Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT
Znalezionych wyników: 375
DACIA Klub Polska
Autor Wiadomość
  Temat: Reflektor Duster 2021 led ... padł prawy kierunkowskaz
Łukasz_M

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 1723

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2024-05-16, 18:30   Temat: Reflektor Duster 2021 led ... padł prawy kierunkowskaz
Dacia ma LEDy ze sterownikiem? Jest tam widoczny jakiś sterownik na lampie?
  Temat: Reflektor Duster 2021 led ... padł prawy kierunkowskaz
Łukasz_M

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 1723

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2024-05-16, 12:59   Temat: Reflektor Duster 2021 led ... padł prawy kierunkowskaz
Zakładajać że te ledy sa zasilane przez 12V trzeba wziać akumulator i przemierzyć te lampe przez gniazdko. To wykluczy kwestie przed czy w lampie. Znalezienie masy powinno być banalne.
Zakładam że w ASO ktoś to diagnozował przed zamówieniem lampy tj zasilanie do lampy jednak docierało a lampa nie świeciła
  Temat: Reflektor Duster 2021 led ... padł prawy kierunkowskaz
Łukasz_M

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 1723

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2024-05-12, 10:05   Temat: Reflektor Duster 2021 led ... padł prawy kierunkowskaz
Masz na gwarancji to Ci wymienią i możesz już nigdy nie mieć tego problemu. A gdybyś miał to coś mi się tak wydaje że ta lampa jest rozbieralna w pewnym zakresie. Ma zatrzaski między czarnym a przeźroczystym. Może się da i warto tę lampę pomierzyć. Nie mam z takimi lampami zbyt dużego doświadczenia ale opcja że nie świeci cały kierunek a reszta lampy świeci sugeruje szeregowe łączenie led w sekcji kierunku - padnie jeden Led - całość nie świeci. Te ledy raczej nie są jakieś hiper specjalne i jeśli się da wymienić jedną taką diodę to lampa może wrócić do pełnej funkcjonalności. Mając dostęp do wnętrza z czystej ciekawości bym sprawdził na czym polega usterka. Oczywiście może się okazać że wewnątrz jest to jakoś poklejone ale wtedy trudno. Są też firmy które regenerują lampy klejone, w tym wymieniają diody, soczewki napylają odblaśniki etc.
  Temat: Czy warto posiadać prostownik / ładowarkę w tych czasach.
Łukasz_M

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 11548

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2024-04-30, 11:38   Temat: Czy warto posiadać prostownik / ładowarkę w tych czasach.
Ładowarka, prostownik - różne są i warto na pewno mieć lepszy niż gorszy sprzęt. To zrozumiałe.
To co warto w tym wątku dodać to fakt wpływu temperatury na akumulator. Powszechne przekonanie że mróz zabija akumulatory jest połowiczne... Znacznie bardziej należy obawiać się tych wysokich temperatur.
Sprawa jest prosta w akumulatorach kwasowo ołowiowych istotnym parametrem jest prędkość reakcji chemicznych. W niskich temperaturach tępo tych reakcji znacznie spada co przekłada się na tempo samorozładowania akumulatora. W zimie (w mroźnych warunkach) tempo samorozładowania akumulatora spada przez co nawet nie naładowany i nieużywany akumulator może dotrwać do wiosny. Oczywiście w takiej temperaturze opór wewnętrzny akumulatora rośnie więc jego pojemność spada, ale jest to proces praktycznie w 100% odwracalny wraz ze wzrostem temperatury. Oczywiście sytuacja się diametralnie zmienia kiedy takiego akumulatora zaczynamy używać wtedy ten stan niskiej pojemności i niedoładowania przekłada się na ekspresowe zasiarczeni i zgon pacjenta. Przy czym przez ‘niedoładowanie’ należy tutaj rozumieć sytuację nieodzyskiwania zużytej na rozruch energii. Jeśli na takim akumulatorze przejedziemy odcinek pozwalający mu te stratę odzyskać lub nawet trochę ostatecznie dołożyć to ten akumulator może całkiem dobrze przetrwać tę zimę – choć oczywiście pełne naładowanie będzie balsamem na jego kondycję.
Przy wysokich temperaturach tempo reakcji chemicznych gwałtownie rośnie. Jeśli przyjąć że przy temperaturze 20°C to tempo wynosi 100% to podwaja się z każdym wzrostem temperatury o 10°C tj. przy 30°C wynosi 200% przy 40°C 400% i tak dalej. Takie przyśpieszenie przekłada się na znaczny wzrost tempa samorozładowania się akumulatora. W tej sytuacji niedoładowany i nie używany akumulator w przeciwieństwie do zimy może skonać samoistnie, zasiarczy się i będzie poważnie uszkodzony, ale będzie w miarę działał bo w letnich temperaturach ma jeszcze zapas pojemności. Jeżeli będziemy z takim akumulatorem jeździć w sposób nie pozwalający mu się doładować to również to go zdegraduje bo proces zasiarczania będzie całkiem szybko przebiegał nawet na postoju, co w połączeniu ze spadkiem pojemności w kolejnej zimie go może już ostatecznie dobić.
Reasumując jak chcesz mieć długo akumulator to jak jeździsz codziennie 15-20 km w miarę jednostkowo (mało rozruchów) to masz całkiem sporą szansę przejść zimę w miarę spokojnie, jak mieszkasz w górach (niższe temp. zimowe) to jakieś 30km dziennie Ci pomoże. Jeśli do tego raz na kilka tygodni robisz trasę np. 100km to jest super. W przeciwnym wypadku używaj ładowarki lub prostownika. Jeśli masz rozładowany akumulator i zostawiasz samochód w słońcu na tydzień lub dwa np. na wczasach w Grecji to robisz sobie źle bo to dwa tygodnie w piekarniku (pod maską może być i z 60°C jaka nie więcej i zero wymuszonej wymiany powietrza) - używaj samochodu, zwiedzają okolicę. Z drugiej strony jak dojechałeś do tej Grecji sprawnym samochodem to akumulator jest naładowany pod korek… więc nie podłączaj do niego lodówki.
Tempo samorozładowania akumulatora w temp 5 ° C następuje około trzy razy wolniej niż w 20 ° C i aż 6 razy wolniej niż w 40 °C. Odnośnikiem może tu być tempo samo rozładowania przy 20°C wynoszące 3% miesięcznie.
Na tempo samorozładowania akumulatora wpływ ma również jego czystość, pył i wilgoć pomiędzy klemami sprzyjają upływom prądu. To są małe prądy, ale jakieś tam znaczenie mają.
  Temat: Użytkowanie Diesla 1.5DCi z FAP / DPF
Łukasz_M

Odpowiedzi: 193
Wyświetleń: 177634

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2024-03-11, 19:17   Temat: Użytkowanie Diesla 1.5DCi z FAP / DPF
Podejrzewałem że to możliwe ale nie chciałem ryzykować więc kupiłem WiFi.
  Temat: Użytkowanie Diesla 1.5DCi z FAP / DPF
Łukasz_M

Odpowiedzi: 193
Wyświetleń: 177634

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2024-03-09, 22:08   Temat: Użytkowanie Diesla 1.5DCi z FAP / DPF
Nie wiem jak to działa po bluetooth, ale w materiałach reklamowych tego iCar jest napisane że nie trzeba za każdym razem tego uruchamiać i dotyczy to obu wersji tj wifi i bluetooth.. A wybrałem po WiFi na wypadek gdybym miał wybierać OBD czy zestaw głośnomówiący który działa po bluetooth a tak niema konfliktu.
  Temat: Użytkowanie Diesla 1.5DCi z FAP / DPF
Łukasz_M

Odpowiedzi: 193
Wyświetleń: 177634

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2024-03-09, 19:21   Temat: Użytkowanie Diesla 1.5DCi z FAP / DPF
U mnie po otwarciu drzwi ten mój iCar się budzi, uruchamia się sieć WiFi do której mój telefon się podłącza automatycznie. W tym momencie wystarczy uruchomić Torque i działa. Jedyny problem to fakt że jak jestem w zasięgu innej zapisanej Sieci to telefon automatycznie często łączy się do niewłaściwej sieci WiFi. Szczególnie jeśli ta druga sieć udostępnia internet czego iCar nie robi i Android preferuje inną sieć. Wybrałem wersję WiFi żeby w jakikolwiek sposób nie blokować bluetooth w telefonie. iCar startuje automatycznie nie musze niczego robić w schowku.
  Temat: Użytkowanie Diesla 1.5DCi z FAP / DPF
Łukasz_M

Odpowiedzi: 193
Wyświetleń: 177634

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2024-02-10, 20:39   Temat: Użytkowanie Diesla 1.5DCi z FAP / DPF
Są PIDy do Torque Pro pokazujące kiedy Filtr jest wypalany. Car Scaner też ma chyba sygnalizację wypalania. To taka dobra alternatywa dla diody,, jakby ktoś nie chciał się bawić z elektryką. Tyle że trzeba mieć OBD na stałe podłączone. Ja mam ELM327 iCar PRO WiFi Vgate na stałe wpi3te + telefon.
  Temat: temperatura oleju silnikowego
Łukasz_M

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 2983

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2024-02-09, 11:40   Temat: temperatura oleju silnikowego
Też w to nie wnikalem wcześniej, ale całkiem możliwe że czujnika tam nie ma i te programy odczytują całkiem inne temperatury ;) tym bardziej że pomiędzy różnymi silnikami wydają się zamienione...
Dymek napisał/a:
...
Czy w ogóle coś takiego jest w tych silnikach?
Mamy:
-czujnik poziomu oleju;
-czujnik ciśnienia oleju;
-podgrzewacz przewodu oparów oleju (tylko dla TCe);
-zawór elektromagnetyczny (cewka) pompy oleju.
I tyle w temacie oleju...
Natomiast jest jeden obwód opisany jako "pomiar temperatury oleju", tyle że do niego podłączony jest czujnik temperatury cieczy w układzie chłodzenia przy termostacie :mrgreen:

Taki żart inżynierów :-D . Nie mam schematów . A jest tam układ 'pomiaru temperatury płynu'?
  Temat: temperatura oleju silnikowego
Łukasz_M

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 2983

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2024-02-09, 11:00   Temat: temperatura oleju silnikowego
No to dosyć ciekawa sytuacja ;) Ten sam program, te same wskaźniki tylko silniki różne a wskazania na odwrót.. brak mi słów. Teraz to by trzeba sprawdzić jakimś bardziej zaawansowanym komputerem diagnostycznym jak jest naprawdę. Te czujniki mogą być w różnych miejscach - też nie wiem gdzie dokładnie - przy filtrze , w misce... U mnie na logikę się zgadza chłodniejszy płyn utrzymuje temp silnika (oleju) na w miarę stałym poziomie
Spróbuje kiedyś przy okazji tej nakładki AA-Torque bo teraz mam to na telefonie, a AA rzadko włączam bo kabel muszę podłączać i wtedy nie ładuje wystarczająco telefonu.
  Temat: temperatura oleju silnikowego
Łukasz_M

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 2983

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2024-02-09, 08:19   Temat: temperatura oleju silnikowego
To rzeczywiście u Ciebie zastanawiajace.
Jakim programem w OBD to sprawdzasz? jak napisałem jak używam Torque i CarScaner i obydwa pokazują inaczej tj. na odwrót niż ty to masz i obydwa to robią na wbudowanych wskaźnikach. Opisanych Coolant i Engine Oil Temperature (na ekranie mam tak samo jak ty Oil Temp).
Coolant cieplejszy niż wskazywana temperatura Oleju się kupy nie trzyma - jak by to miało chłodzić silnik żeby temp. oleju przy tym spadała?
  Temat: temperatura oleju silnikowego
Łukasz_M

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 2983

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2024-02-08, 15:35   Temat: temperatura oleju silnikowego
Nie, nie splątałem. Piszę tylko o temp. oleju podawanej przez Torque i czasami CarScaner. Mam OBD cały czas praktycznie podłączone i te temperatury obserwuje codziennie a już szczególnie podczas wakacyjnych wyjazdów. Temperatura płynu podąża za tą z oleju i na rozgrzanym silniku temp płynu jest o kilka stopni mniejsza i szybciej spada. Temp oleju i płynu są ze sobą oczywiście powiązane i gdyby płyn miał długotrwale wyższą niż olej to było by to złym objawem. Nie było by chłodzenia silnika wtedy można by powiedzieć że już się zagotował..
  Temat: Wymiana termostatu
Łukasz_M

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 37405

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2024-02-08, 14:07   Temat: Wymiana termostatu
Te panewki to raczej w starych dCi w nowych (a Blue dCi jest nowy) to raczej nie problem, bo już na długo przed tymi silnikami problem był opanowany. Oczywiście przy wymianie oleju co 10-15 tyś km.
  Temat: temperatura oleju silnikowego
Łukasz_M

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 2983

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2024-02-08, 13:49   Temat: temperatura oleju silnikowego
http://www.daciaklub.pl/f...1844982#1844982
Dardus napisał/a:
Dla mnie ważniejszy jest parametr temperatury silnika, co za tym idzie również oleju. ... .... Można sobie sprawdzić na zwykłym programie diagnostycznym. Przekonałem się osobiście, mało brakowało a ugotował bym silnik.

W sprawnym samochodzie to raczej nie jest możliwe. Najpierw ECU włączy wentylatory na maksa a jak nie pomoże to zacznie ograniczać moc.
Jak system chłodzenia robi się niestabilny pomimo że wentylator mocno pracuje podczas jazdy najlepszym rozwiązaniem radykalnie jest zwolnić do np. 70km/h i nie zatrzymywać samochodu przez kilka kilometrów jeśli jest to jazda po płaskim. Na podjeździe (mocne obciążenie) można próbować zwolnić, ale jak nie przynosi efektu to trzeba się zatrzymać i NIE wyłączać silnika jeśli wentylator wyje - zresztą jak nie wyje to też lepiej się na chwilę wstrzymać i postać na wolnych obrotach.
Jako niestabilny system chłodzenia rozumiem sytuację kiedy podczas jazdy temperatura oleju utrzymuje się powyżej 90°C pomimo jazdy i pracującego wentylatora, zazwyczaj dzieje się to w upale na konkretnych podjazdach – wtedy wystarczy jednak zwolnić (wyłączyć klimę.. załączyć grzanie..) i dokulać się do szczytu lub parkingu lub innego miejsca postojowego i postać na wolnych obrotach gdyby samo zwolnienie nie pomaga. Bez upałów na zewnątrz rzędu powyżej 30°C raczej nigdy takiej niestabilności nie uświadczymy w sprawnym samochodzie.
Jeśli temperatura silnika (oleju) mocno rośnie w korku to ten problem rozwiązuje wentylator.
Stałem kilka razy na różnych granicach (wcześniej kilka godzin autostrady) po kilka godzin w upale (z klimą) i na początku miałem stres że temp Oleju rośnie powyżej 95°C (korek=minimalny ruch i minimalne obciążenia) kiedy normalnie utrzymuje się na do 83°C podczas jazdy na autostradzie, ale okazuje się że w pewnym momencie wentylator się załącza i zbija temperaturę oleju do 70°C nawet i cykl grzania zaczyna się od nowa. Po przejechaniu granicy i dalszej jeździe znowu zaczyna się stabilizować na tych do 83°C.
I oczywiście rozumiem że dla niektórych 83°C to za mało i montują inne termostaty tyle że termostat nie jest sterowany maksymalną temperaturą w silniku a jakąś jego wypadkową w miejscu zamontowania i te 83°C jest OK bo w innych miejscach silnika temperatura na pewno przekracza te 83°C stale
  Temat: kontrolki na desce rozdzielczej
Łukasz_M

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 1456

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2023-12-29, 10:27   Temat: kontrolki na desce rozdzielczej
dacia napisał/a:

mi też komunikat pojawia się coś koło 20- 25 tys (dokładnie nie pamiętam) i dolewam na max z instrybutora i gra gitarra póki co. W aso mówią abym dolewał co 2 tankowanie ropy bo niby czujnik coś tam wyłapuje. Inni mówią,że po komunikacie bo małe dolewki właśnie blokują system. Komu wierzyć ?

Na jakiej stacji z dystrybutora tankujesz?
Mnie przy dwóch podejsciach na BP się nie udało. Coś ten ich system nie gra z moim zbiornikiem AdBlue i to pomimo że dawali mi jakieś adaptery, magnesy etc.
Co do dolewania Adblue co drugie tankowanie to jakoś to nie bardzo.
Prosta kalkulacja 25 tyś km to przy dużym spalaniu 6 L/100 daje 1500L ON zakładajac lanie przy każdym tankowaniu 50l daje to 30 tankowań. Co drugie oznacza że 15 razy dolewa sie ADBlue, zakładam do pełna, co znaczy że taka dolewka to mnije niż 1 litr. Zdecydowanie za mało żeby miało większy sens. Jak już to chyba z dystrybutora a tam często są wartości minimalne tankowania większe niż ten 1 litr. Nawet nie wiem czy jest AdBlue w 1 l butelkach.. a nawet jak jest to znacznie drożej to wychodzi niż bańka 5 czy 10L
  Temat: kontrolki na desce rozdzielczej
Łukasz_M

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 1456

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2023-12-27, 22:12   Temat: kontrolki na desce rozdzielczej
newcomer napisał/a:

hejka,

dzięki za odpowiedź, niestety zalanie adblue nic nie dało, weszło jedynie ponad 3 litry adblue

To praktycznie to samo co było u mnie kiedy przy przejechaniu kilku tyś km był taki komunikat i też nie znikł bo weszło niecałe 4 l, tyle że ja to zgłaszałem do ASO i oni to skasowali.
Od tego czasu problem jest raczej w drugą stronę tj. po 25 tyś pojawił się po wizycie w ASO dopiero kiedy na przeglądzie zgłosiłem że coś już długo jeżdżę i nie ma choć obd pokazuje że zostało kilka procent.
  Temat: kontrolki na desce rozdzielczej
Łukasz_M

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 1456

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2023-12-27, 14:55   Temat: kontrolki na desce rozdzielczej
Jeśli koło wlewu paliwa masz wlew AdBlue to za 669 km skończy się AdBlue.
Zatankuj na stacji (często jest to kłopotliwe) lub kup 15L w bańkach i lej powoli sam na wyłączonym silniku. Po nalaniu odczekaj kilka minut, przekręć kluczyk poczekaj trochę, uruchom silnik i komunikat powinien zniknąć.
Ze względów praktycznych gdybyś kupował w bańkach to zacznij od kupienia 10l lub nawet tylko 5l) i jeśli nie przelejesz to kup te kolejne 5l. Z tej ostatniej bańki ci zostanie pewnie z połowę przynajmniej.
Warto zauważyć że jeśli masz AdBlue i ten komunikat dopiero teraz widzisz to może być tak jak u mnie było że to fałszywy komunikat i przelejesz już przy pierwszych 5l.
JAK PRZELEJESZ to:
Zakręć korek i obficie spłukaj okolice wlewu i karoserię czystą wodą.
  Temat: Radio bez nawigacji dołożenie
Łukasz_M

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1519

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2023-11-23, 19:29   Temat: Radio bez nawigacji dołożenie
- Instalacje GPS- kable i antena jak nie ma
- Zamontować powyższe, zapłacić za montaż jak niema. Możliwe że instalację masz
- Kupić przeprogramowanie softu na taki z nawigacją lub kupić nowe media nav bowiem może niebyć fizycznie możliwości pożenić instalacji z tym co masz
- Mapę wybranego obszaru
Taniej było zapłacić te 1600 czy ile to tam wtedy kosztowało w salonie za multimedia z nawigacją
Miałbyś fabrycznie zamontowane z mapami na trzy lata
  Temat: Gdzie znaleźć wartość - wycenę auta?
Łukasz_M

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1561

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2023-09-29, 14:30   Temat: Gdzie znaleźć wartość - wycenę auta?
On pyta o cenę sprzed trzech lat
  Temat: Sandero Stepway 2023 - Problem z odpalaniem auta
Łukasz_M

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1546

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2023-08-25, 10:03   Temat: Sandero Stepway 2023 - Problem z odpalaniem auta
Z opisu wynika że auto zapala kiedy niema cię w środku... pierwszy raz coś takiego słyszę.
Lepiej nie zostawiaj na biegu...
  Temat: Jogger - pokrowce na siedzenia
Łukasz_M

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 2164

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2023-08-23, 19:17   Temat: Jogger - pokrowce na siedzenia
Jak napisałem mam pokrowce bo dbam o auto, nie mam plam itd. Różnica kilka tyś wynika z zadbania o samochód włącznie z siedzeniami. Jak do tej pory zawsze byłem do przodu przy odsprzedaży więc w żaden sposób nie mogę się z tobą zgodzić. Mam samochód, dbam o niego dla siebie i odsprzedaje drożej bo jest zadbany i to widać po fotelach, plastikach klamkach, manetkach itd. Do tego mogę udokumentować serwisowanie. A ponieważ jest zadbany to dobrze mi się nim jeździ całe to dbanie premiuje mi że muszę mniej dołożyć do kolejnego nowego samochodu z salonu. Jeśli masz inne podejście to szanuje twoje zdanie ale go nie rozumiem bo jest niepraktyczne jak stwierdzenie nie zadbam o swoje bo to oznacza równocześnie będę dbał dla przyszłych właścicieli... Brzmi jak poważny problem emocjonalny...
  Temat: Jogger - pokrowce na siedzenia
Łukasz_M

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 2164

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2023-08-23, 14:03   Temat: Jogger - pokrowce na siedzenia
Dla mnie powody zakładania pokrowców są oczywiste:
1. Dbam o fotele, które się mniej brudzą i mniej zużywają. Jak się coś nabrudzi to czyszczę na lajcie pokrowce a nie fotele
2. Dbając o dobry stan foteli zwiększam cenę odsprzedaży. Jak coś jesty zadbane to jest droższe jak zaniedbane to tańsze. Jak kupujący widzi zadbane wnętrze to łatwiej mu się zgodzić na wyższa cenę bo to może iść w parze z lepszym dbaniem o reszte samochodu. Powiedz kupującemy że z najmniejszą pierdoła jeździłes do mechanika i dbałeś a fotele się sypią to Ci nie uwierzy. Przy odsprzedaży młodszych ale z wiekszym przebiegiem to różnica w cenie kilka tys. może być a pokrowce to kilka stówek co najwyżej.
3. lubię dbać o swoje rzeczy a nie zapuszczać z powodu stwierdzeń: 'robi dobrze przyszłemu nabywcy'. Lepiej sie czuję w samochodzie o który dbam...
  Temat: Jogger - pokrowce na siedzenia
Łukasz_M

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 2164

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2023-08-22, 09:17   Temat: Jogger - pokrowce na siedzenia
Te pokrowce wygladają OK tylko gdzie jest sklep w którym można to zamówić?? Jakaś wycena? wizualizacja wybranych opcji tj konfigurator lub coś w tym stylu? na tę chwilę wygląda to że trzeba maile pisać bo linku do jakiegokolwiek sklepu brak na tej stronie.
  Temat: Poziom Adblue
Łukasz_M

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 36199

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2023-08-21, 21:58   Temat: Poziom Adblue
Moim zdaniem to adblue leją w ASO a ponieważ teraz jest drogie to leją jedną bańkę 5l lub nawet mniej, zamiast pod korek jak lali kilka lat temu jak było tanio.
Ja pierwszy raz jak dolewałem to wynikało to z jakiegoś zwieszenia czujnika i weszło może z 4 litry, kolejna dolewka zajeła ponad 22 tyś km.
Zarówno w ASO jak i sam lałem z baniaków dosłownie po korek tj. aż się wylewało, spłukałem i nic się nie dzieje.
Za każdym razem próbowałem na stacji BP ale coś te pistolety nie kompatybilne z moim wlewem są i praktycznie od razu odbija.
  Temat: Jakie Opony wybrać Dacia Sandero 2023r.
Łukasz_M

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 7279

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2023-08-11, 19:08   Temat: Jakie Opony wybrać Dacia Sandero 2023r.
W zasadzie to na drzwiach kierowcy prawdopodobnie znajduje się nalepka gdzie są wypisane dopuszczalne opony. Np w moim logan mcv stepway są dopuszczone zarówno 205/55/R16 jak i 195/55/R16, z fabryki przyszło z 205 ale jak widać gdybym chciał mieć mniejsze koło to mogę założyć 195. Zresztą 185/60/R16 też są dopuszczalne.
 
Strona 1 z 15
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne