DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Zmechacona tapicerka siedzenia kierowcy

mekintosz - 2012-08-13, 18:54
Temat postu: Zmechacona tapicerka siedzenia kierowcy
Witam

Mój samochód ma 39 tys km, trzy lata. Nie jeżdżę w jakimś mocno szorstkim ubraniu. Dziś przyjrzałem sie siedzisku kierowcy i zauważyłem zmechacenie obicia w części siedziska kierowcy gdzie siedzimy pośladkami. Wygląda jakby "zmechacony sweterek". Nic się nie snuje ale wygląda to na kiepskiej jakości materiał obiciowy. Mam pojazd na gwarancji, zastanawiam się nad zgłoszeniem tego. Pozostałe fotele są w lepszej kondycji. Zastanawiam się, czy nie ośmieszę się w ASO z reklamacją takiej wady przy takim przebiegu ? Może od razu kupić golarkę do swetrów ;-) , a potem pomyśleć o solidnych pokrowcach. Jak Wasze doświadczenia z tapicerka ? Wydaje mi się, ze to kolejny kiepskiej jakości materiał użyty w daci, będący lata świetlne za obiciem tapicerskim innych renówek.

TD Pedro - 2012-08-13, 19:40

co by uniknąć :-P (może na wyrost) takiej sytuacji zainwestowałem w pokorowce :-) , inwestycja finansowo strawna a spokój ducha na jakiś czas zapewniony...
mekintosz - 2012-08-13, 20:05

Oczywiscie tez o tym pomyślalem ale nie juz teraz. Myslalem, ze w relatywnie nowym pojezdzie nie bede musiał ochraniac szczegolnie siedzen. Czesc pokrowcow nie podoba mi sie, sa tandetne i kojarza mi sie z tuningiem z lat 90-tych. Zas te lepszej jakosci i ładniejsze koszt ok 300 zl. Tyle, ze chyba nie ma wyjscia. Aby za kolejne kilka lat moc sprzedac samochod w jako takim stanie trzeba o dacie dbac bardziej niz o inne auta z racji na pewne kiepskiej jakosci materiały wykończeniowe.
TD Pedro - 2012-08-13, 20:09

mekintosz napisał/a:
Aby za kolejne kilka lat moc sprzedac samochod w jako takim stanie trzeba o dacie dbac

też tym się kierowałem z tym, że Duster akurat nie jest tu wyjątkiem, kupowałem pokrowce do każdego samochodu (od kiedy zacząłem jeździć samochodami nowymi) i chyba było warto...

r_lukas - 2012-08-13, 20:21

Z drugiej strony jednak auto się kupuje przede wszystkim dla siebie - jazda w pokrowcach to trochę jak z prezerwatywą... :lol:
mekintosz - 2012-08-13, 20:23

Moze stara szara loganowa była lepsza niz ta co mam pliss czy jak ja zwał. Poza tym wyblakła ale najbardziej mnie zmechacenie drazni. Tez jest obecne z tylu, gdzie rzadko ktos podróżuje. Psa ( 6 kg ) jak wioze, to wykladam na siedzenie grubsza folie na nia recznik, a widac juz daleka do ideału.
mekintosz - 2012-08-13, 20:24

r_lukas napisał/a:
Z drugiej strony jednak auto się kupuje przede wszystkim dla siebie - jazda w pokrowcach to trochę jak z prezerwatywą... :lol:


Dobrze powiedziane ;-)

marszelest - 2012-08-13, 20:34

no chyba ze trafisz na dziurawe.........
TD Pedro - 2012-08-13, 20:40

r_lukas napisał/a:
Z drugiej strony jednak auto się kupuje przede wszystkim dla siebie - jazda w pokrowcach to trochę jak z prezerwatywą... :lol:

każdy robi jak uważa (wg swoich skojarzeń :lol: ) w końcu kto bogatemu zabroni jeździć bez prezerwatywy :oops: tzn. bez pokrowców... :-P

tomala72 - 2012-08-13, 20:56

Ja tak załatwiłem siedzenie w astrze, nie wiedziałem od czego a okazało się, że moje bojówki miały na tyłku kieszenie zapinane na rzepy i to one mechaciły siedzenie:)

Delikatnie "ogoliłem" siedzisko maszynką jednorazową:)

Moja rada:

Przyjrzyj się dokładnie swojej garderobie od tyłka strony:)

Stepway - 2012-08-13, 21:21

Ja po roku i 40tyś km dostrzegam przebarwienia na tapicerce... fotela [edit] :D pasażera![/edit]
Dziwne, o tyle że większość czasu podróżuję sam.

Zresztą przed ewentualną sprzedażą, będę chyba wymontowywał w ogóle fotele :mrgreen: bo doprowadzić do porządku (czyt.wyczyścić na błysk) prowadnice wraz z okolicą wydaje się dla mnie rzeczą niewykonalną. Przy okazji wypiorę tapicerkę.

Ale to za... 3-4 może 5-6 lat?

Piotr_K - 2012-08-13, 21:27

Ja przebarwienia mam na pokrowcu, upalne lato, pot - robi swoje. Ale pokrowce koszulkowe są niedrogie więc i wymiana nie będzie dokuczliwa.
mekintosz - 2012-08-13, 21:42

Jesli pokrowce to takie wydaja sie fajne:

http://allegro.pl/pokrowc...2510492167.html

http://www.erjot.nazwa.pl.../krems_auto.jpg

esdziewiaty - 2012-08-14, 00:38

W moim Dusterze również tapicerka na miejscu pośladków się zmechaciła, obwiniam monety noszone w tylnych kieszeniach spodni, oraz co najwyżej przeciętną tkaninę obiciową. ;-) :-?
tomszafa - 2012-08-14, 07:02

Kratylos napisał/a:
mekintosz - nie kupuj pokrowców jeźdź do aso i niech Ci wymienia tapicerke - masz nowe auto zaplaciles za gwarancje w jego cenie - przy takim przebiegu jak twoj nie ma prawa tak mocno zniszczyc sie obicie...


Dokladnie, popieram. Takie zmechacenie nie jest naturalne. A gwarancja jest po to zeby z niej korzystac ;-)
Mialem podobny przypadek w Peugeocie 206, ale tam byla wymieniana tylna kanapa, po prostu sie pruła na szwach ;-)

Auto Krytyk - 2012-08-14, 13:52

Wątpię że po 3 latach wymienią mu fotele całe bo przecież samej tapicerki na pewno aso nie wymieni, auto z 2009 roku to trzeba poczytać warunki gwarancji czy obejmuje tapicerkę po takim czasie.
mekintosz - 2012-08-14, 14:55

Mam samochod z wykupiona gwarancja na 5 lat. Pojade do ASO, nic nie trace ;-)
Dar1962 - 2012-08-14, 15:58

a co należy sądzić o potwornie mechacących się wykładzinach podłogowych? czy to tylko domena Dustera, czy wszystkich dacii? podczas odkurzania twardą szczotką wyłażą całe pasma kłaków. Czy to kiedyś się skończy, czy będzie tak aż do przetarcia wykładziny do gołej blachy podłogi? :mrgreen:
marszelest - 2012-08-14, 16:08

jak ktoś ma nadmiar kasy i nie che ,żeby mu się nie mechaciło to można wsiąść skórę lub ew. jak toś ma zapał przełożyć tap. materiałowa i założyć skóra z innego dustera znalezionego np na złomie :D
aksel - 2012-08-14, 16:19

u mnie w Toledo po ponad 300tys km tapicera wyglądała lepiej niż u kol. zakładającego temat, moim zdaniem TTTM
Maat - 2012-08-14, 20:19

Ja w swojej logance zglosilem po okolo 40 tysiacach (!!) przebiegu przetarte przednie siedzenie. Dodam ze samochod jest uzywany dosc czesto a fotel to co najmniej 8-9 godzin dziennie poniewaz jestem taksowkarzem. Jak nie jezdze to siedze i tak w samochodzie taka praca. Jakby na to nie patrzec tapicerka w moim poprzednim aucie (passat b3 1990 rok) wygladala lepiej. Pojechalem do aso zglosilem. Pierwsza reakcja serwisu byl usmiech. Jednak po paru nie cenzuralnych slowach, i po tym jak powiedzialem ze to nadaje sie do telewizji ze roczny samochod z takim przebiegiem ma dziure w tapicerce, panowie uznali ze zalatwia sprawe na gwarancji. A wiec obszyli, zrobili i jest ok. Fotel wyglada jak fabrycznie nowy. Oczywiscie nic za to nie placilem. Dodam iz samochod ma obecnie 86 tysiecy przebiegu a dwa lata skonczyl w czerwcu, ale fotel jest nadal caly. A wiec Panowie gwarancja jest do 100 tysiecy lub 3 lat, wiec w razie przetarc zglaszajcie i walczcie o swoje. Pozdrawiam
wieza - 2012-08-15, 20:52

mnie tez uznali bez zadnego problemu zglos i Ci wymienia ja :)
Mariusz - 2012-08-15, 22:06

Ja również mam zmechaconą tapicerkę. Szkoda, że nie reklamowałem jak samochód był na gwarancji. Teraz jeżdżę z pokrowcami (z konieczności) :-/
mekintosz - 2012-08-24, 13:48

Bylem w ASO, formuła non stop po wygasnieciu standardowej gwarancji nie obejmuje obicia foteli. :-( Oczywiście zasugerowno kontakt z działem obsługi klienta Renault Polska. Jedynie oni mogą podjąć decyzję o wymianie ew jakieś mojego współudzialu w kosztach.
mekintosz - 2012-08-24, 22:31

Wlaśnie Ja naiwny nie poprosiłem, dostałem tylko:

Swiadectwo Kontroli -> prace , ktore nalezy wykonac jak najszybciej ( ;-) ) " do wymiany pokrycie siedziska fotela lewy przod, brak pokrycia kosztow w ramach formuły non stop"

Ja w dokumentach mam jedynie dowod zakupu dodatkowej gwarancji i nie znalazlem jej regulaminu. Moze ktos ma i moze spojrzec, czy faktycznie wylaczaja tapicerke, czy to blad komputera aso ?

mekintosz - 2012-08-30, 22:12

Renault Polska jest w kontakcie z serwisem i mam czekac na info co do wymiany i ew. kosztow. BTW. Mam juz regulamin FNS. Faktycznie wylacza obicia foteli ;-(
mekintosz - 2012-08-31, 19:08

Jest stanowisko RP.:

" .... Pragniemy wyjaśnić, iż w/w. samochód posiada dodatkową usługę serwisową Formułę Non Stop, która nie obejmuje kosztów wymiany części podlegających normalnemu zuzyciu podczas użytkowania pojazdu min tapicerki foteli. Jednakże Renault Polska Sp. z o. o. dbając o dobro i satysfakcję Klienta, gotowe jest w formie gestu handlowego pokryć 50% kosztów całej naprawy. ... "

Czyli pewnie wyjdzie ok 240 zl ;-( .

Wzięlem sprawe w swoje rece i ładnie " zgoliłem " zmechacenie maszynka do swetrow ;-)

monopios - 2012-12-19, 21:28

Będąc dziś w ASO, zareklamowałem podobny problem ze mechaconą tapicerką siedzenia kierowcy. W połowie stycznia będę znał odpowiedź macierzy.
mekintosz - 2012-12-20, 00:28

Jesli masz pojazd wciaz na "podstawowej" trzy letniej gwarancji powinni wymienic. Jesli zahaczasz o dodatkowe dwa lata FNS to moga zaproponowac wspolplacenie za naprawe. Po gwarancji pewnie radz sobie sam uzytkowniku ;-(
monopios - 2012-12-20, 14:09

mekintosz napisał/a:
Jesli masz pojazd wciaz na "podstawowej" trzy letniej gwarancji powinni wymienic.

Tak, jeszcze rok pozostał podstawowej gwarancji, a później dwa dodatkowej.

wieza - 2012-12-22, 10:56

wymienia a jak co to zadzwon do nich oni wszystkie rozmowy nagrywaja i powiedz jak to wyglada i ze sobie jaja robia u mnie tapicerka u kierowcy siadla chyba kolo 50 tys km , ja mialem troszke inny problem z inna czescia, i czesc nagle sie znalazla a w gratisie dostalem podlokietnik :)
Hakama 4x4 - 2012-12-24, 10:52

A ja mam 58 kkm , jeżdżę bez pokrowców. Dwa razy już prałem tapicerkę (tzn. "prałem" - pianką i gąbką umyłem) bo była brudna. Jest ok. Żadnych śladów zużycia.
Dyziek - 2012-12-25, 08:33
Temat postu: tapicerka
Jasny gwint, przeciez to jest kompletnie niepowazne ze strony producenta. Tak slabej tapicerki nie mial zaden z posiadanych przeze mnie samochodow. Nawet wykpiwany (nie tu) Daewoo Matiz. Jak go sprzedalem (133 tys, 12 lat), to obicie fotela kierowcy bylo nieco bardziej wyplowiale (inne nasycenie kolorow pstrokatego materialu) oraz sam material nie mial juz takiej sprezystosci, jak ten na fotelu pasazera, czy kanapie. Ale nie bylo mowy o zadnym pruciu / mechaceniu itp.

Jesli fotele maja poduszki boczne, to zaden, nawet atestowany pokrowiec, w moim przekonaniu nie wchodzi w rachube (taki juz jestem). Tym samym obicie ma sie kurna trzymac kupy i to bezdyskusyjnie.

monopios - 2012-12-25, 18:19

Dyziek napisał/a:
to jest kompletnie niepowazne ze strony producenta.

Jesteśmy od jakiegoś czasu w dobie kryzysu i minimalizacji kosztów, a zatem każdy producent zdąża w tym kierunku, co odbija się na trwałości materiałów użytych do produkcji danego wyrobu. Poza tym minęła już dekada na auta "pancerne" nie do zajechania pod każdym względem, teraz klient ma kupić i być zadowolony przez cztery, pięć lat, po tym czasie statystyczny nabywca sprzedaje na rynek wtórny - który producenta interesuje tylko i wyłącznie pod względem sprzedaży części zamiennych i w takich warunkach auto musi się zużywać, aby te części miały zbyt.

Dyziek - 2012-12-25, 21:37

Monopios, nie uwazasz, ze fotel wyposazony w poduszki powierzne powinien byc trwalszy?
P206 (salon 2003) i Fabia 1 (salon 2007) nie mialy takich problemow. Wiem, Dacia jest budzetowa, ale to nie znaczy, ze bede zgadzal sie z kazdym przycieciem kosztow, jakie jest wykonane. Durnoty wypunktowac trzeba.
Mekintosz ma wersje Laureate, co tez nie jest budzetowa edycja.

mekintosz - 2012-12-25, 23:25

DYZIEK ma swieta racje. Obicie fotel w daci jest z delikatniejszego materialu, mniej sztucznego/nylonowego w odczuciu. Niby milsze w dotyku ale skoro wytarlo sie tak szybko u okazjonalnego kierowcy jakim ja jestem, to co bedzie podczas codziennej eksploatacji przy przbiegu powiedzmy 50 km dziennie , o taxi nie wspomne, czy jakims REPie. Na pocieszenie zauwazylem, ze w Duster Delsey sa lepszej jakosci obicia szczegolnie w szarej czesci na srodku fotela.
monopios - 2012-12-26, 13:34

Dyziek, podałeś samochody z przed epoki kryzysu i cięć na wszystkim czym się da, Sandero zaliczyło debiut w pierwszym roku kryzysu jaki dotkną motoryzację, a kolejne lata po 2008r. to jest dążenie producentów do obniżania kosztów i choć w Duster -że tego tak bardzo nie widać, to już Lodgy odkryło swoje mroczne światło kryzysowego cienia (słaba konstrukcja).

A z doświadczenia wiem, że producent rozpoczynając nowy projekt stosuje zawsze lepszej jakości materiały, niż w kolejnych latach życia projektu. Producent zakłada, że dostawca w kolejnych latach będzie obniżał cenę produktu od wartości początkowej tzn. dostawca danego materiału np: foteli w pierwszym roku ponosi spore koszty uruchomienia linii produkcyjnej ale w następnych latach dostawca już tych kosztów nie ma, a poza tym na przestrzeni miesięcy od rozpoczęcia produkcji może pewne koszty minimalizować po przez balansowanie linii produkcyjnej, szukanie oszczędności u swych dostawców. I jeszcze wiele innych jest czynników, które można zdefiniować jako problem i rozwiązać w taki sposób aby obniżyć koszty produkcji. Niestety większość tych zabiegów kończy się, na słabszej jakości produktu docelowego, ale producentowi i tak opłaci się wymienić parę sztuk/ 1 000 000 wadliwego materiału, niż ponosić wyże koszty tego miliona do tych paru sztuk.

Dyziek - 2012-12-27, 07:16

Monopios, producenci, by poprawic atrakcyjnosc starzejacego sie auta, zwiekszaja mu zazwyczaj liste wyposazenia i zmieniaja materialy. Czy teraz na gorsze? Nie mialem mozliwosci przetestowac na wlasnej skorze. Dawniej raczej na lepsze.
Jak wiesz, zrzeszamy sie w klubie Dacki, a wiec jestesmy jej sympatykami, a nie przesmiewcami. Jedni ja maja (jak Ty), inni tylko jezdzili przez jakisc czas (jak ja w Rosji), badz ogladali. Czemu bronisz Renault / Dacia w miejscu, gdzie (moim zdaniem) bezsensownie sfuszerowali? Widocznie widzisz w tym sens, ktorego ja go nie dostrzegam. Zapewne nie dojdziemy w tym miejscu do porozumienia, ale nie chodzi o to, by sie wzajemnie przekonac. Ot, wyglosilismy swoje uwagi i szanujemy sie dalej wzajmnie.
Pozdrawiam poswiatecznie,
Dyziek

Hakama 4x4 - 2012-12-27, 07:25

A w Nubirze I miałem najprzyjemniejszy w dotyku i bardzo trwały welur...ale to już było...W Lacetiim też miałem werul bardzo ładny ale już nie taki aksamitny jak w nubirze. W Dacii mam materiał - na szczęście trwały póki co, ale nie mam pretensji bo po pierwsze to już nie jest dbałość o przyjemny materiał jak z lat 90 a po drugie - trzeba wiedzieć ,że płacimy za tę markę mniej niż za inne na tych komponentach. Dacia powinna być jednak prosta i trwała - i takie założenia powinna spełniać zwykła tapicerka z materiału - powinien być nie tak estetyczny ale jednak wytrzymać minimum 100 kkm bez śladu - bo taki standard wydaje się już być absolutnym minimum. Gwarancję powinien wytrzymać.
monopios - 2012-12-27, 18:10

Dyziek, jak wiemy, świat idzie w kierunku jednorazówek i czy nam się to podoba, czy nie. Tak samo jest z motoryzacją, zrobić produkt, który będzie zadowalał klienta przez cztery, pięć lat, a później powinien kupić nowe i koniunktura będzie się kręcić. Jednak dla nas klientów, w realiach naszego kraju to nie wystarcza. A problem materiałów, które zostały skrupulatnie obliczone na te 4; 5 lat przez projektantów, będzie narastał i do puki klient się nie postawi i przestanie kupować krótkoterminowe towary, ten proces będzie trwał. Jest jeszcze jedna możliwość, że liczba reklamacji będzie na tyle wysoka, że w końcu centrala dostrzeże ten problem i postanowi przeciw działać.

Ja złożyłem reklamację i uwierz, że nie bronię Renault/Dacii, tylko wiem jak ten proces wygląda od środka i wiem, że reklamacje są bardzo niemile widziane, jeżeli chodzi o podejście centrali do swoich poddostawców. A poddostawca też szczęśliwy nie jest, bo to generuje koszty.

laisar - 2013-01-02, 11:55

@Dyziek: Ja się nie doszukałem popierania, tylko wyjaśnienia dlaczego jest jak jest... Albo bywa, bo u mnie zmechacenie nie występuje - 95 tys. km.
Kratylos - 2013-01-02, 13:15


monopios - 2013-01-11, 12:46

Wracając do tematu, dziś dzwoniłem do ASO w/w sprawie i reklamacja uwzględniona, w przyszłym tygodniu jadę na wymianę tapicerki.
Domel - 2013-01-12, 00:58

fajnie się masz, ja się bujam z plamami na podsufitce już kilka miesięcy o wymianie uszczelek w drzwiach nawet nie wspomnę .)
wat - 2013-01-12, 08:08

a mi wymienili podsufitke juz po pierwszym odwołaniu bo tez mieli jakieś opory ale zmiękli
Domel - 2013-01-13, 20:50

@wat a jak się odwoływałeś? Bo ja mam zamiar znowu jechać zgłosić.
wat - 2013-01-13, 22:13

ja sie odwoływałem mejlowo do centrali bo serwis foty porobił i przesłał do centrali a ci odrzucili.
Sam serwis tak zasugerował że jak sie odwołam to oni już mi pomogą i pomogli - pietrzak w świonach.
Niestety Dąbrowscy nie mile tyle woli w sobie choc ja na tamten czas nie miałem czasu sie szarpac w Zabrzu z nimi

Domel - 2013-01-14, 20:45

też u Pietrzaka walczę .) muszę się jakoś zebrać na odwiedziny - dzięki za instrukcje .)
monopios - 2013-02-06, 23:55

Dziś byłem na wymianie tapicerki, 2,5 h serwisant zabawiał się z moim fotelem, teraz jest już ok.
mekintosz - 2019-05-04, 13:40

Odgrzewam kotleta ;-)

Zmechacenie osiągnęło stan krytyczny, prześwituje już gąbka fotela. Nadaje się do wymiany tapicerka siedziska.

Zna ktoś numer fabryczny takiej tapicerki w moim wzorze ? Jeśli cena będzie zabójcza lub nie kupię kompletu na dwa siedzenia z przodu będę się ratował pokrowcami.

pixa - 2019-05-04, 15:27

Ja nie wiem jak wy jeździcie ;-) U mnie 55.000 km i żadnych śladów zużycia tapicerki.
eplus - 2019-05-04, 18:26

Musisz jeszcze trochę poczekać, zielony listku w kubie. :lol: :mrgreen: :lol:
mekintosz - 2019-05-04, 18:49

Szukam podpowiedzi , wszyscy wiemy, że w daci tapicerka jest kiepskiej trwałości.

Może takie pokrowce:

https://allegro.pl/oferta/pokrowce-samochodowe-na-fotele-dacia-sandero-6701338180

http://erjot.pl/shop/daci...amochodowe.html

lub aukcja z oryginale ale z daci sandero II. Nie wiem czy będzie dopasowane wystarczająco ?

https://allegro.pl/oferta/dacia-logan-sandero-pokrowce-na-fotele-nowe-orygin-7418989254

Fruxo - 2019-05-05, 07:37

żadne pokrowce , kupuj fotele z sandero 2 można wyłapać zestaw w śmiesznych pieniądzach
mekintosz - 2019-05-05, 07:40

Pasuje mocowanie?
Fruxo - 2019-05-05, 11:37

na oko takie same jak w dusterze 1
zmierz długość szyny (odstęp miedzy otworami na śruby) oraz odległość przerwy miedzy szynami

laisar - 2019-05-09, 10:18

mekintosz napisał/a:
Zna ktoś numer fabryczny takiej tapicerki w moim wzorze?

http://www.catcar.info/renault/?lang=en / Logan Sandero I / BS0K / Upholstery - Electricity / 77 Front seat trim / Seat trim / NFAB=A / Seat trim= DRAPxx czyli kod obić tapicerskich z tabliczki znamionowej http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6024 (nr 10)

mekintosz - 2019-05-09, 11:26

Dziękuję. Dopytałem w ASO koszt ok 150 zł. Kiedyś mi Renault Polska dawała na to rabat 50%ale to pismo było w 2012. Chyba kupię pokrowce lepszej jakości i po sprawie.
corrado - 2023-05-02, 09:51

Zdziera mi się tapicerka po lewej stronie na fotelu kierowcy - od wsiadania/wysiadania, nie wiem ile by kosztowała poprawka u tapicera - jakie to są koszty mniej więcej ?

mekintosz napisał/a:
Dziękuję. Dopytałem w ASO koszt ok 150 zł. Kiedyś mi Renault Polska dawała na to rabat 50%ale to pismo było w 2012. Chyba kupię pokrowce lepszej jakości i po sprawie.

Czy to cena za pokrowce z ASO na cały fotel przedni ? Oczywiście wiem, że to cena sprzed kilku lat, ale mniej więcej może takie kwoty... ?

Fruxo napisał/a:
żadne pokrowce , kupuj fotele z sandero 2 można wyłapać zestaw w śmiesznych pieniądzach

A wiesz czy pasują do DD1 z Sandero 2 lift albo z Sandeo 3 ?:)

Czajo - 2023-05-04, 13:24

ja się przymierzam do takich pokrowców:
http://ds-motors.eu/galeria/dacia-2/
można dowolnie konfigurować kolory i materiał. Na facebooku mają więcej zdjęć:
https://www.facebook.com/...100058321697987


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group