Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT
Znalezionych wyników: 1295
DACIA Klub Polska
Autor Wiadomość
  Temat: Bigster - bezpiecznik oświetlenia kabiny
paul7

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 574

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-06-14, 19:56   Temat: Bigster - bezpiecznik oświetlenia kabiny
Do bezpieczników otwierasz klapkę przednią i boczną. Wtedy masz lepszą widoczność.
Oprócz tych szczypiec plastikowych dobrze mieć dodatkowo szczypce z długimi i wygiętymi w jedną stronę chwytakami. Jak coś ci się przytrafi na trasie to tylko nimi dostaniesz się do każdego bezpiecznika.
Tu masz opisy, porównaj czy masz podobnie, https://www.daciaklub.pl/...pic.php?t=22223
  Temat: Sterowanie otwarciem klapy bagażnika
paul7

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 640

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2026-06-05, 20:17   Temat: Sterowanie otwarciem klapy bagażnika
Dzięki za sprawdzenie.Też próbowałem i wyszło, że klawisz pilota odblokowuje przycisk elektryczny zamka klapy. Żeby otworzyć trzeba nacisnąć przycisk koło kamery. W sprzedaży są proponowane sprężyny na siłowniki o odpowiednich parametrach, które pomagają w rozprężeniu się siłownika w pierwszym momencie, później do otwarcia całkowitego klapy same sobie dają radę. Może ktoś je już stosował w Dusterze. Widziałem w sprzedaży też moduły sterujące tym włącznikiem. Oczywiście jest to ekonomiczna wersja automatycznego otwierania, zamykać już trzeba samemu. Chciałem coś takiego zrobić, robią to w innych samochodach i się udaje. Może macie pomysły.
  Temat: Sterowanie otwarciem klapy bagażnika
paul7

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 640

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2026-06-04, 21:32   Temat: Sterowanie otwarciem klapy bagażnika
Wcześniej jakoś nie używałem w pilocie klawisza otwarcia bagażnika. Teraz chciałem zobaczyć czy mogę uruchomić elektryczny zamek i okazało się że u mnie nie działa. Dotychczas pilot sluzył mi tylko zbliżeniowo. Czy ktoś wie coś na ten temat. Może w mojej wersji to nie działa. A może są jakieś ustawienia. Obecnie pozostaje klawisz w klapie do sterowania tym zamkiem .
  Temat: Fabryczny LPG
paul7

Odpowiedzi: 2453
Wyświetleń: 1715188

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-02-03, 21:23   Temat: Fabryczny LPG
Przy -27 stopniach, odpalam na benzynie, niestety dopiero po 30 km włącza sie gaz. Oczywiście wcześniej po 2-3 km silnik sie nagrzewa na 2 kreski, jak powinien. Może ma jakieś czujniki które nie pozwalają na przełączenie w niskich temperaturach. LPG musi się rozprężyć i zmienić w gaz. Pewnie nie może. W porze letniej po 3tyś , miałem poprawkę oprogramowania na LPG. A teraz jest zimniej. Ale mam takie objawy jeszcze , że po tych 30km, niezależnie czy zaparkuję na dłuższy czas i silnik się schłodzi na minimum, to gaz odpala od razu.
  Temat: Fabryczny LPG
paul7

Odpowiedzi: 2453
Wyświetleń: 1715188

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2026-02-02, 19:30   Temat: Fabryczny LPG
Witam, jak wam działa LPG podczas tych mrozów. Ostatnio instalacja LPG robi mi psikusy. A to się długo nie przełącza, nawet jak wskaźnik temperatury daje 2 kreski! Potem okresowo zaświeci LPG, to zaraz gaśnie. Dodatkowo, to informacje o średnim spalaniu paliwa zmienia bardzo powoli, a belkę ze stanem paliwa gazowego obniżało, ale też powoli. Muszę posiłkować się licznikami przebiegu. W sumie to nie wiem , czy to jakość paliwa, czy głupieje komputer od gazu przy tak niskiej temperaturze. Jak były temperatury w granicach zera wszystko było ok.
  Temat: Nowy Duster 2024
paul7

Odpowiedzi: 459
Wyświetleń: 303070

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2026-01-13, 21:50   Temat: Nowy Duster 2024
Właśnie fabryka zrobiła w moim Dusterze aktualizację, właściwie dwie : Media 3.5.0 i Service update. Na razie nie mogłem sprawdzić efektów tych aktualizacji. Zobaczymy jak pojadę jutro w trasę.
  Temat: Nowy Duster 2024
paul7

Odpowiedzi: 459
Wyświetleń: 303070

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2025-12-01, 11:21   Temat: Nowy Duster 2024
Jest osłona nawet porządnie pasuje. Wymieniałem olej i filtr, to trzeba odkręcić by móc to zrobić.
  Temat: Aktualizacja MediaNav
paul7

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 25552

PostForum: Multimedia i elektronika   Wysłany: 2025-11-18, 10:52   Temat: Aktualizacja MediaNav
To brzmi jak dywersja i celowe psucie samochodu. Niedługo wymyślą, że przeglądy robić tylko w warsztacie autoryzowanym, inaczej samochodu nie uruchomisz.
  Temat: Nowy Duster 2024
paul7

Odpowiedzi: 459
Wyświetleń: 303070

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2025-11-12, 19:38   Temat: Nowy Duster 2024
W 4x4 masz tryby pracy napędu. Chcesz obniżyć spalanie, włączaj częściej napęd przedni.
  Temat: No i po Daciulce :-(
paul7

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7792

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2025-11-12, 19:35   Temat: No i po Daciulce :-(
Albo Rumuni przeszwarcują go do Afryki.
  Temat: skradzione Media Nav - wstawienie nowego
paul7

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 2314

PostForum: Multimedia i elektronika   Wysłany: 2025-11-12, 19:30   Temat: skradzione Media Nav - wstawienie nowego
Pomyśl czy nie warto zmienić MN na wersję chińską, w tej chwili jest tydzień tanich rzeczy z 11.11 na ali . Mają więcej funkcji i pasują jako zamienniki. Tylko się wkłada i już. Na portalu znajdziesz ten temat ogarnięty przez kolegów, którzy to zastosowali. Ramki też mogą być w zestawach.
Swoją drogą , to pierwszy raz słyszę by ktoś kradł czy włamywał się do Dustera. Swojego starszego kiedyś nawet nie zamykałem z roztargnienia i wszystko stało. Znaczy że Dacki zyskały na wartości i opinii. Złodzieje pierwsi to doceniają.
  Temat: Multimedia pług and play do wersji Esential Dustera 3
paul7

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1867

PostForum: Multimedia i elektronika   Wysłany: 2025-10-20, 18:51   Temat: Multimedia pług and play do wersji Esential Dustera 3
Jak się ma prosty Duster to jest super wyjście.
  Temat: Nowy Duster 2024
paul7

Odpowiedzi: 459
Wyświetleń: 303070

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2025-10-16, 17:59   Temat: Nowy Duster 2024
Piku----------- przy 4x4 powinieneś robić pomiary przy przełączeniach 4x4 większe obciążenie i 2x4 mniejsze obciążenie. Spalanie będzie różne.
  Temat: Komunikaty w samochodzie
paul7

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 21265

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2025-09-02, 10:01   Temat: Komunikaty w samochodzie
Ja miałem w czasie jazdy komunikat: Popraw zabezpieczenie kierownicy. Kierownica jest przecież regulowana, sprawdzałem blokadę kierownicy, była prawidłowo zapięta. Ale w czasie jazdy trochę głupio :-)
  Temat: bezpieczniki w dacia duster 2025
paul7

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4579

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2025-09-01, 20:07   Temat: bezpieczniki w dacia duster 2025
gawron3 napisał/a:
Dzięki !!! BLACHA_997 za poradę ale instrukcji obsługi papierowej nie dostałem, jak było w wcześniejszych wersjach a w internecie nie mogę znależć, gdzie jest gniazdo diagnostyczne OBD i bezpieczniki w kabinie i jak się do tego dostać może kiedy taka potrzeba będzie, a wracając myślałem że po to jest to forum żeby ktoś mądrzejszy z taką wiedzą pomógł tym co pytają.

Na forum taką tabelę publikowałem, może się przyda= bezpieczniki!
  Temat: Tablet w Daci Duster III
paul7

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9601

PostForum: Multimedia i elektronika   Wysłany: 2025-09-01, 19:57   Temat: Tablet w Daci Duster III
Jest nowa aktualizacja samochodu. Całość jest wcześniej sygnalizowana, by nie przestraszyć kierowcy :-)
Plik ściąga w 30 sekund, ale już wgranie robi tylko na postoju przy wyłączonym silniku.
Poniżej screeny pojawiających się informacji w aplikacji MyDacia i tablecie.
Na razie nie zauważyłem , czy działa coś inaczej, oprócz nawigacji w Android Auto gdzie ucina komunikaty na ekranie w dolnej części.
  Temat: System bezkluczykowy
paul7

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3130

PostForum: Multimedia i elektronika   Wysłany: 2025-08-23, 18:13   Temat: System bezkluczykowy
Szukaj na Ali, tam takie systemy do przeróbek widziałem.
  Temat: Fabryczny LPG
paul7

Odpowiedzi: 2453
Wyświetleń: 1715188

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2025-08-02, 20:25   Temat: Fabryczny LPG
Też zauważyłem złe wskazania spalania LPG. Jak silnik przełącza się bez należytego rozgrzania , pokazuje od razu więcej. Teraz robię tak, że wyłączam LPG na czas rozgrania silnika na 1 do 2 kresek i dopiero przełączam na LPG. Średnia zużycia spada co najmniej o 1 litr. Dalej już pokazuje poprawniej.
  Temat: Zużycie paliwa (spalanie)
paul7

Odpowiedzi: 5206
Wyświetleń: 3937174

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2025-08-02, 20:17   Temat: Zużycie paliwa (spalanie)
Black Dusty napisał/a:
Cytat:
Polecam apkę Fuelio, gdzie dokładnie wylicza koszty i spalanie, ponadto pokazuje gdzie są najbliższe stacje i gdzie można zatankować najtaniej.

Jak smutne musi mieć ktoś życie żeby bawić się w coś takiego jak szukanie stacji dla kilku złotych.

No cóż można też kupić samochód tylko po to, by dużo spalał. I bez tej apki można też korzystać z sieci stacji zagranicznych, gdzie jest drożej. Dacia jest oszczędnym pojazdem dla oszczędnych ludzi. Ja tankuję co 1000km i mam darmo kilka śniadań.
  Temat: Rozłączanie android auto z Dacia Stepway
paul7

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 14350

PostForum: Multimedia i elektronika   Wysłany: 2025-08-01, 20:16   Temat: Rozłączanie android auto z Dacia Stepway
Trzeba pilnować by mieć najnowszą wersję AA. Bardzo często wchodzi jakaś poprawka.
  Temat: Zużycie paliwa (spalanie)
paul7

Odpowiedzi: 5206
Wyświetleń: 3937174

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2025-08-01, 20:13   Temat: Zużycie paliwa (spalanie)
Spory, spory, ale czasami ważniejsze jest ile mnie kosztuje przejechanie 100km. Ja raczej podchodzę do jazdy spokojnie, nie muszę się spieszyć, jeżdżę prywatnie , nie w ramach jakiegoś biznesu, a wyznacznikiem jest cena zakupionego paliwa. Są stacje które różnią się w cenach sprzedawanego gazu o kilkadziesiąt groszy. Zawsze to przyjemnie , jak tankowanie wychodzi mniej niż porządna ryba nad morzem. Polecam apkę Fuelio, gdzie dokładnie wylicza koszty i spalanie, ponadto pokazuje gdzie są najbliższe stacje i gdzie można zatankować najtaniej.
  Temat: Fabryczny LPG
paul7

Odpowiedzi: 2453
Wyświetleń: 1715188

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2025-07-25, 18:35   Temat: Fabryczny LPG
Zaobserwowałem, że jak od początku jazdy, ustawione mam jazdę na benzynie do czasu wskazania temperatury silnika na dwie kreski, po przełączeniu na LPG mam, średnie zużycie gazu na 6l/100. Potem jak wjeżdżam w korki dopiero powoli mi rośnie powyżej 7l. Gdy od początku jadę na LPG zanim sie rozgrzeje dobrze , wyskakuje 8l 8,5l i wcale tak od razu nie chce spaść gdy jadę wolniej.
  Temat: Nowy Duster 2024
paul7

Odpowiedzi: 459
Wyświetleń: 303070

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2025-07-25, 18:18   Temat: Nowy Duster 2024
Dokładność GPS zależy od ilości odbieranych satelitów. I to się przenosi na wyliczoną prędkość na mapie. Można się pobawić swoim telefonem, im dalej od szyby tym mniej widzi satelitów. Na Mazurach i Warmii dodatkowo ruski zakłócają i nawigacja do reszty głupieje.
  Temat: Zużycie paliwa (spalanie)
paul7

Odpowiedzi: 5206
Wyświetleń: 3937174

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2025-07-25, 18:11   Temat: Zużycie paliwa (spalanie)
Kacper_Potocki napisał/a:
Jeśli autostrada ma 2 pasy, to 80km/h jest za wolno, bo TIRom się przeszkadza. Ale jeśli są 3 pasy, to bez problemu możnatyle jechać, oni sobie wtedy popylają środkowym. Na autostradzie mało kto jedzie wolniej niż 90km/h. Przytrafia się taki delikwent, ale rzadko. Natomiast na ekspresówce to zjawisko bardzo czeste. Przynajmniej z moich obserwacji :)

Ja bym nie polecał jazdy 80 na autostradzie. TIRy ustawiają sobie prędkość na 100 i walą na oślep. 80 tką to elektryki jeżdżą. Już wiele wypadków było gdy TIR zmiażdżył kogoś kto np. zatrzymał sie na awaryjnym. Oni się tak spieszą, że jeden drugiego wyprzedza jadąc 101km/h.
  Temat: Zużycie paliwa (spalanie)
paul7

Odpowiedzi: 5206
Wyświetleń: 3937174

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2025-07-24, 17:58   Temat: Zużycie paliwa (spalanie)
Marcyś napisał/a:
A ja to całkowicie rzuciłem palenie 😁

To dobrze , bo przy dystrybutorze się nie pali :-)
 
Strona 1 z 52
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne