DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Luz pod poduszkami przednich amortyzatorów

Stepway - 2012-07-22, 19:41
Temat postu: Luz pod poduszkami przednich amortyzatorów
Zaglądając pod maskę Dustera zauważyłem duży moim zdaniem prześwit na trzpieniach amortyzatorów, i odbite na brudzie kielichów "gumy". Porównując lewą i prawą stronę, na oko, wygląda symetrycznie.

Pytanie do Kolegów - czy ten typ tak ma?

Jako, że nie jestem bardzo biegły technicznie załącznik:

Mariusz - 2012-07-22, 19:43

Stepway, Ten typ tak ma z przykrością stwierdzam :-(
Stepway - 2012-07-22, 19:50

Mariusz napisał/a:
Stepway, Ten typ tak ma z przykrością stwierdzam :-(


Zapytam przewrotnie: dlaczego z przykrością? Ot, trochę mnie taki "luz" zaniepokoił, z drugiej strony Duster ma większe aspiracje do jazdy terenowej niż Sandero, którym poruszam się na co dzień.

Mariusz - 2012-07-22, 19:55

Z przykrością bo według mnie wygląda to mało estetycznie :-) Wszystko jest OK mechanicznie
Lordi - 2018-07-28, 15:22
Temat postu: Amortyzator przód MCV
Witam wszystkich ostatnio zauważyłem wycieki oleju na prawym przednim amortyzatorze więc przyszedł czas na wymianę.Zakupiłem komplet 2 sztuk amorków firmy KAYABA wymieniłem osobiście,ale coś nie jest tak chodzi o poduszki tych amortyzatorów po wymianie jeżeli otworzy się maskę samochodu jakby te górne nie dochodziły do końca odstają 5mm od tych gniazd tak jakby te nakrętki co trzymają poduszki i łożysko były właśnie za wysokie.Spotkał się ktoś z czymś takim.czy tak powinno byś ?.Albo poduszki może też wymienic jak myślicie .Fotki poniżej

https://tufotki.pl/euvGI

Marek1603 - 2018-07-29, 09:29

Standard. Nie jest to duży problem.
Ja na twoim miejscu wymienił bym jednak te poduszki od razu i łożyska obrotowe.

luckyboy - 2018-07-29, 09:49

Faktycznie ta nakrętka jest może trochę wyższa, ale to w niczym nie przeszkadza, bo talerzyk jest tylko po to, aby amor nie wypadł z kielicha np. gdy lewarujesz w górę koło.
Lordi - 2018-07-29, 17:07

Dzięki wam za info trochę sie tym martwiłem Ale postanowiłem że wymienie te poduszki i łożyska cena nie duża a będę wiedział co mam.pozdrowieni a dla wszystkich
Marek1603 - 2018-07-29, 20:17

No właśnie. Części nie są drogie, a jeszcze jak sobie to zrobisz sam to nie ma co oszczędzać.
Mariano188 - 2020-04-22, 20:01
Temat postu: Mocowanie przednich amortyzatorów
Mam pytanie. Czy górne mocowanie amortyzatora, to co znajduje się pod maską, powinno mieć jakiś centymetr, luzu, między tymi kielichami czy jak tam zwał?
shrek - 2020-04-22, 20:53

To zależy w jakim położeniu są koła przednie. Jeżeli nie ma tam luzow to może tak być.
Kauris - 2020-04-22, 23:13

Odstaje.
https://youtu.be/N8zdzBpWerA?t=124

Mariano188 - 2020-04-23, 06:20

Koła w położeniu na wprost. Wyglada to dokładnie tak jak na tym filmie wyżej.
kulek - 2023-02-16, 12:54

Witam;
nie znalazłem podobnego tematu a nie chciałem zaśmiecać forum postanowiłem napisać w tym poście.
dzisiaj zauważyłem ,że na nieobciążonym samochodzie występuje przerwa około 1cm pomiędzy górną gumą amortyzatora a kielichem metalowym nadwozia ( przedni amortyzator ). tak jest na obu amortyzatorach. nie wiem, czy to jest norma czy świadczy to o wybitych zużytych gumach amortyzatora. Na zdjęciu widać tą przerwę i wytarty kurz na części kielicha świadczący, że w czasie jazdy ta górna guma dobija do kielicha. górna nakrętka mocująca poduszkę gumową jest dokręcona - sprawdziłem
Proszę o sugestie, czy tak ma być, czy trzeba coś z tym zrobić.

eplus - 2023-02-16, 13:19

Zdaje się, że to ma tak groźnie wyglądać, a już na skręconych kołach to wydaje się, że auto jest po wypadku. :idea: :lol:
laisar - 2023-02-16, 13:22

@kulek: Przeniosłem Twój post do właściwego tematu i jak widać - po prostu Ten Typ Tak Ma.
kulek - 2023-02-16, 13:32

Ok. Dzięki za info. Trochę te rozwiązanie mnie dziwi bo w czasie jazdy zapewnie występują stuki mniej lub bardziej głośne. muszę sie wsłuchać.
corrado - 2023-02-16, 13:57

Wypracowana poduszka amortyzatora - guma się wygniata i zwiększa się przez to luz między nakładką na kielich a samym kielichem mcpersona. Nie jest to groźne ale może powodować stuki i luzy w pracy góra dół gdy auto wpada w dziurę w drodze.

Chodzi mniej więcej o to jak na zdjęciu ( poduszki nie z dacii ale chyba opla):

Fruxo - 2023-02-16, 22:06

u mnie to juz 3 lata stuka ale wymieni sie razem a amortyzatorem

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group