DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Zakup Dacii - Przykra sprawa przy zakupie

Karenzo - 2012-01-24, 21:36
Temat postu: Przykra sprawa przy zakupie
Witam nie dawno podpisałem umowę na samochód w domu sobie wszystko przeliczyłem i wielka promocja którą mi zaproponował delar czyli alu felgi gratis okazało się totalną ściema
razem ze wszystkich płace za alufelgi co do złotówki ,
dokładnie chodzi o to że na umowie mam napisane iż alufelgi są gratis
jak sobie usiadłem wieczorem i sprawdziłem cenny na dacia.pl to wyszło iż wcale nie dostałem ich gratis
co mogę zrobić z tym fantem w sumie nie przepłaciłem ani złotówki ale co to ma być że człowiek mówi że mam coś gratis a po przeliczeniu za to zapłaciłem
zaliczka zapłacona jutro jadę do salonu porozmawiać sobie ze sprzedawcą

mrówa - 2012-01-24, 21:37

Może masz coś z wyposażenia wliczone w cenę, czego nie uwzględniłeś na dacia.pl?
Karenzo - 2012-01-24, 21:38

równo 1010 zł mi brakuję do ceny która mam zapłacić bez alufelg
sprawdzałem to co mam na umowie
akurat kiedy zamawiałem samochód w lokalu nie było internetu i mam pisaną umowę gdzie nie ma cen , no dobrą powiedzmy że pan się pomylił i wliczył cenne alufelg ale po podpisaniu umowy to już chyba mnie oleją

benny86 - 2012-01-24, 21:45

Ja bym nie atakował zbyt agresywnie, może człowiek był zmęczony i zrobił czeski błąd - zapomniał Ci odjąć od ceny auta wartość tych alusów. Dopiero gdyby robił problemy rozmawiałbym z jego przełożonym lub meilowo/telefonicznie z RP.
matucha - 2012-01-24, 21:46

Ja tam bym z tym walił prosto do kierownika ;-)
A najlepiej narobić hałasu na salonie, to kierownik sam wali do petenta :mrgreen:

monopios - 2012-01-24, 22:00

Ja wolał bym na początek, grzecznie i z kulturą porozmawiać ze sprzedawcą, a jak by zaczął ściemniać i wywody robić, to wtedy do kierownika, hałas i postraszyć centralą.
Karenzo - 2012-01-24, 22:05

czy mam prawo do odstąpienia od umowy ze zwrotem zaliczki ?
samochód bym kupił ale co najwyżej nie w tym salonie lub inny bo zwolniło mi się 1000 zł to bym sobie coś dołożył
jutro porozmawiam spokojnie ze sprzedawcą o jakimś gratisie w takim razie
tylko pytanie co mogę dostać 1000 zł
mam czujnik parkowania na tył , alufelgi , radio , blokadę skrzyni biegów , chlapacze oraz plastiki
oraz sam zakupiłem dywaniki
wiec nie wiem co mogą mi zaoferować za tą kasę bo z cenny na pewno nie zejdą

benny86 - 2012-01-24, 22:08

ESP zamówiłeś? Kosztuje 1210ł, może by Cię zainteresowało? No i zawsze możesz sobie sam kupić jakieś akcesoria do auta (radio cb, navi,pokrowce, zależy co tam potrzebujesz/lubisz)
Karenzo - 2012-01-24, 22:11

esp nie montują do gazu
matucha - 2012-01-24, 22:11

Bagażnik z Boxem na przykład ;-)
Albo komplet oponek na lato / zimę.

Karenzo - 2012-01-24, 22:16

opony to jest 2000 zł za jakiś porządne na tyle nie liczę a kufra nie potrzebuję w życiu nie użyje samochód dla 1 osoby
TD Pedro - 2012-01-24, 23:42

Karenzo napisał/a:
czy mam prawo do odstąpienia od umowy ze zwrotem zaliczki ?

- zwrot zaliczki jest możliwy ale podejrzewam, że na umowie masz zapis mówiący o zadatku a to zupełnie inna sprawa, zadatek sprzedający może zatrzymać :-( jeżeli nie wywiążesz się z zawartej umowy (odstąpisz od niej)...

Karenzo - 2012-01-25, 00:02

mam zaliczke
mekintosz - 2012-01-25, 00:04

Karenzo napisał/a:
mam zaliczke


To masz asa w rekawie ;-) zycze powodzenia w wyjasnianiu niescislosci.

TD Pedro - 2012-01-25, 00:12

w sytuacji gdy z umowy rezygnuje osoba wpłacająca zaliczkę, ma ona prawo zażądać jej zwrotu, jeżeli treść umowy nie ma zawiera innych ustaleń możesz od umowy odstąpić...
3mam kciuki za skuteczne działanie.. :-) .

Karenzo - 2012-01-25, 00:16

kolejna niespodzianka nadkola + błotniki na stronie kosztują 1200 a nie 1400 ja mi policzył diler
Piotr_K - 2012-01-25, 01:28

Karenzo napisał/a:
kolejna niespodzianka nadkola + błotniki na stronie kosztują 1200 a nie 1400 ja mi policzył diler

To dlatego wydrukuj sobie to , czy też zapisz i na spokojnie raz jeszcze pogadaj z nim, zeby Ci wytłumaczył, skąd te różnice? Co policzył, czego nie i niech to wpisze w umowę jako aneks.

TD Pedro - 2012-01-25, 09:25

Karenzo napisał/a:
kolejna niespodzianka nadkola + błotniki na stronie kosztują 1200 a nie 1400 ja mi policzył diler

wydaje mi się, że różnice w cenach mogą wynikać z rożnych marż handlowych jakie stosują sprzedawcy chociaż w tym przypadku różnica jest dosyć znaczna dlatego jeżeli wg Twoich kalkulacji uznasz, że chciałbyś odstąpić od zakupu u tego dealera to tak zrób a może taka decyzja otworzy na nowo pole do korzystniejszych ustaleń...

Daster - 2012-01-25, 10:58

Od kazdej umowy jest pewien okres wypowiedzenia bez konsekwencji. Jesli termin ten nie jest zawarty w umowie to reguluje to Kodeks Cywilny
Karenzo - 2012-01-25, 11:14

jaki jest to okres ?
bardziej denerwuję mnie to oszukiwanie niż kasa bo mogę tyle zapłacić ale nie lubię być robiony w taki
chamski sposób

mrówa - 2012-01-25, 11:21

Może Daster miał na myśli umowy zawierane na odległość (poza siedzibą sprzedawcy)? To wówczas można zrezygnować w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny.
Daster - 2012-01-25, 11:42

Tak dotyczy to sprzedaży na odleglosc lub poza siedziba firmy.
Jednak jesli umowa narusza Twoje interesy czyli zamowiony towar nie bedzie sie zgadzal np z cennikiem i specyfikacja na stronie na niekorzysc mozesz odstapic od umowy.

mrówa - 2012-01-25, 12:41

A oferta na stronie internetowej nie jest "ofertą" w rozumieniu handlowym ;-)
Niemniej można się wycofać z umowy, po dokładnym przestudiowaniu jej warunków.

TD Pedro - 2012-01-25, 13:20

Daster napisał/a:
Jednak jesli umowa narusza Twoje interesy

jakie interesy...? umowa jest oświadczeniem woli stron i jeżeli takie oświadczenie zostaje podpisane to o jakie naruszeniu interesów chodzi... przedmiotowa umowa została zawarta w siedzibie dealera tak wiec przepisy prawa konsumenckiego które to przepisy przewidują możliwość odstąpienia od umowy w przypadku jej zawarcia poza siedzibą firmy - w tym przypadku nie mają zastosowania...
również, zgodnie z tym co
mrówa napisał/a:
oferta na stronie internetowej nie jest "ofertą" w rozumieniu handlowym

taki argument nie jest w tym przypadku również możliwy do wykorzystania...
dlatego w Twojej sytuacji:
Karenzo napisał/a:
mam zaliczke

masz możliwość postąpić zgodnie co pisałem wcześniej
Cytat:
w sytuacji gdy z umowy rezygnuje osoba wpłacająca zaliczkę, ma ona prawo zażądać jej zwrotu, jeżeli treść umowy nie zawiera innych ustaleń możesz od umowy odstąpić...

pytanie tylko: czy na pewno tego chcesz?

Karenzo - 2012-01-25, 17:56

dziś byłem w salonie sprawą się wyjaśniła okazuję że to co mają na stronie nie odpowiada w rzeczywistości tego co montują tzn. jest blokada bez homologacji na stronie :D i oni muszą inna wmontować a czujnik parkowania to jakaś pomyłka
kosztuję 450 zł + robocizna 650 zł 8-) niezłe jaja
zaoferowano mi opony zimowe w cenie :
jakie są opony do dustera ? wymiarowo
te opony będą dobre ?
BF Goodrich Winter Slalom KSI
215/65R16

laisar - 2012-01-25, 19:44

Karenzo napisał/a:
jakie są opony do dustera ? wymiarowo

DACIA Klub Polska / DACIA / Kompendium Dacii / Opony - Duster: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=4965

PS http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2343 (;
PPS http://www.daciaklub.pl/forum/search.php

TD Pedro - 2012-01-25, 19:52

Karenzo napisał/a:
te opony będą dobre ?
BF Goodrich Winter Slalom KSI
215/65R16

opony dedykowane do samochodów typu SUV z napędem 4x4, jeżdżę na takich i ja uwag nie mam...
no i powoli sytuacja się klaruje... emocje opadają a bonus w postaci kpl opon jest całkiem przyzwoity... :lol:

piotr. z - 2012-01-25, 19:59

Karenzo, nie zrozum mnie źle i nie odbierz jako czepialstwa ale czy mógłbyś, proszę, używać znaków interpunkcyjnych? ;-) Naprawdę łatwiej jest wtedy zrozumieć przekaz. Brak przecinka, kropki lub postawienie ich w innych miejscach diametralnie zmienia sens wypowiedzi. ;-)
TD Pedro - 2012-01-25, 20:08

piotr. z napisał/a:
nie odbierz jako czepialstwa ale czy mógłbyś, proszę, używać znaków interpunkcyjnych

rzeczywiście ich brak potrafi zmienić sens wypowiedzi (intencje) Autora... :lol:
myślę, że kol. Karenzo nie weźmie tego za złe... :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group