajemy "urnę" naszemu prezesowi i niech zdecyduje (;


O ile ktoś nie ma uwag, to jest to gotowa ankieta do głosowania z jednym głosem <:

psur - 2008-12-22, 14:13

laisar napisał/a:
Natomiast osobiście wcale nie uważam za najsprawiedliwsze organizowanie drugiej tury - wybór był jasno przedstawiony, każdy wybrał co mu się podobało i głosów jest wystarczająco wiele: wystarczy teraz zdecydować się tylko na metodę liczenia i wszystko będzie jasne.


Co to znaczy metoda liczenia? To, że ktoś poparł jeden kapsel to nie znaczy, że woli inne logo w kształcie kapsla od np. starej naklejki. Grupowanie głosów, to ich nadinterpretacja - nigdzie nie było napisane, że głosując na jeden kapsel głosujesz od razu na każdy inny podobny do niego. Zresztą w tym celu była możliwość głosowania na dwa loga.

Ponieważ logo będzie "raz na długi czas" to proponuję drugą turę z 3 najlpopularniejszymi koncepcjami (kapsel, Kratylos, stare logo), ponieważ łapią one jednocześnie 3 zupełnie różne koncepcje. W ten sposób wypowiedzą się również ci wszyscy, których głosy zostały rozproszone na różne kapsle. A jeśli nie druga tura, no to już mamy zwycięzcę.

laisar napisał/a:
Logo Kratylosa: przyjąłem po prostu zasadę nieingerowania w oryginalne projekty autorów, ale co ważniejsze: forumowicze niejako z definicji umieją czytać, wydaj mi się więc, że nie należy umniejszać ich inteligencji, zwłaszcza w tak prostej sprawie.

Laisar, inteligencja to nie jest czytanie wszystkiego jak leci. Jeśli głosujemy na logo to patrzymy jak wyglądają, a niekoniecznie czytamy wszystko, np. tekst
Cytat:
[poniższe to w zamierzeniu tylko uproszczone warianty 6. i 7. - do używania w specyficznych przypadkach, gdy zachodzi obawa że wersja podstawowa będzie się źle prezentować - ale (w ostateczności ;) można na nie zagłosować jako na samodzielne projekty]

można było sobie pominąć, a więc i domyślnie potem można było nieprzeczytać opisu przy logu Kratylosa. Przyznaj, że skoro użytkownik ma kilkanaście projektów i w żaden nie musi klikać, żeby zobaczyć właściwe kolory, a w jeden gdzieś w środku musi, to jest to nieintuicyjne i może być łatwo przeoczone. A zmiana rozmiaru, to nie jest przecież żadna ingerencja.

GeRRaD - 2008-12-22, 14:37

Moje pytanie jest takie - czy jak nakleimy sobie każdy na aucie stare logo - nawet bez formalnej zgody RP, to bedziemy ścigani karnie :lol: :lol: :lol: śmiem watpić, gdyż autorskie prawa majątkowe opierają się na czerpaniu wymiernych korzyści. Inna sprawa to czerpanie zysków z ogónodostepnej dystrubucji gadżetów z logo producenta bez jego zgody - ale czy my będziemy czerpać :?: :lol: A na stronie www. można wywiesić ów kapsel :-D
psur - 2008-12-22, 15:19

GeRRaD, nie kombinuj. Musi być jednego logo do wszystkiego. Ewentualna zgoda RP to temat, nad którym będziemy się zastanawiać jeśli stare logo zostanie wybrane.
GeRRaD - 2008-12-22, 15:31

Życzę szczęścia ze zgodą RP :lol: .....................a "kombinować" lubię ...bo jestem prawnikiem :lol: :lol: :lol:
psur - 2008-12-22, 15:34

GeRRaD napisał/a:
Życzę szczęścia ze zgodą RP :lol: .....................a "kombinować" lubię ...bo jestem prawnikiem :lol: :lol: :lol:


Ja też uważam, że nie ma się raczej co pytać o zgodę, ale "zgromiłem Cię" ;-) bo nad tym będziemy się pewnie zastanawiać później.

laisar - 2008-12-22, 16:39

Cytat:
Co to znaczy metoda liczenia?

Tzn wybór jednej z opcji: I: a, b; II: a: 1, 2, b; III (chyba że ktoś widzi jeszcze jakąś).

Wolisz raczej: "metoda analizy głosów"? Proszę bardzo, nie będę się czepiał słówek - istotne jest, czy są wymienione wszystkie i którą wybrać.

Cytat:
To, że ktoś poparł jeden kapsel to nie znaczy, że woli inne logo w kształcie kapsla od np. starej naklejki

Owszem, w ramach projektów jednej osoby, MSZ może znaczyć, bo można uznać, że różnice pomiędzy poszczególnymi projektami Lupo są tak naprawdę minimalne (a jeszcze mniejsze w przypadku moich).

I ja właśnie nie mówię, że ktoś tak uznaje, ale wskazuje, że to tak samo uprawnione założenie jak każde inne.

Po trzecie, po to w końcu były dwa głosy, żeby można było sobie zagłosować np na stare i jakieś nowe logo - ale w takim przypadku z powodu braku możliwości ustalenia preferencji należy przyjmować, że dana osoba oba popiera tak samo.

Cytat:
Grupowanie głosów, to ich nadinterpretacja - nigdzie nie było napisane, że głosując na jeden kapsel głosujesz od razu na każdy inny podobny do niego


Pisał, pisał - że jest taka możliwość interpretacji:

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=22093#22093

laisar, 2008-12-16, 23:51 napisał/a:
Propozycja do rozważenia: niezależnie od możliwości głosowania na dwie wersje można również ustalić, że w przypadku rzeczywistego rozproszenia głosów pomiędzy któreś "kapsle" głosy się zsumują i w razie potrzeby nastąpi dogrywka.


Cytat:
Jeśli głosujemy na logo to patrzymy jak wyglądają, a niekoniecznie czytamy wszystko, np. tekst

MSZ udział w głosowania zakłada, że osoba zapoznała się z tym, z czego wybiera i na co głosuję.

Zresztą, sądząc po liczbie głosów, to wydaje mi się, że ten akurat podwątek dyskusji jest bezprzedmiotowy.

Cytat:
A zmiana rozmiaru, to nie jest przecież żadna ingerencja.

Pozwolisz, że pozostanę przy zdaniu, że lepiej wiem co ja uważam za ingerencję? (;

* * *


Oczywiście, prawdopodobnie można to było wszystko przeprowadzić lepiej - ale ponieważ nikt inny się nie kwapił, a przez współudział innych osób moje działanie zostało uprawomocnione, to pomimo nie wypierania się pełnej odpowiedzialności za aktualną sytuację, będę jednak dalej "mącił" (;

(Zwłaszcza, że - mam nadzieję - nikt nie zarzuci mi działania we własnym interesie, bo żadne rozwiązanie nawet nie sugeruje, że chodzi o wybór mojego projektu ;P jakby nie liczyć sprawa rozgrywa się pomiędzy innymi propozycjami :)))

* * *


Cytat:
czy jak nakleimy sobie każdy na aucie stare logo - nawet bez formalnej zgody RP, to bedziemy ścigani karnie

Hipotetycznie: oczywiście, jeśli każdy sam przerobi sobie dawne logo i zrobi naklejkę, to nikt się raczej nie przyczepi. To samo dotyczy pewnej grupy znajomych, chociaż przy pewnym, bliżej nie dającym się określić, jej rozmiarze rzecz przestaje być sprawą prywatną, a użytek - dozwolonym własnym.

Tyle, że tu nawet nie chodzi o odpowiedzialność karną - po prostu są rzeczy, które mimo że nie są zakazane, albo nie da się ich ukarać, to jednak pozostają nieuczciwe, bez względu na sofistykę.

Mówiąc wprost i konkretnie o tej sytuacji: właściciel poprosił o nieużywanie swojej własności i dopóki oficjalnie nie wyrazi zgody żadne argumenty w stylu "przecież to reklama", "to nikomu nie szkodzi", "mogą nam... [takie niedpowiedzenie]" niczego nie zmieniają.

(I ja osobiście do tego ręki nie przyłożę - nawet gdyby ktoś oddawał moje auto umyte i zatankowane to byłbym przeciw żeby je sobie pożyczał wbrew mojej niezgodzie na to...).

* * *


Mam prośbę - nie "bijmy piany" tylko skupmy się na sednie:

czy są jakieś inne opcje niż te wymieniona na początku?

Jeśli tak - proszę o ich podanie.

Jeśli nie - to czy ktoś się podejmuje poprowadzić sprawę dalej? Czy mam dalej ja to robić? [:

Lupo - 2008-12-22, 17:07

Jak zwykle jak cos potrzeba zrobic to nikt sie nie interesuje, jak juz cos sie zrobi to kazdy ma swoje uwagi :) Skad ja to znam ;) laisar nie zniechecaj sie :) Mysle ze w powyzszej sytuacji tak zwane wladze klubu (jesli takowe sa) powinny podjac decyzje czy przyjmujemy konkretne logo czy jeszcze jedna ankieta na zalozmy 3 najlepsze z 1 glosem wyboru i po temacie.
psur - 2008-12-22, 20:17

Lupo napisał/a:
Jak zwykle jak cos potrzeba zrobic to nikt sie nie interesuje, jak juz cos sie zrobi to kazdy ma swoje uwagi :) Skad ja to znam ;) laisar nie zniechecaj sie :)

Nie przesadzaj, przecież rola jakiej się podjął laisar to właśnie poprowadzenie dyskusji, tak by można było dojść do jakiś konkretnych wniosków. No to głosujemy, dyskutujemy... co w tym złego?

wox - 2008-12-22, 20:20

Warunki głosowania były w miarę jasno sformułowane. TAK

Głosowanie odbyło się. TAK

Zwyciężyło konkretne logo. TAK

Na tym sprawa wyboru logo zakończyła się.

Jakieś kolejne głosowania, zastanawianie się nad sposobem liczenia ... wg mnie nie wchodzą w rachubę. Później pojawią się kolejne pomysły ... przecież tak nie można.

Problem istnieje, ale wydaje mi się, że kwestia poczekania na odpowiedź RP jest do przeżycia, bo i tak będzie to najwyżej 2 - 3 tygodnie. Jeżeli RP nie wyrazi zgody ... wtedy będziemy się martwić.

Marcin - 2008-12-22, 21:37

wox napisał/a:
Warunki głosowania były w miarę jasno sformułowane. TAK

Głosowanie odbyło się. TAK

Zwyciężyło konkretne logo. TAK

Na tym sprawa wyboru logo zakończyła się.

Jakieś kolejne głosowania, zastanawianie się nad sposobem liczenia ... wg mnie nie wchodzą w rachubę. Później pojawią się kolejne pomysły ... przecież tak nie można.

Problem istnieje, ale wydaje mi się, że kwestia poczekania na odpowiedź RP jest do przeżycia, bo i tak będzie to najwyżej 2 - 3 tygodnie. Jeżeli RP nie wyrazi zgody ... wtedy będziemy się martwić.

To moze ja sie wypowiem ;-) Sprawa starego logo i zgody na jego uzytkowanie byla omawiana z Renault dobre pare miesiecy temu. Zgoda miala, byc a nie ma jej do dnia dzisiejszego. Zgode musi wyrazic Francuski oddzial Renault i jakos nikt sie z tym nie spieszy. I nie jest to 2-3 tygodnie, a raczej temrmin blizej nieokreslony. Drugą sprawa jest to, ze wcale nie musza wyrazac zgody na uzywanie wlasnego logo, ktore DODATKOWO zostalo przez nas przerobione :roll:
Moje stanowisko jest wiec takie, aby dac sobie spokoj ze starym logo :!: Nie po to byly tworzone nowe loga i wlozony wysilek kilku osob, aby teraz powrocic do pierwotnej wersji. Jak dla mnie nie ma to wogule sensu. Jezeli mam decydowac, to zwycieza logo Lupo z 16 glosami :idea: Mam nadzieje ze Lupo jako autor wyrazi zgode na jego upublicznienie oraz zechce dopracowac je graficznie i przedstawi nam wersje finalna. Druga tura mija sie z celem, bo takim dzialaniem logo bedziemy wybierac do przyszlorocznych swiat :-/

Mariusz - 2008-12-22, 22:42

wox napisał/a:
Warunki głosowania były w miarę jasno sformułowane. TAK

Głosowanie odbyło się. TAK

Zwyciężyło konkretne logo. TAK

Na tym sprawa wyboru logo zakończyła się.

Jakieś kolejne głosowania, zastanawianie się nad sposobem liczenia ... wg mnie nie wchodzą w rachubę. Później pojawią się kolejne pomysły ... przecież tak nie można.

Problem istnieje, ale wydaje mi się, że kwestia poczekania na odpowiedź RP jest do przeżycia, bo i tak będzie to najwyżej 2 - 3 tygodnie. Jeżeli RP nie wyrazi zgody ... wtedy będziemy się martwić.


Podpisuję się pod tym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie podważajmy wyniku wyborów!Bo to nie ładnie jest tak robić :-(

wox - 2008-12-22, 22:58

Marcin napisał/a:
wox napisał/a:
Warunki głosowania były w miarę jasno sformułowane. TAK

Głosowanie odbyło się. TAK

Zwyciężyło konkretne logo. TAK

Na tym sprawa wyboru logo zakończyła się.

Jakieś kolejne głosowania, zastanawianie się nad sposobem liczenia ... wg mnie nie wchodzą w rachubę. Później pojawią się kolejne pomysły ... przecież tak nie można.

Problem istnieje, ale wydaje mi się, że kwestia poczekania na odpowiedź RP jest do przeżycia, bo i tak będzie to najwyżej 2 - 3 tygodnie. Jeżeli RP nie wyrazi zgody ... wtedy będziemy się martwić.

To moze ja sie wypowiem ;-) Sprawa starego logo i zgody na jego uzytkowanie byla omawiana z Renault dobre pare miesiecy temu. Zgoda miala, byc a nie ma jej do dnia dzisiejszego. Zgode musi wyrazic Francuski oddzial Renault i jakos nikt sie z tym nie spieszy. I nie jest to 2-3 tygodnie, a raczej temrmin blizej nieokreslony. Drugą sprawa jest to, ze wcale nie musza wyrazac zgody na uzywanie wlasnego logo, ktore DODATKOWO zostalo przez nas przerobione :roll:
Moje stanowisko jest wiec takie, aby dac sobie spokoj ze starym logo :!: Nie po to byly tworzone nowe loga i wlozony wysilek kilku osob, aby teraz powrocic do pierwotnej wersji. Jak dla mnie nie ma to wogule sensu. Jezeli mam decydowac, to zwycieza logo Lupo z 16 glosami :idea: Mam nadzieje ze Lupo jako autor wyrazi zgode na jego upublicznienie oraz zechce dopracowac je graficznie i przedstawi nam wersje finalna. Druga tura mija sie z celem, bo takim dzialaniem logo bedziemy wybierac do przyszlorocznych swiat :-/


Zgoda - ja wcale nie jestem jakimś zwolennikiem starego logo - ale ktoś przespał sprawę dopuszczając do głosowania na to logo.

Najwięcej głosów otrzymał Lech, ale prezydentem zostaje Donald, który był drugi. :mrgreen:

Marcin - 2008-12-23, 00:46

wox napisał/a:

Najwięcej głosów otrzymał Lech, ale prezydentem zostaje Donald, który był drugi. :mrgreen:

Jezeli chcesz mozesz to interpretowac w taki sposob ;-) Po prostu stare logo nie powinno byc brane pod uwage przy wyborze NOWEGO, bo mija sie to z celem calego przedsiewziecia. Celem nie bylo potwierdzenie, jak wielu zwolennikow wsrod forumowiczow ma stary znaczek, a wybor calkowicie NOWEGO logo.

W zwiazku z powyzszym oglaszam, ze zwyciezyl projekt nr 5

Gratulacje dla kolegi Lupo!

Tym wlasnie akcentem chcialbym zakonczyc temat logo, bo naprawde dalsze dyskusje na ten temat tylko odwlekaja jego wybor, a tym samym wyrob naklejek i innych gadzetow ;-) Mysle, ze nie oto w tym wszystkim chodzi, wiec temat uwazam za zamkniety :!:

laisar - 2008-12-23, 01:07

Roma locuta, causa finita...

...ale ponieważ przyczyniłem się trochę do całego zamieszania, to jeszcze dokończę (:

Za dopuszczenie do powstania niektórych błędów biorę pełną odpowiedzialność i oczywiście za nie przepraszam, ale przede wszystkim

niniejszym bardzo serdecznie dziękuję wszystkim,
którzy wzięli udział w dyskusji i głosowaniu,
a także Lupo za naprawdę świetny pomysł!



Natomiast już wszystkim użytkownikom zalecam wymuszone odświeżenie głównej strony forum (np w Firefoxie i innych Mozillach: przytrzymać klawisz ALT i kliknąć w ikonę "odśwież" przeglądarki) (:

A skoro temat zamknięty, to zamykam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group