Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT
Znalezionych wyników: 31
DACIA Klub Polska
Autor Wiadomość
  Temat: Terkotania na zimnym
apacz

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5491

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-02-06, 23:38   Temat: Terkotania na zimnym
Chyba jednak to coś z katalizatorem. Kilka dni temu jak jeszcze było -10 to przy gwałtownym ruszeniu na zimnym (musiałem bo zza winkla wyskoczył inny kierownik) wyskoczył mi kluczyk i check engine a na tablicy komunikat „Skontroluj układ wydechowy” wyskoczyło dokładnie w momencie pojawienia się terkotania. Błędów żadnych ciekawych nie znalazłem ale kasowanie usunęło kluczyk i checka. Na razie nie mam czasu się tym zajmować a poza tym zrobiło się cieplej i temat ucichł.
  Temat: Terkotania na zimnym
apacz

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5491

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-01-23, 20:31   Temat: moja też terkocze
Witaj,

Duster II 1.3 150KM 2019 - 80 000 km

Mam to samo ale u mnie jest bardzo głośno na zimnym silniku. Jak się auto rozgrzeje znika.
Do tego doszły dziwne odgłosy spod auta jak się jedzie po kostce granitowej. Na stacji diagnostycznej sprawdzili zawieszenie i stwierdzili że wszystko ok. Jedynie gość zwrócił uwagę że podczas szarpania mocno przesuwa się skrzynia biegów i zasugerował poduszkę mocującą skrzynię. Inny mechanik stwierdził że to może być wnętrze katalizatora, jest lużne do czasu aż się nagrzeje i rozszerzy.

https://youtube.com/shorts/Qpgl-kjfDQY?si=DyH9l63lHxdQXKbT
  Temat: Prezentacja Naszych Aut
apacz

Odpowiedzi: 217
Wyświetleń: 236737

PostForum: Galeria naszych samochodów   Wysłany: 2020-03-25, 22:01   Temat: Prezentacja Naszych Aut
A to moja "sraczka" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odebrany 19.03.2020 - rocznik 2019 demo salonowe bez przebiegu
  Temat: DUSTER kolejno odlicz!!!
apacz

Odpowiedzi: 317
Wyświetleń: 442192

PostForum: Galeria naszych samochodów   Wysłany: 2020-03-25, 21:27   Temat: DUSTER kolejno odlicz!!!
273.
  Temat: Witam Was ponownie
apacz

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4204

PostForum: Powitania   Wysłany: 2020-03-25, 21:24   Temat: Witam Was ponownie
No i stało się... Po 30 latach wróciłem do Dacii. Na forum jestem od dawna ale dopiero od tygodnia jestem w posiadaniu Dustera II Prestige w kolorze "sraczka" jak to mówi małżonka. Silnik 1.3/150KM i z każdym dniem jestem coraz bardziej przekonany że to był dobry wybór. Kupiłem samochód demo z czerwca 2019 bez przebiegu od dealera a do tego ok 7000 taniej niż normalnie.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów,
Apacz
  Temat: Opony: Logan/Sandero I+II+III / Lodgy / Dokker / Jogger
apacz

Odpowiedzi: 1177
Wyświetleń: 711709

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2012-09-22, 20:21   Temat: Opony: Logan/Sandero I+II+III / Lodgy / Dokker / Jogger
Nie polecam bieżnikowanych, użytkuję i mam z nimi problem. Jedna po 1 szym sezonie padła. Pozostałe bardzo dziwnie sie zmieniły zewnętrzne po 2 zimie. Ogólnie głośne i wulkanizator narzekał na niemożność wyważenia.
  Temat: silnik 1.5 dCi i padnięte wtryskiwacze
apacz

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 120397

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2012-08-18, 21:14   Temat: silnik 1.5 dCi i padnięte wtryskiwacze
Nie jestem w 100% pewien, ale te silniki dCi maja chyba takie wtryski (Delphi) jak w fordowskim TDCI. Jeśli tak to jestem najlepszym przykładem że paliwa premium nie są dla nich dobre. Odkąd przestałem je tankować i leję zwykły ON nie miałem w moim Mondeo żadnej awarii wtrysków. Wcześniej 3 razy mi wtrysk padał. W kolejności na 4( od tego momentu tylko Verva lub Ultimate), 2, 3 cylindrze. Coś w tym jednak chyba jest.
  Temat: Witam wszystkich
apacz

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 23299

PostForum: Powitania   Wysłany: 2011-12-26, 18:11   Temat: Witam wszystkich
benny86 napisał/a:
co do osprzętu w dieslach to niestety ale krąży wiele mitów na ten temat,np. na forum forda słynne tdci dziwnym trafem nie generują kosztów u ludzi, którzy mają auto od nowości kupione w salonie - wtedy 200-250tys.km nie jest problemem. O dziwo taki sam stan licznika w egzemplarzach sprowadzanych to niemalże pewne wydatki na wtryski i dwumasę - cuda niemalże 8-)


Jako użytkownik Forda (mimo tego że sprowadzonego) nie zgodzę się z kolegą. Znam osobiście kilku użytkowników Mondeo TDCI którzy zakupili go nowego w salonie i problemy które wystąpiły u mnie pojawiły się u nich z dokładnością +/- 20 tysięcy km. Problem w TDCI nie polega na przebiegach ale na jakości paliw oraz tzw "wieku dziecięcego". W modelu po FL problem wtrysków występuje dużo później. Samochody użytkowane za granicą robią większe przebiegi bez napraw układu paliwowego bo maja lepszej jakości paliwo. A u nas jak jest każdy wie. Inna sprawa to dwumasa, łożyska, turbina itp. Wiele zależy od eksploatacji. Wbrew pozorom jeśli ktoś jeździ dieslem z commonrail (moment ok 300 Nm) jak przysłowiowy "emeryt" to niestety zajedzie sprzęgło. Jeśli jeździ po polskich drogach i ciągle wpada w jakąś dziurę to oprócz zawieszenia zajedzie też łożyska z prozaicznego powodu, brak możliwości regulacji luzu (zamknięta piasta z łożyskiem i czujnikiem ABS). Turbinę można zajechać jeśli się nie pozwoli na jej "wyhamowanie" podczas gaszenia silnika. Ja osobiście następnego diesla już nie kupię, za małe przebiegi roczne robię. Można by tak pisać dalej ale myślę że temat zszedł na inne tory :)
  Temat: Duster - "zapiekające" się felgi aluminiowe
apacz

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 34240

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2011-12-04, 22:58   Temat: Duster - "zapiekające" się felgi aluminiowe
jaru napisał/a:
Ja mogę polecić ten spray miedziowy, bo go używam - nic się nie zapieka.


Potwierdzam, odkąd używam smaru miedziowego nie mam problemu ze zdjęciem kół. U mnie w Mondeo tylne felgi stalowe zapiekły się tak mocno że wulkanizator musiał jakiś spray zamrażający używać, bo walenie młotem nic nie pomagało. Próbowaliśmy nawet na lekko popuszczonych nakrętkach ruszać i hamować i też nie puściło. Dopiero porządne schłodzenie piasty i tym samym skurczenie się jej odniosło skutek. Od tego czasu przy każdej wymianie lekko psikam dookoła styku piasty z otworem w feldze smarem miedziowymi i nie mam problemów.
  Temat: Fabryczne radio oraz głośniki czy naprawde przymusowe ?
apacz

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 25114

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2011-09-26, 21:16   Temat: Fabryczne radio oraz głośniki czy naprawde przymusowe ?
czaju napisał/a:

Ja na audio wydałem znacznie więcej, bo lubię jak sprzęt radzi sobie zarówno przy 20 hetzach jak i 20kilohertzach także pomijam swoje Sandero, ale wystarczy pojeździć chociażby Fordem Focusem, czy Golfem żeby usłyszeć różnicę. Tak samo fabryczne audio w toyotach, nie wspominając o Bose w Mazdach.


Hmmm Kolego nie chcę się czepiać ale wydaje mi się że trochę przesadziłeś. W szkole na pracowni robiliśmy eksperyment z generatorem i powiem Ci że na 30-tu uczniów może 5-ciu usłyszało coś w okolicach 16 kHz. Reszta przy 15kHz już twierdziła że nic nie słyszy. Co do 20 Hz to dźwięk taki przypomina szybkie walenie młotkiem gumowym w duży kamień więc średnio przyjemny. A co do Car Audio to zacznijmy od tego że firmy specjalizujące się w tym przeprowadzają symulację przy pomocy specjalnych programów i uwzględniają akustykę auta. A akustyka zależy między innymi od materiałów użytych do konstrukcji tapicerki, wygłuszeń itp. Często na tym forum czytałem że Dacie są "źle" wyciszone. Może to świadczyć o kiepskiej akustyce samochodu. Ja mam w swoim "wozidle" fabryczny zestaw audio firmy Becker Traffic Pro (radio ma logo Ford wyświetlane przy starcie) i każdy kto tego posłucha jest zachwycony brzmieniem. W poprzednim Escorcie miałem na tamte lata wysoki model Kenwooda + głośniki JBL i grał ten zestawik średnio (owszem lepiej niż oryginalne radio 2din Forda). Więc nie zawsze fabryczne radio oznacza kichę. Wydaje mi się że skoro Dacia zleciła jakiejś firmie opracowanie radia i głośników to chyba raczej ktoś to zaprojektował a nie wziął z półki i zamontował pierwszy lepszy egzemplarz. Sprawa ceny to inna sprawa i tu producent/dealer przesadza i to sporo.
  Temat: reklama na tylnych drzwiach - czym ją usunąć
apacz

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6490

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2011-06-29, 21:21   Temat: reklama na tylnych drzwiach - czym ją usunąć
Jeśli to będzie benzyna ekstrakcyjna, a nie jakieś g... które ostatnio mi sprzedali a nazywało się rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym (sprzedawca zapewniał że tak się teraz nazywa benzyna ekstrakcyjna) i zeżarło mi plastik który chciałem wyczyścić, to wszystko będzie ok.
  Temat: reklama na tylnych drzwiach - czym ją usunąć
apacz

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6490

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2011-06-29, 20:51   Temat: reklama na tylnych drzwiach - czym ją usunąć
Ja ze swojego auta usunąłem klej po reklamie przy pomocy benzyny ekstrakcyjnej. Potem dokładnie umyłem szamponem samochodowym i polerka pastą Tempo. Nie zostało ani śladu. Jednak ten klej bardzo ciężko schodził. Trzeba było go bardzo namoczyć benzyną ekstrakcyjną.
  Temat: Duster - wady i zalety... czyli ten typ tak ma
apacz

Odpowiedzi: 128
Wyświetleń: 109597

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2010-11-15, 00:32   Temat: Re: Dziwactwa w Dusterze
Daster napisał/a:

8. Radio po przekreceniu kluczyka na pozycje akcesoria lub pozycje gotowe do rozruchu zaczyna grac. Jednak po uruchomieniu silnika wylacza sie i znowu po kilku sec "startuje" od poczatku.


Co do tej opcji, to u mnie w fordzie mondeo i escorcie jest tak samo, ale jak jeździłem cytryną c15 to tego nie było. Ponoć chodzi tu o ochronę radia, bo przy rozruchu następuje gwałtowny pobór prądu i radio i tak by się mogło wyłączyć, a skoki napięcia dla radia są niedobre.
  Temat: Łada Logan MCV? / Largus
apacz

Odpowiedzi: 173
Wyświetleń: 124390

PostForum: Przegląd mediów o Dacii   Wysłany: 2010-08-25, 19:51   Temat: Łada Projekt R90
Witam,

znalazłem w sieci taki oto artykuł:

Logan MCV = Lada Projekt R90
  Temat: Wady i zalety różnego umiejscowienia koła zapasowego
apacz

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 22489

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2010-05-22, 18:35   Temat: Wady i zalety różnego umiejscowienia koła zapasowego
benny86 napisał/a:
A tak swoją drogą to przez 6lat i 90tys km nie złapałem kapcia w drodze wiec cała sytuacja dosc abstrakcyjna, to jzu nie to co kiedys w oponach z detkami...
Ociekające koło -hmm zawsze mam jakeis szmaty w bagazniku, prowizorycznie sie wytrze...cóz, nie ma idealnych rozwiżań, a watpie zeby ktos woził np nieuzywany pokrowiec na koło..


A ja kiedyś jeździłem Polonezem Truck'iem i on też miał koło zapasowe z tyłu pod skrzynią ładunkową. I wyobraźcie sobie że zdarzyło mi się kilka razy je wyciągać. Nie było tak tragicznie. A co do łapania gumy, to osobiście miałem przypadek złapania dwukrotnie kapcia podczas jednej 100-kilometrowej trasy. Tak więc zdarza się.
  Temat: Żałoba-kondolencje
apacz

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 21574

PostForum: Na każdy temat   Wysłany: 2010-04-10, 18:38   Temat: Żałoba-kondolencje
...
  Temat: Witam!
apacz

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 6733

PostForum: Powitania   Wysłany: 2009-12-03, 23:47   Temat: Witam!
To i ja się przywitam!!!

Jeśli zaś chodzi o ściganie się Dacią 1300 i przeróbki silnika, to powiem tylko tyle, że miałem zrobiony remont (w 1991 roku) silnika w tym autku na tłokach z Fiata 126p (nie pamiętam już czy 600 czy 650) ale autko było wtedy dużo żwawsze, a hamowni wtedy nikt nie miał żeby sprawdzić moc. Pamiętam że mechanik który ten remont robił musiał te tłoki lekko stoczyć od dołu i z góry. Wiem że blok i głowicę wtedy też planował kilka setek. Pamiętam że w trasie nie było na moje autko mocnych. Żaden Fiat, ani Polonez nie miał szans, nawet zdarzające się wtedy Golfy tez nie dawały rady. Jedynie Audiki dawały mi radę. No ale one miały silniki 1,8 lub 2,0 w benzynce.
  Temat: Witam wszystkich Dacio-fanów
apacz

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 16693

PostForum: Powitania   Wysłany: 2009-10-19, 10:13   Temat: Witam wszystkich Dacio-fanów
Witam i ja
  Temat: Witam
apacz

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 12889

PostForum: Powitania   Wysłany: 2009-10-19, 10:10   Temat: Witam
Pozdrawiam i życzę zadowolenia żonce z nowego autka :lol:
  Temat: Witam wszystkich
apacz

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10147

PostForum: Powitania   Wysłany: 2009-10-13, 22:02   Temat: Witam wszystkich
Powitać :!: :!: :!: No to podobnie jak ja ostatnio kupiłem auto bez jazdy próbnej. Jeździł tylko kolega który mi to auto naszykował na zachodzie i to jeździł tylko po placu, bo auto nie miało rejestracji. :mrgreen: :mrgreen:
  Temat: powitanie
apacz

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 9169

PostForum: Powitania   Wysłany: 2009-10-13, 21:51   Temat: powitanie
To i ja się przywitam :mrgreen:
  Temat: Nowy uzytkownik
apacz

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 10915

PostForum: Powitania   Wysłany: 2009-10-13, 21:50   Temat: Nowy uzytkownik
Witaj i śmigaj sobie bezpiecznie nowym autkiem...
  Temat: Witajcie
apacz

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 17986

PostForum: Powitania   Wysłany: 2009-10-01, 12:50   Temat: Witajcie
To i ja się przyłączę do powitań :mrgreen:
  Temat: AŚ katalog 2009 używane
apacz

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 9577

PostForum: Przegląd mediów o Dacii   Wysłany: 2009-04-14, 08:37   Temat: AŚ katalog 2009 używane
W moim Escorcie Kombi łożyska w tyle padały zależnie od producenta łożysk po 30-60 tysiącach. Najdłużej wytrzymały fabryczne bo ok 100 tysięcy km. Przednie wytrzymały 210 tysięcy km, ale jak je wymieniłem, to stare miały kulki prawie kwadratowe :mrgreen: :mrgreen:
  Temat: Być może błahostka,ale ja nie ogarniam.
apacz

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 20749

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2009-03-29, 19:49   Temat: Być może błahostka,ale ja nie ogarniam.
Widzę że problem rozwiązany, ale chciałem podpowiedzieć koledze, że na bank to akumulator. Miałem tak już dwa razy w mojej "historii". Z reguły akumulator pada z dnia na dzień bez żadnych objawów wcześniej. Tyle że z reguły dzieje się tak po 5-6 latach intensywnego używania. Ogólnie akumulatory samochodowe nie lubią głębokiego rozładowania. Jeśli jeździsz krótkie trasy, na światłach, z włączoną dmuchawą, ogrzeaniem tylnej szyby, włączonym radiem itp, to aku na pewno się nie naładuje. Wtedy następuje szybsze zużycie no i śmierć akumulatora. W starych samochodach bez elektroniki nie miało to większego znaczenia, bo jak napięcie spadało, ale "siła" w aku była, to auto dało się uruchomić np "na pych". W nowych nie ma na to szans. Elektronika zdechnie i niestety nic nie pomoże.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne